Aktuality a články

Naši mladší žiaci - ročník narodenia 2006 prijali pozvanie na medzinárodný turnaj v Bratislave, ktorý sa konal v sobotu 12.5 2018. Okrem domáceho ŠKP na turnaji štartovala Maďarská Tatabanya a České Nové Veselí. Naší mladší žiaci po jednej výhre a dvoch prehrách nakoniec skončili tretí.20180512_131540.jpg

Komentár Rudolfa Draškoviča ml. k turnaju:
20180512_132815.jpg"Pozvanie od ŠKP Bratislava nás potešilo, lebo sme si mohli zmerať sily so silnými súpermi a odohrali sme kvalitné zápasy. Prvý zápas sme nastúpili proti domácim, kde sme sa prvý polčas oťukávali. Druhý polčas sme zlepšili obranu a po pekných akciách sme vyhrali o 4 góly. Druhý zápas proti Novému Veselí chalani pocítili dobrú obranu súpera. Chalani sa zrazu mali problém presadiť a chýbala nám streľba z diaľky a väčšie odhodlanie. Naša obrana nebola zlá. S Novým Veselí sme mohli uhrať výsledok, ak by sme boli odvážnejší pri streľbe. Proti Maďarskej Tatabanyi sme nemali šancu. Súper bol fyzicky vyspelejší a zápas sme prehrali o veľa gólov. Napriek tomu všetkému som s turnajom veľmi spokojný, lebo nám odokryl veci, na ktorých musíme pracovať. V lige vyhrávame veľa zápasov, ale táto medzinárodná konfrontácia nám ukáže smer na čom treba robiť. Nesklamal nikto, len musíme byť viacej odvážnejší pri streľbe z väčších vzdialeností."

IMG_2062.JPG

Dňa 2.5. 2018 sa naši hráči pod hlavičkou školy ZŠ Stupava zúčastnili semifinále školských stredísk v Diakovej pri Martine.

Chalani neprehrali ani jeden zápas a tak sa z prvého miesta dostali do finálového turnaja.

Semifinále školských stredísk hodnotil jeden z trénerov Rudolf Draškovič ml.:

IMG_2203.JPG

"Na toto semifinále sme išli v oklieštenej zostave, lebo medzi chalanmi kolovala viróza a nielen kvôli nej nám chýbali: Procházka, Foltín, Dvořák, Tomkovič, Anger.Taktiež chýbal druhý tréner Braňo Krištofič a namiesto neho bol Róbert Popluhár ako šéftréner HANDBALL ACADEMY. Turnaj prebehol bez problémov. Chvíľu trvalo kým sa chalani rozbehli v prvom zápase proti ŠKP. V obrane sme začali úspešne brániť a zachytal Nám Matúš Krištofič a zápas sme s prehľadom vyhrali.. Druhý zápas proti domácemu Martinu sme rozhodli už v prvom polčase. Chalani príkladne bojovali a hlavne naša obrana 1:2:3 rozhodla. Tretí zápas proti Bojniciam sme nehrali až tak na výsledok a skončil remízou.

IMG_2092.JPGSme veľmi spokojní s výsledkom. Trochu som mal obavy z tej virózy ale na druhej strane ma potešilo, že máme veľa hráčov a chalani sa zastúpili. Vyzdvihnúť musím všetkých, lebo ako družstvo makali. Špeciálnu pochvalu si zaslúžia Matúš Krištofič v bráne, Samo Majerčík za obranu, Šimon Hauskrecht za útok a dirigovanie hry a Jakub Holeščák, za nekompromisnú streľbu. Ďakujem šéftrénerovi R. Popluhárovi, že bol s nami a veľmi nám pomohol. Všetci chalani si z chuti zahrali a nikto sa nezranil. Tešíme sa na finálový turnaj, kde obhajujeme strieborné medaile."

