Bohatý týždeň mladších žiačok

6 zápasov v priebehu 6 dní, prvé body, postup do semifinále, ale aj prehry.. aj taký bol program mladších žiačok…

Od nedele 19.4. do piatka 24.4. mladšie žiačky čakal bohatý hádzanársky program a mňa, ako trénerku, ťažká úloha nájsť brankárku, keďže naša doteraz jediná brankárka Veronika Papajová bola celý týždeň odcestovaná v škole v prírode.

ETO bajnokság alebo Maďadrská liga v Györi

V nedeľu 19.4. sme odcestovali do Györu s odhodlaním priviezť domov konečne prvé body. Túto súťaž hrajú dievčatá narodené v roku 2004 a nám pre zranenie a iné dôvody chýbalo až 5 hráčok.

V prvom zápase nastúpilo našich 7 statočných na zápas proti ETO Szabadhegyi. Odohrali sme viac než vyrovnaný zápas, no nepremieňali sme vyložené šance, z ktorých sme triafali stred brány a ruky brankárky. Povinná osobná obrana a fakt, že sme nemali nikoho na striedanie, nás vyšťavila natoľko, že sme nakoniec zápas prehrali 12:6.

V druhom zápase sme si zmerali sily s ETO Toldi. Tento zápas mal už jednoznačný priebeh v náš prospech. Výhra 12:5 znamenala našu prvú výhru v kvalitnej konkurencii maďarských družstiev a prvé body pre HC Tatran Stupava.

V oboch zápasoch sa ukázal potenciál družstva a progres, ktorý za posledný pol rok môžeme u dievčat badať. V bráne sa predviedla Hanka Karkušová. Hoci nie je brankárka, svojimi výkonmi nám veľmi pomohla.

7 statočných v Györi: Hanka Karkušová, Simonka Černá, Majka Bieliková, Aylin Yildizová, Kajka Holúbeková, Miška Novosadová, Vivi Pírová.

Najbližšie sa v Györi predstavíme 28.5., kedy je naplánované posledné kolo ligy v atraktívnom prostredí. Dievčatá si budú môcť vyskúšať ako sa hrá veľká hádzaná vo veľkej modernej hale. Budeme totiž hrať v Audi Aréne ETO Györ.

apr 2015 mlzky 1Turnaj školských športových stredísk

Vo štvrtok nás čakal v poradí už 4. turnaj školských športových stredísk, tentokrát v Hlohovci. Na záverečné kolo základnej časti sme išli jednoznačne potvrdiť postup do semifinále Majstrovstiev SR.

V prvom zápase sme hrali proti Senici, ktorú sme zdolali 8:14. Hráčky Senice sme vedeli poľahky ubrániť a presadzovali sme sa rýchlymi protiútokmi. V ďalšom zápase sme nastúpili proti ŠKP Bratislava. Bol to veľmi vyrovnaný zápas, v ktorom sme polčas vyhrali 4:7. Do konca jedenástej minúty 2. polčasu sme ešte viedli 8:9, ale tu nastal zvrat a nevedeli sme ubrániť šikovnú hráčku ŠKP, ktorá nám dala 3 góly v rade a zápas sme tesne prehrali 11:9.

Posledným našim súperom bol tím HC Sporta Hlohovec, ktorý sme vyhrali 12:18 (polčas 3:10). V tomto zápase dostali priestor najmä mladšie hráčky, ktoré dokázali svojou bojovnosťou prekonávať väčšie súperky. V obrane sa nám darilo získavať lopty a ísť do protiútokov, z čoho sme ťažili celý zápas.

Na turnaji sa blysla v bráne Anka Tomeková, ktorá svojim výkonom adekvátne zastúpila chýbajúcu Veroniku Papajovú. Družstvo podalo kolektívny výkon a konečne ukázalo svoju súdržnosť a bojovnosť.

Aj vďaka 2 výhram na tomto turnaji sme postúpili do semifinále Majstrovstiev Slovenska školských športových stredísk, ktoré sa bude konať začiatkom mája v Senici.

Na turnaji v Hlohovci ZŠ Kpt. Nálepku v Stupave a náš klub reprezentovali: Vivi Pírová, Anka Tomeková, Erika Grichová, Simonka Černá, Nikolka Požgayová, Barborka Šmejkalová, Hanka Karkušová, Lucka Bilačičová, Katka Fúsková, Kajka Holúbeková, Bibka Vlková a Adelka Horváthová.

 

Majtrovský zápas ŠKP Bratislava – HC Tatran Stupava  21:7 (10:5)

Nabitý týždeň sme ukončili ligovým zápasom v Bratislave.

Začiatok zápasu nám vôbec nevyšiel. V 11. minúte sme prehrávali už 8:0. Zmenili sme obranný systém a Kajke Rácovej sa podarilo získať loptu a z protiútoku strelila náš prvý gól. Trošku nás to povzbudilo a postupne sme sa začali doťahovať. Polčas skončil 10:5. Povzbudivé slová v polčasovej prestávke nezabrali, opäť sme 12 minút nestrelili gól.

Postupne ku koncu zápasu dostali priestor všetky hráčky a na záver sme hrali už len v zložení samých 2004-iek, z ktorých sa podarilo skórovať Miške Novosadovej. Po strelení len dvoch gólov v 2. polčase sme prehrali s favoritom 21:7.

Zostava a góly Stupavy: Pírová, Tomeková, Grichová, Štrbáňová, Černá, Požgayová, Smejkalová, Rácová 3, Karkušová, Novosadová 1, Yildizová 1, Bilačičová 1, Fúsková 1, Holúbeková, Jenisová

Trénerka: Zuzana Kalmárová

Priebeh: 8:0, 8:3, 9:3, 9:5, 10:5  /  14:5, 14:6, 15:6, 15:7, 21:7