Memoriál Richarda Sachera – 10 ročník turnaje veteránů v Bohunicích, 6 – 7. Decembra 2013.

Na už tradične posledný turnaj v roku cestovali veteráni spolu so svojim verným a zároveň búrlivým publikom do neďalekého Brna, na ako vždy veľmi kvalitne obsadený turnaj. V základnej skupine nám žreb postavil do cesty ťažkých súperov z Ivančíc, Majlont a srbského majstra Veterans 22 Rumba.
Piatkové zápasy sme absolvovali vo výrazne oklieštenej zostave, čomu sme museli prispôsobiť aj našu taktiku a nemohli sme si dovoliť naháňačku so súpermi. S Ivančicami sme odohrali dobrý zápas postavený na spoľahlivej obrane, skvelých brankároch a dlhom držaní lopty v útoku. Všetko čo sme si predsavzali sa nám podarilo a keď sa k tomu pridala aj vysoká efektivita streľby zvíťazili sme hladko 11:7.
Druhý zápas sme odohrali v podobnom duchu a hoci nás súper trápil, hlavne vďaka skvelým brankárom a krásnym útočným akciám (gejza kiel z prava ) sme znovu zvíťazili a odchádzali z haly s plným počtom bodov.
 
V sobotu nás čakal v poslednom zápase skupiny srbský súper Veterans 22 Ruma, minuloročný víťaz turnaja. Súper na nás vyrukoval tvrdou hádzanou často na hranici pravidiel, avšak mi sme mu neostali nič dlžný a v zápase sme sa stále naťahovali o každý gól. Vo vyrovnanom zápase, kde hrali prím nekompromisné obrany sme nakoniec spravili o jednu chybu viac a prehrali najtesnejším rozdielom 7:8. Aj napriek dosť tvrdej hádzanej, sme si so súperom po zápase podali ruky a ocenili kvalitu zápasu.
 
Táto prehra nás zaradila na druhé miesto v skupine a v semifinále sme sa stretli s víťazom skupiny B – domácimi Bohunicami. Dlho vyrovnaný zápas zobrali za stavu 3:3 do rúk rozhodcovia a a v priebehu krátkej doby bolo po zápase, súper získal náskok štyroch gólov ktorý si udržal až do konca a postúpil do finále. Zopakoval sa minuloročný scenár keď sme umožnili rozhodcom ovplyvniť výsledok a oni to s úsmevom využili. Po vzplanutí vášni po zápase sme na posledný náš zápas na turnaji nastúpili bez zápalu pre hru, bez emócii a po odovzdanom výkone sme prehrali 8:11.
 
Ukončili sme tak hádzanárske „Déjà vu“ z koncoročných turnajov v Brne kde sme už po tretí krát skončili na štvrtom mieste. Za veľké pozitívum turnaja považujeme priateľské a pochvalné gestá predovšetkým zahraničných súperov k úrovni našej hry a príjemné prostredie vďaka našim rodinám, ktoré panuje v šatni, na ihrisku v hľadisku či v „našom“ penzióne.  Šancu na ihrisku dostali všetci zúčastnení a všetci sa jej chopili najlepšie ako vedeli, za povšimnutie stojí gólová bilancia Roba Geisseho ako aj prvý gól Martina Renča.
 
Stupava – Ivančice 10:7 ( Anonym 3, Prokop 5, Kovács 1, Gábriš 1)
Stupava – Majlont 11:9 (Anonym 1, Geisse 1, Prokop 5, Bašti 2, Kovács 1, Kanda 1)
Stupava – Veterans 022 Ruma 7:8 (Geisse 1, Prokop 1, Bašti 2, Kanda 2, Gábriš 1)
Stupava – Bohunice 8:11 (Prokop 4, Bašti 3, Pavlíček 1)
Stupava – Trebovlje 8:11 (Geisse 1, Prokop 2, Bašti 2, Kovács 1, Renčo 1, Kanda1)