Ml. dorastenci: HC Štart Nové Zámky – HC Tatran Stupava, Strojár Malacky 24:24 (14:12)

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality a články
pondelok, 14 november 2016 22:54
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Dnes sme cestovali do Nových Zámkov s tým, že ak si chceme udržať v tabuľke kontakt s prvými tromi tímami, musíme bodovať. Pri dlhodobej absencii hráčov Maja Prévaja, Vladimíra Štefka, Daniela Poláka museli zobrať zodpovednosť na seba aj ďalší hráči. Pre niektorých to bola nová úloha.

Začiatok zápasu sme zachytili a úvod sme vyhrali 4:1. Potom sme domácim dovolili dostať sa do hry a rozhodcovia si zrazu obliekli domáce dresy. Polčas sme našou nekoncentráciou a ustráchanosťou prehrali o 2 góly.

Začiatok druhého polčasu sme zabojovali a v hre sa upokojili. Tri minúty do konca sme vyhrávali o 1 gól, keď sme sa dostali 2 krát po sebe do nezmyslenej streľby z pravej spojky a súperovi sme darovali náskok o jeden gól. Našou aktivitou sme 2 sekundy pred koncom vyrovnali na konečných 24:24. Keby sme pri konci v útoku hrali viac zodpovedne a na čas, mohli sme toto stretnutie dohrať do víťazného konca. Zaplatili sme krutú daň za netrpezlivosť. Keď sa v závere lámal chlieb, nám chýbali hráči na prestriedanie.

Zápas to bol ťažký a pre niektorých bola nová skúsenosť zobrať zodpovednosť za celé družstvo na seba. Niektorí to ako lídri zvládli a niektorým pri konci chýbala trpezlivosť. Keby sme prehrali, bolo by to pre nás kruté.

V konečnom zúčtovaní v tabuľke nám tento bod môže veľmi chýbať. Ideme ale ďalej a hlavu neskladáme. Síce sme len remizovali, ale družstvo musím pochváliť, že nedalo dole hlavu a bojovalo do konca, za čo sme si remízu zaslúžili.

Zostava a góly Stupavy: Jakub Krajčír 6, Tibor Baláž, Martin Jurík, David Rybjanský 1, Juraj Rybár, Lukáš Konečný, Adam Renčo, Patrik Papaj, Samuel Filípek 3, Martin Hýravý 12, Alem Yildiz, Matej Adamkovič, Matúš Novota, Samuel Fúsek 2, Matúš Machata, Ján Janoštiak

Tréneri: Robert Baláž, Rudolf Draškovič ml.

Priebeh: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4, 3:5, 7:5, 7:6, 8:6, 8:7, 10:7, 10:8, 11:8, 11:11, 12:11, 12:12, 14:12 / 15:12, 15:14, 16:14, 16:16, 17:16, 17:18, 19:18, 19:19, 20:19, 20:20, 21:20, 21:22, 22:22, 22:23, 23:23, 24:23, 24:24