Hodnotenie trénera: Starší žiaci „The Salads“ sú po prvej štvrtine na čele tabuľky

The Salads – starší žiaci. Po prvej štvrtine sú na prvom mieste v BKZHá.

Rozhodli sme sa, že po prvej štvrtine súťaže BKZHá zhodnotíme naše účinkovanie v súťaži. V tabuľke sme na prvom mieste so štvorbodovým náskokom, čo však zatiaľ veľa neznamená, pretože do konca súťaže je ešte ďaleko… Všetky zápasy s najsilnejšími družstvami (ŠKP, Modra, Senec, Malacky) sme odohrali na ich ihriskách, z čoho sme mali miernu obavu. Vyhrali sme postupne na palubovkách ŠKP, Modry, Senca aj Malaciek. Spomínaní 4 súperi boli veľmi nepríjemní a vďaka dodržaniu taktických pokynov, či skúsenostiam, ktoré niektorí hráči získavajú v súťaži ml. dorastencov, sme zápasy väčšinou „otáčali“ v druhom polčase. Veľmi sme ťažili hlavne z kvalitnej letnej prípravy, ktorú sme absolvovali. Naši súperi sú väčšinou vyšší a fyzicky silnejší a majú viac hráčov na prestriedanie. Nás veľa nie je, ale tí, čo boli na ihrisku, odovzdali všetko a nesklamali. Čaká nás druhá polovica jesennej časti súťaže, podľa nás ešte náročnejšia, pretože budeme musieť „potvrdiť“ výhry so silnými súpermi na domácej pôde. Tešíme sa na domáce zápasy a pozývame všetkých fanúšikov. Samozrejme v zelenom…

 

Hodnotenie jednotlivých hráčov po prvej štvrtine:

 

4 RencoAdam4 Adam Renčo

7 zápasov / 3 góly / 0,4 gólu na zápas

Adam je veľmi šikovný hráč, ktorý mal na začiatku súťaže zdravotné problémy, ale pomaly sa dostáva do herného tempa. V súťaži ml. žiakov patril medzi najlepších a medzi st. žiakmi, ktorí sú fyzicky vyspelejší, čaká na svoju šancu. V druhej polovici dostane určite viac priestoru. Pomaly sa medzi staršími chalanmi aklimatizuje a verím, že bude pre družstvo prínosom.

Od Adama budem vyžadovať, aby sa viac zapájal do útočných činností. Na krídle je veľmi šikovný a má predpoklady, aby dával viac gólov.

 

 

 

 

6 StefkoVlado6 Vladimír Štefko – Štefeček

7zápasov/32 gólov/4,5 gólu na zápas

„Štefeček“ striedal v jednotlivých zápasoch lepšie výkony s horšími, ale poväčšine patril k lídrom tímu. Budem od neho vyžadovať, aby bol lídrom na každom zápase. Aby namiesto „výhovoriek“ dal do každého zápasu všetko… Niekedy v obrane lieta ako zabudnutá ruská družica po obežnej dráhe a nebráni nikoho. Keďže bráni na zadákovi 0:6 a táto obrana je náročná, budeme na tréningoch viac pracovať na spolupráci zadákov.

Vlada si tvarujem na svoj obraz… Bude z neho veľmi dobrý pivot, lebo veľmi chce a učí sa rýchlo. Pracujeme na tom, aby vo chvíľach, keď sa mu nedarí, nedával hlavu „dole“, ale bojoval ako malajský tiger a snažil sa to obrátiť. Vlado je kapitán a hrá na najťažšom poste, ktorý nie je pre bábovky… Takže moje očakávania sú o to väčšie. Premýšľam, že zavediem individuálne tréningy a budeme s Vladom robiť špeciálnu prípravu. Ešte niečo – Štefeček má zakázané rozohrávať protiútok.

 

 

8 ProkesMartin8 Martin Prokeš – Proki

0 zápasov/0 golov/ 0 gólov na zápas

Proki po absolvovaní letnej prípravy neodohral ani jeden zápas a veľmi nám chýba. Má podobne ako Pšeňo v minulej sezóne problémy s rastovými zónami. Rýchlo rastie, čo mu spôsobuje bolesti šliach. Zrazu je ticho v autobuse aj na tréningu …

Martin sa minulú sezónu „chytal“ a v tejto sme s ním rátali do základnej zostavy. Veríme, že Prokeško sa dá do poriadku a znova ho bude počuť v hale aj na ihrisku.

