Eurofest 2019

nedeľa, 21 júl 2019 17:52
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)

Hádzaná – účinkovanie klubu HC Tatran Stupava na turnaji EUROFEST v Slovinskom Koperi.

Hovorí sa, že jednooký je medzi slepými kráľom. Tiež i to, že niekto pre strom nevidí les, a aj istý rímsky panovník povedal, že radšej bude v poslednej dedine prvý ako v Ríme druhý. Ale on nechcel byť druhý, chcel byť prvý a nielen v Ríme, na území, ktorému vládol. Chceli ísť ďalej, všetci. Či už to boli Cézar, Alexander Macedónsky alebo Napoleon, nikdy sa neuspokojili s tým, že to čo dosiahli je vrchol. Rovnako ďalej chcú ísť správne športové kluby. Nechcú zostať na úrovni okresu alebo kraja a pýšiť sa v týchto končinách ako sú dobrí. Chcú sa porovnávať s najlepšími. Ako vo svojej vlasti, tak i za jej hranicami!

Slovinsko – KOPER

Presne túto ideu, porovnávať sa s najlepšími, má i náš klub HC Tatran Stupava. Práve aj toto bol dôvod, aby náš klub vyslal do Slovinského Koperu výpravu, ktorá čítala celkom 100 členov! Dať si zrkadlo ako naše družstvá obstoja v konkurencii Chorvátska, Slovinska, Nórska, Dánska, Švédska, Poľska, Francúzska, Srbska, Maďarska a ďalších. Našli ste medzi týmito krajinami olympijských víťazov či majstrov sveta? Našli. A predpokladám, že keď ste boli na tomto turnaji EUROFEST aj osobne, tak ste videli i nejedného budúceho majstra, či majsterku sveta na vlastné oči.

Stupavská výprava

Celkovo náš klub reprezentovalo osem tímov. Dievčatá: staršie žiačky 2004 pod vedením Róberta Popluhára, staršie žiačky 2005 pod vedením Zuzany Popluhárovej, mladšie žiačky 2006 pod vedením Veroniky Rumpelovej, mladšie žiačky 2007 pod vedením Romana Vigha a Petry Varjassiovej a dievčatá 2008 mini pod vedením Romana Vigha a Svetozára Prokeša. Chlapci: starší žiaci 2005 pod vedením Róberta Geisseho, mladší žiaci 2007 pod vedením Ľuboša Hepnera a chlapci 2008 mini pod vedením Dáriusa Rusnáka.

Medaily

Pod najväčší úspech sa podpísali dve naše družstvá. Dievčatá 2004 pod vedením Róberta Popluhára si v základnej skupine zmerali sily so siedmimi súperkami a celkovo šesťkrát odchádzali z paluboviek ako víťazky! V skupine obsadili druhé miesto a celkovo tretie na turnaji EUROFEST! Dievčatá 2008 mini pod vedením Romana Vigha a Svetozára Prokeša cestovali do Slovinska ako čerstvé majsterky Slovenska a to, že tento titul nemajú náhodou, podčiarkli prvým miestom v základnej skupine, kde všetkých „vybúchali“. Do finále postúpili cez dánsky tím FREDERIKSHAVN FI 2 výsledkom 18:12 a vo finále si poradili s chorvátskym družstvom ŽRK UMAG po víťazstve 20:14!

Prázdniny

Práve týmto júlovým turnajom sa ukončil hrací ročník 2018/2019 a deti začali prázdninovať. Ako povedala trénerka Petra Varjassiová „nech teraz rastú a v auguste sa nich tešíme znovu“. Budeme sa vidieť, počuť a čítať v ďalšej sezóne.

Text: Daniel Jančár
Foto: Lucia Obžerová