Veteráni vybojovali bronz...

streda, 15 marec 2017 23:42
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)

Veteráni získali bronz na prestížnom turnaji v Srbsku.

V srbskom Novom Sade sa počas uplynulého víkendu konal 12. ročník turnaja priateľstva, ktorého sa zúčastnila oklieštená zostava veteránov a hájila meno klubu. Sedem hráčov a dvaja brankári sa vo štvrtok ráno vydalo na 500 km dlhú cestu s cieľom zabaviť sa hádzanou, stretnúť ľudí rovnakej krvnej skupiny z rôznych krajín Európy a ukázať kus hádzanárskeho umenia.

To, čo sa udialo nasledujúce tri dni však nikto z nich nečakal.

Bohato obsadený turnaj za účasti 23 týmov z krajín Srbska, Macedónska, Grécka,  Slovinska, Bosny a Hercegoviny, Čiernej Hory, Chorvátska a Talianska im do skupiny priniesol družstvá KTC Križevci (HR), Jabuka (SRB) a Kras Zgojnik Terst (IT) .

Skupinu so systémom každý s každým jednoznačne naši vyhrali a postúpili tak do semifinále medzi šiesť najlepších týmov a nastúpili proti týmu Nexe Našice (HR). Aj tu sa prejavila bojovnosť a kvalita našich chlapcov, po výhre ich čakala skupina o 1. až 3. miesto . Následne ich čakal srbský tým Zrenjanin 023, s ktorým po smolnom zápase plnom tyčiek prehrali 5:8. Bez zraneného najužitočnejšieho hráča stupavskej zostavy ,,Jumba‘‘ nastúpili veteráni na posledný zápas proti čiernohorskému týmu Mojkovac.

Napriek hry bez striedajúceho hráča dokázali odolať veľmi kvalitnému a fyzicky vyspelejšiemu týmu a po tesnej prehre im tento výsledok zabezpečil konečné 3. miesto.

Okrem bronzovej medajle si odnášajú chlapci aj ocenenie najlepšieho strelca turnaja pre Ľuboša Baštiho, ktorý sa po príchode na Slovensko vyjadril k turnaju.

,, Účasť na turnaji bola ohrozená po neplánovanom odrieknutí niektorých hráčov, nakoniec sme však vycestovali s jedným hráčom na striedanie. Toto riziko nakoniec vyšlo ako zdarné a priviezli sme domov ťažko vydretý bronz. Kolektívnou a bojovnou hrou s krásnymi akciami, ktoré prítomní ocenili sme prevalcovali veľmi kvalitné družstvá. Ja sám som už dlho nemal takú dobrú hernú pohodu a spolu s Martinom Kandom, Róbertom Geisseom, Andrejom Lachkovičom, Adamom Husákom, Milanom Jánošom, Rasťom Kovácsom, Romanom Jánošom a René Badinom sme kvalitne reprezentovali HC Tatran Stupava, klub, ktorý všetci zúčastnení po tomto turnaji považujú za seriózny a kvalitný. Všetkým mojim spoluhráčom ďakujem za nasadenie, bojovnosť a teším sa na daľšie podobné akcie. “

Čítať 977 krát Naposledy zmenené štvrtok, 16 marec 2017 08:26

Kalendár VETERÁNI