Ceníme si súkromie návštevníkov našej stránky. Aj preto Vás informujeme, že na tejto stránke používame cookies a iné technológie pre správne fungovanie a zlepšenie chodu webstránky, jej zabezpečenie, analýzu návštevnosti a správania používateľov.
Spracovaniu cookies môžete zabrániť zmenou nastavenia vo Vašom internetovom prehliadači.

Daniel Jančár

Daniel Jančár

Eurofest 2019

Zverejnené v Aktuality
nedeľa, 21 júl 2019 17:52

Hádzaná – účinkovanie klubu HC Tatran Stupava na turnaji EUROFEST v Slovinskom Koperi.

Hovorí sa, že jednooký je medzi slepými kráľom. Tiež i to, že niekto pre strom nevidí les, a aj istý rímsky panovník povedal, že radšej bude v poslednej dedine prvý ako v Ríme druhý. Ale on nechcel byť druhý, chcel byť prvý a nielen v Ríme, na území, ktorému vládol. Chceli ísť ďalej, všetci. Či už to boli Cézar, Alexander Macedónsky alebo Napoleon, nikdy sa neuspokojili s tým, že to čo dosiahli je vrchol. Rovnako ďalej chcú ísť správne športové kluby. Nechcú zostať na úrovni okresu alebo kraja a pýšiť sa v týchto končinách ako sú dobrí. Chcú sa porovnávať s najlepšími. Ako vo svojej vlasti, tak i za jej hranicami!

Slovinsko – KOPER

Presne túto ideu, porovnávať sa s najlepšími, má i náš klub HC Tatran Stupava. Práve aj toto bol dôvod, aby náš klub vyslal do Slovinského Koperu výpravu, ktorá čítala celkom 100 členov! Dať si zrkadlo ako naše družstvá obstoja v konkurencii Chorvátska, Slovinska, Nórska, Dánska, Švédska, Poľska, Francúzska, Srbska, Maďarska a ďalších. Našli ste medzi týmito krajinami olympijských víťazov či majstrov sveta? Našli. A predpokladám, že keď ste boli na tomto turnaji EUROFEST aj osobne, tak ste videli i nejedného budúceho majstra, či majsterku sveta na vlastné oči.

Stupavská výprava

Celkovo náš klub reprezentovalo osem tímov. Dievčatá: staršie žiačky 2004 pod vedením Róberta Popluhára, staršie žiačky 2005 pod vedením Zuzany Popluhárovej, mladšie žiačky 2006 pod vedením Veroniky Rumpelovej, mladšie žiačky 2007 pod vedením Romana Vigha a Petry Varjassiovej a dievčatá 2008 mini pod vedením Romana Vigha a Svetozára Prokeša. Chlapci: starší žiaci 2005 pod vedením Róberta Geisseho, mladší žiaci 2007 pod vedením Ľuboša Hepnera a chlapci 2008 mini pod vedením Dáriusa Rusnáka.

Medaily

Pod najväčší úspech sa podpísali dve naše družstvá. Dievčatá 2004 pod vedením Róberta Popluhára si v základnej skupine zmerali sily so siedmimi súperkami a celkovo šesťkrát odchádzali z paluboviek ako víťazky! V skupine obsadili druhé miesto a celkovo tretie na turnaji EUROFEST! Dievčatá 2008 mini pod vedením Romana Vigha a Svetozára Prokeša cestovali do Slovinska ako čerstvé majsterky Slovenska a to, že tento titul nemajú náhodou, podčiarkli prvým miestom v základnej skupine, kde všetkých „vybúchali“. Do finále postúpili cez dánsky tím FREDERIKSHAVN FI 2 výsledkom 18:12 a vo finále si poradili s chorvátskym družstvom ŽRK UMAG po víťazstve 20:14!

Prázdniny

Práve týmto júlovým turnajom sa ukončil hrací ročník 2018/2019 a deti začali prázdninovať. Ako povedala trénerka Petra Varjassiová „nech teraz rastú a v auguste sa nich tešíme znovu“. Budeme sa vidieť, počuť a čítať v ďalšej sezóne.


Text: Daniel Jančár
Foto: Lucia Obžerová

 

Ako sme už pred pár dňami priniesli informáciu o tom, že sa dievčatá v kategórií U10 stali na SOHU12 v Michalovciach majsterkami Slovenska, tak veľmi podobne sa darilo aj našim chlapcom v kategórií U10 chlapci. Pozrime sa postupne, ako sa ich príbeh v Michalovciach vyvíjal.

Piatok – Sobota - Nedeľa

Rovnako aj na chlapcov čakal trojdňový turnaj SOHU 12. Počas ktorého na nich čakalo osem zápasov. Google hovoril o ceste dlhej cca 500km, ale ani to nezabránilo množstvu stupavských rodičov, aby vycestovali svojimi hlasivkami podporiť svojich synov a ich podpora nebola márna.

