Ceníme si súkromie návštevníkov našej stránky. Aj preto Vás informujeme, že na tejto stránke používame cookies a iné technológie pre správne fungovanie a zlepšenie chodu webstránky, jej zabezpečenie, analýzu návštevnosti a správania používateľov.
Spracovaniu cookies môžete zabrániť zmenou nastavenia vo Vašom internetovom prehliadači.

Aktuality a články

 

Celý predchádzajúci týždeň sme mali veľmi hektický. V pondelok nás naša vláda vypla, tak som upravoval program na celý týždeň. Týkalo sa to tréningov, museli sme  zrušiť dopravu a iné organizačné veci. V stredu nám bolo oznámené, že hráme a museli sme sa prispôsobiť. Nakoniec sa nám podarilo vycestovať a vo štvrtok odohrať zápas v Nových Zámkoch, kde sme išli v plnej zostave a chýbal nám akurát Martin Živner, ktorý mal povinnosti v škole.

 

Brankári:
Do Nových Zámkov sme išli bez Matúša Krištofiča, ktorý si natiahol stehenný sval počas zápasu s Modrou. Do brány nastúpil David Michálek. Davidovi zápas moc nevyšiel a prvý polčas sa pýtal dole. Snažil som sa mu dodať sebavedomie, ale David si moc pripustil tlak. Preto som dal do brány Jakuba Dvořáka. Toho sme doslova hodili do dorasteneckej vody a ak beriem za akých okolností, bol som s ním spokojný. David mal percentuálnu úspešnosť  chytených striel 17 % a Jakub mal 26 %.

 


Obrana:
V tejto činnosti oproti zápasu s Modrou sme zaostávali. Výsledok hovorí jasne, že na obrane musíme zapracovať. Hráči moc nepomohli brankárom. Boli pasáže, kedy sme ubránili a vtedy sme sa dotiahli na súpera. Žiaľ, obrana nám nefungovala celý čas. Najlepšie hodnotenie v obrane mali hráči Mišo Valigurský a Jakub Lachkovič. Najhoršie vyriešené situácie mali hráči Erik Kubovič, Samo Majerčík a Jakub Tomek. Musíme na tom zapracovať, lebo obrana vyhráva zápasy. Na záver spomeniem, že najväčší problém nám robí preberanie pivota.

 

Útok: 

V útoku strelecky excelovali Enrique Spišiak, ktorý mal 8 striel a strelil 8 gólov a potom Jakub Tomek, ktorý mal 8 striel a strelil 7 gólov. Títo dvaja strelecky potiahli naše družstvo a som rád, že sa strelecky chytili. V útoku potešil aj výkon Kristiána Rummela, ktorého som dal na krídlo a tam sa našiel. Celkovo dal 5 gólov. Po útočných kombináciách sa výraznejšie presadili Samo Majerčík a Mišo Valigurský, ktorí dali po 4 góly. Sama som musel cez zápas trocha namotivovať, lebo začiatok mal dosť ustráchaný. Potešil aj výkon Martina Procházku, ktorý zabojoval o svoju šancu a potvrdil svoju aktuálnu formu. Šimon Hauskrecht nastúpil do zápasu a chcel som, aby riadil hru. V zápase robil chyby, lebo to hral veľmi zložito. Musel som ho stiahnuť a vysvetliť mu, aby sa viac hýbal a ako prvé nehľadal hneď pivota. Potom sa jeho hra zlepšila. Celkovo v útoku nám to išlo lepšie ako v  obrane. Veľmi nám chýbal Martin Živner a streľba z diaľky.

 

Slovo na záver:
Zápasov cez týždeň sa bojím, lebo keď idú chalani rovno zo školy, tak sú hlavou ešte tam. Teraz som urobil zmenu a rozcvičku som si zobral do svojich rúk a trocha ich nabudil. Spokojný som s tým, že kondične sme súperovi stíhali. Keď som sa chlapcov pýtal ako hrali minulý rok proti Novým Zámkom, tak mi povedali, že tam prehrali o 17 gólov. My sme mohli v kľude vyhrať. Na to, aké máme mladé družstvo, tak sa nám to darí stabilizovať a posledný čas si začínam všímať, že väčšinu to začalo baviť. O to nám ide. Len dúfam, že nás vláda nebude stále vypínať a zapínať. V sobotu máme ísť do Prešova ale s najväčšou pravdepodobnosťou nepôjdeme. Tak namiesto Prešova si zahráme zápas v nedeľu doma proti THA Martin. Tešíme sa na zápas.

 

V treťom kole sme hostili huževnatého súpera Slovan Modra, ktorý hrá vždy rýchlú hádzanú. Slovan Modra patrí vždy medzi dlhoročných účastníkov dorasteneckej prvej ligy. Na súpera sme sa poctivo pripravovali celý týždeň.

 

 

Brankári:

Cez týždeň sme mali pohovor s Matúšom Krištofičom a mali sme spolu brankársky tréning. Matúš začal v bráne výborne a bol správne vyhecovaný. Jeho zákrokmi sme získali vlastne vedenie v úvodných 10 minútach. Nakoniec sa ale zranil a natiahol si pri zákroku zadný stehenný sval. Matúš mal úspešnosť chytených striel 31%. Potom nastúpil Dávid do rozbehnutého zápasu a dosť nás podržal. Dávid mal 51 percent chytených striel. Celkovo brankári nás tento raz podržali a patrili medzi najlepších hráčov.

 

Obrana:

V tomto sme boli doteraz najslabší ale venovali sme sa tomu celý týždeň a konečne vidieť mierny pokrok. V rámci obrane sme nacvičovali preberanie hráčov a komunikácia na ihrisku. Toto sa o dosť zlepšilo oproti Trebišovu. Určite tam boli chyby alebo vidieť zlepšenie. V tejto činnosti budeme určite pokračovať. Najviac získaných lôpt v obrane mal Valigurský, Spišiak a Geisse.

 

 

Útok: 

Pokiaľ sme hrali na postavenú obranu 0:6 hra sa nám darila. Pozitívne bolo to, že hráči sa konečne presadzovali zo vzdialených pozícii. Súper potom zmenil obranu a stále sme sa dokázali strelecky presadiť. Potom prišiel zlom a brankár hostí pochytal 4 strely po sebe a to súper využil a otočil skoré vo svoj prospech. My sme sa tým pádom dostali po tlak, robili technické chyby, ktorých bolo celkovo 24 čo je velmi vela Mali sme 10 minutovú pasáž,  kedy sme nevedeli na to reagovať. Prejavila sa nezohratosť v družstve a nedostatok skúseností v podobných zápasoch. Tu stačí niekedy zohratosť dvojíc a trojíc a situácie sa daju riešiť jednoduchšie. Na konci sa mi podarilo chlapcov upokojiť a so 6 góloveho manka sa nám podarilo v 53 minute vyrovnať. Žial prísne vylúčenie znova postavilo na nohy súpera ten využil túto možnosť a upravil skore na 27:25 vo svoj prospech. Rozhodla hlavne strelba, kde sme zo súperovho brankára urobili hviezdu zápasu. Najviac gólov 6 dal Kubovič a Živner 5 gólov.
Cez týždeň sa zameráme trochu na strelbu a precvičíme protútok aby sme nemuseli stále utočit na postavenú obranu.

 

 

Slovo na záver:

S prístupom hráčov som spokojný lebo slová si zobrali k srdcu. Na zápas boli správne namotivovaný a konečne pochopili čo od ních chceme. Celkovo do zápasu nastúpilo 14 hráčov ale použil som iba 13 hráčov. Aj to je dosť na to, že to bol tesný zápas. Snažím sa dávať šancu vačšine. Jednak kvoli skusenostiam ale aj aby mi ukázali ako vedia reagovať v zápase. Niekedy sa neda zapojiť všetkých naraz. V Nových Zámkoch dostanú šancu tí, čo menej hrali aby mi ukázali ako vedieť zabojovať o svoje miesto. Škoda výsledku ale doplatili sme na to skusenostiami. Musím byť realista lebo toto všetko potrebuje čas a v tíme okrem jedného hráča máme všetko chlapcov rok narodenia 2005 a 2006. Budeme dalej pracovať a tešíme sa na dalši progres. Štvrtok ideme do Zámkov a tam to bude tažké. Ale tešíme sa J


Na zápas do Trebišova sme sa tešili, lebo sa tam vždy hrá proti kvalitnému súperovi. Domáci Slavoj hrá rýchlu a efektívnu hádzanú. Snažím sa vždy hodnotiť hráčov po každom zápase, aby mali reálne zrkadlo a nech vieme na čom máme spolu pracovať ďalej.

 

Brankári:

Matúšovi Krištofičovi nevyšiel moc ani druhý zápas. Matúš je šikovný brankár a musíme prísť na to, čím to je. Matúš na tréningoch nič neoklame a nevynechá žiaden tréning. Možno to veľké chcenie mu berie vietor z plachiet. Matúš mal štatistiku úspešnosti chytených striel 23 percent, čo je málo. Dostával góly hlavne zo vzdialených pozícií. Určite je Matúš pre mňa jednotka, len musíme prísť na to, kde je chyba. Má na viac. Lepšiu úspešnosť mal Jakub Dvořák, ktorý bol hodený do Trebišovskej vody a mal úspešnosť 27 percent. 

 

Obrana:

Celý minulý týždeň sme nacvičovali obranu 0:6 a spoliehali sme sa, že bude úspešná. Venovali sme sa základným veciam ako stáť na rôznych pozíciách v obrane. Každému sme vysvetlili, kde má brániť svoj priestor a kto je za čo zodpovedný. Hráčom sme vysvetľovali ako pristupovať a preberať hráčov súpera. Kto je zodpovedný za odrazené lopty a ako reagovať na rôzne situácie v obrane. Sám som prekvapený, že väčšina nevie reagovať na jasné pokyny a nedodržuje základne pravidlá. Ako tréner im to musím stále prízvukovať. Napríklad pre mňa je nepochopiteľné, že zadný obrancovia nekomunikujú a nehlásia si preberanie hráčov alebo zábehy hráčov. Veľa jednoduchých situácií riešia zložito a nemajú v sebe správne obranné návyky ani základné obranné postavenie. Najviac ma mrzí, že povahovo nemáme v družstve typického obrancu, ktorý by strhol ostatných a trochu to v obrane vyhecoval. V obrane sme hrali ako mŕtve ryby. Najlepší hráč súpera Patrik Szathmáry nám dal 14 gólov. Najviac plusiek v obrane mal Spišiak a najviac zle riešených situácii v obrane mal Rummel, Lučenič a Kubovič. Budeme pracovať na zlepšení obrany a musíme to zmeniť. 42 gólov hovorí jasne, že v tejto činnosti zaostávame. Ak chceme niečo dosiahnuť, potrebujeme dobrú obranu. Čo ma štve najviac, že odrazené lopty získaval súper a narátal som, že z 10 odrazených lôpt 8 lôpt chytil súper. Niekedy som mal pocit, že sa tej lopty boja. Ako keby na lopte bol nalepený koronavírus a radšej ju nechali súperovi. Čo je ľahšie ako chytiť odrazenú loptu? To je lopta zadarmo.

 

Útok: 

V útoku sme sa venovali jednoduchým útočným herným kombináciám, ako malý kríž a Nemcovi. Žiaľ, chýbal nám tlak na obranu. Hráči majú zlozvyk, že nevedia v plnej rýchlosti nabehnúť do voľných priestorov a chýbajú mi presné prihrávky. Často nám padala lopta a život si komplikujeme častým driblingom. Toto sú jednoduché veci a musíme hráčov presvedčiť, že sa oplatí viac v útoku hýbať. Statickou hrou nič nezískame. Pozitívom je, že Živner začal častejšie strieľať z diaľky. Pre mňa je nepochopiteľné, že hráč s jeho parametrami sa tlačí do obrancov. Chceme od neho streľbu a budeme robiť na tom, aby túto činnosť zlepšil. Jediný hráč mal 100 percentnú úspešnosť streľby a to bol Jakub Lučenič. Ďalej lepšiu úspešnosť streľby mal Spišiak, Valigurský, Rummel a Kubovič. Náš najlepší hráč v útoku bol Spišiak. Paradoxne on hral na poste pivota, kde je nováčik a hral najlepšie. Najhoršiu úspešnosť 25 percent mal Geisse a Tomek 20 percent. 

 

Slovo na záver:
S prístupom chlapcov som bol veľmi sklamaný. Vždy sa snažím spomenúť pozitívne aj negatívne veci, aby sme si nastavili zrkadlo a ďalší týždeň sa snažíme zlepšiť veci, v ktorých zaostávame. Jedna vec je pre mňa nepochopiteľná. A to, že hráči sa nevedia pobiť o výsledok a miestami im to je jedno. Ako tréner sa im snažím dávať jasné pokyny s jasnými pravidlami. Na čom sa dohodneme v šatni vedia plniť tak 5 minúť a potom nesústredením sa dopúšťame školáckych chýb. Po zápase v šatni som s nimi sedel hodinu a bavili sme sa o našej hre a otvorene som sa ich pýtal, čo im nevyhovuje aby sme spoločne našli recept na zlepšenie. Potrebujem, aby nám verili, aby bola partia. Musíme ich presvedčiť, aby bojovali jeden za druhého. Aby sa obetovali pre kolektív. Musia si uvedomiť, že vpredu nosia logo klubu, ktorý má svoje meno a históriu od roku 1947 a vzadu majú svoje meno. Bolo to pre mňa ťažké na lavičke, keď neťahajú za jeden povraz. Veľké pozitívne zistenie bolo, že máme v tíme hráča menom Spišiak. Toho som dal na pozíciu, ktorú nikdy nehral a bez reptania robil to, čo mal a patril pre nás medzi najlepších. Všetko sú to dobrí chlapci, len potrebujeme v nich prebudiť zápal a radosť z hry. Miestami som mal pocit, že hrajú hádzanú za trest. Stále im verím a verím, že v nedeľu proti Modre podajú bojovný výkon. Ja ako tréner zabezpečím nejakú motiváciu a budeme viac pracovať s videom, aby sa videli ako riešia herné situácie v obrane aj v útoku. Niekedy je lepšie raz vidieť ako 10 krát počuť. 


Na prvý zápas sme sa veľmi tešili, lebo táto letná príprava bola trochu komplikovaná s prípravnými zápasmi. Celkovo sme cez letnú prípravu mali naplánovaných 10 zápasov a podaril sa nám odohrať iba 1 v Nových Zámkoch, čo je veľmi málo.

Pred sezónou sa mi podarilo zostaviť celkom slušné družstvo s počtom 22 hráčov. Chlapci prišli z 3 družstiev:  HC TATRAN STUPAVA st. žiaci „B“, st. žiaci “A“ a st. žiaci Malacky. Potrebujeme čas, aby sme sa zohrali. Do ligy sme vstúpili iba s 1 prípravným zápasom, čo je málo a na hre sa to odzrkadlilo. 

 

Brankári:
Michálek David mal 38 % úspešnosť zákrokov a Matúš Krištofič 23 %. Do brány išiel prvý Matúš, ale naša obrana mu nepomohla a od začiatku sa nevedel brankársky chytiť, preto som sa rozhodol pre zmenu. David mal viac zákrokov, ale ani jemu moc hráči v obrane moc nepomohli. 

 

Obrana:
Z tejto činnosti som bol najviac sklamaný, lebo hráči na ihrisku nezvládali základné veci a prehrávali individuálne súboje. Hráči Košíc hrali jednoduchú hru, ktorá nebola vôbec zložitá na bránenie, ale aj to nám robilo veľké problémy.  Najväčší problém nám robil odblok pivota a preberanie hráčov. V obrane sme narátali 11 zle vyriešených herných situácií. Zle bolo aj základné postavenie hráčov. Namiesto tlaku na útočníka sme spravili krok vzad a súper nás pretlačil. Chyby v obrane boli rozložené rovnomerne. Najviac ich však mali Tomek a Majerčík. Tento týždeň sa budeme venovať hlavne obrane a prejdeme si veci od základných obradných činností jednotlivca až po obranu 0:6 a pravidla tejto obrany. V zápase nám nepomohla ani obrana 1:5 a dve osobky. Vždy sme niekde urobili chybu a nemohli sme sa na súpera dotiahnuť. Miestami som mal pocit, že hráčom sa ani nechce brániť.

 

Útok:
V útoku sme si cez týždeň nacvičovali dve veci na súpera a v zápase sme to zahrali možno 4 krát. Streľba bola väčšinou nepripravená alebo z nevýhodných pozícií.  Najlepším strelcom s 5 gólmi bol hráč Valigurský, ktorý bol herne v pohode. Strelecky sa k nemu pridal Tomek a Spišiak. Zápas nevyšiel Živnerovi, ktorý je z formy. Potrebujeme ho dostať do pohody. V zápase robil veľa technických chýb, z čoho som bol dosť prekvapený. Maťo je veľmi perspektívny a vkladáme do neho dôveru. Veríme, že po zranení nájde opäť svoju starú dobrú tvár.  Maťo má predpoklad byť dobrý strelec, musíme spolu na tom robiť. 

 

Slovo na záver:

V zápase dostali príležitosť skoro všetci. Dosť mi tento zápas otvoril oči a vidieť na hráčoch, ktorí sa obetujú pre kolektív a premýšľajú o tom čo im hovoria tréneri, a vidieť aj takých, ktorým to je jedno. Všetko sú to dobrí chlapci a slušne vychovaní. Musíme v nich prebudiť zápal do hry, lebo miestami som sa cítil na zápase ako diktafón a opakoval tie isté veci. Tento týždeň sa budeme venovať hlavne obrane a prejdeme si znova základný systém obrany a budeme sa baviť o detailoch. V nedeľu sa ide na zápas do Trebišova.  

Mladší dorastenci sa pripravujú na novú sezónu pod vedením trénera Rudolfa Draškoviča ml. Od 3.7 2017 sa dorastenci pripravovali individuálne v posilňovni pod dohľadom kondičného trénera Davida Krajčíra. Na spoločnú prípravu nastúpili 17.júla a behom dvoch týždňov absolvovali celkovo 19 tréningov.

O zhodnotenie doterajšej prípravy sme požiadali  trénera Rudolfa Draškoviča ml.:

Koncom júna, po sezóne,  sme mali s chlapcami spoločný tréning, kde som im vysvetlil filozofiu a následne rozdal dotazníky. Z vyplnených dotazníkov som sa veľa dozvedel. Hlavne aké majú jednotlivci ciele a čo chcú na sebe hádzanársky zlepšiť. Potom nasledovali testy všeobecnej pohybovej výkonnosti so Sveťom Prokešom,  aby som si urobil prehlaď o chlapcoch, ako sú na tom pohybovo. Z testov, ktoré mi vyhodnotil Sveťo Prokeš, sme zistili ako sú trénovaní a na čom budeme musieť zapracovať cez leto. Na základe týchto výsledkov sme naplánovali letnú prípravu, ktorá je pestrá a zaujímavá. V Stupave a v Malackách máme výborne podmienky na letnú prípravu. Také možnosti trénovania aké sú tu, podľa môjho názoru nemá nik. Keď som sledoval jedným očkom na facebooku ako sa pripravuje naša konkurencia medzi panelákmi a v hale, tak som si povedal : máme to tu premakané J.

