Ceníme si súkromie návštevníkov našej stránky. Aj preto Vás informujeme, že na tejto stránke používame cookies a iné technológie pre správne fungovanie a zlepšenie chodu webstránky, jej zabezpečenie, analýzu návštevnosti a správania používateľov.
Spracovaniu cookies môžete zabrániť zmenou nastavenia vo Vašom internetovom prehliadači.

Aktuality a články

Stupava Cup 2022 - Informácie / Information

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality a články
štvrtok, 25 august 2022 00:56

 STUPAVA CUP 2022 - 26.-28.8.2022   STUPAVA, ZÁHORSKÁ BYSTRICA / SLOVAKIA

 

Vítame Vás na dievčenskom hádzanárskom turnaji STUPAVA CUP 2022, ktorý sa uskutočňuje v termíne 26. - 28.8. 2022 v halách v Stupave a Záhorskej Bystrici.

Podstatné informácie o turnaji nájdete tu:

Rozdelenie do skupín

Program a výsledky piatok

Program a výsledky sobota

Program a výsledky nedeľa

Tabuľky

Welcome on girls handball tournament STUPAVA CUP 2022, organized from 26th to 28th August 2022 in Stupava and Záhorská Bystrica halls.

Core information are here:

Groups Composition

Program and results Friday

Program and results Saturday

Program and results Sunday

Tabuľky

Bulletin

Doprava

bulletin2022

doprava

Bulletin

Transport

bulletin2022

doprava

 

 Turnaj zrušený pre COVID 19, klikni pre viac informácií

 

 Tournament cancelled because of COVID-19, click for more info

 

 STUPAVA CUP 2020 - 28.-30.8.2020   STUPAVA, ZÁHORSKÁ BYSTRICA, MALACKY / SLOVAKIA

 

Vítame Vás na dievčenskom hádzanárskom turnaji STUPAVA CUP 2020, ktorý sa uskutočňuje v termíne 28.-30.8.20120 v halách v Stupave, Záhorskej Bystrici a v Malackách.

Podstatné informácie o turnaji nájdete tu:

Základné informácie

Skupiny

Program piatok

Program sobota

Program nedeľa

Výsledky G12

Výsledky G14

Výsledky G16

Výsledky G18

Welcome to girls handball tournament STUPAVA CUP 2020, which is organised from 28. to 30.8.2020 in halls in Stupava, Záhorská Bystrica and Malacky.

You can find most important information here:

Basic Information

Groups Composition

Program Friday

Program Saturday

Program Sunday

Results G12

Results G14

Results G16

Results G18

 

Novovzniknutý klub v Trenčíne, športová akadémia Trenčín, zorganizoval uplynulú sobotu Mikulášsky turnaj pre mladšie žiačky. Turnaja sa zúčastnilo osem družstiev, ktoré boli rozdelené do dvoch skupín po štyroch. Na základe umiestení v skupine družstvá bojovali o konečné poradie. Víťazky skupín hrali vzájomný duel o celkové prvenstvo, druhé v skupinách o tretie miesto atď.

Základná skupina

Naše dievčatá prišli na turnaj s mixom piatačiek, šiestačiek a jednej siedmačky. V základnej skupine si naše baby postupne zmerali sily s dievčatami z Dusla Šaľa, ktoré porazili 16:10. Na rad prišlo družstvo HK Hodonín, ktoré baby porazili 17:4. Poslednou prekážkou v skupine boli dievčatá z THA Martin. I s nimi si naše poradili a po výsledku 19:3 sa stali víťazkami modrej skupiny. S impozantným skóre 52:17 postúpili do finále, kde ich čakalo družstvo Strojára Malacky. Malačanky prešli základnou ružovou skupinou rovnako dobre ako naše baby, ich skóre bolo 54:22.

Pred finále

Zaujímavosťou pred finále bolo, že predošlé zápasy si baby vzájomne fandili. Naše Malackám a Malacky zase nám. Keď už bolo jasné, že sa stretnú vo finále, tak sa medzi sebou aj hecovali o tom, ktoré vyhrajú. Prichádzajú boje o záverečné umiestnenie a hrací čas sa z pôvodných 2 x 13 min mení na 2 x 10min.

UragánIMG-20191207-WA0018.jpg

Prvá desaťminútovka finále bola ako z ríše snov. Baby vybehli na ihrisko s ohromnou vervou a túžbou, nezostať len pri silných rečiach pred zápasom, ale dostať zo seba to najlepšie. Agresívna a rýchla obrana bola pre súperky neprekonateľnou prekážkou. Keď sa im aj podarilo sporadicky zakončiť, tak narazili na stenu v bránke. Veronika Masárová, brankárka našich báb v prvom polčase, zatiahla roletu a rozohrala nejeden rýchly protiútok ako z veľkej knihy. Ani po akomkoľvek prestriedaní sa obraz hry nezmenil. Baby boli hladné po úspechu. Vzájomne sa motivovali po každej vydarenej akcii, či odobranej lopte. Polčasový uragán sa skončil 11:1!!! Konečným výsledkom 18:9 sa naše baby stali víťazkami prvého ročníka Mikulášskeho turnaja v Trenčíne.

Prekrásne gesto

Pri vyhlasovaní konečného umiestenia býva zvykom, že sa zatlieska medailistom a len fanúšikovia daného družstva sú hlučnejší. Keď však organizátori vyhlásili naše baby ako víťazky, tak sa k nášmu pokriku „Stupava, Stupava“ pridali dievčatá všetkých tímov, ktoré boli na vyhodnotení. Približne šesťdesiat cudzích dievčat skandovalo „Stupava, Stupava“! Vyznelo to tak, akoby vzdali hold za hru, ktorú predvádzali  naše baby celý turnaj.

Text: Daniel Jančár

Foto: Peter Horecký

 STUPAVA CUP 2019 - 30.8.-1.9.2019   STUPAVA, MALACKY / SLOVAKIA

 

Vítame Vás na dievčenskom hádzanárskom turnaji STUPAVA CUP 2019, ktorý sa uskutočňuje v termíne 30.8. - 19.5. 2019 v halách v Stupave a v Malackách.

Podstatné informácie o turnaji nájdete tu:

Základné informácie

Program piatok

Program sobota

Program nedeľa

Výsledky U12

Výsledky U14

Výsledky U16

Welcome to girls handball tournament STUPAVA CUP 2019, which is organised from 30.8. to 1.9. 2019 in halls in Stupava and Malacky.

You can find most important information here:

Basic Information

Groups Composition

Program Friday

Program Saturday

Program Sunday

Results U12

ResultsU14

Results U16

 

Turnaje v Zagrebe a Velikej Gorici v Chorvátsku.

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality a články
streda, 19 december 2018 04:52

Píše sa rok 1972 a letné olympijské hry sa konajú v Mníchove. Víťazom hádzanárskej časti sa stáva Juhoslávia. O 12 rokov neskôr letné olympijské hry hostí Los Angeles a v hádzanárskej časti víťazí opäť Juhoslávia. O pár rokov je táto krajina zmietaná vojnou a jednou z nástupníckych krajín sa stáva Chorvátsko. Píše sa rok 1996 a letné olympijské hry sú opäť v USA, ale hostiteľským mestom je Atlanta. Víťazom hádzanárskej časti turnaja sa stáva Chorvátsko. Rok 2004 a olympiáda sa sťahuje tam, kde sa jej myšlienka zrodila, do Atén. Víťazom hádzanárskej časti turnaja sa nestáva nikto iný ako Chorvátsko.

Rok 2018, Stupava Slovensko.

Od začiatku jesene začína Sveťo Prokeš podsúvať rodičom možnosť, že naše deti z tried GT16, GT15 a piateho ročníka Handball Academy sú pozvané Deanom Vučićom do Zagrebu na 8.ročník medzinárodného turnaja. Presne do toho Zagrebu, do toho Chorvátska, kde sa rodia olympijskí víťazi! Naše mesto, naša škola, náš klub vycestoval krátko pred Vianocami už na svoju druhú návštevu tejto balkánskej metropoly.

Velika Gorica - Sobota

Turnajová časť, ktorá sa hrala vo Velikej Gorici bola situovaná v staršej hale, takej typicky slovenskej. Evidentne ešte poznajúca komunizmus. Ale dôležité bolo, čo sa v nej odohrávalo. V sobotu boli na programe dve kategórie. Dievčatá s rokom narodenia 2008 a chlapci s rokom narodenia 2009. Za chlapcov hrali tretiaci a štvrtáci v jednom družstve. Dievčatá boli rozdelené do dvoch družstiev. V prvom hrali len štvrtáčky. V druhom boli piatačky doplnené o dve tretiačky. Chlapci pod vedením Sveťa Prokeša sa s balkánskou mentalitou vyrovnali veľmi rýchlo. Boli rýchli, drzí a patrične bojovní. Miestami až tak, že bolo ďaleko viac hráčov na striedačkách ako na palubovke. Svoje účinkovanie skončili v základnej skupine. Prvé družstvo dievčat pod vedením Andrei Hauskrechtovej sa rozbiehalo pomalšie a nejaký čas trvalo, kým si zvykli na búrlivú atmosféru, pod ktorú sa podpísalo i trinásť stupavských rodičov, ktorí vycestovali podporiť svoje deti. Na škodu veci i tieto dievčatá skončili v základnej skupine. Druhé družstvo dievčat, „Dračice“, siahalo na senzáciu, ale o tom budete čítať nižšie.

Zagreb – Nedeľa

Tak a táto hala, to je teda iná káva! Hala v Zagrebe je súčasťou školy, pri ktorej je vybudovaná. Vzhľadom na to, že hala je z polovice zakopaná v zemi, tak je v nej príjemná klíma i v tomto ročnom období. Aby nebolo dosť, tak súčasťou haly je kaviareň, z ktorej je výhľad na celú hraciu plochu. Z druhej strany haly je bazén. Áno, aj takto vie vyzerať hala, ktorá patrí škole! Poďme však na palubovku tejto parádnej haly. Dnes reprezentovali náš klub a našu školu chlapci narodení v roku 2008 a dievčatá s rokom narodenia 2009. Dievčatá boli úžasné. Vedené Jankou Sirotovou sa v prvých zápasoch otrkávali v tejto konkurencii, ale po každom zápase boli nadšené, keď im nielen trinásť „trhlých“ rodičov kričalo „ĎÁKUJEME.....ĎÁKUJEME“. Jeden zápas sa im podarilo vyhrať 7:0 a vtedy pri „ďakovačke“ začali pomaly aj tancovať. Chlapci 2008 a jeden gólik čo im chýbal. Jeden gólik ich delil od toho, aby zo základnej skupiny postúpili do playoff. Predvedenou hrou by si určite zaslúžili odohrať ešte nejaký zápas navyše. Pri ich zápasoch bolo okolie striedačky „vypredané“ a dievčatá, ktoré svoje zápasy odohrali už včera ich hnali svojimi hlasivkami do každej akcie.

Dračice

Poďme späť na sobotu do tej staršej haly. Dračice, takto ich charakterizovala Janka Sirotová, asi pred rokom, keď im bola ešte triednou učiteľkou. V sobotu pod vedením Romana Vigha prešli základnou skupinou ako nôž maslom. Štyri zápasy a štyri výhry. Vo štvrťfinále sa baby naťahovali o každý gól, ale od druhej polovice zápasu bolo jasné, že „Dračice“ mieria jasne do semifinále. Semifinále. Jedno družstvo končí a druhé pôjde bojovať o zlato. Do konca semifinále ostáva asi 5 sekúnd, keď sa do náskoku na bránkovisku dostáva „Šantárka“ alias Tamarka Lunterová. Tamarka v každom zápase dva či trikrát „vybila“ brankárku. Všetci sme len stŕpli, len aby ju nevybila....Góóóól, Šantárka dáva gól! Hneď nasleduje sedmičkový rozstrel systémom rýchla smrť. Dáš/Nedáš. Nedáš=končíš. Sára Csoka berie loptu a skóruje. Dáva našim babám matchball. Do brány ide „Karkuška“, Barbora Karkušová. Vôbec prvýkrát na celom turnaji. Barborka chytáááááá! Zelený hroznový strapec skáče a plače. Finále. Boj Dávida s Goliášom. Každé jedno naše dievča je oproti súperkám menšie, útlejšie, ale je iné. Je Dračicou! Srdcom i dušou. Baby sa zdvojovali, zaskakovali jedna za druhú. Slzy sa vám pri takom zápase tlačia do očí. Ešte minútu pred koncom baby vedú 9:8! Potom padli vo finále ešte dva góly a oba do našej siete. Ten druhý asi 10 sekúnd pred koncom. Práve len týchto 10 sekúnd prehrávali v celom finále. Sú druhé? Sú. Bohužiaľ. Ale v krajine kde sa rodia olympijskí víťazi.

