Ceníme si súkromie návštevníkov našej stránky. Aj preto Vás informujeme, že na tejto stránke používame cookies a iné technológie pre správne fungovanie a zlepšenie chodu webstránky, jej zabezpečenie, analýzu návštevnosti a správania používateľov.
Spracovaniu cookies môžete zabrániť zmenou nastavenia vo Vašom internetovom prehliadači.

Aktuality a články

Po minulotýždňovom „hodovom“ zápase proti HŠK – 74 Kolárovo, ktorý naši muži s prehľadom vyhrali 44:9, prišiel na rad súper iného rangu, inej kvality a najmä to bol zápas v inom duchu. Bolo to derby! Fúúú a nie len také hocijaké!

Svet pozná rôzne derby zápasy. Či už medzi Torontom a Montrealom v NHL, alebo na San Sire medzi AC Miláno a Interom Miláno, alebo možno to najslávnejšie futbalové derby medzi FC Barcelonou a Realom Madrid. Tieto mestá majú však jednu vec spoločnú, a to tú, že na ich bežnom sídlisku žije viac obyvateľov ako na celom Záhorí. Ale derby je aj u nás, záhorácke medzi Stupavou a Malackami. A práve naša hala v ZŠ Stupava hostila jeho, zatiaľ poslednú edíciu.

Vývoj

Nestranných fanúšikov hádzanej musí tešiť, že aj tieto mini mestá v posledných rokoch produkujú kvalitnú hádzanú, ktorú dokazujú v celoslovenskom meradle už v dorasteneckých súťažiach. Dorastenci sa postupne stávajú mužmi a postupne sa zapracovávajú do kádrov mužov. Naši muži minulú sezónu už pokukovali po extralige, ale o malý kúsok im ušla. Malačania ju dokonca v minulom roku hrali. Preto nie je divom, že nedeľný súboj sledovala plná hala.

2019_24lj_web_098.jpgPrvý polčas

O prvom polčase by sme mohli hovoriť ako o one man show. Bol to práve Jaro Petráš, ktorý v prvom polčase dal osem gólov. Jeho dynamika a dravosť slávili úspech a spoločne s kvalitnou hrou celého nášho družstva, sme odchádzali do kabín s jasným náskokom 18:11. Nič nenasvedčovalo tomu, aby sme sledovali v druhom polčase napínavý súboj. Lenže lopta je guľatá a práve to je na loptových hrách krásne.

Druhý polčas – začína sa derby!

Chalani z Malaciek, úmyselne používam slovo chalani, pretože asi polovicu z nich som videl pred dvomi rokmi hrávať ako dorastencov, vybehli na druhý polčas s tým čo sa ľuďom, tak veľmi páči. Nehľadeli na výsledok, ale chceli vyhrať každý jeden súboj. Žiadna lopta nebola stratená a ani inkasovaný gól ich nezrážal na kolená. Sedem gólové manko, ktoré si niesli z prvého polčasu, sa postupne začalo zmenšovať. „Osobka“ na Jara Petráša tiež slávila úspech. Nádherný moment sa udial asi v polovici druhého polčasu. V brejkovej situácii sa zdalo, že Dano Polák z náskoku na šestke minul bránu. Rovnako ako kopec ľudí v hale to videli aj rozhodcovia a dávali loptu hráčom Malaciek. Dano márne protestoval, že mieril dobre, ale Miro Velebný, brankár hostí, končekmi prstov vytlačil loptu s priestoru troch žrdí. Pri poslednom rozhodení rukami pred rozhodcami a návratom do obrany, pribieha k rozhodcovi aj Miro Velebný a pritakáva, že on loptu tečoval. Rozhodcovia menia verdikt, loptu dostávame my. Miro s Danom si „plácli“ rukami. Skvelé gesto, klobúk dole. O to viac je toto gesto Fair-play cenné, že prišlo v čase, keď Malacky už začínali byť v hre o dobrý výsledok.2019_24lj_web_006.jpg

Patrik Beleš

Keď sa pozerám, i s odstupom času, tak je pre mňa záhadou, že pri toľkých zákrokoch Paťa Beleša v bráne, sme si nepripísali dva body. Paťo bol fantastický. Pri strelách spoza deviny či bránkoviska viackrát podržal. Škoda len, že odrazené lopty, snáď vždy končili v rukách hostí a tí dodatočne skórovali.

55 minúta

Začína sa 55 minúta a všetko hrá v náš prospech. Vyhrávame 26:21 a začíname hrať presilovku. Live kurz na našich by sa určite blížil k jednotke. Tu však začali prichádzať veľké chvíle Mária Prevaja v drese hostí. Dvakrát našu obranu vycvičil a po druhom vycvičení neostávalo rozhodcom nič iné, ako zrovnať počet chlapov na palubovke. Tri rýchle góly hostí vniesli razom nový rozmer. Obava o výsledok, nervozita, smola v koncovke našich chalanov a zrazu tu je dráma. Ďalšia nepremenená šanca našich, ale chytá aj Paťo! Opäť nepremieňame a Malačania trestajú. Minútu pred koncom je 26:25 a loptu máme v moci. Rozohrávame. Z hľadiska prichádzajú desiatky pokynov, aby sme hrali až do zdvihnutej ruky (zdvihnutá ruka rozhodcu znamená poukázanie na pasívnu hru, po ktorej môže byť odobratá lopta) a potom zakončili. Desiatky trénerov z hľadiska boli vyslyšaní, ale nepremieňame. Malačania na lopte. Emócie gradujú. Na oboch stranách. Po chytrej kľučke, približne na strede bránkoviska, prichádza k nášmu nedovolenému zákroku pri snahe nepustiť súpera k zakončeniu. Nasleduje dvojminútový trest. Našim chalanom ostáva 23 sekúnd do záverečného hvizdu, aby ubránili svoj náskok. Rovnaký čas, však ostáva Malačanom, aby skórovali a odviezli si remízu. Šesť sekúnd pred koncom prichádza koncovka Jakuba Krajčíra a je vymaľované, 26:26.

Potlesk

Áno, môžeme hovoriť, že nám ušiel bod medzi prstami. Obávam sa však, že to nie je pravda. Veď s rovnakou ambíciou, získať body, predsa prichádza aj súper. Bojovnosť oboch celkov ocenili diváci potleskom v stoji. Viac prirodzene oslavoval súper, veď bol celý zápas dolu. Diváci však tlieskali za kvalitné predstavenie, ktorým sa prezentovali oba kolektívy. Bolo to derby ako sa patrí! Tvrdé, bojovné, ale fair. Spomeňme si na gesto Mira Velebného. Parádny zápas!

Text: Daniel Jančár

Foto: Lesanka Jánošíková

Dárius Rusnák je novým trénerom mužov

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality a články
štvrtok, 06 september 2018 11:02
Pred začiatkom sezóny prišlo v klube k trénerskej zmene na lavičke mužov.  Doterajšieho trénera Ľuboša Hepnera strieda Dárius Rusnák, ktorý sa ujal trénerskej funkcie od 1.9.2018 a súčasne zostáva aj na pozícii trénera staršieho dorastu.
 
"S Dáriusom Rusnákom sme sa dohodli na dvojročnej spolupráci. Našou základnou požiadavkou je postupné zapracovanie našich starších dorastencov do mužského družstva, keď po tejto sezóne prechádza z dorasteneckej kategórie 11 hráčov. Veríme, že Dárius ako tréner staršieho dorastu bude vhodne koordinovať postupné zapracovanie hráčov. U mužov druhým rokom prebieha postupná generačná výmena, aj keď nám viacerí doterajší hráči prisľúbili výpomoc, ale z pracovných, či rodinných dôvodov nemajú možnosti absolvovať kompletný tréningový proces. Súčasne rokujeme s extraligovými klubmi na možnosti hosťovaní. Od vedenia dostal za úlohu skončiť do tretieho miesta v západnej časti 1.ligy mužov a postúpiť do nadstavby o prípadnú baráž do extraligy. Dáriusovi Rusnákovi bude pomáhať Martin Kosák ako tréner brankárov, Branislav Lorenc ako kondičný tréner. Milan Jánoš sa rozhodol pri družstve nepokračovať, za neho hľadáme náhradu. Doterajšiemu trénerovi  Ľubošovi Hepnerovi sa týmto chcem poďakovať za doterajšiu trénerskú prácu v tíme mužov, v tíme zostáva ďalšej ako hráč a v rámci klubu bude pokračovať pri mladších dorastenkách a mladších žiakoch.  Taktiež sme sa s nim dohodli na spolupráci pri inom projekte v rámci klubu. Zároveň sa chceme poďakovať aj Milnovi Jánošovi" povedal Rudolf Draškovič ml., manažér klubu HC TATRAN STUPAVA.

Je to tu! Naši muži sa stali víťazmi 1.ligy mužov už jedno kolo pred jej koncom. Pomohla tomu výborná forma našich mužov v nadstavbovej časti, do ktorej vstupovali s trojbodovým mankom na vedúce Piešťany. Ako to však v športoch býva, rozhoduje sa v koncovke a tú mali naši muži parádnu. V nadstavbovej časti neokúsili chuť prehry a ich rival z Piešťan v nej mal pred týmto víkendom prehry už dve. A boli to práve naši muži, ktorí tento víkend pokorili na domácej palubovke Piešťany 32:30 v priamom súboji o prvé miesto a pripravili im tak tretiu prehru v sérii. V predstihu tak mohlo tiecť šampanské v našej klubovni plným prúdom! HC TATRAN STUPAVA sa stal víťazom 1.LIGY MUŽOV pre sezónu 2016/2017.

      18491502_1385534801532124_6838238017030209165_o.jpg   18489463_1385533034865634_589132035238620786_o.jpg   18422876_1385532601532344_1240204787927290306_o.jpg   

             18451400_1385538854865052_2427093284853232509_o.jpg      18451480_1385550841530520_3385232823877885108_o.jpg

 

 

Text: Daniel Jančár

Foto: Lesanka Jánošíková

Predposledné kolo základnej časti 1.ligy mužov prinieslo zaujímavú konfrontáciu družstiev Stupavy a Martina v priamom súboji o priebežné druhé miesto. Zhodný počet bodov predznačoval vyrovnaný zápas. Po 30-tich minútach hry viedla Stupava v svižnom stretnutí 14:12. Druhý polčas naše družstvo pokračovalo v dobrom výkone a konečným výsledkom 30:24 sa po dlhých rokoch Stupavčania tešili z víťazstva aj nad súperom z Martina.

Hodnotenie trénera: "Bol to zápas dobrej úrovne, v ktorom nebola núdza aj o pekné individuálne akcie a výkony ako aj pestré kombinácie - na oboch stranách. Myslím, že kto zápas videl, neľutoval. Do stavu 9:9 bol priebeh stretnutia vyrovnaný. Potom sme sa dostali do vedenia 12:9, súper reagoval time-outom, ktorý nás pribrzdil. Na polčasovú prestávku sme odchádzali s dvojgólovým náskokom (14:12), ktorý z pohľadu konečného výsledku ešte nič neznamenal. Pre vývoj stretnutia bol dôležitý začiatok druhého polčasu. Odskočili sme na 16:12. Martin ale skorigoval a dokázal znížiť na 20:18 a neskôr 21:19. Drámu sme už ale nepripustili a opäť sme odskočili na 28:21 a 30:22, čím bolo o výsledku rozhodnuté. Na spojkách sme mali v druhom polčase väčší tlak. Vďaka tomu sme mali 9 strelcov na našej strane, zatiaľ čo súper 4-roch. V tomto stretnutí sme boli z tohto pohľadu úspešnejší, záťaž a streleckú zodpovednosť sme mohli rozložiť na viacerých hráčov a tak nám nechýbali v druhej polovici sily. Viacero príležitostí sme napriek tomu nepremenili a našli sa aj chyby, ako sa nájdu vždy. Chalani ale podali dobrý a sústredený výkon za ktorý ich treba pochváliť."

Zostava a góly Stupavy: Beleš, Nemčovič - Hepner 8/3, Hirtl 5, Draškovič 4, Grich 3, Lachkovič 3, Rusnák 2, Lieskovský 2, Berner 2, Malina 1, Vaňo, Rogoz, Ostapčuk, Vavro, Frajdt

Tréner: Miroslav Fukáč

Vylúčenia: 5 - 6 7m hody: 3/3 - 1/1

Priebeh: 1:0 / 1:1 / 2:1 / 2:2 / 3:2 / 3:3 / 3:5 / 5:5 / 5:7 / 7:7 / 8:7 / 8:8 / 9:8 / 9:9 / 12:9 time Martin / 12:10 / 13:10 / 13:11 / 13:12 / (14:12) / 16:12 / 16:13 / 17:13 / 17:14 / 18:14 / 18:15 / 19:15 / 19:16 / 20:16 / 20:18 / 21:18 / 21:19 / 24:19 / 24:21 / 27:21 time Martin / 28:21 / 28:22 / 29:22 / 30:22 / 30:24

V 12.kole cestovali naši muži na zápas do Bratislavy, s ktorou v domácom stretnutí nešťastne remizovali gólom súpera v poslednej sekunde stretnutia. Od úvodu odvety ale hrali sústredene a nebyť dvoch zbytočne inkasovaných gólov na konci prvého polčasu, polčasový výsledok by bol výraznejší (12:17). Misky váh naklonili Stupavčania na svoju stranu výraznejšie hneď v úvode druhého polčasu, kedy trestali technické chyby súpera úspešne zakončenými protiútokmi (12:21). ŠKP následne znížilo na 17:23 a neskôr na 20:26, po oddychovom čase Stupavy však už naše družstvo dominovalo a zápas doviedlo do úspešného konca. Stupava zaslúžene zvíťazila 21:32.

Hodnotenie trénera Miroslava Fukáča: "Súperovi sme mali čo oplácať. Zvládli sme úvod prvého polčasu, následne sme nemali vyslovene "hluchú" pasáž a až na niekoľko nepremenených príležitostí sme odohrali dobrý polčas. Zápas sa lámal v úvode druhého polčasu, kedy sme súperovi odskočili a potrestali jeho početnejšie technické chyby, ktorých sa v úvode dopustil. Mohli sme záťaž rozložiť na 12 hráčov v hre a som rád, že aj striedajúci hráči si svoje miesto tentokrát zastali a presadili sa aj strelecky a to aj v prípade ak alternovali na inom poste, či v útoku alebo v obrane. Bol to teamový výkon a výsledok je zaslúžený. Chalanom gratulujem a za predvedený výkon ďakujem. Prvým gólom sa v Stupave zapísal Miloš Minarovič...."

Zostava a góly Stupavy: Beleš, Nemčovič - Hepner 12/4, Malina 4, Vaňo 3, Rusnák 3, Vavro 2, Husák 2, Ostapčuk 2/1, Frajdt 1, Minarovič 1, Lieskovský 1, Lachkovič 1, Pír Tréner: Miroslav Fukáč

Priebeh: 0:2 / 1:2 / 1:4 / 3:4 / 3:7 / 6:7 / 6:9 time ŠKP / 7:9 / 7:12 / 8:12 / 8:13 / 9:13 / 9:14 / 10:14 time Stupava / 10:17 / (12:17) / 12:21 time ŠKP / 15:21 / 15:22 / 16:22 / 16:23 / 17:23 / 17:24 / 19:24 / 19:26 / 20:26 time Stupava / 20:28 / 21:28 / 21:32

Vylúčenia: 6 - 4

7m hody: 2/1 - 5/5

Muži začali jarnú časť 1. ligy mužov domácim zápasom 11.kola proti Dunajskej Strede. Po rozpačitom začiatku otvorila skóre Stupava až v 5.minúte stretnutia. Prevahu na ihrisku sa však našim mužom podarilo pretaviť do výsledku až v samom závere prvého polčasu kedy sa šnúrou 5-tich gólov dostali do vedenia 14:8. O výsledku stretnutia sa rozhodlo v úvode druhého polčasu kedy sa Stupavčania dostali do trháku 20:11. Od daného momentu sa zápas prakticky len dohrával a Stupava zaslúžene vyhrala 28:21.

Tréner Mirosloav Fukáč zhodnotil zápas takto: Bol to pre nás prvý súťažný ligový zápas po dlhšej prestávke. V príprave sme prehrali s Vajnormi a extraligovým Hlohovcom. V našej hre bolo cítiť, že sa na ihrisku ešte hľadáme. Často sme striedali a skúšali viaceré alternatívy postov a viacerých hráčov. Zápas nám ukázal kto na tom ako aktuálne je. Striedali sme lepšie momenty so slabšími. V prvom polčase sme nepochopiteľne trpeli na nepremieňanie šancí, navyše sme zahodili 5 sedmičiek. Zapojili sa však všetci a zápas sme kontrolovali. Ideálne to však ani zďaleka nebolo. Výkonom potešil Adam Husák. V tomto stretnutí bol našim najlepším hráčom. Prvými gólmi sa v Stupave uviedli Anton Vavro a Dárius Rusnák...

Zostava a góly Stupavy: Beleš - Malina 5/1, Husák 4, Lieskovský 4, Hepner 3, Rusnák 3, Rogoz 3/2, Jánoš 2, Ondrušek 1, Vaňo 1, Vavro 1, Ostapčuk 1, Pír, Grich, Lachkovič, Frajdt

Tréner: Miroslav Fukáč

Priebeh: 1:0 time Dunajská Streda / 1:1 / 4:1 / 4:2 / 6:2 / 6:3 / 7:3 / 7:4 / 8:4 / 8:7 / 9:7 / 9:8 / 14:8 / (14:9) / 16:9 / 16:10 / 19:10 / 19:11 / 20:11 / 20:14 / 21:14 / 21:15 / 25:15 / 25:17 / 26:17 / 26:18 / 27:18 / 27:19 / 27:20 / 28:20 / 28:21

Vylúčenia: 4 - 5

7m hody: 9/4 - 2/1

Muži: HC Tatran Stupava - HK Vajnory 24:23 (13:11)

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality a články
pondelok, 21 november 2016 20:54

Zápasom s Vajnormi sme uzatvárali tohoročnú časť ligy na domácej palubovke. Čaká nás ešte posledný zápas a to o týždeň v nedeľu v Piešťanoch.

Domáci zápas s Vajnormi sme nezačali zle a išli sme do vedenia. Vyhrávali sme 6:4, no na výraznejší rozdiel sme potrebovali pridať. Náš výkon bol ale ako na hojdačke. Dobré úseky hry sme striedali so zlými. Súper stav otočil na 9:11, aby sme v závere polčasu predsa len strhli vedenie na našu stranu zase my (13:11).

V polčase sme si zhrnuli chyby, ktoré sme v prvom dejstve urobili a opakovali. Poradili sme sa ako sa s nimi vysporiadať, čo zmeniť a výsledkom bol náš koncentrovanejší výkon a 20 minútová pasáž, v ktorej sme o výsledku zápasu rozhodli a v ktorej ako jedinej v zápase sme hrali pestro a dobre. V 51. minúte sme tak viedli 23:15, no dvojminútovým trestom Rogoza a následne dvojnásobným dvojminútovým trestom Ostapčuka sme išli do 6 minútového oslabenia.

Napriek tomu, že sme prestriedali aby sa zapojili všetci hráči, poslednú 10 minútovku musíme vedieť zvládnuť lepšie a vysporiadať sa v akejkoľvek zostave aj so 6 minútovým oslabením, ak sme si ho už zapríčinili. Takto sme prišli o 8 gólový náskok príliš ľahko, našim "rečnením". Z toho, čo sa nám stalo je potrebné si zapamätať príčiny a neopakovať viac rovnaké chyby.

Čaká nás posledné kolo v tomto kalendárnom roku a zápas v Piešťanoch, ktorý nám môže zaistiť priebežné prvé miesto, ale aj miesto tretie.

Zostava a góly: Beleš - Hepner 7/3, Hirtl 5, Lieskovský 4, Briestenský 3, Lachkovič 1, Husák 1, Grich 1, Rogoz 1, Frajdt 1, Ostapčuk, Kalivoda, Mader, Pír, Vaňo

Tréneri: Miroslav Fukáč, Martin Spuchlák

Priebeh: 1:0 / 1:1 / 2:1 / 2:3 / 4:3 / 4:4: / 6:4 / 6:7 / 7:7 / 7:8 / 8:8 / 8:10 / 9:10 / 9:11 / 12:11 time Vajnory / (13:11) / 14:11/ 14:12 / 19:12 time Vajnory / 19:13 / 20:13 / 20:14 / 22:14 / 22:15 / 23:15 / 23:16 / 23:17 / 23:18 / 24:18 / 24:19 / 24:22 time Stupava / 24:23

7m hody: 4/3 - 5/4

Vylúčenia: 4 - 4

Zápas s Cíferom sme začali odhodlanejšie ako posledné stretnutie s Levočou. Od úvodu sme boli aktívnejší a postupne sme si vypracovali 10 gólový náskok. Rozdielom o 9 gólov sa skončil prvý polčas, napriek našim 12-tim stratám lopty. Mrzieť nás mohli technické chyby v rýchlom protiútoku a viaceré straty pri dohrávkach na pivota. Boli sme ale pomerne efektívni v premieňaní šancí a postupne sa zapojili do hry všetci nominovaní hráči.

V druhom polčase sa nám podarilo rozdiel ešte o niečo navýšiť a tak zápas skončil, aj zásluhou oboch dobre chytajúcich gólmanov, v pomere 31:17 v náš prospech. Za zápas a predvedený výkon si ale zaslúžia pochvalu a poďakovanie všetci nominovaní hráči...

