Michal Malina

Do Pezinka sme cestovali značne oslabený o veľa hráčov no najmä o spojkový rad. To prinútilo aj nášho trénera Mira Fukáča aby sa obliekol do dresu a v prípade potreby bol pripravený nastúpiť. Takmer celý zápas bol zo skóre vyrovnaný ani jeden tím nevyhrával viac ako o tri góly. V druhom polčase sme 8 minút pred koncom viedli o dva góly 21:23 no rozhodcovia nás dvomi vylúčeniami v jednom útoku poslali do štyroch čo domáci využili na vyrovnanie. Na konci po veľkej dráme sme nedokázali využiť posledný útok čo nás napokon stálo aspoň bod u prvého tímu z Pezinka. V zápase sme však prejavili veľkú bojovnosť a tímového ducha aj napriek oslabeniu u favorita celej ligy a dovolíme si tvrdiť že tento zápas nevyhral lepší ale štastnejší tím.

Zostava a góly: Nemčovič, Beleš - Malina 9, Lachkovič M. 4, Ondrušek, Jánoš, Pír, Mader 3, Kováč 2, Husák, Fukáč, Draškovič, Obselka, Hirtl 7, Kubíček 1.

Priebeh: 3:1 / 3:3 / 5:5 / 6:6 / 8:6 / 10:8 / 11:8/ 11:9 / 12:10 / 12:11 /12:12 / 13:12 / 13:13 polcas / 14:14 / 15:15 / 15:16 / 16:17 / 17:18 / 17:19 / 17:20 / 18:21 / 19:21/ 19:22/ 20:22 / 21:22 / 21:23 / 22:23 / 23:23 / 23:24 / 24:24 / 24:25 / 25:25 / 25:26 / 26:26 / 27:26/

O názor sme požiadali aj trénera Miroslava Fukáča:

Na zápas do Pezinka sme cestovali bez viacerých hráčov: Prokopa, Baštiho, Lipovského, Bereša, Koppa, Hoksza, Hasoňa, Gedeona, Bernáta.. Náš súper bol ako bývalý extraligista a aktuálne líder súťaže na domácej palubovke favoritom zápasu.
Pezinok začal lepšie a ujal sa vedenia 3:1. Stupavčania vzdorovali a vyrovnali na 6:6. Keď súper odskočil na 11:8, Stupava reagovala time-outom, po ktorom sa jej podarilo vyrovnať na polčasových 13:13.
Po polčase sa obraz hry otočil. Strelecky sa výraznejšie začal presadzovať Lukáš Hirtl (5g v druhom polčase) a rovnako tak Michal Malina (5g v druhom polčase). V bráne spolahlivým výkonom družstvo podržal Lukáš Nemčovič. Stupava diktovala tempo hry a prekvapenému súperovi odskočila na 19:22. Pezinok reagoval oddychovým časom. Za stavu 21:23 rozhodca vylúčil v priebehu jedného útoku Lachkoviča a vzápätí aj Draškoviča, Tatran hral 2 min 4 na 6 a Pezinok v presilovke o dvoch hráčov skorigoval a vyrovnal na 23:23. Po druhom time-oute Stupavy Tatran opätovne strhol vedenie na svoju stranu (24:25 a 25:26). Súper však po technickej chybe Stupavy v útoku vyrovnal. Vzápätí sa po krídle a rýchlom protiútoku strelecky presadzoval Malina, no obranný zákrok na neho rozhodca posúdil ako dovolený a z protiútoku Stupava v poslednej minúte inkasovala na 27:26. Do konca ostávalo 40s, no hostia pod tlakom zbytočne chybovali v útoku a stratili loptu. Pre Pezinok už nebolo problémom ustrážiť si v posledných sekundách tesné víťazstvo...
Chalanom by som napriek tomu rád poďakoval za predvedený výkon. Hrali so srdcom, ako team, dreli v obrane, pracovali na lavičke. Súdržný a obetavý výkon. Body nám však žial nepriniesol, tentokrát vyhral šťastnejší. Bol to však náš doposiaľ najlepší zápas, z ktorého môžeme odísť so vztýčenými hlavami.
Najbližšie stretnutie odohrajú muži v sobotu 15.11. doma s ŠKP Bratislava B o 19:00h (v novej hale ZS).

