Dorastenci na silnom turnaji obsadili skvelé druhé miesto!

Naši mladší dorastenci sa v Prešove zúčastnili na silnom medzinárodnom hádzanárskom turnaji KEMPA CUP 2017, ktorý sa konal od 4. do 7. januára tohto roku.

Do Prešova sme išli kvalitne si zahrať a dobre sa rozohrať pred odvetnou časťou sezóny. V Prešove sa zídu vždy kvalitné družstvá a naši dorastenci nás na začiatok pozitívne prekvapili s pekným umiestením.

Zostava: Juraj Rybár, Vladimír Štefko, Dávid Rybjanský, Jakub Krajčír, Samuel Fusek, Martin Hýravý, Mario Prévaj, Ján Janoštiak, Matúš Novota, Matej Adamkovič, Alem Yildiz

Tréneri: Rudolf Draškovič ml., Róbert Baláž, Michal Rybár st.

Vedúci družstva: Michal Rybár ml.

 

Hodnotenie trénera Rudolfa Draškoviča ml.:

Na turnaj do Prešova sme vycestovali s cieľom rozohrať sa a dobre si zahrať. Vieme, že sila tohto turnaja je veľká, lebo sa ho každý rok zúčastňujú kvalitné tímy z Maďarska, Litvy, Estónska, Slovinska, Srbska a podobne. Postúpiť do ďalšej skupiny sa nám podarilo v minulosti  málokedy, tentoraz sa nám podaril aj husársky kúsok a obsadili sme celkové druhé miesto.

Súťaž sa nám skončila 27.11 2016, keď sme v poslednom kole odohrali stretnutie v Trebišove a následne sme dali chlapcom týždeň voľno. Po týždni nasledovala kondičná príprava. Vypustili sme hádzanú a venovali sa netradičným športom, ktoré sú fyzicky náročne a obohatili našu zimnú prípravu ako napríklad: box, hokejbal, basketbal. Absolvovali sme možno dva tri hádzanárske tréningy, skôr pred turnajom. Chalani na turnaji boli oddýchnutí a správne nabudení. Keďže sme sa nevenovali útoku, bolo samozrejme vidieť v tomto smere rezervy. Najviac nás potešila obrana a nasadenie v nej. Je vidieť, že sa na tomto turnaji stretla aj dobrá partia a poctivci, čo nám, trénerom, ukázalo, na kom môžeme stavať v kritických situáciách. Ak sa pridajú ešte ďalšie správne typy, ktoré sa obetujú pre kolektív, tak sa môžeme tešiť na odvetnú časť sezóny. Nám a chalanom sa potvrdilo, že makať sa oplatí a výsledok sa dostaví. Takéto umiestenie nás nakopne do ďalšej fázy prípravy, keďže teraz budú na programe viac hádzanárske vecí spojené s kondičkou. Veríme, že do začiatku súťaže budeme kvalitne pripravení. Tešíme sa na ZORNO CUP 2017, ktorý nás preverí, ako na tom sme. Juraj Rybár bol vyhlásený najlepším brankárom v kategórii mladší dorast a spolu s Davidom Rybárom sa dostali do ALL STARS tímu turnaja. Musíme ešte spomenúť pekný trhák, či skôr nahadzovačku z bránkoviska od nášho brankára Juraja Rybára na druhé bránkovisko, kde  Alem Yildiz chytil loptu vo výskoku a zakončil. Každému na ihrisku padla sánka a škoda, že sme to nenatáčali, bola by to akcia mesiaca J Tento gól padol v zápase o druhé miesto s rumunským ACS Olimpic TG Mures.

 

Komentár trénera Róberta Baláža

Turnaj v Prešove bol prvý v zimnej príprave. Na turnaj sme išli iba s desiatimi hráčmi, čo nám trochu skomplikovalo situáciu v tom, že sme chceli na turnaji hlavne precvičiť určité herné činnosti a počítali sme s väčším počtom hráčov. Myslím si, že chalani sa s danými úlohami popasovali výborne, čo nám dopomohlo k celkovému umiestneniu. Rozhodujúcimi faktormi úspechu bol bojovný výkon celého kolektívu a výborný výkon brankára Juraja Rybára, ktorý bol vyhlásený aj za najlepšieho brankára turnaja a spolu s Dávidom Rybjanským sa dostali do týmu All stars vo svojej kategórii U17.

Konečné poradie na KEMPA CUP 2017 v Prešove

 1. Tatran Prešov (SK)
 2. Strojár Malacky-HC Tatran Stupava (SK)
 3. ACS Olimpic TG Mures (RO)
 4. SDUSHOR No8 Grodno (BY)  
 5. Nyíregyházi Sportcentrum I. (HU)
 6. HK Slavoj Trebišov I. (SK)
 7. Grundfos Tatabánya KC (HU)
 8. ORK Zemun (SRB)
 9. HC Kehra (EST)
 10. SK Tapa (EST)
 11. HC VGU Yunior Voronezh (RU)
 12. Fönix ISE (HU)    
 13. ŠKP Bratislava (SK)      
 14. HŠK ŠG Košice (SK)    
 15. RK SC Voždovac (SRB)
 16. HK Slavoj Trebišov II. (SK)      
 17. HC Tallas (EST)   
 18. Nyíregyházi Sportcentrum II. (HU)     
 19. Sokol Cífer (SK)

Výsledky:
http://vysledky.4sport.sk/kempa2017/neo_fragaria/neo_fragaria_categories/frontView/0/5

Individuálne ocenenie:

Najlepší hráč: Tomáš Valenčin – Tatran Prešov (SK)

Najlepší strelec: Andrija Alavanja – ORK Zemun (SRB)

                           Dominik Bakši – HŠK ŠG Košice (SK)

Najlepší brankár: Juraj Rybár – Strojár Malacky-HC Tatran Stupava (SK)

All stars: 

1. Tomáš Valenčin – Tatran Prešov (SK)

2. Andrija Alavanja – ORK Zemun (SRB)

3. Dominik Bakši – HŠK ŠG Košice (SK)

4. Juraj Rybár – Strojár Malacky-HC Tatran Stupava (SK)

5. Dávid Kubík – Tatran Prešov (SK)

Štatistika družstva:

Hráči Góly Strely Úspešnosť streľby Asistencia Získaná lopta Stratená lopta 2 min
Alem Yildiz 6 10 60%     1  
Dávid Rybjanský 18 21 85%   4 2  
Jakub Krajčír 16 31 51% 3 2 12 2
Ján Janoštiak 6 18 33% 1   5 1
Mário Prévaj 15 31 48% 7 4 16 1
Martin Hýravý 26 66 39% 7 1 7 2
Matej Adamkovič 9 19 47%   3 5 1
Samuel Fusek 16 34 47%   4 6 3
Vladimír Štefko 6 7 85%   1 5 1
               
               

Brankár
Juraj Rybár

             
               
  Chytené strely Strely Úspešnosť brankára      
1. polčas 37 98 37%        
2. polčas 29 85 34%        
Celkom 66 183 36%