Ceníme si súkromie návštevníkov našej stránky. Aj preto Vás informujeme, že na tejto stránke používame cookies a iné technológie pre správne fungovanie a zlepšenie chodu webstránky, jej zabezpečenie, analýzu návštevnosti a správania používateľov.
Spracovaniu cookies môžete zabrániť zmenou nastavenia vo Vašom internetovom prehliadači.

Aktuality

Hádzanári a Základná škola v Stupave

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality
nedeľa, 21 júl 2019 18:06

Vážení priatelia,

v posledných dňoch sa v rámci problému medzi klubom a novým vedením ZŠ rozpútali na sociálnych sieťach viaceré diskusie. Pre ukľudnenie situácie sme sa rozhodli zverejniť aj vyjadrenie finančných vzťahov medzi našim klubom a školou.

Okrem úspešnej reprezentácie školy a mesta Stupava to boli práve hádzanári, ktorí iniciovali v septembri 2017 s riaditeľkou školy a primátorom mesta R. Marošom vytvorenie nového cenníka prenájmov priestorov školy.

 

tab

 

 

Z uvedenej tabuľky vyplýva, že škola získala za prenájmy športovísk:

v  roku 2017 sumu 26.813   (84% z celkových príjmov)

z čoho hádzanári     7 037 *   (26%)

v roku 2018 sumu 52 132  (86% z celkových príjmov)

z čoho hádzanári   12 631 € *   (24%)

v roku 2019 – január – jún hádzanári                       9 595 € *

spolu za dva a pol roka hádzanári škole.........................29 263 € *

*súčet položiek od subjektov: OZ HC Tatran Stupava, OZ Golden Team a SZH (Slovenský zväz hádzanej)

Všetky školské športové turnaje a súťaže v minihádzanej a  hádzanej, kde deti reprezentujú školu (Tipos liga, Majstrovstvá Slovenska škôl,... ), financuje klub HC Tatran Stupava, resp. OZ Golden Team.

Klub bezplatne poskytuje svoje dva minibusy VW Transporter aj na reprezentáciu školy v iných športoch – prehadzovaná(volejbal), futbal atď.

Celková výška na dopravu pri reprezentácii školy v šk. r. 2018/2019 bola približne 1 800 € .

Okrem finančných prostriedkov poukázaných na účet školy hádzanári poskytli škole kompletné materiálové vybavenie na vytvorenie úpolovej telocvične v hodnote viac ako            3 000 , ktorá bola veľmi vítaným priestorom na využitie počas vyučovania telesnej výchovy v školských rokoch 2017/2018 a 2018/2019. Pre nedostatok kmeňových tried žiaľ musel byť tento priestor zrušený. V tomto roku je to kmeňová trieda 5. B.

Hádzanári každoročne prispievajú škole materiálno-technickým vybavením a športovými pomôckami – lavičky, žinenky, posilňovacie stroje a pomôcky, bránky, florbalové hokejky, lopty, atď... V období rokov 2014 až 2019 to bol pomôcky v približnej hodnote 12 000 €. Tieto pomôcky nie sú majetkom školy, ale na základe nášho súhlasu ich učitelia využívajú počas vyučovacieho procesu.

Sme presvedčení, že naša spolupráca so školou je obojstranne výhodná a veríme, že napriek prvotným nedorozumeniam nájdeme s novým vedením školy spoločnú reč pre ďalší rozvoj klubu a tým aj reprezentáciu mesta a školy.

                          

   S úctou

                                                                                                                   Ing. Ján Papaj, v. r.

                                                                                                                  predseda klubu

Zdroje :

 1. https://www.stupava.sk/samosprava/mestske-zastupitelstvo-1/materialy-a-dokumenty/materialy-na-zasadnutie-msz-v-stupave-dna-25042019-4127.html?kshowback=

 1. webová stránka ZŠ Stupava        

https://stupavazsnalepku.samospravaonline.sk/web/index.php

Eurofest 2019

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality
nedeľa, 21 júl 2019 17:52

Hádzaná – účinkovanie klubu HC Tatran Stupava na turnaji EUROFEST v Slovinskom Koperi.

Hovorí sa, že jednooký je medzi slepými kráľom. Tiež i to, že niekto pre strom nevidí les, a aj istý rímsky panovník povedal, že radšej bude v poslednej dedine prvý ako v Ríme druhý. Ale on nechcel byť druhý, chcel byť prvý a nielen v Ríme, na území, ktorému vládol. Chceli ísť ďalej, všetci. Či už to boli Cézar, Alexander Macedónsky alebo Napoleon, nikdy sa neuspokojili s tým, že to čo dosiahli je vrchol. Rovnako ďalej chcú ísť správne športové kluby. Nechcú zostať na úrovni okresu alebo kraja a pýšiť sa v týchto končinách ako sú dobrí. Chcú sa porovnávať s najlepšími. Ako vo svojej vlasti, tak i za jej hranicami!

Slovinsko – KOPER

Presne túto ideu, porovnávať sa s najlepšími, má i náš klub HC Tatran Stupava. Práve aj toto bol dôvod, aby náš klub vyslal do Slovinského Koperu výpravu, ktorá čítala celkom 100 členov! Dať si zrkadlo ako naše družstvá obstoja v konkurencii Chorvátska, Slovinska, Nórska, Dánska, Švédska, Poľska, Francúzska, Srbska, Maďarska a ďalších. Našli ste medzi týmito krajinami olympijských víťazov či majstrov sveta? Našli. A predpokladám, že keď ste boli na tomto turnaji EUROFEST aj osobne, tak ste videli i nejedného budúceho majstra, či majsterku sveta na vlastné oči.

Stupavská výprava

Celkovo náš klub reprezentovalo osem tímov. Dievčatá: staršie žiačky 2004 pod vedením Róberta Popluhára, staršie žiačky 2005 pod vedením Zuzany Popluhárovej, mladšie žiačky 2006 pod vedením Veroniky Rumpelovej, mladšie žiačky 2007 pod vedením Romana Vigha a Petry Varjassiovej a dievčatá 2008 mini pod vedením Romana Vigha a Svetozára Prokeša. Chlapci: starší žiaci 2005 pod vedením Róberta Geisseho, mladší žiaci 2007 pod vedením Ľuboša Hepnera a chlapci 2008 mini pod vedením Dáriusa Rusnáka.

Medaily

Pod najväčší úspech sa podpísali dve naše družstvá. Dievčatá 2004 pod vedením Róberta Popluhára si v základnej skupine zmerali sily so siedmimi súperkami a celkovo šesťkrát odchádzali z paluboviek ako víťazky! V skupine obsadili druhé miesto a celkovo tretie na turnaji EUROFEST! Dievčatá 2008 mini pod vedením Romana Vigha a Svetozára Prokeša cestovali do Slovinska ako čerstvé majsterky Slovenska a to, že tento titul nemajú náhodou, podčiarkli prvým miestom v základnej skupine, kde všetkých „vybúchali“. Do finále postúpili cez dánsky tím FREDERIKSHAVN FI 2 výsledkom 18:12 a vo finále si poradili s chorvátskym družstvom ŽRK UMAG po víťazstve 20:14!

Prázdniny

Práve týmto júlovým turnajom sa ukončil hrací ročník 2018/2019 a deti začali prázdninovať. Ako povedala trénerka Petra Varjassiová „nech teraz rastú a v auguste sa nich tešíme znovu“. Budeme sa vidieť, počuť a čítať v ďalšej sezóne.


Text: Daniel Jančár
Foto: Lucia Obžerová

 

Dovoľujeme si Vás pozvať na 2. ročník medzinárodného dievčenského hádzanárskeho turnaja
STUPAVA CUP 2019 v termíne 30. 8. – 1. 9. 2019
v Školskej športovej hale a v Športovej hale na Novej ul. v Stupave.

Kategórie:
• A – mladšie žiačky (r. narodenia 2007 a mladšie)
• B – staršie žiačky (r. narodenia 2005 a mladšie)
• C – mladšie dorastenky (r. narodenia 2003 a mladšie)

 

Koper 2019

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality
utorok, 05 marec 2019 09:14

V termíne od 2.7.2019 do 7.7.2019 sa zúčastníme na turnaji v Koperi (Slovinko).