Dean Vučíć

Hvala Dean Vučić. Hvala. Ďakujeme za pozvanie, že sa naša škola kpt. Jána Nálepku v Stupave a náš klub HC Tatran Stupava mohol dva dni pasovať s krajinou, kde je hádzaná a iné kolektívne loptové športy na veľmi vysokej medzinárodnej úrovni.

Text: Daniel Jančár

Foto: Janka Sirotová

Slovak Open Handball U12 2017 v Stupave

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality a články
piatok, 16 jún 2017 09:15

Stalo sa už zvykom, že SZH v spojení s klubom alebo krajským zväzom zorganizuje majstrovstvá Slovenska v hádzanej do kategórie U12 a U10 (minihádzaná). Pred dvomi rokmi to bol Bratislavský krajský zväz hádzanej a minulý rok hostil tieto majstrovstvá Martin. Tento rok sa ušlo tej cti pre náš klub, HC Tatran Stupava.

Rozdelenie

Po komunikácií so zväzom, prišlo k rozdeleniu už i v kategórií U10 na chlapcov a dievčatá. Zápolilo sa teda celkovo v štyroch kategóriách: U12 chlapci, U12 dievčatá, U10 chlapci a U10 dievčatá. Celkovo sa na majstrovstvách predstavilo 52 tímov zo Slovenska a Českej republiky.

Hracie plochy

Mestská hala v parku ako aj školská hala boli hlavnými dejiskami pre kategórie U12. Pre kategóriu U10 si náš klub pripravil niečo špeciálne. Trávu. Ako vidíme hrať tenis na antuke, betóne či tráve, tak i hádzaná sa snaží o popularizáciu tohto športu. Tráva však väčšinou rastie len vonku a preto je i zápolenie na takomto povrchu podriadené počasiu. Mierny dážď z piatka na sobotu narušil program, ale zážitok deťom z hry na tráve určite nezobral.

Autogramiáda hviezd

Áno, dopomohla k tomu aj náhoda, že práve v tomto termíne bolo reprezentačné družstvo žien pokope medzi dôležitými zápasmi s Maďarskom. V nedeľu na obed sedelo reprezentačné družstvo žien pri trávnatých ihriskách a rozdávalo stovky podpisov svojim nasledovníkom a nasledovníčkam.

Zhrnutie

Náročný a pekný víkend si užilo na stovky hádzanárov a hádzanárok, pre ktorých to bola ďalšia konfrontácia s klubmi, ktoré hrajú svoje súťaže v iných krajoch či štátoch. Rovnako to trénerom nastavilo ďalšie zrkadlo ich práce s mládežou a motiváciu do ďalšej práce s deťmi. Nemalou radosťou pre náš klub je krásne tretie miesto v kategórií U10 chlapci, ktoré získali naše „Brutálne ovečky“!

Snímka obrazovky 2017-06-16 o 9.03.38.jpg  Snímka obrazovky 2017-06-16 o 9.11.53.jpg  Snímka obrazovky 2017-06-16 o 9.13.18.jpg

Konečné poradie U12 chlapci:

1. ŠKP Bratislava (SK)

2. HK Slavoj Trebišov (SK)

3. Tatran Prešov (SK)

4. HO TJ Slovan Modra (SK)

5. Sport Club Senec (SK)

6. HC Tatran Stupava (SK)

7. MŠK Považská Bystrica (SK)

8. MŠK Kysucké Nové Mesto (SK)

9. HC Sporta Hlohovec (SK)

10. HC Štart Nové Zámky (SK)

11. Agrokarpaty Pezinok (SK)

12. Sokol Sokolnice (CZ)  

Konečné poradie U12 dievčatá:

1. MŠK Dunajská Streda "A" (SK)

2. HK Slovan Duslo Šaľa (SK)

3. ŠŠK Prešov (SK)

4. Strojár Malacky (SK)

5. Tatran Stupava (SK)

6. DHC Slavia Praha (CZ)

7. MŠK Dunajská Streda "B" (SK)

8. HC Zlín (CZ)

9. HK Slávia Partizánske (SK)

10. HANDBALL CLUB Bardejov (SK)

11. ŠKP Bratislava (SK)

12. HŠK74 Kolárovo (SK)

13. HK Sokol Bánovce nad Bebravou (SK)

14. THA Martin (SK)  

Konečné poradie U10 chlapci:

1. ŠKP Bratislava "A" (SK)

2. MHC Bardejov (SK)

3. HC Tatran Stupava "A" (SK)

4. HC Sporta Hlohovec "A" (SK)

5. HC Tatran Stupava "B" (SK)

6. HO TJ Slovan Modra "A" (SK)

7. Strojár Malacky (SK)

8. HO TJ Slovan Modra "B" (SK)

9. Inter Bieloruská (SK)

10. HC Tatran Stupava "D" (SK)

11. HC Sporta Hlohovec "B" (SK)

12. ŠKP Bratislava "B" (SK)

13. HC Sporta Hlohovec "C" (SK)

14. HC Tatran Stupava "C" (SK)

Konečné poradie U10 dievčatá:

1. MŠK Dunajská Streda "B" (SK)

2. MŠK Dunajská Streda "A" (SK)

3. MŠK Dunajská Streda "C" (SK)

4. HK Slávia Partizánske "A" (SK)

5. HC Tatran Stupava "A" (SK)

6. ŠKP Topolčany (SK)

7. HC Tatran Stupava "E" (SK)

8. HC Tatran Stupava "D" (SK)

9. HK Slávia Partizánske "B" (SK)

10. ŠKP Bratislava (SK)

11. HC Tatran Stupava "C" (SK)

12. HC Tatran Stupava "B" (SK)

 

Text: Daniel Jančár

Foto: Lesanka Jánošíková a Lucia Obžerová

Ako družstvo mladších žiačok „A“ máme za sebou veľmi úspešnú polovicu sezóny. V tejto časti sa nám darilo v domácej lige, ale aj na zahraničných turnajoch.

Po jesennej časti sme v tabuľke Majstrovstiev BKZH mladších žiačok na 1. mieste. V lige sme stratili len 1 bod, hneď v úvodnom zápase proti ŠKP. Ostatných 13 zápasov sme jednoznačne vyhrali. V priebehu jesene sme strelili 524 gólov a inkasovali len 44.. Treba však podotknúť, že úroveň súťaže je tento rok veľmi nízka, pretože v družstvách našich súperov hrajú prevažne hráčky vekom ešte „prípravkárky“.

madliga1Vybrané hráčky, narodené po 1.7.2004, hrajú aj Majstrovstvá školských športových stredísk, kde reprezentujú ZŠ Kpt. Nálepku. Po dvoch turnajoch v domácom prostredí a 4 jednoznačných výhrach, 2x so stupavským „B“ družstvom a 2x s Topoľníkmi, sme na čele tabuľky a s najväčšou pravdepodobnosťou postúpime do celoslovenského semifinále.

Z dôvodu, aby mali dievčatá dostatok kvalitných a vyrovnaných zápasov, aj tento rok hráme tzv. Maďarskú ligu, ktorú organizuje ETO Györ. V Györi sme odohrali zatiaľ 6 zápasov a nestratili sme ani bod. So šiestimi výhrami sme aj tu na prvom mieste tabuľky.

madliga2Výsledky:

Stupava- Fiáth ÁMK 16:12
Stupava- Tatabánya 19:7
Stupava- Kölyökkézi „A“ 14:10
Stupava- Kölyökkézi „C“ 20:8
Stupava- VSK DAC Dunajská Streda 11:9
Stupava- Stupava „B“ 24:0

Okrem pravidelných súťaží sme odohrali niekoľko prípravných zápasov, v ktorých sme dva krát zdolali Malacky „A“, porazili sme staršie žiačky z Nitry a odohrali sme veľmi vyrovnaný zápas s našimi staršími žiačkami, ktorý sme tesne prehrali.

Na jeseň sme sa zúčastnili dvoch medzinárodných turnajov v Čechách a v Maďarsku. Na turnaji vo Veselí nad Moravou sme síce začali prehrou s Velkou nad Veličkou (8:12), ale potom sme zatiahli roletu a už nás žiaden súper nevedel zastaviť. Postupne sme vyhrali v skupine s Malackami 11:6, s Havličkovým Brodom 15:5, s Prahou Kobylisy 12:4 a so Slaviou Prahou 10:6 a tak sme postúpili do prvej štvorky z 1. miesta. Vo finálovej skupine sme si poradili so Slaviou Praha „B“ 10:4 a vo finále sme porazili Žirovnice. Vo finálovom zápase chytila Veronika Papajová až 5 sedemmetrových hodov a právom sa stala Najlepšou brankárkou turnaja. Dievčatá nastúpili do zápasov s entuziazmom, bojovali nie len na ihrisku, ale aj na lavičke. Toto ich nasadenie ich priviedol ku krásnym zlatým medailám. Ako najužitočnejšia hráčka družstva bola vyhodnotená Ivanka Konswaldová.

madliga3O dva týždne neskôr sme cestovali k našim južným susedom na turnaj do Szombathelyu. Tam sme už však úspech spred niekoľkých dní nevedeli zopakovať. Na úvod sme prehrali s Debrecenom 10:12 a porazili sme Szombathely II. 31:0. Ďalší deň sme prehrali so Szombathely I. 9:16, porazili sme Wiener Neudstatd 12:11 a na záver sme podľahli Audi ETO Györ 6:18 a obsadili sme 4. priečku. Na turnaji bola opäť vyhlásená za Najlepšiu brankárku Veronika Papajová. Dievčatám však v zápasoch chýbal elán a nasadenie, na ktoré sme u nich zvyknutí.

Máme za sebou náročnú jeseň, počas ktorej dievčatá svedomito trénovali, pracovali na sebe, ľahšie zápasy odohrali s úsmevom na tvári a v tých ťažších išli až na dno svojich síl. Verím, že si cez prázdniny oddýchnu, naberú sily a do ďalšej časti sezóny sa pustia s rovnakým, ak nie väčším, nasadením, elánom, bojovnosťou a entuziazmom.

Za jesennú časť majú veľkú pochvalu :-)

Za Žabky na jeseň hrali:
Karolína Holúbeková, Simona Černá, Michaela Novosadová, Aylin Yildizová, Eliška Ďurišová, Viviana Pírová, Mária Štrbáňová, Hanka Karkušová, Nina Palušová, Ivana Konswaldová, Tamara Fabianová, Lucia Masarovičová, Adela Horváthová, Veronika Papajová, Viktória Vilemová.
Dlhodobo zranená: Elena Chandogová
Preradená z „B“ družstva počas sezóny: Verona Kľučárová
1 zápas odohrala z „B“ družstva: Kristína Karkušová

16 zápasov za 9 dní. Tomu sa hovorí poriadna zápasová porcia. A takúto dávku zápasov zvládli mladšie žiačky pred Veľkou Nocou a k nim sa teraz v krátkosti vrátime.

mlzky velkanoc212.3.2016 Maďarská liga v Györi

Dievčatá cestovali do Audi Arény v Györi, aby si zmerali sily so súperkami z prvých priečok tabuľky Maďarskej ligy. Držať krok so súperom sa im podarilo len v dvoch zápasoch, ktoré však nakoniec nedotiahli do víťazného konca. Rovesníčky z 1. miesta v tabuľke našim dievčatám nedali šancu.

