Ml. dorastenky: Drábová Košice - HC Tatran Stupava 14:19 (7:7)

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality a články
sobota, 14 november 2015 20:34
Ohodnotiť túto položku
(2 hlasov)

Výlet na východ našej republiky si pripúšťal len jediný scenár. A to ten, získať dva body. Avšak keď sa to najviac očakáva, tak býva tá cesta za dvomi bodmi o to tŕnistejšia. Vyrovnať sa v hlave s tým, že hráte proti družstvu čo je posledné a doteraz nezískalo žiadne body, vám môže dať omylom pocit, že to pôjde ľahko. Mnohokrát to nie je pravda a tak tomu bolo i dnes v Košiciach.

Baby vstúpili do zápasu pozvoľným tempom a s Košičankami sa striedali v jednogólovom vedení celý prvý polčas. Preto sa do šatní odchádzalo za zmierlivého stavu 7:7. Kto by čakal, že baby to na súperky hneď na začiatku druhého polčasu rozbalia, tak by sa riadne sekol. Košičanky cítili, že dnes by mohli bodovať a „hrýzli“ ďalej. V 34 minúte sa im dokonca podarilo ísť do vedenia 10:8!! Niekedy je až neuveriteľné čo sa musí stať, aby sa naštartovala herná pohoda celého tímu. Za tohto stavu nepremenili svoje príležitosti postupne Lucia Tóthová, Sabína Gálová, Almina Yildizová a opäť Sabína Gálová. Všetko toto sa udialo v priebehu jednej minúty. Možno by to niekoho položilo, ale tieto baby určite nie. Práve naopak. Košičanky mohli ísť až do trojgólového vedenia, ale proti bola Viki Voržáčková, ktorá chytila v tento moment tutovku domácim a tu sa zlomil celý zápas! Baby šnúrou šiestich gólov a žiadneho neinkasovaného naklonili definitívne misky váh na našu stranu. Razom bolo skóre 10:14 a o výsledku zápasu rozhodnuté. Sympatické na hre našich mladších dorasteniek boli pokusy o streľbu z diaľky, aj keď nevynikali vysokou úspešnosťou, ale treba sa o ňu určite pokúšať a za to palec hore! Výborným výkonom sa prezentovali obe brankárky, keď mali obe úspešnosť zákrokov nad 50%! Osobne by som rád doprial gól i babám, ktorým sa to v tejto kategórii zatiaľ nepodarilo. Možno to bude práve v ďalšom domácom zápase, najbližšiu sobotu proti Michalovciam. Bude to nesmierne ťažký duel, ale viem si predstaviť, že keď budú baby ťahať spolu a pôjdu za jedným cieľom, tak môžu byť Michalovciam vyrovnaným súperom!

Zostava a góly Stupavy: Almina Yildizová 2, Šárka Halusková, Sabina Baštiová, Lucia Nemčeková 1, Viktória Voržáčková, Nicol Hladíková 1, Sabína Gálová 4, Diana Michálková 6, Adriana Sakalášová 2, Petra Geisseová, Romana Rácová, Lucia Tóthová 1, Nikol Vačková 2, Bibiana Vlková.

Tréner: Roman Vigh, Ľuboš Bašti

Priebeh: 2:1, 2:5, 6:6, 7:7 / 10:8, 10:14, 12:18, 14:19