Prinášame základné organizačné informácie ohľadom turnaja "Koper 2019"

 

Dve (tri) percentá pre stupavskú hádzanú

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality
piatok, 26 apríl 2019 09:12

Vážení priaznivci stupavskej hádzanej,

aj tento rok máte možnosť darovať 2% z daní na rozvoj hádzanej v Stupave. Vás to nestojí nič a stupavskej hádzanej to môže pomôcť. Ako postupovať?

Ak ste zamestnanec:

 • Požiadajte svojho zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň z príjmov a o vystavenie potvrdenia o zaplatení dane.
 • Vyplňte vyhlásenie o poukázaní 2 % dane.
 • Uveďte vaše meno, rodné číslo, bydlisko a sumu zodpovedajúcu 2% zaplatenej dane.
 • Najneskôr do 30. apríla 2019 pošlite/doručte obidva formuláre daňovému úradu v mieste vášho bydliska.
 • Tlačivá je potrebné stiahnuť a vyplniť v adobe acrobat reader.
 • Vyhlásenie o poukázaní 2 % dane
 • Potvrdenie o zaplatení dane

Ak ste živnostník a podávate daňové priznanie

 • Tlačivo vyhlásenia je už súčasťou daňového priznania, vyplňte do neho prosím údaje:
  • Obchodné meno alebo názov: HC Tatran Stupava
  • Sídlo – obec, PSČ, ulica, číslo: Stupava, 900 31, Krajná 16
  • Právna forma: Občianske združenie
  • Identifikačné číslo prijímateľa:31824765

 V prípade, že pracujete pre klub ako dobrovoľník, máte možnosť darovať až 3 percentá. Kontaktujte vedenie klubu kvôli potrebnému potvrdeniu.

V mene stupavskej hádzanej ďakujeme.

RIP Rado

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality
streda, 27 február 2019 23:48

So zármutkom v srdci oznamujeme, že dňa 26. 2. 2019 našu hádzanársku rodinu opustil bývalý hráč Stupavy z federálnej éry a stále aktívny hádzanár Rado Šeliga (horný rad, druhý sprava).

Touto cestou vyslovujeme hlbokú a úprimnú sústrasť jeho rodine.

Posledná rozlúčka s ním bude v sobotu 2. marca 2019 o 14:00 hodine v Jablonici.

Všetko najlepšie Martin!

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality
sobota, 24 november 2018 22:04

 

Martinovi ku včerajším okrúhlym 50. narodeninám, želáme v mene klubu veľa zdravia,  šťastia a  krásnych chvíľ nielen v házdanárskom kolektíve.

HC Tatran Stupava

R.I.P.

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality
štvrtok, 22 november 2018 11:27
 
So zármutkom v srdci oznamujeme, že dňa 20. 11. 2018 našu hádzanársku rodinu po ťažkej chorobe opustil a do športového neba odišiel tréner, masér a hlavne dobrý kamarát Braňo Krištofič.
 
Touto cestou vyslovujeme hlbokú a úprimnú sústrasť jeho manželke Zuzane, synovi Matúšovi, mame, bratovi a ostatnej rodine.
 
Posledná rozlúčka s naším drahým zosnulým bude v pondelok 26. novembra 2018 o 11:00 hodine v kostole Povýšenia sv. Kríža,  ul. 29 augusta (Ondrejský cintorín) v Bratislave.
 
Odpočívaj v pokoji, Braňo!

„Deň zelá“ je za nami, pomaly sa nám spamätávajú peňaženky z množstva dobrôt, ktoré sme si cez tieto dni dopriali, ale najmä z atrakcií, ktoré boli pokušením pre naše deti. Aktuálne sa už v tichosti pripravujeme na uctenie si pamiatky našich zosnulých, avšak ani počas týchto dní naše športoviská nebudú zívať prázdnotou.

 

Poďme však postupne

Náš klub je už na slovenské pomery veľký a na hádzanárske pomery, ktoré panujú na Slovensku, veľmi veľký. Preto sa dnes pozrime na družstvá, ktorých hráčky a hráči navštevujú najmä našu základnú školu kpt. Jána Nálepku na druhom stupni. Štyri triedy Handball Academy tvoria veľmi silný základ pre dievčenské ale i pre chlapčenské družstvá v týchto vekových kategóriách, ktoré dopĺňajú deti z iných tried.

 

Žiačky

Mladšie žiačky „A“ vedú svoju tabuľku so ziskom šiestich bodov v štyroch zápasoch.

 

Klub

Zápasy

Vítazstvá

Remizy

Prehry

Skóre

Body

1.

HC Tatran Stupava A

4

3

0

1

64:34

6

2.

Strojár Malacky

3

2

0

1

40:20

4

3.

ŠKH Rohožník

2

2

0

0

44:18

4

4.

SPORT CLUB Senec

2

1

0

1

19:30

2

5.

HC Tatran Stupava B

3

1

0

2

25:39

2

6.

ŠKP Bratislava

4

0

0

4

24:75

0

 

V kategórii starších žiačok má náš klub na medailových priečkach obe svoje družstvá a čo im slúži ku cti je to, že na chrbty našim tímom pozerajú všetky Bratislavské družstvá!

 

Klub

Zápasy

Vítazstvá

Remizy

Prehry

Skóre

Body

1.

Strojár Malacky, ŠKH Rohožník

5

5

0

0

198:41

10

2.

HC Tatran Stupava A

5

5

0

0

212:37

10

3.

HC Tatran Stupava B

6

4

0

2

115:97

8

4.

ŠKP Bratislava A

6

3

0

3

141:123

6

5.

Inter Bratislava

6

2

0

4

61:153

4

6.

SPORT CLUB Senec

5

1

0

4

49:164

2

7.

Slovan Modra

5

1

0

4

61:129

2

8.

ŠKP Bratislava B

6

1

0

5

78:171

2

 

Žiaci

Mladší žiaci vedú svoju tabuľku a dokonca nestratili ani len bod! Pečať práce, ktorá sa v Stupave deje prináša postupne svoje ovocie.

 

Klub

Zápasy

Vítazstvá

Remizy

Prehry

Skóre

Body

1.

HC Tatran Stupava A

5

5

0

0

109:62

10

2.

ŠKP Bratislava A

5

4

0

1

113:72

8

3.

Slovan Modra A

4

2

0

2

66:74

4

4.

ŠKH Agrokarpaty Pezinok A

5

1

0

4

61:93

2

5.

Strojár Malacky A

5

0

0

5

62:110

0

 

Prvý pohľad na tabuľku starších žiakov vyzerá, že im to až tak „nesype“ ako ostatným našim družstvám. Lepším pohľadom zistíme, že majú odohratý najnižší počet zápasov a sú bez prehry!

 

Klub

Zápasy

Vítazstvá

Remizy

Prehry

Skóre

Body

1.

ŠKP Bratislava A

4

4

0

0

137:92

8

2.

Slovan Modra A

3

3

0

0

77:51

6

3.

SPORT CLUB Senec

3

2

0

1

83:59

4

4.

HC Tatran Stupava A

2

2

0

0

56:36

4

5.

Strojár Malacky

4

1

0

3

106:131

2

6.

HC Tatran Stupava B

4

0

0

4

55:118

0

7.

Agrokarpaty Pezinok

4

0

0

4

71:98

0

 

Čo z toho vyplýva?

Že „zelová“ voda v pravidelných dávkach je recept na získavanie bodov vo všetkých žiackych kategóriách. Alebo, že by to nebolo tou „zelovou“ vodou? Uvidíme. Ligy sú rozbehnuté a povedané rímskou terminológiou „kostky jsou vrženy“. Už sa len nechajme prekvapiť, kam sa dokotúľajú.

 

Držíme palce!

 

Text: Daniel Jančár

Foto: Lesanka Jánošíková

Počtom členov najväčší hádzanársky klub na Slovensku HC Tatran Stupava písomne uzavrel 5. októbra 2018 zmluvu o vzájomnej spolupráci s českým klubom SK Kuřim. Športová spolupráca, ktorá vznikla na základe partnerskej spolupráce miest Kuřim a Stupava sa tak po troch rokoch posunula opäť na vyššiu úroveň.