Vicemajstri Slovenska

Chlapcom sa v spomenutých ôsmych zápasoch podarilo šesťkrát vyhrať a získaných 12 bodov ich vynieslo na celkové druhé miesto! Preto pri dlhej nedeľnej ceste autobusom smer Stupava mohla byť dobrá nálada.

Za úspechom tejto generácie hráčov stoja najmä títo tréneri: Ľuboš Hepner, Dárius Rusnák, Petra Varjassiová a Svetozár Prokeš ml.

Text: Daniel Jančár

Foto: Ľuboš Hepner

V Michalovciach, v silnej bašte ženskej hádzanej, sa konali už piate otvorené majstrovstvá Slovenska v hádzanej mladšieho žiactva pre kategórie U12, U10 a U8 mix. Jednalo sa o trojdňový turnaj, od piatka do nedele. Hrací systém pre kategóriu U10 dievčatá, bol systémom každý s každým a o celkovom víťazovi rozhodoval vyšší počet bodov.

Sobota, 15.6.2019 a čas na hodinách ukazuje približne 10:34, a do konca zápasu našich dievčat v kategórií U10 proti HK Slovan Duslo Šaľa ostáva desať sekúnd, a proti našim dievčatám je odpískaná sedmička za stavu 15:14 pre naše baby. Ak Šaľa skóruje, na kontru ostáva len minimum času a pri remíze by mohlo rozhodovať o nových majsterkách Slovenska celkové skóre! Poďme však o pol roka späť.

December 2018, Záhreb

Finálový súboj v krajine olympijských víťazov. Boj Dávida s Goliášom. Naše dievčatá sú oproti súperkám menšie, útlejšie, ale sú iné. Sú to Dračice! Srdcom i dušou. Baby sa zdvojujú, zaskakujú jedna za druhú. Slzy sa vám pri takom zápase tlačia do očí. Ešte minútu pred koncom baby vedú 9:8! Potom vo finále padli ešte dva góly a oba do našej siete. Ten druhý asi 10 sekúnd pred koncom. Baby končia druhé.

Máj 2019, Stupava

Do finále Playminihandballu sa naše baby prebojovali po semifinálovom víťazstve nad Iuventou Michalovce 16:6. V dramatickom finále urobili naše baby zo súperovej brankárky hviezdu, keď ju mnohokrát vybili. Baby končia druhé.

Jún 2019, Michalovce - súčasnosť

Do konca zápasu ostáva desať sekúnd a proti našim dievčatám je odpískaná sedmička za stavu 15:14 pre naše baby. Ak Šaľa skóruje, na kontru ostáva len minimum času a pri remíze by mohlo rozhodovať o nových majsterkách Slovenska celkové skóre! Šaľa dáva gól šesť sekúnd pred koncom. Myšlienky v hľadisku sú všelijaké. Budú baby opäť druhé? Baby okamžite rozohrávajú, rýchla výmena lôpt a góóóóóól, góóóóól! Gól jednu sekundu pred koncom. Baby víťazia v najťažšom zápase majstrovstiev 16:15. Po predošlých štyroch víťazstvách a nasledujúcich piatich víťazstvách, okrem tohto, sa stávajú bez straty čo i len bodu novými majsterkami Slovenska v kategórií U10 dievčatá – SOHU 2019. Baby z ročníka narodia 2008 urobili tak nádhernú bodku za minihádzanou, s ktorou sa práve týmito majstrovstvami rozlúčili.

Pod úspech tejto generácie hráčok sa ako tréneri na týchto majstrovstvách zaslúžili: Roman Vigh, Svetozár Prokeš ml., Andrea Hauskrechtová a Petra Varjassiová

Text: Daniel Jančár

Foto: Svetozár Prokeš ml. a Peter Horecký

Už tento víkend sa v Košiciach budú konať záverečné boje o Slovenský pohár v hádzanej. Ako mužov, tak aj žien. S radosťou musíme povedať, že budú tieto boje aj so stupavskou účasťou. Stupavské družstvo žien si ako vedúci celok 1.ligy vybojovalo postup v play-off systéme cez Zlatnú na Ostrove, ale aj cez účastníka MOL ligy, Bánovce nad Bebravou!

 

V semifinále na seba narazia tímy Iuventy Michalovce verzus ŠŠK Prešov a aktuálne tretí tím MOL ligy HK Slovan Duslo Šaľa proti našim ženám! Tento súboj začína o 14:30.

 PozvankaDomaceZapasy_2019_11tyzden_nedela_Kosice.jpg

O ambíciách Stupavy nám viac povedala predĺžená ruka trénera, Petra Olšavského, Petra Varjassiová. „Do Košíc ideme ukázať peknú hru, dodržiavať taktiku a pobiť sa o čo najlepší výsledok. Sme outsiderom, to si uvedomujeme. Naša reálna šanca na postup do finále je 1:35, ale pokiaľ žije musíme ísť za ňou ako celý kolektív“. Pri otázke, čo majú sľúbené za titul sa pousmiala a dodala: „Na túto diskusiu sme s vedením zabudli .“ Petra tiež spomenula, že v Košiciach nebudú bez fanklubu. Už teraz vieme, že do metropole východu cestujú Vičkovci, Jumbovci, Kubovičovci a možno ich doplnia aj čitatelia týchto riadkov. Veď Final Four sa nehrá s našou účasťou každý rok!

