Ceníme si súkromie návštevníkov našej stránky. Aj preto Vás informujeme, že na tejto stránke používame cookies a iné technológie pre správne fungovanie a zlepšenie chodu webstránky, jej zabezpečenie, analýzu návštevnosti a správania používateľov.
Spracovaniu cookies môžete zabrániť zmenou nastavenia vo Vašom internetovom prehliadači.

Aktuality a články

V Lovosiciach skončili Ovce na 13. mieste

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality a články
utorok, 11 september 2018 23:44

Naši mladší žiaci "Brutálne ovečky" sa zúčastnili od 6.- 9.9 2018 na turnaji "Házenkářský turnaj Lovosice 2018". V kategórii mladších žiakov štartovalo 24 družstiev. Väčšina z okolia Lovosíc a Prahy. Naši mladší žiaci skončili na 13. mieste.

30261464_1663578780345453_8098112159040408228_n.png

Hodnotí Rudolf Draškovič ml.:
" S turnajom som veľmi spokojný a ukázal nám na čom musíme popracovať. Taktiež nám ukázal, čo sme v príprave urobili dobre. Zápas sme začali proti Českému klubu HBC Jičín a na ihrisku bolo naše družstvo bojovné. Chalani otočili stav z 2:4 na 12:8 a zaslúžene vyhrali. Pred zápasom boli zbytočné obavy chalanov, tak celý zápas som ich hecoval a povzbudzoval. V tom zápase si dokázali, že aj takého súpera vieme poraziť. 41448754_2070806429617253_8412936271017541632_n.jpgDruhý zápas s Libercom sme vyhrali s prehľadom. V sobotu ráno nás čakal zápas Lounami o celkové prvé miesto v skupine. Chalani pred zápasom viac kalkulovali ako hrali a bojovnosť zostala v šatni. Louny zaslúžene vyhrali. Zápas proti Mostu bol bojovný, ale Most vyhral o gól aj so šťastím. 

V zápase proti Jičínu nefungovalo nič a bol som rád, že sobota skončila :) .V nedeľu ráno sme mali Rokycany, od ktorých som nevedel, čo môžeme čakať. Zápas sme o gól vyhrali a postúpili do boja o konečné 13. miesteo, kde sme narazili na Tatran Litovel. Ten mal fyzicky dobre vyspelých hráčov. Naši chalani bojovali a chalanom z Tatranu Litovel nedali šancu a zaslúžene vyhrali. Posledný zápas a víťazný zápas, to je to najlepšie čo sa može stať. Aspoň tá cesta bola veselá. Deti sa bavili tri dni. Ja som sa bavil iba dva dni. V piatok a v nedeľu. Tú sobotu som premýšľal, čo som urobil zle, kedže nám nešlo vôbec nič :). Dôležité je, že chalani ukázali bojovnosť a to, že sú dobrá pratia. Házenkářsky festival Lovosice hodnotím ako dobrú previerku pred sútažou. Ďakujeme organizátorom za starostlivosť a turnaj odporúčam aj pre iné družstva."

 

Turnaja sa zúčastnili:

Dominik Holúbek, Richard Stovíček, Ivo škultéty, Martin Procházka, Viliam Max Maroš,

Matúš Hauskrecht, Šimon Vargončík, Daniel Dvoran, Matej Pír, Filip Anger, Samuel Majerčík, Matúš Mlynárik, Samuel Tomkovič, Tadeáš Ferenčík, Hakan Yilmaz,Krištof Šimka, Jakub Dvořák

 

skupina / zápas

 

vs.

 

MŽ D

HC Tatran Stupava

 

12:8

 

HBC Jičín

           

MŽ D

HC Tatran Stupava

 

17:4

 

Liberec handball

           

MŽ D

HC Tatran Stupava

 

11:22

 

TJ Lokomotiva Louny

           
 

           
           

Predkolo

         

skupina / zápas

 

vs.

 

PŘEDKOLO

HK Baník Most 1

 

9:8

 

HC Tatran Stupava

           
           
           

Nadstavbová  časť

         

skupina / zápas

 

vs.

 

9-16_1

HC Tatran Stupava

 

10:22

 

HBC Jičín

           

13-16_1

HC Tatran Stupava

 

9:8

 

Házená Rokycany

           

13-14

HC Tatran Stupava

 

14:7

 

Tatran Litovel

 

Mladší žiaci „A“ cez víkend navštívili obuvnícke mesto Tomáša Baťu a obľúbený letný turnaj HOLIDAY CUP 2018 v Zlíne. Skončili nad očakávanie a priviezli si strieborné medaile za druhé miesto. 

