Ceníme si súkromie návštevníkov našej stránky. Aj preto Vás informujeme, že na tejto stránke používame cookies a iné technológie pre správne fungovanie a zlepšenie chodu webstránky, jej zabezpečenie, analýzu návštevnosti a správania používateľov.
Spracovaniu cookies môžete zabrániť zmenou nastavenia vo Vašom internetovom prehliadači.

Aktuality a články

ZORNO Cup 2022 - informácie na jednom mieste

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality a články
piatok, 19 august 2022 00:11

 ZORNO CUP 2022 - 19.-21.8.2022   STUPAVA, ZÁHORSKÁ BYSTRICA / SLOVAKIA

 

Vítame Vás na chlapčenskom hádzanárskom turnaji ZORNO CUP 2022, ktorý sa uskutočňuje v termíne 19. - 22.8. 2022 v halách v Stupave a Záhorskej Bystrici.

Podstatné informácie o turnaji nájdete tu:

Rozdelenie do skupín

Program a výsledky piatok

Program a výsledky sobota

Program a výsledky nedeľa

Tabuľky

 

 ZORNO CUP 2020 - 31.1.-2.2.2020   STUPAVA, ZÁHORSKÁ BYSTRICA, MALACKY / SLOVAKIA

 

Vítame Vás na chlapčenskom hádzanárskom turnaji ZORNO CUP 2020, ktorý sa uskutočňuje v termíne 31.1. - 2.2. 2020 v halách v Stupave, Záhorskej Bystrici a v Malackách.

Podstatné informácie o turnaji nájdete tu:

Rozdelenie do skupín

Program a výsledky B10

Program a výsledky B12

Program a výsledky B14

Program a výsledky B16

Program a výsledky B18

Základné informácie a prihlásenie

Welcome to boys handball tournament ZORNO CUP 2019, which is organised from 31.1. to 2.2. 2020 in halls in Stupava, Záhorská Bystrica and Malacky.

You can find most important information here:

Groups Composition

Program and Results B10

Program and Results B12

Program and Results B14

Program and Results B16

Program and Results B18

Basic Information and Application

 

image.pngVo štvrtok 22.8 2019 sme sa vybrali na prvý turnaj sezóny do českého Zlínu. Turnaj v Zlíne má svoju domácu atmosféru a dlhoročnú tradíciu. Pozvanie na turnaj sme prijali. Minulý rok pršalo, tak organizátor presunul naše zápasy do haly. Tento rok bolo pekne, tak sme všetky zápasy odohrali na vonkajších ihriskách pri Sokolovni. Hrať vonku bolo tak pre nás spestrenie a nová skúsenosť. Na turnaji hrali kvalitné družstvá, s ktorými sa počas roku nestretneme, tak sme boli radi za takúto skúsenosť. Na turnaji sme hrali systémom: každý s každým.
 
Zápasy:
HC TATRAN STUPAVA - THA MARTIN 9:16
HC TATRAN STUPAVA - KÚPELE BOJNICE 13:17
HC TATRAN STUPAVA - HCB KARVINÁ 7:22
HC TATRAN STUPAVA - FATRA NAPAJEDLA 17:12
HC TATRAN STUPAVA - AGRO TOPOLČANY 9:20
HC TATRAN STUPAVA – POLANKA  12:22
HC TATRAN STUPAVA - KYSUCKÉ NOVÉ MESTO 8:18
 
Hodnotenie trénera R. Draškoviča:
Tento turnaj nám otvoril veľmi oči, lebo sme hrali proti fyzicky vyspelým súperom, ktorí nás preverili v každej činnosti. Keďže tento rok sme v kategórii starších žiakov prvým rokom, tak po fyzickej stránke sme to cítili. Chalani mali zo súperov rešpekt a sami nevedeli čo môžu čakať. Je normálne, že majú trochu strach hrať proti starším hráčom, ale iné to nebude počas celého roka. Na tomto musíme spoločne popracovať. Preto sa počas roka budeme venovať spevneniu celého tela a budeme pracovať na sile. Takto im to pomôže aj na sebavedomí a postupnými krokmi si budú viac veriť aj hádzanársky. Čo sa týka útoku, tak sme mali voľnú hru. Chalanov som zaťažil všetkých rovnomerne aby si vyskúšali herné činnosťi jednotlivca a boli  
rovnomerne zaťažení, keďže sme ešte len na začiatku prípravy. Chalani mali možnosť si vyskúšať aj väčšiu loptu a prvýkrát si loptu nalepiť. Lep do družstva priniesol Šimon Hauskrecht a prvýkrát som im dovolil nalepiť. Doteraz nelepili aby mali dobrú techniku hodovej ruky, keďže sa ešte vyvíjajú. Teraz už lepia všetci v tejto kategórii, tak som aj
chalanom dovolil. Bolo to pre nich niečo nové.
 
