Mladšie žiačky na Mikulášskom turnaji v Trenčíne Doporučený

utorok, 10 december 2019 20:34
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Novovzniknutý klub v Trenčíne, športová akadémia Trenčín, zorganizoval uplynulú sobotu Mikulášsky turnaj pre mladšie žiačky. Turnaja sa zúčastnilo osem družstiev, ktoré boli rozdelené do dvoch skupín po štyroch. Na základe umiestení v skupine družstvá bojovali o konečné poradie. Víťazky skupín hrali vzájomný duel o celkové prvenstvo, druhé v skupinách o tretie miesto atď.

Základná skupina

Naše dievčatá prišli na turnaj s mixom piatačiek, šiestačiek a jednej siedmačky. V základnej skupine si naše baby postupne zmerali sily s dievčatami z Dusla Šaľa, ktoré porazili 16:10. Na rad prišlo družstvo HK Hodonín, ktoré baby porazili 17:4. Poslednou prekážkou v skupine boli dievčatá z THA Martin. I s nimi si naše poradili a po výsledku 19:3 sa stali víťazkami modrej skupiny. S impozantným skóre 52:17 postúpili do finále, kde ich čakalo družstvo Strojára Malacky. Malačanky prešli základnou ružovou skupinou rovnako dobre ako naše baby, ich skóre bolo 54:22.

Pred finále

Zaujímavosťou pred finále bolo, že predošlé zápasy si baby vzájomne fandili. Naše Malackám a Malacky zase nám. Keď už bolo jasné, že sa stretnú vo finále, tak sa medzi sebou aj hecovali o tom, ktoré vyhrajú. Prichádzajú boje o záverečné umiestnenie a hrací čas sa z pôvodných 2 x 13 min mení na 2 x 10min.

UragánIMG-20191207-WA0018.jpg

Prvá desaťminútovka finále bola ako z ríše snov. Baby vybehli na ihrisko s ohromnou vervou a túžbou, nezostať len pri silných rečiach pred zápasom, ale dostať zo seba to najlepšie. Agresívna a rýchla obrana bola pre súperky neprekonateľnou prekážkou. Keď sa im aj podarilo sporadicky zakončiť, tak narazili na stenu v bránke. Veronika Masárová, brankárka našich báb v prvom polčase, zatiahla roletu a rozohrala nejeden rýchly protiútok ako z veľkej knihy. Ani po akomkoľvek prestriedaní sa obraz hry nezmenil. Baby boli hladné po úspechu. Vzájomne sa motivovali po každej vydarenej akcii, či odobranej lopte. Polčasový uragán sa skončil 11:1!!! Konečným výsledkom 18:9 sa naše baby stali víťazkami prvého ročníka Mikulášskeho turnaja v Trenčíne.

Prekrásne gesto

Pri vyhlasovaní konečného umiestenia býva zvykom, že sa zatlieska medailistom a len fanúšikovia daného družstva sú hlučnejší. Keď však organizátori vyhlásili naše baby ako víťazky, tak sa k nášmu pokriku „Stupava, Stupava“ pridali dievčatá všetkých tímov, ktoré boli na vyhodnotení. Približne šesťdesiat cudzích dievčat skandovalo „Stupava, Stupava“! Vyznelo to tak, akoby vzdali hold za hru, ktorú predvádzali  naše baby celý turnaj.

Text: Daniel Jančár

Foto: Peter Horecký