Zostava a góly: Beleš, Nemčovič - Hepner 11/3, Hirtl 7, Vaňo 5, Kováč 2, Mader 2, Pír 1, Malina 1, Konrád 1, Lachkovič 1, Kalivoda, Husák, Obselka

Tréneri: Miroslav Fukáč, Martin Spuchlák

Priebeh: 3:0 / 3:1 / 4:1 / 8:2 / 8:3 / 9:3 / 9:4 / 11:4 time Cífer / 14:4 / 14:6 / 16:6 / 16:8 / (17:8) / 18:8 / 18:9 / 20:9 / 20:11 / 21:11 / 21:12 / 22:12 / 22:13 / 22:14 / 25:14 / 25:15 / 28:15 / 28:16 / 29:16 / 29:17 / 31:17

7m hody: 4/3 - 3/2

Vylúčenia: 2 - 6

Prvý polčas sme hrali nedôrazne v obrane. Zbytočne sme hru otvárali a súper mal tak dostatok priestoru v hre jeden na jedného, ktorý dokázal využiť. V 15 min prvého polčasu sme vystriedali celú šestku hráčov, no k zásadnej zmene a pozitívnemu impulzu neprišlo. Polčas tak skončil nerozhodným výsledkom 13:13. Súper k nám neprišiel hrať rýchlu hádzanú. My sme sa mu však prispôsobili a nehrali sme si svoje. Vo viacerých momentoch sme pôsobili na ihrisku tak, ako by sme to boli my kto práve vystúpil po 6-tich hodinách cesty z autobusu. Levoča hrala účelne a jednoducho.

Hoci sme v druhom polčase predsa len hrali v obrane o niečo lepšie, tentokrát nás zase sklamala streľba. Taký počet čistých streleckých príležitostí ako sme dokázali v sobotu zahodiť, to sa len tak nevidí. Dôsledkom boli lacné góly z rýchlych protiútokov v našej sieti, čím sme unavenému súperovi lacno ponúkli možnosť bodovať a veľmi mu situáciu uľahčili.

Keď sme napokon predsa mohli zápas, hoci po zlom výkone, zvládnuť a výsledok otočiť v náš prospech, zahodili sme dve sedmičky. Zápas tentokrát nevyšiel optimálne ani našim brankárom. V útoku nám chýbal pohyb krajných spojok bez lopty a kolektívny prejav, hrali sme veľmi individuálne, každý sa asi spoliehal sa spoluhráča. Na konci zápasu sme tak so súperom, za ktorého nastúpili aj traja dorastenci s odohratým zápasom v nohách, prehrávali už 23:26.

Konečným výsledkom 26:26 sme bod s doposiaľ tabuľkovo slabším súperom, nestratili. Ale žiaľ - získali. Tento zápas sme nezvládli predovšetkým v hlavách, či to bolo podcenením alebo to malo inú príčinu ťažko tvrdiť s istotou. Každopádne predviedli slabý a nekolektívny výkon, po ktorom sme si nezaslúžili doma bodovať. Súperovi gratulujem a ďakujem za férový zápas.

Zostava a góly Stupavy: Beleš, Nemčovič – Hepner 8/2, Lieskovský 4/1, Hirtl 3, Kováč 2, Grich 2, Obselka 2, Ostapčuk 1, Frajdt 1, Malina 1, Vaňo 1, Lipovský 1, Spuchlák, Husák, Konrád

Tréneri: Miroslav Fukáč, Martin Spuchlák

Priebeh: 1:0 / 1:1 / 2:1 / 2:2 / 3:2 / 3:3 / 4:3 / 4:4 / 5:4 / 5:5 / 5:6 / 6:6 / 7:6 / 7:7 time Stupava / 7:8 / 8:8 / 10:8 time Levoča / 10:11 / 11:11 / 12:11 / 12:12 / 12:13 / (13:13) / 13:15 / 14:15 / 14:16 / 16:16 / 16:18 / 17:18 / 17:19 / 19:19 / 19:20 / 20:20 / 20:21 / 21:21 time Levoča / 21:22 / 21:23 / 22:23 / 22:24 / 22:25 / 23:25 time Levoča / 23:26 / 24:26 time Stupava / 25:26 / 26:26

Vylúčenia: 3 – 6

7m hody: 5/3 – 3/3

Zápas v Martine nám nevyšiel podľa našich predstáv. Nevedeli sme sa chytiť v obrane a reagovať na pohyblivého súpera. Martinčania boli po víťazstve hladnejší a hra sa im darila. Aj vďaka výbornému publiku mala hra svoj náboj a potrebné tempo. V prvom polčase sme síce strelili 14 gólov, no inkasovali sme ich až 22 a z pohľadu vývoja zápasu to už bolo pomerne ťažké.

Do druhého polčasu sme nastupovali so zámerom vysporiadať sa so súperom v obrane o niečo lepšie, čo sa nám žiaľ nepodarilo. Hrala sa behavá a rýchla hádzaná a na oboch stranách zasiahli do hry hádam všetci aktéri stretnutia. Dominovali útočné činnosti, brankári na oboch stranách nemali príliš svoj deň.

Konečný výsledok spravodlivým rezultátom. Posledných 12 ligových zápasov v rade sme neprehrali, no šport je šport a naša séria bola tentokrát ukončená v Martine. Tento zápas hodíme za hlavu, pokúsime sa popracovať na tréningoch na zlepšeniach a budeme vychádzať z pozitív zápasu: strelených 33 gólov na súperovom ihrisku, premenených 7 sedmičiek, len jediný dvojminútový trest.

O týždeň v domácom stretnutí privítame v sobotu večer Levoču a pokúsime sa prehru z Martina odčiniť. Zápas sa odohrá v novej hale ZŠ.

Zostava a góly Stupavy: Beleš, Nemčovič – Lieskovský 8/2, Hepner 7/4, Lipovský 5, Rogoz 4/1, Frajdt 4, Lachkovič 3, Husák 1, Ostapčuk 1/1, Spuchlák, Pír, Jánoš, Kalivoda

Tréneri: Martin Spuchlák, Miroslav Fukáč

Priebeh: 2:0 / 2:1 / 5:3 / 9:5 time Stupava / 13:6 / 14:7 / 15:10 / 17:12 / 20:14 / (22:14) / 25:16 / 32:18 / 36:20 / 38:25 / 41:27 / 44:31 / 46:33

Vylúčenia: 5 - 1

7m hody: 1/1 – 8/7

V sobotu sme privítali mladé družstvo z ŠKP. Hralo sa od začiatku rýchlo, dominovali ale obrany a brankári na oboch stranách. Hoci sme sa ujali gólom Malinu zo 7m hodu vedenia, na dlhé minúty sme z pohľadu priebežného stavu ťahali za kratší koniec. V prvom polčase sme zahodili 1 sedmičku a 6 vyložených streleckých príležitostí. Aj keď sme gólom Hepnera v posledných sekundách prvého polčasu skórovali, do šatní sme odchádzali s dvojgólovým mankom (10:12).

Do druhého polčasu sme nastúpili so zmeneným obranným systémom. Napriek druhej zahodenej sedmičke v 31. minúte sme za 3 minúty vyrovnali na 12:12 a začínalo sa od začiatku. V 40. minúte stretnutia sme však opäť prehrávali a tentokrát už 14:18. Začali sme ale dôslednejšie brániť, v 50. minúte sme vyrovnali na 20:20 a vzápätí sa ujali vedenia 21:20. V týchto fázach zápasu sme mali herne jednoznačne navrch, no hoci sme srdnato bojovali o každú loptu, naša slabšia trénovanosť oproti súperovi sa odzrkadlila "v hodine dvanástej". Za stavu 21:21 sme nepremenili tretí 7m hod. Po góle Lipovského a následnej akcii zápasu, kedy po rýchlom protiútoku efektne zakončil Jánoš, sme odskočili na 23:21 a domáce publikum aplaudovalo.

V 59. minúte sme však nepremenili v poradí štvrtý 7m hod a súper z protiútoku znížil na 23:22. Ostávalo 26s do konca stretnutia. Po našom time-oute sme mali naďalej situáciu vo vlastných rukách, ale nedokázali sme si postrážiť záver. Súpera sme síce ihneď po jeho zisku lopty 2x prerušili, získal ale výhodu 9m hodu, ktorú sekundu pred koncom stretnutia využil Kysel. ŠKP tak získalo bod za remízu 23:23. Z pohľadu priebehu zápasu je deľba bodov spravodlivá. Strata bodu nás ale pred domácim publikom mrzí, zápas sme mali rozohratý na plný bodový zisk.

Potešili viaceré pekné akcie, bojovný výkon Husáka aj Vaňa, ktorý družstvo nakopol. Zradila nás efektivita a strelecká úspešnosť. Na pomery súťaže to ale bolo veľmi dobré stretnutie, rád by som preto celému družstvu poďakoval. Ak pristúpime k tréningu adekvátne, najbližšie budeme v rovnakej situácii pripravenejší.

V ďalšom kole cestujeme na palubovku Martina. Zápas sa odohrá v sobotu 22.10. o 18:00h.

Zostava a góly Stupavy: Beleš, Nemčovič - Hepner 6/2, Malina 5/3, Lipovský 3/1, Jánoš 3, Husák 2, Draškovič 2, Spuchlák 2, Kováč, Lachkovič, Vaňo, Pír, Grich, Ostapčuk, Frajdt

Tréneri: Martin Spuchlák, Miro Fukáč

Priebeh: 1:0 / 1:2 / 2:4 / 3:5 / 4:7 / 6:7 / 6:9 / 8:9 / 9:11 time Stupava / 9:12 / (10:12) / 11:12 / 12:12 / 12:14 / 13:14 / 13:16 / 14:18 / 16:18 / 16:19 / 17:19 / 18:20 / 19:20 time ŠKP / 20:20 / 21:20 / 21:21 / 23:21 / 23:22 time Stupava / 23:23

Vylúčenia: 3 - 4, diskvalifikácia Hepner (Stupava) a Román (Akadémia) v 60 min

7m hody: 10/6 - 4/3 

Zápas v Dunajskej Strede sme začali dobre a pomerne skoro sme sa ujali vedenia 1:5 keď sme premenili pár rýchlych protiútokov. Domáci však zlepšili efektivitu streľby a znížili na 4:5. Najmä v obrane sme ale zvýšili naše úsilie a spoľahlivo chytajúci Beleš nám bol taktiež oporou a vlial nám istotu. Odskočili sme na 6:12 a aj do polčasu sme odchádzali vo vedení 9:14.

Počas celého zápasu sme museli značne improvizovať a niektoré posty sme alternovali aj hráčmi, ktorí štandardne hrávajú na iných postoch. Dunajská Streda podala sympatický výkon a treba povedať, že sa kvalitatívne značne posunuli, strieľajú pomerne veľa gólov a progres určite vidno. Sme radi, že sa nám podarilo ustrážiť ich najlepších strelcov. Svoju úlohu si tak zastal aj Kováč a Malina alebo vekom ešte dorastenec Grich. Pomohol nám tiež hosťujúci Briestenský. Keď sme za stavu 13:19 ustáli našu oslabovku o troch hráčov, nepochyboval som, že zápas už dovedieme do úspešného konca.

Bol to kolektívny výkon a ja by som zaň rád poďakoval všetkým nominovaným hráčom. Máme však načom pracovať. V najbližšom zápase privítame na domácej palubovke v sobotu 15.10. o 19:00 družstvo ŠKP Akadémie. Zápas sa odohrá v novej hale Základnej školy.

Zostava a góly Stupavy: Beleš - Malina 5, Lieskovský 4, Briestenský 4, Kováč 3, Grich 3, Rogoz 3/1, Obselka 2, Lachkovič 2, Jánoš 1, Husák 1, Ostapčuk, Molnár, Pír

Tréner: Miroslav Fukáč

Priebeh: 1:0, 1:1, 1:5, 4:5, 4:8, 6:8, 6:10 time Dunajská Streda, 6:12 time Stupava, 7:12, 7:13, 8:13, 8:14, (9:14), 10:14, 10:17, 11:17, 11:19, 13:19, 13:20, 14:20, 14:21, 18:21, 18:22, 19:22, 19:23, 19:24 time Stupava, 19:25, 20:25, 21:25, 21:26, 21:28, 22:28 Vylúčenia: 2 - 8 7m hody: 4/4 - 1/1

Zápas sme začali aktívne a v úvode sme viedli. Súper však v 13. minúte vyrovnal na 4:4. Od toho momentu sme podstatne spresnili hru a súperovi ušli na 8:4. Za stavu 10:6 sme hrali presilovku o dvoch hráčov. Zakončovali sme ale nepresne a hlavne sme nesprávne vyhodnocovali herné situácie pri našej početnej výhode. Výsledkom bol stav 11:7, čo nás mohlo mrzieť. Piešťany sa najmä vďaka zákrokom brankára Kapšu a našim chybám chytili a znížili na 11:9. V závere polčasu sme hru aj streľbu konečne spresnili a skóre sme upravili aspoň na 14:10. S prvým dejstvom sme ale nemohli byť celkom spokojní. Súperova tvrdá obrana nám robila problém, získavali sme síce dvojminútové tresty a 7m hody, ale v priebehu prvého polčasu sme nepremenili hneď 3 sedmičky, stratili sme 4 lopty v našom protiútoku, z toho 3 počas presilových hier a previnili sme sa aj jedným prerážaním. Osem odovzdaných lôpt a ponúknutých možností, namiesto zlomenia odporu súpera...

Začiatok druhého polčasu zrejme rozhodol o osude stretnutia. Hneď v úvode sme odskočili na 17:10 a držali Piešťany počas druhej polovice zápasu na dištanc. V 45 min sme viedli 23:15 a víťazstvo sme si už nenechali zobrať. Bol to pre nás náročný zápas, po všetkých stránkach. Hráčom patrí poďakovanie, za predvedený výkon a splnenie pokynov, ktoré sme si povedali v úvode. Stretnutie rozhodli oslabenia a presilové hry. Budúci víkend máme cestovať do Dunajskej Stredy. Domáci nám však doposiaľ neposlali hlásenku o stretnutí. Zameriame sa na tréning a uvidíme ako sa situácia napokon vyvinie...

Zostava Stupavy: Beleš, Nemčovič - Hepner 9/1, Lieskovský 8, Lipovský 4/2, Malina 3/1, Obselka 2, Grich 2, Spuchlák 1, Jánoš 1, Kováč 1, Vaňo, Husák, Lachkovič, Ostapčuk, Molnár

Tréneri: Spuchlák, Fukáč

Priebeh: 1:0 / 3:1 / 4:2 / 4:4 / 8:4 / 9:5 / 10:6 time Piešťany / 10:7 / 11:7 / 11:8 / 11:9 / 13:9 / 13:10 / (14:10) / 17:10 / 17:12 / 19:12 / 20:13 / 20:15 / 23:15 / 23:18 / 24:18 / 25:20 / 27:21 time Piešťany / 27:22 / 29:22 / 30:23 / 30:25 / 31:25 7m hody: 7/4 - 2/2 Vylúčenia: 0 - 8

Muži: HK Vajnory - HC Tatran Stupava 19:30 (10:15)

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality a články
pondelok, 26 september 2016 21:43

Zápas vo Vajnoroch sme odohrali na asfaltovom povrchu. Prehrávali sme len v úvode. Od stavu 3:3 sme šnúrou piatich gólov súperovi ušli na 3:8. Pri vylúčeniach sme ale vzápätí znervózneli a súper nás stiahol na 9:10. Záver polčasu sme ale opätovne zrýchlili hru a do šatní sme tak išli s 5 gólovým vedením 10:15.

Úvod druhého polčasu sme hrali pozorne v obrane a trestali súpera z rýchleho protiútoku. Napriek viacerým zahodeným príležitostiam sme postupne náskok zvýšili na 16:27 a o zápase tak bolo prakticky rozhodnuté. V zápase nastúpili všetci nominovaní hráči a viacerí sme sa presadili aj strelecky. Po kolektívnom výkone si vezieme zaslúžené 2 body zo súperovho ihriska.

Chalanom ďakujem za účasť a predvedený výkon. Našťastie sme sa zaobišli bez vážnejších zranení, čo je hlavné. Tešíme sa na ďalší, prvý domáci zápas. V sobotu 1.10. o 16:30 privítame v novej hale na ZŠ Piešťany, veríme že za podpory stupavského publika...

Zostava Stupavy: Beleš, Nemčovič - Hepner 10/2, Lieskovsky 5, Grich 4/1, Malina 2, Hirtl 2, Obselka 1, Ostapcuk 1, Draškovič 1, Lachkovič 1, Kováč 1/1, Spuchlák 1, Husák 1, Pír, Konrád

Treneri: Spuchlák, Fukáč

Priebeh: 1:0 / 1:2 / 3:3 / 3:8 / 4:9 / 7:9 / 7:10 / 8:10 / 9:10 / 9:12 / 10:12 / (10:15) / 10:17 / 11:19 time Vajnory / 12:19 / 12:20 / 13:21 / 14:23 time Vajnory / 14:24 time Stupava / 16:25 / 16:27 / 18:28 / 18:30 / 19:30

Vylúčenia: 5 - 3

7m hody: 3/3 - 4/4

V úvode sme sa prispôsobili domácemu družstvu a v prvej 15 minútovke sme veľa streleckých príležitostí nepremenili. Stav bol teda vyrovnaný najmä vďaka výborne chytajúcemu Belešovi. S úspešnosťou zákrokov v zápase cez 60% a 5-timi chytenými sedmičkami (!) najviac prispel k nášmu konečnému výsledku. Polčas sme vyhrali zlepšeným výkonom v útoku po prestriedaní o 4 góly.

V druhom polčase sme si udržiavali odstup od domácich, no nevyvarovali sme sa technických chýb, ktorých sme urobili príliš veľa. Zároveň sme neboli dostatočne efektívni na úzkom ihrisku v našich presilových hrách. Nebol to náš najlepší výkon, ale najmä vďaka kolektívnemu výkonu v obrane sme získali zaslúžene oba body zo súperovho ihriska v novej sezóne. Budúci týždeň cestujeme v nedeľu do Vajnor. Pokiaľ to bude počasie umožňovať, zápas sa odohrá na vonkajšom ihrisku a asfaltovom povrchu...

Zostava a góly Stupavy: Beleš, Nemčovič - Hepner 11/2, Malina 5/1, Lieskovský 3/1, Vaňo 2, Grich 2, Konrád 1, Spuchlák 1, Kováč, Lachkovič, Jánoš, Pír, Mader

Tréneri: Miroslav Fukáč, Martin Spuchlák

Priebeh: 3:3 / 6:6 / 7:9 / 8:11 / 9:11 / (9:13) / 9:15 / 10:16 / 11:17 / 14:17 / 15:19 / 15:24 / 16:24

Vylúčenia: 6 - 1, Minárik (Cífer - modrá karta so zápisom), Mader (Stupava - červená karta za hrubý faul)

7m hody: 5/0 - 5/4

Stupavčania nastúpili na posledný zápas sezóny na domácej palubovke proti hosťom z Cífera. Po rozpačitom úvode sa pomaly dostávali do tempa a do polčasu si vypracovali 5 gólový náskok (16:11). Ten už do konca z rúk nepustili a hoci hostia dokázali ešte priebeh zápasu zdramatizovať a znížiť na 23:20, Stupava si výsledok postrážila. Bolo to siedme víťazstvo Tatranu v rade. Stupava z posledných desiatich zápasov sezóny prehrala jediný (ešte v marci, v domácom zápase 26:29 s Malackami). Muži napriek tomu, že dokázali v domácom prostredí zdolať aj neskoršieho víťaza ligy z Piešťan, nepostúpili rozhodnutím SZH medzi prvé tri celky, ktoré nakoniec spolu s Levočou hrali o postup do extraligy. Rovnako ako v základnej časti súťaže Stupava inkasovala aj v časti nadstavbovej z pomedzi všetkých družstiev najmenej gólov. Tatran aj vďaka tomu jednoznačne zvíťazil v nadstavbovej časti súťaže N2 (o 5.-8. miesto), celkovo však skončil po Piešťanoch, Levoči, Martine a Malackách na pomyselnej 5-tej priečke.

