Ceníme si súkromie návštevníkov našej stránky. Aj preto Vás informujeme, že na tejto stránke používame cookies a iné technológie pre správne fungovanie a zlepšenie chodu webstránky, jej zabezpečenie, analýzu návštevnosti a správania používateľov.
Spracovaniu cookies môžete zabrániť zmenou nastavenia vo Vašom internetovom prehliadači.

Aktuality a články

Súboj dvanásteho kola voči sebe postavil dve družstvá, ktoré medzi sebou bojujú o aktuálne šieste miesto v tabuľke. Už len tento fakt navrával tomu, že budeme vidieť napínavý zápas až do samotného konca.

Každý z nás kto podobnú dôležitosť zápasu pocítil na vlastnej koži vie, aké je to ťažké, byť úspešný v práve takomto zápase. Rovnaký cieľ stál pred všetkými dievčatami na oboch stranách. Možno práve tá dôležitosť a jej uvedomenie si, neponúklo najkrajšiu hádzanú, ale ako sa hovorí v jednej starej českej komédií „Co je doma, to se počítá pánové“, je v takýchto zápasoch najdôležitejšie. Nikto sa nepýta na priebeh, ale na body. A tie zostali doma, na Záhorí!!!

Poďme však k zápasu. Obe družstvá chceli uspieť. Hlava chce, ruky chcú, nohy chcú, ale v podvedomí je tá dôležitosť a z nej prameniace technické chyby viac ako inokedy. Vyrovnaný a bojovný zápas sa ku koncu prvého polčasu začal lámať na stranu dievčat z Trenčína a ramená našich dievčat trochu vädli. Po prestávke však prišlo niečo nevídané. Peťa Geisseová v úvodnej desaťminútovke druhého polčasu zatiahla roletu, v ktorej dostala len jeden gól a naše baby to nakoplo k cieľu stanovenému pred zápasom. Práve túto desaťminútovku naše baby vyhrali v pomer 5:1 a položili si tak základ k dôležitému víťazstvu. Rovnako ako Peťa, bola v tomto zápase absolútne neprehliadnuteľnou i Nicol Hladíková. Vekom stále ešte len staršia žiačka bola hlavným ťahúňom našich dievčat za dvomi bodmi. Za obdržaných len sedem gólov v druhoch polčase, ale rozhodne treba pochváliť celé družstvo, ktoré neinkasovalo ani v záverečných dvoch minútach nervóznej koncovky tohto duelu.

Gratulujeme!

Zostava a góly: Paulína Bolfová 4, Sabina Baštiová, Lucia Nemčeková, Viktória Voržáčková, Zuzana Danišová, Sabína Gálová 2, Diana Michálková 5, Nicol Hladíková 6, Petra Geisseová, Nikola Kmeťová 1, Romana Rácová, Sára Švajdlenková, Nikola Vačková 4, Tamara Šoková.

Tréneri: Ľuboš Bašti, Róber Geisse

Asistent: Jana Bolfová

Priebeh: 4:4, 9:7, 11:11, 12:14 / 17:15, 20:17, 22:21

Jarnú časť súťaže začali naše baby dohrávkou posledného jesenného kola na palubovke ŠKP. Tradičný súper, tradičný rival od žiackych kategórií. Lepší začiatok do odvetnej časti ligy ani nemohol byť. Azda, len ak by sa podarilo priviesť z Bratislavy dva body.

V budove, poznačenej časom, Dome športu, sme mali možnosť vidieť dramatický zápas. Naše baby začali lepšie a išli hneď v 5. minúte do vedenia 1:4. To však netrvalo dlho a bolo vyrovnané. Prelievanie skóre z jednej strany na druhú bolo celý prvý polčas a nebolo divom, že i polčas skončil remízou. Vyrovnaný a napínavý priebeh bol i v druhom dejstve. Častejšie boli naše baby o gólik vpredu, ale domáce vždy dokázali dorovnať. V obrane však mali hráčky ŠKP problém s bránením našej pivotky a nečudo, že si museli pomáhať aj nepovolenými zákrokmi. V celom zápase naše baby hádzali až desať sedmičiek. Práve tú poslednú v čase 55:17 a za stavu 24:24 išla hádzať Sabina Baštiová. Nezaváhala a premenila! Hráčky ŠKP však zásluhou Ediny Horváth opäť kontrovali rovnakou mincou. Najlepšia strelkyňa zápasu, ale oslabila aj svoj tím dve minúty pred koncom a ponúknutú presilovku naše baby využili 0:2 a uzatvorili tak konečné skóre na 25:27 v náš prospech.

Prvý ostrý súťažný zápas absolvovala po dlhotrvajúcom nepríjemnom zranení pivotka Diana Michálková. Kostný štep z panvy vložený do kosti na zápästí ju vyradil z hry na veľmi dlhú dobu, ale v tomto zápase ukázala svoj prínos pre družstvo. Samotná Diana videla svoje pôsobenie takto: „Chcela a dala som do zápasu všetko. Ukázať divákom a trénerom, že aj po zranení na to mám. Tiež ma nahecoval aj fakt, že som hrala proti sokyni z ŠKP, s ktorou súperím o post reprezentačnej pivotky. Tiež musím poďakovať babám, že sa ma snažili na bránkovisku hľadať. Bez ich prihrávok by nebol ani jeden môj gól, ani získaná sedmička.“

Zostava a góly: Paulína Bolfová 4, Šárka Halusková, Sabina Baštiová 1, Lucia Nemčeková, Viktória Voržáčková, Zuzana Danišová 1, Sabína Gálová 2, Diana Michálková 6, Nicol Hladíková 2, Vanda Wunderlichová, Nikola Kmeťová, Romana Rácová, Nikola Vačková 5, Tamara Šoková 6.

Tréneri: Ľuboš Bašti

Asistent: Jana Bolfová, Róber Geisse

Priebeh: 1:4, 4:4, 9:7, 11:12, 13:13 / 17:17, 22:22, 25:25, 25:27

Vo väčšine domácností, v ktorých žijú naše mladšie dorastenky v sobotu zazvonil budík niečo po štvrtej hodine rannej, aby baby mohli vyraziť o 5:55 vlakom z Bratislavy do Košíc. Na konci dlhej cesty ich však čakala jedna z najkrajších a najväčších športových arén na Slovensku, Steel Aréna.

Práve v nej sa naše baby popasovali s domácimi Košičankami o dva body do tabuľky. Tento duel bol zároveň ako predkrm pred podvečerným zápasom mužskej reprezentácie Slovenska proti Švédsku.

Hneď z prvej akcie dali domáce Košičanky gól a bez dlhých rečí treba dodať, že to bolo ich jediné vedenie v celom zápase. Ako tak s našimi babami držali krok do stavu 7:10, ale nasledujúce štyri minúty patrili jednoznačne nám a tie sme vyhrali 0:7!!

Druhý polčas bol z našej strany ešte lepší, keď sme súperkám dovolili streliť len sedem gólov a naše baby ich nasúkali až osemnásť. Či sa pod náš veľmi dobrý výsledok podpísala Stell Aréna, som sa opýtal Sabíny Gálovej: „Bol to zážitok, pretože nikdy predtým sme v takejto hale nehrali. Bolo tam aj prekvapivo veľa ľudí, ktorí sa prišli pozrieť na náš zápas. Dúfam, že aj v budúcnosti si v takejto hale zahráme viacero zápasov.“ V pamäti ešte určite máme aj minulotýždňový domáci zápas proti Michalovciam, v ktorom babám body doslova súperky „ukradli“ v posledných sekundách. Aj k nemu sa ešte slovkom Sabína vrátila: „Je to obrovská škoda, pretože sme mohli vyhrať nad babami, ktoré sú v tabuľke prvé. Žiaľ sa to nepodarilo a mrzí to. Ale verím v to, že keď tam pôjdeme, tak vyhráme! Síce nebudeme mať podporu nášho publika, ktoré nám práve v domácom zápase veľmi pomohlo.“

Všetci čo Sabínu a jej spoluhráčky aspoň trochu poznáme, vieme, že výraznou črtou týchto dievčat je bojovnosť. V ďalších ligov7ch y8pasoch nám to môžu potvrdiť.

Zostava a góly: Paulína Bolfová 6, Šárka Halusková 1, Sabina Baštiová 5, Lucia Nemčeková, Zuzana Danišová 2, Sabína Gálová 4, Nicol Hladíková 4, Petra Geisseová, Nikola Kmeťová 1, Romana Rácová, Lucia Tóthová 3, Nikola Vačková 2, Tamara Šoková 6.

Tréneri: Ľuboš Bašti

Asistent: Jana Bolfová

Priebeh: 1:0, 4:5, 7:10, 7:14, 10:16 / 11:20, 13:27, 15:33, 17:34

V nohách ešte cítili naše mladšie dorastenky sobotňajší duel s Prešovom a v nedeľu už nastúpili na palubovke Vranova nad Topľou.

Misky váh sa v zápase začali prevažovať na našu stranu až po prvotnom oťukávaní. Za zmienku však bez debaty stojí šesť zlikvidovaných sedemmetrových hodov našou Peťou Geisseovou v bráne. Podobne sa darilo v útoku aj Paulíne Bolfovej, ktorá je aktuálnou líderkou medzi strelkyňami celej súťaže mladších dorasteniek s tridsiatimi šiestimi gólmi!!!

Práve Paulína bola k predvedenému nášmu výkonu patrične kritická: „Podcenili sme súperky. Obranu sme mali strašne deravú, chodili si do šestky ako chceli. Dostali sme veľa gólov od takéhoto súpera. Nehovoriac, že v druhom polčase sme nevedeli dať šesť minút gól. Nepremieňali sme protiútoky a triafali ešte aj brankárku. Hrali sme na inom povrchu ako sme zvyknuté, ale hrať by sme mali vedieť aj na takomto.“

Dva body však doviezli naše baby na Záhorie a tie im už nikto nevezme.

Zostava a góly: Paulína Bolfová 11, Šárka Halusková, Zuzana Danišová 1, Sabina Baštiová 1, Lucia Nemčeková 1, Sabína Gálová 4, Nicol Hladíková 3, Petra Geisseová, Nikola Kmeťová 3, Romana Rácová 2, Lucia Tóthová 3.

Tréneri: Ľuboš Bašti, Robo Geisse

Asistent: Jana Bolfová

Priebeh: 3:4, 6:9, 6:13, 10:16 / 16:19, 17:23, 19:28, 22:29

Už od prvých minút našim babám akoby dlhou cestou do Prešova oťaželi nohy. Prešlo pätnásť minút a domáce už boli vo vedení o štyri góly. Prešlo ďalších desať minút a vedenie domácich už bolo sedemgólové. To sa potom hrá ťažko.

Vstup do druhého polčasu bol však z hľadiska skóre veľmi zlý, veľmi. V 41min. domáce viedli už jasne rozdielom triedy, 22:10. Naše baby ale zmobilizovali sily a boli domácim plnohodnotným súperom. Prešovčanky v doterajšej sezóne ešte nestratili ani bod a túto štatistiku si udržali i po tomto víkende a zaslúžene triumfovali.

„Knedle“ sa po zápase v Prešove presunuli do Vranova nad Topľou , kde ich čakal v nedeľu ďalší zápas.

Zostava a góly: Paulína Bolfová 8, Šárka Halusková, Zuzana Danišová 2, Sabina Baštiová, Lucia Nemčeková 2, Sabína Gálová 5, Nicol Hladíková 4, Petra Geisseová, Nikola Kmeťová, Romana Rácová 1, Lucia Tóthová.

Tréneri: Ľuboš Bašti, Robo Geisse

Asistent: Jana Bolfová

Priebeh: 6:2, 13:6, 15:10 / 22:10, 24:18, 28:22

V treťom kole najvyššej súťaže mladších dorasteniek vycestovali naše „knedle“ do Trenčína. K súperovi, s ktorým i v minulej sezóne zviedli napínavé súboje a tento scenár sa očakával i teraz.

Zverenkyne Ľuboša Baštiho a Roba Geisseho sa do súperiek pustili bez rešpektu a už v 12 min. išli do vedenia 1:5. Následným vylúčením a nepremenením dvoch sedmičiek dali Trenčiankam šancu na návrat do zápasu a tie sa jej aj chytili. Razom bol stav 6:6. Záver prvého polčasu však opäť patril našim babám a do kabín sa išlo za stavu 6:8.

Mierny náskok z prvého polčasu dával našim babám nádej na záverečný dobrý výsledok. Aj štart do druhého polčasu potvrdzoval pohodu na našej strane. Baby išli do sľubného vedenia 9:13 a aj 11:14. Tu však hráčky Trenčína ukázali športový charakter a zápas nezabalili. Statočne kontrovali a v 53 min. zápasu išli prvýkrát do vedenia 15:14. Záver však patril našim babám. Dorovnali a dvadsať sekúnd pred záverečným klaksónom strelili víťazný gól!!!

Naše baby si tak do tabuľky pripísali prvé dva body, keďže úvodné dva domáce súboje prehrali. Ako s Bytčou, tak i so Šaľou. Najbližšie sa na domácej palubovke predstavia koncom mesiaca proti Michalovciam.

Zostava a góly: Paulína Bolfová 3, Šárka Halusková, Zuzana Danišová 2, Sabina Baštiová 2, Lucia Nemčeková, Sabína Gálová 1, Tereza Fabiánová 3, Petra Geisseová, Nikola Kmeťová 3, Romana Rácová, Lucia Tóthová, Tamara Šoková 3.

Tréneri: Ľuboš Bašti, Robo Geisse

Priebeh: 1:5, 6:6, 6:8 / 11:14, 15:14, 16:16, 16:17

V záverečnom kole vycestovali naše mladšie dorastenky do Partizánskeho s jasným cieľom. Získať dva body a zaokrúhliť tak bodový úlovok v premiérovej sezóne na pätnásť bodov.

Od prvých minút domáce nechceli svoju kožu pustiť lacno a statočne vzdorovali. Tento zámer im vychádzal až do 25 minúty, keď sa im podarilo vyrovnať zo sedmičky. Tento moment však akoby domáce zaskočil a naše baby správne nakopol. Do polčasu už domácim nedovolili skórovať a samotné nasúkali šesť gólov.

Galapredstavenie pokračovalo aj druhom polčase a v úvodnej pätnásť minútovke dovolili domácim skórovať len raz a „knedle“ pridali ďalších deväť gólov. Priebežné skóre bolo 13:27 a bolo vymaľované. Zápas sa následne už len dohrával.

Mladšie dorastenky majú za sebou prvú sezónu v celonárodnej súťaži. Keď si spomeniem na ich optimistické vízie z úvodu sezóny, tak sa len pousmejem. Pozitívom ale bezpochyby je, že sa v lige etablovali a získali skalpy viacerých družstiev. Nemôžem opomenúť domáce víťazstvo nad Trenčínom, ktoré bolo určite ozdobou tohto ročníka ligy. V pamäti určite zostane aj nešťastná remíza na pôde Močenka. Práve však takéto zápasy, takéto ťažké zápasy vedia naše baby posúvať na stupnici kvality o maličké krôčiky vyššie a vyššie. Preto verím, že v budúcej sezóne sa v tabuľke posunú ešte vyššie a budú nosiť body z paluboviek súperiek a doma naháňať strach favoritom.

BAlmina Yildizová 5, Šárka Halusková, Zuzana Danišová 3, Sabina Baštiová 4, Sabina Gálová 3, Diana Michálková 7, Tereza Fabiánová 1, Adriana Sakalášová 5, Petra Geisseová, Nicol Hladíková, Romana Rácová 2, Lucia Tóthová, Nikola Vačková 4.

Tréneri: Roman Vigh, Ľuboš Bašti

Asistent: Róbert Geisse

Priebeh: 4:5, 8:9, 12:12, 12:18 / 13:27, 16:30, 18:34

Rovnako ako na jeseň, tak aj teraz na jar rozlosovanie súťaže priviedlo kamarátky k vzájomnej konfrontácii. Naše stupavské baby proti družstvu Paulíny na strane hostí.

Bol to zároveň však aj súboj o konečné ôsme miesto v tabuľke. Do 19 minúty sa družstvá preťahovali o každý gól, potom však prišiel rozhodujúci útlm našich báb, ktoré hráčky Močenku využili na rozhodujúci náskok. Z remízy 8:8 odskočili v priebehu troch minút na 8:15 a to bolo pre zápas zlomové.

Naše baby sa postupne do zápasu vracali a dokonca v 46 minúte znížili na 18:22 a tento stav trval celých šesť minút! Škoda, že práve v týchto minútach sme získané lopty v obrane nedokázali zužitkovať na strelenie dvoch či troch gólov. Zápas by určite nabral iný smer. Nevadí, každý deň nie je nedeľa. Prečo ju spomínam? Pretože súčasný káder mladších dorasteniek tvoria veľmi mladé baby a som presvedčený, že práve v budúcej sezóne budú súperkám určite naháňať rešpekt!

Na hráčkach ako Sabina Galová, Diana Michalková, Tereza Fabiánová či Nikola Vačková sa dá stavať kvalitný výkon. Keď sa k nim pridajú všetky ďalšie hráčky (pretože je to kolektívny šport, sebelepší jednotlivec neurobí výsledok sám) , tak sa môžeme tešiť na viacero víťazstiev a určite lepšieho umiestnenia ako je súčasne deviate miesto. V tom vám budeme držať baby palce!

Zostava a góly Stupavy: Almina Yildizová, Šárka Halusková, Zuzana Danišová 2, Sabina Baštiová, Lucia Nemčeková, Sabina Gálová 3, Diana Michálková 5, Simona Kubovičová, Tereza Fabiánová 5, Adriana Sakalášová 1, Petra Geisseová, Nicol Hladíková 2, Nikola Vačková 7.

Tréneri: Roman Vigh, Ľuboš Bašti

Asistent: Róbert Geisse

Priebeh: 4:4, 8:8, 8:15, 12:17 / 16:19, 18:22, 21:25, 25:28

„Knedle“ privítali uplynulý víkend na domácej palubovke tím z Košíc, Drábovú. Doposiaľ získané len tri body súperiek z devätnástich zápasov mohli naznačovať, že sa bude jednať o jednoduchý zápas, keďže „knedle“ ich už získali trikrát toľko. Potvrdiť však úlohu favorita nie je vôbec jednoduché.

Baby nastúpili výborne a hneď v tretej minúte viedli 3:0. Vzhľadom na ďalší vývoj zápasu sa tento vstup do zápasu ukázal ako rozhodujúci. Len jeden jediný raz sa Košičanky dostali na rozdiel dvoch gólov po tomto úvode a to hneď na začiatku druhého polčasu. V priebehu celého zápasu sa našim babám podarilo viesť viackrát o šesť gólov a raz dokonca o sedem! V samom závere, keď už bolo o zápase rozhodnuté, dovolili naše baby sa dotiahnuť súperkám na konečný rozdiel troch gólov.