„Sme radi, že sme podpísali túto spoluprácu. Spolupracujeme už tri roky a rozhodli sme sa, že to posunieme podpisom zmluvy na vyššiu a oficiálnu úroveň. Od spolupráce si sľubujeme zaujímavejšie podmienky pre náš klub. Keďže máme veľa hráčov, tak určite využijeme športoviská v Kuřime. Takisto využijeme know-how SK Kuřim a budeme si vymieňať vzájomné poznatky. Pre nás je tiež výhodou vzájomná účasť na turnajoch, ktoré naše kluby organizujú. V neposlednom rade si budeme navzájom vzdelávať trénerov. Keď bude jeden z klubov niečo ohľadom vzdelávania trénerov organizovať, tak sa vzájomne podporíme. Myslím, že táto spolupráca bude prospešná pre oba kluby.“ povedal po podpise spolupráce manažér stupavského klubu Rudolf Draškovič. 

Spoluprácu hodnotil pozitívne aj predseda oddielu hádzanej SK Kuřim Michal Hanák: „Ja som veľmi rád, že sme túto spoluprácu podpísali, pretože sme sa na ňu dlhodobo pripravovali. Teší nás, že sme mohli a môžeme spolupracovať v našom prípade s profesionálnym klubom. Pokiaľ ide o podmienky v Kuřime, ja si sľubujem od toho hlavne to, aby sme u nás ukázali, ako v Stupave funguje spolupráca so školou. Chceli by sme sem pozvať učiteľov, aby sa pozreli, že šport sa dá robiť aj inak ako podľa nôt, ktoré udáva ministerstvo. Ďalej by sme chceli rozvíjať hádzanú, čo sa týka vzdelávania trénerov, keďže to je základ pri práci s mládežou. Stupava nám ponúkla možnosti zúčastniť sa na ich trénerských vzdelávacích programoch. Naopak, ak budeme niečo organizovať my, či už v spolupráci s našim krajským alebo národným zväzom, tak veľmi radi pozveme stupavských trénerov. My ako klub sa chceme učiť - Stupave sme už nakukli pod pokrievku a zistili sme, že sa tu varí veľmi dobré jedlo, na ktoré máme chuť. Vzhľadom na to, že sme začali spoluprácu, ktorú sme si dnes potvrdili písomne, tak verím, že do budúcna to prinesie pre oba kluby pozitívny vplyv na vývoj detí v hádzanej.“

stupava - kuřim 2.jpg

V oboch krajinách sú takéto projekty zatiaľ výnimkou a jedinečnosť projektu potvrdzuje aj fakt, že ide o medzinárodnú spoluprácu. Ako to vnímajú šéfovia oboch klubov? „Pre Kuřim je to určite unikát, pretože my sme sa k Stupave dostali aj zásluhou partnerstva našich miest. Vedenie našich miest nás v podstate spojilo a spolupráca sa začala prehlbovať. Na Slovensku sa robí hádzaná trochu inak ako v Česku – napríklad vaše majstrovské zápasy v žiackych kategóriách v piatok sú podľa mňa úplne výborný nápad a je to jedna z vecí, ktorou by sme sa mohli inšpirovať." povedal za klub z mesta v okrese Brno s viac ako 10 000 obyvateľmi predseda Michal Hanák.

Rudolf Draškovič vníma medzinárodnú spoluprácu nasledovne: „My sme hľadali partnera zo zahraničia na takýto projekt veľmi dlho. Česi a Slováci mali k sebe vždy blízko, ale s Kuřimom sme si navyše skvele sadli aj povahovo. Takisto ako my sú nastavení a pripravení učiť sa a zlepšovať. SK Kuřim patrí v brnenskom regióne medzi najrýchlejšie rastúce kluby, taktiež nám sedí, že majú podobne ako my mužskú aj ženskú žložku. Verím, že spolupráca bude o ďalšie 2-3 roky ešte lepšia.“

Autor, foto: HC Tatran Stupava

Členské príspevky na školský rok 2019/2020

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality
utorok, 09 október 2018 06:34

Vážení hráči a rodičia,

pre sezónu 2019/2020 bol stanovený členský príspevok hráča nasledovne:

 Typ hráča ročná čiastka mesačná čiastka mesačná čiastka číslo účtu

Hráč mimo Handball Academy

žiacke kategórie

 265 € 20 € (august - september) 25 € (október - jún) SK45 0900 0000 0000 1908 0936

Hráč mimo Handball Academy

dorastenecké kategórie

 310 € 20 € (august - september) 30 € (október - jún) SK45 0900 0000 0000 1908 0936

Hráč Handball Academy

všetky kategórie

 485 € 40 € (august - september) 45 € (október - jún)  SK94 0900 0000 0050 3130 3533

Variabilný symbol dátum narodenia (vzor – 31122000), v správe pre prijímateľa treba uviesť meno a priezvisko.

Finančné prostriedky je možné uhradiť jednorázovo, viacerými splátkami počas sezóny, prípadne pravidelnými mesačnými splátkami. Najneskôr do ukončenia príslušného kalendárneho mesiaca by však mala byť uhradená zodpovedajúca suma za daný mesiac. Všetky finančné prostriedky budú použité na zabezpečenie tréningového procesu, tréningových pomôcok, dopravy na majstrovské zápasy, čiastočne dopravy na turnaje a prípadné iné aktivity súvisiace s tréningovým procesom.

V prípade otázok ma môžete kontaktovať svojich trénerov, šéftrénera Handball Academy p. Róberta Popluhára, prípadne predsedu klubu Jána Papaja telefonicky (0905 612 741) alebo emailom (Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.).

Ing. Ján Papaj
predseda HC Tatran Stupava

 

 

 

 

STUPAVA CUP 2018

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality
streda, 05 september 2018 17:52

Posledný prázdninový víkend, posledná možnosť mať nohy vyložené „na stole“, posledná možnosť si pred začiatkom školského roku dlhšie pospať alebo si zaspomínať na krásne dva mesiace prázdnin. Aj takto sa dá tráviť čas v posledných hodinách prázdnin. Avšak pre dievčatá s hádzanárskym „DNA“ to vôbec neplatilo.

Po troch týždňoch letnej prípravy si klub HC Tatran Stupava pripravil pre kategórie mladších žiačok, starších žiačok a mladších dorasteniek trojdňový turnaj pod názvom Stupava Cup. Aj tie najlepšie turnaje na svete začínali od svojej prvej kapitoly či od prvého ročníka a práve v posledný víkend prázdnin išlo rovnako o prvý ročník Stupava Cupu.

Na tomto predsezónnom turnaji si tréneri mohli v medzinárodnej konfrontácií vyskúšať, ako sú ich družstvá pripravené na sezónu, v ktorej budú bojovať o majstrovské body. Na celom turnaji štartovalo celkom 33 dievčenských tímov v troch kategóriách v oboch Stupavských halách.

40923008_10212618789368130_7841210011488354304_o.jpg   40948955_10212606367737597_3765635812541071360_o.jpg   41051487_10212619217898843_2391223205256757248_o.jpg   41189658_10212618841649437_4756832651489312768_o.jpg

 

Jediný gólik

Najbližšie k celkovému triumfu na turnaji spomedzi stupavských družstiev mali staršie žiačky Stupavy, ktorým v mini tabuľke troch najlepších tímov chýbal jediný gólik k tomu, aby sa stali premiérovými víťazkami Stupava Cupu v kategórií starších žiačok.

Poďakovanie

Radi by sme sa v mene klubu poďakovali všetkým dobrovoľníkom, ktorí počas turnaja vypomáhali či už v jednej alebo v druhej hale . Rovnako si vážime, že na tento prvý ročník meralo cestu toľko tímov nielen zo Slovenska, ale aj z Čiech a Maďarska. Ďakujeme. 

Konečné poradie v kategórií mladších žiačok

1.MŠK Dunajská Streda

2.Veselí n. M.