 

Komentár trénera Rudolfa Draškoviča ml.:

"Do Zlína sme išli v oklieštenej zostave a chýbalo nám až 10 hráčov, čo je veľa. Tešil som sa, že si chlapcov preverím. Museli sme si požičať 4 hráčov z GOLDEN TEAMU. Chýbali nám: Tomkovič, Maroš, Procházka, Ferenčík, Anger, Dvořák, Lachkovič, Stovíček, Škultéty, Dvoran a posilnili nás  z GOLDEN TEAMU: Holúbek, Molnár, Bubnič, Jánoš.  Zodpovednosť najviac ležala na hráčoch, ktorí družstvo najviac ťahali a to Majerčík, M. Hauskrecht, Yilmaz, Vargončík, Šimka a postupne sa pridávali Pír, Mlynárik, Hajdu. Za túto previerku som rád, lebo kondične sme vládali odohrať v sobotu všetkých 5 zápasov v rade.  Veľmi pekný zápas sme odohrali s húževnatým súperom z Martina, kde chalani bojovali až do konca, čo nám prinieslo remízu. Práve ten zápas sa mi páčil najviac. Prehrali sme iba jeden zápas s Karvinou, no verím, že na nich ešte narazíme, keď budeme v plnej zostave. Potom to už bude iný zápas. Chalanov musím pochváliť za bojovnosť, odohrali pekný turnaj a domov priviezli striebro. Samo Majerčík si priviezol cenu  „Sympaťák turnaja“. To nás povzbudí do ďaľšej spoločnej práce. O dva týždne nás čaká ďaľší turnaj v Lovosiciach."

 

                        Meno hráča

     Počet gólov

Molnár

2

Jánoš

1

Bubnič

1

Holúbek

1

Hajdu

3

Hauskrecht

8

Vargončík

10

Pír

2

Majerčík

33

Mlynárik

2

Yilmaz

21

Šimka

 

HC Tatran Stupava „A“ – HC Zlín „A“

  15:10

HC Tatran Stupava „A“ – TJ Jiskra Otrokovice

12:5

HC Tatran Stupava „A“ – HC Zlín „B“

21:5

HC Tatran Stupava „A“ – THA Martin

  13:13

HC Tatran Stupava „A“ – HCB Karviná

    6:27

HC Tatran Stupava „A“ – Házená Polanka n./O.

16:8

 

Poradie:
1.Banik Karvina
2.HC TATRAN STUPAVA
3.THA Martin
4.Polanka
5.Zlin "A"
6.Otrokovice
7.Zlin "B"

Naši mladší žiaci HC TATRAN STUPAVA „B“ pod názvom Brutálne ovce štartovali  15.6 -17.6 2018 na turnaji MATTONI HOSTIVICE CUP 2018. Turnaj sa konal v peknom športovom komplexe na okraji Prahy. Domáci klub Lions Hostivice Handball Team si dal záležať a na turnaji sme sa cítili výborne. 

Viac nám prezradí tréner Rudolf Draškovič ml.:IMG-20180617-WA0000.jpg

"Turnaj v Hostiviciach beriem ako posledný vrchol sezóny. Na turnaj sme sa tešili, lebo po mesiaci sme boli opät spolu v takmer plnej zostave a išli sme si porovnať sily s českými súpermi. Na úvod smechytili silnú Veľkú Bystřicu, za ktorú hrali aj vyspelé dievčatá a zápas bol v prospech V. Bystřice jednoznačný. Druhy deň ráno sme si zahrali s domácim družstvom Hostivice „B“ a zápas bol jednoznačný pre nás. Tak isto aj zápas proti Kolínu, za ktorý hrali vysokí chalani, na ktorých sme vyzreli naším pohybom a aktívnou obranou. V tomto zápase sa mi potvrdilo, že naša obrana 1:2:3 je silná zbraň a do budúcna budeme z toho iba ťažiť. Zápas proti Strakoniciam a Hostiviciam „A“ hodnotím ako menšie sklamanie, lebo chalani sa báli zobrať zodpovednosť na seba. Po zápase s Hostiviciami sme si povedali v šatni, že musíme zahrať odvážnejšie a vyžadujem hlavne častejšiu streľbu od hráčov. Ďalší deň, v nedeľu, sme hrali opäť proti V. Bystřici a dostali sme sa skoro do finále, ale na sedmičky sme prehrali nešťastne 4:3. FB_IMG_1529234788466.jpgPosledný zápas o bronz sme vyhrali vďaka našim vôľovým schopnostiam a rozhodla aj naša lepšia kondičná pripravenosť. S turnajom v Hostiviciach som veľmi spokojný a padol nám vhod.  Som rád, že forma nám rástla až do konca turnaja a chalani mi ukázali, že chcú vyhrať. Som na nich pyšný, že išli do toho na plno a pobili sa o výsledok. Samo Majerčík bol právom trénermi vyhlásený za najlepšieho hráča turnaja."