U12- dievčatá nar. v roku 2003
HC Tatran Stupava- ETO Gárdonyi 9:19 (6:9)
Zostava a góly: Rácová 5, Požgayová 1, Tomeková, Grichová, Novosadová 1, Pírová, Ďurišová, Černá, Bieliková, Baranová, Štrbáňová, Holúbeková 2, Papajová.
ETO Kölcseyi- HC Tatran Stupava 28:6 (13:4)
Zostava a góly: Rácová 4, Požgayová 2, Tomeková, Grichová, Bieliková, Baranová, Fabianová, Vilemová, Gabrišová, Karkušová.

U11- dievčatá nar. v roku 2004
HC Tatran Stupava – DAC Dunajská Streda 9:14 (5:7)
Zostava a góly: Holúbeková, Ďurišová, Černá, Novosadová 3, Karkušová 2, Pírová 2, Štrbáňová 2, Gabrišová, Horváthová, Vilemová, Fabianová, Bieliková, Papajová.
Kozármislény- HC Tatran Stupava 27:9 (14:7)
Zostava a góly: Bieliková, Baranová, Fabianová, Vilemová, Horváthová, Gabrišová, Holúbeková 3, Štrbáňová 1, Černá 1, Karkušová 1, Novosadová, Pírová 2, Ďurišová 1, Papajová.

 

mlzky velkanoc315.3. Turnaj Školských športových stredísk v Stupave

V poradí už tretí turnaj základnej časti turnaja školských športových stredísk organizovala ZŠ Kpt. Nálepku v spolupráci s HC Tatran Stupava. Dievčatá doteraz ani na jednom turnaji neboli v plnej sile, vždy bol niekto chorý alebo sa nemohol zúčastniť, tentokrát však nikto nechýbal a Žabky predviedli dobré výkony a na turnaji obsadili 2. miesto.

Stupava- ŠKP Bratislava 13:12 (4:4)

Vo veľmi dobrom a dramatickom zápase sa nám podarilo poraziť o gól ŠKP. Zápas bol do poslednej chvíle vyrovnaný a o víťazstve 13:12 rozhodla zo sedemmetrového hodu Vivi Pírová.
Zostava a góly: Fúsková 6, Fabianová, Novosadová 3, Holúbeková 1, Kľučárová, Chandogová, Karkušová, Černá, Vilemová, Štrbáňová, Bieliková, Pírová 2, Ďurišová, Bilačičová 1, Konswaldová, Rigóová.

Stupava – Dunajská Streda 11:16 (3:10)

V ďalšom zápase sme potrápili favorita turnaja z Dunajskej Stredy. Polčas bol síce 10:3 pre DAC, ale my sme sa dali na stíhacie preteky a 2. polčas sme doťahovali takmer prehratý zápas, druhý polčas sme vyhrali 7:6, ale po prvopolčasovom výsledku sa nám zápas už nepodarilo otočiť a prehrali sme 11:16.
Góly: Fúsková 6, Novosadová 2, Holúbelková 1, Konswaldová 1, Pírová 1.

Stupava – Topoľníky 18:10 (9:5)

V poslednom zápase sme si zapísali povinnú výhru nad Topoľníkmi 18:10 (9:5).
Góly: Fúsková 8, Novosadová 3, Holúbeková 2, Pírová 3, Černá 2.

Povedala po turnaji trénerka Zuzka Kalmárová: „Na turnaji sme sa prezentovali dobrou obranou a kolektívnou hrou. Teší nás konečne víťazstvo nad ŠKP. V bráne nám síce chýbala zranená Veronika Papajová, ale Simonka Rigóová ju veľmi dobre zastúpila. Medzi hráčkami, tak v obrane ako v útoku, vynikala Katka Fúsková, ktorá bola aj našou najlepšou strelkyňou. Milo prekvapila svojou hrou na novom poste (z pivota prešla na spojku) Miška Novosadová.

 

mlzky velkanoc417.3. Majstrovský zápas HC Tatran Stupava „B“ – ŠKP Bratislava „A“

Žubrienky podľahli silnému súperovi z ŠKP 4:34 (0:16). Dlho sa naše dievčatá nevedeli gólovo presadiť, ale napokon 2 zásahy zaznamenala Majka Bieliková a po 1 góle strelili Ivanka Konswaldová a Elenka Chandogová.

Majstrovský zápas HC Tatran Stupava „A“ – Slovan Modra

Žabky hrali na jeseň so silným súperom z Modry 2 vyrovnané zápasy. Jeden vyhrali 11:10 a v druhom prehrali 11:14. Tentokrát však Modre nedali šancu, od začiatku až po koniec viedli a zaslúžene vyhrali 15:8 (10:3). Dievčatá zápas odmakali a vyhrali predovšetkým vďaka koncentrovanej a tvrdej obrane. Tento kolektívny výkon a výhra ich naladila pred odchodom na turnaj do Otrokovíc.
Góly: Holúbeková 1, Grichová 1, Černá 1, Požgayová 4, Karkušová 1, Novosadová 2, Fúsková

 

5. 18.-20.3. Turnaj Junior Cup v Otrokoviciach Na záver náročného týždňa absolvovali Žabky trojdňový turnaj v Otrokoviciach. Prvý hrací deň začali veľmi dobre a aj po sympatických výkonoch zaznamenali 2 výhry.

HC Tatran Stupava – Malacky/Rohožník 11:7
HC Tatran Stupava – Jiskra Havličkuv Brod 12:7
 

Druhý deň ich čakal vyrovnaný súper- domáce Otrokovice, ale dievčatá nezopakovali dobré výkony z predošlého dňa a prehrali 8:14. V ďalšom zápase tesne porazili Zlín „B“ 8:7, potom prehrali so silným Tatranom Bohunice 14:8 a nakoniec podľahli aj favoritovi turnaja Zlínu „A“ 2:24.

V nedeľu bol na programe už len jeden zápas proti Bohumínu, ten dievčatá zvládli, zvíťazili jednoznačne 10:5 a Žabky obsadili na turnaji pekné 4. miesto.

Hodnotenie trénerky Zuzky Kalmárovej: „S turnajom som spokojná, dievčatá odohrali dobré zápasy, mali možnosť sa zlepšovať. Po tak náročnom týždni sa však prejavila už aj trošku únava a zápas s Otrokovicami nám nevyšiel úplne podľa predstáv, zahodili sme množstvo vyložených šancí (4 7m hody) a tak sme nemohli siahnuť na medailové umiestnenie a 3. priečku. Čo ma ale teší, že kolektív bol spolu, dievčatá sa mohli lepšie spoznať aj v situáciách mimo ihriska, nikto sa nám nezranil, každá hráčka dostala priestor v hre a verím, že aj tento turnaj nám pomohol v ďalšom napredovaní. Neberúc ohľad teraz na zápasy, v jednej činnosti sme predčili naše súperky a to v jedení, keď žabky vždy všetko zjedli, aj duplu si vypýtali a dostali pochvalu aj od pani kuchárky „

Žabky konečne zdolali Malacky

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality a články
utorok, 05 apríl 2016 19:29

HC Tatran Stupava - Strojár Malacky 11:7 (4:4)

V piatok 1. apríla nastúpili ml. žiačky proti súperkám z Malaciek, ktoré ešte v tejto sezóne v ligovom zápase neporazili. Na jeseň rovesníčkam tesne dvakrát podľahli, 13:11 a 13:10, ale v marci na turnaji v Otrokoviciach sa im už podarilo vyhrať a tak boli dievčatá motivované ukázať čo v nich je aj pred domácim fanklubom a konečne poraziť súpera vo veľkom

Dlho bol zápas vyrovnaný, nikto nechcel urobiť chybu v útoku a tak dať šancu súperovi zobrať zápas do vlastných rúk. Do 16. minúty bol stav 2:2 a 1. polčas skončil nerozhodným výsledkom 4:4. Po krátkej taktickej porade sa dievčatá vrátili do zápasu s elánom a prebrali vedenie, ktoré už do konca zápasu nepustili. Postupne zvyšovali náskok z 5:4, na 7:4, 8:5, 10:6 až na konečných 11:7.

Po zápase dievčatá neskrývali obrovskú radosť a tešili sa skvelému výsledku s rivalom

Po zápase povedala trénerka Zuzka Kalmárová: „V zápase dominovala naša agresívna obrana, súpera sme nepúšťali do vyložených šancí. V útoku sme však boli ustráchané, ani jedna hráčka akoby nechcela na seba zobrať zodpovednosť a tak sme si veľakrát loptu posúvali dokola a ponúkali sme sa, no nikto nezakončil. Napriek nie úplne sebaistej hre ma teší výsledok a radosť dievčat po vyhratom zápase.

 

Mladšie žiačky nastúpili proti silnému súperovi – Senici. Toto družstvo hrá mimo súťaž, lebo zaň hrá niekoľko starších dievčat. Preto sa zázraky očakávať nedali. Stupavské dievčatá ale hrali výborne, boli herne jednoznačne lepšie, hoci ich súperky predčili veľkosťou a silou. Začiatok mali výborný a ešte počasový výsledok bol v ich prospech, nakoniec prehrali, ale za hernú kvalitu sa rozhodne hanbiť nemusia.

Trénerka Zuzka Kalmárová ich tiež po zápase pochválila:
„Aj napriek nasej oklieštenej zostave sme zápas začali veľmi dobre, presadzovali sme sa najmä zo stredu a z pravej strany, kde preskakovali Katka Fúsková a Vivi Pírová. V 15. minúte sme však akoby stratili koncentráciu a trošku dych, zbytočne sme strácali lopty a kopili technické chyby. Toto súper využil a za 5min sa na nás dotiahol a upravil na polčasový výsledok 10:11. Po zmene strán sme sa neustále doťahovali, ešte v 16.minúte bol stav 16:15, ale záver zápasu nám nevyšiel, opäť sme odovzdali lopty súperovi do ruky a už nám nepomohla ani osobná obrana na všetky hráčky. Zápas sme prehrali 19:16.“

Zostava a góly Stupavy: Viviana Pírová 5, Emma Simonidesová, Anna Tomeková, Erika Grichová, Barbora Baranová, Mária Štrbáňová, Eliška Ďurišová 1, Simona Černá, Lucia Bilačičová, Katarína Fúsková 6, Viktória Vílémová, Tamara Fabiánová, Simona Rigóová, Nikola Požgayová 4, Hana Marošová, Margaréta Malovcová

Trénerka: Zuzana Kalmárová

Priebeh: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4, 3:4, 3:6, 4:6, 4:7, 5:7, 5:8, 6:8, 6:11, 10:11 / 12:11, 12:12, 13:12, 13:13, 14:13, 14:14, 16:14, 16:15, 19:15, 19:16

Ml. žiačky: Jarné prázdninové sústredenie

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality a články
nedeľa, 28 február 2016 21:49

sustredenie3Cez jarné prázdniny mali možnosť dievčatá z mladších žiačok „A“ a „B“ absolvovať sústredenie v Stupave. Tréningov sa zúčastňovalo 17-19 hráčok, ktoré vybrané dni trénovali aj dvojfázovo a tak za 5 dní zvládli 7 hádzanárskych a jeden plavecký tréning, ktorý bol spojený s regeneráciou na plavárni. Medzi tréningami mali hráčky spoločný obed, aby sa lepšie spoznali aj mimo ihriska.

Sústredenia sa zúčastnili: Katka Fúsková, Erika Grichová, Anka Tomeková, Nikolka Požgayová, Veronika Papajová, Kajka Holúbeková, Majka Štrbáňová, Ivanka Konswaldová, Simonka Černá, Vivi Pírová, Dominika Gabrišová, Viki Vilemová, Tamarka Fabianová, Barborka Šmejkalová, Sára Cachimuel, Adelka Horváthová, Simonka Rigóová, Natálka Ambrová, Zuzka Polláková a Tamarka Horínková.

