Dorastenci: prehra vo vyrovnanom zápase s Modrou

HC Tatran Stupava – Slovan Modra 19:26 (10:13)

Stupavskí mladší dorastenci nastúpili vo svojom historicky prvom zápase proti jednému z najtradičnejších súperov – Modre. Náš tím je nový – zložený z doratencov Stupavy i Malaciek, posilnený o mnohých starších žiakov. Všetci teda čakali, ako zahrajú v prvom ligovom zápase.

Začali výborne, dokázali eliminovať útoky Modry a dokázali sa presadiť v útoku. V polovici prvého polčasu sme viedli o dva góly – 7:5. Potom sa ale prejavila menšia zohratosť Stupavčanov, v obrane sme nechávali medzery, ktoré súper dokázal využiť a v útoku naša streľba nebola dostatočne presná. Ku koncu polčasu sme sa skonsolidovali a päťgólový náskok súpera stiahli na prijateľný polčasový výsledok 10:13.

Druhý polčas nebol z našej strany taký dôrazný ako prvý, mali sme veľký problém ustrážiť pivota súpera a v útoku sme nevedeli nájsť recept na prekonanie obrany Modry. Streľba spoza obrany bola buď nedôrazná, alebo nepresná. Napriek tomu sme udržiavali odstup 3-4 gólov skoro celý polčas. Až v závere, keď dostali príležitosť zahrať si všetci naši hráči,  nám súper predsa len odskočil na rozdiel siedmich gólov.

Zápas ukázal, že naši mladší dorastenci majú veľký potenciál a po lepšom zohratí sa, keď dokážu koncentrovane zahrať celý zápas a dať do hry celé srdce, môžu potrápiť každého súpera.

Zostava a góly Stupavy: Frýbert 3, Štefko 1, Valachovič 1, Molnár, Suchánek, Polák 4, S. Renčo 2, Filčík, Papaj, Hýravý 1, Yildiz, Fúsek 1, Velebný, Grich 6

Priebeh zápasu: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:3 4:3, 4:4, 5:5, 7:5, 7:9, 8:9, 8:13, 10:13, polčas, 10:15, 11:15, 11:16, 13:16, 13:18, 14:18, 14:20, 16:20, 16:21, 17:21, 17:23, 18:23, 18:25, 19:25, 19:26