O dva týždne budú hostiť doma tím z Močenku a bude to priama konfrontácia o konečné ôsme či deviate miesto v celonárodnej najvyššej súťaži mladších dorasteniek v hádzanej. Držme im spolu palce!

Zostava a góly Stupavy: Almina Yildizová 4, Šárka Halusková, Zuzana Danišová 1, Sabina Baštiová 5, Sabina Gálová 3, Tereza Fabiánová 6, Petra Geisseová, Nikola Kmeťová 1, Nicol Hladíková 3, Romana Rácová 1, Sarah Richter 5.

Tréneri: Roman Vigh, Ľuboš Bašti

Asistent: Róbert Geisse

Priebeh: 3:0, 7:4, 10:7, 13:7 / 16:14, 20:15, 27:20, 29:22, 29:26

„Knedle“ zavítali cez víkend na palubovku Bytče a pokúsili sa ísť šťastiu a dvom bodom trochu naproti.

Boj našich mladších dorasteniek nebol vôbec márny, keď sa dokázali v prvom polčase vrátiť z päťgólového manka len na trojgólové. Bohužiaľ v závere polčase nám súperky odskočili na šesťgólové manko a s týmto hendikepom sa odchádzalo aj do kabín. Vstup do druhého polčasu babám vyšiel výborne a dotiahli sa na rozdiel štyroch gólov. Potom sa však domáce šnúrou štyroch gólov upokojili a zápas priviedli do bezproblémového konca. Konečné skóre je pre naše baby trochu kruté vzhľadom na priebeh. Doplatili sme na nízku efektivitu streľby takmer celého družstva. Za spomenutie však stojí desať gólov Nikol Vačkovej, ktorá svojimi výkonmi pomaly začína klopať na dvere kadetskej reprezentácie. Odporúčam si ju, ale aj ostatné jej spoluhráčky pozrieť na najbližší domáci duel proti Košiciam už tento víkend.

Zostava a góly Stupavy: Šárka Halusková, Zuzana Danišová 1, Vanesa Valachová, Sabina Baštiová, Lucia Nemčeková, Sabina Gálová 3, Diana Michálková 1, Simona Kubovičová, Adriana Sakalášová 3, Petra Geisseová, Nikola Kmeťová, Nicol Hladíková 1, Romana Rácová, Lucia Tóthová 1, Nikol Vačková 10.

Tréneri: Roman Vigh, Ľuboš Bašti

Asistent: Róbert Geisse

Priebeh: 2:2, 5:2, 10:5, 10:7, 15:9 / 15:11, 19:11, 25:17, 33:20

V sobotu nastúpili naše mladšie dorastenky proti jednému z TOP favoritov na zlatú medailu pre tento ročník, proti družstvu Dusla Šaľa. Z družstva hostí sa do kadetskej reprezentácie tlačí už niekoľko hráčok a postupom času sa ich individuálne kvality presadili aj v tomto zápase.

Pozitívom však bolo, že sa naše „knedle“ súpera nezľakli a podávali výkon na hranici svojich dnešných možností a schopností. Nebyť pár ľahko stratených lôpt v útoku, mohol byť výsledok ešte priaznivejší. Po dlhšej dobe dala o sebe strelecky vedieť aj Nikol Vačková, ktorá zaznamenala deväť gólov a takmer všetky spoza deviny. Len tak ďalej Nikol.

O tom ako zápas vyzeral z pohľadu od bránkovej čiary povedala Petra Geisseová: "Keďže sme hrali so súperom ako je Šaľa, tak to dopadlo celkom dobre. Šaľa je dobrý súper a chýbalo nám kvôli chorobe veľa hráčok. Hlavne Didi chýbala v obrane. Baby sa ale snažili a myslím si, že sme sa v útoku často dobre presadili. Obrana bola tiež dobrá aj napriek niekoľkým chybám.“

O týždeň hrajú baby v Bytči a verím, že pri kúsku šťastia a bojovnosti celého kolektívu môžu dosiahnuť dobrý výsledok.

Zostava a góly Stupavy: Almina Yildizová 1, Zuzana Danišová 2, Vanesa Valachová 2, Sabina Baštiová 3, Sabina Gálová 4, Simona Kubovičová, Adriana Sakalášová 2, Petra Geisseová, Nikola Kmeťová 1, Nicol Hladíková 1, Nikol Vačková 9.

Tréneri: Roman Vigh, Ľuboš Bašti

Asistent: Róbert Geisse

Priebeh: 2:3, 3:8, 9:13, 13:21 / 15:30, 21:34, 24:41, 25:44

Po výbornom vzájomnom zápase z jesennej časti sme očakávali vyrovnaný súboj aj v Trenčíne. „Knedle“ začali s chuťou aj odvetný zápas, ale po dobrom úvode na nich padla „deka“. Rozmedzie medzi šiestou až tridsiatou minútou prehrali 13:1! V polčase bolo zrejme poriadne umývanie hláv, ktoré zabralo. Baby zabrali a vstup do druhého polčasu vyhrali 2:5. Avšak s vývojom zápasu sa už nič výnimočné nestalo a z mesta módy sme si odniesli nelichotivú prehru. Z pohľadu pozápasovej štatistiky sa dá konštatovať, že Trenčianky sa predviedli výbornou obranou a nedovolili nám zakončovať po prienikoch na bránkovisko. Preto sme často volili streľbu z poľa, spoza deviny s malou úspešnosťou streľby. Odpovede na tieto fakty pohľadom z palubovky pripája Šárka Halusková:
„No...naša úspešnosť v streľbe bola naozaj slabá, však predsa v prvom polčase sme dali iba 5 gólov..Baby z Trenčína boli o niečo vyspelejšie a niekedy sa nedalo cez ne prejsť, a preto sme museli strieľať z vonku a to nám niekedy robilo problém. Snažili sme sa, ale tie góly tam bohužiaľ nepadli. Trenčianky majú dobrý prechod do rýchlych protiútokov, ktoré sme mali problém prerušiť. Či už preto, lebo boli o niečo rýchlejšie ako my, alebo preto, lebo sme sa niekedy nevracali do obrany. Myslím, že sme na ne mali, ale na tomto sme pohoreli a celkom dosť nám chýbala Didi v obrane.“

Zostava a góly Stupavy: Almina Yildizová 2, Šárka Halusková, Zuzana Danišová, Vanesa Valachová, Sabina Baštiová, Sabina Gálová 4, Simona Kubovičová, Tereza Fabiánová 4, Petra Geisseová, Nikola Kmeťová 1, Nicol Hladíková 1, Romana Rácová, Nikol Vačková 2.

Tréneri: Roman Vigh, Ľuboš Bašti

Asistent: Róbert Geisse

Priebeh: 2:3, 15:4, 15:5 / 17:10, 25:12, 27:14

V jesennej časti súťaže si oba kolektívy sily už zmerali. Jedným dúškom musíme povedať, že vtedy na domácej palubovke dominovali hráčky ŠKP a Róbert Geisse poznamenal, že sme hrali proti súperovi čo bude siahať po medaile na konci sezóny. Preto sme my diváci v tohto víkendovom zápase nepomýšľali na zisk bodov. Dievčatá nás však príjemne prekvapili.

Hneď od začiatku zápasu ukázali, že kožu nepustia lacno a budú hrýzť pri každej možnej príležitosti. Výsledkom bolo vedenie 3:2, ba aj 5:4. Škoda, že si za stavu 6:7 vybrali horšiu v chvíľku v zápase a dovolili ísť súperkám do vedenia 6:10. Hráčky ŠKP si tento náskok ukontrolovali do konca prvého polčasu a krátko po zmene strán si vypracovali náskok až o šesť gólov na 11:17. Za tohto stavu prišla výborná chvíľka našich báb a skorigovali na priaznivých 14:17! Neskôr sa však prejavila kvalita hostiek a zvíťazili sedemgólovým rozdielom.

Romane Rácovej sa podaril v tomto zápase jeden malý míľnik jej kariéry. Strelila prvý gól za mladšie dorastenky. O svojom góle a pocitoch povedala Romi „Traktor“ Rácová toto: „Áno bol to môj prvý gól za mladšie dorastenky. Nečakala som, že práve proti tomuto tímu dám gól. Bola som príjemne prekvapená a dúfam, že podobných šancí na gól, ale aj samotných gólov bude čo najviac. A čo moje pocity? Aj napriek prehre som šťastná, že ma tréner na tento zápas postavil. Ďakujem babám za spoluprácu, trénerovi za dôveru, fanúšikom za príjemnú atmosféru a súperkám gratulujem k víťazstvu!“ Čo hovoríš na samotný zápas? „Z môjho uhla pohľadu bol tento zápas omnoho lepší ako prvý, ktorý sme hrali na začiatku ligy. Baby sa veľmi snažili a v prvom polčase sme dokonca viedli, ale na baby z ŠKP sme nestačili. Robili sme jasné chyby v obrane a občas nepremenené šance v útoku. Snažili sme sa hrať podľa toho čo nám pred zápasom povedal tréner, i keď nám to moc nevychádzalo. Aj napriek všetkým chybám sme odohrali jeden z najlepších zápasov v lige, teda podľa mňa.“

Zostava a góly Stupavy: Petra Geisseová, Šárka Halusková, Vanesa Valachová 1, Sabina Baštiová 5, Lucia Nemčeková, Viktória Voržáčková, Sabina Gálová 3, Diana Michálková 1, Simona Kubovičová, Tereza Fabiánová 4, Nikola Kmeťová 2, Nicol Hladíková 2, Romana Rácová 1, Lucia Tóthová, Nikol Vačková 1.

Tréneri: Roman Vigh, Ľuboš Bašti

Asistent: Róbert Geisse

Priebeh: 3:2, 5:4, 6:7, 6:10, 8:12 / 11:17, 14:17, 17:22, 20:27

Naše mladšie dorastenky spoločne so staršími cestovali na dvojdňový trip po palubovkách súperiek. Prvými súperkami v poradí bolo družstvo Bernolákova Košice. „Knedle“ už od prvých minút potvrdili tabuľkový rozdiel a v 23 minúte už viedli celkom jednoznačne a to 1:11. Domáce trochu zlepšili hru, ale polčasový rozdiel bol stále jedenásťgólový.

V druhom polčase naše baby predviedli ešte komplexnejší výkon najmä v obrane a dovolili súperkám streliť len päť gólov a oni samotné nasúkali až dvadsaťšesť!

Na pozápasové pocity som sa opýtal Adriany Sakalášovej.
Adi, podarilo sa Ti streliť štyri góly a všetky padli z rýchlych protiútokov. Všeobecne ste ich tak dali po rýchlych protiútokoch takmer polovicu, čomu to pripisuješ?
Áno, tie rýchle protiútoky by som pripísala hlavne dobrej obrane ,že sme získali veľa vypichnutých lôpt, z ktorých sme sa dostávali do rýchlych gólových situácií, protiútokov. Ale treba pochváliť aj brankárku, že nás výborne videla vpredu a ešte lepšie nám tie lopty vyhadzovala do brejku.“

Ako sa vám hralo na druhom konci republiky? „Do zápasu sa nám nastupovalo veľmi ťažko po dlhej ceste vlakom, ale dokázali sme to prekúsnuť aj vďaka dobrej nálade v šatni a na ihrisku.“

Zostava a góly Stupavy: Vanesa Valachová 3, Sabina Baštiová 6, Viktória Voržáčková, Sabina Gálová 4, Diana Michálková 9, Simona Kubovičová, Tereza Fabiánová 2, Adriana Sakalášová 4, Alexandra Popovičová 1, Nikola Kmeťová 3, Nicol Hladíková 4, Nikol Vačková, Sarah Richter 5.

Tréneri: Roman Vigh, Ľuboš Bašti

Asistent: Róbert Geisse

Priebeh: 1:11, 4:15 / 5:25, 7:33, 9:41

Pred utorkovým začiatočným hvizdom bolo zrejme jasným cieľom mladších dorasteniek zlepšiť herný prejav oproti poslednému zápasu. A to sa aj stalo. Po zápase toto zlepšenie bolo cítiť aj z pohody ich trénera Ľuboša Baštiho.

Z pozápasových štatistík bolo vidieť, že niektoré pasáže zápasu naše baby vyhrali. Bolo tomu tak v prvom polčase i v druhom. Prešov bol samozrejme lepším a vyzretejším celkom, ktorý mal týchto častí v zápase viac, respektíve dlhšie. Niet sa čomu čudovať, momentálne je na tretej priečke tabuľky a určite by rád medailové umiestnenie udržal.

Najlepšia strelkyňa spomedzi našich báb, Tereza Fabianová, k zápasu povedala: „Oproti zápasu s Nitrou sme boli iné družstvo. Mali sme chuť na hru. Nešli sme do zápasu, že ho chceme vyhrať, ale aby sme ukázali, že vieme zabojovať. Jediné väčšie mínus tohto zápasu boli trháky zo súperovej strany, ktoré sme nedokázali prerušiť. Rovnako na konci bolo vidieť, že nemáme dostatok síl, ale myslím, že to bol dobrý zápas. Dúfam, že takto budú vyzerať aj ostatné.

Zostava a góly Stupavy: Šárka Halusková 1, Zuazana Danišová 1, Vanesa Valachová, Sabina Baštiová 2, Lucia Nemčeková, Diana Michálková 4, Simona Kubovičová, Tereza Fabiánová 5, Adriana Sakalášová, Petra Geisseová, Nikola Kmeťová, Nicol Hladíková, Romana Rácová, Nikol Vačková 4.

Tréneri: Roman Vigh, Ľuboš Bašti

Asistent: Róbert Geisse

Priebeh: 3:3, 6:7, 10:15 / 10:20, 15:22, 17:28

Na prvé jarné kolo odvetnej časti súťaže cestovali „knedle“ do Nitry. Zápas si baby dobre rozbehli. Pred domácimi si udržiavali mierny náskok do 17 minúty a to do stavu 6:7. Potom však nastal v zápase zlom a domáce šnúrou piatich gólov išli do vedenia 11:7. Náskok si do konca polčasu udržali a hneď v úvode druhého dejstva pridali ďalších päť gólov a o zápase rozhodli.

Dojmy po zápase pridala aj Nikola Kmeťová: „Z môjho pohľadu to nebol zlý zápas, i keď sme mali na viac. Ako sám tréner povedal, do zápasu sme išli neisté, nervózne a víťazstvo sme súperkám priam odovzdali do rúk. Nedá sa povedať, že sa nám nedarilo. Napríklad na začiatku zápasu sme sa so súperkami doťahovali o 2-3 góly. No zlyhali sme na rýchlych protiútokoch, z ktorých sme dostali asi ¾ gólov. Myslím, že keby ideme do zápasu s väčšou chuťou a odhodlanosťou, mohli sme súperky viac potrápiť.“

Babám patrí priebežná ôsma priečka v tabuľke a hneď zajtra zabojujú o body proti Prešovu v Malackej hale Maline, kde určite radi uvidia kopec našich priaznivcov.

Zostava a góly Stupavy: Šárka Halusková 1, Danišová Zuzana, Sabina Baštiová 1, Nemčeková Lucia, Diana Michálková 2, Simona Kubovičová, Tereza Fabiánová 3, Adriana Sakalášová, Alexandra Popovičová 4, Petra Geisseová, Nikola Kmeťová, Nicol Hladíková, Romana Rácová, Nikol Vačková 3.

Tréneri: Roman Vigh, Ľuboš Bašti

Asistent: Róbert Geisse

Priebeh: 2:4, 6:7, 11:7, 15:10 / 20:10, 30:13, 35:14

„Môžeš mať všetko, za čo si ochotný bojovať.“ Tieto slová vyriekol Jackie Chan pri otázke, čomu vďačí za to, že sa stal úspešným. Možno práve niečo podobné si povedali „knedle“ pred zahájením zápasu s Partizánskym, pretože na súperky vytiahli uragán vôle.

Pre úpravu šatní v našej školskej hale zohrali baby posledný zápas jesennej časti v Malackej hale Malina. A zahrali teda výborný zápas, v ktorom ani na malú chvíľku nepovolili súperkám pomýšľať na dobrý výsledok. Od prvých minút zápasu si išli pre dva body. Výborne chytajúcu Peťu v bránke, doplňovali všetky baby v poli. Výsledkom čoho bolo len päť inkasovaných gólov v prvom polčase!

Výkon v druhom polčase vystupňovali ešte viac a súperkám dovolili streliť len štyri góly. Dnes výborná obrana s rýchlym štartom na stratenú loptu súperiek, zdobilo hru našich báb. Súperky prevyšovali v každej hernej činnosti. Dôraznosť Sabiny Gálovej v obrane je oku veľmi lahodivá a dokáže ňou správne nakaziť aj ostatné spoluhráčky. Ale nemožno zabudnúť, že medzi týmito našimi babami je jeden klenot v jednej hernej činnosti. Mnohí z nás čo majú napozeranú svetovú hádzanú určite poznajú Andersa Eggerta a jeho sedemmetrové hody. Mýli sa fakt veľmi, veľmi málo. Jedného takéto Andersa Eggerta máme aj my tu v Stupave. Volá sa Almi Yildizová. Almi sa aj dnes postavila zoči-voči brankárke pri sedmičke a to štyrikrát. Vždy úspešne! Osobne si ani spomenúť neviem na zápas, kedy naposledy nepremenila!!! Nech sa jej takto darí čo najdlhšie, to jej prajeme aj do jarnej časti súťaže. Rovnako by sme určite radi videli v odvetnej časti súťaže, tak vysokú výkonnosť od Diany Michálkovej akú podávala na jeseň. Dovolím si povedať, že na pozícii pivotky predvádzala reprezentačnú úroveň celú jeseň!

Pocity po poslednom zápase jesennej časti pridala najpríkladnejšia dríčka nielen v zápasoch, ale i na tréningoch, Sabina Gálová: „Obranu sme mali výbornú a darili sa nám rýchle protiútoky. Na postavenú obranu sa nám nedarilo hrať až tak výborne ako sme chceli. Peťa chytala úžasne a keď chytila aj všetky (celkovo tri) sedmičky, tak dala súperkám ešte väčšiu nechuť do hry.

Zostava a góly Stupavy: Almina Yildizová 4, Šárka Halusková 1, Danišová Zuzana 1, Sabina Baštiová 1, Nicol Hladíková 1, Sabína Gálová 4, Diana Michálková 4, Simona Kubovičová, Tereza Fabiánová 8, Adriana Sakalášová 2, Petra Geisseová, Nikola Kmeťová, Romana Rácová, Nikol Vačková 2.

