Lukáš HIRTL – znovu na hosťovaní v Stupave.

Ahoj Lukáš,
chcel by som Ti pre www.hctatranstupava.sk položiť zopár otázok.

V minulom ročníku si bol ako hosťujúci hráč jedným z ťahúňov stupavského „Áčka“. Prečo sme ťa nevideli na ihrisku v jesennej časti aktuálneho ročníka ?

To, že som bol ťahúňom, by som ani nepovedal, len som sa snažil pozdvihnúť stupavské Áčko! Hosťovanie na tento rok som začal vybavovať už dávno pred začiatkom sezóny u trénera a ten mi prisľúbil, že s tým nebude problém, že aj on chce, aby som v Stupave hrával.
O týždeň na to mi bolo oznámené, že môj materský klub ŠKP postaví B-tím a chcú, aby som hrával tam. Naďalej som vybavoval hosťovanie v Stupave, ale žiaľ nepochodil som, musel som sa zmieriť s tým, že tuto sezónu neodohrám v Stupave. Avšak pred jarnou odvetou prišlo k zmene a hosťovanie sa podarilo vybaviť.

2. Takže v jarnej časti sa môžu diváci na teba tešiť ?

To neviem, či sa budú tešiť, ale pravda je taká, že akosi sa to podarilo a sezónu dohrám v Stupave. Diváci si budú musieť mňa znova zvyknúť. Ja sa určite teším na nich a na ,,zelený kotol“ a tú neuveriteľnú atmosféru a podporu cez zápasy ako aj na celú Stupavu. Pevne verím, že táto sezóna nebude pre mňa posledná a že v Stupave odohrám ešte veľa sezón.

3. Na ihrisku pôsobíš ako búrlivák, neraz prichádzaš do konfliktu s rozhodcami, nezdá sa ti, že to trochu brzdí tvoje športové výkony?

Čooo? Ja a búrlivák ?? To snáď nie :). Aj keď nerád, musím sa priznať, že niekedy ma vedia poriadne vytočiť! Ja som proste taký typ hráča, neznášam nespravodlivosť, keď sa celý tím sa snaží, bojuje a aj tak celozápasové úsilie vyjde navnivoč kvôli nejakým dvom bulom, ktorí si myslia, že sú najlepší na svete, alebo zakomplexovaní voči niekomu alebo si tak vybavujú staré účty. Tak sa aspoň takýmto spôsobom snažím niečo s tým urobiť, alebo im dať aspoň najavo, čo si myslím. Ten, kto takéto veci nezažil, ma asi nepochopí, ale v tomto sa už asi nikdy nezmením. S tými výkonmi je to tak 50:50, buď s nimi diskutujem a nadávam na nich a sústredím sa len na nich a nie na svoj výkon, tak vtedy áno – brzdí a pre tím nemám žiaden prínos. Na druhej strane sa viem aj tak vytočiť, že sa naštvem a snažím sa hrať lepšie. Bohužiaľ, zatiaľ je asi častejšia tá prvá možnosť.

4. Keďže si hosťujúci hráč, je pre mnohých tvoja minulosť neznáma, prezraď nám niečo viac o sebe, o tvojej hádzanárskej mladosti.

Od malička som robil plutvové plávanie a k hádzanej som sa dostal vlastne náhodne. Jedného dňa ma to omrzelo a chcel som robiť nejaký kolektívny šport. Mamin známy ma raz zaviedol na tréning do ŠKP a už som pri tom ostal. Síce som začínal až ako 14-15 ročný a všetci moji spoluhráči to hrávali oveľa dlhšie, tak som sa do toho postupne dostával a časom som už pravidelne hrával v dvoch kategóriách. S tým prišli aj účasti v kadetskom a juniorskom reprezentačnom výbere. Asi aj vďaka týmto skúsenostiam ma ešte ako dorastenca vytiahol tréner Packa k mužom, aj keď som mal byť ešte 2 roky dorastenec, za čo som mu vďačný.

 

Na záver, mimo otázok by som rád povedal: Chcem sa poďakovať Stupave za príležitosť, ktorú mi dala pri rozohratí sa po zraneniach. Našiel som tu úžasný kolektív, fantastických fanúšikov, super zanietených ľudí pre hádzanú, milé a kamarátske prostredie. Obdivujem váš entuziazmus pre rozvoj hádzanej v Stupave a snáď sa mi podarí k tomu tiež trochu prispieť. Dúfam,  že tu odohrám ešte veľa sezón a pomôžem Áčku k veľkým úspechom, na ktoré určíte má. Môj tajný sen je, aby sa vrátila extraliga do Stupavy, lebo všetko zázemie na to je. Stupava si to určíte zaslúži. Len tak ďalej pokračujte.