Hodnotenie trénera:Posledný zápas sme chceli doma úspešne zvládnuť. Iný výsledok sme si nepripúšťali. Som rád, že sa nám to podarilo, nakoľko si myslím, že z doterajších vzájomných stretnutí s Cíferom to bol zápas najkvalitnejší, k čomu výrazne prispel aj súper. Nevedeli sme sa celkom vysporiadať v obrane s hosťujúcim strelcom Šramelom a celkovo nám to vzadu nie celkom klapalo. No ako dôležitejšie vnímam to, že sme zápas mali pod kontrolou a že do posledného stretnutia sme sa mohli zapojiť a zahrať si všetci. Strelecky sa darilo najmä spojkovému radu a za výkon tak môžem pochváliť najmä Ľuboša Hepnera, Lukáša Hirtla a Petra Lipovského. Bol to však kolektívny výkon a teší ma, že sme mohli sezónu zakončiť doma a víťazne. Chalanom ďakujem za odhodlanie a pekný zápas.“

Zostava a góly Stupavy: Beleš - Hepner 11/3, Hirtl 7, Lipovský 6, Obselka 2, Malina 2, Rogoz, 2, Sivák 2, Ondrušek 1, Kanda, Husák, Bordáč, Kubíček, Kalivoda

Tréner: Miroslav Fukáč

Priebeh: 0:2 / 2:2 / 3:2 / 3:3 / 5:3 / 5:4 / 6:4 / 6:5 / 9:5 / 9:7 / 10:7 / 10:8 / 11:8 / 11:9 / 13:9 time Cífer / 14:9 / 14:11 / (16:11) / 16:12 / 17:12 / 17:13 / 18:13 / 18:14 / 19:14 / 19:15 / 20:15 time Stupava / 21:15 / 21:18 / 23:18 / 23:20 / 25:20 / 25:21 time Cífer / 29:21 / 29:22 / 30:22 / 30:23 / 31:23 / 31:24 / 32:24/ 32:26 / 33:26 Vylúčenia: 4:8 7m hody: 4/3 - 4/3

Muži odohrali v sobotu predposledné kolo súťaže a v slnečnom a teplom počasí nastúpili proti Vajnorom. Išlo o štvrté vzájomné si meranie síl. Stupava v troch predchádzajúcich zápasoch raz zaváhala a stratila bod v domácom remízovom zápase, dvakrát sme sa tešili z víťazstva. Do Vajnôr tak muži cestovali s odhodlaním zvíťaziť. Na asfaltovom povrchu ich však nečakal odovzdaný súper. Domáci začali presvedčivo, vychádzala im streľba a za stavu 6:1 si Stupava musela zobrať time-out. Po oddychovom čase síce došlo k skorigovaniu skóre, no do polčasu odchádzali nakoniec Vajnory zaslúžene vo vedení o 6g (12:6). V druhom polčase Stupava pomerne rýchlo vyrovnala na 13:13 a dokonca sa ujala nakrátko vedenia 13:14. Domáci ale opätovne odskočili na 18:14 a zdalo sa, že o víťazovi je rozhodnuté. Po druhom oddychovom čase ale Stupavčania premenili svoje príležitosti a potrestali viaceré chyby Vajnôr gólovým zakončením. V závere strhli vedenie na svoju stranu druhý krát v zápase a mali loptu v držaní minútu do konca stretnutia. Pri posúdení pasívnej hry zakončovala Stupava krátko pred koncom nepresne, no následný rýchly protiútok domácim nevyšiel a tak Stupava porazila Vajnory najtesnejším výsledkom 20:21.

Hodnotenie trénera:
„Zápas sme nezačali vôbec dobre. V prvom polčase sme hrali v obrane veľmi slabo. Prichádzali sme tak o akúkoľvek možnosť rýchleho protiútoku. Nedarilo sa nám ani na postavenú obranu, boli sme zbytočne nervózni, zahadzovali sme jednu príležitosť za druhou. Každý si robil najmä v obrannej fáze čo chcel, čo bolo všetko iné len nie zodpovedné. Iný výsledok ako 12:6 sa teda očakávať ani nedal. Prestávka nám pomohla. Mohli sme si viaceré veci vysvetliť, uvedomiť a tiež dohodnúť sa na zmenách. Som rád, že sme sa dokázali vrátiť do zápasu. Na strane druhej domáci nám opätovne odskočili na 18:14, čo už bolo skutočne trestuhodné. Museli sme zvoliť aktívnejšiu obranu, čo je vždy rizikom. Len veľkým úsilím a aj s potrebnou dávkou šťastia sa nám podarilo získavať lopty, vývoj ešte raz otočiť a súpera hoci len o gól poraziť. S výsledkom a bodmi tak musíme byť vzhľadom na priebeh spokojní, menej však s výkonom. Hráčom by som ale napriek tomu rád poďakoval za odhodlanie. Rovnakou mierou tým, ktorí do zápasu nezasiahli ako aj tým, ktorí zápas na nepríjemnom povrchu absolvovali a dva krát otočili. Všetci vieme, že to nebolo optimálne. Pokúsime sa ale chyby nezopakovať a uspieť v poslednom zápase sezóny. V druhom polčase nám svojim výkonom najviac pomohol Hirtl.“

So sezónou sa naši muži rozlúčia v sobotu 7.5. o 20:00 domácim zápasom proti Cíferu.

Zostava a góly Stupavy: Beleš - Hirtl 5, Lipovský 5, Malina 4, Rogoz 4/2, Husák 1, Sivák 1, Lachkovič 1, Kalivoda, Ondrúšek, Pír, Kubíček, Vaňo

Tréner: Miroslav Fukáč

Priebeh: 3:0 / 3:1 / 6:1 time-out Stupava / 6:2 / 6:3 / 7:3 / 8:3 / 8:4 / 9:4 / 10:4 / 10:5 / 10:6 / 11:6 / (12:6) / 12:7 / 12:8 / 13:8 / 13:13 time-out Vajnory / 13:14 / 14:14 / 18:14 time-out Stupava / 18:15 / 19:15 / 19:16 / 19:17 / 20:17 / 20:18 / 20:19 / 20:20 / 20:21

7m hody: 3/3 - 4/2

Vylúčenia: 5 - 2

Družstvo mužov necestovalo do Dunajskej Stredy z dôvodu mnohých zranení a pracovných povinností v kompletnom zložení, no s odhodlaním naplno bodovať. Na trénera Ľuboša Ivicu a vedúceho družstva Rudolfa Draškoviča st. tak nečakala vopred jednoduchá úloha.

Po nepresvedčivom výkone s Dunajskou Stredou na domácej palubovke sa však Stupavčanom tentokrát podarilo nielen bodovať ale presadiť sa aj strelecky, čoho čiastkovým výsledkom bolo už polčasové skóre 9:16 v prospech Tatranu. V prvom polčase sa gólovo výrazne presadil najmä Hepner (8g resp. 12g v zápase), ktorému sekundoval Malina (5g resp. 8g v zápase).

V druhom polčase sa začalo dariť aj Hirtlovi (6g) a z postu krídla striedajúcemu Sivákovi (5/1). V obrane si pochvalu trénera Ivicu i spoluhráčov vyslúžil Kalivoda. Najmä v druhej polovici zápasu boli fázy hry kedy brankár Beleš "zavrel" bránu a súper sa nedokázal presadiť. Rozdiel skóre narastal, Stupava porazila súpera z Dunajskej Stredy na jeho palubovke jednoznačne 16:32.

Muži sa najbližšie predstavia vo Vajnoroch, kde ich v sobotu 30.4. čaká o 10:30 duel na vonkajšom asfaltovom povrchu s domácim HK Vajnory. Posledným zápasom sezóny bude pre Stupavčanov domáci zápas v sobotu 7.5. o 20:00, kedy v novej hale na ZŠ privítajú hostí z Cífera.

Zostava a góly Stupavy: Beleš - Hepner 12/2, Malina 6, Hirtl 6, Sivák 5/1, Husák 2, Lachkovič 1, Pír, Kalivoda, Kubíček, Bordáč

Tréneri: Ľuboš Ivica, Rudo Draškovič st.

 Stupavskí muži odohrali zápas v Cíferi, ktorý sa nachádza na priebežnom druhom mieste tabuľky nadstavbovej časti súťaže. Stretnutie sa hralo vonku na umelom povrchu. Zápas hráčom sťažovalo priame slnko a veľmi teplé počasie. Hneď od úvodu stretnutia sa začala strelecky presadzovať Stupava (6:2 a 7:3). Cífer následne potrestal technické chyby a nepresné zakončenia svojho súpera a znížil na rozdiel jedného gólu (6:7). Stupava po time-oute domácim odskočila a do šatní odchádzala na prestávku s trojgólovým vedením (11:14).

Po prestávke sa obraz hry nezmenil. Stupava bola aj v druhom polčase efektívnejšia v zakončení a dostala sa do trháku. Domáci sa ešte súperovi priblížili na rozdiel troch gólov, Stupavčania ale kontrolovali priebeh stretnutia až do konca a pripísali si dva body za konečné víťazstvo 24:29.

Hodnotenie trénera: "Nebol to pre nás jednoduchý zápas. Pod holým nebom sa predsa len hrá inak. Podkladom bol síce umelý povrch, no jeho tvrdosť bola porovnateľná s betónovým povrchom. Protišmyková úprava zase znemožňovala prakticky akýkoľvek posun chodidla na tomto povrchu. Trpeli tak najmä hráči a ich kĺby. Som rád že sme sa vyvarovali vážnejším zraneniam. Myslím, že sme zvíťazili úplne zaslúžene. Strelecky sme sa dokázali presadiť najmä zo spojkového radu (t.j. celkom 22 gólov). Stretnutie sme kontrolovali. Napriek pomalšiemu povrchu sme skórovali celkom 29 krát Trošku nám to ale viazlo v obrane, kde sme striedali lepšie momenty so zlými. V stretnutí však nastúpili všetci hráči a sily sme tak rozložili. Bolo to teamové víťazstvo, za ktoré by som chcel chalanom poďakovať."

V ďalšom stretnutí sa muži predstavia na palubovke Dunajskej Stredy, v sobotu 24.4. o 18:30 hod.

Zostava a góly Stupavy: Beleš - Hirtl 7, Hepner 7/1, Rogoz 5, Malina 5, Lachkovič 2, Mader 1, Kubíček 1, Briestenský 1, Sivák, Pír, Ondrušek, Kalivoda

Tréner: Miroslav Fukáč

Muži: HC Tatran Stupava - HK Vajnory 33:27 (18:12)

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality a články
nedeľa, 10 apríl 2016 22:56

Stupavčania začali zápas sebavedomo, darilo sa im v kombináciách i v zakončení. V úvodných 15-tich minútach zápasu sa presadili 12 krát a na tabuli svietilo skóre 12:3. Vajnorom sa podarilo znížiť na 14:9 a domáca lavička reagovala oddychovým časom. Do polčasu odchádzala Stupava so 6 gólovým vedením 18:12. Druhý polčas mal podobný priebeh. Stupava bola v úvode druhého polčasu aktívnejšia. Za stavu 20:13 išli Vajnory 3 x po sebe do oslabenia. Stupavčania súpera trestali a odskočili na 24:13 v 42. minúte zápasu. Uspokojenie sa ale neoplatilo a Vajnory postupne znižovali stav až na 27:24 v 54. minúte zápasu. Domáci sa ale vrátili k disciplinovanejšej hre a kontrolovali priebeh zápasu až do samého konca. Stupava nakoniec porazila Vajnory 33:27.

Hodnotenie trénera: „Napriek víťazstvu v minulom týždni nevládla u mňa skutočne spokojnosť s herným prejavom a disciplínou. Som rád, že k pozitívnej zmene došlo a chalani sa snažili aj sebe aj pár verným a skvelým divákom (ktorým aj touto cestou v mene družstva veľmi ďakujem) dokázať, že vedia zahrať aj podstatne lepšie stretnutia. Zároveň ma teší, že sme sa presadili kolektívne, po nacvičených kombináciách. Najmä obe úvodné 15 minútovky sme hrali skutočne pestro, presadzovali sme sa po zahratých signáloch aj z postov krídel, či dohrávok na pivota, z protiútoku aj z druhej vlny a tieto fázy zápasu sa približovali mojej predstave o tom, ako by naša hra mala vyzerať. O čo reálnejšia by táto predstava bola, keby sme absolvovali viacero tréningov v takmer plnom zložení, rovnako ako štvrtok pred zápasom. Po prestriedaní sme vždy ustúpili od nacvičenej hry a hrali príliš individuálne. Iná možnosť ani nebola, pretože nízka početnosť tréningov a nedostatočný počet hráčov nedáva predpoklad a dostatočnú minutáž na tréningu na to, aby sme systém "dostali do krvi" - všetci. Pri prestriedaní sa teda koncepcia hry vždy naruší a súperovi sme tak "venovali" pomerne veľa priestoru, čo Vajnory využili. Z trojice vzájomných zápasov v tejto sezóne to bol podľa mojej mienky zápas najlepší, k čomu prispeli aj hostia. Chýb sme urobili napriek tomu veľa a máme na čom pracovať a čo zlepšovať. Kondične máme resty taktiež. Som ale rád, že sme si zahrali všetci a zo zápasu si hádam aj odniesli pár zistení či ponaučení. Chalanom ďakujem za nasadenie a bojovnosť. Bolo to neporovnateľne lepšie, hoci ešte nie optimálne. Našim najlepším hráčom v tomto zápase bol podľa mojej mienky zaslúžene Ľuboš Hepner“.

V ďalšom stretnutí pocestujú muži Stupavy v nedeľu 17.4. na zápas do Cífera. Stretnutie sa začína o 11:00h.

Zostava a góly Stupavy: Beleš, Kráľ (chytil 7m hod) - Hepner 9/2, Malina 5/2, Lachkovič 4, Lipovský 4, Hirtl 3, Husák 3, Kubíček 2, Briestenský 2, Pír 1, Kanda, Kalivoda, Valentín, Bordáč

Tréner: Miroslav Fukáč

Vylúčenia: 4 - 6;

7m hody: 6/4 - 3/2

Priebeh: 1:0 / 1:1 / 2:1 / 3:1 / 4:1 / 5:1 / 6:1 / 6:2 / 7:2 (time Vajnory) / 8:2 / 9:2 / 10:2 / 10:3 / 11:3 / 12:3 / 12:4 / 12:5 / 12:6 / 13:6 / 13:7 / 13:8 / 14:8 / 14:9 (time Stupava) / 15:9 / 15:10 / 16:10 / 16:11 / 17:11 / 17:12 / (18:12) / 19:12 / 20:12 / 20:13/ 21:13 / 22:13 / 23:13 / 24:13 (time Vajnory) / 24:14 / 24:15 / 25:15 / 25:16 / 25:17 / 25:18 / 26:18 / 26:19 / 27:19 / 27:20 / 27:21 / 27:22 (time Stupava) / 27:23 / 27:24 / 28:24 / 29:24 / 29:25 / 30:25/ 30:26 / 31:26 / 31:27 / 32:27 (time Vajnory) / 33:27

V prvom zápase nadstavbovej časti sme nastupovali v domácom prostredí proti Dunajskej Strede. Zápas sa pre nás vyvíjal priaznivo a v 15.minúte sme viedli 10:5. V 22.minúte však DAC znížil na 12:11. Stupava sa vrátila do hry až po time-oute a do polčasu sme šli vo vedení 18:13. V druhej polovici sa zapojili do hry všetci hráči. Súper sa ešte v 44. minúte dokázal priblížiť na 2 góly (23:21), Stupava si ale až do konca stretnutia udržiavala bezpečný odstup 4-5gólov. V posledných troch minútach zápasu skórovala 4x v rade už len Stupava a prikrášlila tak výsledok na konečných 35:26.

Hodnotenie trénera:
Zápas sa mi hodnotí ťažko. Bol to z našej strany slabučký výkon, ktorý bol odrazom jednak absencie tréningu za posledné 2 týždne, jednak odrazom katastrofálneho prístupu drvivej väčšiny jednotlivcov k zápasu. Každý zápas je cyklom. Ten sa začína už v šatni, pokračuje rozcvičkou atď. Nepristúpili sme k veciam zodpovedne. Nepôsobili sme ako kompaktné družstvo, presadzovali sme sa prevažne individuálne, kopili sme množstvo technických chýb, vôbec sme nepreniesli do zápasu stanovené pokyny. Bez tréningu to totiž nie je veľmi reálne. Hrali sme zbrklo, zakončovali sme nepresne. Inkasovali sme doma priveľa gólov. Súpera sme neprinútili svojou aktivitou ani k prípadným faulom a vylúčeniam. O nejakej konštruktívnej aktivite totiž nemohla byť ani reč. Odovzdaný, nekoncentrovaný a miestami naivný výkon. Športovo sme zo seba odovzdali minimum. Bojovnosť a srdiečko nikde. Všetci máme kopec detských výhovoriek jeden na druhého. Výnimkou z miestami šedého priemeru bol stabilne dobrý výkon brankára Beleša a bojovnosť s nasadením hrajúceho Lachkoviča. S výkonom a prezentáciou družstva som ale vyslovene nespokojný a zo spôsobu, akým sme k zápasu pristúpili, som osobne veľmi sklamaný. Družstvo má na ďaleko viac. Niektorých hráčov som nespoznával...

V najbližšom zápase privítame opäť na domácej palubovke Vajnory, v sobotu o 20:00h. Verím, že pristúpime k zápasu inak a začneme už od prípravy počas týždňa.

Zostava: Beleš - Rogoz 9/6, Lipovský 5, Lachkovič 3, Konrád 3, Hepner 3, Sivák 2, Kalivoda 2, Mader 2, Malina 2, Bašti 1, Pír 1, Kubíček 1, Bordáč 1/1, Hirtl

Tréner: Miroslav Fukáč

Vylúčenia: 3 - 0

7m hody: 7/7 - 3/1

Priebeh: 1:0 / 2:0 / 3:0 / 3:1 / 4:1 / 4:2 / 5:2 / 5:3 / 6:3 / 6:4 / 7:4 / 8:4 / 8:5 / 9:5 / 10:5 time Dunajská Streda / 11:5 / 11:6 / 11:7 / 11:8 / 12:8 / 12:9 / 12:10 time Stupava / 12:11 / 13:11 / 14:11 / 15:11 / 16:11 / 16:12 / 17:12 / 17:13 / (18:13) / 18:14 / 18:15 / 19:15 / 19:16 / 20:16 / 20:17 / 21:17 / 22:17 / 23:17 / 23:18 / 23:19 / 23:20 time Dunajská Streda / 23:21 / 24:21 / 25:21 / 25:22 / 26:22 / 26:23 / 27:23 / 28:23 / 28:24 / 29:24 / 30:24 / 30:25 / 31:25 / 32:25 / 32:26 / 33:26 / 34:26 / 35:26

Pred zahájením zápasu bolo jasné, že poradie družstiev v súťaži sa bez ohľadu na výsledok tohto stretnutia nezmení. Po rozhodnutí SZH bol určený postupový kľúč do nadstavbovej súťaže tak, že skupinu N1, ktorá bude hrať o jedno postupové miesto do extraligy budú tvoriť prvé 3 celky skupiny A (Malacky, Piešťany, Martin) a prvý celok skupiny B (Levoča). Naši muži tak boli už pred týmto zápasom bez možnosti na postup do tejto skupiny. Na zápas tak družstvo bolo potrebné zmobilizovať a motivovať, čo sa však s prispením všetkých podarilo a družstvo tento zápas zvládlo.

Do zápasu sme nastúpili lepšie a v 17.minúte za stavu 5:9 brali domáci 1.time out. Peknou akciou z prvej vlny od brankára Beleša cez Siváka a s gólovým zakončením Píra sme zvýšili už na 6:13 v 23. minúte zápasu. Za stavu 8:15 sme išli do oslabenia a Cífer znížil na polčasových 10:15. Po zmene strán sme však nepokračovali vo výkone z prvého polčasu, boli sme zbytočne nervózni a za stavu 14:17 nás rozhodca vylúčil. Do oslabenia o dvoch sme išli za stavu 15:17 a do bránky musel Husák nakoľko brankár Beleš bol potrestaný 2m trestom. V oslabovke sme gólom Lipovského držali na dištanc (16:18). Keď sa pomery na ihrisku vyrovnali, boli sme už efektívnejším teamom a zápas sme kontrolovali. Rozhodla strelecká efektivita spojok, som rád, že sa výraznejšie presadil tak Peťo Lipovský ako aj Lukáš Hirtl. Súperovi sme však niekoľkokrát "ponúkli" možnosť vrátiť sa do zápasu a tak sme si v šatni museli niektoré situácie rozobrať hneď aby sme sa im vyvarovali v ďalších zápasoch...

V základnej časti súťaže sme obsadili 4.miesto s bilanciou 6 víťazstiev, 1 remíza, 5 prehier. Dosiahli sme aktívne skóre a v súťaži sme zo všetkých celkov inkasovali v celom jej doterajšom priebehu najmenej gólov. V porovnaní s postupujúcimi celkami sme tak mali najlepšiu obranu, zaostali sme však v útočnej činnosti. Dôvodov je viacero, jeden z hlavných je nezohratosť družstva, nakoľko v našich podmienkach sme nútení pracovať s hosťujúcimi hráčmi, akceptovať hosťovania našich hráčov v extraligových družstvách a pracovať aj s hráčmi - trénermi mládežníckych družstiev. Keď pripočítame pracovné obmedzenia ostatných "smenovo pracujúcich", skladba družstva na tréningu prakticky nikdy neodpovedá tomu ako nastupujeme na ligové zápasy. Mrzí tak najmä prehra o 3g v Martine, jednogólová prehra v Piešťanoch, či remízové zaváhanie v domácom zápase s Vajnorami. V súťaži sme napriek tomu v žiadnom zápase vyslovene nevybuchli a až na zápas v Malackách sme odohrali so súpermi viac ako vyrovnané zápasy. Z tých najlepších z našej strany: domáci zápas s Martinom hoci s neúspešným koncom, oba zápasy s Piešťanmi (jeden z nich víťazný) a taktiež posledný zápas s Malackami doma (prehra o 3g s víťazom základnej časti). V ďalšom priebehu súťaže sa stretneme dvojkolovo v skupine N2 so súpermi z Vajnor, Cífera a Dunajskej Stredy. Družstvá nastúpia s bonifikáciou 4-3-2-1 podľa ich umiestnenia v základnej časti súťaže (Stupava - 4b). Ťažia nás viaceré zranenia - Jánoš, Vaňo, Hepner, Bašti, Bernát, Nemčovič, Ondrušek atď. - verím, že prestávka nám pomôže v oddychu a v úspešnom doliečení...

V najbližšom zápase nastúpia muži Stupavy v nedeľu 3.4. v športovej hale ZŠ o 18:00h proti DAC Dunajská Streda.

