Mladšie dorastenky: Stupava&Malacky – HK AS Trenčín 22 : 21 (12:14)

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality a články
pondelok, 06 marec 2017 23:20
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Súboj dvanásteho kola voči sebe postavil dve družstvá, ktoré medzi sebou bojujú o aktuálne šieste miesto v tabuľke. Už len tento fakt navrával tomu, že budeme vidieť napínavý zápas až do samotného konca.

Každý z nás kto podobnú dôležitosť zápasu pocítil na vlastnej koži vie, aké je to ťažké, byť úspešný v práve takomto zápase. Rovnaký cieľ stál pred všetkými dievčatami na oboch stranách. Možno práve tá dôležitosť a jej uvedomenie si, neponúklo najkrajšiu hádzanú, ale ako sa hovorí v jednej starej českej komédií „Co je doma, to se počítá pánové“, je v takýchto zápasoch najdôležitejšie. Nikto sa nepýta na priebeh, ale na body. A tie zostali doma, na Záhorí!!!

Poďme však k zápasu. Obe družstvá chceli uspieť. Hlava chce, ruky chcú, nohy chcú, ale v podvedomí je tá dôležitosť a z nej prameniace technické chyby viac ako inokedy. Vyrovnaný a bojovný zápas sa ku koncu prvého polčasu začal lámať na stranu dievčat z Trenčína a ramená našich dievčat trochu vädli. Po prestávke však prišlo niečo nevídané. Peťa Geisseová v úvodnej desaťminútovke druhého polčasu zatiahla roletu, v ktorej dostala len jeden gól a naše baby to nakoplo k cieľu stanovenému pred zápasom. Práve túto desaťminútovku naše baby vyhrali v pomer 5:1 a položili si tak základ k dôležitému víťazstvu. Rovnako ako Peťa, bola v tomto zápase absolútne neprehliadnuteľnou i Nicol Hladíková. Vekom stále ešte len staršia žiačka bola hlavným ťahúňom našich dievčat za dvomi bodmi. Za obdržaných len sedem gólov v druhoch polčase, ale rozhodne treba pochváliť celé družstvo, ktoré neinkasovalo ani v záverečných dvoch minútach nervóznej koncovky tohto duelu.

Gratulujeme!

Zostava a góly: Paulína Bolfová 4, Sabina Baštiová, Lucia Nemčeková, Viktória Voržáčková, Zuzana Danišová, Sabína Gálová 2, Diana Michálková 5, Nicol Hladíková 6, Petra Geisseová, Nikola Kmeťová 1, Romana Rácová, Sára Švajdlenková, Nikola Vačková 4, Tamara Šoková.

Tréneri: Ľuboš Bašti, Róber Geisse

Asistent: Jana Bolfová