Bobina Cup – turnaj veteránok v Prahe

Naše veteránky sa v sobotu 08.02.2014, zúčastnili 17. ročníka turnaja v hádzanej veteránok v Prahe – Střešovice – Bobina Cup.

Celkovo odohrali štyri zápasy s družstvami Veľké Meziříčí, Astra Praha, Radlice a Berlín.

Tohto turnaja sa zúčastňujú ženy, ktoré v Českej republike hrajú rôzne lokálne ligy a ich vek určite nezodpovedá veku veteránok. Napriek tomu naše kočky dokázali s nimi držať krok a dych a nedarovali im žiadnu loptu, ani v rýchlych protiútokoch. Za ich bojovnosť veľká vďaka. Kočky ukázali svoju obrovskú bojovnosť v obrane, kde veľmi čisto a účinne bránili súperky. V útoku mali neskutočné množstvo šancí, dokázali prečísliť súpera, uvoľniť sa, ale bohužiaľ chýba nám to najdôležitejšie a to úspešná streľba, čoho dôkazom je 89 nepresných striel.

Musím veľmi pochváliť Marcelku Halčišákovú, ktorá zastúpila v bráne našu neprítomnú brankárku a počínala si excelentne. Napríklad vychytala sedemmetrový hod a následne aj ďalšiu strelu po odrazenej lopte a veľa ďalších pokusov súpera streliť nám gól. Veľmi podržala naše družstvo, ďakujeme.

Turnaj prebehol bez vážnych úrazov a všetky družstvá hrali veľmi disciplinovane, bez zbytočných zákerných atakov a faulov.

Celkovo sme sa umiestnili na ôsmom mieste.

Najbližšie sa vidíme na domácej pôde na našom veteránskom turnaji 25.-26. apríla v školskej športovej hale v Stupave.

Tešíme sa na všetkých, ktorí nás prídu povzbudiť a budú nám držať palce.o)

Góly Stupavy:bobinacup1

Miriam Szabóová-5
Andrea Slaná-4
Katarína Ašbothová – 4
Alena Poláková-3
Marta Jagodičová-1

Zuzana Maďarová
Tréner Veteránky Stupava