Trénerka Zuzka Kalmárová o sústredení povedala: „Bola to radosť s družstvom pracovať takto cez prázdniny aj dvojfázovo. Dievčatá boli plne koncentrované na tréningy, nemysleli na nič iné a tak mohli zdokonaľovať svoje hádzanárske zručnosti a kondičné schopnosti. Myslím si, že sme odviedliveľký kus roboty, dievčatá sa zlepšili a dúfam, že žabkám a žubrienkam ostane to nasadenie a chuť makať na sebe aj do ďalších tréningov.“

sustredenie1Celotýždňovú aktivitu potom mladšie žiačky zakončili na turnaji v Györi, kde mohli otestovať čo sa „na ne nalepilo“ na sústredení. Zlepšenie bolo vidieť, keď žiačky úspešne zvládli predposledné kolo základnej časti súťaže a do tabuľky si zapísali ďalšie body.

U12- dievčatá narodené v roku 2003
HC Tatran Stupava – ETO Dunaszeg 19:18
HC Tatran Stupava – ŠKP Bratislava 16:16

U11- dievčatá narodené v roku 2004
HC Tatran Stupava – ETO Kazinczy 12:8
HC Tatran Stupava – Hetfo KC Rabakoz 9:24

sustredenie2Turnaja sa zúčastnili: Malovcová Margarétka, Rácová Kajka, Požgayová Nikolka, Grichová Erika, Tomeková Anka, Papajová Veronika, Holúbeková Kajka, Černá Simonka, Yildizová Ayli, Novosadová Miška, Vilemová Viki, Fabianová Tamarka, Horváthová Adelka, Rigóová Simonka, Šmejkalová Barborka, Konswaldová Ivanka, Pírová Vivi a Štrbáňová Majka.

Ml. žiačky: ŠKP B- HC Tatran Stupava B 4:16 (0:10)

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality a články
sobota, 20 február 2016 16:56

V piatok Žubrienky nastúpili proti novému družstvu v súťaži ŠKP „B“. Súboj dvoch „B“ tímov naše dievčatá zvládli, jednoznačne vyhrali a tak si pripísali prvé víťazstvo v sezóne, v ktorej ešte na body nesiahli.

Po zápase povedala trénerka Zuzana Kalmárová: „Zápas bol po celý čas v našich rukách, prvý polčas sme vyhrali 0:10. V druhom polčase dostali príležitosť na nových postoch aj dievčatá, ktoré menej hrávajú a konečný výsledok 4:16 nás veľmi teší a konečne sme si zakričali víťazný pozápasový pokrik.

Strelecky sa presadila najmä Miška Novosadová, ktorá strelila 8 gólov a v bráne predviedla pekné zákroky Simonka Rigóová.

Zostava a góly Stupavy: Hana Karkušová 1, Michaela Novosadová 8, Ivana Konswaldová, Karolína Holubeková 4, Eliška Ďurišová, Simona Černá 2, Elena Chandogová 1, Nina Palušová, Adela Horváthová, Viktória Vílémová, Dominika Gábrišová, Verona Kľučárová, Tamara Fabiánová, Simona Rigóová

Trénerka: Zuzana Kalmárová

Priebeh: 0:10 / 1:10, 1:16, 4:16

Žabky v 2. kole jarnej časti privítali doma ŠKH Rohožník, ktorý od tejto polovičky sezóny už nastupuje do zápasov nesúťažne a v družstve hrajú staršie hráčky.

Naše dievčatá nastúpili s veľkým odhodlaním a postupne pridávali jeden gól za druhým. Vychádzali z dobrej obrany a presadzovali sa cez druhú vlnu protiútoku. V 8. minúte to vyzeralo, že dnes súperkám nedajú šancu (5:0). Potom však urobili niekoľko chýb v obrane a v útoku to „nebolo ono“ a polčas skončil výsledkom 11:5.

V druhom polčase im naďalej robila problém vysunutá hráčka Rohožníka, na ktorej končilo veľa našich lôpt a naša brankárka nemala šancu, keď na ňu išiel jeden protiútok za druhým. Druhý polčas Žabky prehrali 10:11, ale konečná výhra im neušla a ml. žiačky „A“ zvíťazili nad Rohožníkom 21:16.

Zostava a góly Stupavy:Viviana Pírová 6, Veronika Papajová, Emma Simonidesová, Anna Tomeková 1, Erika Grichová 3, Hana Karkušová, Karolína Holubeková, Mária Štrbáňová, Eliška Ďurišová 3, Simona Černá, Marianna Bieliková, Lucia Bilačičová, Nikola Požgayová 5, Hana Marošová, Margaréta Malovcová 2

Trénerka: Zuzana Kalmárová

Priebeh: 5:0, 5:1, 6:1, 6:2, 7:2, 7:3, 8:3, 8:4, 11:4, 11:5  /  14:5, 14:7, 15:7,  15:8, 16:8, 16:10, 17:10, 17:11, 18:11, 18:13, 19:13, 19:14, 20:14, 20:15, 21:15, 21:16

2015 11 27 pripravny2V piatok 27.11.2015 mali ml. žiačky „B“ hrať ďalšie ligové kolo proti Senici, tento zápas bol však odložený a tak si naše žubrienky zahrali medzi sebou prípravný zápas. V zápase, v ktorom sa hrali 3 tretiny po 12 minút s upravenými pravidlami (2 tretiny povinná osobná obrana) nastúpili proti sebe družstvo zelených a oranžových. Prvé dve tretiny boli veľmi vyrovnané (3:3, 5:4), ale poslednú vyhrali oranžové 4:2 a tak sa s výsledkom 12:9 stali víťazkami prípravného zápasu.

Zostavy a góly:
Oranžové: Tamarka Horínková, Elenka Chandogová 4, Zuzka Polláková 1, Hanka Karkušová, Majka Štrbáňová 2, Barborka Baranová 1, Veronka Kľučárová 2, Viki Vilemová 2, Natália Ambrová.
Zelené: Kristínka Karkušová, Nina Palušová 1, Ivanka Konswaldová 2, Majka Bieliková 1, Barborka Šmejkalová 1, Tamarka Fabianová, Adelka Horváthová, Veronika Kasinová 1, Simonka Rigóová 3.

2015 11 27 pripravny3Trénerka Zuzka Kalmárová po zápase povedala: „Dievčatá hrali s veľkým nasadením a odhodlaním. Viaceré si vyskúšali aj nové posty, keďže hrávajú len krátko, tak sa až na tomto prípravnom zápase dostali napr. na spojky. Potešila ma aktivita nie len kľúčových hráčok tohto družstva, ale aj tých, ktoré s hádzanou nedávno začali. Niektoré dievčatá si dnes dali vôbec prvé góly. Dúfam, že im nasadenie vydrží a gólovo sa presadia už aj v ligových zápasoch.“

2015 11 27 skp2V piatok 27.11.2015 nastúpili naše žabky s veľkým odhodlaním proti silnému súperovi z ŠKP. Vstup do zápasu bol senzačný. V obrane sme nedali šancu ŠKP, v útoku sa presadili tri naše spojky - Fúsková, Pírová a Tomeková, a viedli sme 3:0. To však nestačilo, ŠKP postupne začalo otáčať výsledok a v 13-tej minúte to bolo 3:6. Do polčasovej prestávky sme ešte stihli znížiť na 5:6. Remízu sa nám nepodarilo uhrať, keďže sme v poslednom útoku vynechali sedmičku.

Do druhého polčasu sme nastúpili s vedomím, že ešte nie je nič stratené a chceme zabojovať o dobrý výsledok. To sa nám však nepodarilo. Úvod polčasu sme vôbec nezachytili, súperky sa presadzovali najmä stredom našej obrany a v 6. minúte to už bolo 5:11. Po našom oddychovom čase dievčatá zlepšili obranu, ale stále nevedeli premeniť svoje šance v útoku a tak zápas skončil pre nás veľmi nepriaznivým výsledkom 7:14.

Po zápase povedala trénerka Zuzka Kalmárová: „Dnes sme odohrali veľmi vyrovnaný prvý polčas, ale v druhom sme dali len 2 góly. S dvoma gólmi za polčas sa nedá vyhrať zápas. Už druhý zápas po sebe sme pohoreli na premieňaní šanci. Vypracovali sme si niekoľko pekných akcií, ktoré sme však neboli schopné gólovo zakončiť. Výsledok mohol byť o niečo priaznivejší pre nás.“

Zostava a góly Stupavy: Viviana Pírová 3, Veronika Papajová, Emma Simonidesová, Anna Tomeková 2, Erika Grichová, Hana Karkušová, Michaela Novosadová, Karolína Holubeková, Mária Štrbáňová, Eliška Ďurišová, Marianna Bieliková, Lucia Bilačičová, Katarína Fúsková 2, Nikola Požgayová, Hana Marošová, Margaréta Malovcová

Trénerka: Zuzana Kalmárová

Priebeh: 3:0, 3:6, 5:6 / 5:11, 6:11, 6:13, 7:13, 7:14

2015 11 21 Rohoznik3Ml. žiačky Stupava B v sobotu nastúpili proti rovesníčkam z Rohožníka. Prvý polčas dievčatá hrali celkom vyrovnane so súperom, polčasový výsledok bol 4:9. V druhom polčase sme sa chceli ešte na súperky dotiahnuť, to sa nám však nepodarilo, zahodili sme veľa šancí a naopak súper sa rozstrieľal. Zápas sme tak prehrali 6:21.

Zostava a góly: Konswaldová, Palušová, Holúbeková 1, Ďurišová 1, Štrbáňová, Karkušová Hanka, Novosadová 2, Gábrišová, Baranová 1, Šmejkalová, Cachimuel, Horváthová, Chandogová, Ambrová, Rigoová, Kasinová, Jungová a Karkušová Barborka.

2015 11 21 Rohoznik2Trénerka: Zuzana Kalmárová

Priebeh: 0:2, 1:2, 1:5, 2:5, 2:7, 3:7, 3:8, 4:8, 4:9 / 5:9, 5:15, 6:15, 6:21

V piatok odohrali ml. žiačky svoj ďalší ligový zápas, v ktorom podľahli súperkám zo Senice. Žabky začali proti fyzicky väčším, silnejším a starším hráčkam, ktoré hrajú ligu nesúťažne, veľmi dobre. Do 10. minúty viedli 4:2. Od tohto momentu sa však nevedeli gólovo presadiť a polčas skončil remízou 4:4.

V druhom polčase sa znovu vedenia ujali domáce (5:4, 6:5), ale súperky sa doťahovali (7:7) a od 13. minúty Stupavčanky už neskórovali a so Senicou prehrali aj svoj druhý zápas výsledkom 7:10.

Trénerka Zuzka Kalmárová po zápase Povedala: „Dievčatá v dnešnom zápase dobre bránili, nepúšťali súperky do vyložených šancí. Čo ma však veľmi mrzí, sú naše nepremenené pokusy. Myslím si, že sme súpera herne predčili, vytvorili sme si dobré šance, ale nevedeli sme sa gólovo presadiť. Všetko sme hádzali do brankárky alebo mimo brány. Nebyť týchto zahodených striel, výsledok mohol byť pre nás o mnoho priaznivejší. S toľkými nepremenenými vyloženými šancami sa však nedá vyhrať zápas.“

Zostava a góly Stupavy: Konswaldová, Pírová 2, Papajová, Holúbeková, Tomeková 1, Grichová 1, Štrbáňová, Ďurišová, Bieliková, Požgayová 2, Karkušová, Novosadová, Yildizová, Baranová, Bilačičová, Fúsková 1

Trénerka: Zuzana Kalmárová

Priebeh: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:4 / 5:4, 5:5, 6:5, 6:7, 7:7, 7:10

Mladšie žiačky „A“ nastúpili v piatok proti súperovi z Rohožníka, ktorého sme v prebiehajúcej sezóne už raz zdolali. Súper s nami držal krok len do 15.-tej minúty, kedy sa naše dievčatá po oddychovom čase konečne rozbehli a zo stavu 5:4 sme išli do polčasovej prestávky s vedením 8:4.

V druhom polčase sme postupne zvyšovali náskok a zápas sme vyhrali 16:8. Jediným sklamaním zápasu bolo, že absentovala streľba z diaľky aj napriek tomu, že sme si viackrát zdôraznili, že proti nevysokým súperkám je to veľmi ľahký spôsob ako sa gólovo presadiť.

