European Master Games 2011 – Lignano

Stupavsky Veteran´s sa od 14. do 18 . septembra zúčastnili Európskych hier, ktoré sa konali v talianskom Lignane a takto si porovnali svoje sily s rovesníkmi zo zahraničia. Chalani v zložení Kešo (Martin Prokop), Pupe (Ľuboš Bašti), Anonym (Rasťo Anonym), Talian (Roman Jánoš), Gejza (Robert Geisse), Kanada (Martin Kanda), Piki (Vlado Piaček), Edo (Eduard Polák), Haluza (Martin Haluska), Ivko (Luboš Ivica), Rudo (Rudolf Draškovič) a Tasil (Vlado Pavlík) ukázali ze hádzanú ešte hrať vedia a stále sa môžu porovnávať so súpermi z hádzanárskych veľmocí.

V prvom zápase sme nastúpili proti Brnu doplnenom hráčmi Ivančíc a po vyrovnanom zápase sme nakoniec podľahli najtesnejším rozdielom 13:14 (goly: Tasil 4, Pupe 3, Kešo 2, Edo 1)

V druhom sme podľahli neskoršiemu víťazovi turnaja, slovinskému družstvu Slovan veterans 9:15 (góly Tasil 3, Pupe 2, Edo, Ivko, Kešo a Obsi po 1)

Tretí zápas proti výberu Kyjeva sme podali perfektný výkon a nakoniec sme súpera porazili 10:13 (góly: Kešo 4, Tasil 3, Piky 3, Pupe 1, Obsy 2)

Posledný zápas o celkové piate miesto sme po veľmi vyrovnanom zápase podľahli Slávii Praha 8:11 (góly Kešo, Tasil a Obsy po 2, Kanda a Edo 1) a obsadili nakoniec celkové 6. miesto. 

Celkovo sme odohrali štyri vyrovnané zápasy a spravili dobré meno Stupavskej hádzanej a mestu Stupava či už na palubovke alebo mimo nej.