 

Text: Daniel Jančár

Píše sa rok 1972 a letné olympijské hry sa konajú v Mníchove. Víťazom hádzanárskej časti sa stáva Juhoslávia. O 12 rokov neskôr letné olympijské hry hostí Los Angeles a v hádzanárskej časti víťazí opäť Juhoslávia. O pár rokov je táto krajina zmietaná vojnou a jednou z nástupníckych krajín sa stáva Chorvátsko. Píše sa rok 1996 a letné olympijské hry sú opäť v USA, ale hostiteľským mestom je Atlanta. Víťazom hádzanárskej časti turnaja sa stáva Chorvátsko. Rok 2004 a olympiáda sa sťahuje tam, kde sa jej myšlienka zrodila, do Atén. Víťazom hádzanárskej časti turnaja sa nestáva nikto iný ako Chorvátsko.

Rok 2018, Stupava Slovensko.

Od začiatku jesene začína Sveťo Prokeš podsúvať rodičom možnosť, že naše deti z tried GT16, GT15 a piateho ročníka Handball Academy sú pozvané Deanom Vučićom do Zagrebu na 8.ročník medzinárodného turnaja. Presne do toho Zagrebu, do toho Chorvátska, kde sa rodia olympijskí víťazi! Naše mesto, naša škola, náš klub vycestoval krátko pred Vianocami už na svoju druhú návštevu tejto balkánskej metropoly.

Velika Gorica - Sobota

Turnajová časť, ktorá sa hrala vo Velikej Gorici bola situovaná v staršej hale, takej typicky slovenskej. Evidentne ešte poznajúca komunizmus. Ale dôležité bolo, čo sa v nej odohrávalo. V sobotu boli na programe dve kategórie. Dievčatá s rokom narodenia 2008 a chlapci s rokom narodenia 2009. Za chlapcov hrali tretiaci a štvrtáci v jednom družstve. Dievčatá boli rozdelené do dvoch družstiev. V prvom hrali len štvrtáčky. V druhom boli piatačky doplnené o dve tretiačky. Chlapci pod vedením Sveťa Prokeša sa s balkánskou mentalitou vyrovnali veľmi rýchlo. Boli rýchli, drzí a patrične bojovní. Miestami až tak, že bolo ďaleko viac hráčov na striedačkách ako na palubovke. Svoje účinkovanie skončili v základnej skupine. Prvé družstvo dievčat pod vedením Andrei Hauskrechtovej sa rozbiehalo pomalšie a nejaký čas trvalo, kým si zvykli na búrlivú atmosféru, pod ktorú sa podpísalo i trinásť stupavských rodičov, ktorí vycestovali podporiť svoje deti. Na škodu veci i tieto dievčatá skončili v základnej skupine. Druhé družstvo dievčat, „Dračice“, siahalo na senzáciu, ale o tom budete čítať nižšie.

Zagreb – Nedeľa

Tak a táto hala, to je teda iná káva! Hala v Zagrebe je súčasťou školy, pri ktorej je vybudovaná. Vzhľadom na to, že hala je z polovice zakopaná v zemi, tak je v nej príjemná klíma i v tomto ročnom období. Aby nebolo dosť, tak súčasťou haly je kaviareň, z ktorej je výhľad na celú hraciu plochu. Z druhej strany haly je bazén. Áno, aj takto vie vyzerať hala, ktorá patrí škole! Poďme však na palubovku tejto parádnej haly. Dnes reprezentovali náš klub a našu školu chlapci narodení v roku 2008 a dievčatá s rokom narodenia 2009. Dievčatá boli úžasné. Vedené Jankou Sirotovou sa v prvých zápasoch otrkávali v tejto konkurencii, ale po každom zápase boli nadšené, keď im nielen trinásť „trhlých“ rodičov kričalo „ĎÁKUJEME.....ĎÁKUJEME“. Jeden zápas sa im podarilo vyhrať 7:0 a vtedy pri „ďakovačke“ začali pomaly aj tancovať. Chlapci 2008 a jeden gólik čo im chýbal. Jeden gólik ich delil od toho, aby zo základnej skupiny postúpili do playoff. Predvedenou hrou by si určite zaslúžili odohrať ešte nejaký zápas navyše. Pri ich zápasoch bolo okolie striedačky „vypredané“ a dievčatá, ktoré svoje zápasy odohrali už včera ich hnali svojimi hlasivkami do každej akcie.

