Mizuno cup 2024 - HC Tatran Stupava Autor: Lucia Obžerová

Jubilejný Mizuno cup 2024 priniesol vzrušujúce momenty a športovú kvalitu

Jubilejný desiaty ročník Mizuno Cupu 2024, medzinárodného mládežníckeho turnaja v hádzanej, sa niesol v duchu dramatických duelov a nezabudnuteľných zážitkov. Tento rok sa turnaj rozprestrel na troch miestach – v Stupave, Malackách a Záhorskej Bystrici, kde sa predstavilo celkovo 46 tímov v piatich vekových kategóriách.

Minihádzaná: Budúcnosť hádzanej v dobrých rukách

V kategórii najmladších, do 10 rokov, sme videli výkony deviatich tímov, ktoré nám ukázali, že láska k hádzanej je medzi mladými stále silná. Hráči z celého regiónu preukázali svoje umenie a zanechali v nás presvedčenie, že budúcnosť tohto športu nemusí byť pesimistická. Víťazmi sa stali Legendy zo Šale, a tesne za nimi skončili talenty z ŠKP Bratislava. Naši najmenší bojovníci z HC Tatran Stupava sa umiestnili na výbornej tretej priečke.

Mladší žiaci: Sľubný výkon našich

V kategórii mladších žiakov sme boli svedkami najpočetnejšej konkurencie, kde sa predstavilo dvanásť tímov. Táto skupina nám dala jasný signál, že hádzaná v našich končinách má čo ponúknuť. Víťazstvo v tejto kategórii si odniesol český tím TJ FS Napajedla. Naši žiaci dosiahli najlepšie umiestnenie zo všetkých našich tímov, ktoré sa turnaja zúčastnili, keď skončili na druhom mieste.

Starší žiaci: Dráma až do konca

Súboje starších žiakov boli plné napätia až do posledných sekúnd. V tejto kategórii sa predstavilo jedenásť tímov, ktoré nás nenechali ani na chvíľu vydýchnuť. V dramatickom finále Trebišovčania zvíťazili nad Legends Šaľa o jediný gól. Naši starší žiaci sa umiestnili na štvrtom mieste po prehre s RK Bijeljina z Bosny v zápase o bronz.

Mizuno cup 2024 Autor: Lucia Obžerová

Mladší dorastenci: Bronzoví Záhoráci

Súboje mladších dorastencov, ktoré sa odohrávali v Malackách, priniesli vzrušujúce momenty a nezabudnuteľné zápasy. Dominanciu v kategórii preukázali hráči z Nových Zámkov. Tí sa turnajom prepracovali bez jedinej straty bodu, pričom porazili všetkých šesť svojich protivníkov. Kľúčovým zápasom bol pre nich duel proti Trebišovu, ktorý zvládli s výsledkom 18:15 a po zaslúženej výhre sa mohli radovať z prvého miesta. Mladší dorastenci Záhorákov ukázali srdcia bojovníkov a po dvoch prehrách a štyroch víťazstvách si odniesli bronzové medaily.

Starší dorastenci: Dramatický duel a aj celý turnaj pre Trebišov

To čo nevyšlo mladším dorastencom Trebišova, podarilo sa im starším spoluhráčom. Zvládli vyrovnaný duel s moravským tímom zo Zlína, keď ich zdolali 20:19, čo sa napokon ukázalo ako rozhodujúce. Moravský tím sa tak tak musel uspokojiť s druhým miestom. Podobne ako v kategórii mladších dorastencov, aj tu sa Záhoráci umiestnili na bronzovej priečke, keď prehry zaznamenal iba proti dvom najlepším tímom, s ostatnými súpermi si poradil. Oživením turnaja bol nepochybne tím RK Bijeljina z Bosny, ktorý napokon obsadil 4. miesto.

Mizuno Cup je príležitosťou pre hráčov aj trénerov

Mizuno Cup 2024 bol nielen svedectvom toho, že hádzaná je stále pre mladých športovcov atraktívnym športom, ale aj príležitosťou ukázať silu a odhodlanie mladých hráčov. „Ďakujeme všetkým klubom za ich účasť a s radosťou oznamujeme, že už teraz sa púšťame do príprav na ďalší ročník Mizuno cupu. Zároveň všetkým klubom prajeme veľa úspechov v nadchádzajúcej jarnej časti sezóny,“ uzavrel turnaj v mene organizátorov Rudolf Draškovič.

Odkaz na stránku s výsledkami a štatistickými informáciami z Mizuno cupu: https://www.hctatranstupava.sk/mizuno-cup-2024/

Odkaz na fotogalérie z Mizuno cupu (foto: Lucia Obžerová) nájdete na facebookovej stránke turnaja Mizuno cup TU