Ako tréner si letnú prípravu trénersky užívam. Využívame parky v Stupave aj v Malackách, takto netrénujeme na jednom mieste, ale chlapci majú pestré trasy na behanie v oboch mestách. Učím ich správnej technike a veľa vysvetľujem, čo práve robia a prečo to robia. Výborne je to občas spojiť s kúpaliskom v Malackách, kde sme absolvovali tréning na piesku a následne sme si zaplávali. Takto vieme vytrvalosť rozvíjať viacerými spôsobmi a nemusíme iba behať. Veľmi mi pomáha, že silové tréningy v posilňovni vedie Dávid Krajčír, ktorý dorastencov  učí nielen správne cvičiť, ale mi aj vyhodnocuje ako pracujú.  Vytrvalosti a sile sa chceme venovať 4 - 6 týždňov,  aby sme mali dobrý základ na sezónu.  Po 4 týždni by sme chceli vsúvať už vytrvalosť v rýchlosti a postupne prechádzať do haly a venovať sa hádzanárskym veciam. Plánujeme využiť aj atletickú dráhu a športový komplex X-Bionic v Šamoríne. Teraz sme ukončili dvojtýždňový blok, kde mali dorastenci do obeda posilňovňu s Dávidom Krajčírom a poobede tréningy so mnou a venovali sme sa vytrvalosti. Chlapcom som rozdal testery a bežecké trasy sme kombinovali s rôznymi cvičeniami. Využívali sme aj tréningový systém s lanami GUN-eX , ktorý vyzerá zaujímavo, ale cvičenie s ním je dobrý „zaberák“. Dvojtýždenný blok sme zakončili dvojdňovým sústredením na Kamennom mlyne, kde sme tréningy zintenzívnili. Využívali sme borovicové lesy, piesočnú pláž v Plaveckom Štvrtku, ale aj cyklistické trasy v  lese. Nechýbala ani sranda a zápasy FIFA na PlayStatione, kde vynikal Jurík s Yildizom J.

20170729_182323-2.jpg       20170730_093051-2.jpg

Ako tréner som rád, lebo chlapci príkladne „makajú“ a je vidieť na nich odhodlanie niečo dosiahnuť. Sú dobrý kolektív, ktorý ma vysoké morálnevôlove vlastnosti. Ani jeden nereptal a odtrénoval čo mal bez rečí. Toto som za svojich 8 rokov, čo sa venujem trénovaniu, nezažil!!! Nesmierne ma to teší a ako tréner sa s nimi teším do ďalšej práce. Teraz pomaly to budeme kombinovať s halou a uvidíme ako budú na tom hádzanársky. Tu nás čaká veľa práce. V nedeľu nás čaká prvý dvojzápas s Frýdkom Místkom, kde dostanú šancu ukázať sa mi a urobíme si prehlaď, kto ako hrá. Následne začneme riešiť činnosť jednotlivca a systémové veci. Určite vsunieme do prípravy ešte boxerské a zápasnícke tréningy a spinnig, nech to máme pestré.

Aj kadetský tréner reprezentácie  FERNANDO GURICH vytkol, že na Slovensku sa venujeme málo kondícii, tak sme nastavili letnú prípravu, aby chalani boli dobre kondične pripravení. Preto robím všetko preto, aby sme sa v tejto činnosti zlepšili a využili to následne počas roka a zápasy aj po tejto stránke zvládali J.

20170730_142426-2.jpg   20170729_123048-2.jpg

 

 

 

 

 

 

Ešte pred dvomi rokmi ich spájala len vzájomná klubová rivalita v kategórii starších žiakov. Avšak pred prechodom do mladších dorastencov stáli oba kluby pred otázkou „ako ďalej“. Zväz požadoval, aby každý klub viedol v celonárodnej súťaži team mladších dorastencov, ale i starších dorastencov. Čoho výsledkom bolo, že kluby sa spojili.

Hneď po zverejnení hracieho kalendára tohto ročníka súťaže bolo jasné, že zvládnutie začiatku jesenného kola, tak i toho odvetného, bude pre konečné umiestnenie v súťaži absolútne kľúčové. Tak sa aj stalo. Ako im body zobrali rivali z Prešova, Topoľčian, či Považskej Bystrice na ich palubovkách, tak naši chalani si udržali proti nim nedobytnú domácu záhorácku pôdu! K týmto dôležitým bodom pridali ešte aj domáce víťazstvo nad ŠKP a bolo jasné, že medaila im neujde. O jej lesku sa, ale rozhodovalo v priamom súboji tento víkend na palubovke ŠKP. Bude to striebro alebo bronz? Matematika hovorila jasne. Zisk čo i len bodu, znamená strieborné medaile! Chalani si po koncentrovanom výkone v celom zápase pripísali ďalšie víťazstvo a drina z celej sezóny sa premenila na titul VICEMAJSTROV SLOVENSKA pre rok 2016/2017.

                    18403980_1384351264983811_1601067907723271715_o.jpg

Za úspechom týchto hráčov stoja i tí ľudia, ktorí sa na ich športovom raste podieľali od prvých krokov až po súčasnosť. Či už to bolo v Malackách alebo v Stupave. Je ich mnoho a určite by sme mohli na niektorých zabudnúť, tak pripomeňme aspoň tých dnešných trénerov: Rudolf Draškovič ml., Róbert Baláž a Michal Rybár.

Text: Daniel Jančár

Foto: Lesanka Jánošíková

Komentár Rudolfa Draškoviča ml.:
"Na zápas proti Trebišovu sme nastúpili potešiť našich fanúšikov, ktorí sa prišli na nás pozrieť. Keďže chalanov štval zápas proti Modre a už majú dostatok skúsenosti našou úlohou ich bolo pozitívne naladiť. V šatni pred stretnutím bolo cítiť odhodlanie a správne na-motivovanie. Pred zápasom sme poverili Dana Poláka aby dirigoval útok a dal hre myšlienku a v obrane Samovi Fúsekovi aby si dirigoval tento zápas v obrane. Pridali sa všetci chalani a každý sa radoval aj z gólu spoluhráča. Na lavičke a v zápase bolo cítiť pozitívnu energiu s tým, že sme si verili a od začiatku sme udávali tempo hry. Vyskúšali sme si všetky veci a všetci si do sýtosti zahrali. Potešila rýchla hra a pekné akcie. Týmto víťazstvom sme sa posunuli v tabuľke vyššie a s dobrým pocitom odohrali stretnutie."

Zostava: JAKUB KRAJČÍR 3, DANIEL POLÁK 5, VLADIMÍR ŠTEFKO 2, MÁRIO PREVAJ 3, DAVID RYBJANSKÝ 5, MARTIN HÝRAVÝ 4, JURAJ RYBÁR, ALEM YILDIZ, LUKÁŠ KONEČNÝ 1, MATEJ ADAMKOVIČ 3, JÁN JANOŠTIAK 1, SAMUEL FUSEK 2, PATRIK PAPAJ, SAMUEL FILÍPEK 4.

Tréneri: Rudolf Draškovič ml., Róbert Baláž, Michal Rybár st.

 

Komentár Rudolfa Draškoviča ml,:

Zápas proti Modre sme chceli vyhrať, čo sa nám aj podarilo. Za súpera nehral strelec Chalabala a prišiel k nám v oslabenej zostave ale s talentovanými mladíkmi. Videli sme na našich hráčoch, že chceli vyhrať o veľa gólov a v hlavách kalkulovali, že keď nehrajú najlepší hráči Modry, tak to pôjde po masle. Žiaľ takéto zápasy sú tažké na koncentráciu a v útoku hráči chceli dať hneď gól. Náš taktický pokyn bolo hrať rýchlo a keď nie som v čistej pozícii, tak si ju vypracovať a počkať na šancu. Žiaľ triafali sme z nepripravených pozícii a uponáhľane. Cez polčas som musel v šatni zvýšiť hlas aby sme začali plniť taktické pokyny a vyvarovať sa hlúpym chybám z nedočkavosti. Žiaľ toto stretnutie nám nevyšlo podla predstáv a podpísal sa pod to aj tlak z predchádzajúcich zápasov, keďže naše družstvo, ak chce pomýšľať na tie najvyššie umiestnenia musí všetky zápasy vyhrávať. Očakávania sú veľké a niekedy to proste nejde. Divákov sme moc nepotešili ale dva body sú doma, tak sa z toho radujeme aj keď pohľadnú hádzanú sme neukázali. Divákom sa ospravedlňujeme.

 

Zostava: JAKUB KRAJČÍR 6, DANIEL POLÁK 2, TIBOR BALÁŽ, MÁRIO PREVAJ 4, VLADIMÍR ŠTEFKO 2, MARTIN HÝRAVÝ 5, DAVID RYBJANSKÝ 4, ALEM YILDIZ, JURAJ RYBÁR, MATEJ ADAMKOVIČ, JÁN JANOŠTIAK,  SAMUEL FUSEK 1, PATRIK PAPAJ, SAMUEL FILÍPEK 2.

Tréneri: Rudolf Draškovič ml., Róbert Baláž, Michal Rybár

„Kde bolo, tam bolo, bola raz jedna“ určite si aj vy vybavíte nejednu rozprávku, ktorá začína takýmito slovami. Nejde mi začať inak ako takto. Prečo? Pretože práve o štyri dni bude mať svoje prvé výročie tento príbeh.....

Prebieha posledná minúta zápasu medzi Tatranom Stupava a Tatranom Prešov. Stav je 30:30. Hostia majú všetko vo svojich rukách, majú loptu a sú v útoku. Doposiaľ v zápase ani raz neprehrávali! Rozhadzujú si loptu medzi spojkami, chcú si pripraviť jasnú gólovú šancu, z ktorej chcú nasadiť definitívne KO našim chalanom. Ale po tomto priebehu zápasu by si to naši chalani určite nezaslúžili. Do konca zápasu je menej ako 30 sekúnd. Atmosféra v hale vrcholí, už každý fanúšik stojí. Kričí, tlieska a dúfa, že to chlapci ubránia a odnesú si proti super favoritovi bodík hodný zlata zo zápasu, ktorého priebeh bol absolútne beznádejný. Prieraz! Prieraz! Rozhodcovia berú Prešovčanom loptu. Dostávame sa bleskovo do útoku. Samo Fúsek alias „Pšeňo“ si na strednej spojke mazná loptu a kontroluje čas na tabuli. Do konca zápasu ostáva 20 sekúnd. Pšeňo dvíha ľavú ruku a ukazuje spoluhráčom signál, ktorý chcú zahrať. Vymieňajú si loptu medzi spojkami, ale čas sa kráti. Začína sa signál. Snáď sa to podarí, snáď sa to podarí. Prešovčania sú veľmi skúsený tím a znemožňujú pripravenú kombináciu. Vytláčajú nás zo streleckých pozícií a nútia chalanov k prihrávke do ľavého krídla na Dana Poláka. Do konca zápasu sú tri sekundy. Dano volí kľučku smerom von z ihriska a dostáva sa do mizerného streleckého uhlu. Hala nedýcha. Dano nestrieľa, ale z nemožného uhlu volí prehodenie brankára. Lopta letí nadýchaným oblúčikom, brankár ju ale ťukol končekmi prstov. Brankár sa stáča na päte a hádže sa do brány, aby zabránil ceste lopty do siete. Brankár však končí spoločne s loptou v sieti. Všetky ruky vystrelili k nebesám. Chalani po sebe naskákali akoby práve vyhrali titul majstra sveta. Fantázia, fantázia!

A ako sa hovorí v rozprávkach tiež „do roka a do dňa.“ Takmer na rok presne sme aj tento víkend opäť hostili Tatran Prešov, tohtoročného lídra ligy v kategórii mladších dorastencov. Naši chalani boli pred týmto zápasom na aktuálnom štvrtom mieste, ale rozdiely medzi druhým a piatym družstvom sú minimálne.

Zápas sa začal skvelým nástupom našich chalanov a už v 11min sme prinútili hosťujúceho coacha stiahnuť po time-oute. Stav bol v danom momente 6:2 pre našich chalanov, na čom má svoj podiel zásluhy Patrik Papaj v bráne a rýchla hra v útoku, ktorú odbornosť volá druhá vlna. S pribúdajúcim časom sa aj Prešovčania zlepšili a zápas sa vyrovnával. Polčas sme nakoniec prehrali 11:12.

Nástup do druhého polčasu nám vôbec nevyšiel. Ale vôbec. Chvíľu to vyzeralo tak, že si chalani prestali veriť v koncovke, stávali sa bezzubými a súper to potrestal rýchlim sledom gólov. Stav bol v 36min 11:15. Michal Rybár, tréner brankárov, dal v tom momente pokyn na rozcvičenie svojmu synovi, Jurajovi Rybárovi. Chalani potrebovali nakopnúť, prebudiť sa k svojej sebavedomej hre a práve toto sa ukázalo pre vývoj zápasu ako zlomové. Juro začal svoje pôsobenie rovnako ako Paťo na začiatku zápasu a o trinásť minút neskôr už bolo 18:18! Bolo zarobené na dramatický a nervózny záver.

Ísť do vedenia sa nám však nedarilo. Stále viedol Prešov a naši chalani len doťahovali, tak to bolo až po 58min, v ktorej vyrovnal na priebežných 21:21, Mário Prévaj. Štyridsať sekúnd pred koncom sme sa zmocnili lopty a chalani si ju postupne medzi vymieňajú sebou v útoku. Dvadsať sekúnd do konca, Rudo Draškovič ml., tréner domácich, si berie timeout. Prísediaci Vlado Hýravý poznamel: „parádne si to načasoval!“ Po timeoute sa vracajú chalani na ihrisko s pokrikom a odhodlaním to dohrať do konca v útoku, zakončiť v samom závere a nedovoliť tak Prešovu kontra úder. Rozohráva sa, sekundy ubiehajú, takmer technická chyba. Sedem sekúnd, šesť, päť a zodpovednosť na seba berie Martin Hýravý. Maťo sa zavesil do vzduchu a z jeho pravačky letí projektil, ktorý sa opäť otrel o tyčku. Góóóól, góóóól! História sa opakuje, chalani porážajú Prešov!

Do roka a do dňa (takmer) naši mladší dorastenci opäť v domácom prostredí porazili Tatran Prešov. Skvelé, fantastické, bojovné! Z úvodných troch zápasov odvetnej jarnej časti majú chalani za sebou tri zápasy a dva zvládli na výbornú. Jedným dúškom treba dodať, že všetky tri zápasy boli proti družstvám, ktoré bojujú o medailu.

Zostava: Jakub Krajčír, Vladimír Štefko 3, Juraj Rybár, Lukáš Konečný 1, Ján Janoštiak, Patrik Papaj, Daniel Polák 6, Mário Prévaj 3, Martin Hýravý 7, Alem Yildiz, Matej Adamkovič, Samuel Fúsek 1, Dávid Rybjanský 1.

Tréneri: Rudolf Draškovič ml., Róbert Baláž, Michal Rybár

Priebeh: 6:2, 10:9, 11:12 / 11:15, 15:17, 18:18, 21:21

Komentár Rudolfa Draškoviča k priebehu zápasu: "Na zápas proti Považskej Bystrici sme sa svedomito pripravovali celý týždeň. Trénovali sme niektoré dni aj dvojfázovo a aj to nám pomohlo. Chalani si zobrali naše postrehy a usmernenia a plnili taktické pokyny do bodky. Rozhodlo naše zlepšenie v obrane a v útoku, kde sme si pripravovali čiste šance. Dôležite bolo nezahadzovať zbrklo lopty. Tomuto sme sa vyvarovali aj keď sme mali hluché pasáže 5-6 minút. So stretnutím sme spokojný a cenné dva body zostali doma."

Štatistika

Hráči v poli

Hráč

Góly

Strely

Úspešnosť streľby

7m

6m

Krídlo

9m

Protiútok

+7

-7

Asistencia

Získaná lopta

Stratená lopta

2 min

Červená karta

Blok

Chyba v obrane

Prerusenie

3

Alem Yldiz

0

1

0 %

0/0

0/0

0/1

0/0

0/0

                   

4

Daniel Polak

5

13

38 %

1/2

1/1

0/0

1/7

2/3

   

2

             

5

David Rybjansky

8

11

72 %

0/0

8/11

0/0

0/0

0/0

1

1

     

1

     

4

6

Jakub Krajcir

4

5

80 %

0/0

1/1

0/0

2/3

1/1

1

 

3

 

2

1

       

7

Jan Janostiak

1

1

100 %

0/0

0/0

1/1

0/0

0/0

                 

1

8

Lukas Konecny

0

0

0 %

0/0

0/0

0/0

0/0

0/0

 

1

               

9

Mario Prevaj

4

7

57 %

0/1

0/0

0/0

4/6

0/0

 

1

4

1

4

1

 

1

 

6

10

Matus Novota

0

0

0 %

0/0

0/0

0/0

0/0

0/0

                   

11

Samuel Filipek

1

1

100 %

0/0

0/0

1/1

0/0

0/0

                 

1

12

Samuel Fusek

4

5

80 %

0/0

1/1

0/0

3/4

0/0

1

 

2

1

1

       

3

13

Vladimir Stefko

3

4

75 %

0/0

3/3

0/1

0/0

0/0

 

1

1

2

 

2

       

Brankári

Hráč

Chytené strely

Strely

Úspešnosť brankára

7m

6m

Krídlo

9m

Protiútok

Góly

+7

-7

Asistencia

Získaná lopta

Stratená lopta

2 min

Červená karta

Blok

Chyba v obrane

Prerusenie

1

Juraj Rybar

11

36

30 %

0/3

0/9

4/7

7/15

0/2

0/0

   

1

 

1

         

2

Patrik Papaj

0

1

0 %

0/1

0/0

0/0

0/0

0/0

0/0

                   

 

Hráči v poli

 

Góly

Strely bez gólu

Úspešnosť streľby

7m

6m

Krídlo

9m

Protiútok

1. polčas

15

7

68 %

0/0

7/9

2/3

5/9

1/1

2. polčas

15

11

57 %

1/3

7/8

0/1

5/11

2/3

Celkom

30

18

62 %

1/3

14/17

2/4

10/20

3/4

Brankári

 

Chytené strely

Strely

Úspešnosť brankára

7m

6m

Krídlo

9m

Protiútok

Góly

1. polčas

5

17

29 %

0/2

0/3

1/3

4/8

0/1

0/0

2. polčas

6

20

30 %

0/2

0/6

3/4

3/7

0/1

0/0

Celkom

11

37

29 %

0/4

0/9

4/7

7/15

0/2

0/0

Spoločné

 

+7

-7

Asistencia

Získaná lopta

Stratená lopta

2 min

Červená karta

Blok

Chyba v obrane

Prerusenie

1. polčas

0

2

7

2

4

1

0

1

0

9

2. polčas

3

2

6

2

4

4

0

0

0

6

Celkom

3

4

13

4

8

5

0

1

0

15

Rozloženie gólov

 

Góly z poľa

Góly zo 7m

Góly z protiútoku

1. polčas

93,3 %

0,0 %

6,7 %

2. polčas

80,0 %

6,7 %

13,3 %

Celkom

86,7 %

3,3 %

10,0 %

Výsledok

1. polčas

15:12

2. polčas

15:14

Celkový výsledok

30:26

HC TATRAN STUPAVA pripravuje už štvrtý ročník turnaja ZORNO CUP 2017.

Tento turnaj je určený mladším žiakom, starším žiakom a mladším dorastencom. Minulý rok mal turnaj medzi družstvami veľmi dobrý ohlas. Účastníci si pochvaľovali kvalitu turnaja aj podmienky na turnaji. Do Stupavy a Malaciek znova zavítajú kvalitné družstvá. Turnaj sa bude konať od 3.2.2017 do 5.2.2017 v dvoch športových halách v Stupave a jednej hale v Malackách. Bližšie informácie sme chceli získať od manažéra HC Tatran Stupava Rudolfa Draškoviča ml.

V akej fáze je príprava tohtoročného Zorno Cup-u?
So sponzorom - reštauráciou ZORNO sme sa opäť dohodli na spolupráci a spolu zorganizujeme ďalší ročník obľúbeného turnaja ZORNO CUP 2017. Sme radi, že sponzor nás opäť podporí a že sa z tohto turnaja sa stáva tradícia, na ktorú sa družstvá znova tešia.