Chalani okrem turnaja mali možnosť sledovať Rozlúčkový zápas Filipa Jíchu v Plzni a zostalo im vela zážitkov.                                             

IMG-20180616-WA0033.jpg

Základná skupina:

HC Tatran Stupava - Velká Bystřice                            6:15

HC Tatran Stupava – Lions Hostivice Red Team      26:4

HC tatran Stupava – Handball Club Kolín                 13:8

HC Tatran Stupava – HBC Strakonice                        13:16

HC Tatran Stupava – Lions Hostivice Blue Team    13:16

Semifinále:

HC Tatran Stupava – Velká Bystřice                          11:12

Zápas o tretie miesto:

HC Tatran Stupava – Strakonice                                12:10

Naši mladší žiaci - ročník narodenia 2006 prijali pozvanie na medzinárodný turnaj v Bratislave, ktorý sa konal v sobotu 12.5 2018. Okrem domáceho ŠKP na turnaji štartovala Maďarská Tatabanya a České Nové Veselí. Naší mladší žiaci po jednej výhre a dvoch prehrách nakoniec skončili tretí.20180512_131540.jpg

Komentár Rudolfa Draškoviča ml. k turnaju:
20180512_132815.jpg"Pozvanie od ŠKP Bratislava nás potešilo, lebo sme si mohli zmerať sily so silnými súpermi a odohrali sme kvalitné zápasy. Prvý zápas sme nastúpili proti domácim, kde sme sa prvý polčas oťukávali. Druhý polčas sme zlepšili obranu a po pekných akciách sme vyhrali o 4 góly. Druhý zápas proti Novému Veselí chalani pocítili dobrú obranu súpera. Chalani sa zrazu mali problém presadiť a chýbala nám streľba z diaľky a väčšie odhodlanie. Naša obrana nebola zlá. S Novým Veselí sme mohli uhrať výsledok, ak by sme boli odvážnejší pri streľbe. Proti Maďarskej Tatabanyi sme nemali šancu. Súper bol fyzicky vyspelejší a zápas sme prehrali o veľa gólov. Napriek tomu všetkému som s turnajom veľmi spokojný, lebo nám odokryl veci, na ktorých musíme pracovať. V lige vyhrávame veľa zápasov, ale táto medzinárodná konfrontácia nám ukáže smer na čom treba robiť. Nesklamal nikto, len musíme byť viacej odvážnejší pri streľbe z väčších vzdialeností."

IMG_2062.JPG

Dňa 2.5. 2018 sa naši hráči pod hlavičkou školy ZŠ Stupava zúčastnili semifinále školských stredísk v Diakovej pri Martine.

Chalani neprehrali ani jeden zápas a tak sa z prvého miesta dostali do finálového turnaja.

 Semifinále školských stredísk hodnotil jeden z trénerov Rudolf Draškovič ml.:

IMG_2203.JPG

"Na toto semifinále sme išli v oklieštenej zostave, lebo medzi chalanmi kolovala viróza a nielen kvôli nej nám chýbali: Procházka, Foltín, Dvořák, Tomkovič, Anger.Taktiež chýbal druhý tréner Braňo Krištofič a namiesto neho bol Róbert Popluhár ako šéftréner HANDBALL ACADEMY. Turnaj prebehol bez problémov. Chvíľu trvalo kým sa chalani rozbehli v prvom zápase proti ŠKP. V obrane sme začali úspešne brániť a zachytal Nám Matúš Krištofič a zápas sme s prehľadom vyhrali.. Druhý zápas proti domácemu Martinu sme rozhodli už v prvom polčase. Chalani príkladne bojovali a hlavne naša obrana 1:2:3 rozhodla. Tretí zápas proti Bojniciam sme nehrali až tak na výsledok a skončil remízou. 

IMG_2092.JPGSme veľmi spokojní s výsledkom. Trochu som mal obavy z tej virózy ale na druhej strane ma potešilo, že máme veľa hráčov a chalani sa zastúpili. Vyzdvihnúť musím všetkých, lebo ako družstvo makali. Špeciálnu pochvalu si zaslúžia Matúš Krištofič v bráne, Samo Majerčík za obranu, Šimon Hauskrecht za útok a dirigovanie hry a Jakub Holeščák, za nekompromisnú streľbu. Ďakujem šéftrénerovi R. Popluhárovi, že bol s nami a veľmi nám pomohol. Všetci chalani si z chuti zahrali a nikto sa nezranil. Tešíme sa na finálový turnaj, kde obhajujeme strieborné medaile."