3.HK Slovan Duslo Šaľa 

4.HC Zlín (CZ)

5.Sokol Bánovce n. Bebravou

6.HK Hodonín   (CZE)

7.HC Tatran Stupava "A"

8.MHK Bytča

9.HC Tatran Stupava "B"

10.ŠKP Bratislava

Konečné poradie v kategórií starších žiačok

1.Partizánske

2.HC Tatran Stupava

3.ETO Gyor (HUN)

4.Dunajská Streda "A"

5.HK Slovan Duslo Šaľa "A"

6.HK AS Trenčín

7.Zlín

8.MŠK Dunajská S. B

9.Bánovce nad Bebravou

10.Malacky-Rohožník

11.ŠKP Bratislava

12.SHK Kunovice  (CZE)

13.MHK Bytča

14.HK Slovan Duslo Šaľa "B"

15.MŠO Štúrovo

Konečné poradie v kategórií mladších dorasteniek

1.Zlín

2.HK Slovan Duslo Šaľa 

3.Hc Tatran Stupava

4.Partizánske

5.HK AS Trenčín

6.Dunajská Streda 

7.MHK Bytča

8.HK Hodonín   (CZE)

 

Text: Daniel Jančár

Foto: Lucia Obžerová

STUPAVA CUP 2018 - výsledkové tabuľky

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality
štvrtok, 30 august 2018 19:06

STUPAVA CUP 2018 - 31. 8. - 2. 9. 2018 Stupava / Slovensko

Koncom letných prázdnin odštartoval 1. ročník dievčenského turnaja pre kategórie mladších a starších žiačok a mladších dorasteniek. Turnaja sa zúčastnilo 33 dievčenských teamov. Veríme, že sa nám podarilo zanechať v účastníkoch nezabudnuteľné zážitky, ale hlavne radosť z hry.

 

Kategórie

StupavaCup2018_kategorie.jpeg

 

Výsledky - ŠKOLSKÁ hala

StupavaCup2018_SKOLSKAhala VYSLEDKYturnaja.jpeg

 

Výsledky - hala PARK

 StupavaCup2018_PARKpiatok VYSLEDKY.jpeg

 

StupavaCup2018_PARKsobota_nedela VYSLEDKY.jpeg 

 

 

Tabuľky výsledkov

 

Snímka obrazovky 2018-09-05 o 17.40.30.png

Snímka obrazovky 2018-09-05 o 17.40.44.png

 

Snímka obrazovky 2018-09-05 o 17.40.56.png

Snímka obrazovky 2018-09-05 o 17.43.37.png

 

Snímka obrazovky 2018-09-05 o 17.44.15.png

 

 

Sofia Nagyová sa po jeden a pol roku vracia na hádzanárske palubovky, tento raz nie v Iuvente Michalovce, ale v drese HC Tatran Stupava.image.png
 
" Sme radi, že Sofia Nagyová sa rozhodla reštartovať hádzanársku kariéru. Táto vekom ešte mladá hráčka ma už hádzanársky toho dosť za sebou a svojho času mala kariéru dobre rozbehnutú. Sofia Nagyová hrajúca na ľavom krídle získala v Iuvente Michalovce niekoľko majstrovských titulov v doraste aj ženách. Pred tým pôsobila v HK Slovan Duslo Šaľa a vo svojom materskom klube HKM Nové Zámky, má za sebou štarty v juniorskej reprezentácii SR a objavila sa aj seniorskej reprezentácii SR. Boli sme s ňou v kontakte pol roka a sme radi, že sa rozhodla pokračovať v hádzanej práve v našom klube. Veríme, že jej hádzaná opäť zachutí a pomôže nášmu mladému družstvu žien" povedal Rudolf Draškovič ml., manažér HC TATRAN STUPAVA.
Vedeniu HC Tatran Stupava sa podarilo získať na ďalšie obdobie 4 mladých hráčov z Považskej Bystrice. S vedením Považskej Bystrice sme sa dohodli na dlhodobejšej spolupráci a veríme, že bude prospešná obom stranám.  Do Stupavy prídu brankár Marcel Adamčik, krídlo Dominik Kostelanský, spojky Martin Hutňan a Alex Rosík.
 
O nových hráčoch informuje manažér klubu Rudolf Draškovič ml.:received_2359618594057565.jpeg
 
Marcel Adamčík (vek 20 rokov) brankár.
Do družstva mužov prichádza talentovaný brankár Marcel Adamčík, ktorý je v súčasnej dobe s juniorskou reprezentáciou Slovenska na majstrovstvách EHF hráčov do 20 rokov v Čiernej Hore. Marcel sa k nám prípoji v septembri, v klube dostane priestor na chytanie a veríme, že s Patrikom Belešom vytvoria azda najlepšiu brankársku dvojičku v prvej lige. Brankársky post sme potrebovali posilniť,  keďže Lukáš Nemčovič dostal ponuku z Piešťan chytať extraligu a tým pádom by nebol k dispozícii na všetky zápasy, a Patrik Papaj bude chytať prednostne za starší dorast. Všetkým brankárom sa bude venovať Martin Kosák. S Marcelom sme sa dohodli na dvojročnej spolupráci s tým, že v prípade potreby bude k dispozícii aj materskému klubu Považskej Bystrice.
 
Alexander Rosík: (vek 20 rokov) spojka.received_2359619434057481.jpeg
Alex je po ťažkej operácii kolena. Pomôžeme mu s rehabilitáciou a najskôr ho začleníme do nášho trénerského tímu k mládeži, keďže študuje trénerstvo. Po ukončení rehabilitácie, v prípade, ak mu to zdravotný stav dovolí, by sme mu radi pomohli k návratu na hádzanárske palubovky.
 
Martin Hutňan: (vek 19 rokov) spojka.
Dominik Kostelanský: (vek 19 rokov) pravé krídlo. 
Obaja hráči k nám prichádzajú predovšetkým za účelom posilnenia družstva staršieho dorastu, kde po ukončení spolupráce so Strojárom Malacky je potrebné doplniť káder, rátame s nimi však aj v kategórii mužov, aby získavali ďalšie skúsenosti. 
 
Slovo na záver:
received_2333467983339293.jpeg
 
Sme radi, že k nám prichádzajú štyria hráči z Považskej Bystrice a pevne veríme, že budú posilami nášho klubu. Chalani majú možnosť trocha zmeniť prostredie, pracovať na sebe a pokúsiť sa zvládnuť prechod do mužskej kategórie. Aj v súťaži 1. ligy mužov sa hrajú kvalitné zápasy a táto súťaž je podľa môjho názoru vhodnou na prechod dorastencov do kategórie mužov a pre najviac talentovaných na následný prechod do extraligy alebo do zahraničia. V minulosti sa to v našom drese podarilo napríklad aj odchovancovi Považskej Bystrice Alexandrovi Markovičovi, ktorý po sezónach v 1. lige, ktoré odohral v HC TATRAN STUAVA zamieril naspäť domov do Považskej Bystrice, kde potom úspešne pôsobil v Československej súťaži HIL.
Do HC Tatran Stupava prichádza členka širšieho kádra reprezentácie Natália Szökeová z klubu HK AS Trenčín. Natália bude pôsobiť pod vedením trénera Petra Olšavského v družstve žien HC TATRAN STUPAVA.10360470_10204024292630569_4377512356206968938_n.jpg
 
"Do nášho mladého družstva žien sme získali posilu v podobe krídelníčky Natálie Szökeovej. Natália je v najlepších hádzanárskych rokoch a navyše je ľaváčka. Od Natálie si sľubujeme, že svojimi  
skúsenosťami potiahne družstvo v ťažkých chvíľach a pomôže naším mladým hráčkam na ihrisku aj mimo neho. Natália hrávala za HK Slávia Partizánske, HK AS Trenčín a pôsobila aj v reprezentačnom družstve žien Slovenska. Natálii držíme palce a veríme, že sa jej bude u nás v klube páčiť" povedal Rudolf Draškovič ml., manažér HC TATRAN STUPAVA.

Jaroslav Grich posilní dorast HC Tatran Stupava

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality
streda, 18 júl 2018 17:22
Do  Stupavského Tatranu mieri na hosťovanie 18 ročný pivot Jaroslav Grich z TJ Sokol Cífer. V HC Tatran Stupava bude hrať za starší dorast, ktorého trénerom je Dárius Rusnák.
 