Tento turnaj nám odkryl veľa vecí a budeme musieť teraz zlepšiť hlavne:
- návrat do obrany
- v útoku nabiehanie do voľných priestorov
- zlepšiť streľbu pod tlakom
- pridať na agresivite v obrane
- celkovo zlepšiť silu a všeobecnú kondíciu
 
Na turnaji si zahrali všetci, nikto nesklamal ale budeme musieť pridať. Veľmi ma mrzí zranenie Šimona Hauskrechta, ktorý si poranil ruku (prasknutie), lebo dovtedy hral s veľkým prehľadom a našu hru pekne riadil. S jeho prístupom som bol veľmi spokojný. Žiaľ aj toto je niekedy údel športovca.
 
Som rád, že hráči ročníku narodenia 2005: Holeščák, Hrotka a  Š.Hauskrecht sú s nami. Všetci zapadli do kolektívu a herne nám môžu pomôcť.
 
68793902_2641524029225915_3301151166951325696_n.jpg
Tento rok bola na turnaji špeciálna cena pre najúspešnejšieho trénera. Táto cena bola vyhodnotená na základe správania sa počas celého turnaja k svojím zverencom, k rozhodcom a motivovanie a trénovanie počas zápasov. V ženskej kategórii to vyhrala brankárska legenda Lenka Černá a v chlapčenskej som to bol ja. Týmto ďakujem aj chalanom, lebo to je spoločné ocenenie. Tým myslím to, že ako reagujú počas zápasov a ako si plnia svoje povinnosti počas zápasu. Takto spolu s trénerkou a chalanmi fungujeme a navzájom sa rešpektujeme. Ono to potom vidia aj druhé družstvá a verejnosť. Takže aj toto je veľká reklama pre nás.
 
Ďakujem rodičom, že sme mohli tento turnaj absolvovať.

 

Mladší žiaci HC TATRAN STUPAVA "A" odohrali kvalitný domáci turnaj ZORNO CUP 2019, ktorý sa konal  1.2-3.2 2019.

 

51623540_2311550755787596_8240178796448186368_o.jpg

Prinášame vám hodnotenie trénerky Petry Varjassiovej:

"Chlapcom som pred turnajom hovorila, že je to pre nás previerka na otvorené MS. Ukázal nám nedostatky, ktoré sa budeme snažiť odstrániť a zlepšiť. Turnaj bol kvalitne obsadený a ja som rada, že sme v skupine mali družstvá, s ktorými sa nestretávame počas sezóny.

Prvý hrací deň bol pre nás rozohrávací, súperi nás až tak nepotrápili ale nebola som spokojná s predvedeným výkonom. 

Druhý hrací deň nás už čakali silnejší súperi ako Jičín a MGA Fivers Wien. Zápas s Jičínom bol vyrovnaný, no koniec sme nezvládli hlavne po psychickej stránke. Neviem z akých dôvodov chlapci už v šatni prehrávali minimálne 3:0. Zápas s MGA Fivers mal podobný priebeh. Videli sme veľkého brankára, tak sme sa vopred vzdali. Po polčase kde som chlapcom vysvetlila, že takto odovzdane nemôžu hrať, sme stiahli gólový rozdiel ale už sme neotočili v náš prospech. Posledný zápas sme zvládli bez väčších problémov. 

V nedeľu nás čakal jeden zápas o 5.-6. miesto s Duklou Prahou A. Súper mal svoje kvality, chlapci aj vedeli čo budú hrať, no nepodarilo sa nám tento zápas vyhrať. Musím ich pochváliť za bojovný výkon s takým počtom koľko ich bolo na takom náročnom turnaji. A posledný deň ani Filip Anger nemohol prísť kvôli chorobe. Samuel Majerčík celý týždeň netrénoval pre chorobu. Na pivote sme mali iba Riška Stovíčka, ktorého som striedala s Samom Majerčíkom. Chcela by som pochváliť za výborne výkony Martina Procházku a Samuela Tomkoviča. Postupne sa k ním pridávali aj Viliam Max Maroš a Riško Stovíček. Mrzí ma, že ostatní chalani sa nepridali k podobným výkonom a nechali to na dvoch - troch hráčoch."

 

Výsledky:51290673_2311088539167151_347932805272961024_o.jpg

 

Základná skupina

HC Tatran Stupava A - Lions Hostivice 07      27:8

HC Tatran Stupava A - HBC Jičín                   12:17

HC Tatran Stupava A - HK Baník Most           16:12

HC Tatran Stupava A - Házená Třeboň          18:12

 

Štvrťfinále

HC Tatran Stupava A - MGA Fivers Wien     12:16

 

5.-8. Miesto

HC Tatran Stupava A - Lions Hostivice 06     15:9

 

5.-6. Miesto

HC Tatran Stupava A - Dukla Praha A         10:14

Mladší žiaci po minulotýždňovej TATRAN lige ovládli ďalší turnaj. Tentoraz dominovali na Holešovskom Ledňáčkovi.