Zostava a góly Stupavy: Beleš - Hirtl 8, Lipovský 7, Rogoz 5/2, Husák 2, Sivák 1, Briestenský 1, Pír 1, Jánoš 1, Lachkovič, Mader Vylúcenia: 3 - 3 7m trestnè hody: 3/3 - 3/2

Tréner: Miroslav Fukáč

Priebeh: 0:1, 0:2, 1:2, 1:3, 1:4, 2:4, 3:4, 3:5, 4:5, 4:6, 4:7, 5:7, 5:8, 5:9 time Cífer, 5:10, 5:11, 5:12, 6:12, 6:13, 7:13, 7:14, 8:14, 8:15 time Stupava, 9:15, (10:15), 11:15, 11:16, 12:16, 13:16, 13:17, 14:17, 15:17 time Stupava, 16:17, 16:18, 17:18, 17:19, 17:20, 17:21 time Cífer, 18:21, 18:22, 18:23, 18:24, 19:24, 20:24, 21:24, 21:25, 21:26

Naši muži odohrali vyrovnaný polčas so súperom z Malaciek, obe družstvá sa striedali v tesnom vedení. Na konci polčasu boli úspešnejší hostia a teda odchádzali do kabín s dvojgólovým vedením 11:13. Druhý polčas mal iný priebeh. Vylúčenia menili pomery na ihrisku a počas inak korektného zápasu bolo nariadených až 14 sedemmetrových hodov. V 37. minúte stretnutia išli hostia za stavu 14:16 do oslabenia, no Stupave táto presilová hra vôbec nevyšla a Malacky naopak zvýšili svoje vedenie na 14:19. V 49. minúte stretnutia svietilo na ukazovateli skóre 17:25 a pre domácich to nevyzeralo dobre. Stupava však na konci stretnutia zariskovala a stav stretnutia skorigovala na konečných 26:29.

Hodnotenie trénera Mira Fukáča:
„Myslím, že to bolo derby ako má byť, ktorému nič nechýbalo. Bojovný a pomerne vyrovnaný zápas. Hostia sa netaja vyššími ambíciami postupu do extraligy a ja som rád, že sme im svoju kožu nepredali lacno a sústredili sa na veci podstatné. Na oboch stranách sme mohli sledovať kvalitné výkony brankárov. Napriek ich výbornému výkonu padlo pomerne veľa gólov, pretože sa hral na pomery 1. ligy rýchly zápas, v ktorom nebola núdza aj o pekné akcie z protiútokov či druhej vlny pri neveľkom počte technických chýb. Hostia boli v priebehu zápasu o niečo efektívnejší a žiaľ potrestali naše čisté nepremenené šance, ktoré sme v rýchlych protiútokoch mali. Naopak nám vôbec nevyšli oslabovky a presilovky. Mrzí ma zranenie tvorcu hry Mareka Vaňa, ktorý si pri pohybe bez kontaktu súpera nešťastne poranil väzy v kolene a zápas nedohral. Vážnosť jeho zranenia potvrdí až magnetická rezonancia. Súper nám po polčase odskočil až na rozdiel 8 gólov 11 minút pred koncom zápasu, čo sa ukázalo byť rozhodujúce. Ak sme chceli ešte niečo so zápasom urobiť, museli sme riskovať. Aktívnejšou obranou a osobkou sme dokázali ešte stav skorigovať na konečných 26:29. Na viac však už nezostal čas. Z našej strany jednoznačne najlepší výkon podal brankár Beleš, mal vysokú úspešnosť zákrokov na úrovni takmer 50%, chytil 3 sedemmetrové hody a založil viacero rýchlych protiútokov. V prvom polčase sa efektívnou streľbou presadil a zaujal Rogoz, v druhom zase Hirtl. Chýbal nám Ľuboš Hepner, ktorý doliečuje zranenie. Na strane druhej, prvý zápas odohral navrátilec Peter Lipovský (5gólov). V obrane si spoľahlivo plnil svoje úlohy Martin Kanda. Súperovi gratulujem k víťazstvu. Rozdielovým hráčom zápasu bol z môjho pohľadu Pavol Stachovič, ktorý odohral výborné stretnutie a strelil nám v rozhodujúcich momentoch dôležité góly (8 gólov v zápase). Chalanom by som napriek tomu rád poďakoval za kvalitný a teamový výkon, hoci z našej strany nakoniec s neúspešným koncom. Posledný zápas základnej časti odohráme v Cíferi, v nedeľu 20.3. o 11:00h. Následne budeme čakať na rozhodnutie SZH vo veci podaného protestu vzhľadom na nešťastné rozhodnutie o formáte nadstavbovej časti súťaže, ktorým sa zmenili pravidlá ligy v jej priebehu a bez konzultácie s družstvami 1.ligy.

Zostava: Beleš - Malina 6/4, Lipovský 5/1, Hirtl 4, Rogoz 3, Vaňo 2, Lachkovič 2, Jánoš 2, Husák 2, Konrád, Sivák, Kanda, Ondrúšek, Pír

7m hody: 5/5 - 9/6

Vylúčena: 4 - 6

Tréneri: Miroslav Fukáč, Ľuboš Ivica

Priebeh: 0:1 / 1:1 / 2:1 / 2:2 / 3:2 / 3:3 / 3:4 / 3:5 / 4:5 / 4:6 / 5:6 / 5:7 / 6:7 / 7:7 / 8:7 / 8:8 / 9:8 time Malacky / 9:9 / 9:10 / 10:10 / 10:11 / 10:12 / 11:12 / (11:13) / 12:13 / 12:14 / 12:15 / 13:15 / 13:16 / 14:16 / 14:17 / 14:18 / 14:19 time Stupava / 15:19 / 15:20 / 16:20 / 16:21 / 16:22 / 17:22 / 17:23 / 17:24 / 17:25 / 18:25 / 19:25 / 19:26 / 20:26 / 21:26 / 22:26 time Stupava a time Malacky / 22:27 / 22:28 / 23:28 / 23:29 / 24:29 / 25:29 / 26:29

Muži: HK Vajnory - Tatran Stupava 20:24 (11:12)

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality a články
štvrtok, 03 marec 2016 21:01

Zápasom s Vajnormi začali muži v Bratislave jarnú časť 1.ligy. Úvod stretnutia sme začali lepšie ako súper. Nastúpili sme správne motivovaní a dobre zahriati po rozcvičke, trestali sme z protiútokov technické chyby domácich. V 15. minúte sme sa dostali pomerne rýchlo do vedenia 2:8. Následne sme sa nechali hlúpo vylúčiť na 2 min priestupkom z kategórie zbytočných. Súper 3 krát skóroval a znížil na 5:8. Domáci následne zlepšili hru v postupnom protiútoku, začali dôraznejšie brániť, nevyhli sme sa chybám a Vajnory do polčasu úspešne ukrajovali z nášho vedenia až na polčasových 11:12.

Do druhého polčasu sme nastupovali už bez zraneného Hepnera, o troch spojkách. Druhý polčas bol svojim priebehom opäť vyrovnaný. Až v jeho závere sme sa dokázali domácim odpútať na 3-4 gólový rozdiel. Spoľahlivým výkonom nás podržal Beleš a najmä zásluhou strelecky disponovaného Lachkoviča (7g) sme zápas zvládli a doviedli do úspešného konca. V posledných sekundách Beleš premenil aj nariadený 7m hod a upravil tak stav na konečných 20:24.

V závere sme mali viac síl. Víťazstvo je pre nás povzbudením do posledných dvoch zápasov základnej časti. Súperovi ďakujem za korektný a vyrovnaný zápas. V najbližšom stretnutí privítame v sobotu 12.3. o 18:00 v malom záhoráckom derby Malacky.

Zostava: Beleš 1/1 - Lachkovič 7, Vaňo 5/3, Hirtl 3, Malina 3, Hepner 3/1, Jánoš 1, Husák 1, Ondrušek, Bernát, Pír, Konrád, Bordáč, Kubíček

Tréner: Miroslav Fukáč

Vylúčenia: 4-5

7m hody: 2/1 - 6/5

Priebeh: 0:1, 0:2, 1:2, 1:3, 1:4, 1:5, 1:6, time Vajnory, 1:7, 2:7, 2:8, 3:8, 4:8, 5:8, time Stupava, 5:9, 6:9, 6:10, 7:10, 8:10, 8:11, 9:11, 9:12, 10:12, (11:12), 12:12, 12:13, 12:14, 13:14, 13:15, 14:15, 14:16, 15:16, 16:16, 16:17, 17:17,17:18, 17:19, 18:19, 18:20, 18:21, 19:21, 19:22, 19:23, 20:23, 20:24

Zápas s lídrom súťaže z Piešťan bol taký ako sme očakávali. Rovnako ako ostatné zápolenia bol celým priebehom bojovný a vyrovnaný ako každý vzájomný duel za posledné obdobie. Viedli sme 3:1, no o pár minút sme prehrávali 3:5. V úvode obe družstvá strácali lopty po početných technických chybách a hra nemala patričné tempo. Od stavu 8:8 sme boli v prvom polčase lepším družstvom a súperovi sme ušli na polčasových 14:10, čo, ako ukázal ďalší vývoj zápasu, bolo veľmi dôležité. V druhom polčase sme nezačali dobre a Piešťany rýchlo znížili na kontaktných 14:13. Dokázali sme sa ale presadiť a opätovne sme išli do vedenia 18:14. Piešťany kontrovali na 18:16 a nás čakali ťažké chvíle, kedy sme v priebehu necelých troch minút išli dva krát do oslabenia. V oslabeniach sme však zásluhou strelecky disponovaného Malinu strelili 2 góly, Král chytil vo svojej premiére 7m hod a držali sme tak súpera na dištanc (20:17). Za stavu 23:20 sme ale boli opäť vylúčení a do konca zostávalo takmer 13 minút. Husák dostal druhý krát po sebe odrazenú loptu do bránky súpera a aj s prispením šťastia, ktoré však praje pripravenejšiemu, sme v oslabení zvýšili na 24:20. Následne sme si vybrali "hluchých" 6 minút, kopili sme hrubky v obrane a súper 5 min pred koncom vyrovnal na 24:24, začínalo sa odznova. Hneď v prvom útoku sa presadil z krídla svojim 9-tym gólom Malina a keď súper v útoku nepremenil, z protiútoku sme získali 7m hod. Malina ho potvrdil a svojim 10-tym gólom získal vedenie 26:24. Piešťany ešte znížili Miženkom na 26:25. V útoku sme síce trestuhodne rýchlo prišli o loptu minútu pred koncom stretnutia, no súpera sme v jeho postupnom útoku ubránili a získali sme loptu späť. Stav sa už nezmenil a zápas sme o 1 gól vyhrali.

Urobili sme viacero chýb, tie si rozoberieme na tréningoch. V priebehu zápasu vynikol s 10-timi gólmi najlepší strelec Malina. Hepner bol kreatívnejší a hoci sa tentokrát gólovo nepresadil výraznejšie sám, hrali sme pohyblivejšie, viaceré akcie boli nápadité a veľmi dobre dohraté, z čoho ťažili strelecky ostatní. V dôležitých momentoch skóroval v správny čas Vaňo. Ďaleko lepším prejavom ako za posledné zápasy sa prezentoval Hirtl (s 5-timi gólmi druhý strelec stretnutia). Celkovo sme zvládli naše oslabenia lepšie ako súper a konečne nám ako-tak vyšli presilové hry. Král svojim premiérovým zákrokom chytil dôležitú sedmičku. Miestami sme síce chceli až moc a boli sme nervózni. K hádzanej to ale patrí. Pochvalu si zaslúžia všetci hráči. Víťazstvo sme chceli ako team - viac.

Čaká nás zimná prestávka. Využijeme ju a po krátkom volne sa opätovne pustíme do prípravy. Súťaž bude pokračovať ďalším kolom v druhej polovici februára...

Zostava a góly: Beleš, Král (chytený 7m hod) - Malina 10/4, Hirtl 5, Vaňo 3, Husák 3, Jánoš 2, Hepner 2, Kanda 1, Lachkovič, Ondrúšek, Bernát, Sivák, Obselka, Konrád, Bašti

Priebeh: 1:0, 1:1, 2:1, 3:1, 3:2, 3:3, 3:4, 3:5, 4:5, 4:6, 5:6, 6:6, 6:7, 7:7, 8:7 time Piešťany, 8:8, 9:8, 10:8, 10:9, 11:9, 12:9, 13:9, 13:10 time Stupava, (14:10), 14:11, 14:12, 14:13, 15:13, 15:14, 16:14, 17:14, 18:14, 18:15, 18:16, 19:16, 19:17, 20:17, 20:18, 21:18, 21:19, 22:19, 23:19, 23:20, 24:20 time Piešťany, 24:21, 24:22 time Stupava, 24:23, 24:24, 25:24, 26:24, 26:25 time Piešťany

Vylúčenia: 4 - 3

7m hody: 4/4 - 5/4

 

Na aktuálne pomery 1.ligy to bol zápas pomerne dobrej úrovne, ku ktorej prispeli obe družstvá. Martinčania nastúpili s uzdraveným Saitzom a taktiež so strelcom Buvalom. Žiaľ s minuloročným extraligistom sme v tomto zápase ťahali za kratší koniec. V úvode boli efektívnejší hostia. Napriek vylúčeniu rozohrávača Bíra za stavu 0:1 sme nevyužili našu presilovú hru a hostia razom viedli 1:3. Za stavu 4:7 išli Martinčania opäť do oslabenia, no ani z druhej presilovky sme nevyťažili nič (5:8). Od 17. – 27. minúty sme išli v krátkom slede štyri krát do oslabenia my a hoci sme súperov tlak v prvých troch presilovkách ako-tak ustáli, v poslednej nám Martin ušiel na 9:15 a my sme do polčasu stačili už len skorigovať výsledok na polčasových 10:15.

V druhom polčase sme sa niekoľkokrát dostali k súperovi bližšie predovšetkým vďaka zmenám v obrane. V 43. minúte sme znížili Hepnerovým gólom na 17:20. Martin však kontroval na 17:21. Následne sme hrali presilovku 6 na 4. Nepremenili sme ale 7m hod a niekoľko ďalších príležitostí a bolo po presilovke, ktorú sme prehrali (vid. 18:23, v 49. minúte stretnutia). Z môjho pohľadu išlo o rozhodujúcu časť hry, ktorú sme pokazili. Súperovi sme síce zakrátko vrátili požičané a v jeho presilovke 6 na 4 sme zase paradoxne znížili sedem minút pred koncom na 20:23. Stálo nás to ale priveľa fyzických aj psychických síl. Za stavu 21:25 sme si zobrali time-out a skúsili ešte osobnou obranou donútiť súpera k chybám, no v útoku sme už neboli dostatočne razantní a zakončovali sme z nepripravených pozícii. Martin nás potrestal a zaslúžene vyhral konečným výsledkom 21:28.

Za súperom sme zaostali predovšetkým na spojkovom rade v hernej činnosti jeden na jedného. Zápas rozhodli časté vylúčenia a naše presilové hry, ktoré neboli dostatočne efektívne. Je mi ľúto zranenia Mareka Vaňa po vykĺbení ramena v samom závere stretnutia. Chalanom ďakujem za bojovný výkon. V ďalšom stretnutí privítame doma v sobotu 28.11. o 18:00h lídra priebežného poradia z Piešťan.

Zostava: Beleš – Malina 8/2, Bašti 3, Hepner 3, Vaňo 2, Jánoš 2, Hirtl 1, Husák 1, Kubíček 1, Kanda, Lachkovič, Mader, Sivák, Konrád, Obselka

Tréner: Miroslav Fukáč

Priebeh: 0:1, 1:1, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4, 3:5, 3:6, 4:6, 4:7, 5:7, 5:8, 6:8, 6:9, 7:9, 8:9, 8:10, 8:11, 9:11, 9:12, 9:13, 9:14 time Stupava, 9:15, (10:15) time Martin, 11:15, 11:16, 12:16, 12:17, 12:18, 13:18, 13:19, 14:19, 15:19, 16:19, 16:20, 17:20, 17:21, 17:22, 18:22, 18:23, 19:23, 20:23, 20:24, 21:24, 21:25 time Stupava, 21:26, 21:27 time Stupava, 21:28 time Martin Vylúčenia: 5-8 Pokutové hody: 4/2 – 4/4

Zostava: Beleš - Malina 8/3, Hepner 5/1, Hirtl 3, Jánoš 3, Vaňo 2, Husák 1, Bašti 1, Lachkovič 1, Kanda, Ondrúšek, Briestenský, Bernát, Sivák, Kubíček

Vylúčenia: 0 - 3

7m hody: 5/4 - 3/1

Priebeh: 0:1, 1:1, 2:1, 2:2, 2:3, 2:4, 2:5, 3:5, 3:6, 4:6, 4:7, 5:7, 6:7, 7:7, 7:8, 8:8, 8:9, 9:9, 10:9, 10:10 time Stupava, 10:11, 11:11 polčas, 11:12, 11:13, 11:14, 12:14, 13:14, 14:14, 15:14, 16:14, 16:15, 16:16, 17:16, 18:16, 18:17, 19:17, 19:18, 19:19, 20:19, 21:19, 21:20, 22:20, 22:21, 23:21, 24:21, 24:22


Zápas bol vyrovnaný. Nevstúpili sme doň šťastne, v 15. minúte stretnutia sme prehrávali 4:7. Urobili sme najmä v útočnej fáze množstvo technických chýb, ktoré rozumne hrajúci hostia dokázali využiť. Chyby pramenili z nezohratosti, na ihrisku sme sa hľadali, nakoľko zápasové zloženie máme skutočne iné ako tréningové. Odhad spoluhráčovho pohybu, zmýšľania, reakcii, timing atď. sa dá v tréningu zosúladiť, no my tak žiaľ musíme robiť za pochodu a počas zápasu. Mohli sme prehrávať aj výraznejším rozdielom, no post brankára bol v tomto zápase postom rozdielovým. Beleš nás viacerými zákrokmi vrátil do hry, chytil aj dve sedmičky a po jeho spolupráci s Malinom sme na konci polčasu 3 krát skórovali z rýchleho protiútoku a prvý polčas sme ustáli - remízou 11:11. V druhom polčase bol obraz hry podobný. V úvode začali lepšie Cíferčania a my sme doťahovali ich dvojgólové vedenie. Od 40. minúty stretnutia sme už chvalabohu boli lepším družstvom a ujali sme sa vedenia. Podarilo sa nám nájsť si svoj rytmus hry, hostia išli v polčase tri krát do oslabenia a na konci sme tak mali viacej síl a odhodlania. Po nie príliš vydarenom poslednom výkone zabral tentokrát Michal Malina, s 8-mimi gólmi bol našim najlepším hráčom, spolu s brankárom Belešom. Do druhého polčasu sme si povedali pár úloh, ktoré najlepšie zrealizoval Michal Lachkovič, vďaka čomu sa dokázali strelecky presediť aj hráči na spojkách. Na strane druhej, v zápase sme mali 3 presilové hry, z ktorých žiadnu sme nevyužili a súperovi neodskočili. Fyzicky to bol ale náročný zápas a som rád, že kto sa zapojil, zápas odmakal. Víťazstvo sme potrebovali, družstvo otáčalo viackrát nepriaznivý stav a so situáciou si poradilo. Dva body sme si uhájili a na ihrisku oddreli. Chalanom ďakujem za nasadenie a bojovnosť. V ďalšom víkende máme voľno. V súťaži budeme pokračovať domácim zápasom s Dunajskou Stredou o dva týždne 14.-15.11.

Na zápas sme cestovali v zostave akú nám umožňovala situácia. V prvom polčase sme s domácimi držali krok len do 15 minúty (5:5) a ich timeoutu. Práve v týchto fázach sme domácich málo potrestali za ich početné technické chyby a nezakončili sme gólom viaceré rýchle protiútoky. Po oddychovom čase Malacky spresnili hru a vytvorili si 3 gólový náskok (9:6 resp. 10:7). Následne bol vylúčený na 2 min domáci hráč a my sme namiesto skorigovania skóre prehrali vlastnú presilovku 2:0. Minútu pred koncom polčasu domáci zvýšili vedenie na bezpečný polčasový rozdiel 13:7. Po zmene súper kontroloval priebeh. Presadzovali sme sa ťažko, chýbala nám početnejšia streľba z väčších vzdialeností. Nespokojný som aj s priebehom ďalších dvoch našich presilových hier, obe skončili remízov a vyťažili sme z nich - málo. Neklapalo to ani v obrannej činnosti, čomu odpovedá aj finálny výsledok. Malacky vyhrali zaslúžene a odpovedajúcim výsledkom. Bojovný výkon podal Ľuboš Hepner, s 10g najlepší strelec stretnutia. Po pekných akciách zakončoval 2 krát úspešne Obselka. Spokojný môžem byť ešte s výkonom Kubíčeka. Ostatní myslím zaostali za očakávaním a svojimi možnosťami, niektorí pomerne výrazne. Zapojili sa všetci hráči a som rád, že si hádam každý dokázal na sebe v zápase odskúšať a zistiť, ako sa hrá s tréningom a ako neisto to vyzerá a končí bez tréningu. Minimálne by mal každý získať veľmi jasnú predstavu, v ktorých činnostiach zaostáva. Otázke "prečo" sa venovať nemusíme... Chalanom napriek tomu ďakujem, najmä za zlepšený kolektívny prejav. V najbližších dňoch sa musíme čo najlepšie pripraviť na najbližšiu sériu domácich stretnutí s Cíferom, Dunajskou Stredou a Martinom. Zápas s Cíferom odohráme v nedeľu 1.11. o 18:30 v športovej hale pri ZŠ.