 

 

 

 

10 BastiSamko10 Samuel Bašti – Pupe

7 zápasov/10 gólov/ 1,4 gólu na zápas

Samo má predpoklady, aby z neho bol veľmi dobrý hráč. Niekedy príliš rozmýšľa, ako sa to nedá, namiesto toho, aby si dal poradiť. Samo je prvý rok medzi staršími chalanmi a niekedy je cítiť fyzickú prevahu súpera. Vyčítam mu najmä jednu vec – že nejde do nábehu na spojke. Je dravý a pohybovo vyspelý, aby sa vedel presadiť. Často len stojí na deviatke a keď loptu dostáva do stoja, nie je pre súpera nebezpečný.

Veríme, že Sama motivuje aj jeho otec, ako naposledy na zápase proti Lehote, kde v plnom nábehu geniálne klamal pohybmi obrancov súpera. Sama by sme radi videli hrať na spojke. Zatiaľ hral kvôli menšej aktivite na krídle, kde nesklamal. Snažím sa ho vyťažiť najviac, ako sa dá. Verím, že druhej polovici jesennej časti bude dávať viac gólov, resp. bude aktívnejší, pretože na to má a jeho góly potrebujeme…

 

 

 

15 PolakDaniel15 Daniel Polák – Narcis

7 zápasov / 60 gólov / 8,5 gólu na zápas

Od Narcisa očakávam, že bude líder tímu, čo v doterajších zápasoch aj potvrdil. Som rád, že sa nám spoločne darí odstraňovať „Piačkovské návyky“, lebo Dano by bol rád vpredu (podobne ako náš výborný strelec z 90 rokov Vlado Piaček) aj keď súper ešte zakončuje. V obrane má stále zlozvyk, že neskoro pristúpi k hráčovi a často z takejto situácie inkasujeme gól.

Chcem z neho vychovať komplexného hráča. Tréneri v extralige či reprezentácii uprednostňujú hráčov, ktorí vedia aj efektívne brániť, nielen strieľať góly. Preto na Dana tlačím, aby začal hrať zodpovednejšie v obrane. Dano si dal v poslednom čase odo mňa poradiť a jeho výkony za posledný rok išli výrazne hore. Je inteligentný chalan a má „hádzanársku hlavu“… Má výbornú techniku a vie na ihrisku „nájsť“ spoluhráčov… Verím, že bude ešte efektívnejší pri streľbe. Niekedy aj on zbytočne strieľa z „nuláku“ na krídle. Stále budeme pilovať streľbu. Dano je na správnej ceste…

 

 

24 KovacsSamko24 Samuel Kovács – Vičko, Čoki, Čokovrabček

5 zápasov / 5gólov / 1 gól na zápas

Čokovrabček má hádzanársky softwer v hale. Nebojí sa ísť do streľby a neraz z dvojmetrových brankárov urobí panáčikov. Raz na tréningu Paťovi Papajovi dal takú točku okolo hlavy, že ani v bundeslige som to nevidel.  Samo trávi celé svoje detstvo v hale a je to vidieť aj na jeho ruke, ktorá je nebezpečná. Vôbec ho nešetrím na tréningu a tie štyri roky, ktoré trénuje podo mnou, ma nesklamal a veľmi mu pomohli tréningy so staršími spoluhráčmi.

Túto sezónu sme sa rozhodli, že väčšinu zápasov bude hrať za mladších žiakov aby sa vyhral ešte viac a tam kraľuje. Na tréningu ide naplno so staršími žiakmi a preto sa jeho talent rozvíja viac. Tento malý obchodník s kapustou prezradí viac vo svojom rozhovore, prečo jeho forma išla hore.

 

 

 

 

29 PapajPatrik29 Patrik Papaj – Paťo, Husenička

7 zápasov / 0gólov / 0 gólov na zápas

Paťo patrí medzi najlepších brankárov v našom kraji a veľa krát nás podržal. Teraz sme mu našli trénera brankárov a bude pracovať individuálne na svojom štýle, lebo niekedy dostáva zbytočné góly z krídla. Väčšinou zle stojí alebo skoro padá na zem pri streľbe spoza 9 metrov. Paťo má dva roky nato, aby tieto nedostatky odstránil.

Jeho devízou je, že veľmi chce a veríme, že si dá poradiť. Ak zvládneme tie krídla, tak o 20 percent pôjde jeho výkon hore. Paťo niekedy podľahne emóciám a jeho koncentrácia odchádza. Snažím sa ho dávať aj na dorastenecké zápasy a keď absolvuje kvalitné tréningy, jeho forma a efektivita pôjde hore.