Zostava a góly Stupavy: Konswaldová, Pírová 3, Papajová, Holúbeková, Tomeková 2, Grichová 1, Štrbáňová, Bieliková, Palušová, Požgayová, Karkušová 1, Novosadová 1, Yildizová 2, Baranová, Bilačičová 4, Fúseková 2

Trénerka: Zuzana Kalmárová

Priebeh: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:3, 5:3, 5:4, 8:4  /  11:4, 11:7, 13:7, 13:8, 16:8

 

Ml. žiačky „B“ sa konečne rozstrieľali proti Malackám

V piatok naše žubrienky- ml. žiačky „B“ nastúpili na palubovke súpera proti dobre hrajúcim Malackám. Dievčatá konečne začali bez rešpektu a dostávali sa do šancí, s ich premieňaním však mali znovu ťažkosti, tak 1. polčas skončil výsledkom 7:1 pre Malacky.

Úvod 2. polčasu sme začali rovnako a do 10. minúty sme neskórovali. Potom však prelomila streleckú smolu z predošlých zápasov vždy dobre hrajúca, ale zatiaľ niekoľko zápasov bezgólová Simonka Černá, ktorá premenila svoj náskok z pravej spojky. Od stavu 14:2 postupne striedavo skórovali Aylin Yildizová a Simonka Černá a tak sa nám podarilo uhrať zatiaľ náš najlepší výsledok v sezóne 18:7.

Trénerka Zuzka Kalmárová povedala po zápase: „S predvedenou hrou som spokojná, ešte musíme popracovať na premieňaní šancí. V bráne nám dobre zachytala Simonka Rigoová a teší ma, že Simonka Černá konečne dala gól. Dúfam, že v ďalších zápasoch sa strelecky presadia už aj ďalšie hráčky. Napriek tomu, že sú dievčatá krátko spolu bolo vidieť tímového ducha, navzájom sa povzbudzovali, fandili a hlavne sa nevzdávali a bojovali do konca zápasu. Hoci sme prehrali, bol to zatiaľ náš najlepší zápas v sezóne.“

Zostava a góly Stupavy: Rigoová, Konswaldová, Chandorová, Karkušová, Yildizová 4, Černá 3, Holúbeková, Horváthová,Vilémová, Kľúčárová, Ambrová, Šmejkalová, Kasinová, Labanová

Trénerka: Zuzana Kalmárová

Priebeh: 3:0, 3:1, 7:1 / 14:1, 14:2, 15:2, 15:3, 16:3, 16:4, 17:4, 17:6, 18:6, 18:7

Mladšie žiačky B sa stretli so silným tímom Modry. Náš tím, ktorý sa len zohráva, mal pred sebou veľmi ťažkú úlohu – ukázať, že vie hrať aj proti takémuto súperovi. Hoci sme v útoku nenašli na súperky ten správny recept, naše dievčatá ukázali aj pekné momenty a je vidieť ich potenciál. Ak budú poctivo trénovať a nevzdajú sa, môžu sa vypracovať na úroveň, keď budú dnešným súperkám rovnocenným partnerom.

Trénerka Zuzka Kalmárová o zápase povedala: "Bol to bojovný výkon všetkých hráčok. V 1. polčase dobrá obrana a v bráne nás podržala Barborka Šmejkalová - dostali sme len 12 gólov, žiaľ nám sa nepodarilo skórovať. V 2.polčase sme konečne začali viac strieľať a dostávali sme sa do šancí, ktoré však poväčšine končili vedľa brány alebo na brankárkiných rukách. Našu smolu sa však podarilo prelomiť Hanke Karkušovej, ktorá dala náš jediný gól. Je vidieť, že dievčatá sa zlepšujú, je v nich potenciál, ale treba mat trpezlivosť a časom sa dostavia aj výsledky."

Zostava a góly: Natália Ambrová, Ivana Konswaldová, Elena Chandogová, Hana Karkušová 1, Nina Palušová, Simona Černá, Eliška Ďurišová, Adela Horváthová, Viktória Vilémová, Dominika Gábrišová, Verona Kľučárová, Barbora Šmejkalová, Veronika Kasinová, Zuzana Polláková, Tamara Fabiánová, Barbora Baranová

Trénerka: Zuzana Kalmárová

Priebeh: 0:12 / 0:23, 1:23, 1:32

Mladšie žiačky A mali veľký zálusk na Malacky, ktoré chceli v domácom prostredím chceli poraziť. Začali dobre, v siedmej minúte vyhrávali 4:3. Vtedy sa nepochopiteľne zľakli a až do konca polčasu, ktorý prehrali 3:7 nedokázali dať ani jeden gól.

Keď dostali aj na začiatku druhého polčasu dostali dva góly a prehrávali už o 6 gólov, začínalo to vyzerať na debakel. Na radosť divákov aj trénerky ale mal nakoniec druhý polčas úplne iný priebeh. Naše dievčatá súperky začali doťahovať a keby zápas trval dlhšie, mohli ho aj vyhrať. Takto musíme dvojgólovú prehru, vzhľadom na priebeh zápasu, považovať za veľmi slušný výsledok.

Zostava a góly: Ivana Konswaldová, Karolína Holúbeková, Veronika Papajová, Anna Tomeková 2, Erika Grichová 3, Mária Štrbáňová, Eliška Ďurišová, Simona Černá, Marianna Bieliková, Hana Karkušová, Michaela Novosadová 1, Aylin Yildizová, Barbora Baranová, Lucia Bilačičová 3, Katarína Fúsková 2

Trénerka: Zuzana Kalmárová

Priebeh: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:7 / 3:9, 4:9, 4:10, 7:10, 7:11, 10:11, 10:12, 11:12, 11:13

Do nového ročníka ETO Bajnokság 2015/2016 sme tentokrát prihlásili dievčatá z mladších žiačok do dvoch kategórií. V kategórii U12 nastupujú dievčatá narodené v roku 2003 a v U11 dievčatá narodené v roku 2004. Takto dostane každá hráčka dostatok priestoru na hru a zlepšenie svojich hádzanárskych kvalít.

V sobotu 3.10.2015 sme odohrali prvé kolo a dievčatá U12 aj U11 vstúpili do nového ročníka ligy víťazstvom, potom však boli nad ich sily súperky z Tatabánya a druhý zápas obe družstvá prehrali. V prvom zápase oboch tímov sme však mohli vidieť pekné momenty, nasadenie, bojovnosť, ale aj individuálne, či skupinové akcie. Verím, že v ďalších zápasoch budeme pokračovať práve takto.

Výsledky:

U12
HC Tatran Stupava- Fiáth János 9:7 (4:4)
Tatabánya SC – HC Tatran Stupava 21:4 (12:3)

Zostava: Požgayová Niki, Tomeková Anka, Grichová Erika, Fúsková Katka, Bieliková Majka, Štrbáňová Majka, Baranová Barborka, Fabianová Tamara, Papajová Veronika

U11
HC Tatran Stupava – Bábolna 21:3 (7:3)
Tatabánya SC – HC Tatran Stupava 23:6 (14:2)

Zostava: Holúbeková Kajka, Yildizová Ayli, Černá Simonka, Karkušová Hanka, Novosadová Miška, Pírová Vivi, Ďurišová Eliška, Šmejkalová Barborka, Papajová Veronika

2015 09 19bV piatok dievčatá odohrali ligový zápas v Rohožníku. Pred zápasom postupne volali rodičia, že im ochoreli deti a tak sme na zápas nastúpili len s 9 hráčkami. Ani náš super na tom nakoniec nebol lepšie, tiež mal len 9 hráčok.

Od začiatku zápasu sme mali priebeh vo svojich rukách a postupne sme zvyšovali náskok, hoci to zďaleka nebol náš najlepší výkon, pretože sa hralo vonku na betóne a dievčatá na betón nie sú zvyknuté, mali z neho veľký rešpekt a do akcii nešli s plným nasadením. V druhom polčase sme postupne ešte zvyšovali polčasový výsledok (1:4) až na 4:12, ale po prestriedaní v 17.minúte sa hráčky dopustili viacerých nepresností v rozohrávke a to súper trestal a tak sa dotiahol na konečných 7:12.

Zostava a góly Stupavy: Viviana Pírová 4, Veronika Papajová, Emma Simonidesová, Anna Tomeková, Erika Grichová 6, Hana Karkušová, Michaela Novosadová, Aylin Yildizová 2, Barbora Baranová

Trénerka: Zuzana Kalmárová

Priebeh: 0:2, 1:2, 1:4 / 2:4, 2:9, 4:9, 4:12, 7:12

2015 09 11 A B2Veľké derby

Po letnej prestávke prišiel 11.9. dlho očakávaný prvý ligový zápas a žreb určil, že v ňom nastúpia proti sebe práve dve družstvá zo Stupavy. Obe družstvá až do piatkového zápasu trénovali spolu a už pred zápasom bolo cítiť dobrú náladu, zároveň napätie, aké to bude hrať proti „vlastným“, ale všetky dievčatá sa tešili na túto konfrontáciu.

„A“ družstvo nastúpilo vo vlažnom tempe, nebránilo na 100% a súperky z Béčka nechali ľahko preskakovať. Ako sa predpokladalo, proti spoluhráčkam a kamarátkam sa ťažko koncentrovali a nevedeli sa prebudiť k maximálnemu výkonu. V bráne sa však v dobrom svetle ukázala Anka Tomeková, ktorá za svoj chrbát pustila v celom zápase len 2 lopty. Po polčasovej prestávke však dievčatá pridali, zdôraznili obranu, získali niekoľko lôpt, z ktorých zakladali protiútok a v útočnej fáze tiež zlepšili hru. Strelecky sa darilo najmä Vivi Pírovej, ktorá dala 9 gólov.

2015 09 11 A B3Na druhej strane, B družstvo sa chcelo ukázať a vytiahnuť na Áčkarky a podalo bojovný výkon. Všetky hráčky sa snažili hrať čo najlepšie, aj napriek tomu, že niektoré nastúpili na nezvyčajných postoch. Jediným negatívom bolo nepremieňanie vyložených šancí a tak zaznamenali len 2 góly. Gólovo sa presadili Eliška Ďurišová a Hanka Karkušová. V zápase sa dobrým výkonom predviedla aj Simonka Černá, ale snahu nemožno uprieť ani jednej hráčke, ktorá nastúpila do zápasu, pre viaceré to bol prvý ligový zápas v živote.

Výsledok 20:2 (9:1) odzrkadľuje súčasnú výkonnosť oboch družstiev.

Ml. žiačky: rozvrh tréningov na 2015/16

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality a články
štvrtok, 17 september 2015 13:18

Rozdelenie do skupín:

 

Skupina A: 

Požgayová
Tomeková
Grichová
Bilačičová
Fúsková
Bieliková
Holúbeková
Štrbáňová
Yildizová
Černá
Karkušová H.
Konswaldová
Novosadová
Pírová
Ďurišová
Papajová

 

Skupina B:

Simonidesová
Baranová
Palušová
Fabianová
Šmejkalová
Cachimuel
Horváthová
Polláková
Chandogová
Ambrová
Rigoová
Horínková
Vachalková
Banášová
Dianová
Karkušová K.
Kraicová

 

 

Uplynulý týždeň mladších žiačok sa niesol v znamení hádzanej. Maratón 9 zápasov za 6 dní úspešne zvládli a bol to pre nás veľmi výnimočný týždeň, keďže sme zdolali Malacky a priniesli 2. miesto z Viedne. Bohatý hádzanársky program sme začali v pondelok tréningom, v ktorom sme sa zamerali na herné činnosti jednotlivca. Ďalší deň nás už čakal majstrovský zápas v Rohožníku.

