Muži: HK Vajnory – HC Tatran Stupava 20:21 (12:6)

Muži odohrali v sobotu predposledné kolo súťaže a v slnečnom a teplom počasí nastúpili proti Vajnorom. Išlo o štvrté vzájomné si meranie síl. Stupava v troch predchádzajúcich zápasoch raz zaváhala a stratila bod v domácom remízovom zápase, dvakrát sme sa tešili z víťazstva. Do Vajnôr tak muži cestovali s odhodlaním zvíťaziť. Na asfaltovom povrchu ich však nečakal odovzdaný súper. Domáci začali presvedčivo, vychádzala im streľba a za stavu 6:1 si Stupava musela zobrať time-out. Po oddychovom čase síce došlo k skorigovaniu skóre, no do polčasu odchádzali nakoniec Vajnory zaslúžene vo vedení o 6g (12:6). V druhom polčase Stupava pomerne rýchlo vyrovnala na 13:13 a dokonca sa ujala nakrátko vedenia 13:14. Domáci ale opätovne odskočili na 18:14 a zdalo sa, že o víťazovi je rozhodnuté. Po druhom oddychovom čase ale Stupavčania premenili svoje príležitosti a potrestali viaceré chyby Vajnôr gólovým zakončením. V závere strhli vedenie na svoju stranu druhý krát v zápase a mali loptu v držaní minútu do konca stretnutia. Pri posúdení pasívnej hry zakončovala Stupava krátko pred koncom nepresne, no následný rýchly protiútok domácim nevyšiel a tak Stupava porazila Vajnory najtesnejším výsledkom 20:21.

Hodnotenie trénera:
„Zápas sme nezačali vôbec dobre. V prvom polčase sme hrali v obrane veľmi slabo. Prichádzali sme tak o akúkoľvek možnosť rýchleho protiútoku. Nedarilo sa nám ani na postavenú obranu, boli sme zbytočne nervózni, zahadzovali sme jednu príležitosť za druhou. Každý si robil najmä v obrannej fáze čo chcel, čo bolo všetko iné len nie zodpovedné. Iný výsledok ako 12:6 sa teda očakávať ani nedal. Prestávka nám pomohla. Mohli sme si viaceré veci vysvetliť, uvedomiť a tiež dohodnúť sa na zmenách. Som rád, že sme sa dokázali vrátiť do zápasu. Na strane druhej domáci nám opätovne odskočili na 18:14, čo už bolo skutočne trestuhodné. Museli sme zvoliť aktívnejšiu obranu, čo je vždy rizikom. Len veľkým úsilím a aj s potrebnou dávkou šťastia sa nám podarilo získavať lopty, vývoj ešte raz otočiť a súpera hoci len o gól poraziť. S výsledkom a bodmi tak musíme byť vzhľadom na priebeh spokojní, menej však s výkonom. Hráčom by som ale napriek tomu rád poďakoval za odhodlanie. Rovnakou mierou tým, ktorí do zápasu nezasiahli ako aj tým, ktorí zápas na nepríjemnom povrchu absolvovali a dva krát otočili. Všetci vieme, že to nebolo optimálne. Pokúsime sa ale chyby nezopakovať a uspieť v poslednom zápase sezóny. V druhom polčase nám svojim výkonom najviac pomohol Hirtl.“

So sezónou sa naši muži rozlúčia v sobotu 7.5. o 20:00 domácim zápasom proti Cíferu.

Zostava a góly Stupavy: Beleš – Hirtl 5, Lipovský 5, Malina 4, Rogoz 4/2, Husák 1, Sivák 1, Lachkovič 1, Kalivoda, Ondrúšek, Pír, Kubíček, Vaňo

Tréner: Miroslav Fukáč

Priebeh: 3:0 / 3:1 / 6:1 time-out Stupava / 6:2 / 6:3 / 7:3 / 8:3 / 8:4 / 9:4 / 10:4 / 10:5 / 10:6 / 11:6 / (12:6) / 12:7 / 12:8 / 13:8 / 13:13 time-out Vajnory / 13:14 / 14:14 / 18:14 time-out Stupava / 18:15 / 19:15 / 19:16 / 19:17 / 20:17 / 20:18 / 20:19 / 20:20 / 20:21

7m hody: 3/3 – 4/2