Tréneri: Roman Vigh, Ľuboš Bašti

Asistent: Róbert Geisse

Priebeh: 4:0, 9:3, 13:5 / 15:7, 24:7, 28:9

Tohto nedeľný zápas proti sebe zviedol bývalé spoluhráčky. Na strane domácich nastúpila Paulína Bolfová, ktorá odohrala nejeden výborný zápas za staršie žiačky Stupavy v minulej sezóne. Na strane hostí stáli jej minuloročné spoluhráčky a kamarátky zároveň.

Zápas sa začal lepšie pre domáce dievčatá, ktoré si udržiavali malý náskok až do 23 minúty. Vtedy sa presadila výborne hrajúca Terezka Fabiánová a upravila na prvé vedenie našim báb 11:12. Baby hrali s chuťou a dobre. Do kabín odchádzali za priaznivého stavu 12:15.

Druhý polčas bol pokračovaním dobrej práce z prvého polčasu a naše „knedle“ si vypracovali výborný päťgólový náskok 16:21, ktorý bol 8 minút pred koncom zápasu viac ako sľubný! Avšak potom prišla daň za prvú sezónu v celorepublikovej súťaži a o náskok prišli. Body sa nakoniec delili. Keby však nepotrebovali naše baby naberať skúsenosti, tak by sme to mohli brať tragicky, ale na to nie je dôvod. Táto strata bodu im však ukázala, že koncentrovanosť a malé taktické zbrane sa ešte musia naučiť používať.

Veľkým pozitívom je, že sa konečne v tejto kategórii presadila i Sabina Baštiová, ktorá premiérovo skórovala a to hneď štyrikrát! Samotná Sabina k zápasu pridala tieto slová: „Bojovali sme od začiatku a chceli sme vyhrať. Darilo sa nám v obrane a nerobili sme takmer žiadne chyby v útoku. Myslím, že ako kolektív sme odohrali veľmi dobrý zápas. Akurát ma mrzí, že sme nevyhrali, pretože sme si to za ten výkon zaslúžili.“ So Sabinou sa dá len súhlasiť a určite si budú chcieť uchmatnúť pre seba dva posledné jesenné body už tento víkend proti Partizánskemu.

Zostava a góly Stupavy: Simi Kubovičová, Almina Yildizová, Šárka Halusková, Vanesa Valachová 1, Sabina Baštiová 4, Sabína Gálová 4, Diana Michálková 4, Tereza Fabiánová 9, Adriana Sakalášová, Alexandra Popovičová 1, Petra Geisseová, Nikola Kmeťová 1, Romana Rácová, Sarah Richter.

Tréner: Roman Vigh, Ľuboš Bašti

Asistenti: Róbert Geisse, Martin Kanda

Priebeh: 4:2, 8:6, 10:9, 11:12, 12:15 / 15:20, 16:21, 20:22, 22:24, 24:24

Sobotný duel pri troche šťastia mohol mladším dorastenkám priniesť boj o dva body. Preto naše baby vstúpili do stretnutia tak, ako sa patrí. Bojovali s Michalovčankami o každú loptu a snažili sa biť o dobrý výsledok.

Táto hra sa im ešte pri dostatku energetických zásob aj darila a preto v polovici prvého polčasu bolo celkom priaznivé skóre 5:6. S pribúdajúcim časom však elastická obrana Michalovčaniek robila našim babám problémy a boli nútené zakončovať spoza deviny, pretože ju len veľmi ťažko dokázali prekonať kombináciou. Či už pre zakončenie z pozície pivota alebo z krídla. Dokonca ani streľba z diaľky nebola jednoduchá s pribúdajúcim časom, pretože súperky vyrazili vždy včas proti strieľajúcej hráčke a nedopriali našim babám pokoj pri zakončení. Toto sa samozrejme odzrkadlilo na úspešnosti celého družstva, úspešnosť streľby bola pod hranicou 35%. S tým sa aj pri najvyššej bojovnosti a chcení, vyhráva len zázrakom. Treba si však aj povedať, že v tomto zápase sa dalo len získať.

Výsledok sa síce nepodaril, ale baby sú bohatšie o ďalšiu skúsenosť proti kvalitnému súperovi. Všetky svoje skúsenosti budú môcť zúročiť, pretože nesmieme zabúdať nato, že naše mladšie dorastenky hrajú s veľmi mladým kádrom v porovnaní so svojimi súperkami.

Práve pre nejaké hodnotenie jesennej časti budú dôležité dva nasledujúce súboje, ktoré na baby čakajú. A to o dva týždne v Močenku a o týždeň neskôr doma proti Partizánskemu.

Zostava a góly Stupavy: Simona Kubovičová, Šárka Halusková, Vanesa Valachová 1, Sabina Baštiová, Lucia Nemčeková, Nicol Hladíková, Sabína Gálová 1, Diana Michálková 2, Tereza Fabiánová 6, Adriana Sakalášová 1, Alexandra Popovičová 3, Nikola Kmeťová 1, Petra Geisseová, Romana Rácová, Lucia Tóthová 1, Nikol Vačková 3.

Tréner: Roman Vigh, Ľuboš Bašti

Priebeh: 3:3, 5:6, 9:12, 10:14 / 14:21, 17:23, 18:31, 19:33

Výlet na východ našej republiky si pripúšťal len jediný scenár. A to ten, získať dva body. Avšak keď sa to najviac očakáva, tak býva tá cesta za dvomi bodmi o to tŕnistejšia. Vyrovnať sa v hlave s tým, že hráte proti družstvu čo je posledné a doteraz nezískalo žiadne body, vám môže dať omylom pocit, že to pôjde ľahko. Mnohokrát to nie je pravda a tak tomu bolo i dnes v Košiciach.

Baby vstúpili do zápasu pozvoľným tempom a s Košičankami sa striedali v jednogólovom vedení celý prvý polčas. Preto sa do šatní odchádzalo za zmierlivého stavu 7:7. Kto by čakal, že baby to na súperky hneď na začiatku druhého polčasu rozbalia, tak by sa riadne sekol. Košičanky cítili, že dnes by mohli bodovať a „hrýzli“ ďalej. V 34 minúte sa im dokonca podarilo ísť do vedenia 10:8!! Niekedy je až neuveriteľné čo sa musí stať, aby sa naštartovala herná pohoda celého tímu. Za tohto stavu nepremenili svoje príležitosti postupne Lucia Tóthová, Sabína Gálová, Almina Yildizová a opäť Sabína Gálová. Všetko toto sa udialo v priebehu jednej minúty. Možno by to niekoho položilo, ale tieto baby určite nie. Práve naopak. Košičanky mohli ísť až do trojgólového vedenia, ale proti bola Viki Voržáčková, ktorá chytila v tento moment tutovku domácim a tu sa zlomil celý zápas! Baby šnúrou šiestich gólov a žiadneho neinkasovaného naklonili definitívne misky váh na našu stranu. Razom bolo skóre 10:14 a o výsledku zápasu rozhodnuté. Sympatické na hre našich mladších dorasteniek boli pokusy o streľbu z diaľky, aj keď nevynikali vysokou úspešnosťou, ale treba sa o ňu určite pokúšať a za to palec hore! Výborným výkonom sa prezentovali obe brankárky, keď mali obe úspešnosť zákrokov nad 50%! Osobne by som rád doprial gól i babám, ktorým sa to v tejto kategórii zatiaľ nepodarilo. Možno to bude práve v ďalšom domácom zápase, najbližšiu sobotu proti Michalovciam. Bude to nesmierne ťažký duel, ale viem si predstaviť, že keď budú baby ťahať spolu a pôjdu za jedným cieľom, tak môžu byť Michalovciam vyrovnaným súperom!

Zostava a góly Stupavy: Almina Yildizová 2, Šárka Halusková, Sabina Baštiová, Lucia Nemčeková 1, Viktória Voržáčková, Nicol Hladíková 1, Sabína Gálová 4, Diana Michálková 6, Adriana Sakalášová 2, Petra Geisseová, Romana Rácová, Lucia Tóthová 1, Nikol Vačková 2, Bibiana Vlková.

Tréner: Roman Vigh, Ľuboš Bašti

Priebeh: 2:1, 2:5, 6:6, 7:7 / 10:8, 10:14, 12:18, 14:19

Dnes to nebol deň našich mladších dorasteniek. Dnes tam neboli baby, ktoré sme poznali z predchádzajúcich zápasov. Zápas začali zle a tak sa to s nimi viezlo celý zápas. Bytča si od prvých chvíľ vypracovala náskok o desať gólov, ktorý si v priebehu zápasu viac menej udržiavala. Preto ani nemôžeme mať babám za zlé, že nemali chuť so zápasom niečo spraviť. Dnes to jednoducho nešlo. Bytčanky im hru znechutili hneď na začiatku a to sa potom ťažko hrá aj vyspelým tímom.

Rozhodne si však pochvalu za dnešný výkon zaslúži Adriana Sakalášová. Čím bol náskok súperiek vyšší, tým viac si ona na súperky dovoľovala a pútala na seba pozornosť viacerých hráčok súperiek v ich obrane. Adriana odohrala svoj najlepší zápas v tejto sezóne.

Sme presvedčení, že budúci víkend si baby v Košiciach napravia chuť a privezú i dva body. Držíme vám palce.

Zostava a góly Stupavy: Šárka Halusková, Vanesa Valachová, Sabina Baštiová, Lucia Nemčeková, Viktória Voržáčková, Nicol Hladíková, Sabína Gálová 1, Diana Michálková 1, Tereza Fabiánová 4, Adriana Sakalášová 2, Alexandra Popovičová 1, Petra Geisseová, Nikola Kmeťová, Lucia Tóthová 1, Nikol Vačková 1, Sarah Richter 1.

Tréner: Roman Vigh, Ľuboš Bašti

Priebeh: 0:5, 0:10, 3:11, 6:14 / 8:17, 10:23, 12:24, 12:26

Túto helloweensku sobotu vycestovali naše mladšie dorastenky za súperom zvučného mena v ženskej hádzanej, ale o nič za nimi nezaostávajú ani ich nasledovníčky v kategórií mladších dorasteniek. Práve Duslu Šaľa patrí v tejto kategórii prvá priečka v tabuľke bez straty jedinej kvetinky.

Možno práve tento fakt si naše baby uvedomovali už v šatni a nepodaril sa im zachytiť začiatok zápasu a prvý gól zaznamenali, keď už domáce viedli 4:0. Skóre v prospech domácich však narastalo ešte viac. Až na šesťgólový rozdiel 9:3. Tu sa však partia našich báb zomkla a začať sťahovať náskok súpera. Dotiahli sa na 12:9 a tento trojgólový rozdiel udržovali aj naďalej do stavu 14:11. Potom sa však „knedle“ do konca zápasu nevedeli vysporiadať so streleckou mizériou, ktorá ich sprevádzala až do záverečného hvizdu. Svetlým zjavom bolo sedem gólov Nikol Vačkovej a fantastická úspešnosť Peti v bránke, ktorá si pripísala neuveriteľných dvadsaťštyri úspešných zásahov!!

Šaľa je prvá v tabuľke právom. Našim babám patrí priebežná ôsma priečka a práve budúci týždeň sa doma stretnú s Bytčou, ktorá je v tabuľke nad nimi, čiže siedma. Veríme, že keď baby nadviažu na všetky pozitívne prvky, ktoré sme v ich hre už mali možnosť vidieť, tak sa s Bytčou pobijú o dva body so šťastným koncom.

Zostava a góly Stupavy: Vanesa Valachová 3, Sabina Baštiová, Hladíková Nicol, Sabína Gálová 4, Diana Michálková, Tereza Fabiánová 2, Adriana Sakalášová, Alexandra Popovičová 4, Petra Geisseová, Nikola Kmeťová, Romana Rácová, Lucia Tóthová 3, Nikol Vačková 7, Sarah Richter 1.

Tréner: Roman Vigh, Ľuboš Bašti

Priebeh: 4:0, 7:2, 9:3, 12:9, 14:11, 18:11 / 21:12, 25:15, 30:20, 36:24

Priznám sa, že keď som pred mesiacom písal svoj prvý článok o zápase týchto báb, tak som mal trochu obavu ako to baby príjmu. Nešetril som ne kritikou. Vytkol som im nasadenie a prístup. Spochybnil posily čo mali byť posilami. Otvorene povedané, mohli na mňa zanevrieť, že som bol dosť tvrdý. Veď kto z nás má rád kritiku?! Niektoré ma však pred zápasom aj pozdravili a tak práve do nich som si zarýpal.

Bilanciu pred zápasom mal Trenčín: tri výhry a jedna prehra. Naše baby práve opačne. Kto bol miernym favoritom bolo teda jasné.

Zápas sa začal. Trenčín si od prvých minút vypracoval dvojgólové vedenie, ktoré si udržiaval takmer po celý prvý polčas. Baby hrali dobre, ale stále boli o kúsok pozadu. Práve až krátko pred prestávkou sa im podarilo dotiahnuť súpera na remízu. Cez prestávku, sme si my diváci, dopriali výbornú štrúdlu v bufete a vrátili sa späť na svoje miesta do haly. Pre mňa z nepochopiteľných príčin sa zase vzdialil súper na rozdiel troch gólov a zdalo sa, že sa potvrdí postavenie v tabuľke. Zdanie však klame! Od tohto momentu sme videli v drese domácich jeden jednoliaty kolektív. Žiadne mladšie dorastenky doplnené o staršie dorastenky. Žiadne delenie typu hráčka základu či hráčka z lavičky. Jeden tím, ktorý drel a išiel každou sekundou zápasu za svojim cieľom. Zápas odmakať a veriť v dobrý výsledok. A to sa stalo! Vanes Valachová bola správnou šéfkou obrany. Sarah brala na seba zodpovednosť pri zakončení z krídla a to samé platilo o Saši pri streľbe zo spojky. Toto chceme od posíl vidieť. K opäť výbornému výkonu Diany sa pridali Terezka a Sabína Gálová. Ale základ úspechu sa udial v obrane. Všetky, podotýkam všetky baby zahrali na hranici svojich možností a obetavosti. Pripomeniem jednu situáciu, keď bola naša vysunutá obrana prekonaná a Nikola Kmeťová fantasticky vyhodnotila hernú situáciu v strede našej obrany. Nikola opustila svoju pozíciu na krídle a letela do stredu obrany zastaviť valiacu sa súperku na našu bránu. Príkladné čítanie hry a ukážka práce pre tímový úspech. Pod výborný výsledok sa podpísala svojim dielom aj Peťa. Chytila práve tie rozhodujúce lopty, super.

Dnes to bola radosť pozerať! Z môjho pohľadu baby získali dva body, ktoré možno nečakali. Želajme im, aby im táto výhra naliala ďalšie herné sebavedomie, ktoré budú v priebehu sezóny potrebovať.

Zostava a góly Stupavy: Šárka Halusková, Vanesa Valachová 1, Sabina Baštiová, Lucia Nemčeková, Sabína Gálová 5, Diana Michálková 3, Tereza Fabiánová 4, Adriana Sakalášová, Alexandra Popovičová 3, Petra Geisseová, Nikola Kmeťová 1, Romana Rácová, Lucia Tóthová, Nikol Vačková 4, Sarah Richter 4.

Tréner: Roman Vigh, Ľuboš Bašti

Priebeh: 2:1, 2:4, 5:7, 7:9, 9:9 / 9:12, 12:13, 17:13, 19:16, 23:17, 25:20

„Knedle“ vycestovali tento víkend za ďalším súperom a to na palubovku ŠKP. Predzápasové očakávania sa naplnili a družstvo ŠKP potvrdzovalo svoju kvalitu od prvých minút. Skóre pribúdalo v neprospech našich báb s každou minútou. S patričným odstupom, deň po zápase, povedal tréner našich báb Robo Geisse toto: „Včera sme hrali proti družstvu čo bude mať na konci súťaže medailu. Majú ohromne šikovnú ľavú spojku a nebrániteľnú pivotku. Baby hrali dobre, ale na lepší výsledok to dnes nebolo.

Asi sa dá s Robom súhlasiť, pretože výsledok vyzerá dosť jednoznačne. Osobne však vidím na zápase dve pozitíva. Prvým je úspešnosť v bráne Peti Geisseovej, ktorá sa dostala cez 40% úspešných zákrokov! Výborný výsledok. Druhým pozitívom je posledná minúta zápasu. Baby ju mohli kľudne odfláknuť a dohrať to do sirény. Nestalo sa. Zabojovali a získali výhodu sedmičky. Exekútorkou však nebola žiadna typická strelkyňa, ale k zahratiu išla parťáčka z brány, Simi. Súboj dvoch brankároch vyhrala tá naša a skorigovala na záverečných 34:16. Veľmi pekný moment, ktorý hovorí o dobrej partii v kabíne medzi babami a cite trénera pre daný moment. Je to ďalší signál o tom, že si baby začínajú uvedomovať, že úspech robí TÍM, ktorý ide jedným smerom za akéhokoľvek stavu!!!

Zostava a góly Stupavy: Šárka Halusková 1, Vanesa Valachová, Sabina Baštiová, Lucia Nemčeková, Viktória Voržáčková, Sabína Gálová 2, Diana Michálková 3, Simona Kubovičová 1, Tereza Fabiánová 2, Adriana Sakalášová 2, Petra Geisseová, Nikola Kmeťová, Romana Rácová, Lucia Tóthová 4, Nikol Vačková 1.

Tréner: Roman Vigh, Ľuboš Bašti

Priebeh: 2:1, 7:2, 11:4, 15:7 / 19:8, 23:10, 30:14, 34:16

TOTO, TOTO SME CHCELI OD BÁB VIDIEŤ. Presne takýto zápas, takéto nasadenie. Baby si zaslúžia absolútnu gratuláciu k zisku svojich prvých dvoch majstrovských bodov v novej kategórii.

Dnes sa stretli dve družstvá, ktoré doteraz nezískali ani bod a očakávalo sa, že práve jedno odskočí od druhého na rozdiel dvoch bodov. Zápas sa začal pomerne vyrovnane a skóre po siedmych minútach bolo 4:3. Avšak od tohto stavu naše baby začali získavať viac hernej iniciatívy, viac kreativity v útoku a viac dôrazu v obrane. Svoj výkon postupne stupňovali a vysoké herné tempo si udržali do konca zápasu.

Ako malú ukážku hernej dominancie by som spomenul jednu brejkovú situáciu, keď si driblingom viedla loptu Tweety (Sabína Gálová) s hlavou hore a čakala na vhodný moment, kedy loptu prihrať spoluhráčke do čistej šance. Nádherná akcia a ukážka hernej kvality!!! K dobre hrajúcej Diane z prvého zápasu, sa dnes pridali všetky baby. Prekonávali sa v bojovnosti a dali do hry chuť pre výsledok. To sa ľuďom páči a to vždy ocenia bez ohľadu na výsledok. Za spomenutie stojí i mimoriadne strelecké predstavenie Lucky Tóthovej, ktorá nasúkala osem gólov! Baby, gratulujem!!!

