Dorastenky: HK Junior Močenok – HC Tatran Stupava 5:32 (5:15)

2015 03 01 mocenok2

„Dorky“ cestovali do Močenku len s jediným cieľom. Natiahnuť sériu víťazných zápasov zo šesť na sedem a naznačiť tak všetkým konkurentom o prvé priečky v tabuľke, že to s útokom na medailu myslia vážne. A necestovali samé.  Možno práve domáci infarktový duel z minulého týždňa proti Nitre bol spúšťacím stimulom, že „Dorky“ išli na zápas autobusom aj s veľmi slušnou fanklubovou podporou. Netušili však, že pôjde o tak jednoznačný zápas.

Úvod zápasu bol poznačený menším dôrazom v zakončení a zrejme pocitom dievčat, že výsledok sa dostaví sám, pretože prvých pár čistých šancí a dokonca i všetky sedmičky v prvom polčase skončili nezdarom. A tak stav po 5 minútach bol stále 0:0. Po tomto vytriezvení, že súper sa neporazí sám, prišlo k naštartovaniu stupavského stroja. Baby si dokázali vytvoriť veľa gólových príležitostí z nacvičených signálov a súperovi už v polčase utiekli na náskok desiatich gólov (5:15), ale plnokrvný výkon prišiel až po prestávke. Štandartne dobre chytajúcu Simi Kubovičovú vystriedala do druhého polčasu hrdinka zo zápasu s Nitrou, Baška.

Močenok, ktorého tím tvoria väčšinou staršie žiačky, sa statočne snažil vzdorovať, proti naším technickejším dievčatám ale nemal šancu. Na ihrisku sa prestriedali všetky baby, a každá z nich sa zapísala do streleckej listiny. Unaveného súpera motali v útoku kombinačnou hrou, ktorá bola vyšperkovaná gólom pri vlastnom oslabení po prekrížení krídiel , následne spojok a skončilo to náskokom na čisté bránkovisko. Táto nádherná akcia nenechala sedieť žiadneho fanúšika „Doriek“, ktorý sem meral cestu. V druhej polovici zápasu sa rutinérskym premieňaním sedmičiek ukázala trenérom Almi a streleckú smolu z posledných zápasov pretrhla i večne bojujúca Ivka Gašpareková.

Dominantnosť našich báb bolo cítíť hlavne v obrane. Asi v 53 min sme si v hladisku začali uvedomovať, že v druhom polčase baby ešte nedostali gól. Každou minútou sme im držali palce, aby tento trend dotiahli až do záverečného hvizdu. Ich nasadenie nepoľavilo ani v samom závere zápasu. Ich kolektívny výkon sa podpísal pod úspech, ktorý je odmenou za stovky prepotených dresov na tréningoch. Tento team vedený Romanom a Peťom je je radosť sledovať na ihrisku.

Zhodnotenie zápasu pripojil i trenér Roman Vigh:

2015 03 01 mocenok3Nastúpiť na zápas s prvým, so štvrtým, alebo s posledným družstvom v tabuľke je u mňa sprevádzané vždy s pocitom dôležitosti a zodpovednosti. Niekedy sa zápasy vyhrávajú, resp. prehrávajú už v šatni pred zápasom a tento „predzápas“ Vám dokáže ovplyvniť celý priebeh diania na ihrisku. Preto sme dievčatá na tento zápas pripravovali skôr po psychickej stránke, aby sme súpera hlavne nepodcenili. Ak si niektoré družstvo zaslúži dostať výprask o tridsať gólov, tak my musíme spraviť všetko preto, aby to tak dopadlo. Aj napriek nervóznemu začiatku hlavne v útoku a v prechode do útoku, sme súperovi dávali stále šancu sa nás držať a hrať prijateľný výsledok pre nich. Veľmi dobrou obranou a perfektne chytajúcimi brankárkami sme sa postupne začali vzdiaľovať od súpera, čím od nás opadla určitá nervozita. Musím pochváliť všetky dievčatá za kolektívny výkon, ktorý sa podpísal pod výsledok 32:5. V druhom polčase sme nedostali ani gól. Pre mňa je dôležité, že každá hráčka si splnila svoju hráčsku funkciu v mojej spokojnosti, začo boli odmenené gólmi, keďže každá dokázala skórovať. Výborne sa ukázala Sarah Richter, jednak strelecky, ale hlavne na ihrisku si robila so súperkami čo chcela. Strelecky sa prebudila aj Almi Yldizová, ktorá dokázala nastrieľať 5 gólov. Dievčatá boli v druhom polčase pri chuti a robili si doslova čo chceli. Križovaním a výmenami bavili seba a hlavne divákov. Pod výsledok sa určite podpísal aj Stupavský fans, ktorý vycestoval s nami do Močenku. Takmer 30 fanúšikov robilo výbornú „Stupavskú atmosféru“ aj v Močenku, začo im opäť vyslovujem v mene družstva poďakovanie.

Zostava a góly Stupavy: Almi Yildizová 5, Vanesa Valachová 3, Wanessa Raffasederová 1, Lucia Kovácsová 2, Simona Kubovičová, Vanessa Kaláberová 3, Romana Gašpareková 4, Silvia Straková 5, Alexandra Popovičová 4, Sarah Richter 4, Barbora Plávalová, Ivana Gašpareková 1.

Trenéri: Roman Vigh, Peter Kuklovský

Priebeh: 0:4, 1:9, 3:10, 4:13, 5:15 / 5:20, 5:25, 5:30 5:32