Zaujímalo by ma, či sa už niekto prihlásil. Nejaký zaujímavý klub?
Družstvá sa prihlásili hneď do troch týždňov od spustenia prihlášok a záujem bol od začiatku veľmi veľký. Veľmi milo ma prekvapilo, že sa nám prihlásilo veľa družstiev z Českej Republiky. Prídu sem aj družstvá z väčšej diaľky, ako napríklad HBC Jičín, HC Dukla Praha, Sokol Úvaly, Baník Karviná. Z Maďarska to bude team Budaörs Handball. Veľkým prekvapením je že sa nám do kategórie mladších dorastencov prihlásil reprezentačný tím Bangladéša . Tam ale ešte čakáme, či dostanú víza, takže tento účastník je zatiaľ otázny. Veľmi sa tešíme aj z príchodu tímu zvučného mena zo Slovenska - Tatranu Prešov.

Na čo sa môžu účastníci turnaja tešiť?
Hrať sa bude tri dni v troch športových halách. Chceme, aby sa turnaj znal známym vďaka dvom veciam – vysokej hernej úrovni družstiev a kvalitnému rozhodovaniu. Tento rok sa nám prihlásilo opäť veľa rozhodcov aj z Českej republiky. Chceli by sme motivovať aj Slovenských rozhodcov. Turnaj bude rozhodovať 12 rozhodcov.

Čo turnaj ponúkne účastníkom "navyše"?
So sponzorom pripravujeme pre trénerov a hráčov kvalitný „raut“ v peknej reštaurácii ZORNO. To je pre trénerov ideálny priestor na výmenu skúseností. Na trénerov sa na turnajoch dosť často zabúda - ale my sme si dali pozor, aby cítili, nakoľko si ich prácu vážime. Pre hráčov sme pripravili pekné ceny, ktoré im odovzdáme na vyhodnotení turnaja.

Je náročné zorganizovať podobný turnaj?
Áno, ale stojí to za to. Družstvá našich žiakov aj dorastencov odohrajú počas troch dní kvalitné zápasy. Náš klub HC TATRAN STUPAVA sa zúčastňuje mnohých turnajov v zahraničí a sme radi, že jeden kvalitný turnaj do roka zorganizujeme aj u nás. Boli by sme veľmi radi, ak by pozvanie prijali naozaj kvalitné družstva.

Ďakujem za rozhovor a teším sa na tri dni plné peknej hádzanej.

Prihlásené družstvá na ZORNO CUP 2017 k 4.1.2017:

Mladší žiaci:

CENTRUM HANÁ (CZ)
HC TATRAN STUPAVA „A“ (SK)
HC TATRAN STUPAVA „B“ (SK)
Strojár Malacky (SK)
STM Olomouc „A“ (CZ)
STM Olomouc „B“ (CZ)
HC Zlín (CZ)
SK Kuřim (CZ)
TJ Sokol Úvaly (CZ)
HBC Jičín (CZ)
Dukla Praha (CZ)
Tatran Prešov (SK)
Fivers WAT Margareten Wien (A)
SK Velká Bystřice (CZ)

Starší žiaci:

Tatran Litovel (CZ)
HC TATRAN STUPAVA (SK)
Strojár Malacky (SK)
SK Kuřim (CZ)
TJ Sokol Úvaly (CZ)
HBC Jičín (CZ)
Dukla Praha (CZ)
Tatran Prešov (SK)
Budaörs Handball (HU)
Slavoj Trebišov (SK)
Fivers WAT Margareten Wien (A)
Sokol Sokolnice (CZ)

Mladší dorast:

CENTRUM HANÁ (CZ)
HC TATRAN STUPAVA / STROJÁR MALACKY (SK)
TJ Sokol Úvaly (CZ)
HBC Jičín (CZ)
Dukla Praha (CZ)
Tatran Prešov (SK)
Baník Karviná (CZ)
Budaörs Handball (HU)
Slovan Modra (SK)
HC Zlín (CZ)

14731103_1832860396989970_8370250123898085777_n.jpg        14876553_1835602056715804_680285934869047957_o.jpg

 

 

Naši mladší dorastenci sa v Prešove zúčastnili na silnom medzinárodnom hádzanárskom turnaji KEMPA CUP 2017, ktorý sa konal od 4. do 7. januára tohto roku.

Do Prešova sme išli kvalitne si zahrať a dobre sa rozohrať pred odvetnou časťou sezóny. V Prešove sa zídu vždy kvalitné družstvá a naši dorastenci nás na začiatok pozitívne prekvapili s pekným umiestením.

Zostava: Juraj Rybár, Vladimír Štefko, Dávid Rybjanský, Jakub Krajčír, Samuel Fusek, Martin Hýravý, Mario Prévaj, Ján Janoštiak, Matúš Novota, Matej Adamkovič, Alem Yildiz

Tréneri: Rudolf Draškovič ml., Róbert Baláž, Michal Rybár st.

Vedúci družstva: Michal Rybár ml.

 

Hodnotenie trénera Rudolfa Draškoviča ml.:

Na turnaj do Prešova sme vycestovali s cieľom rozohrať sa a dobre si zahrať. Vieme, že sila tohto turnaja je veľká, lebo sa ho každý rok zúčastňujú kvalitné tímy z Maďarska, Litvy, Estónska, Slovinska, Srbska a podobne. Postúpiť do ďalšej skupiny sa nám podarilo v minulosti  málokedy, tentoraz sa nám podaril aj husársky kúsok a obsadili sme celkové druhé miesto.

Súťaž sa nám skončila 27.11 2016, keď sme v poslednom kole odohrali stretnutie v Trebišove a následne sme dali chlapcom týždeň voľno. Po týždni nasledovala kondičná príprava. Vypustili sme hádzanú a venovali sa netradičným športom, ktoré sú fyzicky náročne a obohatili našu zimnú prípravu ako napríklad: box, hokejbal, basketbal. Absolvovali sme možno dva tri hádzanárske tréningy, skôr pred turnajom. Chalani na turnaji boli oddýchnutí a správne nabudení. Keďže sme sa nevenovali útoku, bolo samozrejme vidieť v tomto smere rezervy. Najviac nás potešila obrana a nasadenie v nej. Je vidieť, že sa na tomto turnaji stretla aj dobrá partia a poctivci, čo nám, trénerom, ukázalo, na kom môžeme stavať v kritických situáciách. Ak sa pridajú ešte ďalšie správne typy, ktoré sa obetujú pre kolektív, tak sa môžeme tešiť na odvetnú časť sezóny. Nám a chalanom sa potvrdilo, že makať sa oplatí a výsledok sa dostaví. Takéto umiestenie nás nakopne do ďalšej fázy prípravy, keďže teraz budú na programe viac hádzanárske vecí spojené s kondičkou. Veríme, že do začiatku súťaže budeme kvalitne pripravení. Tešíme sa na ZORNO CUP 2017, ktorý nás preverí, ako na tom sme. Juraj Rybár bol vyhlásený najlepším brankárom v kategórii mladší dorast a spolu s Davidom Rybárom sa dostali do ALL STARS tímu turnaja. Musíme ešte spomenúť pekný trhák, či skôr nahadzovačku z bránkoviska od nášho brankára Juraja Rybára na druhé bránkovisko, kde  Alem Yildiz chytil loptu vo výskoku a zakončil. Každému na ihrisku padla sánka a škoda, že sme to nenatáčali, bola by to akcia mesiaca J Tento gól padol v zápase o druhé miesto s rumunským ACS Olimpic TG Mures.

 

Komentár trénera Róberta Baláža

Turnaj v Prešove bol prvý v zimnej príprave. Na turnaj sme išli iba s desiatimi hráčmi, čo nám trochu skomplikovalo situáciu v tom, že sme chceli na turnaji hlavne precvičiť určité herné činnosti a počítali sme s väčším počtom hráčov. Myslím si, že chalani sa s danými úlohami popasovali výborne, čo nám dopomohlo k celkovému umiestneniu. Rozhodujúcimi faktormi úspechu bol bojovný výkon celého kolektívu a výborný výkon brankára Juraja Rybára, ktorý bol vyhlásený aj za najlepšieho brankára turnaja a spolu s Dávidom Rybjanským sa dostali do týmu All stars vo svojej kategórii U17.

Konečné poradie na KEMPA CUP 2017 v Prešove

 1. Tatran Prešov (SK)
 2. Strojár Malacky-HC Tatran Stupava (SK)
 3. ACS Olimpic TG Mures (RO)
 4. SDUSHOR No8 Grodno (BY)  
 5. Nyíregyházi Sportcentrum I. (HU)
 6. HK Slavoj Trebišov I. (SK)
 7. Grundfos Tatabánya KC (HU)
 8. ORK Zemun (SRB)
 9. HC Kehra (EST)
 10. SK Tapa (EST)
 11. HC VGU Yunior Voronezh (RU)
 12. Fönix ISE (HU)    
 13. ŠKP Bratislava (SK)      
 14. HŠK ŠG Košice (SK)    
 15. RK SC Voždovac (SRB)
 16. HK Slavoj Trebišov II. (SK)      
 17. HC Tallas (EST)   
 18. Nyíregyházi Sportcentrum II. (HU)     
 19. Sokol Cífer (SK)

Výsledky:
http://vysledky.4sport.sk/kempa2017/neo_fragaria/neo_fragaria_categories/frontView/0/5

Individuálne ocenenie:

Najlepší hráč: Tomáš Valenčin – Tatran Prešov (SK)

Najlepší strelec: Andrija Alavanja – ORK Zemun (SRB)

                           Dominik Bakši – HŠK ŠG Košice (SK)

Najlepší brankár: Juraj Rybár – Strojár Malacky-HC Tatran Stupava (SK)

All stars: 

1. Tomáš Valenčin – Tatran Prešov (SK)

2. Andrija Alavanja – ORK Zemun (SRB)

3. Dominik Bakši – HŠK ŠG Košice (SK)

4. Juraj Rybár – Strojár Malacky-HC Tatran Stupava (SK)

5. Dávid Kubík – Tatran Prešov (SK)

Štatistika družstva:

Hráči Góly Strely Úspešnosť streľby Asistencia Získaná lopta Stratená lopta 2 min
Alem Yildiz 6 10 60%     1  
Dávid Rybjanský 18 21 85%   4 2  
Jakub Krajčír 16 31 51% 3 2 12 2
Ján Janoštiak 6 18 33% 1   5 1
Mário Prévaj 15 31 48% 7 4 16 1
Martin Hýravý 26 66 39% 7 1 7 2
Matej Adamkovič 9 19 47%   3 5 1
Samuel Fusek 16 34 47%   4 6 3
Vladimír Štefko 6 7 85%   1 5 1
               
               

Brankár
Juraj Rybár

             
               
  Chytené strely Strely Úspešnosť brankára      
1. polčas 37 98 37%        
2. polčas 29 85 34%        
Celkom 66 183 36%        

V sobotu sa v školskej hale v Stupave odohral mimoriadne dôležitý zápas. Dorastenci Stupavy a Malaciek hostili odvekého rivala z ŠKP v priamom súboji o medailové priečky. Oba tímy mali pred zápasom rovnaký počet bodov a čakal sa vyrovnaný zápas.

Mali sme to o to ťažie, že nám v poslednej dobe vypadli dôležití hráči, na ktorých bola doteraz postavená hra. Dlhodobo zranení sú Vlado Štefko a Majo Prévaj. K nim sa pridal Stano Začal, ktorý mal mať premiéru a Daniel Polák, ktorý si spôsobil kuriózne zranenie. Títo chalani nám na záverečné zápasy vypadli. Chalanov sme museli zmobilizovať a pripraviť na zostávajúce tri ťažké zápasy. V Nových Zámkoch sme zachraňovali v poslednej sekunde remízu. Hrať museli tí, ktorí sú k dispozícii a museli prevziať na seba novú rolu lídrov, čo našťastie zvládli. Sme radi, že sa chytili, a potvrdil nám to aj zápas proti ŠKP.

Súper prišiel k nám do Stupavy motivovaný a veriac, že nám uchmatne dva body. Na začiatku musím uznať, že sa hrala rýchla a kvalitná hádzaná, ktorá sa divákom musela páčiť. Obidve družstvá majú svoju kvalitu. Súper sa dosť posilnil a rešpektovali sme jeho silu. Mali viac hráčov na prestriedanie a nám chýbali spomínaní kľúčoví hráči. Preto sme pripravovali hráčov na to, aby zvládli odohrať zápas aj v počte 7-8 hráčov v poli. V prvom polčase sme pri konci poľavili v koncentrácii a prehrali sme o 4 góly. V tom momente nám veľmi chýbala širšia lavička a možnosť prestriedať hráčov, kedy by sme hráčom na lavičke povedali taktické pokyny. V prvom polčase mal súper navrch hlavne v tom, že mohol striedať viac hráčov a mal tým pádom viac síl.

Cez prestávku bola naša úloha chalanov hlavne upokojiť. Vysvetlili sme im, čo majú robiť a rozobrali si súpera do detailov. Pomohla nám jedna psychologická finta, ktorá zabrala. Chalani sa upokojili a keď prišli na ihrisko, tak sme súpera začali pomaly otáčať. V zápase rozhodla naša pokojná hra hlavne v obrane, kde sme súperovi dovolili dať iba 5 gólov za polčas. Veľmi ma teší, že naši hráči nespanikárili, aj keď prehrávali o štyri góly. Rozhodlo to, že sa koncentrovali. Súper bol v niektorých fázach nervózny a my sme našťastie trestali ich vylúčenia. Hrali sme až do konca pokojne a výsledok sme si ustrážili. Na konci sme netlačili chalanov do toho, aby hrali rýchlo ale skôr na čas a pokojne.

Zostáva nám odohrať jeden zápas v Trebišove. Chceme tam uspieť, aby sa nám počas zimnej prípravy lepšie trénovalo. Ďakujeme chalanom, že nesklonili hlavu a potešili našich divákov. V sobotu sa im musela hádzaná páčiť.

Zostava a góly: Krajčír Jakub 3, Rybjanský David 3, Rybár Juraj, Konečný Lukáš 2, Renčo Adam, Papaj Patrik, Hýravý Martin 10, Yildiz Alem 1, Fúsek Samuel 5, Machata Matúš, Janoštiak Ján

Tréneri: Rudolf Draškovič ml., Róbert Baláž, Michal Rybár

Vedúci družstva: Michal Rybár

Priebeh: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4, 5:4, 5:5, 6:5, 6:6, 7:6, 7:9, 8:9, 8:10, 9:10, 9:14, 10:14 / 11:14, 11:15, 17:15, 17:16, 18:16, 18:17, 21:17, 21:19, 22:19

Dnes sme cestovali do Nových Zámkov s tým, že ak si chceme udržať v tabuľke kontakt s prvými tromi tímami, musíme bodovať. Pri dlhodobej absencii hráčov Maja Prévaja, Vladimíra Štefka, Daniela Poláka museli zobrať zodpovednosť na seba aj ďalší hráči. Pre niektorých to bola nová úloha.

Začiatok zápasu sme zachytili a úvod sme vyhrali 4:1. Potom sme domácim dovolili dostať sa do hry a rozhodcovia si zrazu obliekli domáce dresy. Polčas sme našou nekoncentráciou a ustráchanosťou prehrali o 2 góly.

Začiatok druhého polčasu sme zabojovali a v hre sa upokojili. Tri minúty do konca sme vyhrávali o 1 gól, keď sme sa dostali 2 krát po sebe do nezmyslenej streľby z pravej spojky a súperovi sme darovali náskok o jeden gól. Našou aktivitou sme 2 sekundy pred koncom vyrovnali na konečných 24:24. Keby sme pri konci v útoku hrali viac zodpovedne a na čas, mohli sme toto stretnutie dohrať do víťazného konca. Zaplatili sme krutú daň za netrpezlivosť. Keď sa v závere lámal chlieb, nám chýbali hráči na prestriedanie.

Zápas to bol ťažký a pre niektorých bola nová skúsenosť zobrať zodpovednosť za celé družstvo na seba. Niektorí to ako lídri zvládli a niektorým pri konci chýbala trpezlivosť. Keby sme prehrali, bolo by to pre nás kruté.

V konečnom zúčtovaní v tabuľke nám tento bod môže veľmi chýbať. Ideme ale ďalej a hlavu neskladáme. Síce sme len remizovali, ale družstvo musím pochváliť, že nedalo dole hlavu a bojovalo do konca, za čo sme si remízu zaslúžili.

Zostava a góly Stupavy: Jakub Krajčír 6, Tibor Baláž, Martin Jurík, David Rybjanský 1, Juraj Rybár, Lukáš Konečný, Adam Renčo, Patrik Papaj, Samuel Filípek 3, Martin Hýravý 12, Alem Yildiz, Matej Adamkovič, Matúš Novota, Samuel Fúsek 2, Matúš Machata, Ján Janoštiak

Tréneri: Robert Baláž, Rudolf Draškovič ml.

Priebeh: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4, 3:5, 7:5, 7:6, 8:6, 8:7, 10:7, 10:8, 11:8, 11:11, 12:11, 12:12, 14:12 / 15:12, 15:14, 16:14, 16:16, 17:16, 17:18, 19:18, 19:19, 20:19, 20:20, 21:20, 21:22, 22:22, 22:23, 23:23, 24:23, 24:24

Na rovinu povedané, k aktuálnemu lídrovi tabuľky naše „dorky“ necestovali s nádejou na dva body. Na dlhú cestu na východ republiky išlo v sobotu celkom len päť dievčat, ktoré vekom spadajú pre kategóriu starších dorasteniek doplnené o dve hráčky žien. Dôvodom bol aj nedeľný zápas žien v Zlatnej na Ostrove. Káder bol na mieste doplnený mladšími dorastenkami.

Líder tabuľky ale potvrdil, že súčasná priečka mu patrí zaslúžene a od úvodu diktoval tempo a rytmus zápasu. Dievčatá okolo Viktórie Vencúrikovej dominovali na oboch koncoch palubovky a do polčasu vlastne zápas rozhodli.

Ako však naše baby, na fotke spod Tatier, spomenuli, hádzaná ich aj po tomto debakli stále baví a to je dnes to najdôležitejšie. O týždeň doma privítajú Michalovce a my veríme, že sa popasujú o prvé tohto sezónne body.

Zostava a góly Stupavy: Kristína Nemcová 1, Almina Yildizová 2, Zuzana Danišová, Paulína Bolfová, Sabína Gálová 1, Simona Kubovičová, Romana Gašpareková 2, Ema Klamová 2, Petra Geisseová, Karin Švehlová 2, Ivana Gašpareková 3.

Tréneri: Ľuboš Bašti, Martin Kanda Asistenti: Róbert Geisse

Priebeh: 6:0, 9:1, 15:4 / 20:6, 27:8, 29:13

V sobotu doobeda vycestovali naši mladší dorastenci do neďalekej Modry na veľmi dôležitý zápas. Na zápas, ktorý im dával možnosť zostať, po predchádzajúcich dvoch výhrach a rovnakom množstve prehier, v kontakte so špicou tabuľky. Aj keď Modra v tejto sezóne zatiaľ nezískala ani bod, bola to práve Modra, ktorá sa v tejto kategórií stala majstrom Slovenska minulý rok.