Hovorí manažér  klubu Rudolf Draškovič ml.:
 
"Sme radi, že sa nám podarilo Jara získať. Jaro Grich za nás hrával v kategórii starších žiakov pred tromi rokmi a bol platným hráčom. Vtedy som bol trénerom ja a v Jarovi som videl veľký potenciál v obrane a na  pozícii pivota. Žiaľ, Jaro sa pred Majstrovstvami Slovenska nešťastne  zranil. Vtedy sme na majstrovstvách skončili druhý a verím tomu, že  keby bol Jaro hral za nás boli by sme majstrami. Jeho zdravotný stav  sa zlepšil a tak sme ho znova oslovili. Som presvedčený o tom, že ak  bude Jaro na sebe tvrdo pracovať, bude patriť medzi najlepších pivotov vo svojej kategórii. Jara u nás vítame a veríme, že znova zapadne do  kolektívu, ktorý už pozná a posunie sa vo svojej kariére ďalej."

Do HC Tatran Stupava prichádza trénerská posila

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality
sobota, 16 jún 2018 15:55

V uplynulých dňoch sa začali šíriť informácie, že vedenie klubu rokuje o možnosti získania výraznej posily do už existujúceho tímu trénerov klubu. O tom koho ide sme sa dozvedeli po ukončení rokovaní. Do klubu prichádza od 1.7.2018 tréner licencie A, Peter Olšavský.hadzana_svk_repre-6564.jpg

 

Na detaily spolupráce sme sa opýtali manažéra HC Tatran Stupava, Ruda Draškoviča mladšieho. „S Petrom Olšavským sme sa dohodli na spolupráci a od sezóny 2018/2019 bude trénerom našich žien a popri tom bude mať na starosti aj staršie dorastenky. K dohode prišlo veľmi rýchlo a sme radi, že sme sa dohodli na dlhodobejšej spolupráci, nie len na jednu sezónu. Peter je momentálne v najlepších trénerských rokoch, ma bohaté skúsenosti, v poslednom období pôsobil aj ako tréner v národnom družstve žien Slovenska. Sme radi, že sme sa dohodli na podmienkach a že ho naša ponuka zaujala. Keďže sme malé mesto s pomerne veľkou hráčskou základnou, tak sa môže realizovať a od vedenia bude mať podporu na koncepčnú prácu. Krátkodobým cieľom pre najbližšiu sezónu je, aby sa mu podarilo zapracovať do družstva žien naše minuloročné bronzové dorastenky.“ 

 

V osobe Petra Olšavského HC Tatran Stupava získal trénera, ktorý má skúsenosti z MOL ligy, kde viedol TJ Sokol Poruba. Medzi jeho ďalšie trénerské zastávky patria aj kluby ako sú ŠKP Bratislava či Slávia Partizánske.

 

Trénerskú pozíciu žien preberá po trénerke Viole Gaburovej, ktorá v Stupave pôsobila tri sezóny začo jej vedenie klubu aj touto cestou chce poďakovať. 

 

Text: Daniel Jančár

Foto: internet

Rok ubehol ako voda a Stupava mohla opäť privítať najšpičkovejšie tímy Slovenska v kategóriách U12, U10 a U8 mix na otvorených majstrovstvách Slovenka v hádzanej a minihádzanej. Spoluorganizátorom sa okrem Stupavy stali aj Malacky, čo sa ukázalo ako veľmi dobrý krok, pretože sa tak mohli rozdeliť kategórie, skupiny, športoviská, ubytovanie, stravovanie a všetky ostatné veci s tým spojené. Organizátormi boli teda kluby HC Tatran Stupava a Strojár Malacky.

34880775_405135079986462_1535100403413155840_n.jpgČo je to ten „Open“?

Už minulý rok sme si niečo napísali o tom, čo „Open“ vlastne je, tak to trochu doplňme. Na „Open“ čiže na otvorených majstrovstvách môžu štartovať aj kluby, ktoré sú zo zahraničia. Stačí sa len prihlásiť a súťažiť v danej kategórií.

Rozdelenie na kategórie

Práve tu sa spoluorganizovanie so Strojárom Malacky ukázalo ako veľmi dobré. Hralo sa v piatich kategóriách a práve kategória U12 dievčatá sa hrala v Malackách v športovej hale Malina. Kategóriu U12 chlapci hostila Stupava v školskej hale a tri kategórie minihádzanej (U10 chlapci, U10 dievčatá a U8 mix) hostila mestská športová hala v Stupave. Spolu sa v Stupave a Malackách predstavilo 62 tímov.

Finálový duel v Maline v Malackách

V kategórií U12 dievčatása vo finálovom boji stretli dve družstvá, ktoré na seba už narazili v skupine. Dievčatá z HK Slovan Duslo Šaľa napokon aj vo finále porazili dievčatá z MHK Bytča 23:19 a po minuloročnom striebre sa stali majsterkami Slovenska u kategórií U12 dievčatá.

Finálový duel v školskej hale v Stupave35026694_405143739985596_4673425726630789120_n.jpg34793791_404495923383711_566610755911155712_n.jpg

V kategórií U12chlapcizákladnú skupinu A ovládol Tatran Prešov a rovnako si počínali v skupine B chlapci z HK Lovosice. Oba tímy sa stretli vo finále a celkom zaslúžene. Úspešnejším boli napokon hráči Tatranu Prešov, ktorí finále vyhrali 15:9 a po minuloročnom bronze sú novými majstrami Slovenska v kategórií U12 chlapci.

Mestská športová hala v Stupave videla tri finálové zápasy

Za scenáristické namixovanie, ktoré pripravila mestská športová hala v Stupave, by sa nehanbil ani kvalitný scenárista. Ako prvý prišiel na rad finálový duel v kategórií U8 mix, v ktorom sa predstavili chlapci z HC Tatran Stupava „A“ a dievčatá z MŠK Dunajská Streda „B“. V kvalitnom zápase sa napokon radovali z víťazstva dievčatá z MŠK Dunajská Streda „B“ a stali sa majsterkami Slovenska v kategórií U8 mix.

Nasledovala kategória U10 dievčatá.Možno si spomeniete ako minulý rok dievčatá z Dunajskej Stredy získali všetky kovy. Tento rok však vo finále narazilo družstvo MŠK Dunajská Streda „A“ na HK Slovan Duslo Šaľa a oba celky predviedli veľmi rýchlu a kombinačnú minihádzanú po celej šírke ihriska i s individuálnou zručnosťou. Výborný zápas nakoniec vyhrali dievčatá z HK Slovan Duslo Šaľa v pomere 16:15 a stali sa majsterkami Slovenska v kategórií U10 dievčatá.

   34963653_404785656688071_3176612860717432832_n.jpg    image.png    35066205_405385033294800_1022786782971822080_n.jpg

Posledný zápas v tejto hale patril kategórií U10 chlapci. Hala bola plná, akoby sa mal odohrať nejaký ligový šláger. Omyl bol však pravdou, na palubovku nastúpili ešte len desaťroční chlapci z HC Tatran Stupava „A“ proti chlapcom z HáO TJ Slovan Modra „A“. Stupava hrala už v tento deň druhé finále a veľmi túžila uspieť. Atmosféra bola ohlušujúca pri každom góle či zákroku brankára. Fantastický duel dopadol lepšie pre Stupavu v pomere 15:12 a tak sa chlapci z HC Tatran Stupava stali majstrami Slovenska v kategórií U10 chlapci. O tento úspech sa pričinili nasledovní hráči: Richard Stovíček, Samuel Tomkovič, Viliam Maroš, Jakub Jánoš, Filip Bubnič, Ján Rigler, Richard Stulančák, Alex Molnár a Daniel Dvoran.

