Ml. dorky: Iuventa Michalovce – HC TATRAN STUPAVA 28:19 (18:9)

Na prvý ligový zápas odcestovali dorastenky do Michaloviec s ambíciou dobrého vstupu do novej sezóny a dobrého výsledku zo zápasu na východe Slovenska. Bohužiaľ, namiesto potrápenia súpera, trápili samé seba. Bojovnosť a chuť im určite v zápase nechýbali, ale pri vyše dvadsiatich stratách lopty počas 60 minút je uhrať dobrý výsledok priam nemožné. Štrnásť členný hráčsky káder, ktorý vycestoval do Michaloviec si tak z východu odnáša vysokú prehru 19:28 pri polčasovom výsledku (9:18).

Hodnotenie trénera:

Od začiatku sme v zápase ťahali za kratší koniec, lopty sme strácali pri snahe o rýchly protiútok ako aj pri hre na postavenú obranu súperiek. Michalovčanky dostávali od nás lopty zadarmo. Stačilo sa na nás pozerať a my sme sa sami pripravili o loptu nepresnými prihrávkami, technickými chybami. „Dajte loptu Stupave ona ju aj tak stratí“.
Dievčatá chceli v prvom zápase uspieť, čomu nasvedčovalo aj odhodlanie pred zápasom a bojovnosť počas zápasu, ale nemôžeme pomýšľať na dobrý výsledok, keď sa ani k streľbe na bránu nedostaneme. Okrem spomínaných „školáckych chyb“ treba pripomenúť aj svetlé momenty…. bojovnosť v zápase dievčatám nechýbala a v dobrom svetle sa ukázali aj obe brankárky, nerozhodný stav druhého polčasu podržala určite Barbora Plávalová. Verím tomu, že zápas v Stupave pred domácim publikom bude úplne o niečom inom a takisto aj ostatné ligové zápasy.

 

Zostava a góly: Huňárová 0; Yildizová 0; Raffasederová 4; Kovácsová 7; Kubovičová 0; Kaláberová 1; Gašpareková R. 0; Straková 2; Brennerová 0; Popovičová 0; Richterová 1; Plávalová 0; Puškáčová 1; Gašpareková 3;
Tréner: Vígh, ZVD Kanda