Dračice

Poďme späť na sobotu do tej staršej haly. Dračice, takto ich charakterizovala Janka Sirotová, asi pred rokom, keď im bola ešte triednou učiteľkou. V sobotu pod vedením Romana Vigha prešli základnou skupinou ako nôž maslom. Štyri zápasy a štyri výhry. Vo štvrťfinále sa baby naťahovali o každý gól, ale od druhej polovice zápasu bolo jasné, že „Dračice“ mieria jasne do semifinále. Semifinále. Jedno družstvo končí a druhé pôjde bojovať o zlato. Do konca semifinále ostáva asi 5 sekúnd, keď sa do náskoku na bránkovisku dostáva „Šantárka“ alias Tamarka Lunterová. Tamarka v každom zápase dva či trikrát „vybila“ brankárku. Všetci sme len stŕpli, len aby ju nevybila....Góóóól, Šantárka dáva gól! Hneď nasleduje sedmičkový rozstrel systémom rýchla smrť. Dáš/Nedáš. Nedáš=končíš. Sára Csoka berie loptu a skóruje. Dáva našim babám matchball. Do brány ide „Karkuška“, Barbora Karkušová. Vôbec prvýkrát na celom turnaji. Barborka chytáááááá! Zelený hroznový strapec skáče a plače. Finále. Boj Dávida s Goliášom. Každé jedno naše dievča je oproti súperkám menšie, útlejšie, ale je iné. Je Dračicou! Srdcom i dušou. Baby sa zdvojovali, zaskakovali jedna za druhú. Slzy sa vám pri takom zápase tlačia do očí. Ešte minútu pred koncom baby vedú 9:8! Potom padli vo finále ešte dva góly a oba do našej siete. Ten druhý asi 10 sekúnd pred koncom. Práve len týchto 10 sekúnd prehrávali v celom finále. Sú druhé? Sú. Bohužiaľ. Ale v krajine kde sa rodia olympijskí víťazi.

Dean Vučíć

Hvala Dean Vučić. Hvala. Ďakujeme za pozvanie, že sa naša škola kpt. Jána Nálepku v Stupave a náš klub HC Tatran Stupava mohol dva dni pasovať s krajinou, kde je hádzaná a iné kolektívne loptové športy na veľmi vysokej medzinárodnej úrovni.

Text: Daniel Jančár

Foto: Janka Sirotová

„Deň zelá“ je za nami, pomaly sa nám spamätávajú peňaženky z množstva dobrôt, ktoré sme si cez tieto dni dopriali, ale najmä z atrakcií, ktoré boli pokušením pre naše deti. Aktuálne sa už v tichosti pripravujeme na uctenie si pamiatky našich zosnulých, avšak ani počas týchto dní naše športoviská nebudú zívať prázdnotou.

 

Poďme však postupne

Náš klub je už na slovenské pomery veľký a na hádzanárske pomery, ktoré panujú na Slovensku, veľmi veľký. Preto sa dnes pozrime na družstvá, ktorých hráčky a hráči navštevujú najmä našu základnú školu kpt. Jána Nálepku na druhom stupni. Štyri triedy Handball Academy tvoria veľmi silný základ pre dievčenské ale i pre chlapčenské družstvá v týchto vekových kategóriách, ktoré dopĺňajú deti z iných tried.

 

Žiačky

Mladšie žiačky „A“ vedú svoju tabuľku so ziskom šiestich bodov v štyroch zápasoch.

 

Klub

Zápasy

Vítazstvá

Remizy

Prehry

Skóre

Body

1.

HC Tatran Stupava A

4

3

0

1

64:34

6

2.

Strojár Malacky

3

2

0

1

40:20

4

3.

ŠKH Rohožník

2

2

0

0

44:18

4

4.

SPORT CLUB Senec

2

1

0

1

19:30

2

5.

HC Tatran Stupava B

3

1

0

2

25:39

2

6.

ŠKP Bratislava

4

0

0

4

24:75

0

 

V kategórii starších žiačok má náš klub na medailových priečkach obe svoje družstvá a čo im slúži ku cti je to, že na chrbty našim tímom pozerajú všetky Bratislavské družstvá!

 

Klub

Zápasy

Vítazstvá

Remizy

Prehry

Skóre

Body

1.

Strojár Malacky, ŠKH Rohožník

5

5

0

0

198:41

10

2.

HC Tatran Stupava A

5

5

0

0

212:37

10

3.

HC Tatran Stupava B

6

4

0

2

115:97

8

4.

ŠKP Bratislava A

6

3

0

3

141:123

6

5.

Inter Bratislava

6

2

0

4

61:153

4

6.

SPORT CLUB Senec

5

1

0

4

49:164

2

7.

Slovan Modra

5

1

0

4

61:129

2

8.

ŠKP Bratislava B

6

1

0

5

78:171

2

 

Žiaci

Mladší žiaci vedú svoju tabuľku a dokonca nestratili ani len bod! Pečať práce, ktorá sa v Stupave deje prináša postupne svoje ovocie.

 

Klub

Zápasy

Vítazstvá

Remizy

Prehry

Skóre

Body

1.

HC Tatran Stupava A

5

5

0

0

109:62

10

2.

ŠKP Bratislava A

5

4

0

1

113:72

8

3.

