Miroslav Fukáč tréner mužov pre sezónu 2014/2015

Od novej sezóny bude na lavičke mužov stáť Miroslav Fukáč, ktorý sa dohodol s HC TATRAN STUPAVA na ročnej spolupráci. V prípade obojstrannej spokojnosti sa spolupráca predlží o ďalší rok. 

Miroslav Fukáč„Pri mužoch sme sa rozhodli dať šancu Mirovi Fukáčovi, rodákovi z Martina, ktorý u nás hosťoval aj v minulosti, ešte počas svojho vysokoškolského štúdia a taktiež aj v minulej sezóne, ktorá bola jeho poslednou. Obnovené zranenie ho definitívne vyradilo z aktívnej hry, Miro sezónu nedokončil a podrobil sa ôsmej operácií kolena. Miro má veľký prehľad o hádzanej a chuť robiť s A mužstvom, ktoré sám dôverne pozná. Rozhodli sme sa trocha oživiť tréningový proces pri mužoch a vniesť do tréningov nové prvky. Momentálne spolu pripravujeme tréningový plán a snažíme sa vytipovať vhodných hráčov pre A družstvo, aby sme zvýšili konkurenciu v teame a tréningovú morálku. Na naše zápasy chodí veľa fanúšikov, preto ich nechceme v nadchádzajúcej sezóne sklamať. Pri mužoch zostáva v realizačnom teame Ľuboš Ivica, ktorý je rešpektovaný rozhodcami a má prehľad o hádzanej v prvej lige. Veríme, že spolu s Miroslavom Fukáčom posunú mužov vyššie. S pánom trénerom Pšenkom sme sa dohodli, že bude pôsobiť pri dorastencoch, kde potrebujeme zas jeho skúsenosti. Verím, že táto trénerská rošáda pomôže a chalanov naštartujeme správnym smerom. Naším cieľom, je ich motivovať, preto pripravujeme aj bohatší kalendár prípravných zápasov. Ciele pred nadchádzajúcu sezónou zverejníme v septembri na tlačovej konferencii.
S trénerom Fukáčom sme podpísali spoluprácu na 1 rok s ročnou opciou.“ Zhodnotil manažér HC TATRAN STUPAVA Rudolf Draškovič ml..
Dodajme že Miroslav Fukáč má 32 rokov, je inžinierom ekonómie a odchovancom martinskej hádzanej, kde aktívne pôsobil ako hráč a neskôr funkcionár. Ako člen vedenia a správnej rady naďalej pôsobí v tamojšom MHáK Martin, ktorý momentálne hráva v extralige a ako člen vedenia taktiež pôsobí v dievčenskom družstve HK Slávia Medik Martin, ktoré pozostáva takmer výhradne z nórskych študentiek martinskej medicíny a ktoré sa predstaví v nadchádzajúcej sezóne ako súper nášho ženského družstva v druhej lige aj na našej palubovke v Stupave. Hádzanej sa venuje 19 rokov a je licencovaným trénerom 1. kvalifikačného stupňa.

Muži HC TATRAN STUPAVA začínajú svoju letnú prípravu 28.7.2014 v parku. V prvom ligovom zápase sa predstavia na domácej palubovke 20.9. kedy privítajú Piešťany. Rozhovor s trénerom pripravujeme a bude zverejnenív nasledujúcich dňoch.