Vladimír Valachovič

V piatok 21.10.2016 bolo na programe majstrovstiev bratislavského kraja v kategórii starších žiakov záhorácke derby. V školskej športovej hale sme privítali Strojár Malacky.

V zápase od začiatku dominovali naši chlapci vďaka dobrej obrane a rýchlym gólom z protiútokov. Rýchlo sme získali kontrolu nad zápasom a súper nemal proti nám žiadnu šancu uspieť. Aj zásluhou spoľahlivých výkonov našich brankárov gólový rozdiel stále narastal z čoho pramenil aj polčasový výsledok 16:5 v náš prospech.

V druhom polčase sme pokračovali v rýchlej hre a spoľahlivej obrane. V zápase dostali priestor všetci hráči a derby sa nakoniec skončilo vysokým víťazstvom nášho družstva 28:10.

Zostava a góly:
brankári: R.Harden, E.Malec, R.Veltschmidt
hráči: M.Haluska, M.Prochazka 1, M.Hlava, S.Kovacs 7, M.Mikula, M.Dobrovodsky 10, M.Toth 3, J.Pír, P.Gaži 6, F.Slezák 1

Tréner: Vladimír Valachovič

V utorok 20.9. v neobvyklom čase o 18:45 sme odohrali v školskej hale prvý domáci zápas majstrovstiev bratislavského kraja proti favoritovi ŠKP A Bratislava. Aj napriek tomu, že sme počas prázdnin toho spoločne veľa nenatrénovali, odohrali sme dobré stretnutie. Družstvo ŠKP bolo celý čas vo vedení, ale dokázali sme sa v priebehu druhého polčasu dotiahnuť na rozdiel dvoch gólov a znervózniť dovtedy suverénnu hru ŠKP. Avšak ako by sa naši chlapci zľakli príležitosti a za stavu 16:18 sme zahodili niekoľko vyložených gólových šancí. A tiež straty lopty zlými prihrávkami opäť postavili ŠKP na nohy a z rýchlych protiútokov nám dávali lacné góly.

Najväčšou prekážkou bol súperov brankár, ktorý dokázal chytať aj naše stopercentné gólové šance. Naopak naši brankári tentokrát ťahali za kratší koniec a púšťali niekedy ozaj chytateľné strely. Verím že po prázdninách konečne začneme trénovať v plnom zložení a naša hra sa bude časom len zlepšovať. Máme stále na čom pracovať.

Zostava a góly Stupavy:

Brankári: R.Harden, R.Veltschmid, E.Malec
Hráči: M. Procházka 1, S. Kovács 6/2, M. Dobrovodský 7, M. Tóth, M. Nemček, J. Pír, T. Masár 5, P. Gaži 1, F. Slezák

Mladší žiaci porazili na domácej pôde v školskej športovej hale v Stupave družstvo SKP Bratislava A. 19:13 po polčase 9:6. Týmto víťazstvom sme zostali ešte stále v boji o víťaza majstrovstiev bratislavského kraja.Chlapci veľmi dobre bránili a spoľahlivo chytal Rado Harden. Rozhodujúci zápas nás čaká v utorok 17.5. v Modre. O víťazstvo sa zaslúžili títo hráči: Harden , Malec, Gajarský, Jánoš, Mikula 1, Dobrovodský 8, Pír, Masár 4, Veselý 6, Slezák Tréner: Vladimír Valachovič

V dňoch 27.11.až 29.11.2015 sa mladší žiaci zúčastnili na 14.ročníku turnaja Dobiáš cup v moravskom meste Rožnov pod Radhoštěm. Turnaj patrí po stránke organizačnej a tiež športovej medzi najkvalitnejšie v Českej republike. Turnaja sa zúčastnilo 20 družstiev, ktoré boli rozdelené do 4 skupín po 5 účastníkoch. Hralo sa 2x15 minút.

My sme v skupine odohrali štyri zápasy s týmito výsledkami :
Stupava - Mělník ( ČR) 13:8
Stupava - Rožnov p. Radhoštěm 22:9
Stupava - Hranice 9:9
Stupava - Bojnice 12:16

V skupine sme skončili na 2. mieste za Bojnicami, čo nás poslalo do vyraďovacích bojov o 5.-8.miesto.

