Kristína Karkušová a Nina Palušová nás reprezentovali na ME U19 v kosovskej Prištine. Archív: Kristína Karkušová

Kika Karkušová a Nina Palušová nás reprezentovali na majstrovstvách Európy

Na Majstrovstvách Európy W19 Championship, ktoré sa uskutočnili v kosovskej Prištine, sme mali v reprezentačnom drese dvojicu našich hráčok. Popri Nine Palušovej to bola aj Kristína Karkušová, ktorú sme po šampionáte vyspovedali.

Hádzanú som začala hrať v treťom ročníku na základnej škole. Moje dve sestry začali hrať pár mesiacov predo mnou, tak som si povedala, že to tiež vyskúšam. Zatiaľ som hrala iba v Stupave, kde plánujem dohrať dorasteneckú ligu a potom uvidím čo ďalej,“ predstavila svoje hádzanárske začiatky pivotka nášho klubu.

Na samotnom turnaji Slovenky obsadili 4. miesto, keď mali skvele rozbehnuté semifinále, v ktorom tesne pred koncom viedli nad Rakúskom v 56. minúte 26:23, ale záver zvládli lepšie súperky a vyhrali 27:26. „Na začiatku bol výkon veľmi dobrý, ale postupne nám dochádzali sily. Podľa môjho názoru sme určite mali aj na finále, ale bohužiaľ sme v samom závere zlyhali. Určite nás tento moment bude mrzieť ešte dlho po šampionáte,“ zhodnotila v krátkosti vystúpenie tímu ešte stále len 17-ročná hráčka a k svojmu výkonu poznamenala: „Po veľmi nevydarenom začiatku som sa snažila podať v každom zápase čo najlepší výkon. A aj keď som nehrala každý zápas snažila som sa byť oporou mužstva aj na lavičke.

Kosovo, kde sa turnaj odohral, nie je tradičným miestom, ktoré by Slováci volili na miesto svojej dovolenky. „Priština ma ako mesto nezaujalo, a aj keď som nemala možnosť prezrieť si krajinu navôkol, asi to nie je krajina do ktorej by som sa chcela vrátiť,“ prezradila, že na dovolenku by vyberala určite inú destináciu.

A keď už sme pri tej dovolenke, reprezentačné povinnosti jej ukrojili z dovolenkového času, neľutuje to? „Aj trochu áno, ale na druhej strane je to pre mňa dôležitá skúsenosť a mám na tento turnaj mnoho úžasných spomienok. Na rozdiel od minulého roku však ešte stíham týždennú dovolenku s rodinou. No a potom má už čaká letná príprava,“ snaží sa myslieť pozitívne aj smerom k letným dňom.

Jasno má aj s klubovými cieľmi do novej sezóny. „Rozhodne sa teším na novú sezónu. Ideme bojovať o prvé miesto v dorasteneckej lige. Uvidíme, čo nová sezóna prinesie,“ neskrýva Kristína optimizmus pred novou sezónou. My jej prajeme príjemný zvyšok dovolenky a veľa ďalších úspechov nielen v hádzanej!

Kika karkusova repre2