Majstrovský zápas Rohožník – HC Tatran Stupava

Zápas s Rohožníkom sa niekoľko krát prekladal z rôznych dôvodov a tým posledným bolo nepriaznivé počasie a preto domáci preložili zápas do telocvične v Kuchyni. Boli to pre nás nezvyčajné priestory a po dohode oboch družstiev sme pristúpili k hre 5+1. V tak malej telocvični neboli dievčatá úplne doma a v pohode a zápas proti o niečo slabšiemu súperovi bol zbytočne nervózny a dramatický až do konca. V prvom polčase sa nám nedarilo hlavne v obrane a to sa odzrkadlilo aj na polčasovom výsledku (10:10). Po zmene strán nám najskôr súper ušiel o 3 góly, potom sme však konečne pritvrdili aj v obrane a postupne sme výsledok otočili a podarilo sa nám až do konca udržať jednogólové vedenie. Zápas sme vyhrali 16:15.

Zostava a góly: Papajová, Tomeková, Grichová 2, Ďurišová, Rácová 9, Karkušová, Yildizová, Fúsková 2, Jenisová 1, Vlková 2.

 

2015 05 28 Gyor2ETO bajnokság alebo Maďadrská liga v Györi

Vo štvrtok skoro ráno sme odcestovali spolu so staršími žiačkami do Györu na posledné kolo Maďarskej ligy, ktoré sa tento krát konalo v Audi Aréne ETO Györ. Usporiadatelia v tejto krásnej hale pripravili 3 ihriská a naraz hrali všetky kategórie.

Na prvý zápas sme nastúpili proti ETO Kolyökkézi, v ktorom sme podľahli favoritovi 17:5. Ďalší zápas nás čakal až o niekoľko hodín, tak sme zavítali do miestnej ZOO, kde si dievčatá mohli trošku vyvetrať hlavy, popozerať zvieratká a zrelaxovať pred zápasom s lídrom súťaže.

Náš posledný zápas v lige bol proti ETO Gárdonyi. Súper nás v prvom polčase prevalcoval dokonalou osobnou obranou a v prestávke vyhrával 11:1. Po zmene strán sme hrali vysunutú obranu, ktorá na súpera platila a nevedel sa cez nás už toľkokrát presadiť. V strede obrany fungovala spolupráca hráčok Katka Fúsková- Aylin Yildizová- Vivi Pírová, ktoré nedali šancu ETO preskočiť cez stred. Zápas sme nakoniec prehrali 15:3.

2015 05 28 Gyor3Treba však pochváliť aj ostatné hráčky, ktoré sa turnaja zúčastnili, pretože hrali zápasy bez striedania a bojovali až do konca. V bráne nás podržala Anka Tomeková a herný progres ukázali aj Hanka Karkušová, Emma Simonidesová a dokonca naša posila z prípravky Adelka Horváthová dala aj svoj prvý gól na veľkej hádzanej.

 

Majstrovský zápas Strojár Malacky – HC Tatran Stupava

V piatok sme odcestovali na náš posledný ligový zápas do Malaciek. Malacky sa celý rok ukazovali ako veľmi kvalitné družstvo, ktoré figurovalo na čele tabuľky. Pred zápasom sme si dali cie, potrápiť súpera a urobiť si na záver sezóny dobrú náladu a doniesť domov body.

2015 05 29 malackyZápas sme rozohrali nad naše očakávania, keďže sme s Malackami viedli 6:0! Strelecky sa darilo najmä Kaji Rácovej, ktorá v prvom polčase nastrieľala 6 gólov. Do polčasu sme viedli 11:3. Po zmene strán sme trošku zdramatizovali zápas a nechali sme súpera, aby sa dotiahol na 11:5 a 13:6. Potom sme však znovu zabrali a zápas sme dotiahli do víťazného konca (16:8).

Po zápase nastala veľká radosť, lebo poraziť tak kvalitného súpera, navyše Malacky a v Malackách, bolo niečo úžasné. Dievčatá odviedli výborný výkon, ukázali srdiečko, bojovnosť a konečne aj svojho tímového ducha. Ťahali za jeden povraz od začiatku až do konca, povzbudzovali sa, tlieskali ... To sme u nich doteraz nevideli a dúfame, že takto to pôjde ďalej aj po stránke hernej, ale aj tej tímovej.

Na zápas prišla aj hŕstka divákov zo Stupavy, ktorí baby hnali dopredu za víťazstvom. Ďakujeme im.

Zostava a góly: Pírová, Papajová, Tomeková, Grichová 3, Ďurišová, Požgayová, Rácová 8, Fúsková 1, Jenisová, Vlková 4, Karkušová.

 

Turnaj U10 vo Viedni

2015 05 30 wienNa záver týždňa, v nedeľu na obed, sme vyrazili na turnaj určený dievčatám ročník narodenia 2004 do Viedne. V konkurencii rakúskych družstiev sme sa nestratili a odohrali sme 5 dobrých zápasov.

Postupne sme si poradili s HB 21 (4:2), Badener AC (3:0), UHC Admira Landhaus (6:3), Tecton WAT Atzgersdorf (4:3) a v záverečnom priamom zápase o víťaza turnaja sme vo veľmi vyrovnanom a bojovnom zápase prehrali s Union Korneuburg 2:1. Tesná prehra nás veľmi mrzela, padli aj slzičky, ale krásne 2. miesto nás s odstupom času veľmi teší a veríme, že nabudúce to už bude zlato.

Zostava: Papajová, Pírová, Yildizová, Holúbeková, Konswaldová, Novosadová, Horváthová, Šmejkalová, Ďurišová.

Bohatý týždeň mladších žiačok

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality a články
pondelok, 27 apríl 2015 20:46

6 zápasov v priebehu 6 dní, prvé body, postup do semifinále, ale aj prehry.. aj taký bol program mladších žiačok...

Od nedele 19.4. do piatka 24.4. mladšie žiačky čakal bohatý hádzanársky program a mňa, ako trénerku, ťažká úloha nájsť brankárku, keďže naša doteraz jediná brankárka Veronika Papajová bola celý týždeň odcestovaná v škole v prírode.

ETO bajnokság alebo Maďadrská liga v Györi

V nedeľu 19.4. sme odcestovali do Györu s odhodlaním priviezť domov konečne prvé body. Túto súťaž hrajú dievčatá narodené v roku 2004 a nám pre zranenie a iné dôvody chýbalo až 5 hráčok.

V prvom zápase nastúpilo našich 7 statočných na zápas proti ETO Szabadhegyi. Odohrali sme viac než vyrovnaný zápas, no nepremieňali sme vyložené šance, z ktorých sme triafali stred brány a ruky brankárky. Povinná osobná obrana a fakt, že sme nemali nikoho na striedanie, nás vyšťavila natoľko, že sme nakoniec zápas prehrali 12:6.

V druhom zápase sme si zmerali sily s ETO Toldi. Tento zápas mal už jednoznačný priebeh v náš prospech. Výhra 12:5 znamenala našu prvú výhru v kvalitnej konkurencii maďarských družstiev a prvé body pre HC Tatran Stupava.

V oboch zápasoch sa ukázal potenciál družstva a progres, ktorý za posledný pol rok môžeme u dievčat badať. V bráne sa predviedla Hanka Karkušová. Hoci nie je brankárka, svojimi výkonmi nám veľmi pomohla.

7 statočných v Györi: Hanka Karkušová, Simonka Černá, Majka Bieliková, Aylin Yildizová, Kajka Holúbeková, Miška Novosadová, Vivi Pírová.

Najbližšie sa v Györi predstavíme 28.5., kedy je naplánované posledné kolo ligy v atraktívnom prostredí. Dievčatá si budú môcť vyskúšať ako sa hrá veľká hádzaná vo veľkej modernej hale. Budeme totiž hrať v Audi Aréne ETO Györ.

apr 2015 mlzky 1Turnaj školských športových stredísk

Vo štvrtok nás čakal v poradí už 4. turnaj školských športových stredísk, tentokrát v Hlohovci. Na záverečné kolo základnej časti sme išli jednoznačne potvrdiť postup do semifinále Majstrovstiev SR.

V prvom zápase sme hrali proti Senici, ktorú sme zdolali 8:14. Hráčky Senice sme vedeli poľahky ubrániť a presadzovali sme sa rýchlymi protiútokmi. V ďalšom zápase sme nastúpili proti ŠKP Bratislava. Bol to veľmi vyrovnaný zápas, v ktorom sme polčas vyhrali 4:7. Do konca jedenástej minúty 2. polčasu sme ešte viedli 8:9, ale tu nastal zvrat a nevedeli sme ubrániť šikovnú hráčku ŠKP, ktorá nám dala 3 góly v rade a zápas sme tesne prehrali 11:9.

Posledným našim súperom bol tím HC Sporta Hlohovec, ktorý sme vyhrali 12:18 (polčas 3:10). V tomto zápase dostali priestor najmä mladšie hráčky, ktoré dokázali svojou bojovnosťou prekonávať väčšie súperky. V obrane sa nám darilo získavať lopty a ísť do protiútokov, z čoho sme ťažili celý zápas.

Na turnaji sa blysla v bráne Anka Tomeková, ktorá svojim výkonom adekvátne zastúpila chýbajúcu Veroniku Papajovú. Družstvo podalo kolektívny výkon a konečne ukázalo svoju súdržnosť a bojovnosť.

Aj vďaka 2 výhram na tomto turnaji sme postúpili do semifinále Majstrovstiev Slovenska školských športových stredísk, ktoré sa bude konať začiatkom mája v Senici.

Na turnaji v Hlohovci ZŠ Kpt. Nálepku v Stupave a náš klub reprezentovali: Vivi Pírová, Anka Tomeková, Erika Grichová, Simonka Černá, Nikolka Požgayová, Barborka Šmejkalová, Hanka Karkušová, Lucka Bilačičová, Katka Fúsková, Kajka Holúbeková, Bibka Vlková a Adelka Horváthová.

 

Majtrovský zápas ŠKP Bratislava – HC Tatran Stupava  21:7 (10:5)

Nabitý týždeň sme ukončili ligovým zápasom v Bratislave.

Začiatok zápasu nám vôbec nevyšiel. V 11. minúte sme prehrávali už 8:0. Zmenili sme obranný systém a Kajke Rácovej sa podarilo získať loptu a z protiútoku strelila náš prvý gól. Trošku nás to povzbudilo a postupne sme sa začali doťahovať. Polčas skončil 10:5. Povzbudivé slová v polčasovej prestávke nezabrali, opäť sme 12 minút nestrelili gól.

Postupne ku koncu zápasu dostali priestor všetky hráčky a na záver sme hrali už len v zložení samých 2004-iek, z ktorých sa podarilo skórovať Miške Novosadovej. Po strelení len dvoch gólov v 2. polčase sme prehrali s favoritom 21:7.

Zostava a góly Stupavy: Pírová, Tomeková, Grichová, Štrbáňová, Černá, Požgayová, Smejkalová, Rácová 3, Karkušová, Novosadová 1, Yildizová 1, Bilačičová 1, Fúsková 1, Holúbeková, Jenisová

Trénerka: Zuzana Kalmárová

Priebeh: 8:0, 8:3, 9:3, 9:5, 10:5  /  14:5, 14:6, 15:6, 15:7, 21:7 

 

Ml. žiačky:Malacky - Stupava 13:3 (5:0)

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality a články
nedeľa, 12 apríl 2015 22:40

Mladšie žiačky privítali doma Malacky s cieľom byť súperovým hráčkam dôstojným súperom. Podarilo sa to v obrane, veď 13 gólov od podstatne väčších súperiek nie je veľa. Bohužiaľ sa to nepodarilo v útoku, cez vyššie súperky sme sa nevedeli presadiť, a keď áno, stopkou bola brankárka malaciek. V prvom polčase sme tak nedali ani gól. V druhom polčase sme dali aspoň tri, škoda ďalších nepremenených šancí, Malacky nás potom trestali a s prehľadom zvíťazili.

Trénerka Zuzka Kalmárová hodnotí zápas takto:
"Aj keď sme si vytvorili šance, v útoku sme sa nevedeli presadiť cez mohutnú brankárku, keď naše strely končili na jej rukách. Priestor na hru dostali všetky hráčky, v jednom úseku sme mali na ihrisku až 6 hráčok ročník 2004, pričom súper mal káder plný hráčok 2002. Od takto staršieho, herne vyspelejšieho a postavami väčšieho súpera je 13 gólov prijateľných, škoda nepremenených šancí, výsledok mohol vyzerať lepšie. Svojim bojovným výkonom upútala Katka Fúsková."