Konečné poradie U12 chlapci:

1. Tatran Prešov 
2. HK Lovosice 
3. HC Štart Nové Zámky 
4. MŠK Kysucké Nové Mesto 
5. HK Agro Topoľčany 
6. Strojár Malacky 
7. ŠKP Bratislava 
8. HC Tatran Stupava 
9. MHC Bardejov 
10. HK Slavoj Trebišov 
11. THA Martin 
12. HáO TJ Slovan Modra

Konečné poradie U12 dievčatá:

1. HK Slovan Duslo Šaľa 
2. MHK Bytča 
3. MŠK Dunajská Streda 
4. HK AS Trenčín 
5. Strojár Malacky 
6. Handball Club Zlín 
7. HK Slávia Sereď 
8. Zlatná na Ostrove 
9. HC Tatran Stupava 
10. HáO TJ Slovan Modra 
11. ŠKP Bratislava 
12. ŠŠK SLŠ Prešov

Konečné poradie U10 chlapci:

1. HC Tatran Stupava A 
2. HáO TJ Slovan Modra A 
3. ŠKP Bratislava 
4. MHC Bardejov A 
5. Strojár Malacky A 
6. Inter ZŠ Bieloruská 
7. HKM Šaľa 
8. HC Sporta Hlohovec A 
9. MŠK Kysucké Nové Mesto 
10. HC Sporta Hlohovec B 
11. Strojár Malacky B 
12. MHC Bardejov B 
13. HC Tatran Stupava B 
14. HáO TJ Slovan Modra B

Konečné poradie U10 dievčatá:

1. HK Slovan Duslo Šaľa 
2. MŠK Dunajská Streda A 
3. HK Slávia Partizánske 
4. MŠK Dunajská Streda B 
5. HC Tatran Stupava A 
6. ŠKP Topoľčany 
7. HC Sporta Hlohovec 
8. HC Tatran Stupava B 
9. MŠK Dunajská Streda C 
10. HC Tatran Stupava C 
11. HC Tatran Stupava D 
12. Strojár Malacky

Konečné poradie U8 mix:

1. MŠK Dunajská Streda B 
2. HC Tatran Stupava A 
3. Strojár Malacky A 
4. HC Tatran Stupava B 
5. HKM Šaľa 
6. HK Slovan Duslo Šaľa 
7. ŠKH Rohožník 
8. Strojár Malacky B 
9. ŠKP Bratislava 
10. Hk Slávia Partizánske 
11. HC Tatran Stupava C 
12. MŠK Dunajská Streda A

Text:Daniel Jančár

Foto:Lesanka Jánošíková a Lucia Obžerová

PLAYMINIHANDBALL 2018

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality
utorok, 22 máj 2018 09:36

Ako to už v máji býva, tak sa pravidelne do Stupavy sťahujú desiatky klubov zo Slovenska, Čiech a tento rok i premiérovo klub z Chorvátska. Pretože práve tento tretí májový víkend patril v Stupave Playminihandballu 2018. Jednalo sa už o jedenásty ročník a môžeme tak jedným dychom dodať, že klub HC Tatran Stupava zorganizoval najväčší minihádzanársky turnaj v strednej Európe!

Štatistiky

Keď už si dovolíme tvrdiť, že sa jedná o tak veľký turnaj, tak si to dajme do čísiel: 2 haly, 3 krajiny, 3 dni, 5 kategórií, 6 ihrísk, 13 skupín, 27 klubov, 92 družstiev, 368 zápasov a viac ako 800 minihádzanárov! A práve tento minihádzanársky „masaker“ začal už v piatok (18.5.2018) skoro ráno a trval až do nedeľného poobedia.  

IMG_0658.jpg  IMG_0010.jpg  DSC03960.jpg  DSC03990.jpg

Aktivity počas turnaja

Pre deti, bol v priebehu celého víkendu pripravený bohatý sprievodný program. Od rozdávania tričiek, cez „kinder zónu“ až po disco pre všetky deti, ktoré mali chuť a najmä energiu po náročných hracích dňoch večer na trochu tanca. Myslelo sa i na trénerov, pre ktorých bol tradične pripravený po piatkovom hracom dni seminár o „česko-slovenskej hádzanej“ a v sobotu večer zase raut v miestnej klubovni. 

Hrací systém

Hrací formát bol overený z minulého roku a tak i tento rok pristúpili organizátori k totožného formátu. Deti boli podľa veku narodenia rozdelené na dve vekové kategórie a na chlapcov a dievčatá. Pre prvákov a druhákov prebiehal turnaj len jednodňovo a to v sobotu v mestskej športovej hale. Deti si tak mohli dopriať rovnocenné súboje vo svojich kategóriách.

DSC01253.jpg  DSC01370.jpg    DSC02109.jpg

Niekedy je priateľstvo viac ako víťazstvá

Boli to práve deti z nášho klubu, ktoré sa samé spontánne zorganizovali pri bufetových stoloch a na finálový zápas išli fandiť družstvu RK Vučiči zo Záhrebu. Chcete vedieť prečo? Aj mňa to zaujímalo a od našich dievčat som dostal túto odpoveď: „Keď  sme my hrali u nich (v Záhrebe), tak nám tiež fandili v bojoch o medaile“.

Veni, vidi, vici

Možno to bolo tým povzbudzovaním, možno ich dlhou cestou na Slovensko, ale bezpochyby aj ich športovou kvalitou. Reč je o Rukometnej škole Vučiči, ktorá sa premiérovo predstavila na Playminihandballe a v zmysle talianskeho „Veni, vidi, vici“ aj hrala. Chlapci, ročník narodenia 2007/2008, vyhrali svoju kategóriu, keď v napínavom finále zdolali chlapcov z THA Martin. O ostatnom poradí sa môžete dočítať na konci článku.  

Resumé z pohľadu usporiadateľského mesta 

Samotná Stupava opäť nezískala najcennejšiu trofej ani tento rok, ale bronz chlapcov narodených v roku 2009/2010 bol určite iskričkou nádeje a výsledku práce, ktorá sa v Stupave deje a dala tak odkaz, že nastavený smer je určite správny.

DSC04134.jpg  IMG_0815.jpg  IMG_0809.jpg

Poďakovanie

Poďakovanie patrí najmä organizačnému tímu, všetkým dobrovoľníkom z radov rodičov, taktiež starším hráčom a hráčkam z domáceho klubu HC Tatran Stupava, všetkým trénerom, Mástskemu potravinovému spolku, mestu Stupava, škole kpt. Jána Nálepku, reklamným partnerovom A4ka, Hamé a Garden life. Bez ich pomoci by sme neboli schopní zastrešiť najväčší minihádzanársky turnaj v strednej Európe.

Konečné poradie po kategóriách

Kategoria A1 - chlapci nar. 2007-2008

1.RK Vučiči (HR) 2. THA Martin "A" (SK) 3. MŠK Kysucké Nové Mesto "A" (SK) 4. TJ Sokol Velké Meziříčí (CZ) 5. Strojár Malacky "A" (SK) 6. Strojár Malacky "B" (SK) 7. HC Tatran Stupava "A" (SK) 8. Házená Velká Bystřice (CZ) 9. HK Kúpele Bojnice (SK) 10. HaO Slovan Modra "A" (SK) 11. TJ Sl. Slavia Uherské Hradiště (CZ) 12. SK Kuřim (CZ) 13. INTER ZŠ Bieloruská (SK) 14. SPORT CLUB Senec (SK) 15. ŠKP Bratislava (SK) 16. THA Martin "B" (SK) 17. Házená Legata Hustopeče "A" (CZ) 18. HBC Trnava (SK) 19. HKM Šaľa (SK) 20. HC Tatran Stupava "C" (SK) 21. HC Tatran Stupava "B" (SK) 22. HaO Slovan Modra "B" (SK) 23. Házená Legata Hustopeče "B" (CZ) 24. Sokol Cífer (SK) 25. Sokol Sokolnice (CZ) 26. HC Tatran Stupava "D" (SK) 27. HC Tatran Stupava "E" (SK) 28. HK Ivanka pri Dunaji (SK) 29. MŠK Kysucké Nové Mesto "B" (SK) 30. Strojár Malacky "C" (SK)

          DSC01665.jpg   DSC01653.jpg 

          