IMG_1276.jpg1.miesto HC TATRAN STUPAVA "BLACK"
2.miesto HC TATRAN STUPAVA "GREEN"

Ďalšie poradie:
- Holešov kluci
- Napajedla
- Bysřice pod Hostýnem
- Žeravice
- Holešov dívky
- Ivančice

Naše obe družstvá vycestovali na Holešovský Ledňáček, ktorý sa konal v Holešove. Holešov je pekné malé mestečko, ktoré leží blízko Zlína. Každý rok v januári domáci klub TJ Holešov organizuje turnaj pre mladších žiakov. Na tento turnaj radi chodíme pravidelne s dvomi družstvami. Tento rok sme sa prihlásili pod názvami HC TATRAN STUPAVA "BLACK" a HC TATRAN STUPAVA "GREEN".

 

Komentár trénera Rudolfa Draškoviča HC TATRAN STUPAVA "BLACK" :

"Na turnaj do Holešova sme sa veľmi tešili. Osobne ja veľmi. Na tomto turnaji býva dobrá atmosféra a sú tu príjemní ľudia, ktorí túto akciu organizujú. Taktiež aj môj otec tu v minulostí hrával, keď si plnil vojenské povinnosti, takže máme veľa spoločných tém. 

Poďme ale k turnaju „Holešovský Ledňáček“. V sobotu ráno sme odchádzali v skorých ranných hodinách a deň pred tým som veľa úsmevu na tvári nemal. Po hráčoch, ktorí sú zranení alebo ich zlomila choroba: Haki Yilmaz, Šimon Vargončík, Jakub Lachkovič, Ivo Škultéty, Filip Anger, nemohol ísť nakoniec ani Tadeáš Ferenčík. Mal som trochu obavy ako vlastne turnaj dopadne.

Obidve družstvá sme rozdelili rovnomerne. Hráčov Tomkoviča, Maroša a Dvorana som dal k zeleným, aby si viac zahrali a boli lídrami svojho družstva. Toto splnili nad očakávanie a bol to dobrý ťah. Čo sa týka čiernych, tak turnajom prechádzali ako nôž maslom. Jediný kto nás dobre preveril, boli dievčatá z Holešova. Baby boli fyzicky vyspelé a bol to zaujímavý zápas. Rozhodla ale naša dobrá obrana a prístup chalanov. Veľmi sa mi páčilo ako pracujeme v obrane a prechádzame rýchlo dopredu. Takto sme každého prevalcovali a bola to otázka skóre. Spokojný som s prístupom a nasadením hráčov. Výkonom vyčnievali Majerčík s Procházkom. Hlavne Maťo Procházka si začal posledný čas veľmi veriť a v útoku je aktívny, za čo ho musím pochváliť. Trochu budú musieť pridať Matúš Mlynárik a Matej Pír. Hlavne od nich očakávam, že tiež na seba zoberú zodpovednosť v ťažkom zápase. Čo sa týka Riša Stovíčka, ten zahral dobre. U neho je to tak, že buď sa mu chce alebo nechce. Matúš Hauskrecht nastúpil po mesiaci absencie a v obrane si zastal miesto. Tentokrát nebol v bráne ale na ihrisku. Tam musí v útoku pridať v aktivite, respektíve zlepšiť streľbu. Adam Hajdu sa zlepšil za poslednú dobu a najviac sa mi páči jeho obrana. V útoku mal veľakrát prešľap, ale to je tým, že skáče z druhej nohy. Musíme ho to naučiť aby skákal z ľavej nohy. Doteraz s tým má problém. Jakub Dvořák to čo mal chytil ale mohol aj viac. Kubovi chýba zápasová prax tak veríme, že sa do toho čo najskôr dostane. 

Celkovo som s turnajom spokojný a zaslúžené 1.miesto je celoročná práca a prístup chalanov k tréningovým povinnostiam. Ovce sú dobre nastavený stroj. Ako čerešnička na torte bolo finále oboch našich družstiev. Tam si chalani nič nedarovali a bolo radosť pozerať ako chcú vyhrať obidve družstvá."

 

Komentár Ľuboša Hepnera HC TATRAN STUPAVA "GREEN"
"V deň slávnostného vyhodnotenia sme si odbehli na turnaj v Českom meste Holešov. Počet hráčov nebol ideálny, avšak na hernom prejave chlapcov to vôbec nebolo vidieť. Premožiteľa našli až vo finálovom zápase, kde podľahli po bojovnom výkone svojim starším spoluhráčom zo Stupavy. Chalani hrali prakticky bez striedania, takže sme preverili aj ich kondičnú pripravenosť na sezónu. Herne excelovali najmä hráči Maroš a Tomkovič, ktorí boli ukážkovými ťahúňmi tímu."