Zostava a góly Stupavy: Šárka Halusková 1, Vanesa Valachová 1, Sabina Baštiová 3, Lucia Nemčeková 1, Sabína Gálová 2, Diana Michálková 6, Simona Kubovičová, Tereza Fabiánová 3, Adriana Sakalášová 3, Petra Geisseová, Nikola Kmeťová 2, Lucia Tóthová 8, Nikol Vačková 6, Sarah Richter.

Tréner: Roman Vigh, Ľuboš Bašti

Priebeh: 4:3, 7:4, 10:5, 16:8, 18:10 / 22:11, 29:12, 34:14, 36:16

Ml. dorastenky:Prešov - Stupava 31:17 (17:8)

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality a články
sobota, 26 september 2015 20:05

Mladšie dorastenky v sobotu skoro ráno cestovali na východ odohrať 2.kolo proti Prešovu. Pohodová cesta mikrobusom ubehla pomerne rýchlo a o 13,00 zaznel prvý hvizd rozhodcov. V 50tej sekunde po peknom uvoľnení dala Laura Jašíková prvý gól, bolo cítiť, že dnes má dobrý deň, pretože o malú chvíľu vybojovala 7m hod. Ten sme však nepremenili. Rýchly a dôrazný súper nám nič nedaroval uštedroval ranu za ranou, či v podobe rýchlych protiútokov alebo účinnou hrou na postavenú obranu. Potom prišlo k zraneniu Laury Jašíkovej, vyskočené koleno jej znemožnilo pokračovať v hre.

Tu musím zdôrazniť, že napriek tomuto oslabeniu ostatné dievčatá bojovali aj za Lauru, kúsali súpera koľko sa dalo, mali sme ale malú úspešnosť streľby. Po 15 minútach prvého polčasu podľa dohody vystriedala Peťa v bráne Simi, ktorá mala pred sebou ešte zápas so st.dorkami. Peťa si so sebou zobrala aj zopár tehál a zamurovala bránu, pretože pochytala aj nemožné. Radosť na jej tvári prezrádzala, v akej pohode dnes je. Len podotknem, že dnes na bránu smerovalo 59 striel...

Naopak, smolu mala Nikol Vačková, inak veľmi dobre hrajúca, ale jej 5 tyčiek ju určite neuspokojilo. Chýbajúcu Terezku a zranenú Lauru nahradili hráčky ročníka 2001 a sedmičkové El clasico predviedla Almi, keď premenila všetkých päť hodov. Kto videl zápas 1. kola s Nitrou a zhliadol by dnešný, musel by skonštatovať, že napriek vysokej prehre bol na ihrisku tím, ktorý sa nechcel vzdať a snažil sa so všetkých síl bojovať až do konca.

Dnes si síce neodnášame cenné body, sme však bohatší o skúsenosti a úspech ako taký, ten príde a bude zaslúžený, skôr či neskôr. Hlavu hore mladšie dorky, ideme SPOLU ďalej!

Zostava a góly : Yildizová 5/5, Halusková, Baštiová, Gálová 1, Michálková 4, Sakalášová 1, Jašíková 1, Popovičová 1/1, Kmeťová, Tóthová, Vačková 4, Slámová, v bráne Kubovičová a Geisseová

Tréneri: Ľuboš Bašti, Robert Geisse

Priebeh: 0:1,1:1,6:1,8:2,8:4,14:4,14:5,15:5,15:6,17:6,17:8 / 17:9,19:9,19:11,21:11,21:13,28:13,28:14,30:14,30:17,31:17

2015 09 20 nitra2Na ten blikajúci kurzor už pozerám pár minút a premýšľam ako začať. A tak som sa rozhodol, že napíšem tak, ako mi to prichádza postupne na rozum.

Vždy rád pochválim, ak je koho za čo. Či už v práci, doma, alebo tu keď píšem. Dnes tej chvály bude menej, pretože skôr pripojím trochu triezvy pohľad. „Knedle“, pre ostatných mladšie dorastenky, začali ako sa na dobrého hostiteľa patrí a nechali si streliť prvý gól. A potom si úplne pohodovo vypracovali náskok 3:1 a vyzeralo to tak, že v suchom tričku dnes súpera zvládnu. Nestalo sa. Môžeme za tým hľadať kopec dôvodov, ale predostrime si aspoň nejaké.

Prvý zápas. Tieto milé babeny hrali vôbec prvý ostrý zápas za túto kategóriu a určite proti súperovi nastupovali s veľkým rešpektom. Rešpekt je na mieste, ale pred nikým netreba mať obavy!

2015 09 20 nitra4Plná hala. Doteraz hrávali baby väčšinou len pred očami rodičov, ktorým sa podarilo skôr skončiť v piatok v práci alebo pred partiou kamarátok. Teraz však na baby bude čakať pravidelne plná hala. Netreba mať pred ňou trému, tá plná hala poženie dopredu vás. Trému nech pocíti súper!

Nasadenie. Čo možno stačilo na krajskú súťaž, už bude málo na celorepublikovú. Aj po strate lopty sa musí ísť šprintom do obrany! Každá!

Posily. Baby s ročníkom narodenia 1999, ktoré mali byť posilou, nepodali ten výkon, ktorého sú schopné! Nemali v tomto zápase zápal pre výsledok. Možno únava z predošlého zápasu. Možno. Ale ten zápal tam chýbal.

Súper. Nitra je určite ťažký, ale poraziteľný súper. Avšak keď sa pri vysunutej obrane na našu strednú spojku a následnom „zapresovaním“ pravej spojky Nikol dostávala do stavu „a komu mám prihrať?“ Vznikalo potom strašne veľa technických chýb, protiútokov... Baby, ste tím a treba sa jej ukázať, pomôcť si.

Sezóna len začala, netreba si z toho robiť hlavu. Dievčatá sme videli už v nejednom inom zápase a veríme, že nadviažu na svoje schopnosti, ktoré bezpochyby majú. Tieto naše Stupavčanky boli doplnené už našimi Malačankami a spoločne budú bojovať a napredovať. Už sa teším na ďalší domáci zápas, kde sa k z nedele výborne hrajúcej Diane Michálkovej pridajú aj ostatné. Práve Diana svojou bojovnosťou v každom okamihu zápasu a za každého stavu bola tou hráčkou, ktorá držala našu pomyselnú našu hore! Nepochybujem o tom, že 3.10 v najbližšom domácom zápase sa k nej pridajú ostatné. Sabiny, Laura, Terezka a všetky ďalšie mladšie dorastenky.

2015 09 20 nitra3„Dievčatá mali zviazané ruky a nohy nervozitou a pocitom zodpovednosti. Konečne plná hala očakávala výkon, ktorý sú tieto dievčatá schopné podať. Súper na nás vytiahol obranu a my sme zostali bez pohybu, na čo sme často doplatili stratou lopty . V druhom polčase sme síce útok zlepšili, na obrat v zápase to však nestačilo. Moju pochvalu si určite zaslúži Laura Jašíková, ktorá napriek zdravotnému stavu na zápas nastúpila, bola výborná v obrane a nezaostávala ani v útoku. Verím,že náš výkon pôjde hore s príbudajúcimi skúsenosťami a odmeníme divákov peknou hádzanou .“ dodal tréner Bašti

Zostava a góly Stupavy: Almina Yildizová, Šárka Halusková, Vanesa Valachová, Sabina Baštiová, Lucia Nemčeková, Sabína Gálová 1, Diana Michálková 1, Simona Kubovičová, Tereza Fabiánová 6, Adriana Sakalášová 1, Laura Jašíková 2, Alexandra Popovičová 1, Petra Geisseová, Nikola Kmeťová 1, Lucia Tóthová, Nikol Vačková 6

Tréneri: Roman Vigh, Ľuboš Bašti

Priebeh: 0:1, 3:1, 4:3, 4:6, 7:12 / 10:15, 13:21, 17:22, 19:25

Minulý týždeň prišla pre naše mladšie dorastenky zaujímavá ponuka. Majú možnosť odohrať medzinárodný trojdňový turnaj v maďarskom meste Siófok, ktorý leží pri Balatone. Na turnaj majstrov boli pozvané nasledovné družstvá: Larvik Turn (NOR) - majster Nórska, Iuventa Michalovce (SVK) – majster Slovenska, Érd (HUN) – majster Maďarska, Fehérvár KC-Várpalota (HUN) a domáci Siófok KC (HUN).

Keďže sa majstrovská Iuventa Michalovce nemôže turnaja zúčastniť, nahradí ju bronzový tím z uplynulej sezóny HC Tatran Stupava. Tréner Roman Vigh a stupavské dorastenky túto možnosť využijú a turnaja sa radi zúčastnia.

„Po tohtosezónnych turnajových zápasoch s maďarským KC ETO Györi, čiernohorským majstrom ŽRK Budúcnost Podgorica sa tak dorastenky stretnú s ďalším európskym špičkovým klubom. Preverí ich práve nórsky veľkoklub Larvik Turn , čo bude pre naše dievčatá určite veľký zážitok. Chcem sa poďakovať manažérovi Iuventy Michalovce Jaroslavovi Čurnému, ktorý nás oslovil s ponukou štartovať miesto Iuventy Michalovce na tomto kvalitnom turnaji. Dievčatám a trénerovi mladších dorasteniek tak umožnil zažiť niečo nezabudnuteľné. Okrem dobrých zápasov si dievčatá užijú aj kúpanie v Balatóne :-)“ povedal nám manažér HC Tatran Stupava Rudolf Draškovič ml.

Účastníci turnaja:
Larvik Turn (NOR)
HC Tatran Stupava (SVK)
Érd (HUN)
Fehérvár KC-Várpalota (HUN)
Siófok KC (HUN)

Program:

24. jún (streda):
16:00: Fehérvár KC-Várpalota - Larvik Turn,
17:45: HC Tatran Stupava - Siófok KC,

25. jún (štvrtok):
09:30: Fehérvár KC-Várpalota - HC Tatran Stupava,
11:00: Larvik Turn - Érd,
12:30: Siófok KC - Fehérvár KC-Várpalota,
14:00: HC Tatran Stupava - Érd,

26. jún (piatok):
09:30: Érd - Siófok KC,
11:00: Larvik Turn - HC Tatran Stupava,
12:30: Érd - Fehérvár KC-Várpalota,
14:00: Siófok KC - Larvik Turn,
15:15: Záverečné vyhodnotenie

„Dorky“ si na posledný tohto sezónny ligový zápas zobrali na podporu i veľkú časť fanklubu a vycestovali do Partizánskeho. Išlo sa za súperom, ktorý nám na domácej palubovke celkom „robil vietor“ v prvom polčase, takže nebolo by na mieste byť teraz nekoncentrovaní.

Žltými „bronzovými“ tričkami už na rozcvičke ukázali „dorky“ svojim súperkám, s kým budú mať dnes do činenia  Z priebehu prvých minút zápasu bolo vidieť, že výsledok poradie v tabuľke vôbec neovplyvní, ale ukončiť sezónu výhrou je vždy milé so cťou. Postupom času si „dorky“ vypracovali pekný náskok, ktorý si udržali viac-menej až do konca.

Hádzaná je bezpochyby tvrdý kontaktný šport, nie je to žiaden basketbal. Ale udelených viac ako 15 dvojminútových trestov v súčte na oboch stranách vyznieva minimálne na zamyslenie. Zápas, ako som sa už zmienil, nemohol priniesť žiadny posun v tabuľke. Túto skutočnosť si pred zápasom mohli všimnúť i tí, čo tieto tresty v zápase môžu rozdávať. Hralo sa skutočne až tak za hranicou fair play? Myslím, že to snáď ani tieto baby nevedia.

Ďakujeme „dorkám“ za nádhernú sezónu, ktorú pripravili pre nás fanúšikov. Ďakujeme za nejeden infarktový zápas, za zvýšený tlak počas zápasov, za vykričané hlasivky a utlieskané ruky. Ale nemenili by sme!! Takto to malo gule, takto to malo šťavu!! Ďakujeme : KIKE, NATY, ALMI, VANES, WANESS, LUCKE, SIMI, VANESS, ROMI, SISE, DADE, SAŠI, SARAH, BAŠKE, MIŠKE, IVI, PEŤOVI, ROMANOVI a všetkým starším žiačkam, ktoré zasiahli do zápasov, alebo boli čo i len na súpiske a pomohli sa podpísať pod tento historický úspech dievčenského družstva Stupavy.

Zostava a góly Stupavy: Kristína Nemcová, Natália Huňarová, Almina Yildizová 2, Vanesa Valachová 2, Wanessa Raffasederová 9, Lucia Kovácsová 8, Simona Kubovičová, Vanessa Kaláberová, Romana Gašpareková 1, Silvia Straková 4, Alexandra Popovičová, Petra Geisseová, Sarah Richter 1, Michaela Puškáčová 1, Ivana Gašpareková.

Tréner: Roman Vigh, Peter Kuklovský

Priebeh: 3:1, 3:4, 5:5, 10:11, 10:14, 13:18 / 13:20, 18:21, 21:25, 23:28

Dorastenky bronzové na Slovensku!

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality a články
streda, 20 máj 2015 22:01

bronz2Mladšie dorastenky získali bronzové medaily za tretie miesto v celoslovenskej súťaži 1. ligy mladších dorasteniek. Ich úspešné pôsobenie v sezóne 2014/2015 bolo potvrdené ešte pred ukončením ligy domácim víťazstvom 30:24 nad Duslom Šaľa v nedeľňajšom duely. Šestnásťčlenný kader dievčat pod vedením Romana Vigha a Petra Kuklovského sa dokázal prebojovať medzi špičku tímov na Slovensku.

„Je to pre nás veľký úspech, ktorý si nesmierne ceníme. Pred vstupom do sezóny sme si dali ambiciózny cieľ - získať medailu v tomto ročníku súťaže, čo sa nám podarilo. Úspech sa nerodil len v poslednom zápase, ale v priebehu celej sezóny. Dievčatá tvrdo „makali“ celý rok a vďaka ich odhodlanosti a ambíciám sme sa dostali medzi troch najlepších na Slovensku. Náš úspech je výsledkom kolektívnej práce nielen dievčat, mňa a Peťa, ale aj ostatných trénerov klubu, ktorí ochotne pomáhali pri tréningoch a zápasoch. Jeden z takých hnacích motorov pre nás bol a „je“ p. Jančár, ktorý bohužiaľ presne pred rokom zomrel, preto by som chcel venovať jednu z medailí práve jemu. Je krásne zažiť úspech a ešte krajšie môcť sa oň podeliť s množstvom ľudí, ktorí Vám fandia, preto veľké poďakovanie patrí fanúšikom, ktorí nás chodia pravidelne povzbudzovať a hlavne mojej priateľke Simonke. Bronzová medaila pre Vás všetkých visí v klubovni.“ povedal Roman Vigh, tréner mladších dorasteniek.

bronz3Okrem tohtoročného medailového ligového úspechu sa dievčatá môžu pochváliť aj ziskom striebra na medzinárodnom turnaji EUROFEST v Slovinskej Izole, či prebojovaním sa do semifinále v maďarskom Veszpréme. Okrem kolektívnych úspechov družstva sa môžu pochváliť aj tým, že dve z dievčat sa stali reprezentantkami Slovenska v kádri kadetiek a pôjdu našu krajinu reprezentovať cez leto na Majstrovstvá EURÓPY do Macedónska.

Počas uplynulého víkendu boli v hale stovky zápasov, pretože prebiehal medzinárodný turnaj Playminihandball 2015. Avšak najväčšiu divácku pozornosť mal priniesť nedeľný poobedný zápas „doriek“ proti nevyspytateľnému súperovi, Duslu Šaľa. Práve v prebiehajúcej sezóne „dorky“ na palubovke v Šali odohrali svoj najlepší zápas v sezóne a domáce vtedy jasne zdolali 13:26! Zároveň si ale oba kolektívy zmerali sily aj na jesennom turnaji v Hodoníne, kde mali naše baby Šaľanky na lopate, ale prehrali o gól! Všetci sme túžili po úspechu, pretože zisk čo i len bodu z tohto zápasu, by priniesol jagavý lesk na krkoch našich hráčok a trénerov. Túto skutočnosť nebolo nikomu treba pripomínať. A ešte o to viac umocňoval tento deň fakt, že práve presne v tento deň pred rokom nás opustil Miroslav Jančár. Aby nebolo dosť, tak práve jemu sľúbili „dorky“ medailu v dobe, keď bojoval na lôžku so svojou chorobou.Dorky_Jancar-2.jpg

Po zápase dorastencov s Trebišovom sa hala postupne zapĺňa ešte viac. Už pri rozcvičke a nácviku brejkových situácii lietajú lopty z ruky Simi ako nikdy predtým. Jedna dlhá, druhá krátka. Baby si pričasto zbierajú loptu u rozcvičujúcich sa súperiek. Streľba z nacvičených náskokov na rozohriatie končí v ochrannom site. Bežné prihrávky až príliš často spracovávajú na úrovni kolien. Dnes to bude náročné!!! Nie ani tak boj so súperom, ale hlavne so sebou. Vo vzduchu cítiť nervozitu. Tlak na „dorky“ bol taký, ako snáď nikdy v ich doterajšom športovom živote.

Začalo sa. Šaľanky rozohrávajú, kroky. Nasleduje rýchly protiútok, Lucka 1:0! Šaľa však kontruje a ide do vedenia 2:3. Roman už pobehuje s tabuľkou pre timeout, avšak vydrží a nekladie ju zapisovateľom na stôl. Verí babám, že pôjdu v zápase podľa jeho pokynov. Presilovku šiestich voči štyrom využívame naplno. Ujímame sa vedenia 6:3 a prichádza time-out hostí. Bohužiaľ pomohol im. V čase 12:21 berie timeout už i Roman, stav je 6:6!! Nasledujú ťahanice o každý gól. Za stavu 11:9 zase dostávame 2-minutový trest a sedmička proti nám. Simi chytá, Simi chytá!!! Prichádza prvý zlomový okamih. Presilovku hostí vyhrávame 2:0!!! V závere polčasu sa „dorky“ dostávajú do vedenia o päť gólov 16:11! Baby dávajú aj 17-ty gól, ten im však rozhodca berie, na podnet trénerky hostí, že prišiel po časovom limite. Čas na nejaké oslavy neprichádza. Náskok síce sľubný, ale čaká nás ešte dlhých, predlhých 30 minút druhého polčasu. Ale z báb už začíname cítiť pohodu.