Začalo sa. Prvý útok domácich, gól. Stav 1:0. Naši kontrovali rovnakou mincou, stav 1:1. Vysoké tempo a nasadenie bolo cítiť z oboch strán. Tímy sa postupne oťukávali a vyzeralo to v úvodných minútach na vyrovnaný zápas. Postupom času sa v prvom polčase začalo našim chalanom viac dariť v útoku ako domácim, na čom mal veľký podiel Juro Rybár v našej bráne. Celý čas chytal výborne a jeho zákrokmi náš tím rástol. Pri neúčasti Vlada Štefka dostal veľmi veľa priestoru v pivote Dávid Rybjansky a svojej príležitosti sa chytil skvele. V útoku príkladne clonil, viazal na seba jedného či dvoch brániacich hráčov a vytváral tak priestor pre spoluhráčov. Rovnako bol nebezpečný v koncovke, kde si v pravý čas vedel vypýtať loptu do zakončenia. Podobne dobrý zápas odohral aj Samo Filípek. Bol drzý a priamy. Keby som len počul prenos v rádiu, tak by som si myslel, že má aspoň sto kíl. Polčas sme aj vďaka nim vyhrali 12:17.

V druhom polčase naši chalani nadviazali na dobrú obranu a domácim odskakovali na čoraz vyšší rozdiel. V záverečnej desaťminútovke dostal priestor v bráne Paťo Papaj a jeho úspešnosť zákrokov bola tiež veľmi vysoká. V úplnom závere chceli naši chalani predviesť jednu parádičku, ale tá sa bohužiaľ nepodarila. Dôležitý bol však dnes výsledok a ten sa podaril. Dva body sú naše a aj keď máme na konte už dve prehry, tak kontakt s najlepšími družstvami súťaže si chalani udržali!

Zostava a góly: Jakub Krajčír 4, Martin Jurík, Dávid Rybjansky 6, Juraj Rybár, Lukáš Konečný 3, Tibor Baláž, Patrik Papaj, Samuel Filípek 4, Daniel Polák 4, Martin Hýravý 7, Samuel Fúsek 2, Ján Janoštiak.

Tréneri: Róbert Baláž, Rudolf Draškovič, Michal Rybár

Priebeh: 3:3, 8:14, 12:17 / 18:26, 21:30

Ešte pred dvomi rokmi stáli na opačným koncoch palubovky, keď súperili v krajskej súťaži o miestenku na majstrovstvá republiky. Stupavskí chalani boli o čosi úspešnejší a dostali sa vtedy na záverečný turnaj, kde bojovali o majstra republiky. Po výborných výkonoch si vtedy vybojovali krásne druhé miesto v tejto vekovej kategórii!

Pred rokom

Minulý rok boli, už ako spojené družstvo Stupavy a Malaciek, v kategórii mladších dorastencov nováčikmi a boli sme občas svedkom toho, že sa stali „otlkánkom“ športovo vyzretejších súperov. Rovnako určite zostal v pamäti aj domáci zápas s Novými Zámkami, keď chlapci prehrali o gól z posledného voľného hodu z polky ihriska. Tiež si však navždy zapamätáme obrat proti Tatranu Prešov, keď už prehrávali 1:8 či 2:10 a nakoniec triumfovali o gól, ktorý dali v posledných sekundách zápasu.

Aktuálna sezóna

Dnes sú títo chalani o rok starší a už druhý rok bojujú v tejto kategórii spoločne. Pre veľkú vyťaženosť školskej haly v Stupave a fakt, že sa jedná o spojené družstvo dvoch miest, tak väčšinu domácich zápasov hrajú v športovej hale Malina v Malackách. Tento jav by nám však nemal brániť v tom, aby sme ich prišli povzbudiť – môžeme vidieť zápasy plné špičkových výkonov, nasadenia a fair-play bojov do samého konca zápasu.

O tíme

Nepochybne sa tu stretla partia vynikajúcich jedincov, ktorá vzbudzuje rešpekt v radoch súperov. Nedávno ma v Topoľčanoch na pešej zóne zastavil pán a prihovoril sa mi (mal som na sebe mikinu nášho klubu). V krátkej debate spomenul, že práve našich chalanov videl pred dvomi rokmi na vyššie spomenutých majstrovstvách republiky, kde skončili druhí. On, a nielen on, ich má za veľkých favoritov pre zisk medaily. K nej je však dlhá, predlhá cesta a naši chalani teda nevykročili tou najlepšou nohou. Prehrali v Považskej Bystrici. Možno práve tento mini kopanec im pomohol v prvom domácom zápase proti Topoľčanom. Vo výbornom zápase, kde sa oba celky striedali vo vedení, boli nakoniec šťastnejší naši chalani, ktorí vyhrali o gól. Víťazstvo presvedčivo potvrdili doma proti Košiciam.

Popri kapitánovi Vladovi Štefkovi na poste pivota sa môže tento tím vždy spoliehať na kvalitnú streľbu spojok ako je Maťo Hýravý, či Dano Polák, ale aj na myšlienku Sama Fúseka, ktorú vo finálnej fáze vedia zužitkovať krídla či všetci ostatní spoluhráči v poli. Keď už súper prekoná našu veľmi dobre organizovanú hru v obrane, tak narazí na kvalitného brankára. Či už Jura Rybára alebo Paťa Papaja.

Čo by si chalani zrejme zaslúžili o čosi viac?

Aby diváci nešetrili dlane a hlasivky, keď už ich cestujú podporiť. Určite sa im lepšie hrá, keď počujú potlesk z tribúny. Či už to je len pre takú drobnosť ako je prerušenie hry súpera, alebo ubránenie akcie súpera. Stará pravda hovorí, že fantastickí útočníci vypredávajú arény, ale kvalitná obrana vyhráva zápasy.

Mladší dorastenci si dali pred posledným domácim zápasom sezóny jasný cieľ – poraziť Hlohovec a ustrážiť si práve pred ním deviatu priečku ligovej tabuľky. Predpoklady na to mali – veď aj z Hlohovca si na jeseň priviezli dva body po tesnom víťazstve 31:29, keď víťazstvo strhli na svoju stranu až v úplnom závere.

Tentokrát nechceli nič riskovať a do súpera sa pustili vo veľkom štýle. Päť ubránených útokov súpera, päť krásnych útočných akcií zakončených gólom a už v šiestej minúte si tréner Hlohovca bral oddychový čas za nelichotivého stavu 0:5. Hlohovčania sa trochu spamätali a spomalili náš dobre rozbehnutý stroj.

Na našich chlapcov sa ale bola radosť pozerať – hrali s veľkým elánom, v obrane poctivo pristupovali k súperom tak, že tí často museli zakončovať z pasivity, v útoku striedali nacvičené aj improvizované akcie. Polčas skončil vedením o 7 gólov a verili sme, že sa po prestávke obraz hry nezmení.

Chalani dokázali koncentráciu udržať, a aj keď sa v polovici polčasu súper dotiahol na rozdiel šiestich gólov, zapli na vyššie obrátky a nedovolili Hlohovčanom čo i len uvažovať o obrate. Krásna akcia – dvojitá „Amerika“ tesne pred koncom bola už len čerešničkou na torte a potvrdením toho, kto dnes bol na palubovke pánom situácie.

Chlapci sa s divákmi rozlúčili naozaj skvelým výkonom, za ktorý si dlhý záverečný potlesk zaslúžili. Zabezpečili si tak bez ohľadu na záverečný zápas v Považskej Bystrici deviate miesto v ligovej tabuľke a môžu sa tešiť na ďalšiu sezónu, v ktorej si väčšina z nich zahrá ešte stále v kategórii mladších dorastencov.

Zostava a góly: Krajčír 3, Štefko 7, Prokeš, Rybár, Konečný, Papaj, Filípek 4, Polák 4, Prevaj 1, Hýravý 5, Renčo 1, Fúsek, Grich 6

Tréneri: Rudolf Draškovič ml., Róbert Baláž, Michal Rybár

Priebeh: 5:0, timeout Hlohovec, 5:1, 7:1, 7:3, 8:3, 8:4, 10:4, 10:5, 11:5, timeout Stupava, 12:5, 12:6, 13:6, 13:7, 15:7, 15:8 / 16:8, 16:9, 18:9, 18:11, 20:11, 21:11, 21:14, timeout Stupava, 22:14, 22:15, 23:15, 23:17, 27:17, 27:18, timeout Hlohovec, 29:18, 29:19, 30:19, 30:21, 31:21, 31:22

Mladší dorastenci cestovali na “horúcu pôdu” do Modry. Náš tradičný super hrá túto sezónu vo veľkej forme a je spolu s Topoľčanmi na čele tabuľky. Naši chalani sa snažili im tento boj znepríjemniť a ukradnúť im nejaký bodík. Veľké očakávania sme nemali – predsa len išlo o lídra tabuľky. Na druhej strane vlastne išlo o družstvo, ktoré stupavskí chalani dokázali pred dvomi rokmi opakovane porážať…

Rešpektu ale asi bolo naozaj priveľa, lebo napriek solídnemu začiatku, keď sme v polovici prvého polčasu stále držali remízu, chalani si akoby neverili. Strácali sme loptu, nepremieňali šance a super nám gól po góle do polčasu odskočil až na sedem gólov.

Do druhého polčasu naordinovali naši tréneri osobku na najlepších modranských strelcov a zdá sa, že to zabralo – skóre ďalej nenarastalo, ale Modrania si už pohodlný náskok udržali až do konca.

Dovolím si povedať, že jedným z rozhodujúcich faktorov bol v tomto zápase súboj brankárov a krídel – kým modranské krídla sa dokázali uvoľniť a pohodlne našim brankárom strieľali gól za gólom, naše krídla boli dobre strážené a tak strieľali zo zlých uhlov a brankári Modry ich hravo likvidovali. Modra bola zjavne na našu hru, založenú dominantne na spojkách, dobre pripravená a sama v práci s krídlami urobila veľký pokrok.

Náš tím mladších dorastencov môže po prijateľnom výsledku pomýšľať na lepšie výsledky v nasledujúcej sezóne. Tento rok im ostávajú ešte dva zápasy – doma s Hlohovcom a v Považskej Bystrici.

Zostava a góly Stupavy: Krajčír 3, Štefko 4, Rybjanský, Rybár, Konečný 2, Papaj, Filípek, Polák 5, Prévaj, Hýravý 1, Renčo, Fúsek 3, Machata, Grich 5

Tréneri: Róbert Baláž, Michal Rybár

Priebeh: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3, 4:5, 5:5, 6:5, 6:7, 7:7, 9:7, 9:8, 11:8, 11:9, 13:9, 13:10, 14:10, 14:11, 17:11, 17:12, 19:12 / 21:12, 21:14, 22:14, 22:16, 23:16, 23:17, 26:17, 26:18, 27:18, 27:19, 28:19, 28:22, 29:22, 29:23

Ráno 5:00 sme vyrážali zo Stupavy aby sme stihli vlak 5:55 z hlavnej stanice do Košíc. Cestovali sme na východ v oklieštenej zostave a cestu sme mali vyrátanú na minútu presne. Košický hádzanársky klub sme žiadali o neskorší začiatok zápasu, pre obsadenosť haly nám vyhoveli o 10min. Okolo 11:50 sme vystúpili na vlakovej stanici v Košiciach a presunuli sme sa MHD do haly v Košiciach 13:10 odohrali prvý zápas proti domácim. Chceli sme hlavne uspieť proti mladším dorastencom Košíc. Na zápas nastúpilo našich 10 hráčov a 8 hráčov zostalo doma.

vychod2V oklieštenej zostave sme súpera prekvapili a nad domácimi vyhrávali 7:1. Potom sa toho ujal rozhodca Radoslav Šimko a sekundoval mu mgr. Tomáš Palovčák. Rozhodca Šimko to chcel odpískať inteligentne ale robil z toho komédiu a jeho druhý mladší kolega mu iba sekundoval ako jeho ovečka. Keď sme sa chceli rozbehnúť, zapískali nám kroky, prerážanie a neviem čo. Pomer vylúčení - na našej strane 8 vylúčených a na Košickej strane 3 vylúčenia. Keď sme sa chceli nadýchnuť, dostali sme dvojku. Niektoré fauly na našich hráčov zostali nepotrestané a 7-metrové hody neodpískané.

V Sečovciach, Prešove a Trebišove bolo korektné prostredie a rozhodcovia sa chovali fér a pískali rovinu na obe strany. Žiaľ, v Košiciach úradovali Šimko a Palovčák a nech sú domáci šťastní, ak ich také víťazstvo teší. Budúci rok to Košičanom pekne vrátime ale športovo a férovo !!!!!

Ďalší zápas starších dorastencov odpískali títo dvaja rozhodcovia bez chýb. V tomto zápase ale už o nič nešlo :-)

Na zápas staršieho dorastu nastúpilo 8 našich chalanov a uhrali prijateľný výsledok. V oboch stretnutiach zahrali dobre pivoti. Za mladších dorastencov Vlado Štefko a za starších Dominik Molnár.

Hneď po zápase sme sa presúvali do Trebišova a aby sme hrali proti mladším dorastencom, ktorý nám nič nedarovali. V tomto zápase bolo cítiť únavu našich chalanov a sme radi, že sme zápas dohrali zdraví, lebo nás čakal ešte jeden zápas. Proti staršiemu dorastu to bolo zaujímavejšie. Na začiatku prvého polčasu sme prišli o brankára Velebného, ktorý dostal červenú kartu a do brány musel ísť náš pivot Vlado Štefko, ktorý mal v tom zápase 7 zákrokov.

vychod3V 27 minúte bol stav 13:13 a naši 7 chalani stíhali súperovi s plnou lavičkou. Zápas sme dohrali so cťou. Sme veľmi radi, že tento namáhavý TRIP máme za sebou a môžeme sa v kľude doliečiť a pripraviť na ďalšie zápasy.

 

Výsledky:

Ml. dorastenci: HŠK ŠG Košice – HC Tatran Stupava/ Strojár Malacky 34:28 (18:17)
Zostava a góly Stupavy: Štefko 9, Rybár, Konečný 2, Papaj, Polák 5, Prévaj 4, Hýravý, Fúsek 4, Machata, Grich 4

St. dorastenci: HŠK ŠG Košice – HC Tatran Stupava/ Strojár Malacky 25:21 (13:9)
Zostava a góly Stupavy: Štefko 1, Valachovič 2, Molnár 6, Velebný, Filípek, Polák 3, Prévaj 4, Hýravý 1, Fúsek 7

Ml. dorastenci: Slavoj Trebišov – HC Tatran Stupava/ Strojár Malacky 39:25 (16:14)
Zostava a góly Stupavy: Štefko 3, Rybár, Papaj, Filípek 2, Polák 3, Prévaj, Hýravý 4, Fúsek 4, Machata 1, Grich 2

St. dorastenci: Slavoj Trebišov – HC Tatran Stupava/ Strojár Malacky 37:19 (19:11)
Zostava a góly Stupavy: Štefko , Valachovič 5, Molnár 3, Konečný 2, Velebný, Polák 7, Fúsek 5, Grich 3

Tréneri: Róbert Baláž, Rudolf Draškovič, Michal Rybár

Mladší dorastenci na turnaji Prague Cup

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality a články
piatok, 01 apríl 2016 22:55

Družstvo mladších dorastencov sa tiež zúčastnilo silne obsadeného turnaja Prague Cup v Prahe.

Turnaj nám odkryl veľa vecí. Hlavne nám nastavil zrkadlo, kde sa momentálne nachádzame a to nielen po hádzanárskej stránke. Na turnaj sme išli okrem pár chalanov skoro v plnej zostave. Zápasy v Prahe boli všetky vyrovnané, čo nám ukázalo, ako chalani reagujú v stresových a herných situáciách. Niekedy sme dokázali vyrovnané zápasy zvládnuť a niekedy sa to nepodarilo dotiahnuť do víťazného konca. Vyrovnané zápasy nás posúvajú vpred, lebo získavame skúsenosti, ktoré zúročíme v lige.

Praguecup3Mrzí má skoro vyhratý zápas s Pastelou, kde sme viedli o 5 gólov a začali sme miesto taktickej hry zbytočne strieľať z nepripravených pozícii, čo nás stalo víťazstvo. Potešila ma obrana proti vyspelým Dánom z družstva Odense a mrzí veľa zahodených šanci. Chalani na turnaji kondične vládali, ale silovo sme nestačili na dánske družstvo Odense, Nemecký Kocher a švajčiarsky Future Bern. Tieto družstvá trénujú viac ako 5 krát do týždňa a bolo vidieť, že sa dosť venujú sile.

Potvrdilo mi to, že posilňovňa v tejto kategórii je na mieste. Silovo sme nestačili a miestami sme mali pocit, ako keby sa proti nám rozbehol naložený kamión, ktorý nás zvalcoval. Po turnaji budeme v tréningovom procese trénovať streľbu cez aktívu obranu, lebo keď k nám fyzický vyspelý súper pristúpi máme problémy. Začneme viac pracovať so štatistikou, aby sme vyhodnocovali úspešnosť streľby a koľko pokusov spálime, kým dáme gól. Na to, že trénujeme štyrikrát do týždňa a z toho niektorí chodia len dvakrát je to ešte pekný výsledok.

Žiaľ, družstvá ako Future Bern majú do týždňa 5 alebo viac tréningov, mimo toho sa venujú silovému tréningu a je to vidieť. Chcem sa poďakovať bývalému hráčovi Strojáru Malacky Jánovi Marekovi, že prišiel chlapcov podporiť v Prahe.

Výsledky:

Ml.dorci

HC Maksimir-Pastela (CRO) - HC Tatran Stupava -/TJ Strojár Malacky 19 : 14 (7:9)
RD Koper (SLO) - HC Tatran Stupava / TJ Strojár Malacky 18 : 11 (8:5)
HC Tatran Stupava / TJ Strojár Malacky - SK Žeravice 19 : 16 (10:9)
HC Tatran Stupava / TJ Strojár Malacky - HC Odense I(DEN) 10 : 14 (6:9)
JSG Neckar Kocher(GER) - HC Tatran Stupava / TJ Strojár Malacky 13 : 10 (6:5)

Tabuľka základnej skupiny

Poradie Klub Zápasy Víťazstvá Remízy Prehry Skóre Body
1 HC Maksimir-Pastela (CRO) 5 4 0 1 81:62 8
2 RD Koper (SLO) 5 4 0 1 74:53 8
3 HC Odense I (DEN) 5 3 1 1 56:48 7
4 JSG Neckar Kocher (GER) 5 2 1 2 69:65 5
5 HC Tatran Stupava - TJ Strojár Malacky (SVK) 5 1 0 4 64:80 2
6 SK Žeravice (CZE) 5 0 0 5 60:96 0

 

Praguecup1Vyraďovacie zápasy v B skupine :
1/16 "B"

TJ Lokomotiva Vršovice - HC Tatran Stupava / TJ Strojár Malacky 12 :18 (6:9)
1/8 "B"
Sokol Vršovice - HC Tatran Stupava / TJ Strojár Malacky 13 : 15 (6:7)
1/4 "B"
HC Tatran Stupava / Strojár Malacky - BSV Future Bern(SUI) 5 : 18 (3:10)

Hráči: Matej Adamkovič, Samuel Filípek, Dušan Frýbert, Samuel Fusek, Dominik Grich, Martin Hyravý, Michal Ichman, Lukáš Konečný, Daniel Polák, Juraj Rybár, David Rybjanský, Vladimír Štefko, Miroslav Velebný

Tréneri: Rudolf Draškovič ml. a Michal Rybár

Sú dni, ktoré si človek zapamätá. Ten dnešný takýmto určite bude pre mladších dorastencov. Podaril sa im skutočný husársky kúsok – poraziť Tatran Prešov.

2016 02 27 presov3Tatran Prešov je družstvo, ktoré netreba predstavovať. Patrí medzi absolútnu slovenskú špičku a body získava nielen v domácej hale, ale pravidelne si ich vozí aj z celého Slovenska. Aj do Stupavy určite pricestovali s plánom odviezť si dva body.

