Aktuality a články

V piatok 21.10.2016 bolo na programe majstrovstiev bratislavského kraja v kategórii starších žiakov záhorácke derby. V školskej športovej hale sme privítali Strojár Malacky.

V zápase od začiatku dominovali naši chlapci vďaka dobrej obrane a rýchlym gólom z protiútokov. Rýchlo sme získali kontrolu nad zápasom a súper nemal proti nám žiadnu šancu uspieť. Aj zásluhou spoľahlivých výkonov našich brankárov gólový rozdiel stále narastal z čoho pramenil aj polčasový výsledok 16:5 v náš prospech.

V druhom polčase sme pokračovali v rýchlej hre a spoľahlivej obrane. V zápase dostali priestor všetci hráči a derby sa nakoniec skončilo vysokým víťazstvom nášho družstva 28:10.

Zostava a góly:
brankári: R.Harden, E.Malec, R.Veltschmidt
hráči: M.Haluska, M.Prochazka 1, M.Hlava, S.Kovacs 7, M.Mikula, M.Dobrovodsky 10, M.Toth 3, J.Pír, P.Gaži 6, F.Slezák 1

Tréner: Vladimír Valachovič

V utorok 20.9. v neobvyklom čase o 18:45 sme odohrali v školskej hale prvý domáci zápas majstrovstiev bratislavského kraja proti favoritovi ŠKP A Bratislava. Aj napriek tomu, že sme počas prázdnin toho spoločne veľa nenatrénovali, odohrali sme dobré stretnutie. Družstvo ŠKP bolo celý čas vo vedení, ale dokázali sme sa v priebehu druhého polčasu dotiahnuť na rozdiel dvoch gólov a znervózniť dovtedy suverénnu hru ŠKP. Avšak ako by sa naši chlapci zľakli príležitosti a za stavu 16:18 sme zahodili niekoľko vyložených gólových šancí. A tiež straty lopty zlými prihrávkami opäť postavili ŠKP na nohy a z rýchlych protiútokov nám dávali lacné góly.

Najväčšou prekážkou bol súperov brankár, ktorý dokázal chytať aj naše stopercentné gólové šance. Naopak naši brankári tentokrát ťahali za kratší koniec a púšťali niekedy ozaj chytateľné strely. Verím že po prázdninách konečne začneme trénovať v plnom zložení a naša hra sa bude časom len zlepšovať. Máme stále na čom pracovať.

Zostava a góly Stupavy:

Brankári: R.Harden, R.Veltschmid, E.Malec
Hráči: M. Procházka 1, S. Kovács 6/2, M. Dobrovodský 7, M. Tóth, M. Nemček, J. Pír, T. Masár 5, P. Gaži 1, F. Slezák

Tréner: Vladimír Valachovič

STARŠÍ ŽIACI