Ml. dorastenci: ŠKP Bratislava – Stupava, Malacky 21:19 (10:8)

2015 09 19bMladší dorastenci hrali v sobotu 19.9. proti tradične silnému súperovi – ŠKP Bratislava. Všetci vedeli, že pôjde o náročný zápas, plný emócií. To sa aj na palubovke potvrdilo.

Do zápasu lepšie vstúpili Záhoráci a prvú polovicu úvodného polčasu si udržiavali tesný náskok pred súperom. Potom po prestriedaní stratili koncentráciu, stratili niekoľko lôpt a v útoku boli veľmi bezzubí. Dovolili ŠKP otočiť a nakoniec boli radi, že vďaka gólu v poslednej sekunde sme šli do šatní len s dvojgólovým mankom.

V druhom polčase pokračoval veľký boj, miestami na hrane fair play. Na ihrisku hrali svoju rolu emócie, ktoré pracovali na strane ŠKP ešte viac než na našej. A tak sa stal aj prípad, že na trestnej lavici sedeli naraz až traja Bratislavčania. Naši hráči to nanešťastie nedokázali využiť, zahadzovali „tutovky“ a strácali ľahké lopty. Z tesného víťazstva sa tak nakoniec tešili hráči ŠKP.

Tréner Rudolf Draškovič zhodnotil zápas takto:
„Dnes sme do zápasu išli s tým, že chceme bodovať u súpera. Súper bol veľmi motivovaný a chcel veľmi vyhrať. Naši chalani súpera podcenili a preto sme im dovolili odskočiť. Zlyhali sme strelecky a pri konci to bolo aj o šťastí a to nám utieklo. Stretnutie bolo emotívne ale tak to má byť. Toto už nie je detská hádzaná, už to začína byť hádzaná dospelá. Na ihrisku treba nechať všetko a my sme dnes nenechali. Tešíme sa na odvetu.“

2015 09 19cZostava a góly Stupavy: Michal Ichmann, Marek Jankovič, Dominik Grich 3, David Rybjanský, Juraj Rybár, Jakub Krajčír, Samuel Fúsek 3, Vladimír Štefko 1, Samuel Renčo 2, Martin Hýravý 3, Lukáš Konečný, Matej Adamkovič, Daniel Polák 5, Samuel Filípek 2, Patrik Papaj, Dušan Frýbert

Tréneri: Rudolf Draškovič, Robert Baláž

Priebeh: 0:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4, 4:4, 4:5, 7:5, 7:7, 10:7, 10:8 / 10:9, 11:9, 11:10, 12:10, 12:13, 15:13, 15:14, 16:14, 16:15, 17:15, 17:16, 17:17, 18:17, 18:18, 20:18, 20:19, 21:19