Zhodnotenie zápasu HC Tatran Stupava "B"(34) - ŠKP "B" (9)  zo dňa 13.4.2018

Komentár trénera:

Dnes chalani podali veľmi bojovný výkon, kde sme dominovali v obrane.
V útoku exceloval Samo Majerčík, ktorý zaťažil súperovú sieť 13 gólmi a to nehral celý zápas. Okrem Sama si zaslúži pochvalu Adam Hajdu, ktorý hral aktívne v útoku. Na Adamovi bolo vidieť zlepšenie. Tento týždeň nás poznačila choroba a vypadli nám niektorý hráči ako Yilmaz, Ferienčík, Stovíček a dlhodobo zranený Procházka. Šancu dostali chalani z Cečka, ktorý nesklamali. Hra chalanov veľmi potešila. Gólovo sa presadili: Samuel Majerčík (13), Samuel Tomkovič (6), Jakub Lachkovič (4), Filip Anger (3), Viliam Maroš (3), Matúš Hauskrecht (3), Adam Hajdu (2), Matej Pír, Šimon Vargončík, Jakub Dvořák.

Rudolfa Draškoviča ml.
Mladší žiaci porazili na domácej pôde v školskej športovej hale v Stupave družstvo SKP Bratislava A. 19:13 po polčase 9:6. Týmto víťazstvom sme zostali ešte stále v boji o víťaza majstrovstiev bratislavského kraja.Chlapci veľmi dobre bránili a spoľahlivo chytal Rado Harden. Rozhodujúci zápas nás čaká v utorok 17.5. v Modre. O víťazstvo sa zaslúžili títo hráči: Harden , Malec, Gajarský, Jánoš, Mikula 1, Dobrovodský 8, Pír, Masár 4, Veselý 6, Slezák Tréner: Vladimír Valachovič

V dňoch 27.11.až 29.11.2015 sa mladší žiaci zúčastnili na 14.ročníku turnaja Dobiáš cup v moravskom meste Rožnov pod Radhoštěm. Turnaj patrí po stránke organizačnej a tiež športovej medzi najkvalitnejšie v Českej republike. Turnaja sa zúčastnilo 20 družstiev, ktoré boli rozdelené do 4 skupín po 5 účastníkoch. Hralo sa 2x15 minút.

My sme v skupine odohrali štyri zápasy s týmito výsledkami :
Stupava - Mělník ( ČR) 13:8
Stupava - Rožnov p. Radhoštěm 22:9
Stupava - Hranice 9:9
Stupava - Bojnice 12:16

V skupine sme skončili na 2. mieste za Bojnicami, čo nás poslalo do vyraďovacích bojov o 5.-8.miesto.

Tu sme odohrali skvelé zápasy. Najprv s Modrou, ktorú sme porazili 18:17 gólom v poslednej sekunde zo 7m hodu a potom zápas o 5.miesto, kde sme narazili na družstvo Sokol Centrum Haná. Chlapci pristúpili k zápasu veľmi zodpovedne a s bojovým duchom. Cez našu vynikajúcu obranu sa hráči súpera nedokázali presadiť a čo prešlo obranou zlikvidoval skvelými zásahmi v bráne Rado Harden. V 12. minúte 1.polčasu bol stav 10:1 v náš prospech a súper sa už nedokázal vzchopiť a tak sme vyhrali rozdielom triedy 22:10.

Chlapci sa na turnaji zlepšovali od zápasu k zápasu. Na turnaji sme prehrali len jeden zápas s neskorším víťazom celého turnaja – s družstvom HK Bojnice. Hráči dosiahli skvelý úspech, keď za nami zostali družstvá zvučných mien ako Dukla Praha, Slovan Modra, Považská Bystrica, Hranice, Litovel.

Turnaja sa zúčastnili
brankari : Harden, Malec
hráči: Gajarský, Jánoš, Haluska, Krechňák, Mikula, Pír, Dobrovodský, Veselý, Maroš, Lajcha, Tóth

Všetky výsledky ako aj fotky si môžete prezrieť na stránke dobiascup.cz