Tu sme odohrali skvelé zápasy. Najprv s Modrou, ktorú sme porazili 18:17 gólom v poslednej sekunde zo 7m hodu a potom zápas o 5.miesto, kde sme narazili na družstvo Sokol Centrum Haná. Chlapci pristúpili k zápasu veľmi zodpovedne a s bojovým duchom. Cez našu vynikajúcu obranu sa hráči súpera nedokázali presadiť a čo prešlo obranou zlikvidoval skvelými zásahmi v bráne Rado Harden. V 12. minúte 1.polčasu bol stav 10:1 v náš prospech a súper sa už nedokázal vzchopiť a tak sme vyhrali rozdielom triedy 22:10.

Chlapci sa na turnaji zlepšovali od zápasu k zápasu. Na turnaji sme prehrali len jeden zápas s neskorším víťazom celého turnaja – s družstvom HK Bojnice. Hráči dosiahli skvelý úspech, keď za nami zostali družstvá zvučných mien ako Dukla Praha, Slovan Modra, Považská Bystrica, Hranice, Litovel.

Turnaja sa zúčastnili
brankari : Harden, Malec
hráči: Gajarský, Jánoš, Haluska, Krechňák, Mikula, Pír, Dobrovodský, Veselý, Maroš, Lajcha, Tóth

Všetky výsledky ako aj fotky si môžete prezrieť na stránke dobiascup.cz

V piatok odohrali mladší žiaci majstrovský zápas na palubovke v športovej hale v Modre. Nastúpili sme proti súperovi, ktorý ešte nestratil v tomto ročníku majstrovstiev bratislavského kraja ani bod. So súperom sme sa stretli aj pár dní pred zápasom na turnaji v Malackách, kde sme vo finále turnaja odohrali s nimi vyrovnanú partiu.

Očakával som, že domácich hráčov opäť potrápime a odohrajeme dobré stretnutie so silným súperom. Ale nakoniec sme z Modry odišli so zaslúženou prehrou o 11 gólov. Niektorí klúčoví hráči nášho tímu pristúpili ku zápasu bez odhodlania pobiť sa o dobrý výsledok a nepreukázali na ihrisku srdce bojovníka. Preto zostali sedieť na lavičke a šancu dostali hráči, ktorí menej hrávajú. Nedokázali sme však ubrániť súperovho najlepšieho hráča, ktorý nám nastrieľal 16 gólov. Táto vysoká prehra je ponaučením pre nás, že ak chceme uhrať dobrý výsledok so silným súperom, musia bojovať za tím všetci hráči.

brankári: Harden, Malec
hráči: Gajarský, Jánoš 1, Haluska 2, Krechnak , Mikula 1, Dobrovodský 9, Toth 2, Nemček, Maroš, Masár 3, Veselý 1

V neobvyklom čase v sobotu ráno sme odohrali ďalší ligový zápas proti mladším žiakom z Pezinka. Naši chlapci pristúpili k zápasu veľmi dobre koncentrovaní a od začiatku až do konca šliapali naplno. Nepodcenili slabšieho súpera a nedovolili mu streliť do našej brány viac ako jeden gól. Strely, ktoré prešli cez obranu 0 - 6 chytal spoľahlivý Rado Harden a dlhými prihrávkami posielal naše krídla do trhákov. Vyskúšali sme si aj obranný systém 1 -2-3 a donútili sme robiť súpera technické chyby, čo sme opäť využívali na rýchly protiútok. Konečný výsledok 32 : 1 hovorí o našej celkovej prevahe.

Zostava a góly: Rado Harden, Dobrovodský 5, Gajarský 1, Jánoš 5, Kasina , Lajcha 1, Masár 3, Pír 1, Slezák , Tóth 7, Veselý 5, Haluska 4

Priebeh: 17:0  /  18:0, 18:1, 32:1

Mladší žiaci privítali na domácej palubovke v školskej hale ašpiranta na prvenstvo v aktuálnom ročníku majstrovstiev bratislavského kraja. Hoci sme v minulej sezóne prehrávali s týmto súperom rozdielom triedy, chlapci mali odhodlanie pobiť sa s favoritom o dobrý výsledok.