Začiatok zápasu pritom vyzeral, že s tým nebudú mať najmenší problém. Do zápasu „vleteli naplno a naši chlapci boli zaskočení. Ako keby už na ihrisko nastupovali s pocitom, že poraziť Prešov je nad ich sily. Prehrávali 1:8 aj 2:10 a veľa svojho umenia dovtedy neukázali.

Možno pomohol oddychový čas, možno povzbudzovanie fanúšikov, ktorí prišli v peknom počte, snáď svoju úlohu zohrali 2-3 dobre ubránené útoky súpera, ale v 12. minúte sa zápas viac než vyrovnal. Naši chalani začali byť v obrane veľmi srdnatí, nedarovali súperovi nič zadarmo. Na ubránené útoky dokázali reagovať krásnymi kombináciami, z ktorých padali góly a v 18. minúte to bolo vďaka päťgólovej šnúre už len o tri - 7:10. Z jasnej záležitosti bol zrazu vyrovnaný zápas, hoci východniari boli stále v 3-4 gólovom trháku. Polčas skončil 15:17 a chalanov vyprevádzal na prestávku uznanlivý potlesk.

2016 02 27 presov2Motivácia v šatni zabrala – dotiahli sme sa na Prešov na najtesnejší jednogólový rozdiel a vyrovnanie niekoľkokrát viselo vo vzduchu – brvno, náskok napálený do brankára či nepremenená šanca z pivota ale znamenali, že Prešov mal stále navrch. Chlapci zo Záhoria ale ukázali, že ani takáto dávka smoly ich neznechutí. Fantasticky sa hecovali a držali so súperom krok. Trpezlivosť sa oplatila – na tabuli svietila 22. minúta, keď bolo skóre prvýkrát vyrovnané – 25:25. To už naši hrali akoby v tranze a obecenstvo ich hnalo vpred. Súper odskočil o dva góly – dotiahli sme ho. Prešov dal opäť dva góly, tri minúty pred koncom viedol 28:30 a zdalo sa, že zápas ukontroluje. Útok našich chlapcov je ale úspešný a opäť je to len o gól. Skvelá obrana a úspešný útok – 30:30.

Minúta do konca. Tréner Prešova si berie oddychový čas. Zápas majú východniari stále vo vlastných rukách. Stačí im podržať loptu a daťgól. Nervozita by sa však dala krájať. Prešovčania útok nezvládajú a idú do prierazu. Ostáva dvadsať sekúnd. Diváci sú na nohách. Čakajú, čo naši vymyslia. Tri sekundy pred koncom dohrávajú loptu do ľavého krídla a Dano Polák rutinérsky pretreľuje prešovského brankára. Lopta končí v sieti a všety ruky letia hore.

Ďalší sen sa stáva skutočnosťou – chalani porážajú v celoštátnej súťaži Prešov. Počas celého zápasu sme viedli tri sekundy – áno, len tie záverečné tri. Chlapci ukázali, že sa nedajú zlomiť a dokážu veriť vo víťazstvo do posledných sekúnd. Dnes to dokázali a aj preto určite tento zápas ostane niekde hlboko v ich spomienkach.

Zostava a góly Stupavy: Frýbert 1, Krajčír 1, Štefko 4, Rybár, Konečný, Ichman 4, Polák 9, Prévaj 4, Hýravý 6, Adamkovič Fúsek 2

Tréneri: Rudolf Draškovič, Robert Baláž, Michal Rybár

Priebeh: 0:2, 1:2, 1:4, timeout Stupava, 1:8, 2:8, 2:10, 7:10, 7:11, timeout Prešov, 7:12, 8:12, 8:13, 9:13, 9:14, 10:14, 10:15, 11:15, 11:16, 13:16, 13:17, 15:17 / 16:17, 16:19, 17:19, 17:20, 19:20, 19:23, timeout Stupava, 21:23, 21:24, 23:24, timeout Prešov, 23:25, 25:25, 25:27, 27:27, 28:27, 28:28, 28:30, 30:30, Timeout Prešov, 31:30

Náš mladší dorastenec Domink Grich, ktorý momentálne hráva v spoločnom dorasteneckom družstve HC TATRAN STUPAVA – STROJÁR MALACKY dostal pozvánku do kadetskej reprezentácie Slovenska. Dominik sa na reprezentačnom zraze bude hlásiť v pondelok 15.2 2016 reprezentačnému trénerovi Zoltánovi Heisterovi. Hneď po klubovom sústredení, ktoré absolvuje od 10.2-14.2 2016 v Zlatnej na Ostrove.

Kadetská reprezentácia Slovenska sa pripravuje na ME v hádzanej hráčov do 18 rokov v Chorvátsku (11. - 21. 8. 2016), kde sa v rámci základnej B-skupiny stretnú s Dánskom, Slovinskom a Ruskom.

Dominikovi želáme veľa šťastia a aby sa nám vrátil bez zranení 

Mnohí z nás si určite pamätajú zápas na Majstrovstvách Slovenska starších žiakov, kde nás víťazný zápas s Považskou Bystricou posunul do bojov o medaily. Pevne sme verili, že by podobne mohol dopadnúť aj zápas mladších dorastencov, ktorý sa hral v sobotu v Malackách.

Kým ale naši chlapci nastúpili vo veľmi podobnom zložení ako na MS v Topoľčanoch (prevažne ročníky 2000, doplnené o rovnako starých „Malačanov“), v tíme Považskej Bystrice zjavne dominovali 99-tky veľmi urastených postáv.

Jedno mali oba spomínané zápasy spoločné – tvrdosť zo strany Považanov na rozhraní pravidiel. Rozprávať by o tom mohli Samo Fúsek alebo Vlado Štefko, ktorí sobotňajší zápas nedohrali. Okrem toho nám chýbal Maťo Hýravý, ktorý bol na operácii zlomeného nosa. Uhádnete, kto a kedy mu ten nos zlomil? Áno, správne, má to ako spomienku na spomínaný zápas s Považskou Bystricou z Majstrovstiev.

Chalani napriek tomu šli do zápasu bez rešpektu a herne boli Považanom viac než vyrovnaným súperom. Bohužiaľ sme v prvom polčasu nevedeli nájsť recept na obranu súpera, tlačili sme sa za každú cenu dovnútra a tam sme strácali loptu. Boli sme za to trestaní – v obrane sme totiž nepristupovali k dvom vysokým hráčom Považskej Bystrice, ktorí z veľkej diaľky prestreľovali obranu – a čo na bránu hodili, to tam padlo. A tak polčas skončil trochu krutým rozdielom šiestich gólov, keď sme ale prehrávali už aj o osem.

Do druhého polčasu akoby nastúpilo iné družstvo. Na jednej aj na druhej strane. Naši chlapci skvelo bránili a keď Dano Polák začal napodobňovať prvopolčasovú streľbu Považanov spoza obrany, naši v priebehu 14 minút zápas otočili. Zo šesťgólovej straty bolo zrazu dvojgólové vedenie a súper zjavne znervóznel. Pritvrdil obranu, nepustil Dana do streľby a aj napriek strate jedného svojho hráča (vďaka červenej karte) vyradil dvoch našich platných chlapcov. Ostatní bojovali ako levy ale už im neostali sily. Opäť sme začali dostávať góly spoza obrany. Osobka na Valáška päť minút už prišla neskoro – gól už do konca nedal, ale Považská Bystrica si víťazstvo postrážila.

Napriek tomu to bol jeden z najlepších výkonov, ktorý sme od našich dorastencov videli a zaslúžene do šatní odchádzali po potlesku publika.

Zostava a góly Stupavy: Frýbert 3, Krajčír, Štefko, Rybjanský 2, Rybár, Konečný 1, Ichmann 5, Papaj, Filípek 1, Polák 15, Renčo, Adamkovič, Fúsek 2, Jankovič

Tréneri: Rudolf Draškovič ml., Róbert Baláž, Michal Rybár

Priebeh: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:3, 5:3, 5:4, 6:4, 6:7, 7:7, 7:10, 8:10, 8:11, 9:11, 9:13, 10:13, 10:18, 12:18, 12:19, 13:19 / 14:19, 14:20, 19:20, 19:21, 23:21, 23:22, 24:22, 24:23, 25:23, 25:25, 26:25, 26:28, 27:28, 27:31, 28:31, 28:32, 29:32

Mladší dorastenci hrali v Hlohovci prvý zápas z troch, keď sa s Hlohovčanmi stretli postupne mladší i starší dorastenci a ženy. Chalani sa v zápase dosť potrápili, takmer celý čas bol súper vo vedení, ale naši chlapci to nevzdali. Zdvihli hlavy a sústredenou hrou dotiahli zápas do víťazného konca.

Tréner Rudo Draškovič po zápase povedal: „Dnes sme prehrávali cely zápas o gól alebo dva. Súper mal dobrých strelcov na ľavej a pravej spojke. Celý čas sme hrali rýchlu hádzanú. Dôležité bolo, že druhý polčas sme zobrali na osobku jedného so strelcov Ševčíka a obrana začala zbierať lopty, ktoré rýchlo rozohrávala na rýchle protiútoky. Pochváliť musím brankára Papaja a strelca 16 gólov Dana Poláka. Dnes sme dohrávali veľa gólov na neho, čo je zásluha kolektívu. Dnes sme miesto profesorskej hádzanej hrali ako kolektív. Teší ma, že jedinci nehrali na seba ale pre tím. Ak budeme hrať takto a budeme sa držať systému, tak budeme víťaziť.“

Zostava a góly Stupavy: Štefko 5, Rybjanský, Fusek 4, Konečný, Ichman 1, Papaj, Filípek, Polák 16, Prévaj, Hýravý 5, Adamkovič, Machata, Jankovič

Tréneri: Rudolf Draškovič, Róbert Baláž

Priebeh: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:3, 5:3, 5:4, 6:4, 6:5, 8:5, 8:6, 10:6, 10:7, 11:7, 11:10, 12:10, 12:11, 14:11, 14:13, 16:13, 16:15 / 18:15, 18:16, 19:16, 19:19, 21:19, 21:20, 22:20, 22:22, 24:22, 24:23, 25:23, 25:25, 26:25, 26:26, 27:26, 27:29, 28:29, 28:30, 28:31, 29:31

Tím Trebišova má v hádzanej svoj cveng. Veď pred dvomi rokmi, ešte ako starší žiaci, presne títo chlapci získali titul Majstrov Slovenska, keď ich na šampionáte porazili len Stupavčania. O to isté sa išli v male Malina v Malackách pokúsiť aj túto sobotu.

Začiatok zápasu nám nevyšiel podľa predstáv, súper sa do nás „oprel“ a utiekol nám na rozdiel piatich gólov. Potom obrana zapracovala a odstup sme si držali. Dokázali sme sa vrátiť aj z deväťgólovej straty a v polčase bolo ešte prijateľných 17:22.

Vstup do druhého polčasu ale nebol taký, ako by sme si predstavovali a Trebišovčania sa nám začali vzďaľovať. Chlapci bojovali, ale dnes to jednoducho na súpera nestačilo. Prekvapenie sa nekonalo a Trebišov vyhral o 6 gólov.

Tréner Rudo Draškovič hodnotil stretnutie takto: „Dnes sme odohrali zápas proti kvalitnému súperovi z Trebišova, ktorý hral modernú hádzanú. Ich hra bola založená na naväzovaní našich hráčov s postupným uvoľňovaním spoluhráčov. Spokojný som s nasadením a obranou v prvom polčase od 15. minúty, kedy sme súpera stiahli na 4 góly. Škoda, že sme tak nezačali aj druhý polčas. Namiesto toho sme zbytočne stratili loptu, ktorú sme hneď odovzdali a súpera tak postavili na nohy a dodali mu pohodu v hre. Potešil ma výkon Mária Prévaya.“

Zostava a góly: Dominik Grich 2, David Rybjanský 2, Juraj Rybár, Matúš Machata, Jakub Krajčír, Samuel Fúsek 4, Vladimír Štefko 3, Lukáš Konečný 1, Matej Adamkovič, Daniel Polák 12, Samuel Filípek 1, Patrik Papaj, Dušan Frýbert 4, Mário Prévay 3

Tréneri: Rudolf Draškovič ml., Robert Baláž

Priebeh: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4, 3:4, 3:7, 5:7, 5:9, 6:9, 6:13, 8:13, 8:14, 9:14, 9:18, 10:18, 10:19, 12:19, 12:20, 13:20, 13:21, 15:21, 15:22, 17:22 / 17:23, 18:23, 18:24, 19:24, 19:25, 20:25, 20:29, 21:29, 21:31, 22:31, 22:33, 23:33, 23:34, 24:34, 24:35, 26:35, 26:36, 28:36, 28:37, 30:37, 30:38, 31:38, 31:39, 33:39

Stupavské kluby sa tento víkend stretli s košickými – z metropoly východu na Záhorie cestovalo až 5 tímov – mladší aj starší dorastenci, mladšie aj staršie dorastenky a ženy. O niečo lepšie z toho nakoniec vyšla Stupava a Malacky – ale nepredbiehajme.

Ako prví nastúpili proti Košičanom práve mladší dorastenci. Po zápasoch, ktoré tesne prehrávali boli naozaj hladní po víťazstve. Prejavilo sa to hneď od začiatku – na súpera vybehli zostra a po dvoch minútach bolo 3:0. Až potom sa východniari spamätali a trochu dianie na ihrisku vyrovnali. Naši ale na každý ich gól odpovedali dvomi až tromi a tak rozdiel narastal. Dovoľujem si tvrdiť, že stav 18:10 bol pre Košičanov ešte prijateľný.

V druhom polčase to do stavu 21:15 vyzeralo podobne. Potom naši zavreli obranu, získané lopty využívali na krásne rýchle protiútoky a na košických tvárach bola vidieť bezradnosť. Razom bolo 28:15 a záver zápasu sa zmenil na exhibíciu. Po skvelom výkone bol nakoniec rozdiel až 18 gólov a chlapci mohli oprávnene odchádzať s dobrým pocitom.

Tréner našich Robert Baláž zápas videl takto:
"Po predchádzajúcich zápasoch, kde sme stratili body sme chceli v hre niečo zmeniť. Zamerali sme sa na zjednodušenie hry a vytváranie šancí pre spojky. Myslím si, že sa nám to podarilo, ale nemôžem byť spokojný so streleckou efektivitou, keď sme za 1. polčas zahodili až 18 striel. Ale musím chalanov pochváliť, že zabojovali a body zostali na Zahorí."

Zostava a góly Stupavy: Michal Ichmann 5, Marek Jankovič 2, Dominik Grich 7, Juraj Rybár, Matúš Machata 1, Samuel Fúsek 2, Vladimír Štefko 4, Martin Hýravý 5, Matej Adamkovič, Daniel Polák 8, Patrik Papaj, Mário Prévay 2

Tréneri: Rudolf Draškovič, Robert Baláž

Priebeh: 3:0, 3:2, 5:2, 5:3, 6:3, 6:5, 9:5, 9:6, 13:6, 13:7, 14:7, 14:8, 15:8, 15:10, 18:10 / 18:11, 19:11, 19:12, 20:12, 20:14, 21:14, 21:15, 28:15, 28:16, 30:16, 30:17, 34:17, 34:18, 35:18, 35:19, 36:19, 36:20, 38:20

Mladší dorastenci Stupavy a Malaciek nastúpili na horúcej pôde v obrovskej hale Tatranu Prešov. Je to ihrisko, na ktorý nechodia tímy vyhrávať, ale prečo sa o to aspoň nepokúsiť?

Chalani začali dobre, s Prešovom držali krok a hoci im Prešovčania na dva góly odskočili, naši vždy dokázali kontrovať. Dokázali "zlikvodovať" aj päťgólové manko. Gólom sekundu pred koncom polčasu súper zvýšil na tri góly, ale naši to nevzdávali.

Aj v druhom polčase sme dobrou hrou výborne sekundovali východniarom a väčšinu polčasu sme sa držali na dostrel. Bohužiaľ šťastie nestálo na našej strane a pokus o obrat nevyšiel – prehrali sme nakoniec o 7 gólov 24:31. Za predvedenú hru sa ale určite hanbiť nemusíme.

Myslí si to aj Rudo Draškovič, tréner ml. dorastencov:
"Keďže niektorí chalani hrali aj za st. dorast, nemohli všetci hrať za mladších dorastencov. V zápase proti Prešovu tak hrali iba niektorí, pre väčšinu z nich to bol pritom tretí zápas v priebehu dvoch dní. Toto družstvo ale ukázalo charakter. Vzdorovali sme Prešovčanom statočne. Dokonca 8 minút pred koncom sme prehrávali iba o gól. Zo všetkých síl sme sa bili o výsledok. Som spolu s realizačným tímom na toto družstvo hrdý."

Zostava a góly Stupavy: Marek Jankovič 1, Dominik Grich 1, David Rybjanský, Juraj Rybár, Matúš Machata, Jakub Krajčír 1, Samuel Fúsek 3, Vladimír Štefko 3, Martin Hýravý 5, Daniel Polák 10, Samuel Filípek, Patrik Papaj

Tréneri: Rudolf Draškovič ml., Robert Baláž

Priebeh: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:4, 6:4, 6:5, 7:5, 7:6, 11:6, 11:7, 12:7, 12:10, 14:10, 14:12, 15:12 / 15:14, 21:14, 21:15, 22:15, 22:21, 23:22, 28:22, 28:23, 29:23, 29:24, 31:24

Ml. dorastenci: Sečovce – Stupava 38:31 (19:18)

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality a články
sobota, 26 september 2015 21:58

Mladší dorastenci cestovali na dvojzápas na východné Slovensko s túžbou priniesť odtiaľ nejaký ten bodík. Vedeli, že získať ho proti Sečovciam bude náročné, ale reálne. V prvom polčase to vyzeralo nádejne, hoci súper prakticky stále viedol, dokázali sme sa ho držať a polčas prehrať len o gól. 

Bohužiaľ v druhopolčasovej „prestrelke“ sme síce dokázali skórovať, ale súpera sme nevedeli brániť. Veď 38 gólov v našej bráne naozaj nie je vysvedčením kvalitnej obrany. Súper sa tak tešil z oboch bodov a chlapcom zostáva nádej získať body zajtra v Prešove.

Tréner Rudolf Draskovic ml. o zápase povedal:
„Vedeli sme, že dnešný zápas v Sečovciach bude ťažký. Hralo sa v slušnej atmosfére a rozhodcovia pískali korektne. Cely zápas sme súpera doťahovali a iba raz viedli. Nedôraznosť v obrane nás stala víťazstvo. Každý urobil nejakú tú chybičku v obrane a keď sme ich zrátali, bolo ich priveľa a to bolo kľúčové. Dnes v obrane nesklamali iba Fúsek a Štefko. Musíme zlepšiť obrannú činnosť a popracovať na taktickom myslení hráčov. Buď budeme hrať naivnú detskú hádzanú, alebo sa doslova pobijeme o výsledok.“

Zostava a body: Michal Ichmann 3, Marek Jankovič, Dominik Grich 3, David Rybjanský, Juraj Rybár, Matúš Machata 1, Jakub Krajčír, Samuel Fúsek 3, Vladimír Štefko 3, Martin Hýravý 1, Matej Adamkovič 2, Daniel Polák 10, Samuel Filípek 3, Patrik Papaj, Dušan Frýbert 2

Tréneri: Rudolf Draškovič ml., Robert Baláž

2015 09 19bMladší dorastenci hrali v sobotu 19.9. proti tradične silnému súperovi – ŠKP Bratislava. Všetci vedeli, že pôjde o náročný zápas, plný emócií. To sa aj na palubovke potvrdilo.

