Dorastenci: HC Tatran Stupava – ŠKP Bratislava 20:30 (8:16)

Mladších dorastencov čakala v sobotu mimoriadne ťažká úloha – uhrať dobrý výsledok s tímom ŠKP Bratislava, ktoré je zatiaľ bez straty bodu na čelných priečkach ligovej tabuľky. Pred zaplnenou halou, ktorá bola na stupavské pomery nezvyčajne tichá, začali Stupavčania veľmi dobre a Bratislavákov zaskočili. Po desiatich minútach naši viedli 5:2 a hráči ŠKP nevedeli nájsť recept na našu obranu. Potom sa ale prejavila výšková, veková a aj početná výhoda ŠKP a prvý polčas sme prehrali 16:8.

Druhý polčas bol veľmi vyrovnaný, naši chlapci ho prehrali len o dva góly a nebyť zahodených šancí, mohli sme polčas aj vyhrať. Naši zápas zahrali nielen so cťou, ale predviedli aj veľmi peknú férovú hru a zanechali veľmi dobrý dojem.

dorciSKP2Tréner Rudo Draškovič komentoval zápas takto:
„Začiatok zápasu nám vyšiel skvele a súpera sme zaskočili v obrane aj v útoku. Skóre po 11 minútach bolo 5:2 pre nás a súper si zobral oddychový čas. Neostávalo mu nič iné – začiatok zápasu sme totiž odohrali ako z učebnice. Po oddychovom čase sme bohužiaľ súpera dostali na koňa našimi technickými chybami a zahodenými čistými šancami. Nevadí, chalani na ihrisku bojovali a získavali cenné skúsenosti. Snažili sme sa, aby si zahrali všetci hráči a chalanov musím pochváliť za bojovnosť.

Získali sme si publikum na svoju stranu vďaka bojovnosti. Súper bol herne niekde inde, lebo má viac skúseností a v našom tíme hrajú poväčšine hráči vo veku starších žiakov, ktorí nesklamali. Spokojný som s prístupom, nasadením aj bojovnosťou. Keby sme viac premieňali, tak by sme možno prehrali len o 5 gólov. S chalanmi kráčame krok po kroku a aj my budeme za rok niekde inde. Pochvala dnes špeciálne patrí obom brankárom.

Ďakujem fanúšikom, že prišli v hojnom počte a hnali nás vpred potleskom až do konca. Verím, že chalani ich nesklamali. Ďakujeme a tešíme sa na Vás počas ďalších zápasov. Vašu podporu potrebujeme.“

Zostava a góly Stupavy: Dušan Frýbert  2, Vladimír Štefko 1, Michal Ichmann 1, Roman Valachovič 6, Samuel Bašti, Dominik Molnár, Daniel Polák 5, Viktor Filčík, Patrik Papaj , Martin Hýravý 2, Alem Yildiz, Samuel Fúsek, Miroslav Velebný, Dominik Grich 3, Jakub Sláčik, Marek Jankovič

Tréneri: Rudolf Draškovič, Ladislav Pšenko

Priebeh: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 5:2, 5:6, 6:6, 6:12, 7:12, 7:14, 8:14, 8:16  /  9:16, 9:17, 10:17, 10:18, 11:18, 11:22, 13:22, 13:23, 14:23, 14:27, 16:27, 16:28, 17:28, 17:29, 19:29, 19:30, 20:30