Kategoria A2 - dievčatá nar. 2007-2008

1.MŠK Dunajská Streda "A" (SK) 2. HK Slovan Duslo Šaľa "B" (SK) 3. MŠK Dunajská Streda "B" (SK) 4. HC Tatran Stupava "A" (SK) 5. Házená Velká Bystřice (CZ) 6. HK Slovan Duslo Šaľa "C" (SK) 7. MŠO Štúrovo (SK) 8. HK Slovan Duslo Šaľa "A" (SK) 9. HC Tatran Stupava "B" (SK) 10. Strojár Malacky (SK) 11. ŠKP Bratislava (SK) 12. Sokol Cífer "B" (SK) 13. RK Vučiči (HR) 14. HC Tatran Stupava "C" (SK) 15. Iuventa Michalovce "B" (SK) 16. HC Tatran Stupava "F" (SK) 17. HC Tatran Stupava "D" (SK) 18. Sokol Cífer "A" (SK) 19. SHK Rohožník (SK) 20. Iuventa Michalovce "A" (SK) 21. HC Tatran Stupava "E" (SK)

          DSC01758.jpg   DSC01770.jpg

Kategoria B - mix nar. 2009-2010

1. * TJ SOKOL Kostelec na Hané (CZ) 2. * MŠK Dunajská Streda "A" (SK) 3. * HC Tatran Stupava "A" (SK) 4. * Házená Velká Bystřice (CZ) 5. * RK Vučiči (HR) 6. * HK Kúpele Bojnice (SK) 7. * SK Kuřim (CZ) 8. * Sokol Sokolnice (CZ) 9. * TJ Sokol Velké Meziříčí (CZ) 10. * THA Martin (SK) 11. * SPORT CLUB Senec (SK) 12. * SHK Rohožník (SK) 13. * ŠKP Bratislava (SK) 14. * Strojár Malacky "A" (SK) 15. * Tj Jiskra Havlíčkův Brod (CZ) 16. * Strojár Malacky "B" (SK) 17. * HKM Šaľa (SK) 18. * HC Tatran Stupava "C" (SK) 19. * HC Tatran Stupava "B" (SK) 20. * MŠK Dunajská Streda "B" (SK)

Text: Daniel Jančár

Foto: Lesanka Jánošíková a Lucia Obžerová 

Brutálne Ovce v Prahe na PRAHA HANDBALL CUP 2018

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality
štvrtok, 05 apríl 2018 13:24

Tento ročník sme sa opäť zúčastnili veľkého turnaja PRAHA HANDBALL CUP, ktorý sa konal v hlavnom meste Praha. Počas veľkonočných sviatkov  bola Praha prázdnejšia ako po iný čas, ale zato sa do Prahy nahrnuli hádzanári z 25 krajín. Celkovo sa turnaja zúčastnilo 628 družstiev.

29790465_1851413694889862_3286518168143024676_n-2.jpg

Tento rok Brutálne Ovečky štartovali v kategórii mladších žiakov (ročník narodenia 2005/2006).

Prinášame vám prehľad výsledkov a krátke komentáre trénera:

 

Zápasy základnej skupiny:

PIATOK 30. 3.

SKKP Handball Brno - HC Tatran Stupava 24:6

Náš prvý súper na turnaji bolo družstvo z Brna, ktoré vzbudzovalo rešpekt výškovou prevahou na ich strane. Prvý zápas sme hrali 8:15 a z našej strany to bol nešťastný zápas. Bolo vidieť, že chalani sú akýsi neprebudení a Brňáci vzbudzovali rešpekt. Po zápase som musel chlapcov upozorniť, že sme sem neprišli na výlet ale aj niečo ukázať :)

HC Tatran Stupava - Sokol Šťáhlavy 12:13

Sokol Štáhlavy je družstvo z Plzenského regiónu. Nikdy som o tomto súperovi nepočul ale ich družstvo ma príjemne prekvapilo. Celý zápas viedli a pri konci sme ich doťahovali. Škoda, že náš silný tlak pri konci nepriniesol remízu ale prehru o jeden gól. Na chalanoch bola vidieť bojovnosť, tak s týmto zápasom som bol veľmi spokojný.

Lions Hostivice - HC Tatran Stupava 9:13

Lions Hostivice je novovzniknutý klub z Prahy, ktorý hrá sympatickú hádzanú. Proti tomto súperovi nám vyšla obrana a chalani bojovali a hrali sme peknú hádzanú. Toto víťazstvo nás posilnilo a dodalo elán do ďaľších zápasov.

HC Tatran Stupava - ASD Pallamano Palazzolo 7:14

Pallamano Palazzolo, zápas proti Talianom nám vôbec nevyšiel a ani rozhodcovi. Na tento zápas najradšej zabudnúť, aj keď sme mali na víťazstvo. Potešilo aspoň, že chalani bojovali do konca. Po tomto zápase sme boli dosť unavený, keďže sme v piatok o ôsmej hodine ráno nielen odomykali halu ale sme ju aj o desiatej večer zamykali :)

 

SOBOTA 31. 3.

image.pngUnion West Wien - HC Tatran Stupava 17:6

V sobotu ráno sme si zahrali proti pohyblivým Rakúšanom, ktorí hrali peknú hádzanú s dobrou obranou 1:2:3 , cez ktorú sa ťažko presadzovalo.

HC Tatran Stupava -  Pepino SKP Frýdek-Místek 8:16

Zápas proti Frýdku Místku bol veľmi ťažký. Prvý polčas sme ešte ako tak držali krok, ale v druhom polčase sa prejavila fyzická prevaha súpera. Hádzanári z Frýdku Místku boli veľmi vysokí a nájst recept na 0:6 bolo veľmi ťažké, aj keď sa nám to niekedy podarilo.

 

PLAY OFF skupiny ,,B":

NEDEĽA 1. 4.

HC Tatran Stupava - Sokol Kostelec nad Labem 29:2

Prvý zápas v skupine ,,B" sme hrali PLAY OFF systémom. Z 32 družstiev v tejto skupine sme dostali Sokol Kostelec nad Labem, s ktorým sme si schuti zahrali. Bolo vidieť, že súper hádzanú na veľké ihrisko nehrá dlho, tak dostali šancu chalani z lavičky a nesklamali. Tento zápas nám padol vhod aby si všetci zahrali.

HC Tatran Stupava - TJ TŽ Třínec 16:7

Ďaľší zápas vo vyraďovacích bojoch nás čakali Ocelari z Třínca. Našou aktivitou v obrane a v útoku sme porazili oceliarskeho draka a tento zápas dopadol v náš prospech. Súper bol na našej úrovni a naši chalani boli lepšie motivovaní a zápas si na ihrisku užili.

TSV Wendelstein - HC Tatran Stupava 18:6

Zápas proti Nemcom bol už zápas z posledných síl. Tu sme doplatili na úzku lavičku a únavu z predchádzajúcich zápasov.29594565_1980299748886457_8984879770805478830_n-2.jpg

 

Celkový komentár trénera Rudolfa Draškoviča ml. k PHC 2018:

"Som spokojný s turnajom a ako chalani na ňom hrali. Bolo vidieť zlepšenie a načerpanie nových skúseností. Samovi Majerčíkovi sa vrátila strelecká forma spred zranenia a výkonnostne vyskočili veľmi vysoko Viliam Maroš a Samo Tomkovič, ktoým turnaj parádne vyšiel. Spokojný som aj s oboma pivotmi Lachkovičom a Stovíčkom. Taktiež v obrane s  Filipom Angerom a Matúšom Hauskrechtom. V obrane boli lídri, ale musia pridať v útoku. Ďalší chalani mali menšiu minutáž, ale na ihrisku nesklamali. Škoda zranenia Martina Prochádzku a neúčasti Šimona Vargončíka, Hakiho Yilmaza a Tadeáša Ferenčíka, ktorí sa turnaja nemohli zúčastniť. S turnajom som veľmi spokojný aj keď bol veľmi náročný. Chalani máju nové skúsenosti a zážitky, ktoré nás posunú vpred. Ďaľšia previerka bude v júni - majstrovstvá Slovenska v Stupave."