Do zápasu lepšie vstúpili Záhoráci a prvú polovicu úvodného polčasu si udržiavali tesný náskok pred súperom. Potom po prestriedaní stratili koncentráciu, stratili niekoľko lôpt a v útoku boli veľmi bezzubí. Dovolili ŠKP otočiť a nakoniec boli radi, že vďaka gólu v poslednej sekunde sme šli do šatní len s dvojgólovým mankom.

V druhom polčase pokračoval veľký boj, miestami na hrane fair play. Na ihrisku hrali svoju rolu emócie, ktoré pracovali na strane ŠKP ešte viac než na našej. A tak sa stal aj prípad, že na trestnej lavici sedeli naraz až traja Bratislavčania. Naši hráči to nanešťastie nedokázali využiť, zahadzovali „tutovky“ a strácali ľahké lopty. Z tesného víťazstva sa tak nakoniec tešili hráči ŠKP.

Tréner Rudolf Draškovič zhodnotil zápas takto:
"Dnes sme do zápasu išli s tým, že chceme bodovať u súpera. Súper bol veľmi motivovaný a chcel veľmi vyhrať. Naši chalani súpera podcenili a preto sme im dovolili odskočiť. Zlyhali sme strelecky a pri konci to bolo aj o šťastí a to nám utieklo. Stretnutie bolo emotívne ale tak to má byť. Toto už nie je detská hádzaná, už to začína byť hádzaná dospelá. Na ihrisku treba nechať všetko a my sme dnes nenechali. Tešíme sa na odvetu."

2015 09 19cZostava a góly Stupavy: Michal Ichmann, Marek Jankovič, Dominik Grich 3, David Rybjanský, Juraj Rybár, Jakub Krajčír, Samuel Fúsek 3, Vladimír Štefko 1, Samuel Renčo 2, Martin Hýravý 3, Lukáš Konečný, Matej Adamkovič, Daniel Polák 5, Samuel Filípek 2, Patrik Papaj, Dušan Frýbert

Tréneri: Rudolf Draškovič, Robert Baláž

Priebeh: 0:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4, 4:4, 4:5, 7:5, 7:7, 10:7, 10:8 / 10:9, 11:9, 11:10, 12:10, 12:13, 15:13, 15:14, 16:14, 16:15, 17:15, 17:16, 17:17, 18:17, 18:18, 20:18, 20:19, 21:19

Ml. dorastenci: Stupava, Malacky - Levoča 37:20 (20:13)

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality a články
štvrtok, 17 september 2015 14:29

Mladší dorastenci mali v prvom ligovom kole zápas s Prešovom odložený. O to viac sa tešili na druhé kolo, v ktorom privítali Levoču - tím, ktorý podľa papierových predpokladov nemal byť súperom z tých najnáročnejších. Naši nič nenechali na náhodu, od začiatku viedli, hrali ich typickú rýchlu hádzanú, s ktorou mal súper zjavné problémy.

Už polčasový výsledok naznačoval, že o víťazovi je rozhodnuté, naši chalani nič nenechali na náhodu a dotiahli zápas do presvedčivého víťazného konca. Naštartovali tak sezónu spôsobom, ktorý im určite vleje chuť do ďalších súbojov.

Tréner Rudolf Draškovič ml. po zápase konštatoval:
"Dnes sme súpera doslova ubehali. Takticky sme zahrali veľmi dobre. Prestriedali sme všetkých hráčov a schuti sme si zahrali."

Zostava a góly Stupavy: Michal Ichmann 4, Marek Jankovič  1, Dominik Grich  5, Rybjanský 3, Rybár, Matúš Machata 2, Jakub Krajčír, Samuel Fúsek  4, Vladimír Štefko 1, Samuel Renčo  2, Martin Hýravý  7, Konečný 3, Adamkovič 1, Daniel Polák 4, Samuel Filípek, Patrik Papaj

Tréneri: Rudolf Draškovič, Robert Baláž

 

trening2V piatok 24.7. 2015 sa po dovolenkách hlásili novej trénerskej dvojici Rudolf Draškovič ml. - Róbert Baláž hráči spojeného dorasteneckého družstva HC Tatran Stupava - Strojár Malacky. Ide o mladších a starších dorastencov, ktorí budú v novej sezóne hrať pod spoločnou hlavičkou. Je ich spolu 36, mnohí z nich ešte dovolenkovali.

Spojili sa dve družstvá, ktoré proti sebe hrávali derby zápasy a atmosféra týchto zápasov bola neraz vybičovaná. Chlapci dokázali na vzájomné zápasy pritiahnuť fanúšikov. Spomeňme si, ako pred tromi rokmi chalani z Malaciek porazili v poslednom zápase sezóny Stupavu a cestovali namiesto nich na Majstrovstvá Slovenska. Stupavčania im to v posledných rokoch vrátili a na Majstrovstvá Slovenska išli oni. Zápasy Stupavy a Malaciek sa dajú nazvať ako záhorácke „el clasico“, a boli vždy zaujímavé.

V oboch družstvách sú veľmi talentovaní hráči, ktorí môžu tento alebo ďalší rok ešte výkonnostne „vyletieť“ nahor. Chlapci zo stupavského Tatranu sú aktuálni vicemajstri Slovenska v kategórii st. žiakov.

Čo predchádzalo spojeniu týchto dvoch družstiev, ktoré boli doteraz veľkými súpermi?

trening3Jednak to bola podmienka SZH a výkonného výboru SZH, aby v prvej lige mladšieho a staršieho dorastu boli dvojičky družstiev (mladší aj starší dorastenci, ktorí budú na zápasy cestovať spolu). Ak sme chceli hrať v najvyššej súťaži, museli sme túto podmienku splniť a spojené družstvo je riešením.

Druhou príčinou je to, , že obidva oddiely chcú hrať o popredné miesta. K tomu je potrebná kvantita aj kvalitu. V mladšom doraste teraz máme dostatočný počet kvalitných hráčov. V staršom doraste máme kvalitných hráčov, nie ich je však dosť a preto ich budeme musieť dopĺňať mladšími dorastencami.

Obidva kluby myslia aj na budúcnosť. Tímy Stupavy aj Malaciek v mužskej kategórii bude treba doplniť a chalanov treba motivovať, aby chceli hrať v čo najvyššej súťaži a aby najlepší z nich „poškuľovali“ aj po reprezentácii. Preto je dôležité ich udržať v kluboch a v kvalitnom zápasovom nasadení, aby potom „hladko“ prešli do družstva mužov.

„Staronová“ trénerská dvojica sa snaží dorastencom pripraviť kvalitný tréningový proces a zaujímavé a pestré tréningy. Počas leta mali možnosť trénovať na viacerých zaujímavých miestach ako napríklad: školské hádzanárske ihrisko, ihrisko v zámockom parku, ihrisko v stupavskom parku, kúpalisko Malacky, posilňovňa v Strojári, školská hala v Stupave, hala Malina v Malackách a boli aj na spinningu.

trening4Naďalej absolvujú zaujímavé tréningy, aby letnú „drinu“ mali čo najpestrejšiu a najzaujímavejšiu. Chceme aby ich hlavy boli pozitívne nastavené a telo dobre pripravené. Je dovolenkové obdobie, napriek tomu sa snažíme, aby chalani pristupovali k svojim povinnostiam zodpovedne, aby si už tvorili návyky pre sezónu. Niekomu sa to darí lepšie, niekomu horšie. Veríme, že sa to postupom času zlepší. Dbáme na tréningovú morálku a zodpovednosť voči kolektívu.

Chlapci teda trénujú v zaujímavých podmienkach. Čoskoro spojené družstvo odprezentujeme aj marketingovo. Veríme, že tieto tímy budú hrať vo svojich ligách kvalitné zápasy, ktoré prilákajú do haly divákov. Ak sa im k tomu podarí hrať o horné priečky, bude to bonusom a potvrdením, že sme sa vydali správnou cestou.

Mladší dorastenci cestovali do Topoľčian vo výrazne redukovanej zostave, keď chýbalo niekoľko stabilne hrávajúcich hráčov základnej zostavy, preto sme nemohli mať veľké oči. Napriek tomu tam chalani šli s odhodlaním zabojovať a súpera potrápiť. 

V prvom polčase sa im to darilo a nedovolili Topoľčancom "utiecť", vždy sa na nich dokázali dotiahnuť a do stavu 7:7 v 21. minúte to vyzeralo veľmi nádejne. V druhom polčase sa ale prejavila kondičná aj herná prevaha Topoľčian, naši mali veľký problém presadiť sa v útoku. O osude definitívne rozhodol úsek medzi 33. a 49. minútou, ktorý súper vyhral 14:1 a odskočil z 12:8 na 26:9 a zápas sa už len dohrával. V závere sme opäť so súperom držali krok, ale vysokú prehru sme už neskorigovali.

Tréner Rudo Draškovič bol spokojný len s prvým polčasom:
"Dnes sme prvý polčas hrali zodpovedne a na ihrisku to bolo vidieť. Po sľubnom prvom polčase sme druhý odišli. Hlavne kondične, z čoho pramenili chyby a súper nás trestal. Spokojný som len s výkonom Fúseka a Velebného."

Zostava a góly Stupavy: Frýbert 2, Štefko, Ichmann 2, Prokeš, Valachovič 4, Molnár 1, Filčík, Fúsek 4, Machata, Velebný, Grich 2, Jankovič

Tréneri: Rudolf Draškovič ml., Ladislav Pšenko

Priebeh: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 5:3, 5:5, 7:5, 7:7, 10:7  /  12:7, 12:8, 16:8, 16:9, 26:9, 26:10, 28:10, 28:11, 30:11, 30:12, 31:12, 31:13, 33:13, 33:14, 34:14, 34:15, 35:15

 

Stupavskí dorastenci cestovali cez celú republiku do Levoče, kde odohrali zápas s domácim tímom. Doma sme Levoču dokázali poraziť, preto šiel tím na východ Slovenska s veľkými očakávaniami. Tie aj naplnil, keď bol v obidvoch polčasoch lepším družstvom a v tvrdom zápase výrazne zvíťazil. Z celodenného "výletu" sa tak vracia s dvomi mimoriadne cennými bodmi.

Spokojný bol aj stupavský tréner Rudolf Draškovič:
„Vedeli sme, že v Levoči sa bude hrať ťažko a súper nám naozaj nič nedaroval. V siedmej minúte bol stav stretnutia 1:1 a dominovali tvrdé obrany a brankári. Potom sme roztočili náš útočný orchester a domácich sme pekne prečíslovali po útočných akciách. Súper hral tvrdo a dohrával súboje v obrane niekedy zbytočne zozadu. My sme ich sme trestali a vedeli sme si poradiť aj z dvojitou osobkou. Na konci sme radšej naťahovali čas, aby sa nikto zbytočne nezranil. Čerešničkou na torte bola amerika na ľavé krídlo. Domácim sme vypálili rybník a z víťazstva sa tešíme. Ďakujeme rozhodcom za korektne odpískaný zápas na obe strany.“

Zostava a góly Stupavy: Štefko 4, Ichmann 2, Prokeš, Bašti, Molnár 2, Polák 7, S. Renčo 2, Filčík, Papaj, Hýravý, Fúsek, Velebný, Grich 6

Tréneri: Rudolf Draškovič ml., Ladislav Pšenko

Priebeh: 1:0, 1:2, 2:2, 2:4, timeout Levoča, 2:5, 3:5, timeout Stupava, 3:6, 4:6, 4:11, 5:11, 5:12, 6:12, 6:13, 7:13 / 7:15, 9:15, 9:16, 10:16, 10:17, 11:17, 11:18, timeout Levoča, 11:19, 12:19, 12:20, timeout Levoča, 12:21, 13:21, 14:21, timeout Stupava, 14:23

Dorastenci nastúpili proti silnému súperovi z Hlohovca. Išlo o náročný zápas aj preto, že nám chýbali traja hráči základnej zostavy. Začali sme veľmi dobre a ujali sa vedenia. V prvom polčase dominovali obrany, chalani sa naťahovali o každý gól. Až v závere polčasu nám Hlohovec odskočil na dva góly.

Aj po prestávke pokračoval tuhý boj o každú loptu a väčší rozdiel v skóre nebol. Škoda našej zbrklej streľby do blokov súpera z nepripravených pozícií – tá nás stála možnosť ešte viac zdramatizovať záver. Napriek prehre ale predviedli naši mladší dorastenci veľmi pekný výkon a zaslúžili si „standing ovation“ publika.

Spokojný bol aj tréner Rudo Draškovič:
"Dnes sme nastúpili od začiatku koncentrovane a bojovne. Vedeli sme, že pred zápasom nám chýbali traja hráči základnej zostavy, ale na to sme nepozerali. Chceli sme nad súperom vyhrať a bojovali sme do konca. Chalanov sa mi podarilo presvedčiť, že každý je nahraditeľný a chalani bojovali aj za tých, ktorí hrať nemohli. Žiaľ, súper bol lepší ale teší ma, že chalani pristúpili k zápasu zodpovedne a bojovne. Takto sa bojuje za HC Tatran Stupava na ihrisku a nie ako týždeň predtým..."

Zostava a góly Stupavy: Frýbert 1, Štefko 3, Ichmann 1, Prokeš, Bašti, Molnár 1, Renčo S., Filčík, Papaj, Hýravý 5, Yildiz, Machata, Velebný, Grich 6, Jankovič

Tréneri: Rudolf Draškovič ml., Ladislav Pšenko

Priebeh: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2, 4:4, 5:4, 5:5, 6:5, 6:6, timeout Stupava, 7:6, 7:7, timeout Hlohovec, 7:10, 8:10 / 8:11, 9:11, 9:13, 10:13, 10:14, 11:14, timeout Hlohovec, 11:15, 13:15, 13:17, 14:17, 14:19, 16:19, timeout Hlohovec, 16:20, 17:20

Ml. dorastenci: Stupava - Sečovce 23:23 (12:8)

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality a články
nedeľa, 15 marec 2015 23:20

Mladších dorastencov čakal veľmi dôležitý zápas so Sečovcami - tímom, ktorý sa pohybuje na podobných priečkach tabuľky ako Stupava. V slušne zaplnenej hale sme videli veľmi zaujímavý a dramatický zápas vysokej kvality.

Začiatok bol "oťukávací", tímy sa hľadali, dominovali obrany a skóre len pomaly narastalo raz na jednej, raz na druhej strane. Z našich chalanov sa v tejto fáze výraznejšie dokázal presadiť len Samo Fusek stredom a v 15. minúte bolo 5:5. Potom prišla asi najlepšia desaťminútovka našich - päťgólovou šnúrou sa od súpera odpútali a začali hrať vo väčšej pohode. Náskok si dokázali udržať až do prestávky.

V druhom polčase pokračoval festival nepremenených šancí - naši zahodili až 19 príležitostí, mohé z nich boli "tutovky". Rozprávať by mohol brankár Sečoviec, ktorého niekoľkokrát trafili, alebo aj tyčky obidvoch brán, mnohokrát opečiatkované. Napriek tomu sme celý druhý polčas viedli o 2-3 góly. Keď sme 5 minút pred koncom dokázali zvýšiť na rozdiel 5 gólov 23:18, zdalo sa, že už máme zápas vo vlastných rukách. Bohužiaľ, nestalo sa tak. Po oddychovom čase Sečovce vyrukovali s osobnou obranou na dvoch hráčov a naši sa zľakli. Tréneri nemali šťastnú ruku pri výbere psychicky najodolnejších hráčov pre túto fázu zápasu - chlapci sa roztriasli a namiesto toho, aby podľa pokynov loptu podržali, zakončovali z nepripravených príležitostí a loptu strácali. Sečovce nás nekompromisne trestali a keď rozhodcovia 13 sekúnd pred koncom zapískali sedemmetrový hod v náš neprospech, bolo jasné, že je zle. Sečovce nezaváhali a remízu môžu považovať za svoje víťazstvo - naši boli totiž lepším tímom a nebyť nepremieňania šancí a pokazeného záveru, víťazstvo by bolo naše.

Aj toto je pre nás veľká škola, veríme, že sa chlapci z toho dokážu poučiť.

Trénera Ruda Draškoviča strata bodu mrzela:

"Na dnešný zápas sme sa veľmi tešili a vyzvali sme súpera, ktorý bol veľmi kvalitný. Celý čas sme dreli a súpera prečísľovali a vytvárali sme si čisté šance. Dnes nám odišli strelci a preto sme striedali a moja voľba bola správna a chytili sa ďalší. Pri konci sme vyhrávali o 4 góly a preto keď súper znížil na dva som zobral time out a svojim zverencom som dal jasné inštrukcie, aby už pri konci nefaulovali a v útoku naťahovali čas. Žiaľ, dnes sme podľa štatistiky zahodili 20 čistých šancí, z toho polovicu z bránkoviska. Na konci zverenci nedodržali taktické pokyny, čo súper využil a tým pádom remíza je spravodlivá. Pre nás je žiaľ krutá, lebo sme boli lepším tímom. Žiaľ, toto sú tie skúsenosti, za ktoré platíme ako nováčikovia."

Zostava a góly Stupavy: Frýbert 2, Štefko 1, Ichmann 2, Valachovič 4, Bašti, Molnár 1, Polák 2, S. Renčo 2, Filčík, Papaj, Hýravý 1, Fúsek 7, Machata, Velebný, Grich 1, Jankovič

Tréneri: Rudolf Draškovič, Ladislav Pšenko

Priebeh: 0:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4, 5:4, 5:5, 8:5, timeout Sečovce, 10:5, 10:6, 11:6, 11:7, 12:7, 12:8  /  13:8, 13:9, 14:9, 14:10, 15:10, 15:12, 16:12, 16:13, timeout Stupava, 18:13, 18:14, 20:14, 20:18, timeout Stupava, 22:18, timeout Sečovce, 23:18, 23:20, timeout Stupava, 23:23

Ml. dorastenci: Pov. Bystrica - Stupava 29:20 (17:9)

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality a články
pondelok, 09 marec 2015 22:43

Dorastenci cestovali do Považskej Bystrice za jedným z najlepších tímov súťaže. Napriek snahe chalani z Považia dokázali jasne zvíťaziť, naši však zanechali dobrý dojem. Tréner Rudo Draškovič o zápase povedal:

"Dnes sme pricestovali do Považskej Bystrice s 11 hráčmi a hralo iba 9 hráčov. Počas celého týždňa sme mali 9 tréningových jednotiek a všetci 9 háčci odohrali zápas s prehľadom. Dodržali taktické pokyny a so súperom, ktorý nás doma porazil o 25 gólov sme teraz prehrali iba o 9 a mohlo to byť výraznejšie menej, ak by sme premieňali všetky šance. Súper bol veľmi fyzicky vyspelý a herne výborný. Som rád, že chalani dodržali taktické pokyny a bojovali celý zápas."

Zostava a góly Stupavy: Štefko 3, Ichman 1, Polák 7, Dujnič, Filčík, Papaj, Hýravý 4, Yildiz, Fusek 3, Grich 2, Jankovič

Tréneri: Rudolf Draškovič, Ladislav Pšenko

Mladší dorastenci Stupavy cestovali do Bojníc s cieľom "pobiť sa" o čo najlepší výsledok s tímom, s ktorým na jeseň dokázali vyhrať. Zápas bol veľmi dramatický, žiadny z tímov sa nedokážal odpútať a získať výraznejší náskok. Ku koncu zápasu narástla tvrdosť a dohralo sa v nervóznej atmosfére. Stupavčania nakoniec prehrali o dba góly, ale výkonom určite nesklamali.

