Na turnaji HOLIDAY CUP 2019 v Zlíne sme skončili na 7. mieste Doporučený

pondelok, 26 august 2019 22:40
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
image.pngVo štvrtok 22.8 2019 sme sa vybrali na prvý turnaj sezóny do českého Zlínu. Turnaj v Zlíne má svoju domácu atmosféru a dlhoročnú tradíciu. Pozvanie na turnaj sme prijali. Minulý rok pršalo, tak organizátor presunul naše zápasy do haly. Tento rok bolo pekne, tak sme všetky zápasy odohrali na vonkajších ihriskách pri Sokolovni. Hrať vonku bolo tak pre nás spestrenie a nová skúsenosť. Na turnaji hrali kvalitné družstvá, s ktorými sa počas roku nestretneme, tak sme boli radi za takúto skúsenosť. Na turnaji sme hrali systémom: každý s každým.

Zápasy:
HC TATRAN STUPAVA - THA MARTIN 9:16
HC TATRAN STUPAVA - KÚPELE BOJNICE 13:17
HC TATRAN STUPAVA - HCB KARVINÁ 7:22
HC TATRAN STUPAVA - FATRA NAPAJEDLA 17:12
HC TATRAN STUPAVA - AGRO TOPOLČANY 9:20
HC TATRAN STUPAVA – POLANKA  12:22
HC TATRAN STUPAVA - KYSUCKÉ NOVÉ MESTO 8:18

Hodnotenie trénera R. Draškoviča:
Tento turnaj nám otvoril veľmi oči, lebo sme hrali proti fyzicky vyspelým súperom, ktorí nás preverili v každej činnosti. Keďže tento rok sme v kategórii starších žiakov prvým rokom, tak po fyzickej stránke sme to cítili. Chalani mali zo súperov rešpekt a sami nevedeli čo môžu čakať. Je normálne, že majú trochu strach hrať proti starším hráčom, ale iné to nebude počas celého roka. Na tomto musíme spoločne popracovať. Preto sa počas roka budeme venovať spevneniu celého tela a budeme pracovať na sile. Takto im to pomôže aj na sebavedomí a postupnými krokmi si budú viac veriť aj hádzanársky. Čo sa týka útoku, tak sme mali voľnú hru. Chalanov som zaťažil všetkých rovnomerne aby si vyskúšali herné činnosťi jednotlivca a boli
rovnomerne zaťažení, keďže sme ešte len na začiatku prípravy. Chalani mali možnosť si vyskúšať aj väčšiu loptu a prvýkrát si loptu nalepiť. Lep do družstva priniesol Šimon Hauskrecht a prvýkrát som im dovolil nalepiť. Doteraz nelepili aby mali dobrú techniku hodovej ruky, keďže sa ešte vyvíjajú. Teraz už lepia všetci v tejto kategórii, tak som aj
chalanom dovolil. Bolo to pre nich niečo nové.

Tento turnaj nám odkryl veľa vecí a budeme musieť teraz zlepšiť hlavne:
- návrat do obrany
- v útoku nabiehanie do voľných priestorov
- zlepšiť streľbu pod tlakom
- pridať na agresivite v obrane
- celkovo zlepšiť silu a všeobecnú kondíciu

Na turnaji si zahrali všetci, nikto nesklamal ale budeme musieť pridať. Veľmi ma mrzí zranenie Šimona Hauskrechta, ktorý si poranil ruku (prasknutie), lebo dovtedy hral s veľkým prehľadom a našu hru pekne riadil. S jeho prístupom som bol veľmi spokojný. Žiaľ aj toto je niekedy údel športovca.

Som rád, že hráči ročníku narodenia 2005: Holeščák, Hrotka a  Š.Hauskrecht sú s nami. Všetci zapadli do kolektívu a herne nám môžu pomôcť.

68793902_2641524029225915_3301151166951325696_n.jpg
Tento rok bola na turnaji špeciálna cena pre najúspešnejšieho trénera. Táto cena bola vyhodnotená na základe správania sa počas celého turnaja k svojím zverencom, k rozhodcom a motivovanie a trénovanie počas zápasov. V ženskej kategórii to vyhrala brankárska legenda Lenka Černá a v chlapčenskej som to bol ja. Týmto ďakujem aj chalanom, lebo to je spoločné ocenenie. Tým myslím to, že ako reagujú počas zápasov a ako si plnia svoje povinnosti počas zápasu. Takto spolu s trénerkou a chalanmi fungujeme a navzájom sa rešpektujeme. Ono to potom vidia aj druhé družstvá a verejnosť. Takže aj toto je veľká reklama pre nás.

Ďakujem rodičom, že sme mohli tento turnaj absolvovať.

Čítať 136 krát Naposledy zmenené pondelok, 26 august 2019 23:04

MLADŠÍ ŽIACI