Dorastenci: HC Tatran Stupava – Slovan Levoča 24:14 (13:7)

2014 11 22 Levoca2Mladší dorastenci dnes hostili Levoču – tím, ktorý v doterajšom priebehu súťaže nebodoval. Preto mali aj naši chlapci jasný cieľ – plný bodový zisk.

Od začiatku išli jasne za svojím cieľom. Veľmi peknou kombinačnou hrou v útoku a dôslednou obranou sme Levoču držali ďaleko od brány a pomaly sme sa gól po góle vzďaľovali. Podaril sa nám trhák zo 7:5 na 11:5 a to nám prinieslo možnosť upokojiť sa a dohrať polčas do víťazného sedemgólového rozdielu.

Zápas bol tvrdý, o čom svedčí 9 dvojminútových trestov a červená karta Levoče. Keď sme desať minút pred koncom viedli o 14 gólov, mohli si tréneri dovoliť nechať zahrať celú lavičku a za ovácií publika dotiahnuť zápas do víťazného konca.

Rudo Draškovič ml., tréner našich chlapcov, po zápase povedal:
„Dnešný zápas bol pre nás veľmi dôležitý a výhra nad Levočou nás odpútala od posledných dvoch miest v ligovej tabuľke. Od začiatku sme na súpera vyleteli a tempo strenutia sme diktovali my. Obrana nám fungovala skvele, lebo chalani bojovali a súpera zdvojovali. Za spoľahlivou obranou boli ešte spoľahlivejší brankári Papaj a Velebný, ktorým dnešný duel vyšiel. Prvý polčas sme odohrali veľmi dobre takticky a vychádzal nám útočný systém, aj keď nám zobrali Dominika Gricha na osobku.

Dnes strelecky išlo Danovi Polákovi a v obrane zahral dobre Dominik Grich. Druhý polčas nám prestala fungovať útočná hra aj kvôli tomu, že sme prestriedali hráčov. Dnes sme mohli vyhrať aj o 20 gólov, ale chcel som prestriedať celé družstvo, aby si zahrali všetci, čo sa podarilo. Sily sme si rozkladali na celé družstvo aj kvôli tomu, že starší žiaci zajtra hrajú turnaj v Topoľčanoch. Dnes nás všetkých hádzaná bavila a divákom ďakujeme za skvelú atmosféru.“

2014 11 22 Levoca3Zostava a góly Stupavy: Dušan Frýbert  1, Vladimír Štefko  1, Michal Ichmann, Roman Valachovič 2, Dominik Molnár 1, Daniel Polák 10, Samuel Renčo , Viktor Filčík, Patrik Papaj , Martin Hýravý , Alem Yildiz, Samuel Fúsek  4, Miroslav Velebný, Dominik Grich  5, Marek Jankovič

Tréneri: Rudolf Draškovič ml., Ladislav Pšenko

Priebeh: 0:1, 3:1, 3:2, 6:2, 6:3, 7:3, 7:5, 11:5, 11:7, 13:7  /  14:7, 14:8, 17:8, 17:10, 24:10, 24:14