 IMG_1143a.jpg

 

HC Tatran Stupava „ Black “ : HK Ivančice                             15:7 

HC Tatran Stupava „ Black “ : TJ Holešov holky                       9:5

HC Tatran Stupava „ Black “ : Bystřice pod Hostýnem            18:6

 

HC Tatran Stupava „ Green “ : SK Žeravice                             14:5

HC Tatran Stupava „ Green “ : TJ Holešov kluci                      11:11

HC Tatran Stupava „ Green “ : SF Napajedla                            18:8

 

Finále

 

HC Tatran Stupava „ Black “ : HC Tatran Stupava „ Green “     13:4

 

Naši mladší žiaci vzorne reprezentovali klub HC TATRAN STUPAVA na trojdňovom turnaji v Hostiviciach. Tento turnaj zhodnotil ich tréner Rudolf Draškovič ml.
 
Hodnotenie turnaja:
HC TATRAN STUPAVA "A" - Lions Hostivice BLUE 11:18 
Zápas proti Hostiviciam sme chceli vyhrať. Toto ambiciózne domáce družstvo sme porazili vysoko na turnaji v Moste. Tento zápas bol vyrovnaný iba prvý polčas. Súper nám odskočil až druhý polčas, keď na nás vysunul obranu 3:3. Paradoxne túto obranu hráme aj my a nevedeli sme na ňu reagovať. Určite sa k tomuto zápasu vrátime a pozrieme si ho s chalanmi na videu.
HC TATRAN STUPAVA "A" - Lions Hostivice GREY 23:8
Jednoznačný zápas pre nás. Mali sme navrch nielen kondične, takticky ale aj fyzicky. Tento zápas sme povinne vyhrali. Chalani bojovali, tu bola spokojnosť.
HC TATRAN STUPAVA "A" - DUKLA PRAHA 10:18
Na Duklu Praha sme sa na-hecovali a na toto družstvo sme si verili, že ich konečne porazíme. Bol to vlastne posledný zápas na turnaji. Chalani sa dosť vyhecovali, čo ma ako trénera potešilo. Na to, že to bol posledný zápas, tak bol dosť bojovný a rýchly. Škoda individuálnych chýb. Bojovnosť ale netreba uprieť. Veľký problém nám robil súperov pivot, ktorý robil dobré od-bloky pre svojich spoluhráčov.
HC TATRAN STUPAVA "A" - Velká Bystřice 17:6
S Veľkou Bystricou sme v Hostiviciach hrali naposledy v júni, kde sme prehrali po sporných sedemmetrových hodoch. Na tento zápas si najviac pamätá Martin Prochádzka, ktorému odpískali pri poslednej sedmičke prešľap, ktorý nebol. Tento zápas sme s prehľadom vyhrali a súperovi oplatili prehru z júna. Chalani boli nahecovaní už sami. Dobre sme pokrývali zbehy hráčov a čítali súpera v obrane.
HC TATRAN STUPAVA "A" - Liberec 24:6
Súper z Liberca kúsal od začiatku a chalani sa museli prebrať. Akonáhle sme si súpera oťukali, tak prišiel náš náskok a upokojenie v hre. Zo začiatku chalani začali nekoncentrovane ale keď sa upokojili zahrali to, čo som očakával. Chalanov z Liberca rozbehali a v útoku im moc priestoru nedali. V tomto zápase sme si prešli založenie rýchleho útoku.
HC TATRAN STUPAVA "A" - Talent Plzeň 10:17
Talent Plzeň patrí medzi popredné družstvá v ČR. Toto družstvo je typologicky podobné ako máme my. Náš súper bol dobre zohratý a hrali na svoj vek veľmi takticky a umne. Veľký problém nám robili zábehy krídiel a preberanie hráčov. Brankár Plzne dobre vyhadzoval do protiútoku a dobre nás preverili vo vracaní sa do obrany. Na tomto musíme popracovať.
HC TATRAN STUPAVA "A" - Telnice 9:17
Tento súper pochádza z dediny, kde žije asi 1300 obyvateľov. Súper bol vo výškovej a fyzickej prevahe. Chalani mali zo začiatku veľký rešpekt a boli ešte hlavou na Václavskom námestí. Tento zápas bol vlastne náš prvý a dostali sme dobrú facku na začiatku.
 
