Ceníme si súkromie návštevníkov našej stránky. Aj preto Vás informujeme, že na tejto stránke používame cookies a iné technológie pre správne fungovanie a zlepšenie chodu webstránky, jej zabezpečenie, analýzu návštevnosti a správania používateľov.
Spracovaniu cookies môžete zabrániť zmenou nastavenia vo Vašom internetovom prehliadači.

ZŠ Stupava si priniesla z majstrovstiev SR žiakov základných škôl strieborné medaile.

Napísal(a) 
Zverejnené v Aktuality a články
sobota, 07 júl 2018 20:45
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)

V dňoch 20-21.6.2018 sa chlapci zo ZŠ Stupava zúčastnili MSR základných škôl v hádzanej, ktoré boli súčasťou športovej olympiády žiakov základných škôl z celého Slovenska. Kalokagatia 2018 v Trnave. Turnaj hádzanárskych nádejí v kategórii chlapcov sa hral v prekrásnej športovej hale v Hlohovci.

ZŠ Stupava postúpila ako víťaz Bratislavského kraja.

Družstvá boli rozdelené do dvoch skupín :

Skupina A : Prešov, Sečovce, Nové Zámky, Stupava

Skupina B: Považská Bystrica, Trnava, Banská Bystrica , ( víťaz Žilinského kraj nepricestoval)

Na tieto majstrovstvá sme cestovali v pomerne oklieštenej zostave, keďže nám chýbali traja hráči základnej zostavy – Dobrovodský, Olšavský a Haluska. K dispozícii sme mali len dve spojky – Samuela Kovácsa a Tomáša Masára.  

Keď to objektívne budeme hodnotiť, tak naši chalani boli zaradení do skupiny s najsilnejšími družstvami na turnaji a už prienik do semifinále by bol považovaný za výborný výsledok. Chlapci sa však vypli k bojovným výkonom a postupne sme v skupine zdolali každého súpera! Chalani sa stali víťazmi skupiny „A“ a postupovali tak do semifinále z prvého miesta! Všetky tri zápasy sme odohrali, v podstate, so šiestimi hráčmi v poli: Gajarský, Kovács, Tóth, Masár, Nemček ,Slezák a v bráne skvelý Rado Harden. 

Tréner Vladimír Valachovič zhodnotili druhí hrací deň takto: „Na druhý deň nás čakal semifinálový zápas proti Trnave. Od začiatku bola vidieť naša značná prevaha a tak sa na ihrisko dostali aj mladí hráči z lavičky, ktorí mohli predviesť tiež svoje hráčske umenie. Výsledkom 17:9 v náš prospech sme si zabezpečili účasť vo finále, kde sme si zopakovali súboj s Novými Zámkami. Nedokázali sme, bohužiaľ predviesť skvelý výkon z predošlého dňa, kde sme s nimi v skupine vyhrali. Brankár súpera bol tentokrát našou najväčšou prekážkou pri ceste za víťazstvom a privádzal svojimi zákrokmi našich chlapcov do zúfalstva. Netreba zabúdať, že Nové Zámky boli od začiatku favoritom turnaja, lebo mali vo svojich radoch väčšinu hráčov s rokom narodenia 2002, ktorí hrávali už celú sezónu za mladší dorast. My sme mali z tejto vekovej kategórie len Sama Kovácsa a do brány Richarda Veltschmidta.“

Vlado pokračoval celkovým zhrnutím sezóny: „Som rád, že sa chalani po sklamaní z výsledkov na majstrovstvách starších žiakov v Prešove, dokázali zmobilizovať a na konci sezóny sme zaknihovali skvelý úspech, nielen pre Stupavu a jej základnú školu, ale aj pre naše mesto a hádzanársky klub HC Tatran Stupava.“

Nezabúdajme, že ako obyvatelia Stupavy si neraz zahundreme na developerov, potraviny, dopravu či školu. Áno, hundreme aj na našu školu, že deťom hrozila dvojzmenná prevádzka, že deťom nestačí súčasná kapacita školskej jedálne, že sa v okolí školy dá ťažko parkovať. Áno, všetci hundroši, máte pravdu. Avšak pomalými a postupnými krokmi sa tieto veci spojené so školou zlepšujú, tak ako jej reprezentanti. Či už sú to športovci, riešitelia olympiád alebo iní žiaci. Pracujme spolu, ako títo chlapci, ktorí reprezentovali naše mesto, našu školu a dosiahli fantastický športový úspech. Skúsme spolupracovať a nehundrať.

Chalani, sme na vás hrdí!!! 

Honor najlepšieho hráča turnaja si odviezol Samuel Kovács zo Stupavy.

Hráči ZŠ kpt. Jána Nálepku, ktorí hájili farby Stupavy:

Brankári: Rado Harden , Richard Veltschmidt

Hráči v poli: Samuel Kovács, Marek Tóth, Tomáš Masár, Filip Slezák, Alex Gajarský, Matej Nemček, Jakub Pír, Jakub Jánoš, Martin Živnér a Lukáš Mackovič

Tréneri: Vladimír Valachovič, Svetozár Prokeš

Text: Daniel Jančár

Čítať 1644 krát Naposledy zmenené utorok, 24 júl 2018 08:44

STARŠÍ ŽIACI

február 2020
Po Ut St Št Pi So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

Najbližšie udalosti STŽCI

utorok 25.február od 17.00 -
St. žiaci: Modra A - Stupava A
Starší žiaci
piatok 28.február
St. žiaci: Pezinok - Stupava B
Starší žiaci
piatok 28.február
St. žiaci: Senec - Stupava A
Starší žiaci
piatok 6.marec
St. žiaci: Stupava A - Modra A
Starší žiaci
piatok 6.marec
St. žiaci: Stupava B - Modra B
Starší žiaci
piatok 13.marec
St. žiaci: Stupava A - Senec
Starší žiaci
piatok 13.marec
St. žiaci: Stupava B - Pezinok
Starší žiaci