Druhý stredočeský turnaj v hádzanej veteránov – BŘVE

Družstvo veteránov si v sobotu na ďalšom turnaji zmeralo sily na turnaji v Hostiviciach, neďaleko Prahy. Na turnaj sme cestovali vo výrazne oklieštenej zostave, keď nás bolo len 8 hráčov a brankár, z čoho boli len dve spojky.

Hneď v úvodný zápas nás vyzval organizátor turnaja, pražská Sparta. Počas celého zápasu sme si držali mierny náskok pred súperom a zápas skončil našou výhrou 13:9.

Po úspešnom vstupe do turnaja sme sa stretli s tímom Mladej Boleslavi. V nervóznom zápase, keď sme mali trochu problém sa vysporiadať s tvrdou, rozhodcami tolerovanou hrou súpera a po tom čo vysunul súper obranu na naše spojky sme nakoniec uhrali remízu 10:10.

Tri body z prvých dvoch zápasov ako by nás uspali a do tretieho zápasu sme vstupovali s cieľom spraviť si na družstveČeská Lípa skóre. Toto podcenenie súpera a množstvo našich nepremenených šancí sa nám vypomstilo a prehrali sme 12:15.

Na posledný zápas proti nám nastúpilo družstvo z Libčic a po vyrovnanom začiatku zápasu sme v priebehu 3-4 minút štyrmi rýchlimi útokmi súpera zlomili a zápas dotiahli s prehľadom do víťazného konca 18:10.

Zúčastnili sme sa celkom kvalitného turnaja, ktorý trochu kazili nepresné výkony rozhodcov a z toho vyplývajúca nervozita. Nakoniec sme si odniesli celkové 3.tie miesto a škoda jedného nezvládnutéjho zápasu. V individuálnych oceneniach sa Andrej Lachkovič stal najlepším strelcom celého turnaja.

Góly a zostava : Lachkovič Andrej 19, Prokop 11, Bašti 6; Jánoš Milan 6; Kovacs 1; Anonym 5; Gábriš 3; Geisse 2, brankár Rybár.

Celkové poradie:
1. Mladá Boleslav