Zostava: Beleš, Nemčovič - Hepner 10/1, Kubíček 3, Vaňo 3, Briestenský 3, Obselka 2, Malina 1, Lachkovič, Bernát, Pír, Mader, Konrád

Vylúčenia: 3-3, 7m hody: 1/1 - 2/1

Priebeh: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4, 4:4, 5:4, 5:5 time Malacky, 6:5, 7:5 time Stupava, 8:5, 8:6, 9:6, 9:7, 10:7, 11:7, 12:7, 13:7 polčas, 13:8, 14:8, 14:9, 15:9, 15:10, 16:10, 16:11, 17:11, 17:12, 18:12, 19:12, 19:13, 20:13, 21:13, 22:13, 23:13, 23:14, 24:14, 24:15, 24:16, 25:16, 25:17, 26:17, 26:18, 27:18, 27:19, 28:19, 28:20, 28:21, 29:21, 30:21, 31:21

Muži: MHáK Martin - HC Tatran Stupava 25:22 (15:9)

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality a články
nedeľa, 18 október 2015 21:12

Stupavskí muži sa pokúsili doviezť body z Martina. Nebolo to nereálne, bohužiaľ im nevyšiel prvý polčas a v druhom už márne naháňali súpera z Turca.

Videl to tak aj náš tréner Miro Fukáč: „Zápas sme si prehrali v prvom polčase. Mali sme problém presadiť sa na postavenú obranu súpera, naopak v obrane sme nedôsledným pristupovaním ku krajným spojkám dostávali góly z diaľky. V treťom zápase v rade sme si "vybrali" svoju hluchú 10-15-minútovku. V tomto prípade sme fázu zápasu od 8 do 20 min prehrali za 12 minút 9:1 a zo stavu 4:3 bolo razom 13:4. V hádzanej je síce možné takmer všetko, no v tejto fáze sme boli zrelí na uterák. Do polčasu sme znížili na 15:9, čo bolo z pohľadu ďalšieho vývoja dôležité. Druhý polčas bol z našej strany o niečo lepší. Martin si udržiaval bezpečné vedenie a odstup do polovice polčasu. Rozhodcovia často vylučovali na oboch stranách. Po treťom vylúčení a diskvalifikácií Martinčana Bíra sa nám podarilo rýchlo znížiť na 22:17 v 52min stretnutia, následne sme ale boli 2 krát vylúčení a pripravili sme sa o čas a tým aj o možnosť ešte s výsledkom niečo urobiť. Stretnutie bolo napriek viacerým vylúčeniam korektné. V závere sme rukou Hepnera skorigovali na konečných 25:22. Ľuboš (7g) bol z môjho pohľadu našim najlepším hráčom zápasu. Teamu slúži ku cti, že sa nezlomil a dohrali sme stretnutie so cťou. Martin bol v zápase objektívne lepším družstvom, chalanom gratulujem. V odvete máme možnosť túto prehru odčiniť.“

Zostava: Beleš - Hepner 7, Hirtl 7, Konrád 2, Malina 2/2, Lachkovič 1, Kopp 1, Mader 1, Rogoz 1, Sivák, Bašti, Kanda, Husák, Pír

Vylúčenia: 6 - 6

7m hody: 3/3 - 3/2

Priebeh: 0:1, 1:1, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3, 5:3, 6:3, 7:3, 8:3 time Stupava, 9:3, 10:3, 11:3, 11:4, 12:4, 13:4, 13:5, 14:5, 14:6, 15:6, 15:7, 15:8, 15:9 polčas, 16:9, 17:9, 17:10, 17:11, 17:12, 17:13, 18:13, 19:13, 20:13, 20:14, 21:14, 22:14, 22:15, 22:16, 22:17 time Martin, 23:17, 23:18, 24:18, 24:19, 25:19 time Stupava, 25:20, 25:21 time Martin, 25:22

Muži: HC Tatran Stupava - HK Vajnory 19:19 (12:9)

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality a články
štvrtok, 15 október 2015 17:51

Stupavčania v posunutom zápase privítali tím Vajnor s viacerými „spriatelenými“ hráčmi s jediným cieľom – konečne vyhrať a naplno bodovať. V prvom polčase to vyzeralo, že je to reálne – domáci si udržiavali hostí na odstup troch gólov a podávali solídny výkon. Po nezvládnutom úvode druhého polčasu bol nakoniec zo zápasu nervák a Stupavčania boli nakoniec radi, že uhrali aspoň bod.

Tréner Miro Fukáč hodnotil zápas takto:
„Zápas sme mali pod kontrolou len v prvom polčase. Až na pár situácii to nebol z našej strany v prvom polčase zlý výkon. V druhom polčase sme ale úvod absolútne nezastihli: Nastúpili sme nekoncentrovaní, naraz sme si nevedeli nájsť svoj rytmus hry. Strácali sme lopty po technických chybách a katastrofálnej streľbe. Neverili sme si. Začali sme sa z neviem akého dôvodu báť o výsledok. Nenašiel sa hráč, ktorý by situáciu upokojil a vlial nám viac istoty a sebavedomia. V obrane sme lacno inkasovali z postu pivota. Úvodných 14 min druhého polčasu z našej strany nemalo s hádzanou veľa spoločného. Prehrali sme ich 1:8 a súpera sme sami postavili na nohy. Celý polčas sme sa vyslovene trápili a podarilo sa nám dotiahnuť 4 gólový náskok súpera až na samom konci stretnutia. V závere sme mohli v prípade premenenia Vaňovej šance 15s pred koncom vyhrať, no rovnako tak sme mohli aj prehrať po brejkovej situácii Vajnor, ktorú Hoksz, 1 na 1, nepremenil. Z pohľadu priebehu stretnutia je remíza adekvátnym výsledkom. Svoj vysoký štandard si odchytali obaja brankári - Beleš aj Nemčovič. Našim najlepším hráčom stretnutia bol z môjho pohľadu Kanda, ktorý si snáď ako jediný splnil svoje úlohy. Sklamaný som z efektivity streľby a nášho ustráchaného neistého prejavu v druhom polčase. Zápas sme si nezaslúžili vyhrať, s bodom preto musíme byť spokojní. Súperovi ďakujem za korektný zápas a ústretovosť vo veci preloženia zápasu. Na ďalší zápas vycestujeme v nedeľu 18.10. do Martina."

Zostava: Beleš, Nemčovič - Vaňo 5/1, Mader 3, Lachkovič 3, Malina 2, Ondrúšek 2, Pír 1, Sivák 1, Husák 1, Kubíček 1, Jánoš, Hirtl, Konrád, Bernát, Kanda

Tréner: Miroslav Fukáč

Vylúčenia: 3 - 3 7m hody: 1/1 - 1/1

Priebeh: 0:1, 1:1, 2:1, 3:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:3, 6:3, 7:3, 7:4, 7:5, 8:5, 9:5, 10:5, 10:6, 10:7, 11:7 time Vajnory, 11:8, 12:8, (12:9) time Stupava, 12:10, 12:11, 12:12, 13:12, 13:13 time Stupava, 13:14, 13:15, 13:16,13:17,14:17, 14:18, 15:18, 16:18, 17:18 time Vajnory, 17:19, 18:19, 19:19

Muži: MHK Piešťany - HC Tatran Stupava 23:21 (12:11)

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality a články
pondelok, 05 október 2015 08:28

Po minulotýždňovom voľne pokračovali naši muži svojim druhým zápasom v Piešťanoch. Napriek tomu, že domáci šli rýchlo do vedenia (2:0), Stupavčania kontrovali (4:6). Minútu pred koncom prvého polčasu Stupava viedla v Piešťanoch 9:11. Naši chlapci sa však dobre rozohraného polčasu zrejme zľakli a súper v priebehu poslednej minúty po individuálnych hrubkách trestal, "darovanou" situáciou nepohrdol a dokázal trikrát skórovať. Do šatní tak odchádzali domáci výrazne spokojnejší (12:11).

V druhom polčase sa situácia zopakovala. Lepšie začali domáci (14:12 resp. 17:15). Stupavčania ale zlepšenou obrannou činnosťou hrýzli a otočili (17:19). Za stavu 19:20 bol vylúčený Jánoš a domáci 10 min. pred koncom zápasu zrovnali na 20:20. Začínalo sa odznova. Na tabuli svietilo 22:21 keď rozhodcovia opätovne trestali a prísne vylúčili Vaňa. Oslabovku Stupavčania ustáli a živili svoju šancu bodovať naďalej. V protiútoku dohrali situáciu do pivota na zabiehajúceho Malinu, no ten pod tlakom súpera nemieril presne. Rozhodcovia 7m hod neodpískali, situáciu posúdili ako dovolenú a Tatran z protiútoku inkasoval (23:21 v 55. min).

Následne boli vylúčení na 2min za nešportové správanie najviac protestujúci Malina aj Bašti a hralo sa 4 na 6. Napriek tomu, že do konca zápasu Stupavčania predviedli bojovný výkon a viac neinkasovali, oba body zostávajú v Piešťanoch...

Vyjadrenie trénera Mira Fukáča:
" So cťou... Napriek prehre, ktorá mrzí, pretože dnes sme na body mali, to bol na naše pomery myslím kvalitný a bojovný zápas, za ktorý sa hanbiť rozhodne nemusíme. Takto sa o body maká a nechýbalo veľa. Ďakujem všetkým, ak pôjdeme v takomto zložení aj ďalej, ešte prídu aj štastnejšie konce. Netreba sa nechať zlomiť. Naopak!"

Zostava: Beleš - Malina 5/2, Hirtl 4, Jánoš 3, Lachkovič 2, Husák 2, Vaňo 2, Ondrúšek 1, Sivák 1, Bašti 1, Kanda, Konrád, Pír, Bernát Vylúčenia: 1-4 7m hody: 3/3 - 2/2

Tréner: Miroslav Fukáč

Priebeh: 1:0, 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 3:3, 3:4, 3:5, 4:5, 4:6, 5:6, 6:6, 7:6, 7:7, 7:8, 8:8, 8:9, 8:10, 9:10, 9:11, 10:11, 11:11, 12:11 time Stupava, 12:11 polčas, 12:12, 13:12, 14:12, 14:13, 14:14, 15:14, 16:14, 16:15, 17:15, 17:16, 17:17, 17:18, 17:19, 18:19, 19:20 time Stupava, 20:20, 20:21, 21:21, 22:21 time Stupava, 23:21 time Piešťany, 23:21

Muži na úvod ligového ročníka cestovali k staronovému účastníkovi na palubovku DAC Dunajská Streda. V zápase nastúpili pod vedením trénera Ľuboša Ivicu. Stupavčania odohrali zápas s veľkou chuťou a pomerne jednoznačle súpera porazili.

Po zápase sme požiadali o krátke hodnotenie trénera Ľuboša Ivicu:
"Do zápasu sme nastúpili s odhodlaním ho na na začiatku "nepustiť". Napriek vylúčeniu Hirtla hneď v úvode stretnutia sa nám to podarilo. Spoľahlivým výkonom sa prezentoval brankár Beleš, v priebehu zápasu chytil súperovi 10 vyložených streleckých pokusov a pár ďalších z kategórie povinných pridal. Strelecky boli disponovaní najmä Sivák a Lachkovič (po 6g) a taktiež 5 góloví Malina, Vaňo, Hirtl. V zápase sa nenašiel hráč, ktorý by vyslovene sklamal. Naopak, chalani bojovali a hrali s nasadením. Naše vysoké víťazstvo bolo zaslúžené."

Zostava a góly Stupavy: Beleš, Nemčovič - Sivák 6, Lachkovič 6, Malina 5, Vaňo 5, Hirtl 5, Ondrúšek 2, Jánoš 1, Bernát 1, Husák 1, Bašti 1, Kanda, Pír, Konrád

Tréner: Ľuboš Ivica

V utorok 15.9.2015 bol v Stupave súboj Dávida s Goliášom - stretol sa prvoligový tím Stupavy s extraligovým mužstom ŠKP A.

Historický príbeh sa nezopakoval - stupavskí Dávidovia napriek veľkej snahe boli objektívne slabší a bratislavským súperom podľahli. Diváci sa ale bavili peknou hádzanou a dokázali uznať kvalitu súpera, ktorý zaslúžene vyhral 31:18, keď už v polčase viedol o sedem gólov 8:8.

Tréner Stupavy Miroslav Fukáč o zápase povedal:
"Pohárový zápas s ŠKP Bratislava bol pre nás testom, posledným prípravným zápasom pred ligou a taktiež ukazovatneľom, kde sa nachádzajú extraligové družstvá a kde sa nachádzame my. Napriek tomu, že súper mal už za sebou prvé extraligové kolá a inú hernú prax, aj napriek tomu, že sme nastúpili bez spojok Hirtla, Kováča, Mádera, Ondrúšeka, Rogoza a tiež bez brankára Nemčoviča, úprimne -čakal som od nás viac. Súper totiž taktiež nastúpil bez viacerých hráčov.

Boli sme však výrazne pomalší vo všetkých herných činnostiach a súper nás preto vysoko a zaslúžene prehral. Celkovým výkonom nesklamali poctivo trénujúci Husák a Sivák, v útočnej hre zase čiastočne pivoti Konrád a Jánoš. Za výpomoc a výkon ďakujem, vekom veteránom: Baštimu, Kandovi, Lachkovičovi A.

Zo spojkového radu sme sa presadili len 6x v priebehu zápasu, z toho len 3x z väčších vzdialeností. A to je na 60min mizivo málo.Veľmi nespokojný som s nezvládnutými presilovými hrami a s našou obrannou činnosťou pri hre 6 na 6. Obraz pomalej útočnej hry je obrazom tréningu a na ňom chýbajúcich hráčov z postu spojok. Súperovi gratulujem a želám veľa šťastia v ďalších zápasoch Slovenského pohára."

V nasledujúci víkend v sobotu nastúpia muži HC Tatran STupava o 17:00 hod v 1.kole nového ligového ročníka na palubovke Dunajskej Stredy.

Zostava a góly Stupavy: Beleš, Bašti 4/2, Husák 3, Jánoš 2, Sivák 2, Konrád 2, Vaňo 1, Malina 1, Lachkovič M. 1, Lachkovič A. 1, Kanda 1, Kubíček, Pír, Bernát

Tréner: Miroslav Fukáč

Priebeh: 1:0, 1:1, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4, 3:5, 3:6, 3:7, 3:8, 4:8, 5:8, 5:9, 5:10, 6:10, 6:11, 6:12 (time Stupava), 6:13, 6:14, 7:14, 7:15, 8:15 - polčas, 9:15, 9:16, 9:17, 9:18, 10:18, 10:19, 11:19, 11:20, 12:20, 12:21, 12:22, 12:23, 13:23, 13:24, 14:24, 15:24, 15:25, 15:26 (time Stupava), 15:27, 16:27, 16:28, 16:29, 16:30, 17:30 (time Stupava), 17:31, 18:31 

Vylúčenia: 4-4

7m hody: 3/2 - 2/0

Muži: Prípravný zápas s Pezinkom

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality a články
štvrtok, 20 august 2015 21:36
Stupavskí muži nastúpili na prípravný zápas proti extraligovému Pezinku. Zápas skončil víťazstvom hostí o 5 gólov.

Muži - Pezinok 21:26

Hráči v poli

 

Góly

Strely bez gólu

Úspešnosť streľby

7m

6m

Brejk

Krídlo

9m

Protiútok

1. polčas

9

20

31 %

0/1

2/7

3/4

1/4

3/13

0/0

2. polčas

12

21

36 %

0/0

6/9

2/4

1/4

3/16

0/0

Celkom

21

41

33 %

0/1

8/16

5/8

2/8

6/29

0/0

Brankári

 

Chytené strely

Strely

Úspešnosť brankára

7m

6m

Krídlo

9m

Protiútok

Góly

1. polčas

8

21

38 %

0/0

1/9

0/1

6/10

1/1

0/0

2. polčas

7

20

35 %

1/3

1/7

2/4

3/4

0/2

0/0

Celkom

15

41

36 %

1/3

2/16

2/5

9/14

1/3

0/0

Spoločné

 

+7

-7

Asistencia

Získaná lopta

Stratená lopta

2 min

Červená karta

Technická chyba

1. polčas

1

0

0

6

7

0

0

0

2. polčas

0

3

0

0

4

0

0

2

Celkom

1

3

0

6

11

0

0

2

Rozloženie gólov

 

Góly z poľa

Góly zo 7m

Góly z protiútoku

1. polčas

100,0 %

0,0 %

0,0 %

2. polčas

100,0 %

0,0 %

0,0 %

Celkom

100,0 %

0,0 %

0,0 %

Výsledok

1. polčas

9:13

2. polčas

12:13

Celkový výsledok

21:26

Muži - Pezinok 21:26

Hráči v poli

Hráč

Góly

Strely

Úspešnosť streľby

7m

6m

Brejk

Krídlo

9m

Protiútok

+7

-7

Asistencia

Získaná lopta

Stratená lopta

2 min

Červená karta

Technická chyba

3

Kováč

1

1

100 %

0/0

1/1

0/0

0/0

0/0

0/0

               

9

Kopp

2

5

40 %

0/0

0/2

2/2

0/0

0/1

0/0

       

1

     

10

Lachkovič

2

10

20 %

0/0

0/2

0/0

0/0

2/8

0/0

 

2

   

3

     

14

Ondrušek

2

5

40 %

0/0

0/0

0/0

0/0

2/5

0/0

     

1

2

   

1

15

Jánoš

4

5

80 %

0/0

4/5

0/0

0/0

0/0

0/0

1

   

1

       

16

Bernát

0

3

0 %

0/0

0/1

0/0

0/2

0/0

0/0

               

19

Pír

0

1

0 %

0/0

0/0

0/0

0/1

0/0

0/0

               

22

Mader

1

3

33 %

0/0

1/1

0/0

0/0

0/2

0/0

 

1

           

24

Briestenský

3

4

75 %

0/0

0/0

2/2

0/0

1/2

0/0

       

1

     

32

Husák

3

8

37 %

0/0

1/1

1/3

1/4

0/0

0/0

       

1

     

74

Bašti

0

5

0 %

0/0

0/1

0/0

0/0

0/4

0/0

     

3

       

77

Hirtl

2

11

18 %

0/1

1/2

0/1

0/0

1/7

0/0

     

1

1

   

1

88

Kubíček

1

1

100 %

0/0

0/0

0/0

1/1

0/0

0/0

       

1

     

Brankári

Hráč

Chytené strely

Strely

Úspešnosť brankára

7m

6m

Krídlo

9m

Protiútok

Góly

+7

-7

Asistencia

Získaná lopta

Stratená lopta

2 min

Červená karta

Technická chyba

1

Béleš

15

41

36 %

1/3

2/16

2/5

9/14

1/3

0/0

       

1

     

Muži - Pezinok 21:26

Skóre

 