2015 05 17 sala1

Začal sa druhý polčas. Druhý zlomový moment. Sedmička hostíííí a Simi! Likviduje druhú sedmičku v zápase. Rozhodcovia nás dosť prísne posielajú do štyroch proti šiestim, ale tu prichádzajú hviezdne momenty Romi. Okrem dvoch gólov získala aj loptu, keď bol na ňu odpískaný prieraz a to všetko v oslabení o dve baby menej. Vedieme 20:12!!! Ďalšia šnúra gólov súpera a stav je razom 21:16. Druhý timeout Stupavy, bronzový timeout! Prišiel tretí zlomový-bronzový moment. Tie slová trénerov museli priniesť to, čo „dorky“ potrebovali počuť. Sebadôvera, nekompromisnosť v súbojoch jedna na jednu, kombinačná ľahkosť v útoku a tímová spolupráca v obrane podporená úsmevmi od ucha k uchu. Baby hrali to, čo vedia, hrali skvele. Hnané publikom do záverečných minút. Tisícky odmakaných minút na tréningoch sa zbiehajú do posledných sekúnd zápasu. Obecenstvo na nohách. Chorál pre bronzové babizne znie celou halou: „Kto neskáče, neni Tatran. Hop, hop, hop.“ Zápas končííííí. Začali sa spontánne oslavy prvej ženskej medaily stupavského družstva v rámci celorepublikovej súťaže. „Dorky“ sú tretím najlepším celkom mladších dorasteniek v celej republike! Tretím najlepším!!!

2015 05 17 sala2Po práve odovzdaných medailách už nie sú „dorky“ len talentovaným družstvom s vysokým potenciálom. Sú tímom, ktorý potvrdil svoju kvalitu a súdržnosť počas celej sezóny. Dokázali uniesť tlak, ktorý na ne bol vytvorený a postavili sa mu čelom, tak ako len ony vedia. Spolu!

Do roka a do dňa splnili svoj sľub. Je to niečo famózne. Gratulujeme!!!

Atmosféru po zápase asi najlepšie vystihuje moment, ktorý sa stal pred klubovňou. Pán Kovács starší, oblečený v žltom „bronzovom“ tričku mi podáva ruku a hovorí: „Toto... toto tričko pre mňa znamená ďaleko viac ako si viete predstaviť, alebo ako viem vyjadriť“. Potom sklonil hlavu a odišiel za svojou ženou. Ten chlap bol neskutočne dojatý. Super pohľad!

Zostava a góly Stupavy: Kristína Nemcová, Natália Huňarová, Almina Yildizová 1, Vanesa Valachová, Wanessa Raffasederová 4, Lucia Kovácsová 7, Simona Kubovičová, Vanessa Kaláberová 3, Romana Gašpareková 4, Silvia Straková 3, Alexandra Popovičová 2, Petra Geisseová, Sarah Richter 3, Michaela Puškáčová 2, Ivana Gašpareková 1.

Trenéri: Roman Vigh, Peter Kuklovský

Priebeh: 2:1, 2:3, 6:3 Time Šaľa, 6:6 Time Stupava, 10:9, 13:9, 16:11 / 20:12, 21:16 Time Stupava, 25:17 Time Šaľa, 30:22 Time Stupava, 30:24

Situácia pred odchodom na zápas do Prešova pri pohľade do tabuľky bola jasná. Do konca ligy zostávajú tri zápasy a pre udržanie si tretieho miesta je treba získať minimálne tri body (za víťazstvo sú body dva). Domáce hráčky Prešova v priebehu ligy vytrápili v tabuľke druhý Trenčín, s ktorým prehrali len o gól a dokonca porazili štvrtú Nitru! Zápas sľuboval vyrovnaný priebeh až do konca, ale...

Ale tréner Roman ušil na súpera výbornú taktiku a od prvých minút sa spustil „stupavský uragán doriek“. Domáce nevedeli, kde im hlava stojí a od ktorej našej hráčky príde zakončenie. „Dorky“ strieľajú góly v poradí: Lucka, Waness, Romi, Sisa, Waness, Romi, Lucka, Lucka, Vaness, Lucka, Ivi a zase Lucka.

Domáce berú time out, skóre je 2:12!!! Úvod ako z učebnice hádzanej. Po týchto 19 minútach dorky absolútne dominujú! Na palubovke je len jedno družstvo, NAŠE! Baby si toto skvelé nasadenie udržiavajú celý prvý polčas a do šatní sa odchádza za stavu 7:16.

Vo výbornom svetle sa ukazuje súhra celého tímu, keď sa strelecky presadili všetky posty. Baby si celý zápas udržiavajú skvelú koncentráciu, z ktorej poľavili len v posledných minútach, keď domácim dovolili skorigovať výsledok na rozdiel „len“ šiestich gólov, ale to už o zápase bolo dávno rozhodnuté.

Do konca ligy zostávajú dva „matche“ a najbližší je už túto nedeľu doma so Šaľou. Len jeden jediný bodík delí „dorky“ od naplnenia veľkého cieľa a sna. Držíme im spolu palce a v spomínanú nedeľu ich prídeme podporiť, čo budú hlasivky stačiť!

Zostava a góly Stupavy: Kristína Nemcová, Natália Huňarová 1, Vanesa Valachová 2, Wanessa Raffasederová 3, Lucia Kovácsová 8, Simona Kubovičová, Vanessa Kaláberová 3, Romana Gašpareková 4, Silvia Straková 4, Alexandra Popovičová 2, Petra Geisseová, Sarah Richter, Michaela Puškáčová, Ivana Gašpareková 2.

Trenér: Roman Vigh

Priebeh: 1:2, 2:5, 2:12, 5:15, 7:16 / 12:22, 15:25, 20:28, 23:29

Nie je dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa. Síce neviem, kto to povedal, ale určite prehral.“ Na úvod článku som si prepožičal slová zrejme najúspešnejšej športovkyne všetkých čias. Práve toto jej vyjadrenie najlepšie vystihuje sobotný zápas „doriek“. Odhodlanie na zápas z pohľadu diváka zostalo zrejme len v šatni. Česť výnimkám ako napríklad Romi Gašparekovej, ktorá už nie v prvom zápase ukazuje svoj prínos pre mužstvo, ako na jednej strane palubovky, tak i na druhej. A dúfam, že si jej hru všimla i trénerka Trenčína, ktorá je zároveň reprezentačnou trénerkou. Späť k zápasu.

Každé mužstvo má svoje právo zohrať nevydarený zápas a ten prišiel práve v túto sobotu. Súper každou minútou odskakoval na vyšší a vyšší rozdiel skóre. Keď sa už miestami zdalo, že dokážeme stiahnuť súpera na menší rozdiel v skóre, tak sa lepilo na „dorky“ viac smoly, technických chýb a asi aj rešpektu zo súpera. A možno celkom zbytočného. Trenčín je určite špičkové mužstvo, ale hrateľné. Nedá sa síce poraziť každý deň, ale je v schopnostiach našich báb takýchto súperov porážať. A všetci tí, ktorí ich zápasy sledujeme pravidelne, sme si toho vedomí. Dnes zapadne slnko, ale zajtra znovu bude svitať a čaká nás nový deň. Rovnako tak čaká i „dorky“ cez víkend ďalší zápas a budeme im naplno držať palce. Pretože nám prinášajú kopec krásnych športových zážitkov.

Kto z vás má nejaký ten voľný „budget“ na nete :-), tak odporúčam sa započúvať do slov tejto piesne:
https://www.youtube.com/watch?v=vLArn7RX0cw

Odborný pohľad na zápas pripája i tréner Roman Vigh:

Začiatok zápasu nám vyšiel, hlavne sme v úvode premieňali šance. Od 6. minutý zápasu sme mali veľké problémy so zakončením a za cely prvý polčas sme zahodili 9 náskokov zo 6 metrov z priestoru spojok, ktoré sme mohli napraviť zo sedemmetrových hodov, ale ani túto ponuku sme nevyužili. V prvom polčase sme nedali tri sedmičky. Zahodené tutovky + osem technických chýb spojených s nedôraznou obranou ani iný polčasový výsledok nemohli priniesť. V druhom polčase sme zmenili spôsob bránenia, ktorý robil súperovi problémy, avšak pri družstve, ktoré je jedným z lídrov ligy, je dosť náročné doťahovať 7 gólové manko. Aj pri pokusoch stiahnuť nepriaznivý stav sa na naše ruky lepili technické chyby, ktoré prevýšili bojovnosť družstva. Treba uznať kvality súperovho družstva, ktorý takmer každý náskok zo 6 m dokázal premeniť. My sme boli pravým opakom - viac ako desať náskokov zo 6m sme nedali. Šesťkrát zazvonila tyčka a z toho nebol ani jeden gól. Som sklamaný z výsledku zápasu a jeho priebehu. Bohužiaľ, taký je šport, treba sa ponaučiť z vlastných chýb, ktorých sme sa dopustili a hlavne naďalej pokračovať v tom, čo sme s družstvom rozbehli. Sezóna ešte nekončí a „hádzanárska kariéra“ dievčat sa len rozbieha."

Zostava a góly Stupavy: Kristína Nemcová, Natália Huňarová, Almi Yildizová, Vanesa Valachová 1, Wanessa Raffasederová 1, Lucia Kovácsová 9, Simona Kubovičová, Vanessa Kaláberová, Romana Gašpareková 3, Silvia Straková 1, Alexandra Popovičová 2, Sarah Richter 1, Barbora Plávalová, Michaela Puškáčová, Ivana Gašpareková.

Trenéri: Roman Vigh, Peter Kuklovský Priebeh: 3:2, 3:6 Time Stupava, 3:8, 4:10, 6:10 Time Trenčín, 6:14, 8:15 / 11:16, 12:20 Time Trenčín, 17:23, 18:28

 

PS: kto pozná meno tej športovkyne z úvodu bez Googlu, má u mňa kofolu alebo pivo :-)

Sakra, sakra, sakra. Meškám. Je zelený štvrtok, čas 12:06. Parkujem pred halou. Ohlušujúci rámus je počuť až von. Už sa hrá. Otváram dvere, prvý pohľad je na tabuľu so skóre... 3:3! Je zarobené na výborný zápas, už sa teším!! Netradičný čas a predsa plná hala, skvelé. Lopta neposlúcha takmer žiadnu hráčku, nervozita je cítiť na každom poste, na lavičke, v hľadisku. Režisérskej taktovky sa ujala Lucka proti svojej reprezentačnej sokyni a začíname misky váh prikláňať na svoju stranu. Dostávame sa do vedenia 7:4. Hráme famózne! Baby tam nechávajú všetko, v bránke čaruje Simi, ktorá nejedenkrát počula skandovať svoje meno. Jej zákroky nás udržiavajú v hre s najlepším celkom v lige. Polčas končí 14:11 pre naše „dorky“!!

Prepáčte, že so svojim opisom zápasu končím v tejto chvíli. Zápas dvoch špičkových mužstiev sa dostáva do guláša „ľudí vyššej moci“. Výsledkom je kopec vylúčených, dvoch červených kariet a verte mi, nebol to určite zápas v rukavičkách, ale bol tvrdý, pružný, rýchly, s kvalitou na jednotlivých postoch, ako v radoch „doriek“, tak i na strane Michaloviec, ale v zmysle fair play!

Zápas končí 26:30 v prospech lídra súťaže. Určite ste niekedy videli zápas v telke, ktorý náš tím prehral a v pozápasovom rozhovore počuje od hráčov: „Nevadí, ideme od zápasu k zápasu.“ Alebo „Tak určitééé....nič sa nedeje ideme ďalej“ atd. Snáď nikomu z nich tá prehra nevadila!! Česť výnimkám. Ako napríklad R.Petrovickému, P.Demitrovi...

Dnes po zápase sa „dorkám“ dostalo STANDING OVATION!!! Síce prehrali, ale v očiach všetkých prítomných boli našimi hrdinkami a úplne zaslúžene počuli skandovať „STUPAVA, STUPAVA, STUPAVA!“ Každá jedna naša baba hľadala miesto, kam by sa schovala, aby nebolo vidieť jej slzy, dojatie a ohromnú bolesť v duši po prehranom zápase. Zakrývať to by však bola blbosť! Práve toto, tieto ich uplakané tváre sú dôkazom toho, ako veľmi chceli dnes uspieť. Vážené maminy a tatinovia, môžete byť hrdí na to, aké máte dcéry! A vy, tréneri, aké máte hráčky. Pretože ani jednej babe nebolo jedno, ako tento zápas skončil!!! Baby, som na vás hrdý aj ja! Držíme vám palce aj naďalej.

Zostava a góly Stupavy: Kristína Nemcová, Natália Huňarová, Almina Yildizová, Vanesa Valachová , Wanessa Raffasederová 2, Lucia Kovácsová 7, Simona Kubovičová, Vanessa Kaláberová 4, Romana Gašpareková 1, Silvia Straková 1, Alexandra Popovičová 3, Sarah Richter 3, Barbora Plávalová, Michaela Puškáčová, Ivana Gašpareková 5.

Trenéri: Roman Vigh, Peter Kuklovský

Priebeh: 4:4 time Stupava, 7:4 time Michalovce, 9:8, 14:11 / 18:14, 18:16 time Stupava, 18:21, 21:22, 23:24, 24:28, 25:29 time Michalovce, 26:30

481. Presne toľko kilometrov musíte vycestovať zo Stupavy, ak by ste chceli navštíviť Bardejovské kúpele. „Dorky“ však nešli za termálom, ale za svojím ďalším súperom. Tréner neponechal nič na náhodu alebo nepriazeň osudu a išli na východ Slovenska radšej deň pred zápasom.

V samotnom zápase bola odrazovým mostíkom pre výborný výkon „doriek“ presilovka súpera za stavu 3:1 pre domáce. Jeho presilovku sme vyhrali 2:0! Od toho stavu sme súperkám výrazne začali odskakovať vo vývoji skóre. Pestrofarebnosť hry „doriek“ podčiarkuje fakt, že každý post okrem brankárok sa podieľal na strelených góloch. Strelecký koncert zaznamenali ľavé krídelníčky Sisa so Sarah, keď spolu nasúkali 11 gólov!

Pred zhodnotením zápasu od trénera Romana si pripomeňme, že už tento štvrtok (2.4.2015) o 14h privítajú „dorky“ na domácej palubovke vedúci tím ligy, Iuventu Michalovce. Bude sa na čo pozerať, pretože od NÁS sa body nevozia ľahko!

Slová trénera Romana Vigha:
"Zápas sme začali nie podľa našich predstav. Úvodná nervozita v našich rukách a súperove úspešné gólové útoky znamenali nečakané dvojgólové manko. Vďaka dobrej obrane a výborne chytajúcej Simony Kubovičovej sme postupne preberali kontrolu nad zápasom. Dievčatá si vedeli pripraviť šance z každej pozície, góly strieľali spojky, krídla aj pivot. Gólovo sa najviac darilo Sarah Richter, ktorá zo siedmych náskokov premenila všetky. K 100 % úspešnosti sa pridala aj pivotka Vanes Valachová. Naša hra bola stále v tempe, pri každej príležitosti sem ťahali do protiútokov z ktorých naše krídla trestali chyby súpera. Aj napriek množstvu nepremenených čistých šancí sme zápas vyhrali 15 gólovým rozdielom u súpera, ktorý je síce v spodnej časti tabuľky, ale určite svojim prejavom hry v domácom prostredí a bojovnosťou dokáže, vytrápiť nepripravené družstvá. My sme odchádzali z Bardejova okrem dvoch bobov aj s dobrou náladou a spokojnosťou. Pre nás teraz začína boj o medaile a verím tomu, že s úspešným záverom. Doma hráme dôležité zápasy s Michalovcami a s Trenčínom, kde nás čaká náročná previerka našej výkonnosti."

Zostava a góly Stupavy: Kristína Nemcová, Almina Yildizová, Vanesa Valachová 4, Wanessa Raffasederová 7, Lucia Kovácsová 2, Simona Kubovičová, Vanessa Kaláberová 1, Romana Gašpareková 3, Silvia Straková 4, Alexandra Popovičová, Sarah Richter 7, Barbora Plávalová, Ivana Gašpareková 4.

Trenér: Roman Vigh

Priebeh: 3:1 , 3:3, 4:7, 6:12 Timeout Stupava, 8:15 / 8:18, 12:21, 14:24 Timeout Stupava, 15:27 Timeout Bardejov, 16:30 Timeout Bradejov, 17:32

2015 03 07 SKP1 „Prešľap, prešľap! Bola v bránkovisku!“ ozýval sa rev z tribún. Rozhodca píska a ukazuje práve toto porušenie pravidiel a vzápätí siréna končí zápas. Baby štartujú zo striedačky, akoby tá siréna odštartovala olympijský beh na 100m. Súper však nie je Usain Bolt, oni mieria ku klbku skáčucich spoluhráčok na úrovni deviny. Pocit úľavy, šťastia, slzy, dojaté tváre. Takto vyzerali posledné frenetické sekundy víkendového zápasu našich „doriek“, ale poďme pekne od začiatku!

Na naše baby čakala ďaľšia ťažká prekážka v boji o celoročnú snahu, prišlo ŠKP Bratislava. Súper, ktorý budil rešpekt, pretože práve na jeho palubovke sme po vzájomnej remíze z jesennej časti ligy bod stratili. ŠKP zrejme malo na našom minulom domácom zápase s Nitrou svojho pozorovateľa a ušilo rovnakú taktiku, osobku na strednú spojku. A tak sa väčší priestor otváral po kombinačnej hre „doriek“ práve Waness, ktorá potvrdzovala oprávnenosť svojej nominácie do slovenskej reprezentácie kadetiek na blížiaci sa európsky šampionát. Naštartovala tak našu loď tým správnym smerom. V 10. min sme už pohodovo viedli 7:3 a nikto si nepripúšťal nič iné ako hladký priebeh. Lenže prešlo iba pár minút, prehrávali sme 10:11 a do šatní sa odchádzalo za remízového stavu.