Langoše: Senec beach handball 2014

Zverejnené v Pieskové aktuality
pondelok, 30 jún 2014 17:42

Cez víkend pokračovala slovenská beach handball tour turnajom na Slnečných jazerách. Turnaja sa zúčastnilo celkovo 19 tímov (10 mužských a 9 ženských). Nás tím Langoše na ňom dosiahol doteraz od svojho vzniku najlepšie umiestnenie na slovenských turnajoch. V prvý deň turnaja v sobotu sme po úvodných dvoch zápasoch mali dve víťazstvá po nich však prišli dve prehry a tak sme postupovali z tretieho miesta zo skupiny. Na druhy deň sme nastúpili na štvrťfinále z druhým tímom z B skupiny Black&white a rozhodnúť o postupe museli až nájazdy v ktorých sme mali viac šťastia a postúpili tak do semifinále kde na nás čakalo mužstvo z Modry-Mýtnickí vlci. Po dobrom výkone sme ich zdolali 2:0 a postúpili tak až do finále čo od nás pred turnajom málokto čakal. Finále proti tímu Cele zle ! sme si užili a veľa nechýbalo aby sme vyhrali obidva polčasy no koncovky ani jedného sme nezvládli a napokon sme prehrali obidva o jeden gól (druhy polčas až o zlatý gól).Celkovo nám však turnaj vyšiel aj napriek tomu že nám veľa hráčov chýbalo. Odniesli sme si aj cenu pre najlepšieho brankára, ktorú získal zaslúžene Paťo Beleš, ktorý nás svojimi zákrokmi veľa krát podržal v zápasoch. Po dvojtýždňovej prestávke pokračuje slovenská tour turnajom v Modre, niektorých čaká v ten istý termín ešte turnaj na Balatone.

pondelok, 23 jún 2014 14:11

Už tento víkend otvoril náš plážový hádzanársky tím LANGOŠE letnú sezónu na turnaji v Bratislave - Čunove. Turnaj, ktorý je zaradený aj v European beach handball tour a bol vyhlásený ako majstrovstvá Slovenska žien v plážovej hádzanej. Ozdobou turnaja boli kvalitné tímy s Maďarska či už ženy alebo muži, ktorý si napokon aj odniesli prvenstvá v obidvoch kategóriách.  My sme v základnej skupine skončili  na treťom mieste vďaka lepšiemu skóre s tímami pod nami. Tým pádom sme postúpili do štvrťfinále kde nás v boji o najlepšiu štvorku turnaja čakal druhý tím z druhej skupiny Balons Gang. S tímom s ktorým hráme takmer na každom turnaji a vždy hráme vyrovnané zápasy čomu bolo tak aj teraz a rozhodnúť o postupujúcom museli až nájazdy. V nich sme mali smolu nastrelili dve tyčky a zo štyroch nájazdoch sme dali len jeden gól a to nás stálo postup do semifinále. Celkovo sme tak skončili na piatom mieste. Už teraz sa však tešíme na ďalší turnaj do Senca, kde už najbližší víkend (28.-29. 6. 2014) bude pokračovať slovenská - beach handball tour 2014.

8. Tygřice (CZE)

Zostava a góly: Beleš, Nemčovič - Malina 3, Lachkovič M. 1, Jánoš, Pír, Mader, Béreš 2/1, Husák, Draškovič 3, Hoksz 2, Hirtl 8, Kubíček 1. 030514 malacky1

Vo výbornej atmosfére ako keby sme hrali pred domácim publikom sa od začiatku zápasu hrala vyrovnaná a bojovná hádzaná ako sa na derby patrí a v 11. minúte stav 4:4. Potom však domáci využili dve presilovky a razom viedli 9:4 a v 18. minúte až 11:5. Aj napriek tomu sa naši muži nevzdali a šnúrou 6 tich gólov bolo odrazu 11:11. Na konci polčasu však ešte dali domáci dva góly a išli do šatne s dvojgólovým vedením. V druhom polčase sa zápas ťahal o každý gól, výborne nám zachytal brankár Beleš a strelecky sa chytil Lukáš Hirtl (druhý polčas 5 gólov). V 44 minúte sme konečne strhli vedenie na svoju stranu 16:17 avšak potom sme nedali gól dlhých 14 minút a Malacky viedli 3 minúty pred koncom 20:17. Našťastie sme zvládli posledné tri minúty a zápas dotiahli aspoň do remízového stavu. Domáci už z poslednej deviatky strelili len do blokov.
Jediným negatívom v zápase bolo už v 10. minúte zranenie nášho Maroša Madera, ktorý skončil v nemocnici z vykĺbeným palcom na ruke a musí ísť na operáciu.

Priebeh: 0:1; 1:1; 3:1; 3:3; 4:3; 4:4; 9:4; 9:5; 11:5; 11:11; 13:11 / 13:12; 14:12; 14:13; 15:13; 15:14; 16:14; 16:17; 17:17; 20:17; 20:20

030514 malacky3

Muži: ŠKP BA "B" - HC TATRAN STUPAVA 20:24 (11:10)

Zverejnené v 2013/2014
sobota, 22 marec 2014 00:00
Prvý gól zápasu padol až v šiestej minúte, dovtedy dominovali na ihrisku obidvaja bránkári. Domáci sa ujali v 16. minúte vedenia 7:4, avšak  potom sme šnúrou 5 tich gólov otočili na 7:9. ŠKP potom pridalo na obrátkach do polčasu otočili na 11:10 keď posledný gól dali v poslednej sekunde prvého polčasu. Prvý polčas nás ničili domáci hlavne rýchlymi brejkami keď až 7 gólov dali z trhákov. V druhom polčase ŠKP opäť strhlo vedenie na svoju stranu o 3 góly. Až v polovici druhého dejstva sme konečne zlepšili obranu a postupne sme stav otáčali. V 54 minúte už na 5 gólov 18:23.  Zápas sa už potom v kľude dohral a napokon sme si odniesli z Bratislavy cenné dva body.