Hráč

Činnosti

Skóre

0:36

1

Béleš

Zákrok 9m

0:0

1:03

10

Lachkovič

Nedal 9m

0:0

1:22

14

Ondrušek

Lopta získaná

0:0

1:59

32

Husák

Lopta stratená

0:0

2:09

10

Lachkovič

Lopta stratená

0:0

2:13

1

Béleš

Gól z 9m

0:1

3:06

22

Mader

Nedal 9m

0:1

3:41

1

Béleš

Gól z 9m

0:2

4:22

14

Ondrušek

Nedal 9m

0:2

4:46

10

Lachkovič

Nedal 6m

0:2

5:12

88

Kubíček

Lopta stratená

0:2

5:58

1

Béleš

Zákrok 9m

0:2

6:04

1

Béleš

Zákrok 6m

0:2

6:19

32

Husák

Gól 6m

1:2

6:56

1

Béleš

Gól z Krídla

1:3

7:30

88

Kubíček

Gól Krídlo

2:3

7:50

1

Béleš

Lopta stratená

2:3

8:48

1

Béleš

Gól z 9m

2:4

9:08

10

Lachkovič

Lopta stratená

2:4

9:19

1

Béleš

Zákrok Protiútok

2:4

9:28

32

Husák

Nedal Krídlo

2:4

10:42

15

Jánoš

Nedal 6m

2:4

11:09

1

Béleš

Gól z 6m

2:5

11:41

10

Lachkovič

Lopta stratená

2:5

11:58

1

Béleš

Gól z 6m

2:6

12:52

77

Hirtl

Nedal 9m

2:6

13:26

1

Béleš

Zákrok 9m

2:6

13:59

10

Lachkovič

Nedal 9m

2:6

14:13

15

Jánoš

Lopta získaná

2:6

14:36

15

Jánoš

7m získal

2:6

15:05

77

Hirtl

Nedal 7m

2:6

15:07

77

Hirtl

Nedal 6m

2:6

15:41

1

Béleš

Zákrok 9m

2:6

15:54

74

Bašti

Nedal 6m

2:6

16:34

74

Bašti

Lopta získaná

2:6

16:40

32

Husák

Nedal z Brejku

2:6

17:10

77

Hirtl

Lopta získaná

2:6

17:27

15

Jánoš

Gól 6m

3:6

18:08

74

Bašti

Lopta získaná

3:6

18:12

24

Briestenský

Gól Brejk

4:6

18:30

1

Béleš

Zákrok 9m

4:6

18:58

10

Lachkovič

Nedal 6m

4:6

19:34

74

Bašti

Nedal 9m

4:6

20:06

77

Hirtl

Nedal 9m

4:6

20:27

1

Béleš

Gól z 6m

4:7

20:51

10

Lachkovič

Gól 9m

5:7

20:56

1

Béleš

Gól z 6m

5:8

20:56

24

Briestenský

Gól 9m

6:8

20:56

1

Béleš

Gól z 6m

6:9

20:56

74

Bašti

Nedal 9m

6:9

20:56

1

Béleš

Zákrok 9m

6:9

20:56

77

Hirtl

Nedal 9m

6:9

20:56

32

Husák

Nedal Krídlo

6:9

20:56

14

Ondrušek

Lopta stratená

6:9

20:56

1

Béleš

Gól z 6m

6:10

21:43

1

Béleš

Gól z 6m

6:11

22:18

77

Hirtl

Nedal 9m

6:11

22:40

1

Béleš

Gól z 6m

6:12

23:18

14

Ondrušek

Gól 9m

7:12

23:47

74

Bašti

Lopta získaná

7:12

23:50

24

Briestenský

Gól Brejk

8:12

24:22

32

Husák

Gól Brejk

9:12

25:05

1

Béleš

Gól z 9m

9:13

25:26

32

Husák

Nedal Krídlo

9:13

Polčas

30:44

10

Lachkovič

Nedal 9m

9:13

31:00

77

Hirtl

Gól 6m

10:13

31:33

1

Béleš

Gól z 6m

10:14

31:55

3

Kováč

Gól 6m

11:14

32:36

10

Lachkovič

Gól 9m

12:14

33:01

1

Béleš

Gól z Krídla

12:15

33:53

10

Lachkovič

Nedal 9m

12:15

34:43

74

Bašti

Nedal 9m

12:15

35:19

77

Hirtl

Gól 9m

13:15

35:42

1

Béleš

Zákrok 6m

13:15

35:50

10

Lachkovič

7m spôsobil

13:15

35:59

1

Béleš

Zákrok 7m

13:15

36:08

74

Bašti

Nedal 9m

13:15

36:35

32

Husák

Nedal z Brejku

13:15

37:02

32

Husák

Gól Krídlo

14:15

37:46

77

Hirtl

Nedal z Brejku

14:15

37:53

1

Béleš

Gól z 6m

14:16

38:46

15

Jánoš

Gól 6m

15:16

39:34

77

Hirtl

Nedal 9m

15:16

39:51

14

Ondrušek

Nedal 9m

15:16

40:14

1

Béleš

Gól z Protiútoku

15:17

40:58

77

Hirtl

Technická chyba

15:17

42:25

9

Kopp

Nedal 6m

15:17

42:46

14

Ondrušek

Technická chyba

15:17

43:31

1

Béleš

Zákrok Krídlo

15:17

43:37

9

Kopp

Gól Brejk

16:17

44:19

1

Béleš

Zákrok 9m

16:17

44:36

14

Ondrušek

Lopta stratená

16:17

45:31

77

Hirtl

Nedal 9m

16:17

46:19

1

Béleš

Zákrok 9m

16:17

46:35

19

Pír

Nedal Krídlo

16:17

47:00

1

Béleš

Gól z 9m

16:18

47:38

16

Bernát

Nedal Krídlo

16:18

47:50

1

Béleš

Gól z 6m

16:19

48:26

22

Mader

Nedal 9m

16:19

48:46

1

Béleš

Zákrok 9m

16:19

49:36

14

Ondrušek

Nedal 9m

16:19

49:44

22

Mader

Gól 6m

17:19

49:56

1

Béleš

Gól z 6m

17:20

50:11

16

Bernát

Nedal 6m

17:20

50:16

1

Béleš

Gól z 6m

17:21

50:50

9

Kopp

Nedal 6m

17:21

51:24

14

Ondrušek

Gól 9m

18:21

52:01

22

Mader

7m spôsobil

18:21

52:20

1

Béleš

Gól z 7m

18:22

52:35

10

Lachkovič

Nedal 9m

18:22

52:56

9

Kopp

Lopta stratená

18:22

53:29

10

Lachkovič

7m spôsobil

18:22

53:35

1

Béleš

Gól z 7m

18:23

54:12

9

Kopp

Nedal 9m

18:23

54:42

10

Lachkovič

Nedal 9m

18:23

55:34

16

Bernát

Nedal Krídlo

18:23

56:27

1

Béleš

Zákrok Krídlo

18:23

56:45

15

Jánoš

Gól 6m

19:23

57:16

1

Béleš

Gól z 6m

19:24

57:47

24

Briestenský

Nedal 9m

19:24

57:59

1

Béleš

Gól z Krídla

19:25

58:32

24

Briestenský

Lopta stratená

19:25

58:39

1

Béleš

Gól z Protiútoku

19:26

59:07

77

Hirtl

Lopta stratená

19:26

59:30

15

Jánoš

Gól 6m

20:26

59:59

9

Kopp

Gól Brejk

21:26

 

Posledný zápas sezóny odohrali muži na vonkajšom ihrisku vo Vajnoroch. Bol to priamy súboj o konečné piate miesto. Stupava potrebovala 1b. Zápas začali Stupavčania presvedčivo. V obrannej činnosti družstvo pomohlo dobre chytajúcemu Belešovi a vytvorilo si napriek nepremenenej sedmičke náskok 2:8 v 15. minúte stretnutia. Za stavu 3:8 pri protiútoku domácich vybehol brankár Beleš pri obrannom zákroku z bránkoviska, proti pohybu nabiehajúceho hráča. Po vzájomnom strete na úrovni siedmych metrov pri súboji o loptu bol zápas prerušený a brankár Beleš diskvalifikovaný. Od 19. minúty teda hájil bránku Stupavy striedajúci Karaffa. Domáci situáciu využili a znížili až na polčasových 9:10. V druhom polčase sa družstvá striedali vo vedení. Stupava k jednému nepremenenému 7m hodu v prvom polčase pridala ďalšie tri nepremenené 7m hody v polčase druhom. Ten posledný minútu pred koncom za nerozhodného stavu 18:18. Z následného útoku boli po zakončení z krídla úspešní domáci a 5s pred koncom zápasu strhli vedenie na svoju stranu a konečných 19:18.

Zostava: Beleš, Karaffa - Lachkovič 4, Hirtl 3/1, Jánoš 3/1, Malina 2, Kubíček 2, Briestenský 2, Husák 1, Hoksz 1/1, Ondrušek, Mader, Pír, Bernát

Vylúčenia: 2 -3, Beleš (Stupava / diskvalifikácia za hrubý faul), Szalagsi (Vajnory / diskvalifikácia za nešportové správanie) 7m trestné hody: 5/5 - 7/3

Priebeh: 0:1 / 0:2 / 0:3 / 1:3 / 1:4 / 1:5 / 2:5 / 2:6 nepremenený 7m hod Stupava / 2:7 / 2:8 timeout Stupava / 3:8 ČK Beleš (Stupava) / 4:8 / 5:8 / 5:9 / 6:9 / 6:10 / 7:10 / 8:10 / 9:10 polčas / 10:10 nepremenený 7m hod Stupava / 11:10 / 11:11 / 12:11 / 12:12 / 12:13 / 13:13 / 13:14 / 13:15 / 14:15 nepremenený 7m hod Stupava / 15:15 / 15:16 / 16:16 timeout Stupava / 17:16 / 17:17 / 17:18 / 18:18 timeout Stupava, nepremenený 7m hod Stupava / 19:18

Hodnotenie trénera: Po posledných zápasoch bolo ťažké zabudnúť a správne sa namotivovať. Podarilo sa nám to však a úvod bol jednoznačne náš. Súper bol v 15.minúte zrelý na uterák, no urobili sme chybu. Vylúčenie brankára Beleša družstvo zbytočne zneistelo. V posledných 11-stich minútach sme strelili len dva góly a inkasovali sme až 5 krát. Domáci vyťažili z minima maximum a vstali z popola. V druhom polčase sme žiaľ nepremenili ďalšie 3 sedmičky, poslednú dokonca minútu pred koncom zápasu za nerozhodného stavu. Urazili sme tým šťastenu. Tá praje lepšiemu a odvážnejšiemu. Zahodili sme 4 sedmičky a v druhom polčase sme dali len 8 gólov. Zápas sme teda o gól prehrali. Súperovi gratulujem. Hráčom ďakujem za nasadenie a teamovo lepší prejav. Na body však nestačil, našej hre chýbala ešte rutina a istota, väčšia sebadôvera. S konečným umiestnením a 6. miestom určite nie som spokojný. Druhá časť sezóny bola z našej strany viac ako zlá, neodpovedá možnostiam družstva. Nepodarilo sa nám nadviazať na druhé miesto po jesennej časti. Verím, že družstvo zostane pokope a pretaví svoju tohoročnú skúsenosť do úspešnejšej budúcej sezóny

Muži Stupavy viedli len v úvode zápasu. Od 10.minúty prebrali taktovku stretnutia skúsenejší hostia. Napriek 3 nepremeneným 7m hodom domácich keď postupne nepremenili Malina, Hirtl ani Briestenský (v druhom polčase Stupava nepremenila Lipovským ani 4-tú sedmičku), sa našim mužom podarilo vyrovnať v 15.minúte stretnutia na 8:8. Strelecky disponovaní hostia však boli nebezpečnejší z diaľky, presadzovali sa po zábehoch spojok a z rýchleho protiútoku trestali nepremenené akcie domácich. Družstvá odchádzali do šatní za stavu 11:17. Obraz hry v druhom polčase sa nezmenil. Malacky kontrolovali vývoj stretnutia a v 40. minúte viedli už rozdielom 10 gólov (14:24). Zápas dotiahli zaslúžene do víťazného konca 20:31.

Zostava: Beleš, Nemčovič, Karaffa - Hirtl 5, Mader 3, Malina 3, Husák 3, Lipovský 3, Kováč 1, Draškovič 1, Lachkovič 1, Jánoš, Pír, Briestenský, Obselka, Kubíček


Priebeh: 0:1 / 1:1 / 2:1 / 2:2 / 3:2 / 4:2 / 4:3 / 4:4 / 4:5 / 5:5 / 5:6 / 6:6 / 6:7 / 6:8 / 7:8 / 8:8 / 8:9 / 8:10 time-out Stupava / 9:10 / 9:11 / 9:12 / 10:12 / 10:13 time-out Malacky / 10:14 / 10:15 / 10:16 / 11:16 / 11:17 polcas / 12:17 / 12:18 / 13:18 / 13:19 / 14:19 / 14:20 / 14:21 / 14:22 / 14:23 / 14:24 / 15:24 time-out Stupava / 15:25 / 16:25 / 16:26 / 17:26 / 17:27 / 17:28 / 18:28 / 19:28 / 19:29 / 20:29 / 20:30 / 20:31

7m trestné hody: 4/0 - 2/2 Vylúčenia: 5 - 5 (Beleš/Stupava - diskvalifikácia + 2min za nešportové správanie)

Hodnotenie trénera: Dnešný zápas mohol mať iný priebeh. Súpera sme potrápili málo. V prvej polovici úvodnej časti sme síce boli lepším družstvom, no nedokázali sme premeniť 3 sedmičky a stavali sme súpera sami na nohy. Inkasovali sme príliš veľa gólov z hranice 9-10 metrov, mnoho krát pri už avizovanej pasivite hostí sme zbytočne netrpezlivo vybiehali, čo súper trestal. Zápas sa rozhodol na konci prvého polčasu, kedy Malacky získali rozhodujúci náskok. 6 gólový rozdiel samozrejme v hádzanej ešte nemusí nič znamenať, žiaľ s tým čo aktuálne máme natrénované sme mohli ťažko pomýšľať na obrat v zápase. Snahu uprieť nemožno, no tá sama o sebe jednoducho nestačí. Súperovi gratulujem, treba športovo uznať, že v zápase boli lepším družstvom a vyhrali zaslúžene. V poslednom kole sezóny vycestujú naši muži o dva týždne na zápas do Vajnor.

V 16. kole prvej ligy mužov sa stretla Stupava v predohrávke s domácim ŠKP Bratislava B, aktuálne druhým družstvom súťaže. Zápas začal pískať netradične 1 rozhodca, nakoľko delegovaná dvojica rozhodcov meškala 20min. Vstup do zápasu mala lepší Stupava, ktorá sa po úspešných zásahoch bránkára Beleša dostala rýchlo do vedenia 1:4. V 15. minúte zápasu však už svietil na časomiere stav 6:5 pre domáce mladé družstvo ŠKP. Zvyšok polčasu sa družstvá striedali vo vedení. Dvoma gólmi v rade sa na konci polčasu Stupava ujala tesného vedenia v pomere 12:14. Zápas bol vzácne vyrovnaný a pomerne čistý, o čom svedčí pomer 7m trestných hodov 1:1 ako aj pomerne vyrovnaná bilancia vylúčených v pomere 2:3. Stupava viedla do 44. minúty stretnutia. 15 minút pred koncom ŠKP vyrovnalo na 20:20 a následne sa ujalo tesného vedenia. V 55. minúte zápasu sa Stupave podarilo vyrovnať na 23:23. Ako ukázal neskorší priebeh, bolo to posledné skórovanie Stupavy v stretnutí. Za vyrovnaného stavu 5 min. pred koncom, poslali arbitri stretnutia domáce ŠKP po faule do oslabenia, čo však naši muži nedokázali strelecky využit, naopak vlastnú presilovku prehrali v pomere 2:0 a na ukazovateli svietilo skóre 25:23. Do konca stretnutia zostávalo 2,5 minúty. ŠKP 26. gólom poistilo svoj náskok a zápas doviedlo zaslúžene do víťazného konca s konečným výsledkom 27:23.

 

Zostava: Beleš, Nemčovič - Lipovský 6, Hirtl 6, Briestenský 4/1, Kubíček 3, Draškovič 2, Lachkovič 1, Kováč 1, Hasoň, Ondrúšek, Jánoš, Bernát, Pír, Mader

7m trestné hody: 1:1
Vylúčenia: 2:3

Priebeh: 0:1 / 0:2 / 0:3 / 1:3 / 1:4 / 2:4 / 3:4 / 4:4 / 4:5 / 5:5 / 6:5 / 6:6 / 6:7 / 7:7 / 7:8 / 8:8 / 9:8 / 9:9 / 10:9 / 11:9 / 11:10 / 11:11 / 11:12 time-out ŠKP / 12:12 / 12:13 / 12:14 polčas / 13:14 / 13:15 / 14:15 / 14:16 /14:17 / 15:17 / 16:17 / 17:17 / 17:18 / 18:18 time-out Stupava / 18:19 / 19:19 / 19:20 / 20:20 / 21:20 / 22:20 / 22:21 time-out ŠKP / 23:21 / 23:22 / 23:23 / 24:23 / 25:23 time-out Stupava / 26:23 time-out ŠKP / 27:23

 

Hodnotenie trénera: Je mi ľúto, že sme nedokázali s behavým súperom vydržať v koncentrácii a tempe celých 60 minút. V prvom polčase sme urobili viacero chýb, no hrali sme nepomerne pestrejšie a aktívnejšie ako v tom druhom, súpera sme dokázali prehrať. Veril som, že zápas dokážeme po prestávke zlomiť a doviesť do víťazného konca. Opak sa žiaľ stal pravdou. Veľký problém nám robil súperov taktický zámer, kedy v útoku zapájali do poľa 7. hráča namiesto brankára. Nedokázali sme sa s tým vyrovnať a poučiť sa tak z prvého polčasu, kedy sme dva krát skórovali zo svojej polovice do opustenej brány ŠKP. Súper dohrával svoje akcie v druhom polčase do krídelných priestorov a my sme lacno inkasovali. Vpredu nám citeľne chýbali sily a kondične sme odišli. Prejavilo sa to nepresnosťou v kombináciách, pomalou rozohrávkou a nízkou efektivitou streľby. Nedokázali sme sa presadiť jeden na jedného, naša hra bola pomalá. Netvorili sme hru spolu, ale každý značnou mierou individuálne. Utápali sme sa vo vlastných a opakovaných chybách. Prehrať svoju presilovku 5 minút do konca stretnutia za vyrovnaného stavu 2:0 je trestuhodné a nemohlo to zostať nepotrestané. ŠKP hralo peknú, kombinačnú a rýchlu hádzanú. Gratulujem chalanom k víťazstvu. Nezostáva nám iné ako sa popasovať so situáciou, rozobrať si zápas a naše chyby na tréningu a pokúsiť sa dohrať súťaž so cťou. Vyhrávame aj prehrávame ako družstvo. Dnes nám to žiaľ opätovne nevyšlo. Čakajú nás posledné dva zápasy. Pokiaĺ chceme zabojovať o 3. miesto potrebujeme oba zostávajúce zápasy vyhrať. V ďalšom kole privítame v sobotu 25.4. o 19:30 na domácej palubovke v záhoráckom derby Malacky.

Muži doma nastúpili proti Pezinku. Žiaľ nepodarilo sa im zopakovať výkon z Pezinka. Od začiatku stretnutia sme za súperom zaostávali. Pezinok sa rýchlo a príliš ľahko ujal vedenia 1:5 po našich technických chybách a lacných stratách lopty v útočnej činnosti. Zobudili sme sa až po našom time oute v prvom polčase a príchode Ľuboša Baštiho na strednú spojku. Postupne sme náskok súpera znižovali z 5:10 na 11:11 a polčasových 12:13. V tejto fáze nás opakovane podržal viacerými úspešnými zásahmi brankár Beleš. Druhá polovica prvého polčasu bola žiaľ z našej strany jediným svetlým momentom v zápase. Na víťazstvo je však potrebné hrať sústredene a s nasadením celých 60 minút.

V druhom polčase sme nedokázali nadviazať na náš zlepšený výkon z konca prvého polčasu. Pezinok opätovne odskočil na rozdiel 5 gólov (15:20), načo sme opätovne museli reagovať druhým time outom. Zápas sme ešte dokázali zdramatizovať znížením stavu na 19:21. V 52. minúte stretnutia za stavu 21:24 po našom prerušení hry a následnej obojstrannej potýčke, boli z našej strany diskvalifikovaní Husák aj Malina. Na strane druhej rozhodcovia trestali Pezinok červenou kartou pre Feketeho a ďalším dvojminútovým trestom. Hralo sa 2 min. štyri na štyri. Napriek tretiemu time outu sme túto časť zápasu vyslovene nezvládli, Pezinok trestal a dostal sa do rozhodujúceho náskoku 22:27. Od daného stavu bolo o výsledku stretnutia prakticky rozhodnuté, zápas s prvým Pezinkom sme prehrali 25:29. Minimálne v ďalšom stretnutí nebudú môcť nastúpiť potrestaní Malina, Husák – obom boli odobraté registračné preukazy.

Názor trénera Miroslava Fukáča:
„Výsledok je absolútne spravodlivý, gratulujem súperovi k víťazstvu. Som úprimne sklamaný. Dnes nemožno pozerať na priebeh inak ako kriticky. Veľmi veľa technických chýb vpredu (kroky, prerážania, straty lopty). Nízka efektivita streľby. 6 gólov spolu od „ostrých“ spojok hrajúcich prakticky celých 60 min. je jednoducho málo. Dobré momenty so zlými sme striedali aj na pozícii strednej spojky, kde sme sa hľadali, z čoho vyplývala aj strelecká mizéria krajných spojok. V našom tempe sme hrali len jednu 15 minútovku. Vypracovali sme si celkom 9 sedemmetrových trestných hodov (!), 4 sme však nepremenili. V obrane dostávame štatisticky najmenej gólov v súťaži. Dnes sme však hrali vzadu vyslovene naivne, nedôrazne, zábehy súperových spojok nám robili obrovské problémy. Na ihrisku nám chýbalo aj povestné srdiečko. Zároveň sa nenašiel hráč, ktorý by strhol družstvo k bojovnejšiemu výkonu. Vyššie nároky zniesol čiastočne výkon Ľuboša Briestrenského, dravosťou zaujal Bašti. Výsledok je pre nás vzhľadom na uvedené viac ako priaznivý a to najmä vďaka dobrému výkonu Paťa Beleša. Dnes sme si nezaslúžili bodovať.“

V ďalšom zápase sa stretneme v predohrávke s domácim ŠKP BRATISLAVA už túto stredu o 20:00h v športovej hale v Mlynskej doline v Bratislave.

Zostava a góly Stupavy: Beleš, Nemčovič - Bašti 4, Draškovič 4/1, Malina 4/1, Lipovský 3, Hirtl 3, Briestenský 3/3, Kováč 2, Husák 2, Lachkovič, Ondrúšek, Jánoš, Pír, Kubíček

Tréner: Miroslav Fukáč

Vylúčenia: 2 - 2

Diskvalifikácie: 2 - 1

7m trestné hody: 9/5 - 4/2

Priebeh: 0:1 / 1:1 / 1:2 / 1:3 /1:4 / 1:5 / 2:5 / 3:5 / 3:6 / 3:7 / 3:8 / 4:8 / 4:9 / 5:9 / 5:10 / 6:10 / 7:10 / 8:10 / 8:11 / 9:11 / 10:11 / 11:11 / 11:12 / 12:12 / 12:13 polčas 12:14 / 13:14 / 13:15 / 13:16 / 14:16 / 15:16 / 15:17 / 15:18 / 15:19 / 15:20 / 16:20 / 16:21 / 17:21 / 18:21 / 19:21 / 19:22 / 19:23 / 20:23 / 20:24 / 21:24 / 21:25 / 21:26 / 22:26 / 22:27 / 23:27 / 23:28 / 23:29 / 24:29 / 25:29

Zápas sme nezačali zle a pomerne rýchlo sme sa ujali vedenia 4:1 v 5. minúte stretnutia. Uspokojili sme sa však predčasne a dobre rozohratý zápas sa začínal odznova v 19. minúte stretnutia kedy domáci vyrovnali na 8:8. Ako cez kopírak s domácim zápasom v Stupave. Poslednú desaťminútovku sme zvládli lepšie ako domáci a do polčasovej prestávky sme išli s vedením 13:10.