 

Tréner Rudo Draškovič po zápase konštatoval:
"Dnes sme rozložili sily na 14 hráčov a hrali celý čas „tempo hádzanú“. Škoda, keby sme premieňali niektoré šance, dva body by boli naše. Rozhodcovia nás držali od začiatku nakrátko a potom na ihrisku vznikalo dusno. Samo Renčo, Martin Hýravý, Samo Fusek aj Vlado Štefko dostali tvrdé direkty a som rád že sme iba prehrali a chalani sú zdraví. Rozhodcom sa pri konci stretnutie vymklo z rúk a môže za to úzkostlivé pískanie. My a domáci sme boli vyrovnaní súperi a ak rozhodcovia sporne posúdia pár situácií, potom sa chalani dostanú do tranzu a môžme byť radi že nedôjde k bitke."

Zostava a góly Stupavy: Dušan Frýbert  5, Vladimír Štefko  1, Michal Ichmann 1, Roman Valachovič 3, Dominik Molnár, Daniel Polák 3, Samuel Renčo , Viktor Filčík, Patrik Papaj , Martin Hýravý , Alem Yildiz, Samuel Fúsek  1, Miroslav Velebný, Dominik Grich  4, Marek Jankovič

Tréneri: Rudolf Draškovič, Ladislav Pšenko

Priebeh: 2:0, 2:3, 3:3, 3:4, 5:4, 5:5, 5:6, 6:6, 6:7, 9:7, 9:8, 10:8, 10:9  /  12:9, 12:11, 13:11, 13:12, 15:12, 15:13, 16:13, 16:14, 18:14, 18:16, 18:17, 20:17, 20:18

Ml. dorastenci: Stupava - Košice 25:34 (10:19)

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality a články
nedeľa, 15 február 2015 22:59

Mladší dorastenci privítali na svojej palubovke Košice, tím, ktorý by pre nich mohol byť "poraziteľný".

Stupavčania sa zľakli a Košice im veľmi rýchlo utiekli. Potom sme hru zlepšili, už ale bolo neskoro a Košice pomerne jednoducho dotiahli zápas do víťazného konca.

Tréner Rudo Draškovič to videl takto:

"Zápas Košicami bol pre nás previerkou a v ostrom zápase sme videli, na čo máme. Začali sme veľmi spomalene a naša obrana bola deravá ako ementál. Bol som sklamaný hlavne z prístupu k zápasu, kedy chalani dovolili súperovi odskočiť aj o jedenásť gólov. Takto sa hádzaná nehrá a chvíľami sme pôsobili chaoticky. Cez polčas sme si povedali v šatni niektoré veci a vďaka tomu chlapci zlepšili hru a dotiahli sa k súperovi na dva góly. Našou neskúsenosťou sme nevyužili presilovku o dva góly a zahodili čisté bránkoviská. Súperovi sme opäť dovolili odskočiť na 10 gólov. Doplatili sme v tomto zápase na naivitu a neskúsenosť. Po zápase sme si to rozobrali a bolo cítiť, že to chalanov hnevá. Od budúceho týždňa zavedieme novinky a pridáme niečo navyše. Žiaľ, v tejto súťaži nevieme byť vyrovnaný partner keď absolvujeme počas týždňa len tri a niektorí len dva tréningy."

Zostava a góly Stupavy: Dušan Frýbert , Vladimír Štefko  3, Roman Valachovič 5, Jozef Suchánek , Daniel Polák 9, Samuel Renčo , Rudolf Dujnič , Viktor Filčík 1, Patrik Papaj , Martin Hýravý  2, Samuel Fúsek  1, Miroslav Velebný, Dominik Grich  3, Marek Jankovič  1

Tréneri: Rudolf Draškovič, Ladislav Pšenko, Svetozár Prokeš

 

2014 12 13 presov2Na posledný zápas jesene pricestoval mladším dorastencom súper z tých najťažších - Tatran Prešov. Už pohľad do tabuľky hovoril, že zázraky čakať nemôžeme - Prešov je na čelných priečkach, Stupava v spodnej časti tabuľky. 

Napriek tomu Stupavčania do zápasu nastupovali s veľkým odhodlaním ukázať, čo vedia. Prešov hneď zo začiatku schladil naše nadšenie. Výrazne starší a mohutnejší dorastenci Prešova od úvodného hvizdu v zápase dominovali a dávali gól za gólom. Naši boli spočiatku proti zavretej vysokej obrane bezmocní, nedokázali sa nijako presadiť a tak bolo po jedenástich minútach 8:0 pre Prešov. Potom sme hru predsa len zrýchlili, dokázali sme sa presadiť z pivota aj zo spojok a strelili sme v prvom polčase šesť gólov.

Po prestávke zápas pokračoval v podobnom duchu, hráči Prešova nezohľadnili "veľkostný" rozdiel a išli do súbojov naplno. Preto niektoré súboje vyzerali veľmi nebezpečne - a aj nebezpečné boli. Prešovčania, ale aj naši ukázali v zápase veľa pekných momentov a nakoniec zápas skončil výrazným víťazstvom Prešova. Škoda len, že sa v zápase s takýmto jednoznačným priebehom hralo tak tvrdo, súboje šli na doraz a dvaja s hráčov nakoniec skončili v nemocnici - s otrasom mozgu a zlomeným lakťom.

2014 12 13 presov3Napriek tomu gratulujeme dorastencom za výkony počas celej jesene, keď jednoznačne ukázali, že v prvej lige nie sú len do počtu a s väčšinou tímov dokážu hrať vyrovnané zápasy.

Zostava a góly Stupavy: Dušan Frýbert  2, Vladimír Štefko  4, Roman Valachovič 3, Dominik Molnár, Daniel Polák 2, Samuel Renčo  1, Rudolf Dujnič , Viktor Filčík, Patrik Papaj , Martin Hýravý  2, Samuel Fúsek , Miroslav Velebný, Dominik Grich  1, Marek Jankovič  1

Tréneri: Svetozár Prokeš, Ladislav Pšenko

Priebeh: 0:8, 2:8, 2:10, 3:10, 3:14, 4:14, 4:15, 5:15, 5:18, 6:18, 6:22  /  6:26, 7:26, 7:28, 8:28, 8:30, 9:30, 9:33, 10:33, 10:34, 11:34, 11:39, 13:39, 13:40, 15:40, 15:41, 16:41, 16:42

Mladší dorastenci cestovali deň po tom, ako si zahrali proti ženskej reprezentácii do Nových Zámkov. Čakal ich náročný zápas so susedným tímom tabuľky – Novými Zámkami.

Chlapci odohrali veľmi náročný kvalitný zápas, väčšinu ktorého sa so súperom naťahovali o každý gól. V závere ukázali obrovské srdce a odhodlanie, stiahli trojgólový náskok súpera a nebyť sporného momentu v úplnom závere zápasu, mohli nad Novými Zámkami aj vyhrať. Bod z Nových Zámkov môžeme ale považovať za veľký úspech.

Tréner dorastencov Rudo Draškovič bol s výkonom spokojný: „Do Nových Zámkov sme šli s cieľom vyhrať, aj keď sme vedeli, že súper je veľmi náročný. Vedeli sme, že väčšinu gólov súpera dáva Šátek, pripravili sme sa na neho a dokázali sme ho väčšinou eliminovať. Dokázal nám síce dať 11 gólov, ale mnohé šance sme mu prekazili. Točili sme všetkých chlapcov, aby sme dokázali udržať vysoké tempo. 5 minút pred koncom sme prehrávali o tri góly, zabrali sme, zaskočili súpera a vyrovnali. Dve sekundy pred koncom Vlado Štefko strieľal na bránu a situácia mohla byť kľudne posúdená ako sedemmetrový hod. Nebola a my si tak zo Zámkov odnášame bod.“

Zostava a góly Stupavy: Frýbert 3, Štefko 1, Ichmann 3, Valachovič 7, Molnár 1, Polák 5, S. Renčo 1, Filčík, Papaj, Hýravý, Yildiz, Fúsek 2, Velebný, Grich 1, Jankovič

Tréneri: Rudolf Draškovič, Ladislav Pšenko

Priebeh: 1:0, 1:1, 2:1, 2:4, 4:4, 4:5, 5:5, 5:6, 6:6, 6:7, 8:7, 8:9, 9:9, 10:9, 10:10, 11:10, 11:11, 12:11 / 12:12, 13:12, 13:13, 15:13, 15:15, 17:15, 17:16, 18:16, 18:18, 20:18, 20:19, 21:19, 21:20, 22:20, 22:21, 24:21, 24:24

2014 12 04 repre1Mladší dorastenci prežili vo štvrtok výnimočný večer. Ženská reprezentácia Slovenska, ktorá sa pripravuje na Majstrovstvá Európy v Malackách si s nimi zahrala modelový zápas.

Hala sa celkom slušne zaplnila divákmi, ktorí videle pekné stretnutie, v ktorom hlavne reprezentantky ukázali, že sú veľmi rýchle, vedia o sebe a dokážu premieňať šance. Naši chlapci mali určite trému, predsa len sa báli ísť do súbojov naplno (ich galantnosť oceňujeme), ale ukázali pekné kombinácie, niekoľkokrát reprezentantky zaskočili a dali veľa pekných gólov.

Reprezentácia nakoniec vyhrala, ale výsledok v tomto prípade vôbec nie je dôležitý - pre reprezentáciu to bol určite zaujímavý moment prípravy a naši chlapci si vyskúšali, aké je to hrať proti rýchlemu profesionálnemu súperovi, ktorý je po týždňovom sústredení zohratý.

2014 12 04 repre2Tréner  stupavských dorastencov Rudo Draškovič bol po zápase spokojný:

"Dnešné stretnutie sme začali trošku ustráchane, ale veľmi rýchlo sme sa oťukali a začali sme hrať svoju hru. Zápas pre nás mal vysoké tempo a preto chalani museli hrať naplno či v útoku, alebo v obrane. Snažili sme sa hráčov točiť, aby si zahrali všetci a s reprezentantkami sme dokázali stále hrať stále rýchlu hru. V tomto stretnutí nás môžu mrzieť nepremenené šance. Pre nás to bola výborná previerka v príjemnej atmosfére. Reprezentantkám držíme palce na ME."

Nám všetkým neostáva nič iné, ako mimoriadne sympatickému ženskému tímu zaželať, aby sa im na majstrovstvách darilo aspoň tak, ako proti stupavským dorastencom.

Mladší dorastenci privítali Topoľčany - tím, ktorý v doterajšom priebehu súťaže prehral len jediný zápas. Preto bolo jasné, že pôjde o mimoriadne ťažký zápas, v ktorom by len zázračný priebeh mohol našim priniesť víťazstvo. Zázrak sa nakoniec nekonal, Topoľčany pomerne jasne nad našimi chlapcami zvíťazili. Stupavčania však ukázali, že s nimi treba počítať, ukázali množstvo pekných akcií, v zápase mali silné úseky a hlavne v druhom polčase dokázali byť Topoľčanom vyrovnaným súperom. Zahrali si všetci chlapci a odchádzali sprevádzaní potleskom publika, ktoré sa dnes tiež ukázalo vo veľmi dobrom svetle.

Tréner Rudo Draškovič bol napriek prehre spokojný:
"Dnes to bolo také pohodové stretnutie a pohodová nedeľa. Do Stupavskej haly prišli veľmi silné Topoľčany a hneď sa ujali. Naši chalani začali zbytočne ustráchane a keď sme prestriedali v 15 minúte, veľmi rýchlo sme účelnou a kombinačnou hrou stiahli náskok súpera. Vedeli sme, že nad Topoľčanmi nemôžeme vyhrať, ale pokiaľ bola šanca, tak sme sa snažili na nich dotiahnuť. Akonáhle nám v druhej polke odskočili, tak som chalanov prestriedal aby si všetci zahrali. Mame náročné dva týždne pred sebou, preto som v tomto stretnutí rozložil sily rovnomerne a dôležité bolo že si všetci zahrali."

Zostava a góly Stupavy: Dušan Frýbert  1, Vladimír Štefko  2, Michal Ichmann 3, Roman Valachovič 4, Dominik Molnár, Daniel Polák 6, Samuel Renčo  2, Rudolf Dujnič , Viktor Filčík, Patrik Papaj , Martin Hýravý  2, Alem Yildiz, Samuel Fúsek  2, Miroslav Velebný, Jakub Sláčik , Marek Jankovič

Tréneri: Rudolf Draškovič ml., Ladislav Pšenko

Priebeh: 0:3, 1:3, 1:5, 2:5, 2:6, 3:6, 3:8, 4:8, 4:9, timeout Stupava, 4:10, 5:10, 5:11, 6:11, 6:12, 7:12, 7:14, 8:14, 8:15, 9:15, 9:16, 10:17, 11:17, 11:18, 12:18  /  12:20, 13:20, 13:23, timeout Stupava, 18:23, 28:24, 18:26, 19:26, 19:28, 20:28, 20:29, 21:29, 21:33, 22:33, 22:35

 

2014 11 22 Levoca2Mladší dorastenci dnes hostili Levoču - tím, ktorý v doterajšom priebehu súťaže nebodoval. Preto mali aj naši chlapci jasný cieľ - plný bodový zisk.

Od začiatku išli jasne za svojím cieľom. Veľmi peknou kombinačnou hrou v útoku a dôslednou obranou sme Levoču držali ďaleko od brány a pomaly sme sa gól po góle vzďaľovali. Podaril sa nám trhák zo 7:5 na 11:5 a to nám prinieslo možnosť upokojiť sa a dohrať polčas do víťazného sedemgólového rozdielu.

Zápas bol tvrdý, o čom svedčí 9 dvojminútových trestov a červená karta Levoče. Keď sme desať minút pred koncom viedli o 14 gólov, mohli si tréneri dovoliť nechať zahrať celú lavičku a za ovácií publika dotiahnuť zápas do víťazného konca.

Rudo Draškovič ml., tréner našich chlapcov, po zápase povedal:
"Dnešný zápas bol pre nás veľmi dôležitý a výhra nad Levočou nás odpútala od posledných dvoch miest v ligovej tabuľke. Od začiatku sme na súpera vyleteli a tempo strenutia sme diktovali my. Obrana nám fungovala skvele, lebo chalani bojovali a súpera zdvojovali. Za spoľahlivou obranou boli ešte spoľahlivejší brankári Papaj a Velebný, ktorým dnešný duel vyšiel. Prvý polčas sme odohrali veľmi dobre takticky a vychádzal nám útočný systém, aj keď nám zobrali Dominika Gricha na osobku.

Dnes strelecky išlo Danovi Polákovi a v obrane zahral dobre Dominik Grich. Druhý polčas nám prestala fungovať útočná hra aj kvôli tomu, že sme prestriedali hráčov. Dnes sme mohli vyhrať aj o 20 gólov, ale chcel som prestriedať celé družstvo, aby si zahrali všetci, čo sa podarilo. Sily sme si rozkladali na celé družstvo aj kvôli tomu, že starší žiaci zajtra hrajú turnaj v Topoľčanoch. Dnes nás všetkých hádzaná bavila a divákom ďakujeme za skvelú atmosféru."

2014 11 22 Levoca3Zostava a góly Stupavy: Dušan Frýbert  1, Vladimír Štefko  1, Michal Ichmann, Roman Valachovič 2, Dominik Molnár 1, Daniel Polák 10, Samuel Renčo , Viktor Filčík, Patrik Papaj , Martin Hýravý , Alem Yildiz, Samuel Fúsek  4, Miroslav Velebný, Dominik Grich  5, Marek Jankovič

Tréneri: Rudolf Draškovič ml., Ladislav Pšenko

Priebeh: 0:1, 3:1, 3:2, 6:2, 6:3, 7:3, 7:5, 11:5, 11:7, 13:7  /  14:7, 14:8, 17:8, 17:10, 24:10, 24:14

 

 

V Hlohovci sme odohrali skvelý duel proti silnému súperovi v krásnej hale. Na lavičke Hlohovca stál reprezentačný tréner kadetov Martin Križan, ktorý v Hlohovci buduje novú generáciu hráčov pre domácu Sportu. Vedel som, že Martin bude mať dobré družstvo, pred sezónou posilnili tím o hráčov Bojníc.

Zápas sme začali trocha ustráchane, ale stále sme sa držali na 4-5 gólov. Súper bol nepríjemný, ale darilo sa nám brániť jeho kombinačnú hru. Keď sme spustili tú našu, hráči Hlohovca nevedeli, kde im hlava stojí. Vychádzali nám veci a pri konci sme dokonca viedli o gól.

Nakoniec sme prehrali o tri góly ale môžeme povedať, že vyhral šťastnejší team. Boli sme veľmi blízko k víťazstvu a prekvapeniu kola. Chalanom ďakujem za bojovnosť, ukázali srdce a bojovnosť do konca.

Zostava a góly Stupavy: Dušan Frýbert  3, Vladimír Štefko  3, Michal Ichmann, Roman Valachovič 8, Samuel Bašti, Dominik Molnár, Daniel Polák 4, Rudolf Dujnič , Viktor Filčík, Patrik Papaj , Martin Hýravý  1, Alem Yildiz, Samuel Fúsek  4, Dominik Grich  2, Marek Jankovič

Tréneri: Rudlof Draškovič ml, Ladislav Pšenko

Priebeh: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3, 5:3, 5:4, 10:4, 10:6, 11:6, 11:7, 13:7, 13:9, 14:9, 14:10, 15:10  /  15:11, 16:11, 16:12, 16:15, 17:15, 17:16, 18:16, 18:17, 19:17, 21:17, 21:19, 24:19, 24:24, 24:25, 28:25

Mladších dorastencov čakala v sobotu mimoriadne ťažká úloha - uhrať dobrý výsledok s tímom ŠKP Bratislava, ktoré je zatiaľ bez straty bodu na čelných priečkach ligovej tabuľky. Pred zaplnenou halou, ktorá bola na stupavské pomery nezvyčajne tichá, začali Stupavčania veľmi dobre a Bratislavákov zaskočili. Po desiatich minútach naši viedli 5:2 a hráči ŠKP nevedeli nájsť recept na našu obranu. Potom sa ale prejavila výšková, veková a aj početná výhoda ŠKP a prvý polčas sme prehrali 16:8.

Druhý polčas bol veľmi vyrovnaný, naši chlapci ho prehrali len o dva góly a nebyť zahodených šancí, mohli sme polčas aj vyhrať. Naši zápas zahrali nielen so cťou, ale predviedli aj veľmi peknú férovú hru a zanechali veľmi dobrý dojem.

dorciSKP2Tréner Rudo Draškovič komentoval zápas takto:
"Začiatok zápasu nám vyšiel skvele a súpera sme zaskočili v obrane aj v útoku. Skóre po 11 minútach bolo 5:2 pre nás a súper si zobral oddychový čas. Neostávalo mu nič iné - začiatok zápasu sme totiž odohrali ako z učebnice. Po oddychovom čase sme bohužiaľ súpera dostali na koňa našimi technickými chybami a zahodenými čistými šancami. Nevadí, chalani na ihrisku bojovali a získavali cenné skúsenosti. Snažili sme sa, aby si zahrali všetci hráči a chalanov musím pochváliť za bojovnosť.

Získali sme si publikum na svoju stranu vďaka bojovnosti. Súper bol herne niekde inde, lebo má viac skúseností a v našom tíme hrajú poväčšine hráči vo veku starších žiakov, ktorí nesklamali. Spokojný som s prístupom, nasadením aj bojovnosťou. Keby sme viac premieňali, tak by sme možno prehrali len o 5 gólov. S chalanmi kráčame krok po kroku a aj my budeme za rok niekde inde. Pochvala dnes špeciálne patrí obom brankárom.

Ďakujem fanúšikom, že prišli v hojnom počte a hnali nás vpred potleskom až do konca. Verím, že chalani ich nesklamali. Ďakujeme a tešíme sa na Vás počas ďalších zápasov. Vašu podporu potrebujeme."