 

Zostava a góly Stupavy: Papajová, Grichová, Černá, Smejkalová, Rácová 1, Kaarkušová, Novosadová, Yildizová, Bilačičová 1, Fúsková, Holúbeková, Jenisová, Vlková

Trénerka: Zuzana Kalmárová

Priebeh: 0:5 / 1:5, 1:6, 2:6, 2:9, 3:9, 3:13

Hádzanársky víkend mladších žiačok

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality a články
pondelok, 23 február 2015 21:07

Družstvo mladších žiačok má za sebou mimoriadne náročný víkend plný zápasov. Ponúkame Vám krátke zhrnutie tohto hádzanárskeho víkendu.

Piatok 20.2.2015

2015 02 22 1V piatok nastúpili mladšie žiačky na svoj prvý ligový zápas v jarnej časti sezóny proti silnému ŠKP Bratislava. Oba tímy boli v oklieštených zostavách kvôli rozšíreným chorobám. Zápas skončil víťazstvom favorita, ŠKP, 11:19, keď sme so súperom držali krok len na začiatku stretnutia. Postupne sa prejavila únava hráčok, ktoré sa vrátili po chorobe a súper využil viaceré šance na protiútok a tak sa odpútal. V priebehu zápasu dostali priestor všetky hráčky.

Sobota 21.2.2015

V sobotu sme odcestovali s dievčatami do Györu na zápasy maďarskej ligy. Opäť sme sa museli popasovať aj s maródkou, takže išlo len 9 hráčok. Týchto 9 statočných nastúpilo na zápasy proti DAC Dunajská Streda a ŠK Talent Dunajská Streda.

V prvom zápase sme nezastihli úvod stretnutia, kde nám súper odišiel o viac gólov. Mali sme problém presadiť sa proti súperovej osobnej obrane a naopak ten sa poľahky presadzoval cez našu „osobku“ a dával góly z protiútokov. V druhom polčase, keď už sa hral systém vysunutej obrany 1-5, sme sa ľahšie dostávali do šancí, vylepšili sme obranu a v bráne sa svojimi zákrokmi blysla Anka Tomeková, ktorá dostala v 2. polčase len 1 gól. Bohužiaľ ani to nestačilo a zápas proti DAC sme prehrali o 1 gól, 11:12.

Na ďalší zápas sme nastúpili o 1 hráčku menej, keď nám Eliška Ďurišová ochorela. Napriek tomu, že sme mali takto len 1 hráčku na striedanie sme odohrali veľmi vyrovnaný zápas proti Talentu DS. V jednom okamihu sme súperovi ušli aj o 2 góly, ale tomu sa podarilo priebeh zápasu otočiť a nakoniec vyhral o 2 góly.

Nedeľa 22.2.2015

2015 02 22 3V nedeľu sme v Stupave usporiadali priateľský turnaj pre mladšie žiačky, na ktorý prijali pozvanie tímy Duslo Šaľa a ŠK Talent Dunajská Streda. Nakoľko máme v družstve veľa hráčok, ktoré patria vekom ešte do prípravky, rozhodli sme sa vytvoriť 2 kategórie.

Samostatne takto odohrali turnaj mladšie žiačky (roč. nar. 2002-2003) a prípravka (2004 a mladšie). Cieľom turnaja bolo, aby si všetky hráčky zahrali a takto nabrali skúsenosti aj zo zápasov veľkej hádzanej. Na skóre sa tentokrát nekládol dôraz, čo sa potvrdilo tým, že sa nevyhlasovali výsledky.

Stupavským dievčatám sa darilo najmä v kategórii Prípravka, kde najskôr porazili družstvo Šaľa 1 výsledkom 11:2, potom oplatili prehru zo soboty ŠK Talentu Dunajská Streda a vyhrali 13:11 a na záver remizovali so Šaľou 2, 8:8.

Menej sa už darilo dievčatám v kategórii mladšie žiačky. Im prišli na pomoc aj hráčky zo starších žiačok, Romanka Rácová a Nikola Kmeťová, ale ani to nestačilo a postupne prehrali so Šaľou 12:23 a s Dunajskou Stredou 14:23.

Výsledky mladšie žiačky:

Stupava - Šaľa 12:23
Dun. Streda - Šaľa 18:20
Stupava - Dun. Streda 14:23

Výsledky prípravka:

Stupava - Šaľa 1  11:2
Dun. Streda - Šaľa 2  10:15
Šaľa 1 - Šaľa 2  2:15
Stupava - Dun. Streda  13:11
Stupava - Šaľa 2  8:8
Šaľa 1 - Dun. Streda  3:16

 

 

 

 

Cesta cez Babu ako z hororu, polhodinové mrznutie pred halou, krátka rozcvička a dievčatá pôsobili na ihrisku, akoby sa ešte zo všetkého nespamätali a nerozmrzli. So súperom sme doma poľahky vyhrali 13:5, no v tomto zápase sme sa neskutočne trápili. Pred zápasom sme si zdôraznili 2 veci: tvrdú agresívnu obranu a premieňanie šancí v útoku, v čom sme posledné zápasy zlyhávali. Obrana fungovala bez väčších problémov, súper sa presadzoval predovšetkým z veľkých vzdialeností 10-11 m.

V tomto zápase pokladám za kľúčovú najmä útočnú fázu hry, v ktorej sme nepremenili 4 sedemmetrové hody a nevyužili 4-5 presiloviek. Sedmičky končili prešľapom, strelou do brankárky alebo vedľa brány. Presilovku sme ani jednu nevyhrali, zakončovali sme zbrklo bez prípravy z veľkých vzdialenosti alebo z krídla.

Zápas nám ukázal, kde máme nedostatky a že nemôžeme zaspať na vavrínoch, ale musíme zabrať na tréningoch. Dúfam, že tento zápas bude pre nás výkričníkom a do ďalších zápasov a tréningov pôjdeme zodpovednejšie, s nasadením a s väčšou chuťou. Máme na čom pracovať.

Zostava a góly Stupavy: Ivana Konswaldová , Viviana Pírová, Emma Simonidesová, Anna Tomeková, Erika Grichová 1, Eliška Ďurišová, Veronika Papajová, Karolína Rácová 7, Aylin Yildizová, Lucia Bilačičová, Katarína Fusková, Karolína Holúbeková, Bibiana Vlková 1

Trénerka: Zuzana Kalmárová

Priebeh: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2, 4:3 / 4:4, 6:4, 6:6, 8:6, 8:9, 9:9

Mladšie žiačky odohrali domáci zápas proti tímu Respect Inter Bratislava. Rešpekt si ale nevybojovali Interistky, ale mladé Stupavčanky, ktoré dominovali počas celého zápasu, bratislavskému tímu nedovolili prakticky nič a s prehľadom zvíťazili rozdielom triedy.

Ich trénerka Zuzka Kalmárová nám k zápasu povedala:
"Teší ma, že sme mali zápas od začiatku vo vlastných rukách - ujali sme sa vedenia a postupne sme náskok zvyšovali. Mohli sme v kľude prestriedať a všetky dievčatá si z chuti zahrali. Dnes ma potešila najmä spolupráca s pivotom a takmer 100% streľba pivotky Lucky Bilačičovej. Veľké srdce ukázali dievčatá v obrane - makali, pomáhali si a nepustili súpera do vážnejších akcií. To vždy trénera veľmi poteší."

Zostava a góly Stupavy: Ivana Konswaldová , Viviana Pírová, Emma Simonidesová, Anna Tomeková, Erika Grichová 4, Eliška Ďurišová, Veronika Papajová, Barbora Šmejkalová, Karolína Rácová 9, Aylin Yildizová 1, Lucia Bilačičová 6, Katarína Fusková 1, Karolína Holúbeková, Bibiana Vlková 1

Trénerka: Zuzana Kalmárová

Priebeh: 0:1, 1:1, 3:1, 3:2, 6:2, 6:4, 9:4, 9:5, 10:5, 10:6  /  11:6, 11:7, 14:7, 14:8, 16:8, 16:9, 18:9, 18:10, 20:10, 20:11, 21:11, 21:12, 22:12

 

 

41. ročník celoslovenskej súťaže mladšieho žiactva, žiakov a žiačok základných škôl a centier voľného času

V kategórii dievčat štartuje 27 škôl a v kategórii chlapcov 16 škôl z celého Slovenska. Naša škola pod patronátom HC Tatran Stupava bola zaradená do skupín:

Dievčatá: skupina „A“

ZŠ Sadová, Senica
ŠKP Bratislava
ZŠ kap. J.Nálepku, Stupava
ZŠ Podzámska, Hlohovec

 

Chlapci: skupina „D“

ZŠ s MŠ Atómová, Trnava
ŠKP Bratislava
ZŠ kap. J.Nálepku, Stupava „A“
ZŠ kap. J.Nálepku, Stupava „B“

Prvé kolo dievčat sa uskutočnilo v Senici vo štvrtok 23.10.2014, kde si naše dievčatá počínali nad očakávanie trénerky Zuzany Kalmárovej. Nakoľko sa však trénerka nemohla tohto turnaja zúčastniť, dievčatá viedol v zápasoch učiteľ telesnej výchovy R. Popluhár.

Dievčatá vyhrali všetky 3 zápasy a po prvom kole sú na 1. mieste so ziskom 6 bodov a celkovým skóre 36 : 22. Blahoželáme!

Výsledky našich dievčat na turnaji v Senici, 23.10.2014:
ZŠ kap. J.Nálepku, Stupava : ZŠ Sadová, Senica 9 : 8 (7:5)
ZŠ kap. J.Nálepku, Stupava : ZŠ Podzámska, Hlohovec 14 : 6 (6:4)
ZŠ kap. J.Nálepku, Stupava : ŠKP Bratislava 13 : 8 (8:3)

Našu školu reprezentovali: Vlková Bibiana 6 gólov, Grichová Erika 10, Bilačičová Lucia 11, Papajová Veronika, Fusková Katka 9, Simonidesová Eva, Yildizová Aylin, Pírová Viviana, Ďurišová Eliška, Šmejkalová Barborka

Gratulujeme !

Mladšie žiačky nastúpili v domácej hale proti silným Malackám. Prvých desať minút bolo vyrovnaných, v jedenástej minúte sme znižovali na 4:5 a nikto vtedy netušil, že je to náš posledný gól v zápase. Bohužiaľ napokon sa presadili o hlavu vyššie Malačanky, ktorým niektoré naše dievčatá boli pomaly len po pás. Naše dievčatá nakoniec prehrali výrazne 4:21.

Trénerka Zuzana Kalmárová hodnotí zápas takto:

"Vstup do zápasu nám vyšiel, viedli sme 2:0, ale potom fyzicky zdatnejší súper zobral zápas do vlastných rúk a vyhral 4:21. Výsledok neodzrkadľuje dnešný výkon hráčok, ktoré nehrali zle a dokázali sa cez súperovu obranu presadiť, ale brankárka z Malaciek im nedala šancu skórovať a tak dievčatá zahodili viacero tutoviek. Aj napriek nepriaznivému výsledku vidím na hráčkach veľký pokrok, čo ma veľmi teší a je to pre mňa rozhodujúce."

 

Zostava a góly Stupavy:  Ivana Konswaldová , Viviana Pírová, Emma Simonidesová, Eva Durčeková, Erika Grichová, Mária Štrbáňová, Eliška Ďurišová, Veronika Papajová, Barbora Šmejkalová, Karolína Rácová 2, Aylin Yildizová, Lucia Bilačičová, Katarína Fusková, Karolína Holúbeková, Bibiana Vlková 2

Trénerka: Zuzana Kalmárová

Priebeh: 2:0, 2:3, 3:3, 3:5, 4:5, 4:11  /  4:21

Mladé Stupavčanky opäť zaskočili súperky dobrou obranou, ktorá v spojení s výkonom Veroniky Papajovej v bráne priniesla výborný polčasový výsledok 1:11.