V prvom polčase sme zahodili celkovo 14 streleckých príležitostí a neboli sme distatočne efektívni. Do druhého polčasu sme nastúpili s jasným cieľom a pokynmi. Postupne sme zvyšovali svoje vedenie až na 9 gólový rozdiel v 45. minúte stretnutia do stavu 13:22. Darilo sa nám to najmä vďaka streleckej disponibilite Malinu (5g v druhom polčase) a Hirtla (5g v druhom polčase). Následne sme sa po prestriedaní nedokázali presadiť v postupnom útoku a súper nás trestal a znižoval. Do zápasu sa zapojili všetci hráči teda aj tí, ktorí v priebehu súťaže nedostávali toľko príležitostí. Za stavu 17:22 sme si zobrali prvý time-out. Za stavu 24:26 v 29. minúte sme si zobrali v poradí už druhý time-out. Víťazstvo sme si ustrážili a bolo zaslúžené. Na strane druhej, prísnejšie kritéria spľňal náš výkon len v rozpätí od 30-45 minúty stretnutia. Z trénerskeho pohľadu potešil výkonom 8 gólový Michal Malina a v polčase druhom Lukáš Hirtl (celkom 6g v stretnutí). Najbližší zápas odohráme doma s lídrom súťaže Pezinkom po Veľkonočných sviatkoch t.j. 11.-12.4. Chalanom dnes ďakujem za teamový výkon a celkový prejav. Potrebujeme však pridať v tréningovom úsilí...

Zostava: Béleš, Nemčovič, Karaffa - Malina 8, Hirtl 6, Lipovský 4, Lachkovič 3, Draškovič 2, Ondrúšek 2, Husák 1, Kováč, Obselka, Pír, Bernát, Fukáč

Vylúčenia: 2/0, 7m trestné hody: 0/0 - 1/0

Priebeh: 1:0, 1:1, 1:2, 1:3, 1:4, 2:4, 2:5, 3:5, 4:5, 5:5, 5:6, 5:7, 6:7, 7:7, 7:8, 8:8, 8:9, 8:10, 8:11, 9:11, 9:12, 10:12, 10:13
polčas, 10:14, 10:15, 11:15, 11:16, 11:17, 12:17, 12:18, 12:19, 13:19, 13:20, 13:21, 13:22, 14:22, 15:22, 16:22, 17:22, 17:23, 18:23, 18:24, 19:24, 20:24, 21:24, 21:25, 21:26, 22:26, 23:26, 24:26

V zápase u posledného družstva v tabuľke, ktorý nám v jesennej časti zobral doma 1bod v remízovom zápase, sme si nepripúšťali iný výsledok ako víťazstvo. Nerodilo sa ale jednoducho. V zápase sme síce v celom jeho priebehu neprehrávali, no nedarilo sa nám odskočiť súperovi na výraznejší gólový rozdiel a zápas zlomiť.

Napriek tomu, že sme v prvom polčase viedli 2 x o tri góly (1:4 a 8:11), polčas sme vyhrali tesne 10:11. V polčase druhom sme zápas kontrolovali a zvýšeným pohybom sa začali strelecky presadzovať najmä spojky (Lipovský, Hirtl). Zápas sme zvládli kolektívnym výkonom, zapojili sa všetci nominovaní hráči a takmer všetci sa presadili aj strelecky, čo o výsledku rozhodlo. Vzadu podal spoľahlivý výkon v bráne Beleš aj striedajúci Karaffa, ktorý dôležitým zákrokom v poslednej 5 minútovke tiež družstvo podržal.

Záporne možno hodnotiť priebeh presilových hier, ktorých sme hrali 7 v pomere k 1 presilovke súpera. Sú výsledkom slabej trénovanosti a tréningovej dochádzky. Zápas sme myslím vyhrali zaslúžene, no vlažný prístup jednotlivcov k tréningovému procesu môže v ďalších zápasoch znamenať rovnaký výsledok no s negatívnym koncom pre nás. Chalanom ďakujem za bojovnosť a teamový prejav. V ďalšom stretnutí nastúpime proti Lehote o dva týždne...

Zostava a góly Stupavy Béleš, Karaffa - Hirtl 8, Lipovský 4/2, Bašti 3, Malina 3/3, Kováč 2, Draškovič 2, Pír 1, Hoksz 1, Kubíček 1, Lachkovič Husák 2

Tréner: Miroslav Fukáč

Priebeh: 0:1, 0:2, 1:2, 1:3, 1:4, 2:4, 3:4, 4:4, 4:5, 4:6, 5:6, 6:6, 6:7, 7:7, 7:8, 8:8, 8:9, 8:10, 8:11, 9:11, 10:11 polčas, 10:12, 11:12, 11:13, 12:13, 12:14, 12:15, 13:15, 13:16, 14:16, 14:17, 14:18, 15:18, 15:19, 16:19, 16:20, 16:21, 16:22, 17:22, 17:23, 17:24, 18:24, 18:25, 19:25, 20:25, 20:26, 21:26, 21:27, 22:27, 23:27, 24:27, 25:27 Vylúčenia: 7:1,

7m trestné hody: 4/3 - 5/5

Zápas s Piešťanmi, posilnenými o hráčov z Hlohovca, sme nezačali zle. Viedli sme až do stavu 4:4 v 14min stretnutia. Prehrávali sme len raz (5:4). Od daného momentu sme boli v prvom polčase lepším družstvom čo sme však nedokázali pretaviť do výraznejšieho gólového rozdielu a tak sme polčas vyhrali len o gól v pomere 10:11. V druhom polčase sme sa nevyvarovali viacerých chýb. Súperova obrana 5:1 bola pre nás fyzicky náročná, naša hra bola nesúrodá a neboli sme dostatočne efektívny. Lacnými stratami lopty a následnými rýchlymi gólmi sme dostali súpera na koňa a ten odskočil na 22:19 v 50mim zápasu. Dôraznejšou hrou v obrane, kde sme prakticky celý zápas hrali jednu osobku, sme dokázali získať pár lôpt a 5 min dokonca sme znížili na 23:22. V následnom protiútoku súper neúspešne zakončil z pivota. Odrazenú loptu doskočil pivot súpera vracajúci sa zo šestky, opätovne nezakončil úspešne, rozhodcovia posúdili situáciu ako nedovolenú a odpískali proti nám 7m hod. Na protest trénera reagovali dvojminútovým trestom a išli sme do piatich. Za stavu 24:22 sa nám podarilo v piatich znížiť na 24:23. V zapätí súper skóroval (25:23) a my sme kontrovali na 25:24 12 sekúnd pred koncom. Piešťany získali vo vyrovnanom zápase oba body...

Reakcia trénera: Zo zápasu môžeme odísť zo vztýčenými hlavami. Prehra nás však mrzí. Nemyslím, že sme boli horším teamom. Nebodovali sme však a zápas si musíme podrobnejšie rozobrať. Chalanom ďakujem za bojovný výkon a nasadenie. Ostatné ostáva u nás v šatni...

Zostava a góly: Béleš, Nemčovič - Lipovský 7, Briestenský 5/2, Hirtl 4, Ondrúšek 3, Draškovič 2, Kubíček 2, Malina 1, Kováč, Lachkovič, Pír, Husáķ, Obselka, Hoksz

2 min tresty: 4 - 5, pokutové 7m hody: 5/3 - 2/2

Priebeh: 1:0 / 1:1/ 1:2 / 2:3 / 3:4 / 5:4 / 5:6 / 5:7 / 6:7 / 6:8 / 7:8 / 7:9 / 9:9 / 9:10 / 10:10 / 10:11 polčas / 11:11 / 11:12 / 12:12 / 12:13 / 13:13 / 14:13 / 14:14 / 15:14 / 15:15 / 16:15 / 17:15 / 17:16 / 18:16 / 19:16 / 19:17 / 20:17 / 20:18 / 20:19 / 22:19 / 22:20 / 22:21 / 23:21 / 23:22 / 24:22 / 24:23 / 25:23 / 25:24

Súpera sme mali možnosť vidieť pred dvoma týždňami v jeho zápase v Malackách. Vajnory v Stupave nastúpili v početnejšej a kvalitnejšej zostave. Do zápasu sme nastupovali prakticky s troma spojkami, nakoľko z rôznych dôvodov nám chýbali zranení Kopp, Mader, Hasoň, pracovne zaneprázdnení Hoksz a Ondrúšek, odcestovaní Bašti, chýbal nám taktiež Prokop a Gedeon, Béreš (všetko hráči spojkového radu), ku ktorým sa v minulom týždni „pridal“ aj Hirtl, po dvojitej zlomenine palca ruky v poslednom zápase v Malackách. Vzhľadom na uvedené absencie a posledný tréningový týždeň to pre nás nebol jednoduchý zápas. Úvodný polčas sme sa na ihrisku hľadali. Súper zvolil od začiatku osobnú obranu na Lipovského a my sme nevyužili širší priestor na útočnú hru dostatočne efektívne. V obrane sme pri postavení 5:1 veľmi rýchlo prichádzali o fyzické sily, príliš často sme ponechávali útočiacim hráčom dostatok priestoru na zakončenie. Celý prvý polčas sme si síce udržiavali mierny náskok 2-4 gólov, vyhrali sme ho však len 12:10. V druhom polčase sme preto pozmenili niektoré obranné úlohy. Obranu sme zasunuli. Svoje si na ihrisku v tejto časti hry zastali najmä najskúsenejší – Obselka, Jánoš. V bránke nás podržal Béleš, ktorý k viacerým výborným zákrokom pridal v priebehu celého zápasu aj 3 chytené sedemmetrové hody. Získavali sme lopty v obrane a rozumnejšie organizovali našu hru v útoku. Strelecky sme sa dokázali presadiť najmä vďaka Kováčovi a Lipovskému. Som rád, že sme zápas zvládli s prehľadom, súpera zlomili, zapojili sa všetci hráči, mrzí ma len zranenie Alberta Píra, ktorému prajeme skoré uzdravenie. Chalanom by som rád poďakoval za dobrý výkon a najmä teamový prejav, srdiečko a nasadanie v druhom polčase. Opätovne sa nám potvrdilo, že práve to je rozhodujúcim faktorom prípadného úspechu...

Zostava a góly: Nemčovič, Béleš – Kováč 8/2, Lipovský 7, Draškovič 4, Malina 4, Lachkovič 2, Jánoš 1, Kubíček 1, Obselka, Pír, Bernát, Husák


Prvá liga mužov je v svojej polovici. Druhá – jarná časť - začína v posledný februárový víkend. Družstvo si týždeň oddýchne a vrátime sa späť do tréningového procesu. V januári a februári by sme radi absolvovali dva prípravné turnaje. Jeden v domácom prostredí a druhý na Morave

V záhoráckom derby sme tentokrát neuspeli. V prvom polčase sme hrali pod tlakom, s čím sme sa žiaľ nedokázali vyrovnať. Pri postupnom útoku sme po našich technických chybách a po verdiktoch arbitrov prichádzali až pričasto o loptu, prakticky bez ohrozenia bránky súpera a nášho zakončenia. Boli sme tak nútení k streľbe z väčších vzdialeností. Keď k tomu prirátame našu streleckú mizériu v prvom polčase, ktorú si nie celkom dobre dokážem vysvetliť (Lipovský 1/6, Gedeon 0/3, Hirtl 1/5, Kováč 0/2, Draškovič 1/4), polčasový výsledok ani nemohol byť iný (14:7).

Do druhého polčasu sme nastupovali s odhodlaním zdramatizovať priebeh stretnutia. Darilo sa nám to až do 55. minúty zápasu. Zmenili sme obranný systém na 1:5, ktorý sme hrali vľavo, obranu sme vysunuli a boli v nej aktívnejší, nútili súpera k chybám. V 47. minúte stretnutia sme znížili na 20:19. Za stavu 23:21 dostal Lukáš Hirtl po verdikte rozhodcov dvojminútový trest, načo z našej lavičky reagoval nehrajúci Maroš Máder (funkcionár) vbehnutím do ihriska a zbytočným „dohovorom“ smerom na arbitrov stretnutia. Išli sme tak do oslabenia o dvoch hráčov a inkasovali sme (24:21). Dokázali sme ešte korigovať na 26:24 v 54. minúte stretnutia, no prerážanie súpera bolo následne ponechané a my sme inkasovali a zlomili sa. Záverečnú 5 minútovku sme prehrali v pomere 6:0.

Ak sa odosobním od všetkých okolností, s našim výkonom napriek tomu nemôžem byť spokojný. Som sklamaný z výkonu najmä spojkového radu, z nedôsledného plnenia si taktických pokynov, ktoré sme si pred zápasom povedali, ako aj z prístupu niektorých jednotlivcov k zápasu. Svoje úlohy si najlepšie splnili Ondrušek a Lachkovič, tentokrát vyslovene obranné. Svojim výkonom ma potešil Adam Husák, bol zaslúžene našim najlepšim hráčom na ihrisku.

V mene teamu ďakujem divákom, ktorý merali cestu na náš zápas. Posledné stretnutie prvej polovice súťaže odohráme doma na palubovke školskej športovej haly v sobotu 29.11. o 19:00 hod. proti Vajnorom.

Zostava a góly Stupavy: Beleš, Nemčovič – Lipovský 7/2, Malina 6/3, Kováč 4, Husák 3, Hirtl 3, Draškovič 1, Kubíček, Bereš, Ondrúšek, Lachkovič, Pír, Bernát, Jánoš, Gedeon

Tréner: Miroslav Fukáč

Rozhodovali: Sivák M. / Sivák R. pred 180 divákmi

Priebeh: 1:0, 2:1, 2:2, 4:2, 5:3, 5:4, 6:4, 6:5, 7:5, 8:5, 9:5, 9:6, 10:6, timeout Stupava, 11:6, 12:6, 12:7, timeout Malacky,13:7, 14:7 polčas 14:8, 15:8, 16:9, 16:10, 17:10, 17:11, 18:11, 18:12, 18:13, 18:14, 19:14, 19:15, 20:15, 20:16, 20:17, 20:18, timeout Malacky, 20:19, 21:19, 22:19, 23:19, 23:20, 23:21, 24:21, timeout Stupava, 24:22, 25:22, 25:23, 26:23, 26:24, 27:24, 28:24, timeout Stupava, 29:24, 30:24, 31:24, 32:24 

ŠKP nastúpilo v Stupave oslabené o 4 hráčov, ktorí mali extraligové povinnosti. Napriek tomu nám boli viac ako vyrovnaným súperom. Úvod bol až do stavu 5:5 pomerne vyrovnaný. Zmenou obrany sme súperovi ušli na 11:6 a udržali vývoj stretnutia na polčasových 16:10. Cez prestávku sme si rozobrali individuálne chyby a dohodli sa na zmenách. Chalani si do 41. minúty plnili svoje povinnosti a vychádzal nám náš zámer. V danom momente sme viedli 23:13 a pevne držali opraty vývoja zápasu vo svojich rukách. ŠKP napriek tomu, že malo v nohách ťažký dopoludňajší zápas s Topoľčanmi v dorasteneckej lige (ŠKP zvíťazilo v napínavom závere 25:24), zabojovalo a záver zápasu zdramatizovalo. Uspokojili sme sa, pričasto sme chybovali v obrane, neskoro pristupovali k hráčom súpera, čo behavý súper dokonale využil a postupne znižoval až na 29:24 v 55. minúte stretnutia. Po našom time-oute súper zmenil obranný systém a dokázal ešte 3 krát skórovať po našich technických chybách. Výsledok 29:27 zodpovedá priebehu zápasu. Chalanom ďakujem za bojovnosť, z posledných 20 minút sa musíme poučiť a vyvarovať sa rovnakých chýb v ďalších zápasoch. Súperovi vzdávam poklonu za sympatický bojovný výkon a korektný zápas.

V ďalšom kole cestujeme v nedeľu 23.11. na palubovku súpera do Malaciek, zápas sa začína o 20:00h.

Priebeh: 4:1 / 5:2 / 5:4 / 10:5 / 11:6 / 12:7 / 12:8 / 14:8 / 15:9 / 16:10 polcas / 17:11 / 21:12 / 21:13 / 22:13 / 23:14 / 23:16 / 23:17 / 24:17 / 24:18 / 25:19 / 26:20 / 26:21 / 27:22 / 28:22 / 29:26 / 29:27

Zostava: Beleš, Nemčovič - Draškovič 8, Malina 6/3, Lipovský 5, Hirtl 4, Kováč 4, Hoksz 1, Bašti 1, Lachkovič, Prokop, Ondrušek, Jánoš, Pír, Husák, Kubíčekk

Do Pezinka sme cestovali značne oslabený o veľa hráčov no najmä o spojkový rad. To prinútilo aj nášho trénera Mira Fukáča aby sa obliekol do dresu a v prípade potreby bol pripravený nastúpiť. Takmer celý zápas bol zo skóre vyrovnaný ani jeden tím nevyhrával viac ako o tri góly. V druhom polčase sme 8 minút pred koncom viedli o dva góly 21:23 no rozhodcovia nás dvomi vylúčeniami v jednom útoku poslali do štyroch čo domáci využili na vyrovnanie. Na konci po veľkej dráme sme nedokázali využiť posledný útok čo nás napokon stálo aspoň bod u prvého tímu z Pezinka. V zápase sme však prejavili veľkú bojovnosť a tímového ducha aj napriek oslabeniu u favorita celej ligy a dovolíme si tvrdiť že tento zápas nevyhral lepší ale štastnejší tím. 
 

Zostava a góly: Nemčovič, Beleš - Malina 9, Lachkovič M. 4, Ondrušek, Jánoš, Pír, Mader 3, Kováč 2, Husák, Fukáč, Draškovič, Obselka, Hirtl 7, Kubíček 1. 

Priebeh: 3:1 / 3:3 / 5:5 / 6:6 / 8:6 / 10:8 / 11:8/ 11:9 / 12:10 / 12:11 /12:12 / 13:12 / 13:13 polcas / 14:14 / 15:15 / 15:16 / 16:17 / 17:18 / 17:19 / 17:20 / 18:21 / 19:21/ 19:22/ 20:22 / 21:22 / 21:23 / 22:23 / 23:23 / 23:24 / 24:24 / 24:25 / 25:25 / 25:26 / 26:26 / 27:26/

 

O názor sme požiadali aj trénera Miroslava Fukáča:

Na zápas do Pezinka sme cestovali bez viacerých hráčov: Prokopa, Baštiho, Lipovského, Bereša, Koppa, Hoksza, Hasoňa, Gedeona, Bernáta.. Náš súper bol ako bývalý extraligista a aktuálne líder súťaže na domácej palubovke favoritom zápasu.
Pezinok začal lepšie a ujal sa vedenia 3:1. Stupavčania vzdorovali a vyrovnali na 6:6. Keď súper odskočil na 11:8, Stupava reagovala time-outom, po ktorom sa jej podarilo vyrovnať na polčasových 13:13.
Po polčase sa obraz hry otočil. Strelecky sa výraznejšie začal presadzovať Lukáš Hirtl (5g v druhom polčase) a rovnako tak Michal Malina (5g v druhom polčase). V bráne spolahlivým výkonom družstvo podržal Lukáš Nemčovič. Stupava diktovala tempo hry a prekvapenému súperovi odskočila na 19:22. Pezinok reagoval oddychovým časom. Za stavu 21:23 rozhodca vylúčil v priebehu jedného útoku Lachkoviča a vzápätí aj Draškoviča, Tatran hral 2 min 4 na 6 a Pezinok v presilovke o dvoch hráčov skorigoval a vyrovnal na 23:23. Po druhom time-oute Stupavy Tatran opätovne strhol vedenie na svoju stranu (24:25 a 25:26). Súper však po technickej chybe Stupavy v útoku vyrovnal. Vzápätí sa po krídle a rýchlom protiútoku strelecky presadzoval Malina, no obranný zákrok na neho rozhodca posúdil ako dovolený a z protiútoku Stupava v poslednej minúte inkasovala na 27:26. Do konca ostávalo 40s, no hostia pod tlakom zbytočne chybovali v útoku a stratili loptu. Pre Pezinok už nebolo problémom ustrážiť si v posledných sekundách tesné víťazstvo...
Chalanom by som napriek tomu rád poďakoval za predvedený výkon. Hrali so srdcom, ako team, dreli v obrane, pracovali na lavičke. Súdržný a obetavý výkon. Body nám však žial nepriniesol, tentokrát vyhral šťastnejší. Bol to však náš doposiaľ najlepší zápas, z ktorého môžeme odísť so vztýčenými hlavami.
Najbližšie stretnutie odohrajú muži v sobotu 15.11. doma s ŠKP Bratislava B o 19:00h (v novej hale ZS).

muzi1Zápas začal kvôli meškaniu hostí z Lehoty s takmer polhodinovým meškaním. Možno práve týchto 30 minút, možno to, že sme do zápasu vstupovali s pocitom, že sa súper porazí sám spôsobilo, že zápas spočiatku nebol jednoznačnou záležitosťou. Od začiatku sme boli herne lepší, avšak v útoku nepresní a nedôrazní, v obrane nedôslední. Tento prístup umožnil súperovi,ktorý nastúpil len so šiestimi hráčmi v poli, držať prvých 15 minút so Stupavčanmi krok.