Po zmene strán sme hrali ako z veľkej knihy a vybudovali si priebežné vedenie 21:15, pod ktoré sa zapísal celý tím fantastickou hrou v obrane a technickou vyspelosťou v útokoch, ktoré protihráčky zastavovali nedovolenými zákrokmi na bránkovisku či v bránkovisku, za ktoré ich trestala neomylná ďaľšia reprezentantka Lucka premenenými sedmičkami. Zrejme aj lokálna frustrácia z tohto sa podpísala pod moment, keď po mierne povedané dosť nešťastnom zákroku zostala ležať na palubovke práve Lucka. ,Tesne predtým sa ozvala dunivá rana, keď sa jej hlava ako prvá dotkla palubovky! Mrazivý pohľad a pocit oblial snáď každého fanúšika domácich. Celá hala na povel vstala a čakala, ako to s ňou bude ďalej, aký bude jej zdravotný stav. Po niekoľkých minútach na lavičke sa do hry vrátila, ale po pár útokoch sa pýtala späť na striedačku. Tí, čo ju poznáme, vieme, že je to bojovníčka na pohľadanie a určite by zápas dohrala, ak by jej to stav dovoľoval. Akoby tento moment zmrazil celý náš tím. Do konca zostávali tri minúty a viedli sme 24:20. Prvá strata lopty v útoku od tohto stavu znamenala gól ŠKP, rovnako skončila i druhá a tretia strata lopty! Stav bol zrazu 24:23 a v čase 28:32 Roman používa svoj posedný timeout. Máme loptu a pokyny boli zrejme jasné, dohrať to v útoku do konca. ŠKP začalo po palubovke lietať. Ich sebadôvera bola na najvyššom bode . O loptu prichádzame. Čas 29:37. Timeout ŠKP. Zostáva posledných 23 sekúnd. Baby sa zo zbytkových fyzických i psychyckých síl snažia zdvojovať, nepustiť ich, prerušiť hru. Nedarí sa to, sily sú na konci, diváci stoja, ohlučujúce bubny, zimomriavky po celom tele. Statná pivotka ŠKP dostáva loptu v poslednej sekunde zápasu.... „Prešľap, prešľap! Bola v bránkovisku!“ ozýval sa rev z tribún. Rozhodca píska, zápas končí. Víťazná eufória sa nesie celou halou. Fantastický zážitok!!

Niekto chodí do kina, niekto do divadla, niekto si zase pozrie film v TV. Ale drámu a emócie, čo vedia pripraviť naše „dorky“ za nulové či symbolické vstupné vám dokáže pripraviť len tím, ktorý to ťahá spolu ako výborná partia.

Odborný pohľad na zápas pripája i tréner Roman. Tu sú jeho slová:

2015 03 07 SKP3"Dva body sú doma, MY sme VYHRALI a nikto sa nezranil, to je asi to najdôležitejšie z tohto zápasu pre mňa. Súper bol veľmi húževnatý, nevzdával sa a bojoval až do konca zápasu, čo prinieslo vďaka naším nepremeným šanciam a technickým chybám v závere opäť nervák. Štvorgólový náskok v závere sme trestuhodne premárnili a triasli sme sa o výsledok do posledných sekúnd. Zápas bol od začiatku podpísaný nervozitou hráčok na oboch stranách, čoho výsledkom bolo množstvom technických chýb a vylúčení. My sme nedokázali využívať presilovky, ktoré nás mali odraziť od súpera už v prvom polčase. Dievčatá dobiehali straty lôpt a nepremenené šance bojovnosťou v obrane, kde nechýbal pohyb, kontakt a dôraz pri bránení. V útoku sme boli úspešní hlavne pri rýchlych nábehoch ukončených súbojom jedna proti jednej a zriedkavo aj nacvičenými kombináciami, ktoré platili na súpera. V zápase sme v útoku skúšali a ukázali snáď všetko, od streľby z väčších vzdialeností, zábehov krídiel, rýchlych protiútokov, spolupráce s pivotom, križovania, výmen... atď., bohužiaľ nie vždy s vydareným záverom. Bez ohľadu na hektický priebeh musím pochváliť vysoké nasadenie dievčat. Dokázali sa všetky tešiť z úspešných zakončení, kde nechýbal v každom momente úprimný prejav s víťazným gestom. Každá chcela zápas vyhrať, každá maximálne zabojovala a dala do zápasu všetko. Preto si u mňa zaslúži pochvalu celé družstvo. Ďalší ťažký zápas máme za sebou s pripísanými dvomi bodmi so súperom, ktorý nám dokázal v jesennej časti zobrať bod. Aj tento fakt je posun vpred a hlavne k nášmu cieľu. Teraz nás čaká dvojtýždňová zápasová pauza, kedy dievčatá budeme pripravovať na rozhodujúce zápasy so súpermi na špici tabuľky. Sme pri chuti, vo víťaznom ťažení a bez prehry v 12 zápasoch."

Zostava a góly Stupavy: Natália Huňarová, Almina Yildizová 1, Vanesa Valachová, Wanessa Raffasederová 6, Sabina Gálová, Lucia Kovácsová 6, Simona Kubovičová, Vanesa Kaláberová 2, Romana Gašpareková 2, Silvia Straková 3, Alexandra Popovičová 1, Sarah Richter, Barbora Plávalová, Ivana Gašpareková 3, Laura Jašíková.

Trenéri: Roman Vigh, Rudolf Draškovič ml.

Priebeh: 3:1, 7:3, 8:7 Time Stupava, 10:11, 11:11 Time ŠKP, 12:12 / 16: 13 Time Stupava, 21:15, 24: 20, 24:23 Time Stupava, Time ŠKP

2015 03 01 mocenok2

„Dorky“ cestovali do Močenku len s jediným cieľom. Natiahnuť sériu víťazných zápasov zo šesť na sedem a naznačiť tak všetkým konkurentom o prvé priečky v tabuľke, že to s útokom na medailu myslia vážne. A necestovali samé.  Možno práve domáci infarktový duel z minulého týždňa proti Nitre bol spúšťacím stimulom, že „Dorky“ išli na zápas autobusom aj s veľmi slušnou fanklubovou podporou. Netušili však, že pôjde o tak jednoznačný zápas.

Úvod zápasu bol poznačený menším dôrazom v zakončení a zrejme pocitom dievčat, že výsledok sa dostaví sám, pretože prvých pár čistých šancí a dokonca i všetky sedmičky v prvom polčase skončili nezdarom. A tak stav po 5 minútach bol stále 0:0. Po tomto vytriezvení, že súper sa neporazí sám, prišlo k naštartovaniu stupavského stroja. Baby si dokázali vytvoriť veľa gólových príležitostí z nacvičených signálov a súperovi už v polčase utiekli na náskok desiatich gólov (5:15), ale plnokrvný výkon prišiel až po prestávke. Štandartne dobre chytajúcu Simi Kubovičovú vystriedala do druhého polčasu hrdinka zo zápasu s Nitrou, Baška.

Močenok, ktorého tím tvoria väčšinou staršie žiačky, sa statočne snažil vzdorovať, proti naším technickejším dievčatám ale nemal šancu. Na ihrisku sa prestriedali všetky baby, a každá z nich sa zapísala do streleckej listiny. Unaveného súpera motali v útoku kombinačnou hrou, ktorá bola vyšperkovaná gólom pri vlastnom oslabení po prekrížení krídiel , následne spojok a skončilo to náskokom na čisté bránkovisko. Táto nádherná akcia nenechala sedieť žiadneho fanúšika „Doriek“, ktorý sem meral cestu. V druhej polovici zápasu sa rutinérskym premieňaním sedmičiek ukázala trenérom Almi a streleckú smolu z posledných zápasov pretrhla i večne bojujúca Ivka Gašpareková.

Dominantnosť našich báb bolo cítíť hlavne v obrane. Asi v 53 min sme si v hladisku začali uvedomovať, že v druhom polčase baby ešte nedostali gól. Každou minútou sme im držali palce, aby tento trend dotiahli až do záverečného hvizdu. Ich nasadenie nepoľavilo ani v samom závere zápasu. Ich kolektívny výkon sa podpísal pod úspech, ktorý je odmenou za stovky prepotených dresov na tréningoch. Tento team vedený Romanom a Peťom je je radosť sledovať na ihrisku.

Zhodnotenie zápasu pripojil i trenér Roman Vigh:

2015 03 01 mocenok3Nastúpiť na zápas s prvým, so štvrtým, alebo s posledným družstvom v tabuľke je u mňa sprevádzané vždy s pocitom dôležitosti a zodpovednosti. Niekedy sa zápasy vyhrávajú, resp. prehrávajú už v šatni pred zápasom a tento „predzápas“ Vám dokáže ovplyvniť celý priebeh diania na ihrisku. Preto sme dievčatá na tento zápas pripravovali skôr po psychickej stránke, aby sme súpera hlavne nepodcenili. Ak si niektoré družstvo zaslúži dostať výprask o tridsať gólov, tak my musíme spraviť všetko preto, aby to tak dopadlo. Aj napriek nervóznemu začiatku hlavne v útoku a v prechode do útoku, sme súperovi dávali stále šancu sa nás držať a hrať prijateľný výsledok pre nich. Veľmi dobrou obranou a perfektne chytajúcimi brankárkami sme sa postupne začali vzdiaľovať od súpera, čím od nás opadla určitá nervozita. Musím pochváliť všetky dievčatá za kolektívny výkon, ktorý sa podpísal pod výsledok 32:5. V druhom polčase sme nedostali ani gól. Pre mňa je dôležité, že každá hráčka si splnila svoju hráčsku funkciu v mojej spokojnosti, začo boli odmenené gólmi, keďže každá dokázala skórovať. Výborne sa ukázala Sarah Richter, jednak strelecky, ale hlavne na ihrisku si robila so súperkami čo chcela. Strelecky sa prebudila aj Almi Yldizová, ktorá dokázala nastrieľať 5 gólov. Dievčatá boli v druhom polčase pri chuti a robili si doslova čo chceli. Križovaním a výmenami bavili seba a hlavne divákov. Pod výsledok sa určite podpísal aj Stupavský fans, ktorý vycestoval s nami do Močenku. Takmer 30 fanúšikov robilo výbornú „Stupavskú atmosféru“ aj v Močenku, začo im opäť vyslovujem v mene družstva poďakovanie.

Zostava a góly Stupavy: Almi Yildizová 5, Vanesa Valachová 3, Wanessa Raffasederová 1, Lucia Kovácsová 2, Simona Kubovičová, Vanessa Kaláberová 3, Romana Gašpareková 4, Silvia Straková 5, Alexandra Popovičová 4, Sarah Richter 4, Barbora Plávalová, Ivana Gašpareková 1.

Trenéri: Roman Vigh, Peter Kuklovský

Priebeh: 0:4, 1:9, 3:10, 4:13, 5:15 / 5:20, 5:25, 5:30 5:32

2015 02 22 nitra2Očakávaný duel medzi mladšími dorastenkami Stupavy a Nitry priniesol nádherný športový zážitok. A nie je div, veď proti sebe nastúpilo aktuálne tretie mužstvo tabuľky proti štvrtému. Bol to súboj, ktorý začal už skôr. Hecovačky na facebooku, plná hala, kopec zelených farieb. Práve toto ste mohli zažiť v sobotný podvečer v Stupavskej hale. Na našich babách bolo vidieť nasadenie, túžbu, ale i odhodlanie sa pobiť o dva body. O dva majstrovské body! Od začiatku bolo jasné, že to bude dráma až do konca. Z vyrovnaného zápasu za stavu 4:3 sa našim babám podarilo odskočiť až na sľubný náskok 9:4 hlavne vďaka Waness Raffasederovej, ktorá hrala s veľkým sebazaprením, ale podstúpila ho pre úspech tímu. Lenže i Nitra dokázala, že nie náhodou je v tabuľke hneď za nami.

V čase 45:00 sa vlastne začínalo odznovu, stav bol 14:14! Atmosféra gradovala a dôležitosť zápasu zväzovala ruky i nohy. Ale práve toto sú tie zápasy, pre ktoré sa oplatí chodiť do haly. Zažiť tú atmosféru na vlastnej koži, prežiť to spoločne s hráčkami akoby tam fanúšik behal sám osobne po ihrisku. Baby dreli, dreli, doplňovali sa a i kočky zo starších žiačok si plnohodnotne zastali svoje miesto, keď im tréneri dali priestor. Po premenenej ťažkej šanci Saši Popovičovej sa už zdalo, že sme k víťazstvu bližšie ako súper, ale scenárista tohto večera si gradáciu pripravil až do samého konca .

Po vynútenom faule v bránkovisku Nitra v čase 58:54 za stavu 17:16 v náš prospech dostala výhodu sedmičky i dvojminútovej presilovky! Ale zlikvidovanie sedmičky Baškiným výkopom pravačky zelektrizoval celú halu!!! Bez nároku na gól dopadol i ďalší náskok hráčok Nitry na bránkovisku. V čase 59:35 prišlo k poslednému timeout-u Stupavy. Burácanie fanúšikov, túžba hráčok udržať jednogólový náskok v posledných sekundách zápasu, srdce na hranici infarktu. Toto všetko sprevádzalo posledné sekundy. Koniééééc. Prepukol gejzír radosti. Skvelé, skvelé, fantastické!!! Kolektívny výkon všetkých báb priniesol dva vytúžené body. O názor na priebeh zápasu sme požiadali i trénera Romana. Tu sú jeho slová:

2015 02 22 nitra3„Tento zápas mi takmer pripomenul scenár z jesenného kola UDHK Nitra – HC Tatran Stupava, kde sme v závere zápasu nevedeli vsietiť gól a vďaka tomu sme prehrali zápas. Opäť sme sa aj v tomto zápase stretli s množstvom nepremenených čistých šancí, čo viedlo v závere k napínavej dráme. Zápas sme mohli v závere prvého polčasu za stavu 9:4 jednoznačne nakloniť na našu stranu, pri našej dvojminútovej presilovke sa stal pravý opak. Súperovi sme dovolili dotiahnuť výsledok v posledných troch minútach na polčasový stav 9:6. Veľa našich dvojminútových zbytočných trestov a zahodené čisté šance spravili zápas do posledných sekúnd napínavým duelom. Za svoje hovorí strelenie len 3 gólov od 11. do 30. minutý druhého polčasu (šance boli, len sa nepremieňalo). Kľúčovú úlohu v tomto zápase zohrali brankárky a to v prvom polčase Simona Kubovičová a v druhom Barbora Plávalová. Ich úspešnosť bola takmer 40 % . Opäť sa strelecky darilo Vaness Raffasederovej, ktorá strelila 10 gólov (3 zo 7m), čo je viac ako polovica strelených gólov v zápase. Spolu s Romanou Gašparekovou, ktorej forma rastie od zápasu k zápasu, boli veľkou hrozbu v útoku. Výborný zápas odohrala aj Saša Popovičová. V obrane zodpovedne zastala svoju úlohu a dokázala streliť posledný veľmi dôležitý sedemnásty gól nášho družstva. Šancu zahrať si v družstve mladších dorasteniek dostali aj tri staršie žiačky Fabianová, Galová, Jašíková, ktoré nahrádzali zranené dorastenky. V tomto zápase na ihrisko nastúpila do obrany Tereza Fabianová, ktorá plnohodnotne zastúpila vyfaulovanú Vanesu Valachovú. Družstvo v obrane spolu s brankárkami odohralo VÝBORNÝ zápas, čo je zrejmé aj z výsledku (iba 16 inkasovaných gólov). V útoku sme boli bez myšlienky a bez spolupráce medzi dvojicami (spojka – spojka, spojka – pivot, spojka - krídlo). Aj napriek tréningovej príprave a vedomosti, čo bude na nás súper hrať, sme si ťažko pripravovali pozície na zakončenie, ktoré sme častokrát nepremenili. Na dievčatách bol vidno stres a pocit veľkej zodpovednosti z tohto zápasu, čo im zväzovalo ruky a myseľ. Predsa len hrať pred natrieskanou halou fanúšikov robí svoje. Najdôležitejšie je, že sme zápas vyhrali a zabojovali až do posledných sekúnd o cenné dva body. Verím, že toto vydreté víťazstvo nás posunulo dopredu a fanúšikov nalákalo na ďalší domáci zápas. Týmto chcem aj poďakovať fanclubu za skvelú domácu atmosféru a plnú halu. Sú to pre mňa neopísateľné zážitky.“

Zostava a góly Stupavy: Almina Yildizová, Vanesa Valachová, Wanessa Raffasederová 10, Sabína Gálová, Lucia Kovácsová 1, Simona Kubovičová, Vanessa Kaláberová 1, Romana Gašpareková 3, Silvia Straková 1, Daniela Brennerová, Alexandra Popovičová 1, Sarah Richter, Barbora Plávalová, Ivana Gašpareková, Laura Jašíková, Tereza Fabiánová.

Trenéri: Roman Vigh, Peter Kuklovský

Priebeh: 0:1, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3, 6:3 time Stupava, 6:4, 9:4, 9:6 / 9:7, 11:7, 11:9, 12:9, 12:10, 14:10, 14:13 time Stupava, 14:14, 16:14, 16:15, 17:15, 17:16 time Nitra, time Stupava.

Ml. dorastenky: Bytča - Stupava 18:30 (10:11)

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality a články
nedeľa, 15 február 2015 22:44

Mladšie dorastenky cestovali do Bytče s cieľom priviezť body. To sa im nakoniec podarilo, hoci prvý polčas bol mimoriadne vyrovnaný a aj nervózny. V druhej polovici ale naše dievčatá sústredeným výkonom Bytčiankam odskočili a vyhrali výrazným rozdielom 12 gólov.

Zostava a góly Stupavy: Natália Huňarová 2, Almina Yildizová, Vanesa Valachová  2, Wanessa Raffasederová 13, Lucia Kovácsová 3, Simona Kubovičová, Vanes Kalaberova 1, Romana Gašpareková 5, Silvia Straková 2, Daniela Brennerová, Alexandra Popovičová 1, Sarah Richter, Barbora Plávalová, Ivana Gašpareková 1

Tréneri: Roman Vigh, Martin Kanda

Priebeh: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, time Stupava, 4:3, 5:3, 5:5, 7:5, 7:8, 8:8, 8:9, 9:9, 9:10, 10:10, 10:11  /  10:12, time Bytča, 10:15, 11:15, 11:18, 12:18, 12:20, 14:20, time Stupava, 14:23, 15:23, 15:24, 16:24, 16:25, 17:25, 17:27, 18:27, 18:30

2014 12 13 partizanske2Mladšie dorastenky uzatvárali program tohtoročnej jesene súbojom s Partizánskym. V prípade dobrého výsledku mali šancu prezimovať na tretej priečke tabuľky, preto sa čakalo, že do zápasu dajú všetko.

Zápas mal pomerne dlhú "oťukávaciu" fázu, naše dievčatá mali zviazané ruky a dovolili Partizánskemu utiecť do vedenia 1:3. Potom sa skoncentrovali, zlepšili obranu a dokázali sa presadiť zo hlavne zo spojok. V sedemnástej minúte sme viedli 12:6 a zdalo sa, že rozbehnutý stupavský stroj už nič nezastaví. Stal sa pravý opak - niekto ako keby otočil vypínačom a začali sa kopiť chyby - straty lopty, nepremieňanie jasných šancí, nedôraznosť v obrane. Dievčatá z Partizánskeho vycítili šancu a začali sa doťahovať. Nám nepomohol ani oddychový čas, Partizánske sa presadzovalo hlavne strelami z veľkej diaľky a do polčasu znížili na rozdiel jediného gólu.