Škoda, že po zmene strán dievčatá poľavili v koncentrácii. Polčasový výsledok sa im nedarilo vylepšiť kvôli nedôslednosti v obrane a nevynútenym technickým chybám v útoku.

Napriek prehratému druhému polčasu sa však tímu podarilo vyhrať vysoko 7:15, čo znamená tretie víťazstvo v rade.

 

Zostava a góly Stupavy: Ivana Konswaldová, Anna Tomeková, Erika Grichová 6, Eliška Ďurišová, Veronika Papajová, Karolína Rácová 6, Aylin Yildizová, Lucia Bilačičová 1, Katarína Fusková, Karolína Holúbeková, Bibiana Vlková 2

Trénerka: Zuzana Kalmárová

Priebeh: 0:1, 1:1, 1:11  /  2:11, 2:12, 4:12, 4:13, 5:13, 5:14, 7:14, 7:15

Mladšie žiačky dnes odohrali svoj druhý domáci ligový zápas, v ktorom porazili jednoznačne Modru 13:5. Vďaka dobrej a dravej obrane Stupavčanky nepúšťali svoje súperky do šancí a v útoku opäť dominovala Karolína Rácová, ktorá sa tentokrát blysla 10 gólmi.

Veľkým pozitívom zápasu bolo, že dievčatá dokázali hrať sústredene v obrane celý zápas, čo je veľkou devízou do budúcich zápasov.

Zostava a góly Stupavy: Konswaldová, Pírová, Simonidesová, Tomeková, Štrbáňová, Ďurišová, Papajová, Šmejkalová, Rácová 10, Yildizová, Bilačičivá 1, Fúsková, Holúbeková, Vlková 1, Grichová 1

Trénerka: Zuzana Kalmárová

Priebeh: 4:0, 4:1, 8:1, 8:2 / 8:3, 9:3, 12:4, 12:5, 13:5

Úvod zápasu sa nám nepodarilo zachytiť, dostali sme viacero lacných gólov a súper išiel postupne do vedenia, ale v desiatej minúte sa začala výraznejšie strelecky presadzovať stredná spojka Karolína Rácová, ktorá šnúrou šiestich gólov otočila stav stretnutia v náš prospech. Okrem 9 gólov, čo vsietila v tomto zápase, výborne organizovala a tvorila hru a dostávala do šancí aj svoje spoluhráčky, z ktorých sa presadila predovšetkým Erika Grichová so 4 gólmi. Druhý polčas už bol čisto v réžii mladých Stupavčaniek, ktoré si pohodlne zvyšovali náskok až na záverečných 11:19. Z prvého ligového víťazstva sa veľmi tešíme, mrzieť nás môže len viacero nepremenených šancí.

Zostava a góly Stupavy: Konswaldová, Grichová 4, Ďurišová, Šmejkalová, Rácová 9, Yildizová 0, Bilačičová 3, Fúsková, Holúbeková, Vlková 2, Papajová

Trénerka: Zuzana Kalmárová

Priebeh: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:6, 6:6, 6:8, 7:8, 7:10 / 7:15, 8:15, 8:16, 9:16, 9:19, 11:19

Mladšie žiačky - vstup do sezóny 2014/2015

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality a články
piatok, 01 august 2014 20:44

Rozhovor s trénerkou mladších žiačok Zuzkou Kalmárovou o vstupe do sezóny 2014/2015

 

1. Kedy Vám začala príprava a ako ste spokojná s jej priebehom?

Letnú prípravu sme odštartovali 4.8.2014, ale keďže to bolo cez prázdniny a v čase dovoleniek, účasť na tréningoch bola o niečo slabšia ako v období cez školský rok. Dievčatá, ktoré pravidelne chodili na tréningy urobili veľký pokrok. V lete sme sa zúčastnili turnaja Holiday cup v Zlíne a ten nám ukázal, kde máme oproti svojim rovesníčkam ešte rezervy a na čom by sme mali popracovať smerom do budúcna. Dievčatá si zahrali proti kvalitným súperom a bola to pre nich dobrá škola. Ďalej sme absolvovali turnaj v Močenku, kde sme obsadili 3. priečku. Najlepšou hráčkou turnaja bola naša Karolína Rácová, ktorá je líderkou družstva a verím, že dievčatá si z nej vezmú príklad a bude to pre nich motivácia, aby na sebe pracovali. Oživením na koniec prípravy bolo pre dievčatá jednodňové sústredenie, kde si mohli vyskúšať aj niečo iné ako hádzanú. Na programe bolo frisbee, bicykel, či plávanie.

 

2. Aké hráčske pohyby nastali vo Vašom kádri?

Po odchode dievčat do starších žiačok v kádri ostali len 3 hráčky ročník 2002 a 2 ročník 2003, ktoré už v predchádzajúcej sezóne hrávali ligu. Tieto dievčatá sme doplnili hráčkami končiacimi v prípravke (ročník 2003) a šikovnejšími narodenými v roku 2004. Takto sa nám podarilo vytvoriť 16-členný káder, ktorý sa pripravuje na novú sezónu.

 

3. Aké ciele si dávate do nasledujúcej sezóny?

Cieľom je predovšetkým výkonnostný progres jednotlivých hráčok, čo najviac vyhraných zápasov, aby získali hernú prax a zdravé sebavedomie.

Ml. žiačky: 3. miesto na turnaji v Močenku

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality a články
nedeľa, 07 september 2014 17:43

060914 1V sobotu 6.9.2014 sa naše mladšie žiačky predstavili na turnaji o „Pohár priateľstva“ v Močenku. V prvom zápase porazili rovesníčky z AŠK Inter Bratislava 10:6. V zápase sa strelecky blysla stredná spojka Karolína Rácová, keď z 10 gólov nastrieľala súperovi až 9 a bola ohodnotená ako najlepšia hráčka zápasu. Po krátkej pauze nastúpili dievčatá na zápas proti HK Slovan Duslo Šaľa, ktorý prehrali 4:17. Ocenenie najlepšia hráčka zápasu si odniesla brankárka Veronika Papajová, ktorá počas celého turnaja predviedla výborné výkony a podržala družstvo žiačok. V poslednom zápase narazili naše žiačky na súpera, ktorý mal na konte tiež jedno víťazstvo a takto sa stretli v priamom súboji o 2. miesto. Močenok takticky od začiatku zápasu bránil osobnou obranou našu najproduktívnejšiu hráčku Karolínu Rácovú a ostatné dievčatá sa nevedeli výraznejšie presadiť a po výsledku 8:12 obsadili mladšie žiačky 3. priečku. Najlepšou hráčkou zápasu bola s tromi gólmi Erika Grichová.


060914 2Konečné poradie turnaja o „Pohár priateľstva“:


1. HK Slovan Duslo Šaľa
2. HK Junior Močenok
3. HC Tatran Stupava
4. AŠK Inter Bratislava


V ankete najlepšia hráčka turnaja bola ocenená naša Karolína Rácová.


Zostava HC Tatran Stupava a počet strelených gólov na turnaji:


Rácová Karolína – 16 gólov
Grichová Erika – 3 góly
Bilačičová Lucia – 2 góly
Vlková Bibiana – 2 góly
Pírová Viviana
Yildizová Aylin
Ďurčeková Eva
Papajová Veronika
Šmejkalová Barbora
Holúbeková Karolína

Zostava a góly: Grichová 0; Papajová 0; Kmeťová 3; Baštiová 2; Tóthová  7; Vlková 0; Blažíčková 2; Tréner Bašti

Priebeh: 0:2; 1:2; 1:3; 2:3; 2:5; 3:5; 3:6; 5:6; 5:10; 6:10; 6:12; / 7:12; 7:13; 8:13; 8:15; 10:15; 10:16; 11:16; 11:23; 12:23; 13:23; 13:24; 14:24 

Zostava a góly: Nemčeková 3; Grichová 0; Papajová 0; Rácová 0; Bilačičová 0; Pinkavová 0; Kmeťová 6; Fúsková 0; Baštiová 4; Tóthová 8; Vlková 0; Blažíčková 0

Priebeh: 1:0; 1:1; 8:1; 8:2; 11:2 / 11:3; 11:4; 16:4; 16:5; 17:5; 17:6; 18:6; 18:7; 19:7; 19:9; 20:9; 20:10; 21:10

Ml. žiačky: Turnaj v Močenku

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality a články
nedeľa, 02 marec 2014 15:29

Na kvalitne obsadený turnaj vycestovali dievčatá v oklieštenej zostave doplnené o hráčky vekom patriace ešte do staršej prípravky. Prvý pohľad na fyzicky vyspelejšie súperky predpovedal ťažkú úlohu uspieť. V prvom zápase proti Šuranom výborne zachytala Sofia a podržala tak svoje spoluhráčky, ktoré sa nevedeli golovo presadiť. Proti Šali sa jednoznačne prejavil fyzický ale aj herný rozdiel, dostávali sme goly z rýchlych bejkov ako aj z postavenej obrany. Tento zápas nám zobral veľa síl, čo sa prejavilo aj proti Bánovciam. Stále sme však mohli bojovať o medajlu. O tretie miesto sme sa išli doslova pobiť s domácim Močenkom, keď až po napomenutí trénera Stupavy rozhodca pritvrdil rozhodovanie, ale aj napriek častým vylučovaniam domácich nedokázali tatranky prevziať vedenie. Osobnou obranou odpísaná Sabinka sa len málo dostala do príležitosti. Nakoniec sme podľahli a skončili na 4.mieste.

Napriek tejto skutočnosti si dievčatá zaslúžia pochvalu, nechali na ihrisku všetky sily a odnášajú si cenné skúsenosti.

Výsledky:

Stupava - Šurany 7:4
Stupava - Šaľa 7:25
Stupava - Bánovce nad Bebravou 9:26

Stupava - Močenok 6:10

Zostava a goly:

Grichová ; Papajová ; Pinkavová ; Kmeťová 2 ; Fusková ; Baštiová 9/2 ; Tóthová 18/7 ; Jenisová ; Vlková ;Blažíčková

Na prvý zápas jarnej časti BKZHá cestovali mladšie žiačky do Bratislavy proti B družstvu ŠKP v oklieštenej zostave bez oboch brankárok.Napriek tejto skutočnosti boli odhodlané zabojovať. Do bránky sa postavila Monika Blažíčková, ktorá predviedla výborný výkon, ked chytila mnoho vyložených šancí. 
Hneď od začiatku mali dievčatá hru pod kontrolou a v 5.minúte viedli 5:1. Dievčatá výborne bránili, najviac však Nikolka Kmeťová, ktorá aj napriek chorobe prišla pomôcť spoluhráčkam a dokonca vstietila v prvom polčase dva góly. V druhom polčase už nenastúpila, ale svoju úlohu splnila a patrí jej pochvala za tímovosť. Zohratá dvojica Baštiová-Tothová valcovala súperky a v prvej polovici zápasu nastrielali 7 gólov.
Druhý polčas mal podobný priebeh a keďže Nikolku na spojke nahradila Kajka Rácová, dostala aj ona príležitosť ukázať svoju šikovnosť a dala súperovi po sebe dva góly po peknom uvoľnení. Na ľavom krídle výborne zahrala Bibka Vlková a post pivot zastúpila mladučká Erika, ktorej sa podarilo prekonať aj brankárku. Dievčatá tak potvrdili výbornú formu a majú chuť do ďaľšieho súpera.

Zostava a góly: Ďurčeková, Grichová 1, Rácová 4, Kmeťová 2, Baštiová 4, Tóthová 9, Jenisová 1, Vlková, Blažíčková

Po dvoch náročných dňoch si mladšie žiacky odnášajú z Veľkého Meziríči 4.miesto. Zohrali celkovo 7 zápasov a z toho 4 vyhrali. Okrem toho bola v našom time ocenená Sofia Pinkavova ako najužitočnejší hráč družstva. Jeden z prípravných turnajov máme za sebou, dievčatá bojovali o každý bod a tréner je veľmi spokojný.

MLADŠIE ŽIAČKY

jún 2023
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Najbližšie udalosti MLŽKY

Žiadne udalosti