Slovan Modra A

4

2

0

2

66:74

4

4.

ŠKH Agrokarpaty Pezinok A

5

1

0

4

61:93

2

5.

Strojár Malacky A

5

0

0

5

62:110

0

 

Prvý pohľad na tabuľku starších žiakov vyzerá, že im to až tak „nesype“ ako ostatným našim družstvám. Lepším pohľadom zistíme, že majú odohratý najnižší počet zápasov a sú bez prehry!

 

Klub

Zápasy

Vítazstvá

Remizy

Prehry

Skóre

Body

1.

ŠKP Bratislava A

4

4

0

0

137:92

8

2.

Slovan Modra A

3

3

0

0

77:51

6

3.

SPORT CLUB Senec

3

2

0

1

83:59

4

4.

HC Tatran Stupava A

2

2

0

0

56:36

4

5.

Strojár Malacky

4

1

0

3

106:131

2

6.

HC Tatran Stupava B

4

0

0

4

55:118

0

7.

Agrokarpaty Pezinok

4

0

0

4

71:98

0

 

Čo z toho vyplýva?

Že „zelová“ voda v pravidelných dávkach je recept na získavanie bodov vo všetkých žiackych kategóriách. Alebo, že by to nebolo tou „zelovou“ vodou? Uvidíme. Ligy sú rozbehnuté a povedané rímskou terminológiou „kostky jsou vrženy“. Už sa len nechajme prekvapiť, kam sa dokotúľajú.

 

Držíme palce!

 

Text: Daniel Jančár

Foto: Lesanka Jánošíková

STUPAVA CUP 2018

Zverejnené v Aktuality
streda, 05 september 2018 17:52

Posledný prázdninový víkend, posledná možnosť mať nohy vyložené „na stole“, posledná možnosť si pred začiatkom školského roku dlhšie pospať alebo si zaspomínať na krásne dva mesiace prázdnin. Aj takto sa dá tráviť čas v posledných hodinách prázdnin. Avšak pre dievčatá s hádzanárskym „DNA“ to vôbec neplatilo.

Po troch týždňoch letnej prípravy si klub HC Tatran Stupava pripravil pre kategórie mladších žiačok, starších žiačok a mladších dorasteniek trojdňový turnaj pod názvom Stupava Cup. Aj tie najlepšie turnaje na svete začínali od svojej prvej kapitoly či od prvého ročníka a práve v posledný víkend prázdnin išlo rovnako o prvý ročník Stupava Cupu.

Na tomto predsezónnom turnaji si tréneri mohli v medzinárodnej konfrontácií vyskúšať, ako sú ich družstvá pripravené na sezónu, v ktorej budú bojovať o majstrovské body. Na celom turnaji štartovalo celkom 33 dievčenských tímov v troch kategóriách v oboch Stupavských halách.

40923008_10212618789368130_7841210011488354304_o.jpg   40948955_10212606367737597_3765635812541071360_o.jpg   41051487_10212619217898843_2391223205256757248_o.jpg   41189658_10212618841649437_4756832651489312768_o.jpg

 

Jediný gólik

Najbližšie k celkovému triumfu na turnaji spomedzi stupavských družstiev mali staršie žiačky Stupavy, ktorým v mini tabuľke troch najlepších tímov chýbal jediný gólik k tomu, aby sa stali premiérovými víťazkami Stupava Cupu v kategórií starších žiačok.

Poďakovanie

Radi by sme sa v mene klubu poďakovali všetkým dobrovoľníkom, ktorí počas turnaja vypomáhali či už v jednej alebo v druhej hale . Rovnako si vážime, že na tento prvý ročník meralo cestu toľko tímov nielen zo Slovenska, ale aj z Čiech a Maďarska. Ďakujeme. 

Konečné poradie v kategórií mladších žiačok

1.MŠK Dunajská Streda

2.Veselí n. M.

3.HK Slovan Duslo Šaľa 

4.HC Zlín (CZ)

5.Sokol Bánovce n. Bebravou

6.HK Hodonín   (CZE)

7.HC Tatran Stupava "A"

8.MHK Bytča

9.HC Tatran Stupava "B"

10.ŠKP Bratislava

Konečné poradie v kategórií starších žiačok

1.Partizánske

2.HC Tatran Stupava

3.ETO Gyor (HUN)

4.Dunajská Streda "A"

5.HK Slovan Duslo Šaľa "A"

6.HK AS Trenčín

7.Zlín

8.MŠK Dunajská S. B

9.Bánovce nad Bebravou

10.Malacky-Rohožník

11.ŠKP Bratislava

12.SHK Kunovice  (CZE)

13.MHK Bytča

14.HK Slovan Duslo Šaľa "B"

15.MŠO Štúrovo

Konečné poradie v kategórií mladších dorasteniek

1.Zlín

2.HK Slovan Duslo Šaľa 

3.Hc Tatran Stupava

4.Partizánske

5.HK AS Trenčín

6.Dunajská Streda 

7.MHK Bytča

8.HK Hodonín   (CZE)

 

Text: Daniel Jančár

Foto: Lucia Obžerová

V dňoch 20-21.6.2018 sa chlapci zo ZŠ Stupava zúčastnili MSR základných škôl v hádzanej, ktoré boli súčasťou športovej olympiády žiakov základných škôl z celého Slovenska. Kalokagatia 2018 v Trnave. Turnaj hádzanárskych nádejí v kategórii chlapcov sa hral v prekrásnej športovej hale v Hlohovci.

