HC TATRAN STUPAVA ovládol Holešovský lednáček!!!

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality a články
pondelok, 28 január 2019 14:06
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Mladší žiaci po minulotýždňovej TATRAN lige ovládli ďalší turnaj. Tentoraz dominovali na Holešovskom Ledňáčkovi.

IMG_1276.jpg1.miesto HC TATRAN STUPAVA "BLACK"
2.miesto HC TATRAN STUPAVA "GREEN"

Ďalšie poradie:
- Holešov kluci
- Napajedla
- Bysřice pod Hostýnem
- Žeravice
- Holešov dívky
- Ivančice

Naše obe družstvá vycestovali na Holešovský Ledňáček, ktorý sa konal v Holešove. Holešov je pekné malé mestečko, ktoré leží blízko Zlína. Každý rok v januári domáci klub TJ Holešov organizuje turnaj pre mladších žiakov. Na tento turnaj radi chodíme pravidelne s dvomi družstvami. Tento rok sme sa prihlásili pod názvami HC TATRAN STUPAVA "BLACK" a HC TATRAN STUPAVA "GREEN".

Komentár trénera Rudolfa Draškoviča HC TATRAN STUPAVA "BLACK" :

"Na turnaj do Holešova sme sa veľmi tešili. Osobne ja veľmi. Na tomto turnaji býva dobrá atmosféra a sú tu príjemní ľudia, ktorí túto akciu organizujú. Taktiež aj môj otec tu v minulostí hrával, keď si plnil vojenské povinnosti, takže máme veľa spoločných tém.

Poďme ale k turnaju „Holešovský Ledňáček“. V sobotu ráno sme odchádzali v skorých ranných hodinách a deň pred tým som veľa úsmevu na tvári nemal. Po hráčoch, ktorí sú zranení alebo ich zlomila choroba: Haki Yilmaz, Šimon Vargončík, Jakub Lachkovič, Ivo Škultéty, Filip Anger, nemohol ísť nakoniec ani Tadeáš Ferenčík. Mal som trochu obavy ako vlastne turnaj dopadne.

Obidve družstvá sme rozdelili rovnomerne. Hráčov Tomkoviča, Maroša a Dvorana som dal k zeleným, aby si viac zahrali a boli lídrami svojho družstva. Toto splnili nad očakávanie a bol to dobrý ťah. Čo sa týka čiernych, tak turnajom prechádzali ako nôž maslom. Jediný kto nás dobre preveril, boli dievčatá z Holešova. Baby boli fyzicky vyspelé a bol to zaujímavý zápas. Rozhodla ale naša dobrá obrana a prístup chalanov. Veľmi sa mi páčilo ako pracujeme v obrane a prechádzame rýchlo dopredu. Takto sme každého prevalcovali a bola to otázka skóre. Spokojný som s prístupom a nasadením hráčov. Výkonom vyčnievali Majerčík s Procházkom. Hlavne Maťo Procházka si začal posledný čas veľmi veriť a v útoku je aktívny, za čo ho musím pochváliť. Trochu budú musieť pridať Matúš Mlynárik a Matej Pír. Hlavne od nich očakávam, že tiež na seba zoberú zodpovednosť v ťažkom zápase. Čo sa týka Riša Stovíčka, ten zahral dobre. U neho je to tak, že buď sa mu chce alebo nechce. Matúš Hauskrecht nastúpil po mesiaci absencie a v obrane si zastal miesto. Tentokrát nebol v bráne ale na ihrisku. Tam musí v útoku pridať v aktivite, respektíve zlepšiť streľbu. Adam Hajdu sa zlepšil za poslednú dobu a najviac sa mi páči jeho obrana. V útoku mal veľakrát prešľap, ale to je tým, že skáče z druhej nohy. Musíme ho to naučiť aby skákal z ľavej nohy. Doteraz s tým má problém. Jakub Dvořák to čo mal chytil ale mohol aj viac. Kubovi chýba zápasová prax tak veríme, že sa do toho čo najskôr dostane.

Celkovo som s turnajom spokojný a zaslúžené 1.miesto je celoročná práca a prístup chalanov k tréningovým povinnostiam. Ovce sú dobre nastavený stroj. Ako čerešnička na torte bolo finále oboch našich družstiev. Tam si chalani nič nedarovali a bolo radosť pozerať ako chcú vyhrať obidve družstvá."

Komentár Ľuboša Hepnera HC TATRAN STUPAVA "GREEN"
"V deň slávnostného vyhodnotenia sme si odbehli na turnaj v Českom meste Holešov. Počet hráčov nebol ideálny, avšak na hernom prejave chlapcov to vôbec nebolo vidieť. Premožiteľa našli až vo finálovom zápase, kde podľahli po bojovnom výkone svojim starším spoluhráčom zo Stupavy. Chalani hrali prakticky bez striedania, takže sme preverili aj ich kondičnú pripravenosť na sezónu. Herne excelovali najmä hráči Maroš a Tomkovič, ktorí boli ukážkovými ťahúňmi tímu."

IMG_1143a.jpg

HC Tatran Stupava „ Black “ : HK Ivančice                             15:7

HC Tatran Stupava „ Black “ : TJ Holešov holky                       9:5

HC Tatran Stupava „ Black “ : Bystřice pod Hostýnem            18:6