Hádzanársky víkend mladších žiačok

Družstvo mladších žiačok má za sebou mimoriadne náročný víkend plný zápasov. Ponúkame Vám krátke zhrnutie tohto hádzanárskeho víkendu.

Piatok 20.2.2015

2015 02 22 1V piatok nastúpili mladšie žiačky na svoj prvý ligový zápas v jarnej časti sezóny proti silnému ŠKP Bratislava. Oba tímy boli v oklieštených zostavách kvôli rozšíreným chorobám. Zápas skončil víťazstvom favorita, ŠKP, 11:19, keď sme so súperom držali krok len na začiatku stretnutia. Postupne sa prejavila únava hráčok, ktoré sa vrátili po chorobe a súper využil viaceré šance na protiútok a tak sa odpútal. V priebehu zápasu dostali priestor všetky hráčky.

Sobota 21.2.2015

V sobotu sme odcestovali s dievčatami do Györu na zápasy maďarskej ligy. Opäť sme sa museli popasovať aj s maródkou, takže išlo len 9 hráčok. Týchto 9 statočných nastúpilo na zápasy proti DAC Dunajská Streda a ŠK Talent Dunajská Streda.

V prvom zápase sme nezastihli úvod stretnutia, kde nám súper odišiel o viac gólov. Mali sme problém presadiť sa proti súperovej osobnej obrane a naopak ten sa poľahky presadzoval cez našu „osobku“ a dával góly z protiútokov. V druhom polčase, keď už sa hral systém vysunutej obrany 1-5, sme sa ľahšie dostávali do šancí, vylepšili sme obranu a v bráne sa svojimi zákrokmi blysla Anka Tomeková, ktorá dostala v 2. polčase len 1 gól. Bohužiaľ ani to nestačilo a zápas proti DAC sme prehrali o 1 gól, 11:12.

Na ďalší zápas sme nastúpili o 1 hráčku menej, keď nám Eliška Ďurišová ochorela. Napriek tomu, že sme mali takto len 1 hráčku na striedanie sme odohrali veľmi vyrovnaný zápas proti Talentu DS. V jednom okamihu sme súperovi ušli aj o 2 góly, ale tomu sa podarilo priebeh zápasu otočiť a nakoniec vyhral o 2 góly.

Nedeľa 22.2.2015

2015 02 22 3V nedeľu sme v Stupave usporiadali priateľský turnaj pre mladšie žiačky, na ktorý prijali pozvanie tímy Duslo Šaľa a ŠK Talent Dunajská Streda. Nakoľko máme v družstve veľa hráčok, ktoré patria vekom ešte do prípravky, rozhodli sme sa vytvoriť 2 kategórie.

Samostatne takto odohrali turnaj mladšie žiačky (roč. nar. 2002-2003) a prípravka (2004 a mladšie). Cieľom turnaja bolo, aby si všetky hráčky zahrali a takto nabrali skúsenosti aj zo zápasov veľkej hádzanej. Na skóre sa tentokrát nekládol dôraz, čo sa potvrdilo tým, že sa nevyhlasovali výsledky.

Stupavským dievčatám sa darilo najmä v kategórii Prípravka, kde najskôr porazili družstvo Šaľa 1 výsledkom 11:2, potom oplatili prehru zo soboty ŠK Talentu Dunajská Streda a vyhrali 13:11 a na záver remizovali so Šaľou 2, 8:8.

Menej sa už darilo dievčatám v kategórii mladšie žiačky. Im prišli na pomoc aj hráčky zo starších žiačok, Romanka Rácová a Nikola Kmeťová, ale ani to nestačilo a postupne prehrali so Šaľou 12:23 a s Dunajskou Stredou 14:23.

Výsledky mladšie žiačky:

Stupava – Šaľa 12:23