Keď takmer vyhráte, už skoro stratený zápas.

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality a články
pondelok, 27 november 2017 22:23
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)

Po dlhšej dobe som mal možnosť opäť vidieť našich starších dorastencov v akcii. A môžem vám povedať, že to bola parádna akcia! Bohužiaľ, nestihol som prvý polčas, ale jeho výsledok som pri vstupe do haly videl.

Polčas sme prehrali 11:16

Prvý pohľad na výsledkovú tabuľu a postavenie v tabuľke oboch tímov, neveštil ani iné pokračovanie. Lenže nesmieme zabúdať, že títo chalani sú bojovníci na pohľadanie! Netrvalo dlho a súpera, ktorý v polčase viedol o päť gólov, naši chalani dotiahli.

DSC08514.jpg  DSC08610.jpg  DSC08691.jpg

V 42 min. bolo 18:18

Pre našich chalanov, však ani tento výsledok nebol dosť dobrý a súpera pomaly rozoberali. Ako v útoku, tak i v obrane a preto v 51 min. išli prvýkrát v zápase do vedenia o dva góly 23:21. Považania, však nezložili zbrane a dokonale kontrovali, aby v 59 min. bolo 24:24. Už keď to vyzeralo tak, že sa športový osud prikloní na našu stranu, tak sa stal opak. V spomínanej 59 min. sme dostali možnosť hrať presilovku, čas bol 58:24. Čiže do konca zápasu zostávalo:

96 sekúnd

Všetci bez tepu nad 140 úderov za minútu, by sme si povedali: začína nám presilovka, hráme v útoku, párkrát si vymeníme loptu so snahou o zakončenie s prerušením, aby nebolo avizované zdržovanie hry a v posledných sekundách sa z čistej šance pokúsime skórovať, aby súperovi nevyšiel čas na kontru. Krásna predstava. Má to však dva hlavné problémy. Chalani na ihrisku majú tep ďaleko viac ako 140 úderov za minútu a proti ním stojí súper, ktorý chce rovnako vyhrať tento zápas.

Posledná minúta

Našim chalanom sa skórovať nepodarilo a dali tak možnosť súperovi. Ten ju naplno využil a v čase 59:45 prekonáva, inak výborne chytajúceho Paťa Pápaja v bráne. Rýchle rozohratie so snahou o okamžité zakončenie, je však súperom v krídelných priestoroch znemožnené. Už, už ide zaznievať siréna, avšak nie je koniec! Emócie lomcujú týmito dospievajúcimi chalanmi a hráč Považskej Bystrice dostáva vyšší trest s následnou diskvalifikáciou. Umožňuje tak, našim chalanom, tento stratený zápas ukončiť ziskom plne zaslúženého bodu. Na sedmičku ide „Pšeňo“.

DSC08696.jpg  DSC08656.jpg  DSC08698.jpg

Zápas končí 25:25

Jedným dúškom treba povedať, že v našej hale opäť táto partia odohrala výborné stretnutie! Šťastie treba k víťazstvám a treba povedať, že hosťujúci brankár ho mal neúrekom. Ak sa nastrelená tyčka ráta k úspešnosti brankára, tak ju mal v druhom polčase možno i 50 percentnú. Ak sa neráta, tak ju mal mizivú. Šesť nastrelených tyčiek v jednom polčase je dosť i na dva po sebe idúce zápasy. Remíza je teda, po takomto prvom polčase a streleckej mizérií v druhom, viac ako dobrá. Škoda len, že si tréner hostí neudržal trochu chladnejšiu hlavu, pretože jeho správanie už mohlo byť odmenené poslaním na tribúnu niekoľko minút pred koncom zápasu. Azda k tomu chýbala len väčšia odvaha na strane rozhodcov. Určite by si toto rozhodnutie bez problémov obhájili.

Text: Daniel Jančár

Foto: Lesanka Jánošíková