Ml. dorastenci: HC Tatran Stupava, Strojár Malacky – ŠKP Bratislava 22:19 (10:14)

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality a články
nedeľa, 20 november 2016 22:55
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

V sobotu sa v školskej hale v Stupave odohral mimoriadne dôležitý zápas. Dorastenci Stupavy a Malaciek hostili odvekého rivala z ŠKP v priamom súboji o medailové priečky. Oba tímy mali pred zápasom rovnaký počet bodov a čakal sa vyrovnaný zápas.

Mali sme to o to ťažie, že nám v poslednej dobe vypadli dôležití hráči, na ktorých bola doteraz postavená hra. Dlhodobo zranení sú Vlado Štefko a Majo Prévaj. K nim sa pridal Stano Začal, ktorý mal mať premiéru a Daniel Polák, ktorý si spôsobil kuriózne zranenie. Títo chalani nám na záverečné zápasy vypadli. Chalanov sme museli zmobilizovať a pripraviť na zostávajúce tri ťažké zápasy. V Nových Zámkoch sme zachraňovali v poslednej sekunde remízu. Hrať museli tí, ktorí sú k dispozícii a museli prevziať na seba novú rolu lídrov, čo našťastie zvládli. Sme radi, že sa chytili, a potvrdil nám to aj zápas proti ŠKP.

Súper prišiel k nám do Stupavy motivovaný a veriac, že nám uchmatne dva body. Na začiatku musím uznať, že sa hrala rýchla a kvalitná hádzaná, ktorá sa divákom musela páčiť. Obidve družstvá majú svoju kvalitu. Súper sa dosť posilnil a rešpektovali sme jeho silu. Mali viac hráčov na prestriedanie a nám chýbali spomínaní kľúčoví hráči. Preto sme pripravovali hráčov na to, aby zvládli odohrať zápas aj v počte 7-8 hráčov v poli. V prvom polčase sme pri konci poľavili v koncentrácii a prehrali sme o 4 góly. V tom momente nám veľmi chýbala širšia lavička a možnosť prestriedať hráčov, kedy by sme hráčom na lavičke povedali taktické pokyny. V prvom polčase mal súper navrch hlavne v tom, že mohol striedať viac hráčov a mal tým pádom viac síl.

Cez prestávku bola naša úloha chalanov hlavne upokojiť. Vysvetlili sme im, čo majú robiť a rozobrali si súpera do detailov. Pomohla nám jedna psychologická finta, ktorá zabrala. Chalani sa upokojili a keď prišli na ihrisko, tak sme súpera začali pomaly otáčať. V zápase rozhodla naša pokojná hra hlavne v obrane, kde sme súperovi dovolili dať iba 5 gólov za polčas. Veľmi ma teší, že naši hráči nespanikárili, aj keď prehrávali o štyri góly. Rozhodlo to, že sa koncentrovali. Súper bol v niektorých fázach nervózny a my sme našťastie trestali ich vylúčenia. Hrali sme až do konca pokojne a výsledok sme si ustrážili. Na konci sme netlačili chalanov do toho, aby hrali rýchlo ale skôr na čas a pokojne.

Zostáva nám odohrať jeden zápas v Trebišove. Chceme tam uspieť, aby sa nám počas zimnej prípravy lepšie trénovalo. Ďakujeme chalanom, že nesklonili hlavu a potešili našich divákov. V sobotu sa im musela hádzaná páčiť.

Zostava a góly: Krajčír Jakub 3, Rybjanský David 3, Rybár Juraj, Konečný Lukáš 2, Renčo Adam, Papaj Patrik, Hýravý Martin 10, Yildiz Alem 1, Fúsek Samuel 5, Machata Matúš, Janoštiak Ján

Tréneri: Rudolf Draškovič ml., Róbert Baláž, Michal Rybár

Vedúci družstva: Michal Rybár

Priebeh: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4, 5:4, 5:5, 6:5, 6:6, 7:6, 7:9, 8:9, 8:10, 9:10, 9:14, 10:14 / 11:14, 11:15, 17:15, 17:16, 18:16, 18:17, 21:17, 21:19, 22:19