Mladšie dorastenky: ŠKP Bratislava – Stupava, Malacky 25: 27 (13:13)

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality a články
štvrtok, 09 február 2017 23:14
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Jarnú časť súťaže začali naše baby dohrávkou posledného jesenného kola na palubovke ŠKP. Tradičný súper, tradičný rival od žiackych kategórií. Lepší začiatok do odvetnej časti ligy ani nemohol byť. Azda, len ak by sa podarilo priviesť z Bratislavy dva body.

V budove, poznačenej časom, Dome športu, sme mali možnosť vidieť dramatický zápas. Naše baby začali lepšie a išli hneď v 5. minúte do vedenia 1:4. To však netrvalo dlho a bolo vyrovnané. Prelievanie skóre z jednej strany na druhú bolo celý prvý polčas a nebolo divom, že i polčas skončil remízou. Vyrovnaný a napínavý priebeh bol i v druhom dejstve. Častejšie boli naše baby o gólik vpredu, ale domáce vždy dokázali dorovnať. V obrane však mali hráčky ŠKP problém s bránením našej pivotky a nečudo, že si museli pomáhať aj nepovolenými zákrokmi. V celom zápase naše baby hádzali až desať sedmičiek. Práve tú poslednú v čase 55:17 a za stavu 24:24 išla hádzať Sabina Baštiová. Nezaváhala a premenila! Hráčky ŠKP však zásluhou Ediny Horváth opäť kontrovali rovnakou mincou. Najlepšia strelkyňa zápasu, ale oslabila aj svoj tím dve minúty pred koncom a ponúknutú presilovku naše baby využili 0:2 a uzatvorili tak konečné skóre na 25:27 v náš prospech.

Prvý ostrý súťažný zápas absolvovala po dlhotrvajúcom nepríjemnom zranení pivotka Diana Michálková. Kostný štep z panvy vložený do kosti na zápästí ju vyradil z hry na veľmi dlhú dobu, ale v tomto zápase ukázala svoj prínos pre družstvo. Samotná Diana videla svoje pôsobenie takto: „Chcela a dala som do zápasu všetko. Ukázať divákom a trénerom, že aj po zranení na to mám. Tiež ma nahecoval aj fakt, že som hrala proti sokyni z ŠKP, s ktorou súperím o post reprezentačnej pivotky. Tiež musím poďakovať babám, že sa ma snažili na bránkovisku hľadať. Bez ich prihrávok by nebol ani jeden môj gól, ani získaná sedmička.“

Zostava a góly: Paulína Bolfová 4, Šárka Halusková, Sabina Baštiová 1, Lucia Nemčeková, Viktória Voržáčková, Zuzana Danišová 1, Sabína Gálová 2, Diana Michálková 6, Nicol Hladíková 2, Vanda Wunderlichová, Nikola Kmeťová, Romana Rácová, Nikola Vačková 5, Tamara Šoková 6.

Tréneri: Ľuboš Bašti

Asistent: Jana Bolfová, Róber Geisse