Bolo na tréneroch, aby v šatni dievčatám vrátili sebavedomie a oni sa "vrátili do zápasu". Zrejme sa to podarilo, hoci ešte aj po prestávke sa nás do stavu 18:7 Partizánske držalo. Potom sa ale prejavila naša širšia lavička, naše dievčatá boli o poznanie rýchlejšie a hlavne protiútoky nám dovolili odpútať sa od súpera a dotiahnuť zápas do osemgólového víťazstva. Aj to nám nakoniec, vďaka "len" dvojgólovému víťazstvu Nitry nad ŠKP, stačí na to, aby dievčatá po jeseni skončili na bronzovej priečke.

2014 12 13 partizanske2Držíme palce, dievčatá, aby sa vám aj na jar darilo minimálne tak, ako počas jesennej časti.

Zostava a góly Stupavy: Almina Yildizová, Vanesa Valachová  1, Wanessa Raffasederová 3, Lucia Kovácsová 11, Simona Kubovičová, Vanes Kalaberova 5, Romana Gašpareková 1, Silvia Straková 3, Daniela Brennerová 2, Alexandra Popovičová, Sarah Richter, Barbora Plávalová, Michaela Puškáčová 1, Ivana Gašpareková 6

Tréneri: Roman Vigh, Martin Kanda

Priebeh: 0:1, 1:1, 1:3, 3:3, 3:4, 6:4, 6:5, 8:5, timeout Partizánske, 9:5, 9:6, 12:6, 12:7, timeout Stupava, 13:7, 13:9, 14:9, 14:13  /  16:13, 16:14, 17:14, 17:1618:16, 18:17, 20:17, timeout Partizánske, 22:17, 22:18, 23:18, 23:19, 25:19, 25:20, 28:20, 28:21, 29:21, 29:22, 31:22, 31:25, 33:25

Mladšie dorastenky cestovali do Šale s cieľom vyhrať, priviezť dva body a upevniť si tak tretie miesto v tabuľke. Do zápasu vstúpili koncentrovane a stav 2:2 v šiestej minúte bol posledným momentom, keď Šaľanky dokážali držať s rozbehnutým stupavským strojom krok. Naše dievčatá absolútne prebrali iniciatívu, dobre bránili, na každý gól Šale odpovedali 3-4 stupavskými gólmi a tak už polčasový deväťbodový stav znamenal, že by sa musel stať zázrak, aby sa Šaľa vrátila do zápasu.

V druhom polčase mali naše dievčatá "hluchú" prvú desaťminútovku - našťastie aj Šaľa skórovala len raz. Potom už naše dievčatá  pokračovali vo výbornej hre, dokázali sa presadzovať strelecky a nakoniec dokázali zvýšiť náskok až na 13 gólov, teda na dvojnásobok. Zápas nám ukázal, že keď dievčatá zahrajú koncentrovane, dokážu aj silné tímy porážať na ich palubovke.

Tretiu priečku sme napriek skvelému výsledku neudržali - Nitra nás preskočila o skóre - ale veríme, že do konca súťaže sa dievčatá posunú ešte vyššie.

Zostava a góly Stupavy:
Almina Yildizová, Vanesa Valachová  1, Wanessa Raffasederová 7, Lucia Kovácsová 7, Simona Kubovičová, Vanes Kalaberova 2, Romana Gašpareková 2, Silvia Straková, Daniela Brennerová, Alexandra Popovičová, Sarah Richter 1, Barbora Plávalová, Michaela Puškáčová 3, Ivana Gašpareková 3

Tréneri: Peter Kuklovský, Roman Vigh

Priebeh: 1:0, 1:1, 2:1, 2:5, 3:5, 3:8, timeout Šaľa, 3:9, 4:9, 4:14, 5:14  /  6:14, 6:15, 7:15, 7:17, 8:17, 8:20, 9:20, 9:23, 10:23, 10:24, 11:24, 11:25, 13:25, 13:26

Presov2Mladšie dorastenky nastúpili v sobotu popoludní proti Prešovu. Keďže "poškuľujú" po treťom mieste v tabuľke, ich povinnosťou bolo zápas vyhrať.

Zodpovednosť a nervozita im zrejme zväzovala ruky, pretože zo začiatku zápasu sa nevedeli dostať do tempa - hlavne v útoku nevedeli nič na Prešovčanky vymyslieť a po 12 minútach prehrávali 5:8. Potom ale prišiel neuveriteľný úsek zápasu, kedy sa naša obrana stala nepriestrelnou - fantastických 16 minút sme nedostali gól - a keďže sa začalo dariť aj v útoku, dve minúty pred koncom polčasu bolo 14:8.

Prešovčanky po polčase "zapli" a dokázali skorigovať na 16:12, ale potom sa prejavila prevaha našich dievčat a Prešovčankám sa začali vzďaľovať. Publikum ich hnalo vpred a zápas nakoniec vyhrali presvedčivým rozdielom ôsmich gólov.

Presov3Zostava a góly Stupavy: Almina Yildizová, Vanesa Valachová  2, Wanessa Raffasederová 2, Lucia Kovácsová 13, Simona Kubovičová, Vanes Kalaberova 1, Romana Gašpareková 2, Silvia Straková 2, Daniela Brennerová 1, Alexandra Popovičová, Sarah Richter 2, Barbora Plávalová, Michaela Puškáčová 1, Ivana Gašpareková 6,

Tréneri: Roman Vigh, Martin Kanda

Priebeh: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4, 3:4, 3:5, 4:5, 4:7, 5:7, 5:8, 14:8, 14:9  /  14:10, 15:10, 15:11, 16:11, 16:12, 17:12, 17:14, 18:14, 18:15, 20:15, 20:16, 22:16, 22:17, 23:17, 23:18, 24:18, 24:19, 25:19, 25:20, 26:20, 26:21, 29:21, 29:22, 31:22, 31:23, 32:23, 32:24

 

2014 11 15 kosice2Mladšie dorastenky nastúpili v Košiciach proti domácemu tímu ŠŠK Bernolákova. Vstup do zápasu mali fantastický - po 7 minútach bolo 0:5. Potom sa hra vyrovnala a naše dokázali prvý polčas vyhrať o 4 góly. V dosť nervóznom zápase, ktorý rozhodcovia nemali celkom pod kontrolou, naše už nepustili šancu ani v druhom polčase, nenechali Košičanky priblížiť sa na dostrel a vyhrali s prehľadom 29:18.

Mrzia nás červené karty na oboch stranách, zrážka hlavami Lucie Kovácsovej a Romany Gašparekovej, ale najviac zranenie Simony Kubovičovej (veríme, že nie vážne). Každopádne toto dôležité víťazstvo určite vleje sebavedomie a chuť do hry našim dievčatám, ktoré čakajú ďalšie dôležité zápasy.

Tréner Roman Vigh zhodnotil zápas takto:

"Úvod zápasu sme mali ukážkový. Využili sme každú chybu súpera a dokázali sme si spraviť sľubný náskok 0:5. Namiesto zvýšenia náskoku sme dovolili súperovi počas prvého polčasu takmer vyrovnať. V 22. minúte bol stav 6:7 a mohlo sa začať odznova. Do polčasu sa nám podarilo mierne upraviť skóre na stav 8:12.

2014 11 15 techoDruhé dejstvo zápasu sme už mali pod kontrolou, postupne sme si vytvárali gólový náskok aj napriek pravidelným dvojminútovým trestom (spolu 9 trestov). Okrem dvojok lietali aj červené karty, na našej strane ju dostala Vanessa Raffasederová za tri dvojminútové vylúčenia a na strane Košíc jedna hráčka za faul. Stupavských 29 gólov si medzi seba rozdelilo 10 hráčok, čo vnímam veľmi pozitívne. Všetky hráčky na všetkých postoch dali góly..., podľa zápisu krídla skórovali 11 krát, spojky 16 krát a pivotky 2 krát. V zápase sme ukázali veľa pekných akcií, či už pri spolupráci pivot spojka, alebo na postavenú obranu. Opäť veľmi dobre zachytali brankárky. Ani tento zápas sme sa nevyhli zraneniu. Po minulotýždňovej zlomenine pivotky Natálie Huňárovej, si natiahla stehenný sval brankárka Simona Kubovičová. Víťazstvo vonku nás veľmi potešilo a hlavne motivovalo. Postupne sa dostávame krok po kroku vyššie v tabuľke a verím tomu, že do konca jesennej časti sezóny už nestratíme ani bod."

Zostava a góly Stupavy: Almina Yildizová 2, Vanesa Valachová  1, Wanessa Raffasederová 3, Lucia Kovácsová 1, Simona Kubovičová, Vanes Kalaberova 3, Romana Gašpareková 5, Silvia Straková 4, Alexandra Popovičová 1, Sarah Richter 2, Barbora Plávalová, Michaela Puškáčová 1, Ivana Gašpareková 6

Tréner: Roman Vigh


Priebeh:
0:5, 3:5, 3:6, 5:6, 5:7, 6:7, 6:9, 7:9, 7:11, 8:11, 8:12 / 

 

 

 

 

Ml. dorastenky: Trenčín - Stupava 24:24 (13:15)

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality a články
pondelok, 10 november 2014 12:23

Mladšie dorastenky zohrali veľmi vyrovnaný súboj v Trenčíne. Po vyhratom prvom polčase oba tímy bojovali a našim sa napokon náskok z prvého polčasu nepodarilo udržať a zápas skončil remízou.

Tréner Roman Vigh komentuje priebeh nasledovne:
"Tento zápas bol pre nás náročný nielen po fyzickej stránke, ale aj psychickej. Každý jeden súboj, či už v obrane, alebo v útoku, bol veľmi dôležitý, keďže sme sa tĺkli so súperom počas .celého zápasu o výsledok. Viackrát sme mali možnosť odskočiť od súpera na viac ako tri góly, ale túto šancu sme vďaka nepremeneným šancám nevyužili. Polčas sme dokázali vyhrať o dva góly (15:13), ale tento náskok sme hneď v úvode druhého polčasu stratili.

Opäť ako v zápase s Nitrou sme mali problémy so záverom druhého polčasu, resp. s poslednou 15 minútovkou, kde sme dokázali streliť len tri góly. Zbytočne sme doplácali na dvojminútové vylúčenia, ktorých bolo pomerne dosť (spolu 5 trestov). Dievčatá zabrali hlavne v obrane, bránili dôrazne a nepúšťali lacno súpera do šancí, čo sa potom odzrkadlilo aj na výbornom výkone brankárky. V útoku sa nám prebrali ľavé aj pravé krídla, ktoré si dokázali sami vytvoriť strelecké pozície a z nich skórovať.

Prvýkrát v sezóne sme odohrali zápas v plnom zložení (šestnásťčlenný kader hráčok), i keď nedostali všetky hráčky možnosť zapojiť sa do hry, z ihriska a z lavičky bolo cítiť silu celého kolektívu a hlavne radosť celého družstva z každej akcie. Čo je najdôležitejšie, že si od súpera odnášame bod za remízu a nie nulu ako to bolo doteraz zvykom. Čo ma mrzí, je zranenie Natálii Huňarovej, ktorá si zlomila v prvom polčase nohu."

Zostava a góly Stupavy: Kristína Nemcová, Natália Huňarová , Almina Yildizová, Vanesa Valachová  1, Wanessa Raffasederová 3, Lucia Kovácsová 8, Simona Kubovičová, Vanes Kalaberova 7, Romana Gašpareková 1, Silvia Straková 2, Daniela Brennerová, Alexandra Popovičová, Sarah Richter 1, Barbora Plávalová, Michaela Puškáčová, Ivana Gašpareková 1

Tréneri: Peter Kuklovský, Roman Vigh

Priebeh: 1:0, 1:3, 3:3, 3:5, 5:5, 5:7, 6:7, 6:8, 7:8, 7:9, 9:9, 9:10, 10:10, 10:13, 11:13, 11:14, 13:14, 13:15  /  16:15, 16:16, 17:16, 17:19, 18:19, 18:20, 19:20, 19:21, 20:21, 20:22, 23:22, 23:23, 24:23, 24:24

 

Mladšie dorastenky tento víkend hostili Bardejov. Boli pomerne štedrými hostiteľkami, keď si po vyrovnanom prvom polčase Bardejovčanky odnášajú zo Záhoria tridsaťšesťgólovú nádielku.

Zostava a góly Stupavy: Kristína Nemcová, Almina Yildizová 2, Vanesa Valachová  1, Wanessa Raffasederová 7, Lucia Kovácsová 10, Simona Kubovičová, Vanes Kalaberova 2, Romana Gašpareková 1, Silvia Straková 1, Daniela Brennerová 1, Alexandra Popovičová, Sarah Richter 5, Barbora Plávalová, Ivana Gašpareková 6

Tréneri: Peter Kuklovský, Roman Vigh

Priebeh: 2:0, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:4, 5:4, 5:6, 6:6, 6:7, 7:7, 7:8, 9:8, 9:9, 11:9, 11:11, 12:11, 12:12, 13:12, 13:13, 14:13, 14:14, 15:14, 15:15, 17:15, 17:16, 18:16  /  19:16, 19:17, 22:17, 22:18, 28:18, 28:19, 30:19, 30:20, 31:20, 31:21, 36:21

Stupavské dorastenky nastúpili na ďalší ligový zápas proti bratislavskému ŠKP. V zápase sa striedali horšie úseky s lepšími a tak zo skóre 4:4 šnúrou piatich gólov Bratislavčaniek bolo zrazu 9:4. Záver prvého polčasu Stupavčanky postupne náskok skresali na prijateľných 11:9. Druhý polčas bol veľmi vyrovnaný, vedenie sa prelievalo zo strany na stranu a tak možno považovať konečnú deľbu bodov a skóre 18:18 za spravodlivé.

Tréner Roman Vigh o zápase povedal: 

Pre nás to bol ťažký duel, keďže sme cely zápas dobiehali nepriaznivé skoré. Päťgólové manko za stavu 4:9 počas prvého polčasu sme stiahli na polčasový stav 9:11. Veľa zbytočných technických chýb nás znervózňovalo počas celého zápasu. Po prestávke si opäť super vypracoval päť gólový náskok, ktorý sme po našom Time-Oute v prvej desaťminútovke päťgólovou šnúrou dokázali vynulovať. I keď v poslednej minúte sme zápas otočili v náš prospech, nepodarilo sa nám tento stav udržať a nakoniec si odnášame od súpera bod za remízu 18:18. Cely priebeh hovorí o tom, že môžeme byt radi, že sme aspoň remizovali. Doplácali sme na množstvo technických chýb, nepripravenosť šancí a bezzubosť v útoku. Stálu nádej na úspech nám dávala dobrá tvrdá obrana a bojovnosť na ihrisku. Mame ešte veľa roboty pred sebou, čo by si mali hlave dievčatá uvedomiť . Musíme hlavne začať nosiť body od súperov, inak budeme odsúdený na spodnú polovicu umiestnenia v lige.

Zostava a góly: Nemcová 0; Huňarová 0; Yildizová 0; Valachová 0; Raffasederová 5; Kovácsová 6; Kubovičová 0; Kalaberová 0; Gašareková R. 0; Straková 0; Brennerová 3; Popovičová 0; Richterová 2; Plávalová 0; Gašparekový I. 1; Tréner Vigh; ZVD: Kuklovský

Priebeh: 1:0; 1:2; 3:2; 3:3; 4:3; 4:4; 9:4; 9:6; 10:6; 10:8; 11:8; 11:9/ 12:9; 12:10; 15:10; 15:15; 17:15; 17:18; 18:18

20141019 mocenok2Dnešný súper mladších dorasteniek - Močenok - mal byť podľa predpokladov papierovo slabším súperom, veď väčšinu tímu tvoria staršie žiačky. Dorastenky to od začiatku potvrdili, bezproblémovo sa odpútali a budovali si svoj náskok. Schuti si zahrali, skórovali po protiútokoch a už polčasový výsledok 18:8 bol jednoznačný.

V druhom polčase už dievčatá z Močenka dokázali dať len dva góly a keď naše exhibične hrajúce pridali ďalších 16, výsledok 34:10 pravdivo hovorí o obrovskej prevahe na ihrisku.

 Tréner Roman Vigh vidí zápas takto:
"So zápasom som spokojný. Získali sme povinné body a čo je najdôležitejšie, že dievčatá splnili cieľ zápasu.... v ktorom sme nesmeli dostať viac ako 10 gólov. Taktiež sme od hráčok chceli, aby hrali rýchle protiútoky a zakončovali z prvej, či druhej vlny. Súper nám ich dovolil celý zápas zakladať , keďže sa dopúšťal technických chýb a stroskotával na dobre chytajúcich brankárkach, čo nám vyhovovalo. Rýchla hra však bola miestami na úkor straty lôpt, ktorých bolo vďaka nepresným nahrávkam neprimerane veľa. Dúfam, že táto výhra nakopne dievčatá k sérii víťazstiev v lige."

Zostava a góly Stupavy: Kristína Nemcová, Almina Yildizová, Wanessa Raffasederová 4, Lucia Kovácsová 7, Simona Kubovičová, Vanes Kalaberova 5, Romana Gašpareková 3, Silvia Straková 5, Daniela Brennerová 2, Alexandra Popovičová, Sarah Richter 2, Barbora Plávalová, Michaela Puškáčová 1, Ivana Gašpareková 5

20141019 mocenok3Tréneri: Roman Vigh, Martin Kanda

 Priebeh: 2:0, 2:1, 6:1, 6:2, 7:2, 7:3, 9:3, 9:4, 12:4, 12:5, 15:5, 15:6, 17:6, 17:7, 18:7, 18:8  /  18:9, 21:9, 21:10, 34:10

Stupavské mladšie dorastenky po sľubnom priebehu zápasu nakoniec podľahli Nitrankám o tri góly. V čom treba hľadať príčiny zlyhania v závere zápasu hodnotí tréner tímu Roman Vigh:

 

"Zápas, ktorý takmer 55 minút vyhrávate a nakoniec prehráte o tri góly je ťažkým sústom na trávenie nielen pre družstvo, ale aj pre divákov, ktorí sa vybrali do Nitry.