Po prestriedaní zostavy, keď tréner Fukáč poslal na ihrisko troch veteránov, sa hra domácich spresnila a v priebehu druhej polovice prvého polčasu sme si vybudovali šesťgólový náskok. O tom, že dva body ostanú doma, už nebolo pochýb, ale ani v druhom polčase sme sa nedokázali vyvarovať nedôslednosti v obrane a nepresnosti v útoku. Rozdiel 15 gólov v celkovom výsledku je síce vysoký, napriek tomu nám súper vzdoroval oveľa viac, ako by sa patrilo.

muzi3Zostava a góly Stupavy: Patrik Beleš,  Michal Malina 4,  Martin Prokop,  Ján Bernát,  Albert Pír 1,  Lukáš Nemčovič,  Marián Mader,  Martin Béreš,  Adam Husák,  Rudolf Draškovič 4,  Rastislav Obselka 2,  Viktor Hoksz 2,  Ľuboš Bašti 6,  Lukáš Hirtl (H) 7,  Peter Lipovský 6,  Oliver Kubíček 1,

Tréneri: Miroslav Fukáč, Ľuboš Ivica

Priebeh: 0:1, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:4, 5:4, 5:6, 6:7, 8:7, 8:8, 15:8, 15:9  /  19:9, 19:10, 21:10, 21:13, 23:13, 23:14, 24:14, 24:15, 27:15, 27:16, 28:16, 28:17, 29:17, 29:18, 33:18

Po piatku plnom stupavských víťazstiev a víťazstve mladších dorastencov nad Bojnicami v sobotu všetci očakávali, že aj muži prispejú k "supervíkendu" a porazia Cífer. Po symbolickej rozohrávke hlávkou kapusty na počesť "Dní zelá" sa začal zápas, ktorý ale neskončil tak, ako sme si predstavovali.

Začiatok bol pritom veľmi sľubný - naša obrana pracovala spoľahlivo, začali sme šnúrou 4 gólov a dokázali sme sa presadiť v útoku. Ešte v polovici prvého polčasu sme viedli 6:2. Potom ale prišiel zlom - naša obrana začala byť deravá, súper v nej nachádzal trhliny a v útoku sme boli bezzubí. A keď sme už cez obranu prešli, nepremieňali sme ani tutovky. Súper tak otočil zo 7:4 na 7:8 a už sme ho celý polčas len doťahovali.

Druhý polčas priniesol podobný obraz - Cífer nám utekal na 2-3 góly a my sme ho krvopotne doťahovali. Napriek tomu sme v závere dokázali zápas otočiť - v poslednej minúte sme získali vedenie 25:24 a hrali sme presilovku o dvoch hráčov. Nedokázali sme ale prerušiť štyroch hráčov súpera a tí nám pár sekúnd pred koncom vsietili vyrovnávajúci gól, na ktorý sme už nedokázali odpovedať.

Diváci tak nakoniec odchádzali z haly rozčarovaní, pretože stupavskí muži mali v sobotu večer jednoznačne aj na lepší výsledok.

Zostava a góly Stupavy: Beleš, Gedeon 5, Malina 1, Lachkovič 1, Ondušek 2, Pír, Nemčovič, Béreš 2, Draškovič, Hoksz, Lipovský 12, Kubíček 2, Bašti

Tréner: Ľuboš Ivica

Priebeh: 4:0, 4:1, 5:1, 5:2, 6:2, 6:4, 7:4. 7:8, 8:8, 8:10, 10:10, 10:11, 11:11, 11:12  /  11:14, 14:14, 14:16, 16:16, 16:17, 17:17, 17:18, 18:18, 18:21, 21:21, 21:23, 23:23, 23:24, 25:24, 25:25

Muži - vstup do sezóny 2014/2015

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality a články
piatok, 01 august 2014 20:49

Rozhovor s trénerkom mužov Miroslavom Fukáčom o vstupe do sezóny 2014/2015

 

1. Kedy Vám začala príprava a ako ste spokojný s jej priebehom?

S pripravou sme začali v posledných júlových doch. Do prípravy sa zapojilo takmer 25 hráčov. Po 3 týždovej kondično-objemovej časti, ktorú sme absolvovali na vonkajšom ihrisku, v parku a prírode, prípadne fitku a wellnese, sme sa presunuli do haly, kde sme sa už venovali koordinácii, rýchlosti a loptám. Absolvovali sme 1 kvalitný prípravný turnaj v CZ v Litoveli, kde sme sa stretli s domácim extraligistom, prvoligovou Bystřicou pod Hostýnem a s extraligistom z Martina. Následne sme odohrali prípravný zápas s juniormi ŠKP a do začiatku súťaze ešte plánujeme odohrať 1-2 prípravné zápasy. Vzhľadom na aktuálne možnosti a daný stav som s našou prípravou spokojný na 80%. Menej spokojný som s nižšou účasťou a dochádzkou na tréningoch niektorých z hráčov - v prevažnej miere však z objektívnych príčin. K úplnej spokojnosti s prípravným obdobím nám chýbal jeden turnaj v septembri.

 

2. Aké hráčske pohyby nastali vo Vašom kádri?

Do prípravy pre túto sezónu sa z objektívnych príčin nezapojili Tomás Ščasný, Lukáš Kalivoda, Braňo Hanzal. Do Modry prestúpil Briestenský. V aktuálnom ročníku s nimi žiaľ nemôžeme počítať. Družstvo na druhej strane posilnil a prestúpil k nám Peter Ondrušek, odchovanec z Kysuckého Nového Mesta, naposledy hrajúci za Martin. Ďalšou našou posilou je Peter Lipovský, ktory je u nás na ročnom hosťovaní z Pezinka. Naďalej počítame s pomocou Lukáša Hirtla (hosťujúci z ŠKP BA) a Jozefa Gedeona (nášho hráča, ktorý aktuálne nastupuje za extraligový celok Modry). Na ďalšom doplnení kádra naďalej aktívne pracujeme.

 

3. Aké ciele si dávate do nasledujúcej sezóny?

Naším cieľom je hrať atraktívnejšiu a kolektívnu hádzanú a postupne získavať body. Musíme sa "za pochodu" zladiť v novom hernom systéme, s novými hráčmi, prípadne na nových postoch. Pevne verím, že v našej súťaži nebudeme nikomu fackovacím panákom a pobijeme sa o čo možno najlepší výsledok. Verím, že družstvo si samo stanovilo reálny cieľ. Radi by sme neskončili horšie ako v roku minulom (viď. 3. miesto), prípadne našu pozíciu o niečo vylepšili. Pôjdeme od zápasu k zápasu. Na novú sezónu sa všetci tešíme..

Muži: HC Tatran Stupava – MKH Piešťany 24:20 (11:7)

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality a články
nedeľa, 21 september 2014 21:13

V nedeľu podvečer nastúpili stupavskí muži na svoj prvý majstrovský zápas pod vedením trénerskej dvojice Fukač – Ivica. Za od začiatku dobre pracujúcou obranou, ktorá dovolila za celý prvý polčas vsietiť súperovi len sedem gólov zaostávali útočné činnosti domácich. Keď sa k zopár nevyužitým rýchlym protiútokom domácich pridala aj strnulosť pri nacvičených akciách, bolo jasné, že v zápase veľa gólov nepadne. Pri malom počte strelených gólov sa domácim nepodarilo vybudovať si celý zápas výraznejší náskok, čo húževnatý súper využil a celý zápas v nádeji na bodový zisk hrýzol.
Dva body nakoniec ostali doma, o čom rozhodla predovšetkým širšia lavička Stupavčanov a lepšia fyzická pripravenosť. Zápas ukázal že, pred trénermi je ešte veľa práce predovšetkým v útočných činnostiach.

Zostava a góly: Gedeon 2; Malina 4; Kopp 3; Prokop 1; Ondrušek 0; Jánoš 0; Pír 0; Mader 2; Husák 0; Lachkovič 1; Draškovič 2; Hoksz 1; Lipovský 6; Kubíček 2, brankári Beleš; Nemčovič

Priebeh: 2:0; 2:1; 4:1; 4:2; 5:2; 5:3; 7:3; 7:5; 9:5; 9:7; 11:7 / 11:8; 13:8; 13:9; 14:9; 14:10; 15:10; 15:11; 17:11; 17:13; 20:13; 20:15; 23:15; 23:19; 24:19: 24:20

Muži: PRÍPRAVNÉ OBDOBIE VRCHOLÍ

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality a články
pondelok, 15 september 2014 10:20

Vo štvrtok 4.9. sa naši muži v prípravnom zápase stretli s juniormi bratislavského ŠKP, ktorým nakoniec po priemernom až slabom výkone podľahli 21:24 (9:12). Aké-taķé kritériá spĺňal čiastočne len výkon Mariána Mádera, strelca 6tich gólov a brankára Patrika Beleša, čo na s chuťou hrajúcich mladíkov nestačilo. Nedostatočné zahriatie, slabé nasadenie, technické chyby a chýbajúci tlak spojok vyústili do odpovedajúceho výsledku, ktorý bol pre družstvo varovaním pred blížiacim sa ostrým štartom ligovej súťaže. Zápas splnil svoj účel a odhalil oblasti na ktorých družstvo musí veľa pracovať. Z výsledku je potrebné sa poučiť...

Reparát sa naše družstvo mužov pokúsilo zložiť v sobotu 13.9. v Hlohovci, kde sa v prípravnom zápase stretlo s juniormi domácej Sporty. Stupava sa ujala vedenia od prvej minúty, súperovi odskočila na rozdiel 4 gólov a tak po polčase svietil na tabuli stav 11:15 v prospech Stupavy. Nášmu družstvu sa tentokrát darilo preniesť natrénované do zápasu, hráči si plnili svoje úlohy, presadzovali sa strelecky a po zmene obranného systému v druhom polčase zo 6-0 na 5-1, ovládli hru na ihrisku a doviedli zápas k jednoznačnému výsledku. Strelecky sa darilo najmä Draškovičovi, Lipovskému (obaja po 7g), spoľahlivo zachytal Beleš. Družstvo bojovalo a výrazne zlepšilo svoj herný prejav, čo sa prejavilo aj na výsledku.

Už v nedeľu 21.9. čaká na mužov Stupavy v prvom kole ligového ročníka nepríjemný súper z Piešťan. Zápas sa začína o 18:00h v športovej hale ZŠ...

Muži: Prípravný turnaj v Litovli (CZ) - 3. miesto

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality a články
nedeľa, 24 august 2014 13:08

Po mesiaci kondičnej a silovej letnej prípravy odcestovali naši muži na prvý prípravný turnaj do českého Litovlu. Čakali tam na nás kvalitní súpery, ktorých veľkou výhodou vzhľadom na to, že ich súťaže začínajú už budúci týždeň bolo, že na turnaj prišli po absolvovaní hernej prípravy, zatiaľ čo Stupavčania absolvovali len jeden herný tréning. 
Náš prvý súper bol extraligový Martin, ktorý si od začiatku vybudoval mierny náskok. Zdalo sa, že kvality extraligistu sa prejavia a zápas bezpečne privedie do víťazného konca. Nášmu družstvu koučovanému Miroslavom Fukáčom chvíľu trvalo zakiaľ sa na ihrisku našlo, takisto sa koncom prvého polčasu podarilo trénerovi nájsť správne zloženie teamu na ihrisku. A keďže chalani na ihrisku doslova dreli dovolili Martinčanom vyhrať prvý polčas len o dva góly a udržali tak nádej na dobrý výsledok.
V druhom polčase sa prejavila fyzická prevaha stupavčanov a širšia lavička, čo tréner umne využil. Vo vyrovnanom zápase Stupava prekvapivo porazila extraligový Martin o jeden gól 20:19 a pripísala si prvé dva body na turnaji. Za zmienku stojí, že o stupavské góly sa podelilo až deväť strelcov.
Po prvom zápase a krátkom slávnostnom zahájení 55. ročníka turnaja o pohár mesta Litovle nastúpili Stupavčania na svoj druhý zápas proti domácemu družstvu, ktoré si tento rok po prvý raz v histórii zahrá českú hádzanársku extraligu. Od začiatku bolo jasné, že tento súper bude oveľa ťažší ako Martin. Domáci hrali krásnu ale tvrdú, nápaditú a veľmi účelnú hádzanú či už v obrane alebo v útoku, na ktorú sme dlho nevedeli nájsť účinný liek a už v polke prvého polčasu bol rozdiel v skóre desať gólov. Zároveň sme prišli o zraneného Lukáša Hirtla, ktorému súper nešetrným zákrokom zlomil nos. Od tohto okamihu sme zvýšeným dôrazom ako v obrane tak aj v útoku a športovo treba priznať, že aj vďaka tomu, že tréner súpera dal šancu aj hráčom z lavičky zápas vyrovnali. Polčas sme prehrali 9:15 a v rovnakom, vyrovnanom duchu sa niesol aj druhý polčas. Na domácich bola vidieť väčšia herná zohratosť a góly strieľali po nacvičených kombináciách, na ktoré Stupavčania nevedeli často správne reagovať. Naše góly padali skôr po individuálnych akciách dvoch troch hráčov a tak treba považovať konečný výsledok 20:27 za veľmi prijateľný.

Na tretí, posledný zápas sme nastúpili po rýchlom obede proti družstvu Bystřice pod Hostýnem, ktoré hrá prvú českú ligu. Od začiatku nám v tomto zápase chýbalo to čo nám prinieslo úspech v prvom a čiastočne aj v druhom zápase. Nasadenie, bojovnosť a chuť pobiť sa o dobrý výsledok. Po dvoch doobedných zápasoch a obede sme sa akoby nevedeli do zápasu dostať, na čom mal zásluhu aj kvalitný a behavý súper. České družstvo nás kruto trestalo za ohromné množstvo technických chýb, nepripravených koncoviek ako aj nedôrazu v našej obrane. Po polovici prvého polčasu bol rozdiel v góloch priepastný a trénerovi sa ani viacerými pokusmi o zmenu herného systému ako aj viacerých zmenách v zostave nepodarilo družstvo naštartovať a vrátiť do zápasu. Po polčasovom výsledku 10:16 sme sa druhý polčas rozsypali a prehrali zahanbujúco 18:36. Jediným pozitívom tohto zápasu bolo, že sme dostali už v príprave riadnu facku, ktorá nám ukázala naše slabiny a nedovolila nám po výhre nad slovenským extraligistom zaspať na vavrínoch ale vrátila nás späť na nohy.

230814 litovel2Výsledky:

Stupava – Martin 20:19 (8:10)
Stupava – Litovel 20:27 (9:15)
Stupava - Bystřice Pod Hostýnem 18:36 (10:16)

Litovel - Martin 35:13, Litovel - Bystřice 25:19, Bystřice - Martin 36:25

Konečné poradie turnaja:

1. Litovel
2. Bystřice pod Hostýnem
3. Stupava
4. Martin

Zostava:

Brankári: Beleš, Nemčovič,
hráči: Draškovič, Jánoš, Kubíček, Malina, Husák, Hoksz, Kopp, Prokop, Gedeon, Ondrušek, Béreš, Hirtl, Lipovský, Obselka

230714 fukac1Prinášame Vám aj pohľad trénera:

Na turnaj do Litovelu sme cestovali s viacerými zámermi. S cieľom splnenia jednoduchých taktických pokynov, mojeho spoznania herného prejavu družstva v zápasoch, odskúšania alternatív spojkového radu, zapojenia všetkých hráčov, vytvorenia kostry družstva, definovania nedostatočných činností jednotlivca a družstva. Po úvodnom týždni prípravy, kedy sme postupne prešli na lopty, išlo zároveň o naše prvé zápasy vôbec. Aktuálne sme v inej fáze prípravy ako extraligové družstvá, ktoré začínajú prvým ligovým kolom prakticky o týždeň. Nominovaných bolo 14 hráčov a 2 brankári. Pripojil sa k nám totiž aj Lukáš Hirtl z ŠKP Bratislava, Peter Lipovský z Pezinka, Peter Ondrúšek z Kysuckého Nového Mesta a Jozef Gedeon, ktorý ako hráč Stupavy doposiaľ trénoval v Modre. V zápase s extraligovým Martinom nám chvíľu trvalo kým sme sa dostali do zápasového tempa. Teší ma, že na našej strane bolo cítiť väčšiu túžbu po víťazstve a chalani splnili jednoduché taktické pokyny, čo sme si stanovili pred zápasom. Napriek tomu, že Martin pricestoval bez 3 hráčov základnej zostavy, je víťazstvo o gól pre nás povzbudením do ďalšej práce a vážime si ho. Zápas s domácim extraligistom z Litovelu sa pre nás nevyvíjal dobre. Je to veľmi ambiciózny team a jeho herný prejav mi v mnohom imponuje. Nastúpili sme na zápas hneď po víťazstve nad martincanmi. Už v priebehu prvého polčasu nám súper nadelil o 10g. Je mi veľmi ľúto, že pri nešťastnom obrannom zákroku súpera sme prišli hneď v úvode o Lukáša Hirtla, ktorý so zlomeným nosom musel do nemocnice. Za krátko ho nasledoval aj Oliver Kubíček, ktorý si v súboji o loptu bolestivo podvrtol členok. Ku cti družstvu slúži, že po návrate k tomu, čo sme si povedali v šatni sme dokázali v ďalšom priebehu zápasu výsledok korigovat na vzhľadom na priebeh a kvalitu súpera prijateľných 20:27. Na zápas s prvoligovou Bystřicí sme nastúpili po krátkom obede. Mal to byť zápas o druhé miesto. Začali sme ho však nekoncentrovane, bez potrebnej tvrdosti a zápalu v obrane, odovzdane. Urobili sme hrubé technické chyby a viac sme sa venovali chybným verdiktom mladých arbitrov ako na tie vlastné. Nepomohli 4 time outy, zmeny systému hry ani striedania. Na ihrisku sa nenašiel hráč, ktorý by družstvo strhol k aspoň bojovnému výkonu. Ako hráč viem, že aj takéto zápasy sa "prihodia". Súper nás prehral vo všetkých činnostiach a zaslúžene a vysoko vyhral. Zároveň nám ukázal koľko vela práce nás čaká. Čo si o zápase myslím, som povedal chalanom v šatni a tam to aj zostane.. Turnaj pre nás splnil svoj účel a bol pre nás dobrou školou.
Za družstvo ďakujem vedeniu, Rudovi Draškovičovi st. a Mirovi Malinovi za spolupracu. Ideme si svoje - a ďalej...

Od novej sezóny bude na lavičke mužov stáť Miroslav Fukáč, ktorý sa dohodol s HC TATRAN STUPAVA na ročnej spolupráci. V prípade obojstrannej spokojnosti sa spolupráca predlží o ďalší rok. 

Miroslav Fukáč„Pri mužoch sme sa rozhodli dať šancu Mirovi Fukáčovi, rodákovi z Martina, ktorý u nás hosťoval aj v minulosti, ešte počas svojho vysokoškolského štúdia a taktiež aj v minulej sezóne, ktorá bola jeho poslednou. Obnovené zranenie ho definitívne vyradilo z aktívnej hry, Miro sezónu nedokončil a podrobil sa ôsmej operácií kolena. Miro má veľký prehľad o hádzanej a chuť robiť s A mužstvom, ktoré sám dôverne pozná. Rozhodli sme sa trocha oživiť tréningový proces pri mužoch a vniesť do tréningov nové prvky. Momentálne spolu pripravujeme tréningový plán a snažíme sa vytipovať vhodných hráčov pre A družstvo, aby sme zvýšili konkurenciu v teame a tréningovú morálku. Na naše zápasy chodí veľa fanúšikov, preto ich nechceme v nadchádzajúcej sezóne sklamať. Pri mužoch zostáva v realizačnom teame Ľuboš Ivica, ktorý je rešpektovaný rozhodcami a má prehľad o hádzanej v prvej lige. Veríme, že spolu s Miroslavom Fukáčom posunú mužov vyššie. S pánom trénerom Pšenkom sme sa dohodli, že bude pôsobiť pri dorastencoch, kde potrebujeme zas jeho skúsenosti. Verím, že táto trénerská rošáda pomôže a chalanov naštartujeme správnym smerom. Naším cieľom, je ich motivovať, preto pripravujeme aj bohatší kalendár prípravných zápasov. Ciele pred nadchádzajúcu sezónou zverejníme v septembri na tlačovej konferencii.
S trénerom Fukáčom sme podpísali spoluprácu na 1 rok s ročnou opciou.“ Zhodnotil manažér HC TATRAN STUPAVA Rudolf Draškovič ml..
Dodajme že Miroslav Fukáč má 32 rokov, je inžinierom ekonómie a odchovancom martinskej hádzanej, kde aktívne pôsobil ako hráč a neskôr funkcionár. Ako člen vedenia a správnej rady naďalej pôsobí v tamojšom MHáK Martin, ktorý momentálne hráva v extralige a ako člen vedenia taktiež pôsobí v dievčenskom družstve HK Slávia Medik Martin, ktoré pozostáva takmer výhradne z nórskych študentiek martinskej medicíny a ktoré sa predstaví v nadchádzajúcej sezóne ako súper nášho ženského družstva v druhej lige aj na našej palubovke v Stupave. Hádzanej sa venuje 19 rokov a je licencovaným trénerom 1. kvalifikačného stupňa.

Muži HC TATRAN STUPAVA začínajú svoju letnú prípravu 28.7.2014 v parku. V prvom ligovom zápase sa predstavia na domácej palubovke 20.9. kedy privítajú Piešťany. Rozhovor s trénerom pripravujeme a bude zverejnenív nasledujúcich dňoch.

Kalendár MUŽI

máj 2023
Po Ut St Št Pi So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Najbližšie udalosti MUŽI

Žiadne udalosti