Nastúpili sme s bojovým duchom, čo sa odzrkadlilo v úvodnej desaťminútovke. Výborná obrana a za ňou skvele chytajúci Rado Harden nám priniesla vedenie 5:1. Za tohto stavu si super už uvedomil, že má do činenia s družstvom, ktoré svoju kožu ľahko nepredá. Postupne začali modrania náš náskok doťahovať a polčas sme vyhrali 8:7.

Vzhľadom k vyrovnanému priebehu sa čakala aj v druhom polčase bitka o každý gól. Začali sme opäť výborne a dostali sme sa do vedenia 11:8. Súper sa opäť dotiahol a stále sme si udržiavali jednogólový náskok. Škoda ľahkých strát lopty v útoku, čo nás stálo vzápätí inkasovaný gól z trháku. Hráči Modry sa dostali do vedenia až v poslednej minúte zápasu. My sme však hrali v oslabení a už sa nám nepodarilo vyrovnať. Výborná strela z ľavačky Matúša Halusku skončila len na žrdi bránky.

Chlapcom po záverečnom hvizde vybehli od žiaľu aj slzy. Ale zaslúžia si pochvalu, že s favoritom súťaže odohrali vynikajúci vyrovnaný zápas a môžem povedať, že tentoraz vyhralo družstvo, ku ktorému sa v závere priklonilo viacej šťastia.

hráči: Gajarský, Jánoš, Haluska 2, Kasina, Mikula, Lajcha, Dobrovodský 4, Tóth, Nemček, Pír, Masár 5, Maroš, Veselý 7, Slezák
tréner: Vladimír Valachovič

V utorok boli súperom nášho družstva mladších žiakov A mladší žiaci Stupava B. Vekový a fyzicky rozdiel medzi oboma družstvami bol zjavný už od začiatku zápasu. Chlapci z nášho B družstva sa proti vyspelejším áčkarom ťažko presadzovali v útoku a dostavali góly z rýchlych protiútokov. Zápas sa odohral v priateľskej atmosfére a všetci hráči dostali šancu ukázať svoje hádzanárske schopnosti. Na góloch A družstva sa podieľali všetci nominovaní hráči. Niektorí museli predviesť aj svoje brankárske kvality, lebo sme nemali k dispozícii v zápase brankárov.

Zostava a góly A družstvo: Gajarský 4, Jánoš 3, Haluska 3, Kasina 4, Mikula 2, Lajcha 2, Dobrovodský 4, Tóth 3, Nemček 4, Pír 1, Masár 4, Maroš 1, Veselý 7

Tréneri: Vladimír Valachovič (A), Robert Popluhár (B)

V piatok sme privítali v Stupave družstvo mladších žiakov ŠKP Bratislava.

Na zápas sme nastupovali s odhodlaním, aby body zostali doma v Stupave. Od začiatku bol zápas vyrovnaný a žiadne družstvo nezískalo výraznejší náskok. Až v druhom polčase sa súper vzdialil na rozdiel troch gólov a nám sa už nepodarilo náskok zlikvidovať.

Škoda, že sme nedokázali zužitkovať našu fyzickú prevahu nad súperom na strelenie viacero gólov. Chlapci niekedy zbytočne zakončovali nepripravenou streľbou, čo pre súperovho veľmi dobrého brankára nebol problém a dostávali sme góly z rýchlych protiútokov. Obrana nám fungovala dobre, ale doplatili sme na chyby v útoku. Práve na hre v útoku musíme ešte veľa popracovať

brankári: Harden , Malec
hráči v poli: Gajarský, Haluska 4, Jánoš 2, Krechňák , Lajcha , Maroš , Masár , Mikula , Nemček , Pír , Slezák, Veselý 7, Dobrovodský 4

V piatok 11.9. odohrali mladší žiaci prvý majstrovský zápas v Pezinku s družstvom Agrokarpaty Pezinok. Od začiatku zápasu bolo jasné, že si z Pezinka odvezieme dva body. Naši hráči boli jednoznačne lepší ako súper vo všetkých činnostiach a od prvej minúty na palubovke dominovali.

V zápase dostali príležitosť všetci chlapci. Nebyť množstva nepresných prihrávok a zlej streľby, mohol byť rozdiel v skóre ešte vyšší.

Zostava a góly Stupavy: Harden, Malec, Jánoš 2, Haluska 6, Krechňák, Mikula 1, Lajcha, Dobrovodský 4, Tóth 1, Pír , Maroš 1, Veselý 3, Masár 4