Majsterky Slovenska v minihádzanej – kategória U10 dievčatá, SOHU 2019 – Michalovce

V Michalovciach, v silnej bašte ženskej hádzanej, sa konali už piate otvorené majstrovstvá Slovenska v hádzanej mladšieho žiactva pre kategórie U12, U10 a U8 mix. Jednalo sa o trojdňový turnaj, od piatka do nedele. Hrací systém pre kategóriu U10 dievčatá, bol systémom každý s každým a o celkovom víťazovi rozhodoval vyšší počet bodov.

Sobota, 15.6.2019 a čas na hodinách ukazuje približne 10:34, a do konca zápasu našich dievčat v kategórií U10 proti HK Slovan Duslo Šaľa ostáva desať sekúnd, a proti našim dievčatám je odpískaná sedmička za stavu 15:14 pre naše baby. Ak Šaľa skóruje, na kontru ostáva len minimum času a pri remíze by mohlo rozhodovať o nových majsterkách Slovenska celkové skóre! Poďme však o pol roka späť.

December 2018, Záhreb

Finálový súboj v krajine olympijských víťazov. Boj Dávida s Goliášom. Naše dievčatá sú oproti súperkám menšie, útlejšie, ale sú iné. Sú to Dračice! Srdcom i dušou. Baby sa zdvojujú, zaskakujú jedna za druhú. Slzy sa vám pri takom zápase tlačia do očí. Ešte minútu pred koncom baby vedú 9:8! Potom vo finále padli ešte dva góly a oba do našej siete. Ten druhý asi 10 sekúnd pred koncom. Baby končia druhé.

Máj 2019, Stupava

Do finále Playminihandballu sa naše baby prebojovali po semifinálovom víťazstve nad Iuventou Michalovce 16:6. V dramatickom finále urobili naše baby zo súperovej brankárky hviezdu, keď ju mnohokrát vybili. Baby končia druhé.

Jún 2019, Michalovce – súčasnosť

Do konca zápasu ostáva desať sekúnd a proti našim dievčatám je odpískaná sedmička za stavu 15:14 pre naše baby. Ak Šaľa skóruje, na kontru ostáva len minimum času a pri remíze by mohlo rozhodovať o nových majsterkách Slovenska celkové skóre! Šaľa dáva gól šesť sekúnd pred koncom. Myšlienky v hľadisku sú všelijaké. Budú baby opäť druhé? Baby okamžite rozohrávajú, rýchla výmena lôpt a góóóóóól, góóóóól! Gól jednu sekundu pred koncom. Baby víťazia v najťažšom zápase majstrovstiev 16:15. Po predošlých štyroch víťazstvách a nasledujúcich piatich víťazstvách, okrem tohto, sa stávajú bez straty čo i len bodu novými majsterkami Slovenska v kategórií U10 dievčatá – SOHU 2019. Baby z ročníka narodia 2008 urobili tak nádhernú bodku za minihádzanou, s ktorou sa práve týmito majstrovstvami rozlúčili.

Pod úspech tejto generácie hráčok sa ako tréneri na týchto majstrovstvách zaslúžili: Roman Vigh, Svetozár Prokeš ml., Andrea Hauskrechtová a Petra Varjassiová

Text: Daniel Jančár

Foto: Svetozár Prokeš ml. a Peter Horecký