ZŠ Stupava postúpila ako víťaz Bratislavského kraja.

Družstvá boli rozdelené do dvoch skupín :

Skupina A : Prešov, Sečovce, Nové Zámky, Stupava

Skupina B: Považská Bystrica, Trnava, Banská Bystrica , ( víťaz Žilinského kraj nepricestoval)

Na tieto majstrovstvá sme cestovali v pomerne oklieštenej zostave, keďže nám chýbali traja hráči základnej zostavy – Dobrovodský, Olšavský a Haluska. K dispozícii sme mali len dve spojky – Samuela Kovácsa a Tomáša Masára.  

Keď to objektívne budeme hodnotiť, tak naši chalani boli zaradení do skupiny s najsilnejšími družstvami na turnaji a už prienik do semifinále by bol považovaný za výborný výsledok. Chlapci sa však vypli k bojovným výkonom a postupne sme v skupine zdolali každého súpera! Chalani sa stali víťazmi skupiny „A“ a postupovali tak do semifinále z prvého miesta! Všetky tri zápasy sme odohrali, v podstate, so šiestimi hráčmi v poli: Gajarský, Kovács, Tóth, Masár, Nemček ,Slezák a v bráne skvelý Rado Harden. 

Tréner Vladimír Valachovič zhodnotili druhí hrací deň takto: „Na druhý deň nás čakal semifinálový zápas proti Trnave. Od začiatku bola vidieť naša značná prevaha a tak sa na ihrisko dostali aj mladí hráči z lavičky, ktorí mohli predviesť tiež svoje hráčske umenie. Výsledkom 17:9 v náš prospech sme si zabezpečili účasť vo finále, kde sme si zopakovali súboj s Novými Zámkami. Nedokázali sme, bohužiaľ predviesť skvelý výkon z predošlého dňa, kde sme s nimi v skupine vyhrali. Brankár súpera bol tentokrát našou najväčšou prekážkou pri ceste za víťazstvom a privádzal svojimi zákrokmi našich chlapcov do zúfalstva. Netreba zabúdať, že Nové Zámky boli od začiatku favoritom turnaja, lebo mali vo svojich radoch väčšinu hráčov s rokom narodenia 2002, ktorí hrávali už celú sezónu za mladší dorast. My sme mali z tejto vekovej kategórie len Sama Kovácsa a do brány Richarda Veltschmidta.“

Vlado pokračoval celkovým zhrnutím sezóny: „Som rád, že sa chalani po sklamaní z výsledkov na majstrovstvách starších žiakov v Prešove, dokázali zmobilizovať a na konci sezóny sme zaknihovali skvelý úspech, nielen pre Stupavu a jej základnú školu, ale aj pre naše mesto a hádzanársky klub HC Tatran Stupava.“

Nezabúdajme, že ako obyvatelia Stupavy si neraz zahundreme na developerov, potraviny, dopravu či školu. Áno, hundreme aj na našu školu, že deťom hrozila dvojzmenná prevádzka, že deťom nestačí súčasná kapacita školskej jedálne, že sa v okolí školy dá ťažko parkovať. Áno, všetci hundroši, máte pravdu. Avšak pomalými a postupnými krokmi sa tieto veci spojené so školou zlepšujú, tak ako jej reprezentanti. Či už sú to športovci, riešitelia olympiád alebo iní žiaci. Pracujme spolu, ako títo chlapci, ktorí reprezentovali naše mesto, našu školu a dosiahli fantastický športový úspech. Skúsme spolupracovať a nehundrať.

Chalani, sme na vás hrdí!!! 

Honor najlepšieho hráča turnaja si odviezol Samuel Kovács zo Stupavy.

Hráči ZŠ kpt. Jána Nálepku, ktorí hájili farby Stupavy:

Brankári: Rado Harden , Richard Veltschmidt

Hráči v poli: Samuel Kovács, Marek Tóth, Tomáš Masár, Filip Slezák, Alex Gajarský, Matej Nemček, Jakub Pír, Jakub Jánoš, Martin Živnér a Lukáš Mackovič

Tréneri: Vladimír Valachovič, Svetozár Prokeš

Text: Daniel Jančár

Do HC Tatran Stupava prichádza trénerská posila

Zverejnené v Aktuality
sobota, 16 jún 2018 15:55

V uplynulých dňoch sa začali šíriť informácie, že vedenie klubu rokuje o možnosti získania výraznej posily do už existujúceho tímu trénerov klubu. O tom koho ide sme sa dozvedeli po ukončení rokovaní. Do klubu prichádza od 1.7.2018 tréner licencie A, Peter Olšavský.hadzana_svk_repre-6564.jpg