Slovo na záver:
Som veľmi rád, že sme mohli ísť s deťmi na tento turnaj. Turnaj bol podľa môjho názoru kvalitný a dobre nás preveril. Zahrali sme si proti dobrým súperom. Toto je dôležité, lebo mi to otvorilo oči na čom musíme popracovať. Jednoznačne musíme zlepšiť nabiehanie do voľných priestorov. Ďalej popracovať na pohybe s loptou a bez lopty. Musíme docieliť, aby chalani zrýchlili pohyb a vytvárali si tak strelecké pozície. Pri súperovi, ktorý vie dobre brániť, nám lopta stojí a sme ľahko čitateľný. Ďalšou vecou na ktorej musíme porpacovať je streľba, lebo máme veľký odpad. Často sa nám stáva, že v lige premieňame, keďže kvalita brankárov nie je tak vysoká. Prídeme na medzinárodnú úroveň a stretneme brankára, ktorý vie chytať a máme problém. Čo sa týka obrany, tak musíme popracovať na preberaní a lepšej organizácii. Posledná vec je, že budeme musieť nájst troch sedmičkárov a trénovať sedemetrové hody. Na turnaji sme boli družstvo, ktoré najviac sedmičiek zahodilo.
 
Slovo k pobytu:
S ubytovaním som veľmi spokojný, lebo sme mali všetko na jednom mieste (ubytovanie, strava, hala). Doprava do Prahy bola bezproblémová. Naplánoval som to tak, aby chalani mohli ísť so spolužiačkami, ktoré išli do Mostu. Takže mali to aj ako výlet so spolužiačkami. Čo sa týka autobusu, tak sme znova cestovali ako Real Madrid. Ďakujem pánovi Procházkovi, ktorý nahrával všetky naše zápasy. Takto si postriháme videá ako v Nemeckej bundeslige a s chalanmi si ich pred zápasom rozoberieme. Toto bude veľmi dobré na analýzu. Jednak si veľa vecí uvedomia a samých seba uvidia. Okrem hádzanej sme mali výlet vianočnou Prahou, takže majú aj mimohádzanárský zážitok. Turnaj hodnotím veľmi pozitívne.

V Lovosiciach skončili Ovce na 13. mieste

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality a články
utorok, 11 september 2018 23:44

Naši mladší žiaci "Brutálne ovečky" sa zúčastnili od 6.- 9.9 2018 na turnaji "Házenkářský turnaj Lovosice 2018". V kategórii mladších žiakov štartovalo 24 družstiev. Väčšina z okolia Lovosíc a Prahy. Naši mladší žiaci skončili na 13. mieste.

30261464_1663578780345453_8098112159040408228_n.png

Hodnotí Rudolf Draškovič ml.:
" S turnajom som veľmi spokojný a ukázal nám na čom musíme popracovať. Taktiež nám ukázal, čo sme v príprave urobili dobre. Zápas sme začali proti Českému klubu HBC Jičín a na ihrisku bolo naše družstvo bojovné. Chalani otočili stav z 2:4 na 12:8 a zaslúžene vyhrali. Pred zápasom boli zbytočné obavy chalanov, tak celý zápas som ich hecoval a povzbudzoval. V tom zápase si dokázali, že aj takého súpera vieme poraziť. 41448754_2070806429617253_8412936271017541632_n.jpgDruhý zápas s Libercom sme vyhrali s prehľadom. V sobotu ráno nás čakal zápas Lounami o celkové prvé miesto v skupine. Chalani pred zápasom viac kalkulovali ako hrali a bojovnosť zostala v šatni. Louny zaslúžene vyhrali. Zápas proti Mostu bol bojovný, ale Most vyhral o gól aj so šťastím. 

V zápase proti Jičínu nefungovalo nič a bol som rád, že sobota skončila :) .V nedeľu ráno sme mali Rokycany, od ktorých som nevedel, čo môžeme čakať. Zápas sme o gól vyhrali a postúpili do boja o konečné 13. miesteo, kde sme narazili na Tatran Litovel. Ten mal fyzicky dobre vyspelých hráčov. Naši chalani bojovali a chalanom z Tatranu Litovel nedali šancu a zaslúžene vyhrali. Posledný zápas a víťazný zápas, to je to najlepšie čo sa može stať. Aspoň tá cesta bola veselá. Deti sa bavili tri dni. Ja som sa bavil iba dva dni. V piatok a v nedeľu. Tú sobotu som premýšľal, čo som urobil zle, kedže nám nešlo vôbec nič :). Dôležité je, že chalani ukázali bojovnosť a to, že sú dobrá pratia. Házenkářsky festival Lovosice hodnotím ako dobrú previerku pred sútažou. Ďakujeme organizátorom za starostlivosť a turnaj odporúčam aj pre iné družstva."

 

Turnaja sa zúčastnili:

Dominik Holúbek, Richard Stovíček, Ivo škultéty, Martin Procházka, Viliam Max Maroš,

Matúš Hauskrecht, Šimon Vargončík, Daniel Dvoran, Matej Pír, Filip Anger, Samuel Majerčík, Matúš Mlynárik, Samuel Tomkovič, Tadeáš Ferenčík, Hakan Yilmaz,Krištof Šimka, Jakub Dvořák

 

skupina / zápas

 

vs.