Niekoľkokrát počas celého zápasu sme dali šancu súperovi na dotiahnutie výsledku vďaka nepremeneným šanciam. Už len 5 zahodených sedmičiek hovorí za všetko. Dôrazné pokrývanie pivota a vysúvanie na strelecké spojky spolu s úspešnými zákrokmi brankárok nám držali výsledok nielen prvý polčas ktorý skončil 8:10, ale aj prvých 21 minút druhého polčasu. V poslednej šesťminútovke sme dostali 7 gólov, čo je takmer toľko gólov, ako v celom prvom polčase. Súperovi vychádzal každý strelecký pokus v útoku a nám pravý opak, sedem minút sme trpeli gólovou absenciou. Vďaka dobre chytajúcej Nitrianskej brankárke a nášmu streleckému zlyhaniu sme úsek od 22. po 29. minútu druhého polčasu  prehrali 0:6. Nevyužili sme niekoľko šancí na vybudovanie si výrazného bodového náskoku, na čo sme v závere zápasu doplatili. Posunutie oproti predchádzajúcim ligovým zápasom som videl v menšom počte technických chýb. Dobrý výkon bol vidieť v obrane, dievčatá bránili dôrazne, robili minimum chýb v osobných súbojoch a vedeli úspešne riešiť situácie pri bránení pivota.

Teraz máme dva týždne čas na zápasovú prípravu, na konkretizovanie svojich nedostatkov a hlavne ich postupné odstraňovanie."

 

Zostava a góly Stupavy: Huňárová, Yildizová, Raffasederová 6, Kovácsová 4, Kubovičová, R. Gašpareková,  Kalaberová 3, Straková, Popovičová, Richter 3, Plávalová, Puškáčová 3, I. Gašpareková 3

Tréner: Roman Vigh

Priebeh: 1:0, 1:1, 2:1, 2:5, 4:5, 4:6, 6:6, 6:8, 8:8, 8:10  /  11:10, 11:13, 12:13, 12:14, 13:14, 13:15, 14:15, 14:16, 16:16, 16:18, 17:18, 17:19, 18:19, 18:20, 24:20, 24:21, 25:21, 25:22

Ml. dorky: HC TATRAN STUPAVA : MHK Bytča 23:19 (14:8)

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality a články
nedeľa, 28 september 2014 11:57


dorky 270914 bytca3Mladšie dorastenky po minulotýždňovej prehre v Michalovciach nastupovali na tohto sezónnu domácu premiéru s cieľom získať dva body a odčiniť nevýrazný výkon z prvého kola. Práve až príliš veľká snaha akoby im zväzovala ruky. Zápas s kvalitným ale hrateľným súperom bol poznamenaný veľkým množstvom technických chýb, stratených lôpt. Ťažko získanú loptu v dobre pracujúcej obrane dievčatá nie raz rýchlo stratili v snahe o rýchly protiútok.
Zápas, ktorý sa pre naše dievčatá začal dobre a celý prvý polčas vyhrávali rozdielom 4-6 gólov priniesol zápletku. Tento náskok natiahli v prvej časti druhého polčasu na 19:9 a zápas sa mohol skončiť stupavskou exhibíciou. Avšak v závere zápasu postavili súperky na nohy, ktoré sa snažili o zvrat v zápase až do konca. Nepodarilo sa to aj vďaka dobre chytajúcim brankárkam, dva body ostali doma, avšak ponúknuť súperovi takúto šancu sa nie vždy musí oplatiť.

Zostava a góly: Huňarová 0; Yildizová 0; Raffasederová 8; Kovácsová 3; Kubovičová 0; Kaláberová 2; Gašpareková R. 0; Straková 1; Brennerová 1; Popovičová 1; Richterová 5 Plávalová 0; Puškáčová 0; Gašpareková I. 2
Tréner Vigh, ZVD Kuklovksý

dorky 270914 bytca2

Mladšie dorastenky - vstup do sezóny 2014/2015

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality a články
piatok, 01 august 2014 08:25

Rozhovor s trénerom mladších dorasteniek Romanom Vighom o vstupe do sezóny 2014/2015

 

1. Kedy Vám začala príprava a ako ste spokojný s jej priebehom?

S letnou prípravou sme začali koncom júla, presne 30.7.2014 vstupným testovaním. Následné dva tréningy v poslednom júlovom týždni po testoch boli skôr „nábehové“. Naplno sme začali s letnou prípravou na týždňovom sústredení v Senci, kde sme absolvovali tri tréningové jednotky + regeneráciu počas dňa. Prvé prípravné zápasy sme odohrali už v rámci sústredenia proti Piccardu Senec a Slovanu Modra. Následne sme pokračovali v dvojfázových tréningových jednotkách počas celého prázdninového mesiaca. Vycestovali sme na turnaje do Veszprému (HU), Viedne (AUT), Šale a Nitry. Káder dorasteniek trénoval takmer v plnom počte počas celej prípravy, dá sa povedať, že absentovala len dlhodobo chorá pivotka Vanesa Valachová. Celkovo som veľmi spokojný s celým priebehom letnej prípravy a hlavne s prístupom dievčat. Verím tomu, že drina, obeta a odmakané tréningy, prinesú výsledky počas sezóny.

 

2. Aké hráčske pohyby nastali vo Vašom kádri?

Družstvo mladších dorasteniek posilnila brankárka z Modry Barbora Plávová, ktorá prišla do Stupavy na hosťovanie. Do vyššej kategórie prestúpilo sedem hráčok narodených v roku 1997 z 22 členného minulosezónneho kádra mladších dorasteniek, ktoré začnú hrať za novovzniknuté družstvo Stupavských žien.

 

3. Aké ciele si dávate do následujucej sezóny?

Cieľom družstva je boj o medailové priečky. Minulú sezónu sme sa po prvýkrát oťukávali v celoslovenskej dorasteneckej lige, kde sme naberali skúsenosti s prevažne mladým družstvom. Určite to nebude ľahká sezóna, bude sa bojovať do posledných kôl, tak veríme tomu, že ambícia družstva bojovať o medaile bude žiť v týme počas celej sezóny. Čítať 10 krát

Na prvý ligový zápas odcestovali dorastenky do Michaloviec s ambíciou dobrého vstupu do novej sezóny a dobrého výsledku zo zápasu na východe Slovenska. Bohužiaľ, namiesto potrápenia súpera, trápili samé seba. Bojovnosť a chuť im určite v zápase nechýbali, ale pri vyše dvadsiatich stratách lopty počas 60 minút je uhrať dobrý výsledok priam nemožné. Štrnásť členný hráčsky káder, ktorý vycestoval do Michaloviec si tak z východu odnáša vysokú prehru 19:28 pri polčasovom výsledku (9:18).

Hodnotenie trénera:

Od začiatku sme v zápase ťahali za kratší koniec, lopty sme strácali pri snahe o rýchly protiútok ako aj pri hre na postavenú obranu súperiek. Michalovčanky dostávali od nás lopty zadarmo. Stačilo sa na nás pozerať a my sme sa sami pripravili o loptu nepresnými prihrávkami, technickými chybami. „Dajte loptu Stupave ona ju aj tak stratí“.
Dievčatá chceli v prvom zápase uspieť, čomu nasvedčovalo aj odhodlanie pred zápasom a bojovnosť počas zápasu, ale nemôžeme pomýšľať na dobrý výsledok, keď sa ani k streľbe na bránu nedostaneme. Okrem spomínaných „školáckych chyb“ treba pripomenúť aj svetlé momenty.... bojovnosť v zápase dievčatám nechýbala a v dobrom svetle sa ukázali aj obe brankárky, nerozhodný stav druhého polčasu podržala určite Barbora Plávalová. Verím tomu, že zápas v Stupave pred domácim publikom bude úplne o niečom inom a takisto aj ostatné ligové zápasy.

 

Zostava a góly: Huňárová 0; Yildizová 0; Raffasederová 4; Kovácsová 7; Kubovičová 0; Kaláberová 1; Gašpareková R. 0; Straková 2; Brennerová 0; Popovičová 0; Richterová 1; Plávalová 0; Puškáčová 1; Gašpareková 3;
Tréner: Vígh, ZVD Kanda

Ml. dorky: 2. miesto na prípravnom turnaji v ŠALI

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality a články
pondelok, 08 september 2014 12:07

Ďalšou previerkou mladších dorasteniek pred začatím ligy bol turnaj v Šali, ktorého sa záčastnili družstvá z 1. slovenskej dorasteneckej ligy. Pozvánku na turnaj domáceho družstva HK Duslo Šaľa dostali UDHK Nitra, HC Tatran Stupava a ŠKP Bratislava.


Ako prvý zápas odohrali naše dorastenky proti susedovi z Bratislavy. Jasný priebeh a polčasový stav 17: 7 predpovedal vysokú výhru, čo sa aj potvrdilo vysokou výhrou 32:18.


V ďalšom zápase nastúpili dievčatá proti domácemu celku zo Šale. Od začiatku zápasu nefungovala obrana Tatranu čo dokázali domáce naplno využiť a takmer v každom útoku vsietiť gól. Po polčasovom skóre (13:11) pokračoval zápas bez pozitívnej zmeny v obrane obrany. Škoda že sme nedokázali udržať otočeniu priebežného výsledku zápasu a veenie o dva góly nedokázali udržať do konca. V konečnom zúčtovaní sme prehrali 21:23.


Zápas s Nitrou, ktorý nasledoval hneď po zápase so Šaľou, bol previerkou kondičnej a silovej letnej prípravy družstva. Nitra bez prehry na turnaji nastúpila taktiež na svoj posledný tretí zápas, kde sa rozhodovalo predčasne o víťazovi turnaja. Úvod zápasu vyšiel Tatrankám, keď v prvej 15 minútovke dokázali vyhrávať rozdielom šiestich gólov 12:6. Bohužiaľ, strelecká neúspešnosť hráčok dovolila Nitriankam vyrovnať zápas na polčasový stav (12:12). Po zmene strán začal boj o výsledok, ktorý dokázali naše dorastenky víťazne ustrážiť. Napokon skončil zápas po 50 minútovom boji výsledkom 24:23. Na turnaji sme obsadili konečné druhé miesto vďaka horšiemu skóre za Nitrou. Okrem pekného druhého miesta sme si z turnaja odniesli aj individuálne ocenenie za najlepšiu hráčku turnaja, ktorou sa stala naša stredná spojka LUCIA KOVACSOVÁ. Gratulujeme!


Výsledky zápasov:

Duslo Šaľa – UDHK Nitra 20:25 (10:11)
Stupava – ŠKP Bratislava 32:18 (17:7)
UDHK Nitra- ŠKP Bratislava 22:20 (15:7)
Duslo Šaľa – Stupava 23:21 (13:11)
Stupava – UDHK Nitra 24:23 (12:12)
ŠKP Bratislava – Duslo Šaľa 20:29 (9:15)

Tabuľka:

1. miesto: UDHK Nitra
2. miesto: Tatran Stupava
3. miesto: Duslo Šaľa
4. miesto: ŠKP Bratislava

Individuálne výsledky:

Najlepšia brankárka: Annamária Musáková –UDHK Nitra
Najlepšia hráčka: Lucia Kovácsová – Tatran Stupava
Najlepšia strelkyňa: Kristína Kurňavová – Duslo Šaľa

Koniec prázdnin venovali mladšie dorastenky opäť hádzanej. V priebehu posledného augustového týždňa okrem ranných tréningov absolvovali viacero prípravných zápasov a v závere týždňa odcestovali na medzinárodný turnaj do Viedne. Celkovo odohrali osem stretnutí z toho sedem víťazných a jeden zápas s prehrou.

020914 02Pondelok 25.8.2014:
HC Tatran Stupava - DHK Baník Most (CZ) 27:24 – prípravný zápas
Utorok 26.8.2014:
HC Tatran Stupava - Duslo Šaľa 50:31 – prípravný zápas
Streda 27.8.2014:
HC Tatran Stupava - DHK Baník Most (CZ) 25:18 – prípravný zápas
Piatok: 29.8.2014:
Tatran Stupava - Union Tulln (AUT) 16:4 – turnaj WIEN
HC Tatran Stupava - Auswahl Mittelfranken (GER) 18:2 – turnaj WIEN
Sobota 30.8.2014:
DHC Plzen (CZE) - HC Tatran Stupava 10:3 – turnaj WIEN
Union Korneuburg (AUT) - HC Tatran Stupava 10:17 – turnaj WIEN
Auswahl Mittelfranken (GER) - HC Tatran Stupava 7:17 – turnaj WIEN

Kvalitné prípravné zápasy nás preverili po hernej, ale aj po kondičnej stránke. Dievčatá celý august odmakali, čo bolo vidno aj na ihrisku. V Stupavskej hale sa predstavali pred domácim publikom trikrát a ani raz nezaváhali. Hosťujúci klub DHK Baník Most (CZ), ktorý bol v Stupave na desať dňovom sústrední so staršími dorastenkami, dokázali dvakrát poraziť a to 27:24 a 25:18. Taktiež s jasným výsledkom porazili ligového súpera zo Šale 50:31.
Na turnaji vo Viedni pokračovali dorastenky vo víťaznom ťažení, kde po prvom hracom dni skončili v skupine na prvom mieste z celkovým skóre 34:6 a bilanciou dvoch vyhratých zápasov. Bohužiaľ, štvrťfinále im absolútne nevyšlo, kde sa strelecky trápili a proti DHC Plzeň (CZ) dokázali len trikrát skórovať počas 30 minút. Konečný výsledok 3:10 (2:3) hovorí za svoje. V ďalších dvoch zápasoch opäť jednoznačne vyhrali a tak v konečnom zúčtovaní obsadili na medzinárodnom turnaji piate miesto z dvanástich družstiev.
Na družstve je vidno progres a chuť isť si za svojim cieľom. Celý august dievčatá odtrénovali dvojfázovo a odohrali 15 zápasov (turnaj Veszprem, Viedeň + prípravné zápasy), čo je vidno aj na ich hernom prejave. Počas septembra ich čakajú ešte dva prípravné turnaje a to v Šali a v Nitre.
Veríme, že ich kvalitná príprava bude dobrou investíciou do novej sezóny a ukážu v novej sezóne svojim fanúšikom to najlepšie čo vedia.

Mladšie dorastenky na CellCupe 2014 štvrté

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality a články
utorok, 19 august 2014 09:55

cellcup2014 2

V strede minulého týždňa odcestovali mladšie dorastenky do Veszpremu na najväčší maďarský medzinárodný turnaj v hádzanej za účasti 165 družstiev z 26 krajín. V základnej skupine nastúpili proti maďarským družstvám AUDI ETO GYORI a Dorogi Egyetértés SE,  egyptskému Alexandria Team, španielskemu C.BM. Torrellano, talianskemu SSV Bozen. V silnej medzinárodnej konkurencii sa naše dievčatá nestratili a so ziskom 8. bodov a vysokopozitívnym skóre 102:76 si v základnej skupine A zabezpečili druhé miesto a tým aj účasť v semifinále turnaja vo Veszprem aréne.

V semifinálovom zápase prehralo naše družstvom po bojovnom výkone s kvalitným súperom ZRK Buducnost Podgorica z Čiernej Hory 10:20 (5:8).

V boji o bronz narazili dievčatá na húževnaté rusky z týmu Veshnyaki Moscow. Po vyrovnanom priebehu celého zápasu sme v závere ťahali za kratší koniec a moskovčankám podľahli 16:20 (8:8). V konečnom zúčtovaní tak obsadili 4. miesto.

Na kvalitne obsadenom turnaji, za účastí kvalitných dievčenských družstiev z hádaznársky silných krajín 4. miesto trochu mrzí, avšak je nutné ho považovať za veľký úspech stupavského družstva, ktoré sa aj v tejto silnej konkurencii preasdilo. Dievčatá bojovali v každom zápase a ukázali kvality stupavskej hádzanárskej školy, ktoré môže smelo konkurovať rovesníčkam nie len v európe.

 

Výsledky v základnej skupine:
HC Tatran Stupava - Alexandria Team 29 : 12
HC Tatran Stupava - Győri AUDI ETO KC 14 : 22
HC Tatran Stupava - C.BM. Torrellano 23 : 11
SSV Bozen - HC Tatran Stupava 18 : 22
Dorogi Egyetértés SE - HC Tatran Stupava 13 : 16

A. skupina - konečné poradie

1. Győri AUDI ETO KC HUN 5 5 0 0 110 : 37 10
2. HC Tatran Stupava SVK 5 4 0 1 102 : 76 8
3. Dorogi Egyetértés SE HUN 5 3 0 2 79 : 68 6
4. SSV Bozen ITA 5 2 0 3 83 : 86 4
5. C.BM. Torrellano ESP 5 1 0 4 60 : 113 2
6. Alexandria Team EGY 5 0 0 5 52 : 108 0

B. skupina - konečné poradie

1. ZRK Buducnost Podgorica MNE 5 5 0 0 100 : 46 10
2. Veshnyaki Moscow RUS 5 4 0 1 103 : 69 8
3. MTK Budapest HUN 5 3 0 2 91 : 70 6
4. Fylkir ISL 5 2 0 3 64 : 83 4
5. Békéscsabai ENKSE HUN 5 1 0 4 63 : 102 2
6. Petrosani ROM 5 0 0 5 50 : 101 0

Semifinále:cellcup2014 3
A2 – HC Tatran Stupava - B1 – ZRK Buducnost Podgorica 10 : 20

Zápas o tretie miesto:
Veshnyaki Moscow - HC Tatran Stupava 20 : 16

V priebehu tohtoročnej sezóny oslovil slovenský hádzanársky zväz na spoluprácu pre národné družstvo dievčat do 19 rokov troch našich členov. Toto družstvo sa zúčastní v máji 2016 na Majstrovstva Sveta v hádzanej, ktoré sa budú konať na Slovensku. Pre slovenskú hádzanú je to veľká udalosť. Pre stupavskú ešte väčšia, pretože v realizačnom tíme budeme mať “svojich” ľudí, ktorí budú čerpať pri reprezentácii nové informácie o najnovších trendoch mládežníckej svetovej  hádzanej.

Do reprezentačného tímu do 19 rokov, dostali ponuku a následne ju prijali na tieto posty:

Rudolf Draškovič ml., ako manažér družstva,
Svetozár Prokeš, ako kondičný tréner,
Jana Prokešová, ako fyzioterapeut.

V širšom výbere hráčok sú momentálne z nášho klubu Lucia Kovácsová a Vanessa Raffasederová. V hľadáčiku trénerov reprezentačného výberu sú aj ďalšie dievčatá z nášho klubu a pozvánka do reprezentácie závisí najmä od ich výkonov v nasledujúcej sezóne...

Všetkým členom realizačného tímu a hráčkam vo výbere držíme palce a teší nás, že záujem reprezentácie je o nielen o naše hráčky, ale aj funkcionárov.

ML. DORASTENKY

jún 2023
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Najbližšie udalosti ML. DORKY

Žiadne udalosti