Vďaka pozvaniu z hádzanárskej školy RŠ Vučići zo Záhrebu vycestovalo 21 štvrtákov z Golden Teamu na víkendový turnaj do hlavného mesta Chorvátska. Bol to pre naše deti „prvý naozajstný“ medzinárodný turnaj,  ktorého sa zúčastnilo viac ako 50  družstiev z Chorvátska, Bosny a Hercegoviny, Slovinska a Čiernej Hory. Odohrali sme celkovo 25 náročných zápasov, proti silným súperom. V prvom rade nám išlo o  medzinárodnú konfrontáciu našich detí s poprednými klubmi a hádzanárskymi školami z krajín bývalej Juhoslávie. Po turnaji môžeme konštatovať, že sme sa v tejto konkurencii nestratili a zanechali sme v Chorvátsku dobrý dojem. S viacerými tímami sme nadviazali komunikáciu a pozvali ich ku nám do Stupavy.  Veríme, že takáto spolupráca prinesie v budúcnosti svoje ovocie a pomôže nám ďalej hádzanársky rásť...

Najviac sa na turnaji darilo nášmu družstvu dievčat (ročník 2008), ktoré po piatich výhrach a jednej prehre skončili v skupine na fantastickom druhom mieste. V semifinále porazili  družstvo RŠ Vučići Zagreb a vo finále len tesne podľahli družstvu z hádzanárskej školy RK RŠ Karlovac (9 : 11).

Zagreb 3.jpg

Domov sa deti, tréneri a rodičovský fanklub vrátili v nedeľu pred polnocou veľmi unavení, ale s obrovskými zážitkami a novými hádzanárskymi skúsenosťami. S hádzanárskou školou RŠ Vučići ZAGREB bude naša spolupráca pokračovať účasťou ich družstiev na našom turnaji PLAYMINIHANDBALL 2018 v máji budúceho roku a plánujeme aj spoločné tréningy, či tréningové kempy. Všetci veríme, že naša účasť na takomto turnaji je len začiatkom spolupráce s hádzanárskou veľmocou, akou je krajina olympijských víťazov - Chorvátsko.

Zagreb 4.jpg     Zagreb 5.jpg

Text: Sveťo Prokeš ml. 

 

Zvyčajne sa so slovným spojením 11 dní a 10 nocí stretávame v katalógoch cestovných kancelárií, keď sa obzeráme po tom, kam by sme mohli v lete vyraziť na dovolenku. Teraz však nebude reč o slnkom zaliatych plážach, ale o potom prepotených tričkách.

Býva úplnou pravidelnosťou v klube HC Tatran Stupava, že prezident klubu, Ján Papaj, v rámci pondelkovej trénerskej porady oznámi trénerom o tom, kde a kedy hrá ktorá kategória. Pozrime sa teda spolu, ako 11 dní a 10 nocí vyzeralo v číslach a logistických údajoch v našom klube.

Poďme od stredy 8.11, keď mladšie žiačky „A“ a staršie žiačky vycestovali do Senice, kde hrali dohrávané zápasy svojej súťaže. Stupava-Senica-Stupava = 144km.

V piatok 10.11 mladšie žiačky „A“ hostili Inter Bratislava, mladšie žiačky „B“  Malacky a staršie žiačky ŠKP „B“. Mladší žiac

i „B“ a starší žiaci vycestovali do Bratislavy, kde odohrali svoje zápasy s ŠKP Bratislava. Stupava-Bratislava-Stupava = 50km.

V sobotu 11.11 vycestovali muži na svoj ligový zápas do Martina. Stupava-Martin-Stupava = 500km. V rovnaký deň odohrali svoj ligový zápas doma i ženy a to proti Košiciam.

 

Snímka obrazovky 2017-11-25 o 17.30.47.jpg  Snímka obrazovky 2017-11-25 o 17.32.00.jpg  Snímka obrazovky 2017-11-25 o 17.32.37.jpg

V nedeľu 12.11 hrali svoje zápasy mladší i starší dorastenci zhodne v Modre. Stupava-Modra-Stupava = 79km. Mladšie žiačky „A“ a staršie žiačky odohrali svoje zápasy v maďarskej lige v Gyori. Stupava-Gyor-Stupava = 191km. Okrem toho minihádzanári cestovali na viedenskú ligu  do Viedne. Stupava-Viedeň-Stupava = 188km.

Po tomto zápasovom kolotoči by v prímorskom letovisku mohol nasledovať nejaký fakultatívny výlet po pamiatkach, či výlet za dobrodružstvom na ťavách do púšte  alebo návšteva neďalekého aquaparku. Tu však prišlo na pranie dresov, dotankovanie áut a na všetky ostatné veci potrebné k ďalším zápasom.

V piatok 17.11 vycestovali mladší i starší dorastenci do Topoľčian na svoje ligové zápasy. Stupava-Topoľčany-Stupava 256km.

24008544_10210694047810794_302949161_n.jpg  24093713_10210694047690791_1844063470_o.jpg  Snímka obrazovky 2017-11-25 o 17.34.12.jpg

Najrušnejším dňom bola sobota, 18.11. Mladší i starší žiaci odohrali zápasy v považskej lige a za svojimi súpermi vycestovali do Bojníc. Stupava-Bojnice-Stupava = 404km. Mladšie a staršie dorastenky hostili hráčky Šale v Malackách. Od skorého rána sa v Stupave hralo ďalšie kolo záhoráckej ligy v minihádzanej, kde sa zúčastnilo 24 družstiev, z toho 13 stupavských. V podvečerných hodinách hala patrila mužom, ktorí hostili Piešťany a aby nebolo málo, tak naše ženy odohrali svoj ligový zápas v Močenku. Stupava-Močenok-Stupava = 202km.

Dovolenka je za nami a môžeme bilancovať. Fotky pri mori – žiadne. Magnetky na chladničku – žiadne. Do čokoládova opálená pleť – nie. Dovolenková láska – nie. Tak čo nám vôbec táto dovolenka priniesla? Žiacke kategórie – 13 zápasov, Dorastenecké kategórie – 6 zápasov, Muži – 2 zápasy, Ženy – 2 zápasy, zorganizovanie turnaja s 24 tímami a zbieranie skúseností v lige vo Viedni. Okrem toho naše autá, či prenajatý autobus, najazdili celkovo 2014km a naše fotografky vytriedili 1920 fotografií, nafotených ich bolo omnoho viac.

Kilometrov sme najazdili ako keby sme boli na Makarskej riviére, pasy sme tiež potrebovali, ale využili sme ich úplne inak. Športovo.

Aj takto vyzerá „dovolenka“ v HC Tatran Stupava

Text: Daniel Jančár

Foto: Lesanka Jánošíková a Lucia Obžerová

Občianske združenie HC TATRAN STUPAVA, o.z spúšťa registráciu členstva.

Členstvo v občianskom združení sa uzatvára na obdobie jedného roka a prináša výhody a bonusy (napr. zľavy MIMA SPORT 5%, HAKI KEBAB 5%, nákup v klubovom FAN shope 5%)

Postup pri získaní členstva:

 1. Stiahnuť prihlášku Riadny clen prihlaska, vytlačiť, podpísať a oskenovanú poslať buď na email alebo vhodiť do poštovej schránky na Mariánskej 37, v Stupave.
 2. Zaplatiť ročný poplatok v sume 10,- Euro na účet:

                        Bankové spojenie: Slovenská sporiteľňa, a. s.

                        Názov účtu: HC Tatran Stupava

                        Číslo účtu: 5031303533/0900

                        IBAN: SK94 0900 0000 0050 3130 3533

                        Variabilný symbol: dátum narodenia

                         Poznámka: Clenstvo OZ a Meno a Priezvisko budúceho člena

Po prijatí prihlášky a zaplatení poplatku bude následne vydaný preukaz člena.

Vzhľad preukazu:

ozHCTatranStupava_1.jpg         ozHCTatranStupava_2.jpg

 

 

Stanovy k nahliadnutiu. 

Kalendár

január 2020
Po Ut St Št Pi So Ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Najbližšie udalosti KLUB

sobota 25.január
Mladšie dorastenky: Turnaj ŠKP
Mladšie dorastenky
sobota 25.január
Mladší dorastenci: Turnaj Kuřim
Mladší dorastenci
sobota 25.január
Mladší žiaci: Turnaj Holešov
Mladší žiaci
sobota 25.január od 14.00 -
St. žiaci: Stupava B - Zubří
Starší žiaci
streda 29.január od 19.00 -
Muži: Malacky - Stupava
Muži