4. kolo dorasteneckej ligy: Nové Zámky – HC Tatran Stupava 41:36

 

Celý predchádzajúci týždeň sme mali veľmi hektický. V pondelok nás naša vláda vypla, tak som upravoval program na celý týždeň. Týkalo sa to tréningov, museli sme  zrušiť dopravu a iné organizačné veci. V stredu nám bolo oznámené, že hráme a museli sme sa prispôsobiť. Nakoniec sa nám podarilo vycestovať a vo štvrtok odohrať zápas v Nových Zámkoch, kde sme išli v plnej zostave a chýbal nám akurát Martin Živner, ktorý mal povinnosti v škole.

 

Brankári:
Do Nových Zámkov sme išli bez Matúša Krištofiča, ktorý si natiahol stehenný sval počas zápasu s Modrou. Do brány nastúpil David Michálek. Davidovi zápas moc nevyšiel a prvý polčas sa pýtal dole. Snažil som sa mu dodať sebavedomie, ale David si moc pripustil tlak. Preto som dal do brány Jakuba Dvořáka. Toho sme doslova hodili do dorasteneckej vody a ak beriem za akých okolností, bol som s ním spokojný. David mal percentuálnu úspešnosť  chytených striel 17 % a Jakub mal 26 %.

 


Obrana:
V tejto činnosti oproti zápasu s Modrou sme zaostávali. Výsledok hovorí jasne, že na obrane musíme zapracovať. Hráči moc nepomohli brankárom. Boli pasáže, kedy sme ubránili a vtedy sme sa dotiahli na súpera. Žiaľ, obrana nám nefungovala celý čas. Najlepšie hodnotenie v obrane mali hráči Mišo Valigurský a Jakub Lachkovič. Najhoršie vyriešené situácie mali hráči Erik Kubovič, Samo Majerčík a Jakub Tomek. Musíme na tom zapracovať, lebo obrana vyhráva zápasy. Na záver spomeniem, že najväčší problém nám robí preberanie pivota.

 

Útok: 

V útoku strelecky excelovali Enrique Spišiak, ktorý mal 8 striel a strelil 8 gólov a potom Jakub Tomek, ktorý mal 8 striel a strelil 7 gólov. Títo dvaja strelecky potiahli naše družstvo a som rád, že sa strelecky chytili. V útoku potešil aj výkon Kristiána Rummela, ktorého som dal na krídlo a tam sa našiel. Celkovo dal 5 gólov. Po útočných kombináciách sa výraznejšie presadili Samo Majerčík a Mišo Valigurský, ktorí dali po 4 góly. Sama som musel cez zápas trocha namotivovať, lebo začiatok mal dosť ustráchaný. Potešil aj výkon Martina Procházku, ktorý zabojoval o svoju šancu a potvrdil svoju aktuálnu formu. Šimon Hauskrecht nastúpil do zápasu a chcel som, aby riadil hru. V zápase robil chyby, lebo to hral veľmi zložito. Musel som ho stiahnuť a vysvetliť mu, aby sa viac hýbal a ako prvé nehľadal hneď pivota. Potom sa jeho hra zlepšila. Celkovo v útoku nám to išlo lepšie ako v  obrane. Veľmi nám chýbal Martin Živner a streľba z diaľky.

 

Slovo na záver:
Zápasov cez týždeň sa bojím, lebo keď idú chalani rovno zo školy, tak sú hlavou ešte tam. Teraz som urobil zmenu a rozcvičku som si zobral do svojich rúk a trocha ich nabudil. Spokojný som s tým, že kondične sme súperovi stíhali. Keď som sa chlapcov pýtal ako hrali minulý rok proti Novým Zámkom, tak mi povedali, že tam prehrali o 17 gólov. My sme mohli v kľude vyhrať. Na to, aké máme mladé družstvo, tak sa nám to darí stabilizovať a posledný čas si začínam všímať, že väčšinu to začalo baviť. O to nám ide. Len dúfam, že nás vláda nebude stále vypínať a zapínať. V sobotu máme ísť do Prešova ale s najväčšou pravdepodobnosťou nepôjdeme. Tak namiesto Prešova si zahráme zápas v nedeľu doma proti THA Martin. Tešíme sa na zápas.