Dorastenci odohrali tvrdý zápas v Košiciach

1. MHK Košice – HC Tatran Stupava 30:20 (17:12)

Mladší dorastenci absolvovali svoj prvý zápas vonku hneď na jednom z najvzdialenejších ihrísk – v Košiciach. Po päťhodinovej ceste zohrali veľmi tvrdý zápas, v ktorom prehrali 30:20. Treéner Stupavy Rudo Draškovič hodnotí zápas takto:

„Zápas v Košiciach bol pre nás prvým zápasom vonku a hneď sme cestovali na východ. Chalani si poradili s dlhou cestou a v Košiciach nastúpili koncentrovane. Od začiatku zápasu sme držali krok s domácimi. Súper hrá dorasteneckú súťaž niekoľko rokov a my ju hráme premiérovo. V základnej zostave nastúpili st. žiaci: Fúsek, Polák, Hýravý, Štefko doplnení Samom Renčom, Dominikom Grichom a Mirom Velebným, ktorý sa nezľakli a odohrali pekný prvý polčas proti domácim. Domáci niekedy nevedeli, kde im hlava stojí, keď sme spustili náš útočný systém. Akcie nám vychádzali skoro vždy a keby sme premenili všetko, mohli sme pokojne vyhrať prvý polčas.

V druhom polčase som poslal na ihrisko kvôli osvieženiu, Molnára, Frýberta, Leška a Papaja do brány. Striedajúci chalani priniesli zdravú agresivitu do obrany, čo sa domácim nepáčilo. Veľmi ma teší, že sa chalani nezľakli a hrali tvrdo ale čisto proti fyzicky väčším hráčom súpera. Naši hráči hrali peknú hádzanú a keď získame potrebné skúsenosti a zbavíme sa zbrklosti, či zachováme kľud pri rozhodujúcich momentoch, body budeme voziť aj z vonku.

Zápas nám ukázal, že sme na dobrej ceste. Netreba zabúdať na to, že chalani sú „prvoročiaci“ a stále sa učíme. Tešíme sa na najbližší zápas doma proti Bojniciam, kde veríme, že plné hľadisko nám pomôže k prvým bodom.“

Zostava a body Stupavy: Frýbert 2, Štefko 5, Ichmann, Molnár, Polák 6, Renčo S. 1, Dujnič, Papaj, Hýravý 1, Fúsek, Velebný, Grich 5, Jankovič

Tréneri: Pšenko, Draškovič

Priebeh: 0:1. 2:1. 2:2, 6:2, 6:3, 7:3, 7:4, 7:5, 8:5, 8:6, 10:6, 10:8, 11:8, 11:9, 13:9, 13:11, 16:11, 16:12, 17:12, polčas, 20:12, 20:15, 21:15, 21:16, 26:16, 26:17, 28:17, 28:20, 30:20