 

Na detaily spolupráce sme sa opýtali manažéra HC Tatran Stupava, Ruda Draškoviča mladšieho. „S Petrom Olšavským sme sa dohodli na spolupráci a od sezóny 2018/2019 bude trénerom našich žien a popri tom bude mať na starosti aj staršie dorastenky. K dohode prišlo veľmi rýchlo a sme radi, že sme sa dohodli na dlhodobejšej spolupráci, nie len na jednu sezónu. Peter je momentálne v najlepších trénerských rokoch, ma bohaté skúsenosti, v poslednom období pôsobil aj ako tréner v národnom družstve žien Slovenska. Sme radi, že sme sa dohodli na podmienkach a že ho naša ponuka zaujala. Keďže sme malé mesto s pomerne veľkou hráčskou základnou, tak sa môže realizovať a od vedenia bude mať podporu na koncepčnú prácu. Krátkodobým cieľom pre najbližšiu sezónu je, aby sa mu podarilo zapracovať do družstva žien naše minuloročné bronzové dorastenky.“ 

 

V osobe Petra Olšavského HC Tatran Stupava získal trénera, ktorý má skúsenosti z MOL ligy, kde viedol TJ Sokol Poruba. Medzi jeho ďalšie trénerské zastávky patria aj kluby ako sú ŠKP Bratislava či Slávia Partizánske.

 

Trénerskú pozíciu žien preberá po trénerke Viole Gaburovej, ktorá v Stupave pôsobila tri sezóny začo jej vedenie klubu aj touto cestou chce poďakovať. 

 

Text: Daniel Jančár

Foto: internet

Rok ubehol ako voda a Stupava mohla opäť privítať najšpičkovejšie tímy Slovenska v kategóriách U12, U10 a U8 mix na otvorených majstrovstvách Slovenka v hádzanej a minihádzanej. Spoluorganizátorom sa okrem Stupavy stali aj Malacky, čo sa ukázalo ako veľmi dobrý krok, pretože sa tak mohli rozdeliť kategórie, skupiny, športoviská, ubytovanie, stravovanie a všetky ostatné veci s tým spojené. Organizátormi boli teda kluby HC Tatran Stupava a Strojár Malacky.

34880775_405135079986462_1535100403413155840_n.jpgČo je to ten „Open“?

Už minulý rok sme si niečo napísali o tom, čo „Open“ vlastne je, tak to trochu doplňme. Na „Open“ čiže na otvorených majstrovstvách môžu štartovať aj kluby, ktoré sú zo zahraničia. Stačí sa len prihlásiť a súťažiť v danej kategórií.

Rozdelenie na kategórie

Práve tu sa spoluorganizovanie so Strojárom Malacky ukázalo ako veľmi dobré. Hralo sa v piatich kategóriách a práve kategória U12 dievčatá sa hrala v Malackách v športovej hale Malina. Kategóriu U12 chlapci hostila Stupava v školskej hale a tri kategórie minihádzanej (U10 chlapci, U10 dievčatá a U8 mix) hostila mestská športová hala v Stupave. Spolu sa v Stupave a Malackách predstavilo 62 tímov.

Finálový duel v Maline v Malackách

V kategórií U12 dievčatása vo finálovom boji stretli dve družstvá, ktoré na seba už narazili v skupine. Dievčatá z HK Slovan Duslo Šaľa napokon aj vo finále porazili dievčatá z MHK Bytča 23:19 a po minuloročnom striebre sa stali majsterkami Slovenska u kategórií U12 dievčatá.

Finálový duel v školskej hale v Stupave35026694_405143739985596_4673425726630789120_n.jpg34793791_404495923383711_566610755911155712_n.jpg

V kategórií U12chlapcizákladnú skupinu A ovládol Tatran Prešov a rovnako si počínali v skupine B chlapci z HK Lovosice. Oba tímy sa stretli vo finále a celkom zaslúžene. Úspešnejším boli napokon hráči Tatranu Prešov, ktorí finále vyhrali 15:9 a po minuloročnom bronze sú novými majstrami Slovenska v kategórií U12 chlapci.

Mestská športová hala v Stupave videla tri finálové zápasy

Za scenáristické namixovanie, ktoré pripravila mestská športová hala v Stupave, by sa nehanbil ani kvalitný scenárista. Ako prvý prišiel na rad finálový duel v kategórií U8 mix, v ktorom sa predstavili chlapci z HC Tatran Stupava „A“ a dievčatá z MŠK Dunajská Streda „B“. V kvalitnom zápase sa napokon radovali z víťazstva dievčatá z MŠK Dunajská Streda „B“ a stali sa majsterkami Slovenska v kategórií U8 mix.

