Muži: HC Tatran Stupava - HK Vajnory 24:23 (13:11)

Zverejnené v Aktuality a články
pondelok, 21 november 2016 20:54
Ohodnotiť túto položku
(2 hlasov)

Zápasom s Vajnormi sme uzatvárali tohoročnú časť ligy na domácej palubovke. Čaká nás ešte posledný zápas a to o týždeň v nedeľu v Piešťanoch.

Domáci zápas s Vajnormi sme nezačali zle a išli sme do vedenia. Vyhrávali sme 6:4, no na výraznejší rozdiel sme potrebovali pridať. Náš výkon bol ale ako na hojdačke. Dobré úseky hry sme striedali so zlými. Súper stav otočil na 9:11, aby sme v závere polčasu predsa len strhli vedenie na našu stranu zase my (13:11).

V polčase sme si zhrnuli chyby, ktoré sme v prvom dejstve urobili a opakovali. Poradili sme sa ako sa s nimi vysporiadať, čo zmeniť a výsledkom bol náš koncentrovanejší výkon a 20 minútová pasáž, v ktorej sme o výsledku zápasu rozhodli a v ktorej ako jedinej v zápase sme hrali pestro a dobre. V 51. minúte sme tak viedli 23:15, no dvojminútovým trestom Rogoza a následne dvojnásobným dvojminútovým trestom Ostapčuka sme išli do 6 minútového oslabenia.

Napriek tomu, že sme prestriedali aby sa zapojili všetci hráči, poslednú 10 minútovku musíme vedieť zvládnuť lepšie a vysporiadať sa v akejkoľvek zostave aj so 6 minútovým oslabením, ak sme si ho už zapríčinili. Takto sme prišli o 8 gólový náskok príliš ľahko, našim "rečnením". Z toho, čo sa nám stalo je potrebné si zapamätať príčiny a neopakovať viac rovnaké chyby.

Čaká nás posledné kolo v tomto kalendárnom roku a zápas v Piešťanoch, ktorý nám môže zaistiť priebežné prvé miesto, ale aj miesto tretie.

Zostava a góly: Beleš - Hepner 7/3, Hirtl 5, Lieskovský 4, Briestenský 3, Lachkovič 1, Husák 1, Grich 1, Rogoz 1, Frajdt 1, Ostapčuk, Kalivoda, Mader, Pír, Vaňo

Tréneri: Miroslav Fukáč, Martin Spuchlák

Priebeh: 1:0 / 1:1 / 2:1 / 2:3 / 4:3 / 4:4: / 6:4 / 6:7 / 7:7 / 7:8 / 8:8 / 8:10 / 9:10 / 9:11 / 12:11 time Vajnory / (13:11) / 14:11/ 14:12 / 19:12 time Vajnory / 19:13 / 20:13 / 20:14 / 22:14 / 22:15 / 23:15 / 23:16 / 23:17 / 23:18 / 24:18 / 24:19 / 24:22 time Stupava / 24:23

7m hody: 4/3 - 5/4

Vylúčenia: 4 - 4