 

 

 

 

 

39 HyravyMartin39 Martin Hýravý – Maťo, Vabang

7 zápasov / 60 gólov / 8,5 gólu na zápas

Tento snajper, ktorý má najlepší štýl hodu, pomaly začína chápať, čo od neho chcem. Zlepšil si svoju dynamiku a nábeh na bránu. Ruku drží ukážkovo hore a má pekný štýl streľby. Čo pekné od neho nie je, že si nedá poradiť, aby prvú strelu hodil brankárovi dole. Väčšinou mu prvú strelu hodí do stredu brány a brankári ho chytajú do dvoch rúk, z čoho ma ide vystreliť na lavičke.

Maťo má v ruke dynamit a za posledný čas pekne vypiloval streľbu aj nábeh na bránu. Musíme ešte pracovať na presnosti streľby. Musí začať na tréningu zodpovedne premieňať a meniť miesta pri streľbe na bránu. Keď toto pochopí, nebude z neho VABANG PLAYER. Martina učím, aby bral zodpovednosť za celé družstvo v zápasoch, keď o niečo ide. Prvý polčas v Cíferi mi hovoril, že to sa nedá, ale presvedčil som ho že sa to dá. Martin musí mať zodpovednosť za družstvo a zodpovedne premieňať. Mojou úlohou je z neho spraviť obávaného snajpera pre team.

 

 

 

46 YildizAlem1

46 Alem Yildiz – Amo, Jimy

7 zápasov / 7 gólov / 1 gól na zápas

Malý Jimy mohol teraz chytať vo futbalovej bráne, ale hádzaná mu učarovala a za dva roky tvrdej práce sa hádzanárskydotiahol na spoluhráčov. Amo alebo Jimy je dobrý chlapec, poctivý, skromný a učenlivý. Alema mám veľmi rád na tréningu, lebo urobí čo treba a nepovie ani slovo.

Chcem od neho, aby sa zapájal v útoku, aby dával viac gólov. Naposledy proti Trebišovu v dorasteneckej lige dal dva góly a tak mu to zachutilo, že by už strieľal aj z bufetu. Jimyho čas teraz príde a budem ho tlačiť, aby viac strieľal. Jednu vec, ktorú budeme musieť zmeniť, je jeho rýchlosť a dynamika. Budeme pracovať na tom, aby bol rýchlejší, pretože tu má rezervy.

 

 

 

 

63 FusekSamuel63 Samuel Fúsek – Pšeňo, Červ

7 zápasov / 23 gólov / 3,2 gólu na zápas

Samo Fúsek za posledný čas urobil najväčší pokrok. Je veľmi cenný v obrane, lebo zaťahuje ručnú brzdu, keď horí. Nebojí sa zrážať so silnejšími protihráčmi a bojuje na doraz. Pomaly sa prebúdza aj v útoku a jeho streľba sa výrazne zlepšila. Musí sa menej tlačiť na hráča a strieľať skôr pred hráčom.

Samovi veľmi pomohol príchod skúseného trénera Pšenka, ktorý je jeho dedo a snaží sa mu stále radiť, čo Samo prijíma. Samo je občas tvrdá palica a som rád, že si berie rady oboch trénerov k srdcu, čo sa odzrkadlilo na jeho hre. Len tak ďalej.

 

 

 

 

 

 

64 MachataMatus64 Matúš Machata – Matúš, Putin

5 zápasov / 2 góly / 0,4 gólu na zápas

Matúš Machata hráva väčšinou na krídle a svoje miesto si zastal hlavne v obrane. Matúš by mal byť viac aktívny v útoku. Keď Matúšova forma narastie vždy, príde absencia tréningov a čiastočný pokles.

U Matúša by som chcel, aby chodil pravidelne na tréningy a zápasy. Vtedy pôjde hore aj herne.

 

 

 

 

 

 

 

 

88 JankovicMarek88 Marek Jankovič – Mareček, Juj, Vežička

7 zápasov / 14 gólov / 2 góly na zápas

Mareček dostáva odo mňa v zápasoch veľa príležitostí. Marekovi dôverujem a pracujem s ním najviac na tréningoch. Marek veľmi rýchlo vyrástol a preto musíme pracovať na koordinácii, čo väčší hráči v tomto období musia pilovať dvojnásobne.

Do Mareka vkladám veľké nádeje a preto sa mi páči, že chodí poctivo na tréningy. Verím, že zaberie ešte viac a vráti sa mu to v hre. Niekedy sa na tréningoch príliš šetrí. Pozícia pivota je veľmi náročná na fyzičku a preto musí byť agresívny, dôrazný a mrštný. Verím, že Marek si zoberie moje slová k srdcu. Ak áno, tak za pár rokov bude z neho nebezpečný pivot. Má výhodu – je vysoký a keď dostane loptu, neubráni ho nik. Lenže treba byť agresívny, mrštný a dynamickýa to docieli tréningom na doraz.