Dorastenky: HC Tatran Stupava –Iuventa Michalovce 26:30 (14:11)

Sakra, sakra, sakra. Meškám. Je zelený štvrtok, čas 12:06. Parkujem pred halou. Ohlušujúci rámus je počuť až von. Už sa hrá. Otváram dvere, prvý pohľad je na tabuľu so skóre… 3:3! Je zarobené na výborný zápas, už sa teším!! Netradičný čas a predsa plná hala, skvelé. Lopta neposlúcha takmer žiadnu hráčku, nervozita je cítiť na každom poste, na lavičke, v hľadisku. Režisérskej taktovky sa ujala Lucka proti svojej reprezentačnej sokyni a začíname misky váh prikláňať na svoju stranu. Dostávame sa do vedenia 7:4. Hráme famózne! Baby tam nechávajú všetko, v bránke čaruje Simi, ktorá nejedenkrát počula skandovať svoje meno. Jej zákroky nás udržiavajú v hre s najlepším celkom v lige. Polčas končí 14:11 pre naše „dorky“!!

Prepáčte, že so svojim opisom zápasu končím v tejto chvíli. Zápas dvoch špičkových mužstiev sa dostáva do guláša „ľudí vyššej moci“. Výsledkom je kopec vylúčených, dvoch červených kariet a verte mi, nebol to určite zápas v rukavičkách, ale bol tvrdý, pružný, rýchly, s kvalitou na jednotlivých postoch, ako v radoch „doriek“, tak i na strane Michaloviec, ale v zmysle fair play!

Zápas končí 26:30 v prospech lídra súťaže. Určite ste niekedy videli zápas v telke, ktorý náš tím prehral a v pozápasovom rozhovore počuje od hráčov: „Nevadí, ideme od zápasu k zápasu.“ Alebo „Tak určitééé….nič sa nedeje ideme ďalej“ atd. Snáď nikomu z nich tá prehra nevadila!! Česť výnimkám. Ako napríklad R.Petrovickému, P.Demitrovi…

Dnes po zápase sa „dorkám“ dostalo STANDING OVATION!!! Síce prehrali, ale v očiach všetkých prítomných boli našimi hrdinkami a úplne zaslúžene počuli skandovať „STUPAVA, STUPAVA, STUPAVA!“ Každá jedna naša baba hľadala miesto, kam by sa schovala, aby nebolo vidieť jej slzy, dojatie a ohromnú bolesť v duši po prehranom zápase. Zakrývať to by však bola blbosť! Práve toto, tieto ich uplakané tváre sú dôkazom toho, ako veľmi chceli dnes uspieť. Vážené maminy a tatinovia, môžete byť hrdí na to, aké máte dcéry! A vy, tréneri, aké máte hráčky. Pretože ani jednej babe nebolo jedno, ako tento zápas skončil!!! Baby, som na vás hrdý aj ja! Držíme vám palce aj naďalej.

Zostava a góly Stupavy: Kristína Nemcová, Natália Huňarová, Almina Yildizová, Vanesa Valachová , Wanessa Raffasederová 2, Lucia Kovácsová 7, Simona Kubovičová, Vanessa Kaláberová 4, Romana Gašpareková 1, Silvia Straková 1, Alexandra Popovičová 3, Sarah Richter 3, Barbora Plávalová, Michaela Puškáčová, Ivana Gašpareková 5.

Trenéri: Roman Vigh, Peter Kuklovský

Priebeh: 4:4 time Stupava, 7:4 time Michalovce, 9:8, 14:11 / 18:14, 18:16 time Stupava, 18:21, 21:22, 23:24, 24:28, 25:29 time Michalovce, 26:30