 

MŽ D

HC Tatran Stupava

 

12:8

 

HBC Jičín

           

MŽ D

HC Tatran Stupava

 

17:4

 

Liberec handball

           

MŽ D

HC Tatran Stupava

 

11:22

 

TJ Lokomotiva Louny

           
 

           
           

Predkolo

         

skupina / zápas

 

vs.

 

PŘEDKOLO

HK Baník Most 1

 

9:8

 

HC Tatran Stupava

           
           
           

Nadstavbová  časť

         

skupina / zápas

 

vs.

 

9-16_1

HC Tatran Stupava

 

10:22

 

HBC Jičín

           

13-16_1

HC Tatran Stupava

 

9:8

 

Házená Rokycany

           

13-14

HC Tatran Stupava

 

14:7

 

Tatran Litovel

 

Mladší žiaci „A“ cez víkend navštívili obuvnícke mesto Tomáša Baťu a obľúbený letný turnaj HOLIDAY CUP 2018 v Zlíne. Skončili nad očakávanie a priviezli si strieborné medaile za druhé miesto. 

 

Komentár trénera Rudolfa Draškoviča ml.:

"Do Zlína sme išli v oklieštenej zostave a chýbalo nám až 10 hráčov, čo je veľa. Tešil som sa, že si chlapcov preverím. Museli sme si požičať 4 hráčov z GOLDEN TEAMU. Chýbali nám: Tomkovič, Maroš, Procházka, Ferenčík, Anger, Dvořák, Lachkovič, Stovíček, Škultéty, Dvoran a posilnili nás  z GOLDEN TEAMU: Holúbek, Molnár, Bubnič, Jánoš.  Zodpovednosť najviac ležala na hráčoch, ktorí družstvo najviac ťahali a to Majerčík, M. Hauskrecht, Yilmaz, Vargončík, Šimka a postupne sa pridávali Pír, Mlynárik, Hajdu. Za túto previerku som rád, lebo kondične sme vládali odohrať v sobotu všetkých 5 zápasov v rade.  Veľmi pekný zápas sme odohrali s húževnatým súperom z Martina, kde chalani bojovali až do konca, čo nám prinieslo remízu. Práve ten zápas sa mi páčil najviac. Prehrali sme iba jeden zápas s Karvinou, no verím, že na nich ešte narazíme, keď budeme v plnej zostave. Potom to už bude iný zápas. Chalanov musím pochváliť za bojovnosť, odohrali pekný turnaj a domov priviezli striebro. Samo Majerčík si priviezol cenu  „Sympaťák turnaja“. To nás povzbudí do ďaľšej spoločnej práce. O dva týždne nás čaká ďaľší turnaj v Lovosiciach."

 

                        Meno hráča

     Počet gólov

Molnár

2

Jánoš

1

Bubnič

1

Holúbek

1

Hajdu

3

Hauskrecht

8

Vargončík

10

Pír

2

Majerčík

33

Mlynárik

2

Yilmaz

21

Šimka

 

HC Tatran Stupava „A“ – HC Zlín „A“

  15:10

HC Tatran Stupava „A“ – TJ Jiskra Otrokovice

12:5

HC Tatran Stupava „A“ – HC Zlín „B“

21:5

HC Tatran Stupava „A“ – THA Martin

  13:13

HC Tatran Stupava „A“ – HCB Karviná

    6:27

HC Tatran Stupava „A“ – Házená Polanka n./O.

16:8

 

Poradie:
1.Banik Karvina
2.HC TATRAN STUPAVA
3.THA Martin
4.Polanka
5.Zlin "A"
6.Otrokovice
7.Zlin "B"

Naši mladší žiaci HC TATRAN STUPAVA „B“ pod názvom Brutálne ovce štartovali  15.6 -17.6 2018 na turnaji MATTONI HOSTIVICE CUP 2018. Turnaj sa konal v peknom športovom komplexe na okraji Prahy. Domáci klub Lions Hostivice Handball Team si dal záležať a na turnaji sme sa cítili výborne. 

