Ako hrali naše ženy v prvých troch zápasoch

Je nedeľa približne 22:00 a pípne mi nový e-mail s textom: „Dobrý večer pán Jančár. Vy žijete? Tretí zápas a opäť máme body. Vy nemáte žiaden komentár?“ Takýto e-mail som dostal od trénerky žien Violy Gaburovej. Moja odpoveď bola okamžitá: „Zdravím trénerka. Pozorne Vás sledujem a napíšem.“

Tak si trochu priblížme, čo sa za prvé týždne udialo v šatni žien a na palubovkách. Už prvý domáci súboj tejto sezóny priniesol zmenu. Zmenu priorít. Viola Gaburová je hlavnou trénerkou žien, ale už aj starších dorasteniek. Práve dorastenky sa stávajú plnohodnotným doplnením kádra žien. Preto napríklad v prvom domácom súboji Lucia Kovácsová nenastúpila za dorastenky, ale len za ženy. Zmysel tejto voľby bol jasný. Získať so ženami prvé body hneď v úvodnom zápase!

Tento plán sa vydaril a hráčky Topoľčian odchádzali zo Stupavy s nádielkou 37-gólov (37:21). I druhý zápas odohrali naše ženy na domácej palubovke a hostili Nesvady. Trénerské duo Viola Gaburová a Martin Kanda dalo opäť priestor viacerým dorastenkám a tie sa v zápase nestratili. Naše ženy poslali Nesvady domov s obdobnou 37-gólovou nádielkou (37:27)!!!

Nasledoval prvý zápas na ihrisku súperiek. Konkrétne v Seredi. Zápas nám priniesol znovu dôvod na radosť, pretože si baby pripísali ďalšie dva body do tabuľky a odchádzali zo Serede s víťazstvom (23:30). V celej minulej jesennej časti sezóny získali bodov šesť. Toľko majú teraz po troch zápasoch! Samozrejme treba hľadieť aj na kvalitu súperiek, s ktorými doteraz hrali, tie nepatria k špici ligy. Prídu tímy, ktoré viac preveria naše ženy ako po kondičnej pripravenosti, zohratosti, ale aj mentálnej odolnosti.

Trénerkin prístup je tvrdý, a ako ona sama hovorí, dnešné výsledky nie sú dielom zázraku, ale poctivej driny. Dáva možnosť sa hráčkam na palubovke herne prejaviť. Vie ich pochváliť, ale aj im patrične naložiť. Nie každá to znesie, ale možno práve jej prístup oddelí bojovníčky od dievčat, ktoré hádzanej nedávajú 100%, ako ona vyžaduje. Ale tak je to určite v každom športe, kde sa chcete postupne porovnávať s najlepšími.