Majstrovstvá Slovenska v hádzanej starších žiakov-Trebišov 2014 alebo The Salads na Ďalekom Východe… :)

150614 trebisov3V dňoch 13. – 15. júna 2014 sme sa zúčastnili na vytúžených Majstrovstvách Slovenska st. žiakov. Cesta na Majstrovstvá Slovenska bola dlhá a náročná, keďže v lige sa rozhodovalo medzi 4 klubmi: HC Tatran Stupava, Slovan Modra, Strojár Malacky a ŠKP Bratislava. Posledných dvoch menovaných sme „nechali doma“ a spolu s Modrou sme sa vybrali na majstrovstvá. V prvom zápase The Salads nastúpili proti Slovanu Modra, s ktorým sme spoločne cestovali v autobuse do Trebišova. Modranov veľmi dobre „poznáme“ a tohtoročná zápasová bilancia pred Trebišovom bola 2:2. Dokonale poznáme ich hru založenú na supertalente Martinovi Potiskovi. Martina sme vďaka výbornému výkonu Sama Renča tentoraz ubránili, ale zvyšok „Modranov“ nie… 🙁 Navyše sa absolútne nedarilo našim strelcom zo spojok Dominovi „Karolovi“ Grichovi a Martinovi Hýravému, a tak sme prvý zápas na majstrovskom turnaji vysoko prehrali. Zaplatili sme krutú „nováčikovskú daň“. Chalani dostali „výplach žalúdka“ a sami si uvedomili, že bez maximálneho nasadenia a koncentrácie sa na takomto fóre hrať nedá…

Druhý deň, sme nastúpili proti Bojniciam a chlapcov z Bojníc sme „prevalcovali“ našou kombinačnou hrou v útoku, taktickým striedaním a disciplínou na ihrisku.

150614 trebisov4Zápas proti Považskej Bystrici sme odohrali veľmi dobre a v zápase sme často viedli. Chalani z Považskej Bystrice však boli v porovnaní s nami „veľkí“ a nakoniec ich fyzická prevaha v posledných minútach rozhodla o ich víťazstve.

Posledný zápas v sobotu sme hrali proti Prešovu. Dlho sme s nimi hrali vyrovnanú partiu a veľakrát sme sa s nimi v útoku doslova hrali. Paradoxom je, že sme na nich úspešne hrali signál „Saša“, ktorý hrávajú extraligoví muži Prešova (rozohráva ho Alexander Radchenko). Jeho syna Kirila a „mladého“ Rada Antla sme na ňom nachytali 🙂 V nedeľu ráno sme hrali proti domácemu Trebišovu s hráčmi, ktorí sú v porovnaní s našimi chalanmi priam obri… 🙂 Trebišov celý turnaj prešiel bez zaváhania a vo všetkých zápasoch suverénne nad súpermi dominoval. Celý Trebišov sme priam šokovali, našou účelnou hrou a našimi krásnymi útočnými kombináciami sme im trošku „pokazili“ oslavy titulu… Myslíme si, že niektorí ich chlapci ešte teraz premýšľajú, čo sa to vlastne stalo… 🙂 V zápase sme prehrávali o 5 gólov, otočili sme, a nakoniec vyhrali o gól. Víťazstvo nad majstrom chutí a dodá nám určite veľa energie do našej ďalšej práce. Posledný zápas proti Topoľčanom sme mali pekne rozohraný, až kým nás rozhodcovská dvojica nepoškodila a nevylúčila nám náš „klenot“ v bráne Patrika Papaja, po údajnom faule na útočiaceho hráča za hranicou bránkoviska. Po veľmi spornom verdikte arbitrov a následných protestoch trénera Ruda Draškoviča aj on  opúšťal lavičku podobne ako Paťo – s červenou kartou… 🙁 Bez našej brankárskej jednotky sme nemali šancu na rovnocenný súboj a tak sme „dopriali“ našim mladým nádejam z kategórie mladších žiakov – Samovi Baštimu, Samovi „Čokimu“ Kovácsovi, Adamovi Renčovi a Alemovi Yldizovi hrať zápas proti vicemajstrovi Slovenska. Chalani síce v obrane proti výrazne starším a väčším chlapcom z Topoľčian nestačili, ale svojim odhodlaním a nasadením si určite získali obrovský obdiv publika. Každý z tejto štvorice chlapcov nakoniec odchádza z majstrovstiev so zápisom v streleckej listine, čo je úžasná motivácia do nadchádzajúcej sezóny…

150614 trebisov5Majstrovstvá nás všetkých určite „nakopli“ a veríme, že chalanom dodajú chuť do nasledujúceho tréningového obdobia. Väčšina z ich terajších súperov bude už v novej sezóne v kategórii dorastencov a tak naše šance na výraznejší úspech v sezóne 2014-2015 sú podstatne väčšie. Nesklamal nás ani jeden hráč, všetci zahrali na hranici svojich možností a nechali na palubovke „srdce“… The Salads zanechali v Trebišove nepriehľadnuteľnú stopu a prísľub do budúcnosti. Našu kombinačnú hru v útoku ocenili viacerí kolegovia tréneri, fanúšikovia a dokonca aj „laici“… Je tak Peter F. ? 🙂 Daniel „Narcis“ Polák sa stal so 42 gólmi druhým najlepším strelcom turnaja, na čo môžeme byť všetci hrdí.

150614 trebisov6

Chceme sa ešte raz poďakovať rodičom a fanclubu, za to, že „merali“ dlhú cestu do Trebišova. S ich podporou sa nám hralo podstatne lepšie a boli pre nás tým povestným ôsmym hráčom na ihrisku… Spoločná „Stupavskotrebišovskomexická vlna“ pod taktovkou Martina R. zostane dlho v našej pamäti. 🙂 Veľké poďakovanie patrí našej „dvornej“ fotografke Lesanke za stovky nádherných záberov, ktoré budú krásnou spomienkou na takmer štyri dni strávené na majstrovstvách.

Ďakujeme za Trebišov, bola to DOBRÁ ŠKOLA pre nás všetkých…

Rudolf Draškovič ml.
Svetozár Prokeš

150614 trebisov2