Viac nám prezradí tréner Rudolf Draškovič ml.:IMG-20180617-WA0000.jpg

"Turnaj v Hostiviciach beriem ako posledný vrchol sezóny. Na turnaj sme sa tešili, lebo po mesiaci sme boli opät spolu v takmer plnej zostave a išli sme si porovnať sily s českými súpermi. Na úvod smechytili silnú Veľkú Bystřicu, za ktorú hrali aj vyspelé dievčatá a zápas bol v prospech V. Bystřice jednoznačný. Druhy deň ráno sme si zahrali s domácim družstvom Hostivice „B“ a zápas bol jednoznačný pre nás. Tak isto aj zápas proti Kolínu, za ktorý hrali vysokí chalani, na ktorých sme vyzreli naším pohybom a aktívnou obranou. V tomto zápase sa mi potvrdilo, že naša obrana 1:2:3 je silná zbraň a do budúcna budeme z toho iba ťažiť. Zápas proti Strakoniciam a Hostiviciam „A“ hodnotím ako menšie sklamanie, lebo chalani sa báli zobrať zodpovednosť na seba. Po zápase s Hostiviciami sme si povedali v šatni, že musíme zahrať odvážnejšie a vyžadujem hlavne častejšiu streľbu od hráčov. Ďalší deň, v nedeľu, sme hrali opäť proti V. Bystřici a dostali sme sa skoro do finále, ale na sedmičky sme prehrali nešťastne 4:3. FB_IMG_1529234788466.jpgPosledný zápas o bronz sme vyhrali vďaka našim vôľovým schopnostiam a rozhodla aj naša lepšia kondičná pripravenosť. S turnajom v Hostiviciach som veľmi spokojný a padol nám vhod.  Som rád, že forma nám rástla až do konca turnaja a chalani mi ukázali, že chcú vyhrať. Som na nich pyšný, že išli do toho na plno a pobili sa o výsledok. Samo Majerčík bol právom trénermi vyhlásený za najlepšieho hráča turnaja."

Chalani okrem turnaja mali možnosť sledovať Rozlúčkový zápas Filipa Jíchu v Plzni a zostalo im vela zážitkov.                                             

IMG-20180616-WA0033.jpg

Základná skupina:

HC Tatran Stupava - Velká Bystřice                            6:15

HC Tatran Stupava – Lions Hostivice Red Team      26:4

HC tatran Stupava – Handball Club Kolín                 13:8

HC Tatran Stupava – HBC Strakonice                        13:16

HC Tatran Stupava – Lions Hostivice Blue Team    13:16

Semifinále:

HC Tatran Stupava – Velká Bystřice                          11:12

Zápas o tretie miesto:

HC Tatran Stupava – Strakonice                                12:10

Naši mladší žiaci - ročník narodenia 2006 prijali pozvanie na medzinárodný turnaj v Bratislave, ktorý sa konal v sobotu 12.5 2018. Okrem domáceho ŠKP na turnaji štartovala Maďarská Tatabanya a České Nové Veselí. Naší mladší žiaci po jednej výhre a dvoch prehrách nakoniec skončili tretí.20180512_131540.jpg

Komentár Rudolfa Draškoviča ml. k turnaju:
20180512_132815.jpg"Pozvanie od ŠKP Bratislava nás potešilo, lebo sme si mohli zmerať sily so silnými súpermi a odohrali sme kvalitné zápasy. Prvý zápas sme nastúpili proti domácim, kde sme sa prvý polčas oťukávali. Druhý polčas sme zlepšili obranu a po pekných akciách sme vyhrali o 4 góly. Druhý zápas proti Novému Veselí chalani pocítili dobrú obranu súpera. Chalani sa zrazu mali problém presadiť a chýbala nám streľba z diaľky a väčšie odhodlanie. Naša obrana nebola zlá. S Novým Veselí sme mohli uhrať výsledok, ak by sme boli odvážnejší pri streľbe. Proti Maďarskej Tatabanyi sme nemali šancu. Súper bol fyzicky vyspelejší a zápas sme prehrali o veľa gólov. Napriek tomu všetkému som s turnajom veľmi spokojný, lebo nám odokryl veci, na ktorých musíme pracovať. V lige vyhrávame veľa zápasov, ale táto medzinárodná konfrontácia nám ukáže smer na čom treba robiť. Nesklamal nikto, len musíme byť viacej odvážnejší pri streľbe z väčších vzdialeností."

IMG_2062.JPG

Dňa 2.5. 2018 sa naši hráči pod hlavičkou školy ZŠ Stupava zúčastnili semifinále školských stredísk v Diakovej pri Martine.

Chalani neprehrali ani jeden zápas a tak sa z prvého miesta dostali do finálového turnaja.

 Semifinále školských stredísk hodnotil jeden z trénerov Rudolf Draškovič ml.:

IMG_2203.JPG

"Na toto semifinále sme išli v oklieštenej zostave, lebo medzi chalanmi kolovala viróza a nielen kvôli nej nám chýbali: Procházka, Foltín, Dvořák, Tomkovič, Anger.Taktiež chýbal druhý tréner Braňo Krištofič a namiesto neho bol Róbert Popluhár ako šéftréner HANDBALL ACADEMY. Turnaj prebehol bez problémov. Chvíľu trvalo kým sa chalani rozbehli v prvom zápase proti ŠKP. V obrane sme začali úspešne brániť a zachytal Nám Matúš Krištofič a zápas sme s prehľadom vyhrali.. Druhý zápas proti domácemu Martinu sme rozhodli už v prvom polčase. Chalani príkladne bojovali a hlavne naša obrana 1:2:3 rozhodla. Tretí zápas proti Bojniciam sme nehrali až tak na výsledok a skončil remízou. 

