HC Tatran Stupava - mladší žiaci A Autor: Lucia Obžerová

Vo štvrtok 23. novembra sa odohral kľúčový zápas jesennej časti majstrovstiev Bratislavského kraja v kategórii mladších žiakov A. Naše družstvo HC Tatran Stupava A nastúpilo proti rivalom z ŠKP Bratislava A. Stretnutie rozhodovalo o tom, kto sa stane majstrom jesene a kto bude zimovať na čele tabuľky.

Zápas plný obratov

Zápas bol od úvodných minút vyrovnaný a plný napätia. Obe družstvá sa stredali vo vedení, pričom rozdiel nikdy neprekročil dva góly. Zlom v stretnutí nastal v 35. minúte, keď naši hráči ukázali svoje srdcia bojovníkov a otočili nepriaznivý stav z 22:23 v náš prospech.

Kľúčom k úspechu bola výborná obrana, ktorá v poslednej päťminútovke neumožnila súperovi skórovať ani jeden gól. Naopak, naši hráči využili rýchle protiútoky a zaznamenali päť gólov v rade, čím pečatili konečný výsledok 27:23.

Tímová súdržnosť a bojovný duch

Naši chlapci do zápasu vstúpili s obrovskou túžbou po víťazstve a nič ich neodradilo od ich cieľa. Odhodlanie a súdržnosť tímu bolo cítiť na každom kroku, a to nielen na ihrisku, ale aj na striedačke, kde sa spoločne povzbudzovali a žili každým momentom zápasu. Tento kolektívny výkon priniesol nielen víťazstvo, ale aj silnú motiváciu a povzbudenie pre nadchádzajúce obdobie.

HC Tatran Stupava A – ŠKP Bratislava 27:23

Zostava a góly HC Tatran Stupava: brankár: V. Kopernický, hráči do poľa: M. Petráš, D. Slezák (3 góly), T. Prepira (3 góly), A. Praženka, T. Buts (7 gólov), T. Suško (2 góly), P. Káčer (4 góly), T. Conway (1 gól), M. Tomek (4 góly), B. Lorenc (1 gól), M. Buček, S. Hauskrecht (2 góly), tréner: V. Valachovič.

Vďaka patrí trénerovi

Za úspechom stojí nielen hráčsky tím, ale aj vedenie. Tréner Vlado Valachovič poskytol cenné rady a taktické pokyny, ktoré pomohli družstvu k víťazstvu. Jeho prístup a vedenie sú neoceniteľnou súčasťou tohto triumfu.

S víťazstvom do zimnej prestávky

S radosťou oznamujeme, že mladší žiaci A HC Tatran Stupava A idú do zimnej prestávky ako majstri jesene. Tento úspech je výsledkom tvrdej práce, odhodlania a nezlomného tímového ducha. Ďakujeme všetkým, ktorí prispeli k tomuto úspechu, a tešíme sa na pokračovanie sezóny,“ pridalo sa k poďakovaniu vedenie klubu.