Zostava a góly Stupavy: Dušan Frýbert  2, Vladimír Štefko 1, Michal Ichmann 1, Roman Valachovič 6, Samuel Bašti, Dominik Molnár, Daniel Polák 5, Viktor Filčík, Patrik Papaj , Martin Hýravý 2, Alem Yildiz, Samuel Fúsek, Miroslav Velebný, Dominik Grich 3, Jakub Sláčik, Marek Jankovič

Tréneri: Rudolf Draškovič, Ladislav Pšenko

Priebeh: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 5:2, 5:6, 6:6, 6:12, 7:12, 7:14, 8:14, 8:16  /  9:16, 9:17, 10:17, 10:18, 11:18, 11:22, 13:22, 13:23, 14:23, 14:27, 16:27, 16:28, 17:28, 17:29, 19:29, 19:30, 20:30

Šaláti odohrali trojzápas na ihriskách súperov

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality a články
pondelok, 27 október 2014 22:58

The Salads absolvovali „trojzápas“ na ihriskách súperov.

Zápas starších žiakov proti Sokol Cífer
Zápas sme hrali v malej telocvični proti fyzicky vyspelému súperovi. Na zápas sme nastúpili bez najlepšieho strelca Dana Poláka. Súper nám celý zápas bral jednu spojku na osobku a v malej telocvični sme nemohli hrať našu typickú kombinačnú hru. Súper v zápase vyhrával o 5 gólov, ale pri konci sme ich stiahli na gól a chýbalo málo, aby sme vyrovnali. Prehra nás vôbec nemrzí, lebo sme si skúšali hru 1 na 1 a príležitosť dostali aj hráči, ktorí hrávajú menej. Chalanov chválim za bojovnosť do konca zápasu.

 

Na víkend 25.-26.10. sme cestovali na východné Slovensko.

Zápas s ŠK Noxwel Sečovce  - 33:26 (13:14)
Na zápas v Sečovciach sme boli správne nabudení, pretože sme vedeli, že Sečovce sú naša váhová kategória. Na domácich dorastencov prišlo pozrieť veľa ľudí a zápas sme si užívali od začiatku. Súper nás mal dobre prečítaných, ale naša kombinačná hra nám vychádzala. Domácich sme dokonale zaskočili. Polčas sme vyhrali o gól a v 6 minúte druhého polčasu sme viedli dokonca o tri góly. Prišla však desaťminútovka, kedy sme zahodili 6 čistých šancí a súper otočil.
Zápas sme síce prehrali ale teší ma to, že chalani sa koncentrovali a podali veľmi sympatický výkon. Tešíme sa na odvetu doma a na súpera sa dôkladné pripravíme a a veríme, že body so Sečovcami zostanú doma.

Zostava a góly Stupavy: Dušan Frýbert  2, Vladimír Štefko  2, Roman Valachovič 6, Dominik Molnár 1, Samuel Renčo , Rudolf Dujnič , Viktor Filčík, Patrik Papaj , Martin Hýravý  4, Alem Yildiz, Samuel Fúsek  2, Miroslav Velebný, Dominik Grich  4, Marek Jankovič , Matúš Lesko  5

Tréneri: Rudolf Draškovič, Ladislav Pšenko, Svetozár Prokeš

Priebeh: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 5:2, 5:3, 6:3, 6:4, 7:4, 7:6, 8:6, 8:7, 9:7, 9:9, 10:9, 10:12, 11:12, 11:13, 12:13, 12:14, 13:14  /  14:14, 14:15, 15:15, 15:18, 20:18, 20:19, 28:19, 28:20, 29:20, 29:23, 31:23, 31:24, 32:24, 32:25, 33:25, 33:26

 

Zápas so Slavojom Trebišov  - 29:15 (17:8)
Domáci Slavoj Trebišov, minuloročný majster SR v starších žiakoch potreboval s nami už bodovať a bolo nám jasné, že na nás „vyletia“ od začiatku. Niektorí chalani mali v nohách už tretí zápas počas troch dní (v piatok hrali proti Cíferu, sobotu v Sečovciach, v nedeľu proti Trebišovu). Dvaja chalani mali zdravotné problémy a nemohli nastúpiť: Maťo Hýravý s ramenom a Dušan Frýbert mal teplotu. Keď do toho prirátame červené karty pre Matúša Leška (oprávnene za nešportové správanie) a neoprávnene pre Dominika Gricha, ktorý išiel von za dva vymyslene fauly, mali sme čo robiť, aby sme zápas dohrali. Chalanom som dal jasné inštrukcie, aby hrali dlhšie v útoku, lebo nemalo zmysel naháňať sa s domácimi, ktorí boli fyzicky v prevahe aj na lavičke a túžbou streliť čo najviac gólov.
Chcel som od chalanov, aby hrali jeden na jedného a skúšali hľadať lepšie postaveného spoluhráča. Na to, akú veľkú absenciu a zranenia počas zápasu sme mali (Domino Grich, Samo Renčo, Dušan Frýbert, Matúš Leško, Maťo Hýravý), sme zápas odohrali so cťou a vážili sme si každú loptu v útoku. Ustáli sme aj vymyslené fauly začínajúcej rozhodkyne L. Šarišskej, ktorá nám vylúčila 3 hráčov po sebe, (ako keby sme nemali dosť) a tak chalani museli hrať na ihrisku traja. Nevadí, aj to sú cenné skúsenosti... Chalani sa učili, že aj v takomto zápase treba bojovať do konca.

Zostava a góly Stupavy: Vladimír Štefko  4, Roman Valachovič 4, Dominik Molnár, Samuel Renčo , Rudolf Dujnič , Viktor Filčík 1, Patrik Papaj , Martin Hýravý , Alem Yildiz 2, Samuel Fúsek  1, Miroslav Velebný, Dominik Grich  3, Marek Jankovič , Matúš Lesko

Tréneri: Rudolf Draškovič, Ladislav Pšenko, Svetozár Prokeš

Priebeh: 8:0, 8:1, 11:1, 11:2, 12:2, 12:3, 13:3, 13:5, 14:5, 14:6, 15:6, 15:8, 17:8  /  20:8, 20:10, 25:10, 25:13, 26:13, 27:13, 27:14, 29:14, 29:15

20141019 pov b1Mladších dorastencov dnes čakal mimoriadne silný súper - Považská Bystrica, ktorá je v tabuľke druhá. Už pri nástupe bolo jasné, že proti o hlavu vyšším a mohutnejším chlapcom to budú mať naši veľmi ťažké. Hneď v úvode sme urobili niekoľko chýb, súper ich nekompromisne trestal a okamžite odskočil na rozdiel 9 gólov. To vlastne určilo priebeh celého zápasu, keď naši sa na každý gól natrápili a Považská Bystrica následne premieňala brejky aj postupné útoky.

Našich treba pochváliť za snahu, v zápase boli úseky, v ktorých sme dokázali hrať vyrovnanú partiu a boli sme Považskej Bystrici dôstojným protivníkom. Napriek tomu sme podľahli vysoko 17:39.

Tréner Rudo Draškovič o zápase hovorí:
"Zápas proti Považskej Bystrici sme začali veľmi ustráchane a s prehnaným rešpektom. Dôsledkom toho bolo, že chalani doplatili na neskúsenosť a na začiatku stretnutia zostali stáť a pozerať sa, čo sa vlastne deje. V šatni sme si povedali, že na nich vyletíme a trošku im to znepríjemníme. Opak sa stal pravdou a chalani z Považskej Bystrice vyleteli na nás a my sme inkasovali gól za gólom. Bola to krutá lekcia a zaplatili sme za ňu.

20141019 pov b2Na začiatku stretnutia som bol nespokojný s prístupom k zápasu a nevracaním sa do obrany, respektíve unáhleným zakončením, čo bola voda na mlyn súpera a ten nás nemilosrdne trestal z protiútoku. Dnes už bolo o výsledku rozhodnuté, tak dostali šancu hráči, ktorí hrávajú počas sezóny menej.

Som spokojný s herným výkonom a bojovnosťou Romana Valachoviča a v druhom polčase bojovnosťou na doraz Sama Renča a brankármi. Bohužiaľ, dnes bol súper nad naše sily, ale nevadí aj my o rok budeme niekde inde. Verím, že toto bol posledný zápas, kedy sme doma hrali tak odovzdane. Chalani musia vedieť aký dres nosia na sebe a že keď to nejde herne, musíme bojovať, ako v druhom polčase. Teraz ideme na herný trip na východ do Trebišova a Sečoviec, kde nás domáci doslova zožerú, ak začneme ležérne ako dnes. Nevadí, lopta je guľatá, a hádzaná vie byť niekedy pekná a niekedy veľmi bolí. Zajtra je nový deň a nový tréning, na ten sa musíme tešiť a iným súperom budeme body brať. Dnes sme dostali lekciu a sme za ňu vďační, ideme bojovať ďalej. "

 

Zostava a góly Stupavy: Dušan Frýbert  1, Vladimír Štefko , Michal Ichmann 1, Roman Valachovič 6, Samuel Bašti, Dominik Molnár, Daniel Polák 1, Samuel Renčo , Viktor Filčík, Patrik Papaj , Martin Hýravý  1, Alem Yildiz, Samuel Fúsek  3, Miroslav Velebný, Dominik Grich  4, Jakub Sláčik

Tréneri: Rudolf Draškovič ml., Ladislav Pšenko

Priebeh: 0:1, 1:1, 1:10, 2:10, 2:11, 4:11, 4:14, 5:14, 5:15, 6:15, 6:18, 7:18, 7:19  /  7:23, 8:23, 8:29, 11:29, 11:30, 13:30, 13:31, 15:31, 15:33, 16:33, 16:37, 17:37, 17:39

zele1Mladší dorastenci nastúpili v domácom zápase proti Bojniciam s veľkou túžbou - získať svoje prvé body v 1. lige mladších dorastencov. Keďže sa v Stupave oslavoval "Deň zelá", prvá symbolická rozohrávka nebola urobená loptou - ale hlávkou kapusty. To bol ale snáď posledný "odľahčený" moment vo veľmi náročnom stretnutí.

Prvý polčas bol veľmi vyrovnaný - naši dorastenci si vypracovali mierny náskok 3-4 gólov a ten za cenu pomerne veľkej námahy udržiavali. V obrane museli ísť na doraz, čo sa prejavilo na veľkom množstve napomínaní a vylúčení. Vďaka peknej kombinačnej hre sme ale šli do šatní so sľubným náskokom štyroch gólov.

zele2Po prestávke sa pokračovalo v tvrdej hre, ktorá vyžadovala maximálne sústredenie, naši to ale zvládli lepšie, ako Bojničania. Tí v polovici polčasu prehrávali už o 9 gólov, pôsobili miestami trochu bezradne a nám začali vychádzať protiútoky. Napriek tomu bolo potrebné nasadenie až do konca, aby sa všetci hráči, ktorí sa nakoniec dostali na palubovku, mohli na konci tešiť z dvoch zaslúžených bodov.

Zostava a góly Stupavy: Frýbert 1, Štefko 1, Ichmann 3, Valachovič 3, Molnár 1, Suchánek, Polák 8, S. Renčo 3, Filčík, Papaj, Hýravý 2, Yildiz, Fúsek 2, Velebný, Grich 3, Jankovič

Tréneri: Rudolf Draškovič ml., Ladislav Pšenko

Priebeh: 1:0, 1:2, 4:2, 4:3, 5:3, 5:4, 8:4, 8:5, 9:5, 9:6, 10:6, 10:7, 11:7, 11:8, 12:8, 12:9, 13:9  /  13:10, 16:10, 16:11, 18:11, 18:12, 21:12, 21:14, 26:14, 26:17. 27:17

Dorastenci odohrali tvrdý zápas v Košiciach

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality a články
nedeľa, 28 september 2014 13:32

 

1. MHK Košice - HC Tatran Stupava 30:20 (17:12)

Mladší dorastenci absolvovali svoj prvý zápas vonku hneď na jednom z najvzdialenejších ihrísk - v Košiciach. Po päťhodinovej ceste zohrali veľmi tvrdý zápas, v ktorom prehrali 30:20. Treéner Stupavy Rudo Draškovič hodnotí zápas takto:

"Zápas v Košiciach bol pre nás prvým zápasom vonku a hneď sme cestovali na východ. Chalani si poradili s dlhou cestou a v Košiciach nastúpili koncentrovane. Od začiatku zápasu sme držali krok s domácimi. Súper hrá dorasteneckú súťaž niekoľko rokov a my ju hráme premiérovo. V základnej zostave nastúpili st. žiaci: Fúsek, Polák, Hýravý, Štefko doplnení Samom Renčom, Dominikom Grichom a Mirom Velebným, ktorý sa nezľakli a odohrali pekný prvý polčas proti domácim. Domáci niekedy nevedeli, kde im hlava stojí, keď sme spustili náš útočný systém. Akcie nám vychádzali skoro vždy a keby sme premenili všetko, mohli sme pokojne vyhrať prvý polčas.

V druhom polčase som poslal na ihrisko kvôli osvieženiu, Molnára, Frýberta, Leška a Papaja do brány. Striedajúci chalani priniesli zdravú agresivitu do obrany, čo sa domácim nepáčilo. Veľmi ma teší, že sa chalani nezľakli a hrali tvrdo ale čisto proti fyzicky väčším hráčom súpera. Naši hráči hrali peknú hádzanú a keď získame potrebné skúsenosti a zbavíme sa zbrklosti, či zachováme kľud pri rozhodujúcich momentoch, body budeme voziť aj z vonku.

Zápas nám ukázal, že sme na dobrej ceste. Netreba zabúdať na to, že chalani sú "prvoročiaci" a stále sa učíme. Tešíme sa na najbližší zápas doma proti Bojniciam, kde veríme, že plné hľadisko nám pomôže k prvým bodom."

 

Zostava a body Stupavy: Frýbert 2, Štefko 5, Ichmann, Molnár, Polák 6, Renčo S. 1, Dujnič, Papaj, Hýravý 1, Fúsek, Velebný, Grich 5, Jankovič

Tréneri: Pšenko, Draškovič

Priebeh: 0:1. 2:1. 2:2, 6:2, 6:3, 7:3, 7:4, 7:5, 8:5, 8:6, 10:6, 10:8, 11:8, 11:9, 13:9, 13:11, 16:11, 16:12, 17:12, polčas, 20:12, 20:15, 21:15, 21:16, 26:16, 26:17, 28:17, 28:20, 30:20

 

Mladší dorastenci - vstup do sezóny 2014/2015

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality a články
piatok, 01 august 2014 20:29

Rozhovor s trénerom mladších dorastencov Rudom Draškovičom o vstupe do sezóny 2014/2015

 

1. Kedy Vám začala príprava a ako ste spokojný s jej priebehom?

Prípravu sme začali 28. júla a prvé dva týždne prebiehala v parku a bola venovaná naberaniu kondície, čiže behaniu, posilňovaniu, koordinačným cvičeniam. Tréning v parku má svoje čaro a sme radi, že sme mohli trénovať tam, lebo v hale trávime veľa času cez rok. Takto si chlapci pri behoch vyvetrali hlavu. Po dvoch týždňoch sme to už kombinovali s halou a chalani tri týždne trénovali dvoj- až trojfázovo. Absolvovali sme dvojzápasy s ŠKP Bratislava, absolvovali sme kvalitný turnaj Sarius Cup v Prešove a odohrali prípravne dvojzápasy s HK Ivančice a Fivers Wien. S prípravou sme veľmi spokojní a chalani dreli a odmakali to celé, za čo dávam klobúk dole, lebo takto netrénujú ani niektoré extraligové teamy.

2. Aké hráčske pohyby nastali vo Vašom kádri?

Z Malaciek prišli Ichmann, Velebný, Frýbert, Daráš, Valachovič, Sláčik a Molnár.  Z DAC Dunajská Streda prišiel Matúš Lesko, ďalej sme to doplnili staršími žiakmi, ktorí majú na to výkonostnú úroveň a to: Polák, Hýravý, Štefko, Papaj, Fúsek a časom aj Jankovič, a družstvo tvoria ďalej naši vekom mladší dorastenci: S. Renčo, Grich, Suchánek, Filčík, Dujnič. Team je poskladaný dobre a pri trpezlivej robote podľa mňa prídu aj úspechy. Chalani majú dobrú tréningovú morálku a chuť pracovať, preto som spokojný so zložením teamu.

3. Aké ciele si dávate do nasledujúcej sezóny?

My sme nováčik a toto družstvo sa vytvorilo za pochodu v lete, chalani sa nemali možnosť učiť od starších, čiže sme pri zemi a chvíľu potrvá, kým sa oťukajú. Na druhej strane máme dobrý tréningový proces a doma bude plná hala. Určite sa pokúsime pobrať doma body družstvám ako: Sečovce, Levoča, Bojnice, Hlohovec, Modra, Nové Zámky a moje osobné prianie Tatran Prešov, ktorý sme porazili u nich v štvrťfinále na Sarius Cupe 2013 a vyradili ich na vlastnom turnaji. Toto je cieľ spolu so záchranou v dorasteneckej súťaži. Vieme jedno, doma budeme silní a určite sa spoľahneme na plnú halu, ktorú budeme mať ako jediný zo všetkých teamov v súťaži a toto je veľká výhoda. Družstvo bude vždy nastavené tak, aby sa pobilo o výsledok. Tešíme sa a nech to už vypukne.

Dorastenci: prehra vo vyrovnanom zápase s Modrou

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality a články
nedeľa, 21 september 2014 20:48

HC Tatran Stupava - Slovan Modra 19:26 (10:13)

Stupavskí mladší dorastenci nastúpili vo svojom historicky prvom zápase proti jednému z najtradičnejších súperov - Modre. Náš tím je nový - zložený z doratencov Stupavy i Malaciek, posilnený o mnohých starších žiakov. Všetci teda čakali, ako zahrajú v prvom ligovom zápase.

Začali výborne, dokázali eliminovať útoky Modry a dokázali sa presadiť v útoku. V polovici prvého polčasu sme viedli o dva góly - 7:5. Potom sa ale prejavila menšia zohratosť Stupavčanov, v obrane sme nechávali medzery, ktoré súper dokázal využiť a v útoku naša streľba nebola dostatočne presná. Ku koncu polčasu sme sa skonsolidovali a päťgólový náskok súpera stiahli na prijateľný polčasový výsledok 10:13. 

Druhý polčas nebol z našej strany taký dôrazný ako prvý, mali sme veľký problém ustrážiť pivota súpera a v útoku sme nevedeli nájsť recept na prekonanie obrany Modry. Streľba spoza obrany bola buď nedôrazná, alebo nepresná. Napriek tomu sme udržiavali odstup 3-4 gólov skoro celý polčas. Až v závere, keď dostali príležitosť zahrať si všetci naši hráči,  nám súper predsa len odskočil na rozdiel siedmich gólov.

Zápas ukázal, že naši mladší dorastenci majú veľký potenciál a po lepšom zohratí sa, keď dokážu koncentrovane zahrať celý zápas a dať do hry celé srdce, môžu potrápiť každého súpera.

Zostava a góly Stupavy: Frýbert 3, Štefko 1, Valachovič 1, Molnár, Suchánek, Polák 4, S. Renčo 2, Filčík, Papaj, Hýravý 1, Yildiz, Fúsek 1, Velebný, Grich 6

Priebeh zápasu: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:3 4:3, 4:4, 5:5, 7:5, 7:9, 8:9, 8:13, 10:13, polčas, 10:15, 11:15, 11:16, 13:16, 13:18, 14:18, 14:20, 16:20, 16:21, 17:21, 17:23, 18:23, 18:25, 19:25, 19:26

 

 

ML. DORASTENCI

jún 2023
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Najbližšie udalosti ML. DORCI

Žiadne udalosti