IMG_2092.JPGSme veľmi spokojní s výsledkom. Trochu som mal obavy z tej virózy ale na druhej strane ma potešilo, že máme veľa hráčov a chalani sa zastúpili. Vyzdvihnúť musím všetkých, lebo ako družstvo makali. Špeciálnu pochvalu si zaslúžia Matúš Krištofič v bráne, Samo Majerčík za obranu, Šimon Hauskrecht za útok a dirigovanie hry a Jakub Holeščák, za nekompromisnú streľbu. Ďakujem šéftrénerovi R. Popluhárovi, že bol s nami a veľmi nám pomohol. Všetci chalani si z chuti zahrali a nikto sa nezranil. Tešíme sa na finálový turnaj, kde obhajujeme strieborné medaile."

 

 

 

Zhodnotenie zápasu HC Tatran Stupava "B"(34) - ŠKP "B" (9)  zo dňa 13.4.2018

Komentár trénera:

Dnes chalani podali veľmi bojovný výkon, kde sme dominovali v obrane.  
V útoku exceloval Samo Majerčík, ktorý zaťažil súperovú sieť 13 gólmi a to nehral celý zápas. Okrem Sama si zaslúži pochvalu Adam Hajdu, ktorý hral aktívne v útoku. Na Adamovi bolo vidieť zlepšenie. Tento týždeň nás poznačila choroba a vypadli nám niektorý hráči ako Yilmaz, Ferienčík, Stovíček a dlhodobo zranený Procházka. Šancu dostali chalani z Cečka, ktorý nesklamali. Hra chalanov veľmi potešila. Gólovo sa presadili: Samuel Majerčík (13), Samuel Tomkovič (6), Jakub Lachkovič (4), Filip Anger (3), Viliam Maroš (3), Matúš Hauskrecht (3), Adam Hajdu (2), Matej Pír, Šimon Vargončík, Jakub Dvořák.
 
Rudolfa Draškoviča ml.
Mladší žiaci porazili na domácej pôde v školskej športovej hale v Stupave družstvo SKP Bratislava A. 19:13 po polčase 9:6. Týmto víťazstvom sme zostali ešte stále v boji o víťaza majstrovstiev bratislavského kraja.Chlapci veľmi dobre bránili a spoľahlivo chytal Rado Harden. Rozhodujúci zápas nás čaká v utorok 17.5. v Modre. O víťazstvo sa zaslúžili títo hráči: Harden , Malec, Gajarský, Jánoš, Mikula 1, Dobrovodský 8, Pír, Masár 4, Veselý 6, Slezák Tréner: Vladimír Valachovič

V dňoch 27.11.až 29.11.2015 sa mladší žiaci zúčastnili na 14.ročníku turnaja Dobiáš cup v moravskom meste Rožnov pod Radhoštěm. Turnaj patrí po stránke organizačnej a tiež športovej medzi najkvalitnejšie v Českej republike. Turnaja sa zúčastnilo 20 družstiev, ktoré boli rozdelené do 4 skupín po 5 účastníkoch. Hralo sa 2x15 minút.

My sme v skupine odohrali štyri zápasy s týmito výsledkami :
Stupava - Mělník ( ČR) 13:8
Stupava - Rožnov p. Radhoštěm 22:9
Stupava - Hranice 9:9
Stupava - Bojnice 12:16

V skupine sme skončili na 2. mieste za Bojnicami, čo nás poslalo do vyraďovacích bojov o 5.-8.miesto.

Tu sme odohrali skvelé zápasy. Najprv s Modrou, ktorú sme porazili 18:17 gólom v poslednej sekunde zo 7m hodu a potom zápas o 5.miesto, kde sme narazili na družstvo Sokol Centrum Haná. Chlapci pristúpili k zápasu veľmi zodpovedne a s bojovým duchom. Cez našu vynikajúcu obranu sa hráči súpera nedokázali presadiť a čo prešlo obranou zlikvidoval skvelými zásahmi v bráne Rado Harden. V 12. minúte 1.polčasu bol stav 10:1 v náš prospech a súper sa už nedokázal vzchopiť a tak sme vyhrali rozdielom triedy 22:10.

Chlapci sa na turnaji zlepšovali od zápasu k zápasu. Na turnaji sme prehrali len jeden zápas s neskorším víťazom celého turnaja – s družstvom HK Bojnice. Hráči dosiahli skvelý úspech, keď za nami zostali družstvá zvučných mien ako Dukla Praha, Slovan Modra, Považská Bystrica, Hranice, Litovel.

Turnaja sa zúčastnili
brankari : Harden, Malec
hráči: Gajarský, Jánoš, Haluska, Krechňák, Mikula, Pír, Dobrovodský, Veselý, Maroš, Lajcha, Tóth

Všetky výsledky ako aj fotky si môžete prezrieť na stránke dobiascup.cz

MLADŠÍ ŽIACI

jún 2023
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Najbližšie udalosti MLŽCI

Žiadne udalosti