Nasledovala kategória U10 dievčatá.Možno si spomeniete ako minulý rok dievčatá z Dunajskej Stredy získali všetky kovy. Tento rok však vo finále narazilo družstvo MŠK Dunajská Streda „A“ na HK Slovan Duslo Šaľa a oba celky predviedli veľmi rýchlu a kombinačnú minihádzanú po celej šírke ihriska i s individuálnou zručnosťou. Výborný zápas nakoniec vyhrali dievčatá z HK Slovan Duslo Šaľa v pomere 16:15 a stali sa majsterkami Slovenska v kategórií U10 dievčatá.

   34963653_404785656688071_3176612860717432832_n.jpg    image.png    35066205_405385033294800_1022786782971822080_n.jpg

Posledný zápas v tejto hale patril kategórií U10 chlapci. Hala bola plná, akoby sa mal odohrať nejaký ligový šláger. Omyl bol však pravdou, na palubovku nastúpili ešte len desaťroční chlapci z HC Tatran Stupava „A“ proti chlapcom z HáO TJ Slovan Modra „A“. Stupava hrala už v tento deň druhé finále a veľmi túžila uspieť. Atmosféra bola ohlušujúca pri každom góle či zákroku brankára. Fantastický duel dopadol lepšie pre Stupavu v pomere 15:12 a tak sa chlapci z HC Tatran Stupava stali majstrami Slovenska v kategórií U10 chlapci. O tento úspech sa pričinili nasledovní hráči: Richard Stovíček, Samuel Tomkovič, Viliam Maroš, Jakub Jánoš, Filip Bubnič, Ján Rigler, Richard Stulančák, Alex Molnár a Daniel Dvoran.

Konečné poradie U12 chlapci:

1. Tatran Prešov 
2. HK Lovosice 
3. HC Štart Nové Zámky 
4. MŠK Kysucké Nové Mesto 
5. HK Agro Topoľčany 
6. Strojár Malacky 
7. ŠKP Bratislava 
8. HC Tatran Stupava 
9. MHC Bardejov 
10. HK Slavoj Trebišov 
11. THA Martin 
12. HáO TJ Slovan Modra

Konečné poradie U12 dievčatá:

1. HK Slovan Duslo Šaľa 
2. MHK Bytča 
3. MŠK Dunajská Streda 
4. HK AS Trenčín 
5. Strojár Malacky 
6. Handball Club Zlín 
7. HK Slávia Sereď 
8. Zlatná na Ostrove 
9. HC Tatran Stupava 
10. HáO TJ Slovan Modra 
11. ŠKP Bratislava 
12. ŠŠK SLŠ Prešov

Konečné poradie U10 chlapci:

1. HC Tatran Stupava A 
2. HáO TJ Slovan Modra A 
3. ŠKP Bratislava 
4. MHC Bardejov A 
5. Strojár Malacky A 
6. Inter ZŠ Bieloruská 
7. HKM Šaľa 
8. HC Sporta Hlohovec A 
9. MŠK Kysucké Nové Mesto 
10. HC Sporta Hlohovec B 
11. Strojár Malacky B 
12. MHC Bardejov B 
13. HC Tatran Stupava B 
14. HáO TJ Slovan Modra B

Konečné poradie U10 dievčatá:

1. HK Slovan Duslo Šaľa 
2. MŠK Dunajská Streda A 
3. HK Slávia Partizánske 
4. MŠK Dunajská Streda B 
5. HC Tatran Stupava A 
6. ŠKP Topoľčany 
7. HC Sporta Hlohovec 
8. HC Tatran Stupava B 
9. MŠK Dunajská Streda C 
10. HC Tatran Stupava C 
11. HC Tatran Stupava D 
12. Strojár Malacky

Konečné poradie U8 mix:

1. MŠK Dunajská Streda B 
2. HC Tatran Stupava A 
3. Strojár Malacky A 
4. HC Tatran Stupava B 
5. HKM Šaľa 
6. HK Slovan Duslo Šaľa 
7. ŠKH Rohožník 
8. Strojár Malacky B 
9. ŠKP Bratislava 
10. Hk Slávia Partizánske 
11. HC Tatran Stupava C 
12. MŠK Dunajská Streda A

Text:Daniel Jančár

Foto:Lesanka Jánošíková a Lucia Obžerová

STARŠÍ ŽIACI

september 2019
Po Ut St Št Pi So Ne
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Najbližšie udalosti STŽCI

piatok 20.september od 16.40 -
St. žiaci: Stupava B - Senec
Starší žiaci
piatok 27.september
St. žiaci: Stupava A - Stupava B
Starší žiaci
štvrtok 3.október od 17.30 -
St. žiaci: Stupava A - Malacky
Starší žiaci
piatok 4.október
St. žiaci: Pezinok - Stupava A
Starší žiaci
piatok 4.október
St. žiaci: ŠKP - Stupava B
Starší žiaci
piatok 11.október
St. žiaci: Malacky - Stupava B
Starší žiaci
piatok 11.október
St. žiaci: ŠKP - Stupava A
Starší žiaci