 

 

 

Zhodnotenie zápasu HC Tatran Stupava "B"(34) - ŠKP "B" (9)  zo dňa 13.4.2018

Komentár trénera:

Dnes chalani podali veľmi bojovný výkon, kde sme dominovali v obrane.  
V útoku exceloval Samo Majerčík, ktorý zaťažil súperovú sieť 13 gólmi a to nehral celý zápas. Okrem Sama si zaslúži pochvalu Adam Hajdu, ktorý hral aktívne v útoku. Na Adamovi bolo vidieť zlepšenie. Tento týždeň nás poznačila choroba a vypadli nám niektorý hráči ako Yilmaz, Ferienčík, Stovíček a dlhodobo zranený Procházka. Šancu dostali chalani z Cečka, ktorý nesklamali. Hra chalanov veľmi potešila. Gólovo sa presadili: Samuel Majerčík (13), Samuel Tomkovič (6), Jakub Lachkovič (4), Filip Anger (3), Viliam Maroš (3), Matúš Hauskrecht (3), Adam Hajdu (2), Matej Pír, Šimon Vargončík, Jakub Dvořák.
 
Rudolfa Draškoviča ml.
Mladší žiaci porazili na domácej pôde v školskej športovej hale v Stupave družstvo SKP Bratislava A. 19:13 po polčase 9:6. Týmto víťazstvom sme zostali ešte stále v boji o víťaza majstrovstiev bratislavského kraja.Chlapci veľmi dobre bránili a spoľahlivo chytal Rado Harden. Rozhodujúci zápas nás čaká v utorok 17.5. v Modre. O víťazstvo sa zaslúžili títo hráči: Harden , Malec, Gajarský, Jánoš, Mikula 1, Dobrovodský 8, Pír, Masár 4, Veselý 6, Slezák Tréner: Vladimír Valachovič

V dňoch 27.11.až 29.11.2015 sa mladší žiaci zúčastnili na 14.ročníku turnaja Dobiáš cup v moravskom meste Rožnov pod Radhoštěm. Turnaj patrí po stránke organizačnej a tiež športovej medzi najkvalitnejšie v Českej republike. Turnaja sa zúčastnilo 20 družstiev, ktoré boli rozdelené do 4 skupín po 5 účastníkoch. Hralo sa 2x15 minút.

My sme v skupine odohrali štyri zápasy s týmito výsledkami :
Stupava - Mělník ( ČR) 13:8
Stupava - Rožnov p. Radhoštěm 22:9
Stupava - Hranice 9:9
Stupava - Bojnice 12:16

V skupine sme skončili na 2. mieste za Bojnicami, čo nás poslalo do vyraďovacích bojov o 5.-8.miesto.

Tu sme odohrali skvelé zápasy. Najprv s Modrou, ktorú sme porazili 18:17 gólom v poslednej sekunde zo 7m hodu a potom zápas o 5.miesto, kde sme narazili na družstvo Sokol Centrum Haná. Chlapci pristúpili k zápasu veľmi zodpovedne a s bojovým duchom. Cez našu vynikajúcu obranu sa hráči súpera nedokázali presadiť a čo prešlo obranou zlikvidoval skvelými zásahmi v bráne Rado Harden. V 12. minúte 1.polčasu bol stav 10:1 v náš prospech a súper sa už nedokázal vzchopiť a tak sme vyhrali rozdielom triedy 22:10.

Chlapci sa na turnaji zlepšovali od zápasu k zápasu. Na turnaji sme prehrali len jeden zápas s neskorším víťazom celého turnaja – s družstvom HK Bojnice. Hráči dosiahli skvelý úspech, keď za nami zostali družstvá zvučných mien ako Dukla Praha, Slovan Modra, Považská Bystrica, Hranice, Litovel.

Turnaja sa zúčastnili
brankari : Harden, Malec
hráči: Gajarský, Jánoš, Haluska, Krechňák, Mikula, Pír, Dobrovodský, Veselý, Maroš, Lajcha, Tóth

Všetky výsledky ako aj fotky si môžete prezrieť na stránke dobiascup.cz

MLADŠÍ ŽIACI

december 2018
Po Ut St Št Pi So Ne
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Najbližšie udalosti MLŽCI

Žiadne udalosti