Starší žiaci HC Tatran Stupava - víťazi Mizuno cup 2023

Mizuno cup je minulosťou, dorast ovládol Frýdek-Místek, žiakov Stupava a Pezinok

Mizuno cup má za sebou ďalší ročník, ktorý sa odohral v troch halách v Stupave, Malackách a Záhorskej Bystrici.

V štyroch kategóriách sa predstavilo 32 tímov zo Slovenska, Čiech a Maďarska. Najúspešnejším klubom sa stali hádzanári Pepino SKP Frýdek-Místek, ktorý dominovali v oboch dorasteneckých kategóriách, keď v tesnom závese za nimi skončili hádzanári ŠKP Bratislava.

Na našu veľkú radosť sa kategória starších žiakov stala korisťou našich chlapcov z HC Tatran Stupava. Tí vo finále po nervydrásajúcom boji zdolali HŠK Legends Šaľa najtesnejším rozdielom 15:14, keď sme víťazný gól strelili v poslednej sekunde riadnej hracej doby.

V najpočetnejšej kategórii mladších žiakov si víťazstvo odnášajú hráči HANDBALL CLUB Pezinok, ďalšie dve miesta patrili tímom spoza rieky Moravy TJ FS NapajedlaKH Kopřivnie. Náš A-tím skončil na 6. mieste a béčko uzatváralo prvú desiatku.

Ďakujeme všetkým klubom za účasť a už teraz začíname pracovať na príprave budúcoročného Mizuno cupu, ktorý sa uskutoční v termíne od 2. do 4. februára 2024. Všetkým klubom zároveň držíme palce do novej sezóny,“ dal bodku za turnajom za organizátorov Rudolf Draškovič.

Už teraz sa tešíme na ďalší predĺžený víkend od piatka 25. augusta do nedele 27. augusta, keď sa odohrajú súboje ženských tímov počas turnaja STUPAVA CUP.

Odkaz na stránku s výsledkami a štatistickými informáciami z Mizuno cupu: https://www.hctatranstupava.sk/index.php/klub/aktuality/item/2294-mizunocup-2023-informacie

Odkaz na fotogalérie z Mizuno cupu (foto: Lucia Obžerová):

Mizuno cup – 1. deň Malacky

Mizuno cup – 1. deň Stupava

Mizuno cup – 2. deň Záhorská Bystrica

Mizuno cup – 2. deň Stupava