Zostava a góly:  Beleš, Nemčovič - Gedeon 5, Malina 2, Lachkovič M., Hanzal 3/3, Pír, Mader 1, Béreš, Husák, Draškovič 4, Hoksz 4, Hirtl 5.

Proebeh:  1:0; 1:1; 2:1; 2:2; 4:2; 4:3; 5:3; 5:4; 7:4; 7:9; 10:9; 10:10; 11:10; / 12:10; 12:11; 14:11; 14:13; 15:13; 15:14; 16:14; 16:19; 17:19; 17:21; 18:21; 18:23; 19:23; 20:23; 20:24

Na prvý domáci zápas jarnej časti nastúpili naši muži proti predposlednej Dun. Strede s povinnosťou na dva body. Od úvodu však hrali hostia vyrovnaný zápas a ešte v 10.minúte viedli 6:5. Potom už však taktovku zápasu zobrali do rúk domáci a šnúrou 9-tich gólov po sebe otočili stav na 14:6. Polčas napokon skončil 17:9. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil domáci naďalej zvyšovali náskok a na ihrisko sa postupne  dostali všetci hráči. Povinnosť dvoch bodov sme si splnili víťazstvom o 16 gólov, 34:18.

Zostava a góly: Beleš, Nemčovič - Gedeon 8, Malina 7/1, Lachkovič M. 2, Hanzal, Pír, Mader 2, Briestenský 3, Husák 2, Draškovič 5, Hoksz 2, Hirtl 3, Kubíček.

Muži: HK Vajnory - HC TATRAN STUPAVA 22:22 (15:7)

nedeľa, 09 marec 2014 19:29

Zápas dvoch rozdielnych polčasov. Aj tak sa dá nazvať prvý zápas jarnej časti, kde Stupavské áčko mužov nastúpilo v nedeľu poobede v Pezinku proti Vajnorom. Inak to bol aj súboj štvrtého tímu s tretím s rozdielom len jedného bodu. Prvý polčas bol zo strany Stupavy katastrofálny. Hneď na začiatku sme prišli o zraneného Gedeona a už v 14. minúte sme prehrávali 7:1. Absolútne sa nám nedarila streľba na skúseného Mitošinku v bráne domácich čo domáci trestali rýchlymi protiútokmi. Neskôr bol stav už hrozivých 12:3. Následnú päťminútovky sme vyhrali 4:1, stiahli sme na 13:7 a už sa zdalo že sme sa konečne prebrali. Následne však domáci dali do prestávky ešte dva góly a schladili nás na polčasových 15:7. Druhý polčas sa ani nezdalo že sa niečo zmení na ihrisku v 36. minúte stav ešte 18:9 pre domácich. Potom sme však už konečne trocha agresívnou obranou (načo doplatil Lachkovič M. červenou kartou) a zlepšenou streľbou postupne začali náskok Vajnor znižovať . Od 37. sme následnú desaťminútovku vyhrali 9:1 a odrazu bol stav o jeden gól 19:18. Potom sa už bojovalo o každý gól. Vajnory ešte pri konci odskočili na tri 21:18, no ešte sme dokázali vyrovnať v 56. minúte na 22:22. V poslednej minúte zápasu sme mohli rozhodnúť tak my ako aj Vajnory, každý mal po jednom útoku no gól už nepadol. Vzhľadom na priebeh zápasu si však ani jeden tím nezaslúžil prehrať. Za povšimnutie ešte stojí skvelé povzbudzovanie od našich divákov. Aj oni mali veľkú zásluhu na tom že nás dokázali v druhom polčase nakopnúť na zlepšený výkon a dokázali sme zápas aspoň vyrovnať.

Zostava a góly - Beleš, Nemčovič - Gedeon, Malina 6, Hasoň, Kanda, Lachkovič M., Hanzal, Pír, Mader 3, Béreš 2/2, Husák, Draškovič 5, Hoksz 2/1, Hirtl 4, Kubíček.

Gólový priebeh: 2:0;2:1;7:1;7:3;12:3;12:4;13:4;13:7;15:7 / 16:7;16:9;18:9;18:10;19:10;19:18;21:18;21:20;22:20;22:22